Obaveštenja

Icon
Error

: Zibic - 12. februar 2011 1:43:56(UTC)
e pa dragi moji mlijeko u prahu vam sadrzi cak 32 posto masnoce ako je ono iz njemacke. ja sam ga koristila za kafu ali kad sam to procitala jok vise ni u ludilu jer sam sklona povecanom kolesterolu.

moj sin pije sojino mlijeko i ono je sigurno bez kazeina, jer njemu smeta kazein i selen. imate i sojino vrhnje ali opet pogledajte sta pise u sastojci. ovo sto ja uzimam za pravljenje slaga je bez kazeina.

svima pozdrav

: hippeia - 4. decembar 2009 11:46:40(UTC)
goranche thx a lot za ove informacije :)

: goranche - 4. decembar 2009 2:19:16(UTC)
Citat:
makica 265 - 5/4/2009 19:26

Hippi to je onaj sir slican kao trapist,ima ga u crvenom i zutom omotu.I ja sam ga jela dok nisam procitala za taj kazein.Ma sto ti kazes oni napisu da je biljnog porijekla a ovamo ko cita sastav...
Ja ga vise ne kupujem...A bas strava sto imate taj restoran SPC to ti je sigurno sve posno tu,paze oni.

Pozdrav moje dame.Evo i jedan muskarac da se prikaci na forum.Ja radim u jednom mega marketu na odeljenju EVE i stalno imamo problema sa objasnjavanjem koja je pavlaka posna.

Kod nas nema da se kupi cista biljna pavlaka.Sve imaju mlecnu kiselinu i mleko u prahu.kao i svi biljni sirevi a posebno Gaudino i Edamino koji se uvoze iz makedonije.Elem,Bila je jedna kaludjerica u kopovini koja je cula kako pricam sa musterijom da nijedna pavlaka nije posna.Prikljucila se razgovoru i rekla gospodji da slobodno moze da koristi te pavlake jer i oni u manastiru za vreme posta koriste iste kao i sireve i da nece zgresiti ili se omrsiti ako ih koristi.

P.S : Mnogo ste mi pomogle oko posnih jela jer sad znam sta cu za slavu.Prvi put slavim ove godine a neozenjen sam tako da cu morati sve sam sto i nije problem jer volim da provodim vreme u kuhinji.
Muskarci kuvaju jer to vole dok dame smatraju da im je to obaveza.

Pozdrav

: trudna 3 - 10. avgust 2009 16:24:05(UTC)
PASTRMKA SA BADEMIMA

potrebno:
4 komada pastrmki
100g badema
100g maslaca
so
100g limuna
30g brasna

priprema:
filete pastrmke posolite i premazite limunovim sokom.
uvaljajte ih u brasno i
na zagrejanom maslacu proprzite filete sa obe strane.
kad su pastrmke gotove na istoj masnoci preprzite oljustene i na listice iseckane bademe.
bademe i maslac prelijte po filetima i posluzite sa prilogom po zelji.

: trudna 3 - 10. avgust 2009 16:23:53(UTC)
LUBENICE

potrebno:
400g secera
16kasika vode
1 margarin
250g mlevenih oraha
250g mlevenog keksa
crvena i zelena boja

priprema:
prokuvati400g secera sa 16kasika vode,u to dodati 1 margarin i ostaviti jos malo da se kuva.
skloniti masu sa sporeta i dodati 250g mlevenih oraha,250gmlevenog keksa,sve dobro izmesati i podeliti na dva jednaka dela.
u prvi deo dodati zelenu boju,a u drugi crvenu.
od crvene boje napraviti 10 jednakih loptica,a od zelenih napraviti 10 jednakih pljeskavica.
crvene loptice obavijati zelenim pleskavicama.
loptu isecite na 8 delova,a kao semenke iseckajte komadice cokolade.

DETELINA

postupak:
ukuvati 250g secera sa 8 kasika vode, u to dodati 200g mlevenog keksa i na kraju sipati zelenu boju za kolace i od toga praviti male rolne.
kad se napravi prva prelije se topljenom cokoladom,zatim se napravi druga rolnica i zajedno se preliju cokoladom.
zatim se napravi i treca rolna koja se stavi na prethodne dve i sve zajedno se preliju cokoladom.

: trudna 3 - 10. avgust 2009 16:23:26(UTC)
PIRAMIDE

potrebno:
250g ratluka
pola margarina 125g
250g susama

priprema:
istopiti margarin i ratluk i na kraju dodati susam.
smesu sipati u kalup i u sredinu staviti seceni zele.
odozgo sipati jos malo fila i ostaviti da se ohladi.

SISARKE

potrebno:
1 margarin
150g secera
4 kasike kakaa
4 stangle cokolade
kasika,dve meda
350g kornfleksa

priprema:
u otopljenu masu dodati kornfleks,ostaviti da se prohladi i stavljati u cediljku za limun,da se dobije oblik sisarke.
ostaviti na hladno da se stegne.

: trudna 3 - 10. avgust 2009 16:22:57(UTC)
evo par recepata za posne sitne kolacice.
jednostavni su,lako i brzo se spremaju,a pritom su i ukusni.

MACJE OCI

potrebno:
500g ratluka
300g kokosovog brasna
6cokoladnih bananica

priprema:
ratluk i kokos dobro umesiti i razviti koru ao za rolat.na pocetak staviti cokoladne bananice u dva reda,staviti malo smese da se bananicene pomere,zatim uviti u rolat,ali pazljivo.
na kraju rukama izvuci usi.

: makica 265 - 5. april 2009 21:26:02(UTC)
Hippi to je onaj sir slican kao trapist,ima ga u crvenom i zutom omotu.I ja sam ga jela dok nisam procitala za taj kazein.Ma sto ti kazes oni napisu da je biljnog porijekla a ovamo ko cita sastav...
Ja ga vise ne kupujem...A bas strava sto imate taj restoran SPC to ti je sigurno sve posno tu,paze oni.

: hippeia - 2. april 2009 1:15:39(UTC)
Pa kazem ti ja...lijepo oni napisu biljna, pa ko ne cita deklaracije peca se... u sustini ona i jest na biljnoj bazi, ali definitivno joj dodaju mlijecne proteine, najcesce kazein...

: krcko - 2. april 2009 0:01:17(UTC)
pa nista ubacim onda biljnu za kuvanje
ali
odem ja da kupim juce tu biljnu za kuvanje i u sastojcima ne nadjem taj kazein sto ti kazes nego jos gore pise lepo mlecni proteini na jednoj a na drugoj mleko u prahu

a pise biljna???!!!! icon_eek

: hippeia - 31. mart 2009 15:29:03(UTC)
Biljna kisela se isto prodaje u tetrapaku, samo rijetko gdje ima da se kupi...ja samo jednom vidjela u jednoj prodavnici...

: krcko - 31. mart 2009 12:21:43(UTC)
hvala
ali ja nigde nisam videla tu kiselu biljnu pavlaku niti tu za kuvanje samo slatku?! - zkolace kao slag ?

izvinjavam se ako sam dosadan sta cu kad ne znam icon_rolleyes

: hippeia - 30. mart 2009 15:47:13(UTC)
Postoji i slatka i kisela biljna pavlaka, ali svaka sadrzi kazein (bar ove koje sam ja provjeravala), a samim tim ispada da nisu posne!

Ako mislis na slatku, onda je logicno da ona treba da se umuti, da bi se dobila slag-pjena, ali ako je u pitanju kisela- pretpostavljam da se koristi isto kao i pavlaka za kuvanje, onako direktno iz pakovanja...

: krcko - 30. mart 2009 12:39:18(UTC)
ljudi treba mi hitna pomoc
recepti su sjajni iskoristicu puno toga za slavu sledece nedelje
ali
stalno se pominje biljna pavlaka

na koju se pavlaku misli - jel to ona u tetrapaku sto ima da se kupi slatka pavlaka biljna ili neka druga
ako je ta kad kazete u receptima recimo 4 kasike biljne pavlake jel se misli da se ta pavlaka predhodno umuti ili onako tecna????

icon_rolleyes molim za objasnjenja oko tih biljnih pavlaki

: hippeia - 26. mart 2009 16:03:53(UTC)
Ma ne znam, ako sadrzi kazein onda bi trebalo da nije posan, a ljudi to ne znaju, jer misle da je kazein tek neki tamo aditiv. Kazein je bjelancevina zivotinjskog porijekla, nalazi se u mlijeku u obliku kalcijumove soli, a kada koagulira (pod uticajem nekih enzima), dobija se sir.
U frizideru imam dvije vrste biljnog sira i pogledala sam sastav-oba sadrze kazein. Mozda stvarno postoje i biljni sirevi koji ga ne sadrze, ali meni je sad i logicno da ga sadrze.

Malo sam u zbunu, znajuci da u ovom restoranu koji sam pominjala sluze pice s tim sirom kao i dezerte sa slagom. Bas cu da ih pitam znaju li za kazein i kako se to uopste tretira- da li kao posno ili ne.
Postoji mogucnost da se taj kazein vjestacki sintetise, a da se ne izoluje iz mlijeka, ne znam zaista...Bas cu da pitam...

: Iva_A.A.A. - 26. mart 2009 3:48:33(UTC)
Citat:
hippeia - 23/3/2009 15:32

Citat:
makica 265 - 23/3/2009 12:51

Citat:
hippeia - 23/3/2009 12:31

Zar je zele posan? Treba pogledati na kutiji zelea sta pise-koje je sredstvo za zeliranje. Ako je zelatin (sto je meni logicno da jest, pa nikad nisam ni provjeravala) onda to definitivno nije posno, jer je zelatin zivotinjskog porijekla...
Nije mi jasno ni za one slagove koji se reklamiraju da su posni-da li su stvarno posni, jer svi sadrze kazein, a koliko ja znam kazein se dobija iz mlijeka, osim ako ga ne dobijaju vjestacki, u sto sumnjam...
Nisam 100% sigurna ni za jedno ni za drugo, ali ukoliko neko jeste bash bi voljela da mi pojasni ove nedoumice- dakle da li se zele pravi od zelatina (za koji znam 100% da nije posan) i da li se kazein dobija direktno iz mlijeka ili ga proizvode vjestacki?

Inache kad postite, izbjegavate li one proizvode na kojima je naznaceno da je moguce mlijeko u tragovima? Mislim, znam da u njima nema mlijeka, ali oni su duzni to da napisu...

Hippi nisam znala to za zelatin???A ja kupovala i jela!! icon_eek A onaj kao fora posni sir sadrzi kazein za koji sam i ja procitala da je zivotinjskog porjekla.A sto pise da moze sadrzati tragove mlijeka ne mora da znaci da nije posno jer npr.ima vise vrsta nekog keksa pa neki od njih moze da zadrzi tragove mlijeka ali ne moraju svi!Bas mi je krivo sto posni sir nije posan,a vidjela sam i na hulala pise da ima kazeina...

Makice nemoj da me zezas da posni sir nije posan??? Aaaaaa, kud ovo procitah!!! Sta ja sad da jedem, pitam ja vas??? Ubijam se svaki dan toplim sendvicima od tog sira :(
Mada Makice, ja mislim da sam citala sastav i ne sjecam se za kazein u posnom siru, ma valjda bih ga primijetila, meni to ne moze promaci... :| A ima u pg jedan restoran koji je u vlasnistvu SPC i u kome se u vrijeme posta sluze iskljucivo posna jela. Tu imas da narucis i picu i razne kolace sa slagom, pa kontam mozda ipak...icon_rolleyes

Za zelatin je istina da je zivotinjskog porijekla, ali ne i zele :) Ponukana znatizeljom (a i praznim zelucem) odjurila sam u obliznju prodavnicu i kupila zele cije sredstvo za zeliranje je agar-agar, jeeeeeiiii bravo Upravo mu dolazim glave icon_razz

Kako nije posan ja kupujem i na njemu pise da je pogodan i za vegeterijance a uz put da je i posan i nesadrzi taj kazein,cak kupujem i kackavalj koji je posan-mozda nekupujemo isti ali sto puta sam pitala u prodavnici i oni mi tvrde da je postan i da ne sadrzi nista sto je zivotinjskog porekla

: hippeia - 23. mart 2009 17:32:58(UTC)
Citat:
makica 265 - 23/3/2009 12:51

Citat:

Zar je zele posan? Treba pogledati na kutiji zelea sta pise-koje je sredstvo za zeliranje. Ako je zelatin (sto je meni logicno da jest, pa nikad nisam ni provjeravala) onda to definitivno nije posno, jer je zelatin zivotinjskog porijekla...
Nije mi jasno ni za one slagove koji se reklamiraju da su posni-da li su stvarno posni, jer svi sadrze kazein, a koliko ja znam kazein se dobija iz mlijeka, osim ako ga ne dobijaju vjestacki, u sto sumnjam...
Nisam 100% sigurna ni za jedno ni za drugo, ali ukoliko neko jeste bash bi voljela da mi pojasni ove nedoumice- dakle da li se zele pravi od zelatina (za koji znam 100% da nije posan) i da li se kazein dobija direktno iz mlijeka ili ga proizvode vjestacki?

Inache kad postite, izbjegavate li one proizvode na kojima je naznaceno da je moguce mlijeko u tragovima? Mislim, znam da u njima nema mlijeka, ali oni su duzni to da napisu...

Hippi nisam znala to za zelatin???A ja kupovala i jela!! icon_eek A onaj kao fora posni sir sadrzi kazein za koji sam i ja procitala da je zivotinjskog porjekla.A sto pise da moze sadrzati tragove mlijeka ne mora da znaci da nije posno jer npr.ima vise vrsta nekog keksa pa neki od njih moze da zadrzi tragove mlijeka ali ne moraju svi!Bas mi je krivo sto posni sir nije posan,a vidjela sam i na hulala pise da ima kazeina...

