Obaveštenja

Icon
Error

: dunav - 8. decembar 2011 15:43:22(UTC)
Mom luki je problem sa tvrdom stolicom,već godinama, ne sećam se tačno kada sam primetila problem, ali pre godinu dana kada sam napomenula pedijatru dao nam je neko ulje da pijemo. Od toga nikakve pomoći. Pre 2 meseca kreću problemi-krvava stolica. On kaki svaki dan, nekad kuglice, nekad ne ali ovaj put je bila obilna stolica. Odmah sam zapucala kod pedijatra, dobili smo Lactulose po 15 ml jednom dnevno, mesec dana da pijemo. Navodno mu je rascepljena guza zbog obilne stolice, a ja crkoh. Meni je to strašno kad pogledam u nošu i vidim krv. Doktor mi reče da je to pojava koja nije strašna, i manja deca umeju da imaju problema sa tim. Njemu ništa, ne boli guza, trčkara kao i uvek, normalno sedi....I opet sutradan se ne usteže da kaki...Pojačala sam higijenu, posle kake obavezno ga operem i to ne svaki put sa sapunom, mažemo se pantenol kremom. Mleko smo smanjili, kupujemo bez laktoze, neskvik neznam kako da izbacim ali sam smanjila, pojačala sam kuvanje povrća koliko stižem, voće nudim kad god poželi slatkiše, a slatkiše dajem minimalno...

: secercic - 30. januar 2011 0:33:51(UTC)
Kako resiti problem zatvora kod devojcice od 