Makice nemoj da me zezas da posni sir nije posan??? Aaaaaa, kud ovo procitah!!! Sta ja sad da jedem, pitam ja vas??? Ubijam se svaki dan toplim sendvicima od tog sira :(
Mada Makice, ja mislim da sam citala sastav i ne sjecam se za kazein u posnom siru, ma valjda bih ga primijetila, meni to ne moze promaci... :| A ima u pg jedan restoran koji je u vlasnistvu SPC i u kome se u vrijeme posta sluze iskljucivo posna jela. Tu imas da narucis i picu i razne kolace sa slagom, pa kontam mozda ipak...icon_rolleyes

Za zelatin je istina da je zivotinjskog porijekla, ali ne i zele :) Ponukana znatizeljom (a i praznim zelucem) odjurila sam u obliznju prodavnicu i kupila zele cije sredstvo za zeliranje je agar-agar, jeeeeeiiii bravo Upravo mu dolazim glave icon_razz

: makica 265 - 23. mart 2009 14:51:38(UTC)
Citat:

: hippeia - 23. mart 2009 14:31:58(UTC)
Citat:
ceca-ns - 19/12/2008 23:06

i evo jedan slatkis

STANGLICE SA ZELE BOMBONAMA

umutiti 250 gr margarina sa 250 gr secera u prahu,dodati 250 gr mlevenog keksa,250 gr seckanih zele bombona i 250 gr suvog grozdja natopljenog u rumu(ko ne voli moze u neki sok).sve ovo sjediniti,napraviti plocu i ostaviti na hladno mesto da se stegne. seci stanglice i ruckati...hahaha...

: ceca-ns - 23. decembar 2008 18:36:02(UTC)
aha,ok enigma,skontala sam. hvala ti!!!!!! :-*

: eniqma - 22. decembar 2008 22:58:45(UTC)
Ceco, recept je na cetvrtoj strani, samo sto oba dela moras da rastanjis posebno. Stavis u onu kesu za zamrzivac pa rastanjis i iseces je(kesu)! Tako oba, i onda ih stvis jedan preko drugog i uvijes u rolat.

: nidina - 22. decembar 2008 19:21:52(UTC)
hhehe nebjezim ja sam tu mmmmmmmmmm uvije spremna da papam .....hahhahaah......sta cu kad volim...pusica ...

: ceca-ns - 22. decembar 2008 19:11:08(UTC)
[QUOTE]nidina - 22/12/2008 16:54

ove cece jest udarila po hrani smanji zeno malo hehehhehe,hoces da me ubijes......

hahaha nadalina.... pa sta cu kad volem da ruckam a ni ti mi ne bezis mnogo.....hahahaha

: nidina - 22. decembar 2008 18:54:27(UTC)
ove cece jest udarila po hrani smanji zeno malo hehehhehe,hoces da me ubijes......pozz...mmm sve izgleda ukusno ajde daj recept za ovaj rolatic...cekam

: ceca-ns - 22. decembar 2008 18:09:40(UTC)
enigma dopada mi se taj rolatic.... ajd napisi kako ga pravis ako ti nije tesko.... icon_lol

: eniqma - 22. decembar 2008 12:48:20(UTC)
Posni su, pravila sam jos ali nisam mogla da slikam posto nisam smela da secem, bili su za moju drugaricu

: mayya - 22. decembar 2008 1:01:03(UTC)
Mmmmm, deluju mrsno i slasno... Mmmm...

: Wish - 22. decembar 2008 0:42:32(UTC)
Jaooooo sto je lepooooooooooooo bravo bravo bravo bravo

: eniqma - 22. decembar 2008 0:04:21(UTC)

: eniqma - 21. decembar 2008 23:51:17(UTC)
Evo nekih kolacica...

: ceca-ns - 20. decembar 2008 1:06:48(UTC)
i evo jedan slatkis

STANGLICE SA ZELE BOMBONAMA

umutiti 250 gr margarina sa 250 gr secera u prahu,dodati 250 gr mlevenog keksa,250 gr seckanih zele bombona i 250 gr suvog grozdja natopljenog u rumu(ko ne voli moze u neki sok).sve ovo sjediniti,napraviti plocu i ostaviti na hladno mesto da se stegne. seci stanglice i ruckati...hahaha...

: ceca-ns - 20. decembar 2008 1:03:20(UTC)
CUFTE OD PECURAKA

250-300 gr pecuraka,pola solje pirinca,1 glavica luka,so/ulje,persunov list,zacin,biber i prezle.
pecurke iseci na listice i probariti,pirinac posebno skuvati a luk sitno iseckati i proprziti na malo ulja.pomesati pecurke,pirinac i luk pa dodati zacine,seckan persunov list i prezlu po potrebi(da se mogu lepo oblikovati cufte) uvaljati cuftice u brasno i peci na zagrejanom ulju.

: ceca-ns - 20. decembar 2008 0:51:44(UTC)
uh i ovo je mnogo dobro

PAPRIKE PUNJENE PASULJEM

1 kg belog pasulja tetovca,3-4 glavice luka,10-ak paprika,1 paradajz ili paradajz pire,ulje,brasno,so,aleva paprika,zacin,lovorov list

pasulj skuvati u slanoj vodi sa lovorovim listom i ocediti a vodu sacuvati.crni luk isprziti na ulju,dodati alevu papriku i paradajz pa umesati u tri cetvrtine pasulja.paprike napuniti ovim pasuljem.u drugoj posudi napraviti redak pasuljicon_razz ripremiti zaprsku na ulju od brasna i aleve paprike,naliti corbom u kojoj se kuvao pasulj i dodati preostali pasulj. u podmazan sud uliti redak pasulj(da ne bude previse redak) pa preko njega poslagati paprike i zapeci u rerni!!!

ja nikad ne pravim od 1 kg pasulja i 10 paprika jer je to nama mnogo,sve se moze umanjiti

: ceca-ns - 20. decembar 2008 0:33:25(UTC)
TIKVICE SA FILOM OD TUNJEVINE
4 tikvice,glavica crnog luka,cen belog luka,2 kasike ulja,2 kasike paradajz pirea,1 paradajz svez isecen na kockice(moze i ne mora),malo pirinca,150 gr tunjevine,so ,biber,2 kasike prezli

tikvice uzduz prepoloviti i izdubiti im sredinu. sitno iseckati crni i beli luk pa proprziti na ulju. dodati paradajz pire,iseckani paradajz i pirinac. kuvati poklopljeno 10 min. dodati tunjevinu,posoliti i pobiberiti. podmazati pleh,poredjati tikvice pa ih napuniti filom. na ulju kratko proprziti prezle i sipati preko tikvica. pece se oko 25 min na 200c.

ko voli tikvice ovo je bas mmmmm......

: piljari - 16. decembar 2008 12:01:16(UTC)
Salata od pirinča i tunjevine

Sastojci:

100 g pirinča

1 kisela paprika

3 kisela krastavčića

10 maslinki

160 g tunjevine

peršun

biber, so

Način pripreme:

Pirinač obariti u slanoj vodi u koju je isceđen jedan limun. Ocediti, pa dodati sitno seckanu papriku, krastavčiće, maslinke isečene na kolutove i tunjevinu isceđenu od ulja. Sve sjediniti, posoliti, pobiberiti...

: piljari - 16. decembar 2008 11:58:41(UTC)
Pita sa sojom i pivom

Sastojci:

1/2 kg kore

300 g sojinih pahuljica

3-4 praziluka

1/2 litra piva

vegeta

ulje

biber

Način pripreme:

Sojine pahuljice potopiti u pivo i ostaviti tako jedno pola sata. Za to vreme prodinstati praziluk (ili crni luk), dodati vegetu i biber. Kad je luk izdinstan dodati sojine pahuljice, po potrebi još malo ulja i onda filovati kore.

Napomena: Ja vrlo često luk dinstam u belom vinu, nekako mi je ukusnije, a vi kako volite

: j210 - 15. decembar 2008 16:31:25(UTC)
Španska pita posna

3 šoljice zejtina
5 šoljica kisele vode
5 šoljica projanog brašna
2 šoljice običnog brašna
200 g tunjevine iz konzerve
1 veza spanaća
1 manji praziluk
1 pecivo
so, biber po ukusu
3-4 kisela krastavčića
Priprema
Jednostavno, sve sjediniti.
Spanać i praziluk da budu sitno iseckati.
Jedino komadiće tunjevine dodati na kraju.
Pre pečenja da odstoji 30 minuta.
Peći na 200°C.
Najbolje je koristiti kalup -nekako ispadnu sočnije.
Prijatno.

: lena77* - 15. decembar 2008 11:16:50(UTC)
POSNA PROJA

izmesati 100g ovsanih pahuljica,100g psenicnih klica,50gr. susama 100g suncokreta, solja ulja 2 sojle projinog brasna,2 praska za pecivo, soli i to sve zamesiti sa kiselom vodom.peci na umerenoj tewmperaturi...mozete po zelji dodati spanac ili blitvu

: lena77* - 14. decembar 2008 18:56:23(UTC)
e da evo slicica za zakasnjenjem....

: lena77* - 14. decembar 2008 18:55:12(UTC)
[img=http://img254.imageshack.us/img254/7547/slika004zi7.th.jpg]

: lena77* - 14. decembar 2008 18:41:38(UTC)
evo jos posnih kolacica ,onako kao ih ja pravim..nabrzinu,nista kompikovano inace mere "od-okativno" nadam se da ce se iskusne domacice snaci

VOCNA BAJADERA

par kasika secera,malo vode prokuvam u to umesam mlevene lesnike,keksa,oraha ili sta vec imam...smesu rastanjim na foliju i odozgo prelijem vocni fil koji pravim na klasican nacin: voce(maline.visnje) ukuvam sa pudingom (sumsko voce) da bude gusto a mozete dodati i zelatin..odozgo ide glazura od cokolade...isto tako pravim i kikiriki trouglice

KIKIRIKI TROUGLICI

ukuvam vodu i secer u to dodam mleveni kikiriki i keks isto ratanjim na foliju ,odozgo cok. glazuru pa pospem kikiriki...iseci kolac na trouglice

eto mozda sem nekoj od vas dala neku ideju...e da pravim i oblande

skuvam puding od vanile (naravno u vodi) kada se ohladi dodam penasto umucen margarin...dodam malo cedjenog limuna...a po zelji mozete da mesate sta hocete...krem bananice.zele bombone....

: lena77* - 14. decembar 2008 18:25:45(UTC)
evo jedan receptic za predjelo :
skuvam palentu umesam u nju mleveni kikiriki.rastocim u pravougaoni kalup,sacekam da se ohladi i ocvrsne i secem na kockice..mozete dekorisati sa biljnim sirom i maslnama odozgo..ili sta vam je po volji rado bih poslala slicice al neznam kako neznam malo sam glumpava za te stvari

: stancha - 12. decembar 2008 12:45:11(UTC)
Hocu,ali da budem iskrena,njih je pravila svekrva,pa cim dobijem recept od nje-stavljam!

: j210 - 11. decembar 2008 17:23:18(UTC)
Stancha ,
postavila si neke recept za kolače.Ako možeš postavi i za ove posne breskvice?

: Ivana-Lukina mama - 10. decembar 2008 13:05:22(UTC)
Stancha sve je super mmmm kornifleks korpice obozavam,jedva cekam da postavis recept za banana kuglice i one sa pomorandzom i medom :-*

: dragana024 - 10. decembar 2008 12:42:01(UTC)
Stancho fenomenalno je sve klanjam klanjam klanjam
Jesu li ti stavljeni recepti na sajt?

: stancha - 10. decembar 2008 12:34:18(UTC)
Za posno predjelo vec postoji recept na sajtu,a stavicu i za kolace.Pozdrav!

: j210 - 10. decembar 2008 12:32:15(UTC)
Izvini ,već si u međuvremenu odgovorila dok sam ja pisala

: j210 - 10. decembar 2008 12:30:49(UTC)
Recept za posne pihtije si mi napisala a sada ako možeš za ovaj rolat od palente i ovo sa paprikom i tunjevinom,a od kolača bajaderu sa kikirikijem,posne breskvice i još neki ako ti to nije opterećenje.Hvala

: stancha - 10. decembar 2008 12:28:45(UTC)
Stavicu sve recepte na moj sajt cim stignem,da ne pisem i ovde i tamo,moze?
Ako ti je hitno,poslacu ti na PP.

: eniqma - 10. decembar 2008 12:16:26(UTC)
Stancha, sve je extra, ajde molim te, napisi mi recept za banana kuglice, to nemam!

: stancha - 10. decembar 2008 11:44:45(UTC)
Nama(tj.s&s) je bila slava u ponedeljak,i evo sta je kod nas bilo interesantno:
Posno predjelo(vec sam postavljala sliku u Sta kuvate danas,ali sam jako ponosna na njega pa cu i ovde,hehe).Ima tu svega-tortice od palente,posne pihtije,rolat od palente i sampinjona,rolat od paprike sa tunjevinom,punjeni sampinjoni.
Photobucket
a od kolaca-bajadere sa kikirikijem
Photobucket
posne breskvice
Photobucket
kolacici od expandiranog pirinca
Photobucket
kornfleks puslice
Photobucket
banana kuglice
Photobucket
kuglice od narandze i meda
Photobucket
sarene korpice
Photobucket
Bilo je tu jos nekih kolaca,ali nisam stigla da slikam.Eto,nadam se da ce te pronaci neku ideju ovde.

: j210 - 8. decembar 2008 17:11:37(UTC)
Za moj rođendan sam pravila ovu predivnu voćnu tortu-kod mene na poslu su svi uzeli recept i niko nije mogao da veruje da je posna

POSNA TORTA

Korice od rozen torte(200g margarina otopljenog,malo sode bikarbone,1 šoljica vode i 300 g brašna i 2 kašike šećera.Umesiti –razvući u 3 kore direktno na masnom papiru i peći na prevrnutom plehu na 180-200 ne više od 5 min. Lako se prepeče pa dobro paziti.Izvaditi ,blago poprskati mlakom vodom i staviti u džambo kesu da se popare sa sve masnim papirom na kojem su se pekle.Prvo ih sve rasklagijati pa tek onda peći.)
Fil :1 l vode+šećer po ukusu+10 kašika kokosovog mleka u prahu skuvati sa 4 vanil pudinga,pa u to vruće 1 margarin i tim mazati sve kore.Na srednju staviti i višnje(može i razno voće,na prvu banane,na drugu višnje,na 3-ću ananas.Ja sam napravila 4 korice i samo višnje stavljala.
Preko posni šlag.
Ova torta se može napraviti i kao čokoladna varijanta samo u jedan deo staviti orahe,u drugi čokoladu,3-ći žut.Preko posni šlag.
Može se čekati i da se fil ohladi pa tek onda margarin staviti ali onda rozen korice obavezno pre stavljanja fila prelivati ključalim sokom ili šerbetom da bi omekšale.

: lalaigedza - 8. decembar 2008 11:46:53(UTC)
OBLANDE SA SMOKVAMA

500g secera
4 dl vode
125 g margarina
700g samlevenih ili seckanih smokava

Secer uspinovati sa vodom.Kada sirup bude gust,dodati margarin i smokve.Fil kuvati dok se sastojci ne sjedine.Skloniti sa vatre i ostavii da se prohladi.
Staviti fil imedju 2 oblande i pritisnuti tezim predmetom.

: lalaigedza - 8. decembar 2008 11:38:22(UTC)
BELE OBLANDE

800g secera
1 casa vode
30g posnog zelatina
1 solja seckanih oraha ili lesnika
2 lista oblande

Uspinovati secer sa vodom.Zelatin rastopiti u jednoj soljici vode,dodati uspinovanom seceru i skloniti sa vatre.
Masu mutiti mikserom dok ne pobeli (10-15min.).Dodati orahe pa staviti izmedju dve oblande.

: lalaigedza - 8. decembar 2008 11:30:54(UTC)
Ja za sada mogu da saljem samo recepte ali bez slicica!! neznam

KUGLICE OD SMOKAVA

500g samlevenih suvih smokava
150g mlevenih oraha
150g seckanih oraha
malo prah-secera
krupno mleveni orasi

Smokve oprati i samleti na masini za meso.Dodati mlevene i seckane orahe.Mas dobro umesiti rukama.
Vlaznim rukama praviti kuglice.Uvaljati ih u prah-secer i krupno mlevene orahe.

: eniqma - 8. decembar 2008 0:33:02(UTC)
Sutra cu iskuckati jos neki recept, ali za kolace!

: eniqma - 8. decembar 2008 0:31:22(UTC)
Zene, sada cemo za sv. Nikolu da pravimo ove posne kolace pa ko pravi, neka postavi slike i ja cu postaviti moje, jer je meni lakse kada vidim to sto hocu da napravim, cisto radi orijentacije.

: lalaigedza - 6. decembar 2008 2:31:00(UTC)
MAK TORTA

100g maka(ne mlevenog)
4 dl kisele vode
2 dl ulja
1 prasak za pecivo
2 case (od jogurta)secera
3 1/2 case brasna
Peci u dve kore.

FIL:

U pola litra vode i 6 kasika secera skuvati 2 pudinga od vanile.
Kad se ohladi dodati 1 umucen margarin.
Prefilovati korice i dozgo posuti makom.

Prijatno!

: lalaigedza - 6. decembar 2008 2:24:28(UTC)
Ova torta je odlicna zamena za mrsnu.

FRUTELA TORTA

2 case(od jogurta)kisele vode
1 casa ulja
1 1/2 casa secera
2 case brasna
2 case mlevenih oraha
1 prasak za pecivo
Od ove mase peci 2 patispanja

FIL:

U 1/2 litra frutele skuvati 2 pudinga od vanile.Skloniti sa vatre pa dodati 1-2 stange cokolade.
Kad se fil ohladi dodati 1 margarin umucen sa 200g secera u prahu.
Prefilovati tortu i posuti mlevenim orasima.

Prijatno!

: lalaigedza - 2. decembar 2008 20:40:24(UTC)
"USECERENO VOCE"

200g cokolade za kuvanje
250g suvih kajsija
60 g oljustenih badema

Otopiti cokoladu na pari.Kajsije umociti u cokoladu i susiti na resetki.U jos meku cokoladu utisnuti po 1 badem.

FONDAN POSNI

U serpu staviti 1kg secera,u to dodati 2 kasike sirceta,2 kasike ulja i malo vode.
To dobro uspinovati da bude odprilike kao med.
Kada se to ohladi dobro ga mutiti mikserom dok ne pobeli i ne zgusne se.
Po zelji mu dodavati arome i boje.

: lalaigedza - 2. decembar 2008 20:30:08(UTC)
j210 jesi li isprobala gulas?

Evo ovako ,jos jedan "posni gulas" za onog ko ne voli ribu .

POSNI GULAS OD PECURAKA

Iseckas 3-4 vece glavice crnog luka pa ga przis u ulju.Iseckas na kolutice 2-3 vece sararepe pa dodas luku i dinstas jos malo pa dodas sampinjone(nisam probala sa drugim pecurkama ,osim sto kada naidjem na lisicare, ubacim po neku)odprilike 1 kg.Sampinjone seces u zavisnosti od velicine npr. 1.klasu ne treba ni seci,2. na pola 3.na cetvrtine.... Malo jos zajedno prodinstas pa nalijes vodom da pecurke ogreznu. Ubaci biber u zrnu,iseckana 3-4 cena belog luka,lovorov list i posoli malo(solju ili biljnim zacinom) a glavno zacinjavanje ostavi za kraj. Sve ovo krckas na umerenoj temperaturi dok pecurke ne pocnu da meksaju i ako je potrebno dolivaj vodu.
Razmuti u cinijicu malo brasna,aleve paprike i vode pa dodas u gulas i sada zacinis po ukusu(vegeta,biber,ORIGANO,kari...)
A mozes napraviti i zaprsku tako sto proprzis malo belog luka u ulju pa dodas kasiku ,dve brasna i kasiku aleve pa pustis da se przi oko 1-2 min. pa tako "kljucajuce" sipas u kuvajuci gulas.Dinstas jos malo sve zajedno.
Sluziti ga uz posne testenine ,kuvan krompir ili pirinac...
Mozes cak pri zavrsetku kuvanja gulasa da ubacis kuvan krompir iseckan na kockice(ili testenine),pa ih malo prokuvas zajedno.
Ako volis ljuto onda iseckaj 1 ljutu papricicu ili ubaci 1-2 kasicice mlevene ljute.
Prijatno!!

: j210 - 1. decembar 2008 16:16:45(UTC)
Ovaj posni gulaš ću već dans da isprobam.Piši ako imaš još neki ovako zanimljiv recept..

: lalaigedza - 28. novembar 2008 19:52:37(UTC)
POSNI GULAS

2 kg oslica iseci na kocke i obariti u slanoj vodi oko 5 min.Zatim ocediti,oljustiti kozicu,odvojiti ga od kostiju i ako je potrebno iseci ga na sitnije parcice.
Sipati oko 2 dl ulja, mada moze i vise-sve po zelji.Dodati seckani crni luk i 1 praziluk,sargarepu,lovor. Sve to prziti sa 1/2 kg pecuraka.Prodinstati sve to jos malo pa zaprziti sa 2 kasike brasna. Dodati alevu papriku,vegetu,biber,seckan persun,2-3 cesnja belog luka. U to dodati ribu i sve to krckati na kraju sporeta tj na umerenoj temperaturi-ne mesati samo po malo treskati serpu.

: lalaigedza - 28. novembar 2008 19:37:49(UTC)
NAMAZ OD PASULJA I RENA

-1 veca konzerva crvenog pasulja
-1 isecakan cen belog luka
-1 manja glavica crnog luka,sitno iseckana
-rena po ukusu,najmanje 1 kasicica a moze i vise
-ulje
-sirce
-so,biber
-sitno seckan persun

Sve sastojke pomesati i propasirati ili ubaciti u blender.
MOze se koristiti uz prepecen hleb,posne krekere a ako se napravi malo redji koristiti ga kao preliv za pirinac...

Kada se POSTI NA VODI ,izbaciti ulje ali ukus "pojacati" sa jos rena,sirceta...
Prijatno

: lalaigedza - 28. novembar 2008 19:25:25(UTC)
"HLEBIC" OD TUNJEVINE

-2 konzerve tunjevine
-4 veca kuvana krompira
-2 kisela krastavca
-3 kasike posnog majoneza
-saka zelenih maslina
-limun
-so
-biber

Od krompira napraviti pire pa ubaciti tunjevinu,ceckane masline,iseckan krastavac,majonez,sok od limuna,so, biber.
Sve dobro umesiti,oblikovati kao veknicu-rolatic i staviti u frizider da odstoji najmanje 2 sata. Seci na snite i jesti.
Prijatno!

: lalaigedza - 28. novembar 2008 19:14:59(UTC)
PASTETA OD TUNJEVINE

Ocediti konzervu mrvljene tunjevine od ulja.
U ciniji izmesati: 2-3 kasike margarina,2-3 kasicice aleve paprike sa manjom glavicom crnog luka sitno iseckanog, 1 crvenom i 1 zelenom na sitne kockice iseckanom paprikom,1 sitno narendanom sargarepom i malo zacina po ukusu vegete,bibera soli...,malo soja sosa.
Kad je sve ovo dobro sjedinjeno, dodati onu iscedjenu tunjevinu.

: lalaigedza - 28. novembar 2008 18:57:36(UTC)
POSNI MAJONEZ Razmutiti 4 kasike sojinog brasna u malo vode(da bude gustine testa za palacinke) i kuvati dok se ne zgusne kao puding.Kada se ova masa ohladi dodati malo soli,1 kasiku senfa i mutiti dodavajuuci 2,5 dl ulja u tankom mlazu. Kada je dobro umucenododati sok od 1 limuna i mutiti dok se ne sjedini.
Prijatno

: lalaigedza - 26. novembar 2008 10:17:20(UTC)
ja se taman "zalaufala" za forum kad ono problemi sa istim. -evo jednog lepog recepta,ko nije probao neka proba nece se pokajati. -CIGARET BAKLAVE -- 400g mlevenih oraha,100g rendane cokolade,700g secera ,4 case(od jogurta) vode,1 margarin i 1/2 kg kora za pite. Orahe i cokoladu pomesati,pa po 3-4 kasike ovog "fila" stavljati samo na pocetak kore i uvijati kao cigaretu. Uvijene kore slagati jednu do druge u nepodmazan pleh. Rastopiti margarin pa vrucim "zaliti" tj preliti kore,koje se nakon toga isecu na odprilike 5,6,7cm (po zelji) .Kore mozete iseci i pre prelivanja margarinom. Staviti da se pece dok ne porumeni,ali ne previse. pece se odprilike 10-15 min.(nisam stopovala vreme) .Dok se kore peku skuvati sirup od secera i vode,pa kada su kore pecene-vruce ih zaliti vrelim sirupom. Prijatno!!

: j210 - 20. novembar 2008 12:51:24(UTC)
Evo samo jedne ideje za post-recepti za mrsne salate se mogu pretvarati u posne,tako što se meso zameni ribom,majonez -posnim majonezom,kisela pavlaka-biljnom pavlakom posnom+malo soka od limuna,kačkavalj-posnim kačkavaljom pa ako nešto probate od recepata da sami kreirate a ispadne dobro -napišite.Moram samo da napomenem da domaća dimljena riba(npr ja sam probala dimljenu pastrmku) i posni majonez ume da da gorkast ukus u salati(ne znam zašto) Eto mislila sam da ovo treba da imate u vidu...

: iva-sabac - 20. novembar 2008 2:35:50(UTC)
Moracu da prelistam ove recepte od pocetka jer sam odlucila da postim a vidim da ima svacega

: stancha - 19. novembar 2008 23:11:05(UTC)
Malo je reci da sam odusevljena receptima,sve je super i isprobacu neke GARANTOVANO!
Mi jos uvek ne slavimo,ali posna slava mi ne gine,tako da ce mi dobro doci ovi recepti.
Hvala ti sto si ih podelila sa nama caos

: j210 - 19. novembar 2008 14:12:19(UTC)
Izvini Ivanice što ti nisam odgovorila juče,ja pratim ovaj forum malo na poslu a kad dođem kući zavetovala sam se da ga ne pipnem.Onda mi je samo Anastasija prioritet.Tvoj recept za rezance je prva liga-baš onako kako je moja baka pravila.
A što se tiče ove salate, evo ide nam post za 8 dana pa taman prilika da je isprobam

: Ivana-Lukina mama - 18. novembar 2008 20:03:56(UTC)
j210 hvala nalepse zagrljaj drago mi je da procitam tako nesto :-*

Evo ti jedna salatica od pasulja,ja je obozavam.

-2-3 sake crvenog pasulja(moze iz konzerve,ali ja vise volim kad ja skuvam) skuvati u slanoj vodi sa lolberom
-pola glavice zelene salate(sad zimi kod nas nema i ne mora)
-tunjevina iz konzerve na maslinovom ulju
-masline po zelji zelene,crne bez kostica
- 3 paradajza samo meso
-1 glavica onog ljubicastog luka

skuvan i ohladjen pasulj pomesati sa tunjevinom,zelenom salatom isecenom na tanke listice,masline isecene na kolutice,kukuruz,paradajz isecen na kockice,i luk na polumesece :) zaciniti sa malo ulja i sirceta i soli po zelji.

Ja se razvlajujem od ove salate :) mada moze i mladi luk kad je sezona naravno :)

Kad smo vec ovde reci mi kako su ti ispali rezanci za supu?

: j210 - 18. novembar 2008 17:58:33(UTC)
Mislim da ne postoji nijedan tvoj recept koji nisam išla na copy/paste u moj folderčić recepata

: Ivana-Lukina mama - 18. novembar 2008 17:49:58(UTC)
j210 drago mi je da ti se dopada icon_wink

Sad u petak za sv.Arandjel i ja cu ga praviti :) a ukus je zaista boli glavasok

: j210 - 18. novembar 2008 17:39:27(UTC)
Ivana Lukina mama-recept za prebranac ćeš sigurno prepoznati pošto je ovaj tvoj zaista vrh i ja ga služim kao predjelo.

: j210 - 18. novembar 2008 17:08:07(UTC)
Evo napisaću ti ja recepte za predjela-neki su prerađeni,neki odavde,neki moji ali su svi isprobani (pošto je diplomski mog muža zapao za vaskršnji post pa sam morala spremati posno)i super su

POSNA TORTA OD SPANAĆA

Kore:1 dl piva +1 dl ulja+1 dl kisele vode+20 kašika brašna+so+1 prašak za pecivo+200 g obarenog spanaća.Iseći pečeno na pola.
Filicon_razz osni majonez+seckani paradajz(bez vodenog dela-samo meso) i rendani kačkavalj dimljeni.
Kora-fil-kora-majonez,pa rendani na najsitnije dimljeni kačkavalj

ROLAT OD TUNJEVINE

3 tunjevine ocediti,izmiksati sa 150g margarina,so i namazati na oblandu omekšanu između 2 krpe vlažne.Preko namazati ajvar ili kečap ili uviti rolat.Treba da prenoći u frižideru i seći.

POSNE BOMBICE OD TUNJEVINE

3 tunjevine ocediti,izmiksati sa 150g margarina i 150g susama prženog,staviti u frižider i kad se ohladi praviti kuglice i valjati u prženi susam.

POSNE RAFAELO BOMBICE

1 kg krompira+200 g posnog majoneza+150g dimljenog kačkavalja ,so,biber(malo peršuna po želji),oblikovati bombice i valjati u rendan kačkavalj(ili u seckan peršun).
Napomena:
Radi dekorativnosti stola mogu se praviti i šarene kugle, tako što se nekoliko kuglica uvalja u sitno iseckan peršun da budu zelene, nekoliko kuglica u sitno rendanu šargarepu, da budu crvene, nekoliko komada u susam a ostatak kuglica u narendan sir. Mogu se poslužiti u korpicama od hartije ili na ovalu prekrivenom zelenom salatom.(šargarepu rendanu poprskati limunom)

KORPICE OD TESTA

Korpice od testa kupiti na pijaci(ili sami napraviti))
Fil:ajvar

KORPICE
300g brasna, 150 g margarina, 150 g susama zivog, 1 prasak za pecivo zamesiti ali otopiti margarin i mlake vode da bude nelepljivo testo i soli. Limene modlice malo pouljiti i posuti brasnom i nalepiti taaanko testo na njih, peci na 200 stepeni 20-30 min dok ne porumeni. Puniti po zelji, ja sam alvarom, jako su ukusne

II Način: Korpice

Potrebno je: 900gr brašna, 2 dl piva, 100gr prepečenog susama, 1 prašak za pecivo, 3 male šoljice ulja.

Sve sastojke izmešati i urditi glatko testo. Odvajati komadiće, rastanjiti i oblagati metalne modle, prethodno dobro nauljene. Pečene korpice puniti ruskom salatom, ajvarom, salatom od tunjevine, ocedjenim prebrancem, salatom od pečuraka i kiselih krastavaca....

KORPICE OD OBLANDI ŠARENE

Isto kupiti na pijaci
Fil:150g mladog crnog luka(praziluka),dodati majonez,susam i posni kačkavalj.

PUNJENI PARADAJZ

Izdubiti i osušiti paradajz
Fil:majonez,kukuruz,posni kačkavalj

PREBRANAC

skuvas pasulj sa lolberom u slanoj vodi da zrna budu bas mekana.

U tiganj narendas 2-3 sargarepe,praziluk seckan i dve glavice crnog luka i proprzis na dosta ulja.Pasulj kuvan iscedis(vodu od pasulja sacuvas) kada ti se povrce izdinstalo blago na ulju dodas iscedjen pasulj,stavis zacine beli luk,vegetu,so sta voli i dve kasicice aleve paprike.Sve lepo izmesas poredjas u tepsiju i preko nalijes vodu u kojoj se pasulj kuvao,i sve zapeces u rerni.Veruj mi na ovaj nacin ukus mi je MRAK

A druga vrsta prebranca je na ovaj nacin
Kad pravim prebranac isto na taj nacin samo sto dodam dosta seckanog praziluka,zaprzim na gusto i sipam u zemljanu tepsiju odozgo poredjam suve paprike i zapecem u rerni.

KANAPEI SA LOSOSOM

1 malo pakpvanje dimljeno lososa
Krekeri
Na svaki kreker staviti po mrvicu majoneza posnog,po 1 malo parčence lososa a onda ½ masline,nataći na čačkalicu i kroz losos i kroz kreker,pa to onda služiti kao zalogajčiće

RUSKA SALATA

1 pakovanje povrća obarenog ,posni majonez,može i malo običnog posnog kačkavalja i obavezno 2 čena belog luka(zbog ukusa) i krastavčići.

SALATA OD MAKARONA

200g obarenih šarenih testenina+ 200g kukuruza šećerca+ 2 tunjevine(komadi)+200-300g majoneza i 1 praziluk

POSNO Fileti oslića

POTREBNO:
800g fileta oslića
1 čaša belog vina
luk
šargarepa
biber, lovorov list, so
malo maslinovog. ulja
Bešamel:
2 kašike margarina
2 kašike brašna
1/2 l vode
so, biber
malo muškatnog oraščića
2 kašike posnog kačkavalja(može i beli luk)

NAČIN PRIPREME:
U lonac uliti oko litar vode, vino, luk na isečen na kolutove, jednu uzduž razrezanu šargarepu, par zrna bibera, lovor i par kapi maslinovog ulja. Sve prokuvati oko 15 minuta i dodati neodmrznute filete oslića. Kuvati na laganoj vatri 15-20 min pazeći da se riba ne raspadne. Napraviti bešamel. Vatrostalnu posudu premazati margarinom i posuti mrvicama. Složiti filete, po potrebi dosoliti i prvi red preliti sa polovinom bešamela. Staviti drugi dio ribe pa opet bešamel. Poravnati i po vrhu posuti listićima margarina i kašikom kačkavalja. Zapeći na 220 oko pola sata ili dok se ne stvori rumena korica.

PRAZILUK SALATA

ja to sve od prilike

isecka se sitno prazi luk, 1 struk ili pola ako je veliki (oko 150g posoliti i ostaviti 30 min. da odstoji)
kackavalj posni 100-200g
2-2.5 kasike majoneza
i 1 pavlaka biljna
so biber
sve se umesa i to je to

KIFLICE
U testo za kuflice dodati sok od šargarepe da budu boje kao da su sa jajima

POSNE SALATE-

Posna pirinač salata
200g pirinča obariti pa dodati 5-6 kis.krastavčića,1 kesu kuvanog povrća za rusku salatu,dodati 3 kutije izmrvljene sardine, ½ kg posnog majoneza, beli mlev.biber,so i senf(po želji).Sve izmešati i salata je gotova.

Meksička salata sa čipsom
6 crvenih pečenih paprika iseckati,300g kukuruza šećerca,200g lomljenog čipsa,2 tunjevine,200g krastavčića,200g sec. posnog kačkavalja,200g majoneza i 200g neutralne posne pavlake i so po ukusu.

Celer posna salata

1 kg oslića skuvati u slanoj vodi i samleti na m.z.m.(ili iseckati).Narendati 2 veća celera(oko 600g).Dodati 2 neutralne pavlake(po 200g) i 200g posnog majoneza i ½ tegle posnih krastavčića koje treba na krupno narendati i soli po ukusu.Po želji malo bibera.

Posna šarena salata

3 kutije tunjevine+200g posnog majoneza+ ½ veće tegle mariniranih šampinjona+300g posnih grkljančića+2 kutije crvenog pasulja+400g posnog majoneza+400g posne neutralne pavlake+so,beli biber

Salata od crvenog pasulja

2 konzerve tunjevine+1/2 kg kukuruza+2 konzerve(po 200g) crvenog pasulja+100-400g neutralne pavlake+vegeta,so,peršun,mirođija+1/2 kg posne testenine

Salata od kuvanih cvekli sa majonezom

Potrebno je:1/2kg cvekli,teglica majoneza,4 kasike posne pavlake,so,sirce,voda.
Priprema:Skuvajte cvekle,ohladite,oljustite spoljnu kozicu,izrendajte ih na krupno.Izmesajte sirce,so i malo vode i u to stavite cvekle da postoje 3 sata.Izvadite i ocedite.Redjajte red cvekle,red umaka od pavlake i majoneza-odozgo stavite samo pavlaku posnu

POSNE PALAČINKE

Šolja brašna,1 kašič.soli i 1 kašič. šećera i 1 šolja vode,pa mešati mikserom da se razbiju grudvice.Ako je testo gusto dodati vode, a ako je retko dodati malo brašna i nastavite mešati.Malo u tiganj ulja.Ako postite na vodi onda bez ulja.

POSNA SLANA BAJADERA

Osnovna masa: mikserom umutiti 250g posnog margarina sa 800g posnog kackavalja,prethodno sitno izrendanog.
Ovu masu podeliti na tri jednaka dela.

I kora: 1/3 osnovne mase umutiti sa 100g pečenog susama i 300g
prezli i razvući u vatrostalnoj posudi do debljine 1-1.5cm
II kora: 1/3 osnovne mase umutiti sa konzervom kvalitetne tune i 1
kašičicom slatke aleve paprike.Rastanjiti preko mase sa
prezlama.
III kora:1/3 osnovne mase umutiti sa 3 iseckana kisela krastavčića
i 1 vezom sitnije sečenog peršuna-rastanjiti kao treći sloj.
Gotovu bajaderu posuti sa sitno rendanim posnim sirom i ostaviti do služenja u frižideru.Seći na štanglice.
PRIJATNO!
Posni punjeni baget (francuski hleb)

- 200gr neslanog posnog margarina
- 200gr tunjevine
- pola crvene paprike seckane na kockice (sveza paprika)
- 200gr seckanih kiselih krastavcica
- 1 baget (francuski hleb)

Celom duzinom baget raseci preko sredine ali samo sa jedne strane i polako izvaditi svu sredinu. Sredinu sjediniti sa svim gore navedenim sastojcima. (Ja prvo umesam sve sastojke pa onda dodam sredinicu.) Ovom smesom puniti izdubljeni baget, koji na kraju umotamo u providnu foliju ili krpu, malo cvrsce pritegnemo i stavimo u frizider na nekoliko sati. Služimo isecenog na kriske, bude jako lepo i ukusno!

Salata od somovine

Priprema:
Kotlete somovine skuvati u slanoj vodi, zatim izvaditi kosti i meso izmrviti viljuškom. Izrendisati mrkve obarene, sitno iseckani praziluk i peršunovo lišce, posni majonez, ulje, so, biber i sve izmešati.
Sastav:
1/2 kg svežih kotleta somovine, 2 mrkve obarene, 3 struka praziluka, ulje, so, biber, 1 limuna, 200 gr posnog majoneza, peršunovog lišca, veza crvenih rotkvica ili nekoliko kiselih krastavaca,

Restoran ''Stara trešnja''

LESKOVAČKI UŠTIPCI
Potrebno je: 1 kg mesnatih paprika, 1 dl piva, 6 kašika brašna, soli, bibera, 200 gr dimljenog kačkavalja od soje, 3-4 čena belog luka, 200 gr prezle, ulje za prženje, veza peršuna

Priprema: Paprike ispeći, oljuštiti i samleti. U njih dodati rendani kačkavalj, sitno seckani beli luk, brašno pomešano sa praškom za pecivo i pivo. Posoliti i pobiberiti po ukusu. Masa treba da bude dovoljno gusta da se rukom mogu oblikovati uštipci koje treba valjati u prezle i pržiti u dubokom, vrelom ulju. Pržene uštipke posuti sitno seckanim peršunom.

TESTENINA SA DIMLJENIM LOSOSOM-

500g posne testenine šarene,200 g dimljenog lososa,1 kesica posnog majoneza,150g posnog kačkavalja,malo seckanog peršuna i 2-3 seckana paradajza
Sve izmešati osim paradajza i peršuna.Sa njima ukrasiti okolo celu salatu
Tunjevina I povrce u aspiku

Konzerva tunjevine, 3 obarene sargarepe, solja prodinstanog graska, 4 kisela krastavcica, po 1 kisela crvena I zelena paprika iz tursije, 1 obaren krompir, malo seckane mirodjije ili persuna, i 2 kesice zelatina.
Tunjevinu isitniti viljuskom, dodati na sitne kocke isecene paprika I kuvani krompir, na kolutove secenu sargarepu I krastavcice I prodinstan grasak, pa sve lagano promesati. Zelatin potopiti u malo mlake posne supe I jedan deo sipati na dno kalupa da ga prekrije a u ostatak umesati iseckanu mirodjiju ili ruzmarin. Zatim u kalup sipati tunjevinu I seckano povrce, pa sve zaliti ostatkom zelatina I ostaviti u frizideru 2-3 sata da se stegne.

TORTA OD PAPRIKA

Paprike prvo u brašno i ispržiti.Ređati red paprika,red fila,…
Fil:majonez,kačkavalj dimljeni,malo posne biljne pavlake
Na kraju majonez I rendani posni dimljeni kačkavalj.

: lalaigedza - 14. novembar 2008 7:25:54(UTC)
Zence,prepis za kiflice je i kod mene isti ,znaci, to je neki standard. kasnije cu napisati neki recept-da ne bude-samo uzima a ne da!!!!!

: eniqma - 13. novembar 2008 18:54:45(UTC)
Crvena sonja, mislim da nemam nista posebno, mozda neke pite, ruska sa dimnjenom ribom i tako nesto. Potrazicu sutra pa javljam. Predpostavljam da joj treba za 21 pa mozda dotle nadjemo nesto interesantno, sto se tice kolaca imam bas dosta, ali tu sam slabija. Nema veze nacicu nesto pa javljam sutra

: eniqma - 13. novembar 2008 18:49:18(UTC)
KEKS TORTA
Skuvati 80 gr griza sa 500ml vode i 300gr secera. Skinuti sa vatre i dodati 4 kasike dzema, 200gr mlev oraha i 2 vanile.
Skuvati jaku kafu i u to potapati keks, redjati 3 u sirinu,4 u duzinu(petit beure ili tako nesto), pa fil i tako dok ima keksa i fila. Na vrhu da ostane fil, preko mleveni orasi

: eniqma - 13. novembar 2008 18:44:12(UTC)
KESTEN PIRE
250 gr kesten pirea
pola margarina
100gr mlev lesnika
sjediniti i praviti oblik po zelji

: crvena sonja - 13. novembar 2008 18:43:38(UTC)
Enigma ako imas nekih recepata za posna predjela molim te napisi.
Treba mojoj drugarici za slavu.

: eniqma - 13. novembar 2008 18:41:11(UTC)
PIRAMIDE
200gr mlevenog keksa
200gr sec u prahu
1 vanilin secer
6 kas vode
2 kas ruma
100gr margarina
5 kas kakaa
To umesiti i praviti vece kuglice, valjati ih u kristal secer i stavljati u kalup, idubiti prstom rupu za fil.
fil:
150gr margarina
1 vanil secer
3 kasike prah secera

: eniqma - 13. novembar 2008 18:36:32(UTC)
SNIKERSI
200ml vode
250gr secera
pa dodati 1 margarin da se istopi.
Zatim dodati 500gr loomljenog keksa,
200gr pecenog seckanog kikirikija.
100gr cokolade
Izmesiti i oblikovati na tacni, odozgo glazura

: eniqma - 13. novembar 2008 18:33:34(UTC)
MINjONI SA SUSAMOM
250 gr secera sagoreti kao za caj, dodati 100gr susama pa dodati 1 dec vrele vode. Prokuvati,skloniti sa vatre, pa dodati cetvrtinu margarina. Dodati 200gr kokosa,200gr keksa,200gr sec oraha. izmesati i sipati u pleh. Odozgo glazura

: eniqma - 13. novembar 2008 18:29:00(UTC)
MEDENO SRCE
1,5 casa (od jog) secera
1,5 casa vode
2 case brasna
2 kasicice sode bikarbone
2 kesice cimeta
2 kasike ulja
sve izmutiti i peci2 kore na papiru, u sredinu dok je prva kora vruca namazati dzem od kajsije.
Odozgo glazura

: eniqma - 13. novembar 2008 18:24:38(UTC)
BOMBICE
150gr barenog krompira
150gr mlev oraha
150gr secera u prahu
2 stangle cokolade
1 rendana kora limuna
1 vanilin secer
sve sjediniti i praviti kuglice

: eniqma - 13. novembar 2008 18:22:10(UTC)
ROLAT SA BANANICOM
100gr oraha mlev
4 stangle cokolade
100gr mlev keksa
200gr secera
pola margarina
Uspilovati secer sa malo vode, dodati sve ostalo i kuvati dok se ne zgusne.
Formirati salamicu, u sredinu staviti 2 banaice

: eniqma - 13. novembar 2008 18:01:10(UTC)
KIFLICE
Umutiti 5 belanaca pa dodati 500gr secera, narendati malo limuna i 5-6 kapi sirceta. Dodati mlev orahe400 gr. Praviti kiflice i valjati ih u seckane orahe. Redjati na mastan papir i susiti ih na 120 stepeni

: eniqma - 13. novembar 2008 17:57:32(UTC)
Pa ja mislim da su to neki univerzalni recepti koji se vrte godinama! Kod mene je bas obrnuto mogu da kuvam, ali vise volim da pravim kolace, mada ih ne pravim cesto! Mama me je od trinaeste godine terala da ih pravim, posto prodaje za slave, tko da mi to ide od ruke! A sto se kuvanja tice, mogu da spremim sve ako imam recept, bez recepta samo osnovno! Ajde pisem prvo recept za te kiflice, ali su verovarno iste! Napisite i vi meni neki recept za posne ako imate nesto interesantno

: dragana024 - 13. novembar 2008 10:50:39(UTC)
Enigma svaka čast!

: lalaigedza - 13. novembar 2008 9:36:42(UTC)
Auuuuu zence svaka ti cast!!!!! neki od ovih recepata su slicni mojima,"ratluk"-je isti a neke bogami nemam!!!!
Ne moras ti puno da zuris sa pisanjem,kada imas vremena i volje-ako imas. Svidjaju mi se ovakvi recepti-sazeti,prakticni. Kolac,pa jos posan,za koji mi treba 3 sata pripreme-uopste ne pocinjem!!! Nisam lenja,ali to jednostavno ne volim. Ja kuvanim jelima mogu da posvetim puno vremena ali "dvodnevnim" kolacima(tako ih ja zovem) NE!!!
A sto se tice kiflica od oraha napisi ti tvoj recept,ja imam jedan odlican sa belancima,secerom i orasima ali volim da probam i drugi-mozda je,bolji!!!!
Ovo sto si do sada napisala ja necu stici do slave da prepisem a kamoli da isprobam. Salim se ,ako imas volje i vremena ti pisi jos...

: eniqma - 13. novembar 2008 4:27:12(UTC)
Pisacu jos kasnije ili veceras, nemam sada vremena

: eniqma - 13. novembar 2008 4:26:38(UTC)
ROLAT SA SUSAMOM
300gr ratluka(iseckati) pola soljice ulja dinstati 5 min.
posebno zapeci u rerni 200gr susama i 100gr seckanih oraha. Sve sjediniti i dok je vruce formirati rolat u najlonu. Tako ostaviti da se ohladi

: eniqma - 13. novembar 2008 4:17:49(UTC)
KOKOS STANGLE
Umutiti 100gr margarina sa 100gr secera u prahu, 100gr cokolade, 200gr keksa i malo soka.
Sjediniti i postaviti na posluzavnik kao koru.
Umutiti 150 gr margarina sa 150 gr secera u prahu, u to dodati 200 gr kokosa preliveno sa 8 kasika vrele vode.
Postaviti kao fil i ukrasiti sa kokosom

: eniqma - 13. novembar 2008 4:11:04(UTC)
BAJADERA
Uspilovati 600 gr secera sa 1 casom vode. Kada se prohlaadi dodati 300gr mlev oraha, 300gr keksa, 1 margarin.
Masu podeliti na dva dela. U jedan staviti 100 gr otopljene cokolade, drugi ostaje isti.
U pleh oblozen masnim papirom prvo staviti tamniji pa svetliji deo, odozgo glazura

: eniqma - 13. novembar 2008 4:06:14(UTC)
KUGLICE OD RATLUKA
250 gr kokosa
250 gr ratluka
250 gr secera u prahu
pola limuna(sok)
Dobro umesiti i praviti kuglice, valjati ih u kokos

: eniqma - 13. novembar 2008 4:03:35(UTC)
STANGLICE
200 gr secera
6 kasika vode, da provri
dodati:
180 gr oraha
200gr zelea sec.
200gr rendane cokolade
Rastanjiti u pleh ili djuvec oblozen masnim papirom. Kada se ohladi seci u stanglice

: eniqma - 13. novembar 2008 4:00:16(UTC)
KORNFLEKS KORPICE
8 kasika meda
200 gr margarina
200gr sec oraha
200gr prah secera
150 gr cokolade
250 gr kornfleksa
Sve otopiti i sipati u korpice, ukrasiti mrvicama ili secknim zeleom

: eniqma - 13. novembar 2008 3:56:52(UTC)
KOLAC SA MEDOM
250 ml jakog caja
4 kasike meda
250 gr secera
250gr mlev oraha
1 prasak za pecivo
250 gr brasna
1 kora od limuna(izrendana)

Caj,med, secer, umutiti dodati limun, prasak za pecivo, orahe i brasno.
Ispeci i kada se ohladi positi mlevenim orasima

: eniqma - 13. novembar 2008 3:51:12(UTC)
KOLACI U KORPICAMA
150 gr keksa
4 kasike ruma
5 kasika otopljenog margarina
150 gr cokolade
200gr secera u prahu
Formirati prvo smesu od keksa ,ruma i margarina pa puniti kopice do pola.
Otopiti cokoladu secer sa 4 kasike vode pa dopuniti korpice
ukrasiti sa visnjama ili seckanim zeleom(dok je toplo)

: eniqma - 13. novembar 2008 3:46:25(UTC)
DRONJAVE PUSLICE
uspilovati 300gr secera pa dodati 150 gr cokolade i 300gr oraha. Vaditi kasicicom na mastan papir i formirati puslice.
Odozgo iseckati zele ili staviti sarene mrvice

: eniqma - 13. novembar 2008 3:42:53(UTC)
COKOLADNI KOLAC SA VISNJOM
Rastopiti:
300 gr cokolade
1 margarin
250 gr secera u prahu
Rastopljenu masu sipati male korpice i odmah ubaciti po jednu, dve visnje. Odozgo sarene mrvice.

: eniqma - 13. novembar 2008 3:39:50(UTC)
ZELE KOLAC
250GR secera
150 gr mlev oraha
150gr mlev keksa
150 gr zele bombona
100gr suvog grozdj
4 stangle cokolade
pola margarina
Secer uspilovati pa dodati sve, oblikovati i seci u stanglice. Ukrasiti po zelji, ali je preporucljivo da to bude seckani zele

: eniqma - 13. novembar 2008 3:35:00(UTC)
KUGLICE OD JABUKA
Pola kg secera
1 kg jabuka
100gr mlev oraha
Secer uspilovati i dodati izrendane jabuke i malo prokuvati. Kada se prohladi dodati mlevene orahe i praviti kuglice.
Ukrasiti po zelji

: eniqma - 13. novembar 2008 3:27:34(UTC)
POSNE OBLANDE
300 gr secera
300gr smokava
150gr seckanih oraha
5 kasika mlev oraha
Secer uspilovati sa malo vode, u to dodati samlevene smokve i orahe izmesati i staviti izmedju 2 male oblande

: eniqma - 13. novembar 2008 3:23:05(UTC)
SALAMA OD SECKANIH ORAHA
1 casa sec. oraha(casa od pavlake)
2 case mlev. oraha
1 casa secera u prahu
4 stangle cokolade(otopljene)
Sve pomesati i formirati salamicu, moze se dodati vrlo malo soka, ukoliko nece da se sjedini

: eniqma - 13. novembar 2008 3:19:18(UTC)
KROV
150gr mlev keksa
200gr seckanih oraha
200gr zelea
150gr secera u prahu
150 gr margarina
malo soka
1 cokolada
Napraviti smesu i formirati krov, preliti istopljenom cokoladom

: eniqma - 12. novembar 2008 18:34:34(UTC)
lalaigedza, imam neki recept koji mi lici na to! Ako hoces pisem ujutru ali moji nisu posni! Ako te zanima, javi da iskuckam sutra!

: eniqma - 12. novembar 2008 18:00:50(UTC)
Pisem ujutru cim ustanem, tek sada sam videla poruke,a spava mi se!

: lalaigedza - 12. novembar 2008 17:26:51(UTC)
Da li neka od vas zna recept za polumesece od oraha ili kiflice od oraha kako ih neko zove?Znam samo da su "celi"od oraha i "malo vise" slatki. mislim da se tu spinuje dosta secera i pomesaju orasi ali nisam sigurna.

: dragana024 - 12. novembar 2008 17:14:53(UTC)
Piši, piše, nije bezveze...
Što reče lalaigedza uskoro će post, a i posne slave.
E baš moram da pregledam malo recepte svoje pa da ubacim i ja neki recept.

: lalaigedza - 12. novembar 2008 17:05:29(UTC)
E zence,samo ti pisi,dolazi vreme posta a ima nas koji slavimo posne slave.Tako da je svaki recept dobrodosao,bar meni. unapred zahvalna

: eniqma - 12. novembar 2008 4:05:33(UTC)
Imam jos puno recepata pa ako nekog interesuje ja cu pisati, ako ne da se ne mlatim bezveze

: eniqma - 12. novembar 2008 4:04:42(UTC)
KOKOS ROLAT
250gr keksa
159grsecera
100gr rendane cokolade
malo vode ili soka
Sve izmesati i rastanjiti u kesi
FIL: pola margarina
150 gr secera u prahu
100gr kokosa
imesiti i rastanjiti u kesi,zatim iseci kese staviti beli preko crnog i oblikovati rolat!

: eniqma - 12. novembar 2008 4:00:28(UTC)
SALAMICA OD SMOKAVA
250gr secera
250gr smokava
200gr seckanih oraha
Secer uspilovati sa malo vode, u to dodati smokve i orahe, jos malo prokuvati i vruce oblikovati u salamicu

: eniqma - 12. novembar 2008 3:57:07(UTC)
KUGLICE SA MEDOM I RUMOM
250gr rendane cokolade (za kuvanje)
100gr mlevenih oraha
2 kasike secera
2kasike meda
2kasike ruma
Sve sjediniti i praviti kuglice, valjati ih u cokoladne mrvice!

: eniqma - 12. novembar 2008 3:54:33(UTC)
Evo nekih posnih recepata za kolace. To su oni koje ja pravim. Ako neko ima neke zanimljive i nove recepte, neka pise

: Standzi - 27. mart 2008 16:42:38(UTC)
Hitno mi trebaju recepti za posne kolace !!!!
Imam Markovo krstenje u nedelju 30.03. i mora biti posna trpeza, jer je u toku veliki post! za jelo su se pobrinuli ovi u restoranu a ja moram da spremim kolace i tortu!
prepisala sam ove recepte (kolaca) koje ste pisale ali mi trebaju jos neki npr.ka posne oblande , kuglice, sta ja znam sta jos...Pisite!!!hitno mi treba , hocu sutra da krenem sa pravljenjem pa ako mogu i da zavrsim istog dana..
HVala unapred!

: darling - 18. mart 2008 6:38:08(UTC)
Evo još...
GULAŠ OD SOJE I PEČURAKA
2 šolje soje u komadićima
1/2 kg šampinjona
2 glavice crnog luka
malo paradajz pirea
ulje, so, biber,aleva paprika, origano

Skuvati soju, na ulju propržiti seckani luk,dodati seckane pečurke i tek kada se to dobro uprži dodati isceđene komadiće soje. Kada se dobro udinsta, dodati paradajz pire, alevu papriku i origano. Mora dobro da se ukrčka, jer je onda bolji ukus.

MM je oduševljen ovim jelom, tako da ga spremam često, jer postimo sve postove, i STVARNO JE UKUSNO!
POZDRAV zaljubljen

: darling - 18. mart 2008 6:30:52(UTC)
Pozdrav svima koji poste. Pošto sam i ja u ovom postu još 6 nedelja, evo nekih recepata:
PITA SA SPANAĆEM
1 kg brašna
sveži kvasac ( ja stavljam pola )
so, voda (topla)
margarin
1kg spanaća
mladi luk

Zamesiti testo od brašna, vode, soli i kvasca i ostaviti da nadođe. Skuvati spanać, procediti i propržiti sa sitno seckanim lukom (ja seckam i spanać). Praviti manje korice i na njih rendati margarin, pa razviti u veću koru. Recimo tri korice zajedno, pa onda filovati spanaćem. Odozgo na koru isto margarin. PRIJATNO

;]

: Ivana-Lukina mama - 18. mart 2008 6:13:41(UTC)
PITA SA PRAZILUKOM I SAMPINJONIMA (posna)

500gr kora za pitu
500gr sampinjona
400gr praziluka,ali samo ona beli i svetlozeleni deo onaj skroz taman bude zilav ja to uvek bacim
ulje
kisela voda
so i biber
Praziluk iseckati sitno,sampinjone oprati skinuti im drske,iseci na srednje polumesece nikako ni debele ni tanke,nego srednje kad se jede da se onako lepo osecaju u ustima.
Zagrejati tiganj na vrlo malo ulja(nemojte mnogo da fil ne bude masan) odmah dodati i praziluk i pecurke,oni ce ispustati vodu na srednjoj vatri dinstati dok se sva ta voda ne pokupi tj. ispari.Vodite racuna da sampinjoni ne budu smuljani nego da zadrze isti oblik kao kad su secene.Dodati so,ili ako volite vise vegetu i biber po zelji.
Onda u jednoj ciniji sipati ulja i malo vise kisele vode ja uvek ovu mesavinu tako pravim za premazivanje jer ne podnosim masne pite,vise volim da osetim fil u ustima nego ulje kako curi,a sa ovom mesavinom uvek bude dobar ukus.
U odgovarajuci pleh koji je predhodno tanko podmazan samo uljem,poredjati jednu koru pa poprskati mesavinom,ali nemojte puno,pa drugu koru pa preko nje fil od sampinjona i praziluka,pa opet jednu koru preko pa poprskati mesavinom,pa drugu koru onda fil.Znaci redja se dve kore-fil-dve kore fil i tako do kraja.Onda kasikom lepo uvuci sve krajeve poprskati pitu mesavinom ulja i ksele vode i na kraju susamom.Peci u predhodno zagrejanoj rerni na 200°(ja uvek ukljucim rernu da se greje pre nego pitu da pocnem da filujem) pecete dok ne porumeni,kad izvadite pitu onda malo poprskate hladnim kapljicama vode i prekrijete cistom krpom.
Ja ovu pitu uvek jedem polu hladnu ili skroz hladnu jer takva ima fenomenalan ukus.

: Ivana-Lukina mama - 18. mart 2008 5:51:24(UTC)
Cvetic nisam postila dok sam dojila.

Prekinula sam da dojim dva dana pre nego da pocne Uskrsnji post.Luka je vec veliki mislim da je dovoljno dojio 13.5 meseci.

Lakse mi je bilo da ga sad odbijem nego kasnije...Meni je mnogo teze palo nego njemu,mada sad nece da zaspi dok mi ne stavi rukice u grudi zaljubljen

Sto se tice posta ja se fenomenalno osecam,raspoozena sam,puna energije,nisam nervozna,razdrazljiva,ne osecam se tesko posle jela,imam puno posnih recepata i jednostavno obozavam posnu kuhinju,koja je podjednako ukusna kao i mrsna,sta vise i zdravija:)

: Cvetic - 18. mart 2008 0:40:49(UTC)
Ivana ,zeno klanjam klanjam klanjam
Nemam reci, svaka cast na poznavanju posne kuhinje , a najvise na snazi i istrajnosti u postenju.
Dali si postila dok si dojila?
Svaka cast. bravo bravo

: hippeia - 11. mart 2008 20:26:22(UTC)
Citat:
Ivana-Lukina mama - 10/3/2008 15:21

Jel poceo neko da posti Uskrsnji post?

AJDE DEVOJKE DOBRO BI DOSLO JOS NEKOLIKO POSNIH RECEPATA :)

Ja danas imam barenu boraniju i ribu pecenu u foliji,posto je prva nedelja na vodi:)

E svaka ti čast Ivana kad možeš da postiš na vodi, ja jedva izdržavam i ovaj osnovni post icon_rolleyes

Evo recepta za punjene lignje:
Potrebno je:
1 kg lignji, 2 dl maslinovog ulja, 100 gr prezle, 3 veća češnja bijelog luka, vezica peršuna, so, biber.
Pomiješati prezlu, zgniječeni bijeli luk, peršun, so, 1 dl maslinovog ulja, narezane pipke i glave lignji (narezati što sitnije)!
Puniti lignje i zatvarati ih čačkalicom.
Lignje se prže na maslinovom ulju, u koje treba dodati i malo vode da ne bi prskale.
Pržiti 10 min. na jednoj strani.

: Ivana B. - 11. mart 2008 11:39:10(UTC)
Sakicar i Ivana...HVALA! Jedva čekam da probam! Ovako mi super djeluje! Pastrmku ću probati na taj način, čisto experimentalno, pa ako uspije, uspije..., a oslić obožavam, tako da očekujem njegovu uzpješnu pripremu...slijediću vaša uputstva...hvala još jednom...super ste!

: Ivana-Lukina mama - 11. mart 2008 6:35:20(UTC)
Potpisujem sakicar ja juce nisam vudela da ti odgovorm.Isto tak radim ili oslic ili losos.Nkad nisam pekla pastrmku u foliji,mada probaj jednu kako ce ispasti,ali verujem da bi se duze pekla nego fileti.

Ja radim razne kombinacije,isto uvek na posebno parce folije stavim sargarepu i tikvice na dugacko isecene parce lososa odozgo malo limunovog soka,vegete,ja nikad ne stavljam ulje jer se pece u svom soku.Uvek kombinujem razne kombinacije povrca.Sad kako postim na vodi super mi dodje riba svaki dan.A ukus je izvaredan.

: sakicar - 11. mart 2008 6:07:08(UTC)
Ja u foliji pecem filete oslica ili somovine. Za svako parce koristim posebnu foliju. Stavim parce ribe, posolim, stavim kap maslinovog ulja, kolut paradajza, kolut crnog luka i jedan kolut sveze paprike. Sve to lepo umotam da ne curim i pecem u rerni dvadesetak minuta na 220 stepeni. Prste da polizes koliko je ukusno.....

: Ivana B. - 10. mart 2008 15:02:05(UTC)
Ivana, je l' možeš da mi objasniš kako tačno pečeš ribu u foliji, pošto još nisam probala, i stavljaš li začine, limun i tako to!?
...i koliko npr. treba pastrmki da se tako ispeče!

: Ivana-Lukina mama - 10. mart 2008 11:21:12(UTC)
Jel poceo neko da posti Uskrsnji post?

AJDE DEVOJKE DOBRO BI DOSLO JOS NEKOLIKO POSNIH RECEPATA :)

Ja danas imam barenu boraniju i ribu pecenu u foliji,posto je prva nedelja na vodi:)

: hippeia - 26. decembar 2007 11:06:56(UTC)
Evo danas sam na tv-u vidjela recept za pitu od praziluka, djeluje mi fino.

Potrebno je:

1/2 kg praziluka
300 g tofua (sir od soje)
so
lisnato tijesto
susam
ulje

Praziluk se isprži na margarinu ili ulju, zatim se u to narenda sir (ako nije post može i bilo koji drugi sir) - to je fil!
Zatim se tijesto premaže uljem, filuje se i prave se trouglići (može i klasično da se uvija, ali trouglići ljepše izgledaju i praktičniji su). Trouglići se po površini premažu uljem i pospu susamom (može i kimom, ili sa oboje)!

: Ivana B. - 20. decembar 2007 9:34:40(UTC)
TUFAHIJE

Oljuštiti 6 jabuka i izdubiti sredinu, kako bi se izvadila peteljka i košpice i napravilo mjesto za fil.
Kad ih oljuštite i izdubite, potopite ih u hladnu vodu sa dodatkom cijeđenog limuna, da ne potamne dok se ne stave da se kuvaju!
Za Tufahije je najbolje koristiti jabuke "zlatni delišes", jer se one ne raspadnu prilikom kuvanja.

U šerpi većeg prečnika, u kojoj mogu da stanu sve jabuke po dnu, staviti:
otprilike 1 l vode,
300 gr šećera,
2 velike kašike meda i
iscijeđen sok od jednog limuna!

Kad šerbet proključa, smanjiti temperaturu ringle, uroniti jabuke i poklopiti!
Jabuke se moraju paziti da se ne bi prekuvale, i čim omekšaju, izvaditi ih iz šerbeta i staviti da se hlade.

Kad se ohlade filovati smjesom od:
200 gr mljevenih oraha,
3 kašike suvog grožđa koje se prethodno popari da bi nabubrilo i omekšalo,
2 vanilin šećera
i malo tečnosti u kojoj su se kuvale jabuke.

Pored preliva od čokolade za dekoraciju koristiti i šlag.
Ja sam ih pravila za posnu slavu, a nisam našla posni šlag, pa sam samo ovako...
http://www.fotorola.com/uploads/37dab44a3c.jpg

: hippeia - 14. decembar 2007 9:33:48(UTC)
E Ivana stvarno si kraljica ;]!
Super da si se sjetila da otvoriš ovu temu, meni je baš dobrodošla. U mojoj porodici niko ne posti osim mene, tako da nisam znala mnogo toga da napravim i post bi mi se svodio na jedenje ribe i ribljih konzervi, smokija i grickalica, tako da bi mi se tih 6-7 nedelja više sve popelo na glavu.
Sada sam probala nekoliko ovih vaših recepata i super su mi! Joj super, neću više gladovati kad je post ;] !

: Ivana-Lukina mama - 29. novembar 2007 10:35:29(UTC)
Mistery ja ovaj zapecen spremam za slavu kad je posno jer ukus je super,a spremam i corbast posan cesto,mada volim uz kisele paprike ili salata od kiselog kupusa seckanog,dodam malo paprike tucane i ulja i promesam.

: j210 - 29. novembar 2007 10:25:09(UTC)
Evo malo i ja da se priključim:
POSNA SALATA OD DIMLJENOG LOSOSA
500g testenine obariti,dodati 200g dimljenog lososa na kockice,1 kesica posnog majoneza,150 g posnog kačkavalja,malo seckanog peršuna sve lagano izmešati i ukrasiti sa 2 paradajza na kolutove.
Što se tiče supe jedna mi je omiljena -ko god je probao zaista niko nije verovao da je posna jer ima ukus kao da je sa piletinom-ja kuvam sve u ekspres loncu tako da ću vam napisati recept koji važi za njega(nikad nisam spremala u običnoj šerpi tako da ne znam kako ispadne tako) ali ako imate ovaj lonac onda u 1.5 l vode ubacite 1 vezu zeleni celu na kolutove,1 zapečen na ringli crni luk(presečen na pola) pa sve to ubaciti u ovu vodu dodati 1 kašičicu karija malo bibera i 1 ravnu kašiku vegete.Zatvoriti e.lonac i od pištanja 10 min. kuvati .Onda otvoriti dodati posne rezance bilo koje (ja stavljam mašnice) i kuvati još koliko treba da se skuvaju.(kari daje taj ukus kao da je sa mesom-inače nikako ne volim kari ali u toj supi on je idealan).
Meni je nekako riba najukusnija kad je ispržim na ulju da bude reš npr.najčešće jedemo pastrmku ali može i bilo koja druga riba i kad je skroz ispržimo nalijem dok je još u tiganju onako vrela izmešano limunov sok+beli luk sitno seckan.
Uz to najviše volimo da jedemo salatu od mladog crnog luka +zelena salata+kupus +rotkvice sve to seckano i začinjeno uljem i sirćetom(so naravno)

: Mistery - 29. novembar 2007 10:08:06(UTC)
Ivana ja sam sinoć pravila posni pasulj, idealno rješenje za zaposlene žene :) S tim da ga nisam zapekla u tepsiji jer volim kada je čorbast. Uz to su idealan prilog kisele paprike. Mmmmmmmmmmm

: Ivana-Lukina mama - 29. novembar 2007 10:02:50(UTC)
POSAN PASULJ(koji uvek pripremam za slavu extra je ukusan)

Staviti pasulj u serpu da se kuva,prvu vodu prosuti,naliti drugu vodu i kuvati dok zrna dobro ne omeksaju.

U tiganj sipati soljicu ulja,iseckati 4 glavice crnog luka,2 rendane sargarepe, lepo uprziti kada se lepo uprzilo dodate dve supene kasike brasna,vegetu,alevu papriku,moze i malo one tucane ljute paprike ako volite.

U serpi gde je pasulj treba da ima malo vode,kada smo zacinili luk i sargarepu sve iz tiganja sipamo u serpu sa pasuljem i krckamo jos malo,zatim sipamo u tepsiju i zapecemo vodeci racuna da pasulj ne bude puno gust tj da ne ispari.
Zaboravila sam da dodam dok se kuva pasulj dodati 5-6 lista lolbera.

Pasulj je zaista fenomenalan a ukus je mmmmmmmm

: Ivana-Lukina mama - 29. novembar 2007 9:57:46(UTC)
KROMPIR I SARGAREPA

Sipati malo ulja na dnu serpe,dodati dve glavice seckanog crnog luka,dve sargarepe isecene na kolutpove i to dinstati dok luk ne ommeksa malo,zati oljustiti 5-6 vecih krompira i iseci ih na kolitove debljine 1cm,sipati krompir preko luka i sargarepe,dodati dve soljice vode i kuvati dok krompir ne omeksa,zaciniti,biberom,vegetom i origanom.

: Ivana-Lukina mama - 29. novembar 2007 9:55:19(UTC)
POSNA SUPA

Sipati vodu u serpu,dodati rendane sargarepe,luka,paskanata,dodati malo ulja u supu,kuvati dok ne omeksa povrce,kada je kuvano na kraju dodati krompir isecen na sitne kockice,i rezance bez jaja,zaciniti vegetom i biberom.

: Ivana-Lukina mama - 29. novembar 2007 9:53:10(UTC)
POSNI SAMPINJONI

Iseckati dve glavice srnog luka i proprziti na malo ulja da omeksa,zatim dodati 1.5-2kg sampinjona(toliko jer oni se brzo gube prilikom kuvanja),sampinjoni iseceni na polumesece,dodati ih preko luka promesati lepo i na tihoj vatri krckati bez dodavanja vode jer sampinjoni ispustaju dosta vode.Kada se voda povukla koju su sampinjoni pustili dodati malo soli ili vegete kako ko voli i bibera mlevenog i jelo je gotovo.

U ovaj recept se moze dodati i jedna pavlaka na kraju ako se ne mrsi.

: Ivana-Lukina mama - 29. novembar 2007 9:49:51(UTC)
POSAN DZUVEC

Ja cu napisati od prilike jer ja to i tako spremam nemam odredjene mere,sami cete proceniti na osnovu vas i clanova poodice koliko mozete da pojedete.

U dublju serpu sipati pola soljice ulja,iseckati crni luk(ja uvek stavim dve glavice) sargarepu na kolutove,ako imate papriku moze i paprika iseckana na krupnije koscke,malo praziluka(ne mora ako nemate), stavite luk da se izdinsta na ulju,zatim dodate sargarepu,papriku,praziluk,kada malo omeksa sve dodati dva paradajza(isto ako nemate nije vazno moze i bez njega) kad se sve lepo ukrcka dodati malo vode,i krckati na tihoj vatri,na kraju dodate dva krompira isecena na reznjeve,dodati vegetu,persun,alevu papriku,malo mlevenog bibera,i jednu soljicu prebranog pirinca,sve lepo promesati,u serpi treba da ima vode,pa povrce sa sve vodom sipate u zemljanu tepsiju ili vatrostalnu sve jedno ako volite odozgo mozete poredjati oslic bez kostiju i zapeci jelo u rerni,kada vidite da je povrce gotovo iskljucite rernu,ali vodite racuna da dzuvec ne bude suv tj. da ne ispari sva voda iz njega.

: makica 265 - 27. novembar 2007 9:42:02(UTC)
E bas takvu bjelu sam jela bez aleve paprike i super je!Hvala ti puno bas cu sjutra da je probam!

: Ivana-Lukina mama - 26. novembar 2007 10:00:20(UTC)
Corba od oslica

U serpu naliti vodu,staviti oslica bez kostiju da se kuva,rendanu sargarepu,sitno seckan crni luk,sve lepo kuvati dok riba i povrce ne budu lepo kuvani.

U drugu dublju serpu sipati jednu soljicu ulja i staviti dve supene kasike brasna i lepo uprziti,da dobije brasno zlatnu boju ,iz druge serpe izvadimo oslic i isitnimo ga sitno,vratimo u serpu i sve zajedno sipamo u serpu gde je zaprska od brasna,kuvati jos malo na tihoj vatri i dodati krompir iseckan na sitne kockice,malo bibera,lolber,persuna sitno seckanog,vegetu,i malo,ali sasvim malo origana.Ukoliko je corba mnogi gusta dodati jos malo vode da provri i gotovo.

Probajte corba ima extra ukus,ja je redovno spremam za slavu kad slavim posno,a umesto oslica mozete tako praviti i pilecu corbu postupak je isti,samo sto se meso od piletine isitni.

Ovo je bela corba i ne dodaje se aleva paprika.

: sakicar - 26. novembar 2007 9:55:50(UTC)
Sve kombinacije dolaze u obzir....

: makica 265 - 26. novembar 2007 9:42:46(UTC)
A moze li oslic umjesto sarana?Jer sam jela corbu sa oslicem koja je boli glava,mljac!

: sakicar - 26. novembar 2007 9:03:56(UTC)
Evo recepta za riblju corbu

RIBLJA ČORBA
U šerpu narendati glavicu crnog luka, 2 šargarepe, 1 paštrmak, 1koren peršuna,malo celera i sve to malo prodinstati.Naliti vodom i dodati glavu i rep od šarana,soma ako ima i smuđa. Ako nemate sve te ribe onda samo šaran.Posoliti i kuvati.
Kada je kuvano odstraniti glave,sa repova skinuti meso a ostalo baciti,naliti sa 2 dcl paradajza, kašikom aleve paprike,dodati ljutu papričicu,vode,staviti 1 lovorov list, sačekati da prokuva.Kada prokuva spustiti komade ribe unutra. Posoliti i dodati začin. Kuvati na tihoj vatri. Dodati u toku kuvanja malo vode ako treba .

: Mistery - 23. novembar 2007 8:54:42(UTC)
Ajme ja bi počela od sutra :) Upravu si hipeja, malo sam se preračunala.

: hippeia - 23. novembar 2007 8:39:05(UTC)
Mistery da te obradujem - nije sutra već u srijedu - 28. 11. Tako svake godine počinje Božićni post i traje 6 nedelja :)

Inače žene dajte još recepata, dug je post, treba svaki dan nešto kuvati ;]

: Mistery - 23. novembar 2007 6:19:46(UTC)
Drage moje, pošto sutra počinje post, ovi recepti će mi baš dobro doći. bravo bravo bravo

: hippeia - 21. novembar 2007 14:41:49(UTC)
Rižoto s plodovima mora

Na ulju propržiti jednu glavicu crnog luka (srednje veličine)! Kad luk postane staklast dodati plodove mora i promiješati. Nakon 2-3 minuta dodati 2 veća zrela paradajza (oljuštena i sjeckana ili samljevena), ako je zima i nema paradajza onda je super i pelat iz konzerve, on je čak i bolji ako nemate dobar zreo paradajz (ovaj paradajz van sezone nikad nije takav)!
Ostaviti na umjerenoj vatri dok se ne ukrčka. Zatim dodati jednu šolju (od kafe, ali onu veću) riže i 3 šolje vode.
Kad voda uvri probajte rižu, ako nije gotova dodajte još malo vode, a ako je gotova začinite (vegeta, peršun, a ostalo po želji) i to je to!

Varijacije:

-Možete koristiti bilo koje plodove mora, miješane, ili samo dagnje, gambore, svejedno.
-Cijeli recept može da prođe bez paradajza (ako neko ne voli paradajz), znači kad propržite luk i plodove odmah dodate rižu.
-Za one koji ne vole plodove mora isto ovako, samo bez paradajza pripremate rižoto sa šampinjonima (gljive umjesto plodova)-super je

: hippeia - 21. novembar 2007 14:30:22(UTC)
Lignje

Na maslinovom ulju (ako nemate maslinovo može i obično) propržiti 1 glavicu sitno sjeckanog bijelog luka. Zatim dodati pola kg lignji rezanih na kolutiće (sa sve pipcima)!
Kada puste tečnost ostaviti nekih 15-ak min. da se krčkaju, a onda dodati čašu bijelog vina. Kad se sve ukrčka (otprilike, probajte jesu li lignje gotove, one se u principu lako i brzo kuvaju), tj. kad tečnost uvri, dodati peršun i začine (ja stavljam samo vegetu, a može i biber, origano, šta ko voli) !
Ovo jelo servira se sa kuvanim krompirom ili rižom koju ste prethodno malo propržili na margarinu!
Prijatno :)

: makica 265 - 13. novembar 2007 11:02:07(UTC)
Ima li neko dobar recept za riblju corbu???

: sakicar - 13. novembar 2007 8:56:12(UTC)
POSNI SLANI ROLAT

Potrebno je: 1 kg krompira, 100 gr spanaća ili veza blitve, 100 gr pirinča, 2 šargarepe, veza peršuna, 100 gr mariniranih šampinjona, 1/2 kašičice aleve paprike, 1/2 kašičice belog luka u prahu ili 3-4 čena pasiranog belog luka, 100 gr posnog majoneza, 50 gr kečapa, 50 gr susama
Priprema: Krompir oljuštiti i obariti u slanoj vodi. Posebno obariti spanać ili blitvu. Krompir i spanać ocediti od vode, pa sve zajedno propasirati, posoliti, pa oklagijom razvući u koru na nauljenoj foliji, posutoj susamom.
Obariti pirinač. Posebno skuvati šargarepe, pa ih iseckati na sitne kockice i pomešati sa barenim pirinčem, posoliti, pobiberiti, dodati sitno iseckane šampinjone, peršun, alevu papriku i beli luk. Sve dobro promešati i ovom masom premazati koru od krompira i spanaća. Uviti u rolat i ostaviti sa folijom u frižideru da se ohladi 2 sata. Rolat premazati posnim majonezom, ukrasiti gustim kečapom i posuti susamom.

: zorica - 9. novembar 2007 17:32:31(UTC)
Imali ko recept za neke slane posne rolate?

: zorica - 9. novembar 2007 16:50:05(UTC)
DODACU JOS KOJI RECEPT OVIH OVIH DANA
P.S
OVO SU ISPROBANI RECEPTI KOJE JA PRAVIM ZA SLAVU MOJE MAME

: zorica - 9. novembar 2007 16:47:37(UTC)
ŽELATIN TORTA

500 ml. VODE I 300 gr. ŠEĆERA STAVITI DA PROVRI
KAD PROVRI DODATI 3 kesice ŽELATINA PREDHODNO POTOPLJEN U 15 KAŠIKA VODE
PUSTITI DA PROVRI ZAJEDNO PA SKINUTI SA RINGLE DA SE OHLADI
KAD JE HLADNO DODATI 4 ŠLAG KREME(POSNE) I MUTITI
U UMUĆENU SMJESU DODATI 200 gr. ŽELE KOCKE(isjeckane),50 gr. GROŽĐICA I 50 gr.KOKOSA.
KALUP OBLOŽITI FOLIJOM I ISTRESTI SMJESU PA OSTAVITI U ZAMRZIVAČ 2-3 SATA
IZRUČITI NA TACNU I GLAZURA TOPLJENA ČOKOLADA ILI RENDANA ČOKOLADA(ZA KUVANJE JER JE ONA POSNA)

: zorica - 9. novembar 2007 16:42:57(UTC)
POSNA TORTA SA BANANAMA

250 gr margarina umumti penasto sa 200 gr secera u prahu, tome dodaj 1 kg izpasiranih banana(ako je mikser dovoljno jak, nije potrebno prethodno pasirati), 300 gr posnog keksa i 3oo gr mlevenih oraha i 2 kesice vanilin secera. Napravi homogenu masu, oblikuj tortu i stavi u frizider da se stegne.Gore se može staviti slag (biljnog porekla umucen sa vodom) ili cokoladna glazura(obavezno cokolada za kuvanje jer je posna).

: zorica - 9. novembar 2007 16:41:29(UTC)
BAKLAVA OD MAKA
Sastojci:
500 g kora za baklavu, 150 g oraha, 150 g maka, 1 kesica cimeta, 300 g secera, 0,5 l vode, 1 limun, 1 vanilin secer

Pleh u kome ce se peci baklava namazati uljem i u njega staviti dve kore naprskane uljem. Kore posipati nadevom od oraha, maka i kesicom cimeta. Tako redjati naizmenicno nauljene kore, pa fil i sve dok se ne potrosi materijal i na kraju ostaviti dve kore za odozgo. Baklavu iseci ostrim nozem na kocke, preliti uljem i staviti da se pece u zagrejanoj rerni oko 50 minuta. Pecenu baklavu preliti prohladjenim sirupom od 300 g secera, 0,5 l vode, 1 kesice vanilin secera i soka od 1 limuna i vratiti u ikljucenu rernu. Baklavu izvaditi posle 15 minuta i sluziti hladnu.

: stancha - 29. oktobar 2007 5:46:02(UTC)
Evo Gordana probaj ove-fantasticni su:
KORNFLEKS PUSLICE

Potrebno je:250gr margarina,200gr secera,8 kasika meda,200gr cokolade,200gr seckanih oraha,kutija kornfleksa.
Istopiti 8 kasika meda,200gr secera,250gr margarina i 200gr cokolade.Kada provri,dodati 200gr seckanih oraha,skloniti sa vatre,dodati kutiju kornfleksa,dobro pomesati,pa kada se masa prohladi praviti kasicicom puslice i redjati ih u papirnate korpice.
Moram da dodam da od ove kolicine ispadne bas dosta,pa za pocetak mozes da pravis od upola manje mere,da vidis kako ti se dopada.
PRIJATNO!

: Gost - 28. oktobar 2007 20:06:56(UTC)
Drage zene hitno su mi potrebni recepti o posnim kolacima, bila bih vam veoma zahvalna. Inace jako volim da pravim kolace ali kada su u pitanju posni recepti jednostavno se ne usudjujem bas lako jer imam utisak da u njima uvek nesto fali pa da mi kolaci nece uspeti! kadtedovatim

KOLAC OD JABUKE:1 solja ulja,1,5 solja(bela kafa) secera,1,5 solja brasna,2 solje seckanih oraha,solja suvog grozdja,5-6 narendanih jabuka,1 prasak za pecivo,1 kasika prezli,1 kesica cimeta,posuti pleh brasnom,masu sipati u pleh i peci u zagrejanoj rerni na 200c,kada je gotov kolac posuti prah secerom ili preliti 100gr cokolade za kuvanje .

KUGLICE OD ORAHA:200gr mlevenih oraha,200gr secera u praju,sok od jednog limuna,3 stangle cokolade za kuvanje,1 kasika ruma,malo kristal secera.Cokoladu istopiti sa kasikom vode na tihoj vatri,a zatim je ismesati sa ostalim sastojcima,praviti kuglice uvaljati ih u kristal secer.

: Gost - 23. maj 2007 13:26:00(UTC)
Evo jos jednog recepta:

Skuša u foliji

Skuša,
mladi luk,
sok od limuna,
maslinovo ulje,
beli luk,
biber,
so.

Očistiti ribu i oprati je. Zaseći na nekoliko mesta, pa posoliti i pobiberiti sa svih strana.
Aluminijumsku foliju namazati maslinovim uljem. Staviti skušu i posuti je sa malo seckanog belog luka i malo mladog luka (ili praziluka); Poprskati sokom od limuna i preliti sa malo maslinovog ulja.
Foliju dobro zatvoriti da sok ne iscuri, pa peći oko 30 minuta na 250 stepeni. Poslužiti ribu sa svim dodacima.

: Gost - 23. maj 2007 12:45:00(UTC)
Beclijka kupis filete oslica malo ih posolis vegetom i uvaljas u sitno seckan persun,karfiol operes odvojis ga od cveta da ne bude krupno ,uzmes aluminijumsku foliju na nju poredjas karfiol,pa i njega malo posolis vegetom preko njega stavis parce ribe osica ili lososa samo da je riba u filetu,lepo zatvoris foliju sa svih trana i stavis u rernu da se pece nekih 40-50 minuta,moze razno povrce,krompir,sargarepa,grasak,boranija,tikvice secene na dugacko kao i plavi paradajz,pâprika,brokoli,karfiol moze i da kombinijes a i preko povrca moze i parce piletine sve zavisi od ukusa, zagrljaj

: Gost - 5. novembar 2006 23:18:00(UTC)
jaoj Kalet nemogu da verujem da imamo skoro slicne recepte cudno icon_eek

: Gost - 5. novembar 2006 1:25:00(UTC)
Kalet, sta mi radis u sitne sate icon_lol .
Evo moje verzije salate sa tunjevinom:
Konzerva tunjevine, pakovanje kukuruz-a secerca (skuvati), crni uk-glavica (iseckati), posni majonez, so, malo bibera i eventualno mala kasicica kecapa, izmesati i to je to.

: Gost - 5. novembar 2006 0:50:00(UTC)
BUREK SA SAMPINJONIMA

1/2 kg kora, 200 gr pirinca, 200 gr pecuraka, 1 glavica crnog luka, ulje, so i biber.
Obariti pirinac sa dve soljice vode i u to dodati malo ulja. Pecurke iseckati, proprziti na ulju i kada su gotove pomesati sa pirincem. Dodati biber, so, vegetu po ukusu i filovati kore i savijati u rolnu. Peci. Peceni burek preliti sa toplom vodom i ulje.

: Gost - 5. novembar 2006 0:47:00(UTC)
PRZENA RIBA

Isprziti crni luk, beli luk, paradajz, belo vino, sirce, persunov list, biber, vegeta, so.
Ribu staviti u serpu prelivenu ovim sosom, odozgo staviti limun isecen na kolutove i przizti na tihoj vatri.

: Gost - 5. novembar 2006 0:45:00(UTC)
PUNJENI SAMPINJONI

1 kg sampinjona ocistiti od drski. Drske sitno iseckati, dodati jedan struk praziluka ili 1-2 crnog luka sitno seckanog, nekoliko rendanih sargarepa i to dinstati. Pred kraj dinstanja dodati malo kecapa. U svaki sesiric sampinjona kanuti malo ulja, napuniti ovom masom i opet kanuti malo ulja. Staviti u pleh i peci u rerni.

: Gost - 5. novembar 2006 0:42:00(UTC)
SALATA SA MASLINAMA

Obariti 300 gr pirinca, sjediniti sa dve sardine, dodati 1 teglicu seckanih maslina, 2-3 barene sargarepe i nekoliko seckanih kiselih krastavcica.

: Gost - 5. novembar 2006 0:40:00(UTC)
POSNA SALATA

1/2 kg pirinca-2 case od jogurta, pecurke proprzene sa lukom. Sve pomesati sa persunom i vegetom i servirasti sa kasikom za sladoled kao kuglice.

: Gost - 5. novembar 2006 0:38:00(UTC)
POSNA RUSKA SALATA

Iseckati sitno 800 gr mariniranih sampinjona, 4 skuvane sargarepe, 500 gr kiselih krastavcica i 500 gr pecenih paprika-crvenih. Majonez napraviti od 4 skuvana krompira koji se umute kao pire, manje od 3 dl ulja, malo soli, 200 gr senfa i limunov sok. Mutiti dok masa ne postane gusta i pomesati sa povrcem.

: Gost - 5. novembar 2006 0:36:00(UTC)
SALATA SA TUNJEVINOM

500 gr posnih makarona, 2 konzerve tunjevine, 2 glavice crnog luka, sampinjoni po zelji, posni majonez, kukuruz secerac.
Makarone obariti i sjediniti sa njim sve sastojke. Dodati so i limun po zelji. Ukrasiti zelenom salatom.

: Gost - 5. novembar 2006 0:35:00(UTC)
ZVUCI SUPER JA OBOZAVAM PECURKE MORACU DA PROBAM TO

: Gost - 5. novembar 2006 0:34:00(UTC)
SALATA OD KUKURUZA

konzerva tunjevine, konzerva kukuruza secerca, crvena mlevena paprika, malo bibera ili bilo koji ljuti zacin, suseni persun.
Tunjevinu iz konzerve pomesati sa kukuruzom secercem. Dodati zacine i so. Po zelji mozete umesto persuna staviti bosiljak.

: Gost - 5. novembar 2006 0:31:00(UTC)
PECURKE NA GRCKI NACIN

500 gr pecurki, 1 dl suvog belog vina, 50 gr ulja, 1 kasicica koncentrata paradajza, sok od 1 limuna, so, biber, lovorov i persunov list.
Obariti manje pecurke, ocediti od vode i spustiti na zagrejano ulje, dodati sok od jednog limuna, vino, paradajz, lovorov list, seckan list od persuna, so, biber i kuvati nepoklapajuci na jakoj vatri 7-8 minuta. Ohladiti i sluziti.

: Gost - 3. novembar 2006 12:41:00(UTC)
valja cu danas napisati jos neki postan recept inace ja sam ljubitelj posne hrane njam,njam, icon_lol

: Gost - 3. novembar 2006 2:09:00(UTC)
Ivana, sta mi radis, i ne znam zastou ove sitne sate uopste gledam recept, sada sam zbog tvog tavceta ogladnela kadtedovatim

: Gost - 2. novembar 2006 20:43:00(UTC)
TAVCE SA ORASIMA:brasno,aleva paprika,persunov list,list od nane,biber,so,2 cena belog luka,3 lista lolbera,4 suve istucane paprike,2dl ulja,100gr mlevenih oraha,250 gr pasulja tetovca.Pasulj skuvati pa prvu vodu baciti i naliti drugu vrucu vodu i nastaviti da kuvmo pasulj pazeci da se zrna ne raspadnu,Crni luk iseckati dodati biber aleve paprike co ili vegetu i to proprziti na ulju moze se i po zelji dodati rendana sargarepa.U zemljanu posudu (djuvec) redjati naizmenicno-pasulj-pa posuti malo oeasima i svim zacinima,zatim luk pa posuti opet zacinima,nakraju sipati pasulj pa se na vrh prelije voda u kojoj se pasulj kuvao,posle posuti brasnom,malo aleve paprike,iseckanim belim lukom,nanom,persunovim listom i dobro zapeci u zagrejanoj rerni

: Gost - 2. novembar 2006 20:38:00(UTC)
SALATA OD PRAZILUKA:300gr praziluka,4 suve crvene paprike,3 cena belog luka,ulje,so,biber i sirce.Paprike skuvati u vodi i osistiti ih od semena i iseci ih nakockice,praziluk iseckati na sitne kolutove,dodati sitno ceskani beli luk,posoliti pobiberiti,salatu preliti uljem i sircetom i lepo izmesati

: Gost - 2. novembar 2006 20:06:00(UTC)
SALATA SA SPIRALNIM MAKARONAMA: 500 gr spiralnih makarona moze i one u boji,500gr tunjevine,4 barene sargarepe,200 gr barenog graska,postan majonez,biber.Makarona skuvati i kad su skuvane ocediti u mrezastoj resetki i odmah ih pustiti pod mlaz hladne vode da se ne zalepe,kada su dobro ocedjene sipati ih u dublju vanglu,dodati tunjevinu,sargarepu secenu na kockice,grasak,posoliti i pobiberiti po ukusu i na kraju salatu povezati sa majonezom posnim.

: Gost - 2. novembar 2006 20:02:00(UTC)
PITA SAM PRAZILUKOM I PECURKAMA:700 gr kora za gibanicu,5 strukova praziluka,1 solja barenog pirinca,400gr sampinjona,1 soljica ulja,1 solja kisele vode,zacin c i biber.Ocistiti i iseci praziluk na sitne kolutove,proprziti na ulju,posoliti dodati seckane sampinjone i dinstati dok se ne ispari voda od sampinjona,na kraju dodati solju barenog pirinca,vegetu i biber po ukusu.Svaku koru poprskati kiselom vodom mazati nadevom po celoj kori,redjati kore u podmazanom plehu dok se sve ne utrosi.Na kraju zadnju koru ne mazati nadevom vec samo poprskati kiselom vodom i posuti sa malo susama.Staviti pitu da se pece u predhodno zagrejanoj rerni oko 40 minuta dok ne porumeni,kada je pita gotova i ohladjena seci u kocke i sluziti hladnu kao predjelo

: Gost - 2. novembar 2006 19:57:00(UTC)
POSNE PIHTIJE OD PECURAKA:400gr pecuraka(sampinjona)3 lovorova lista,nekoliko zrna bibera,vegeta,30gr zelatina,6 cena belog luka list celera i persuna.U lonas ctaviti seckane pecurke,lovorov list,biber i vegetu,zatim dodati 1,5 litar vode pa kuvati 1 sat da kljuca.Dodavati malo zelatina i stalno mesati zicom da se ne ugrudva.Dok to malo izvri sitno iseckati beli luk,posebno isprziti na ulju kasiku brasna,seckani beli luk i biber,sve to ismesati sa pecurkama i razliti u pleh.Kada se ohladi pihtije iseci u kocke i sluziti kao predjelo icon_lol

: Gost - 2. novembar 2006 19:26:00(UTC)
PREDJELO OD PIRINCA I TUNJEVINE:veca solja kuvanog pirinca,konzerva tunjevine u komadima,2 zelene ili zute paprike iz tursije,2 kisela krastavcica,100 gr zelenih maslina,sok od pola pomorandze,sok od jednog limuna,co i biber.Na kockice iseckati paprike,kratavcice i tunjevinu,dodati kuvani pirinac,zelene masline bez kostica,sok od limuna i pomorandze,po ukusu zaciniti solju i biberom sve izmesati i sipati u cinuju za sluzenje

: Gost - 2. novembar 2006 19:15:00(UTC)
URNEBES OD PASULJA:300gr pasulja tetovca,4 veca krompira,3 struka praziluka,3-4 suve crvene paprike,2-3dl ulja,sirce,so i biber.Posebno skuvati pasulj i krompir,samleti i pomesati sa iseckanim prazilukom,dodati oberenu suvu srvenu papriku iseci na kockice,po ukusu zaciniti dodati soli,bibera i sirceta

: Gost - 2. novembar 2006 19:12:00(UTC)
CUFTE OD PRAZILUKA:5 strukova praziluka,1 solja pirinca,5 glavica crnog luka,2dl ulja,persun,co i biber.Praziluk ocistiti iseci na komade i obariti i kada se obari i ohladi samleti ga na masini za meso.Sitno iseckati jedan crni luk proprziti ga i njega pomesati sa prazilukom,posoliti,pobiberiti i posuti sa dosta seckanog persuna.Od ove mase oblikovati cufte uvaljati ih u prezle i prziti na dobro zagrejanom ulju.Ostatak crnog luka iseckati proprziti na ulju pa dodati opran pirinac,posoliti pobiberiti i posuti seckanim persunom,masu suipati u djuvec,preko toga poredjati cufte,zatim preliti toplom vodom i peci u rerni na tihoj vatri,sluziti toplo

: Gost - 2. novembar 2006 19:06:00(UTC)
LJUTA TUNJEVINA:700gr tunjevine,12 zelenih fafarona,3 glavice crnog luka,nekoliko cenova belog luka,masinovo ulje,so i biber.Sitno naseckati luk pa ga proprziti na ulju, sa feferonima narezanim na trake,priti 10 minuta zatim dodati manje komade tunjevine u kome ste naboli ocisceni beli luk(cen),uz povremeno okretanje sve zajedno prziti 15 minuta

: Gost - 2. novembar 2006 19:02:00(UTC)
BABURE PUNJENE PASULJEM:5 babura,250gr pasulja,2 glavice crnog luka,1 paradajz,malo aleve paprike,ulje so,biber.Oprati pasulj skuvati ga dobro i pazeci da se zrna ne raspadnu.Naseckati crni luk proprziti ga na ulju,potom dodati alevu papriku,posoliti i pobiberiti.Skuvani pasulj procediti(ne bacati vodu u kojoj se kuvao)pa i pasulj dodati luku i promesati.Oprati paprike i iseci im peteljke ocistiti ih od semena i puniti ih dobijenom masom od pasulja.Svaku papriku zatvoriti kolutom paradajza,paprike redjati u djuvec u kom ce se peci,preliti ih vodom od pasulja i dobro ih zapeci dok voda ne ispari (kolicinu pasulja i babura povecavajte po vasoj zelji)

: Gost - 2. novembar 2006 18:56:00(UTC)
POSNA BELA CORBA:2 krompira,2 paprike,1 veza zeleni,1 glavica crnog luka,so,100gr sojinih pahuljica,1 kasika gustina,persunov list,zacin c,lolberov list,biber u zrnu.Povrce ocistiti i sitno iseckati,pa zajedno sa ostalim sastojcima(izuzev gustina i persuna)preliti vodom i ostaviti da se kuva.Kada povrce omeksa,skloniti sa vatre,i pustiti da se ohladi.U nekoliko kasika supe razmutiti gustin pa ga dodati corbi.Vratiti na vatru i pustiti da vri jos neko vreme,kada bude gotovo posuti corbu sitno seckanim persunom :)

: Gost - 2. novembar 2006 18:52:00(UTC)
KROMPIR SALATA:nekoliko veceih krompira obariti sa ljuskom,kada se krompir ohladi ocistiti ga od ljuske,zatim izrezati na raznjeve,dve glavice crvenog luka iseci na polumesec(moze i obican crni luk ako nemate crveni)dodati ulje i vinsko sirce i posoliti po zeli sve izmesati i ovu salatu sluziti kao predjelo ili uz ribu.

: Gost - 2. novembar 2006 18:49:00(UTC)
Posto nam se drage moje blize slave kao naprimer sv.Nikola i ostale koje se slave posno red bi bio da obezbedimo malo i posnih recepata,naravno dolazi nam i Bozicni post pa da malo obogatimo nasu kuhinju.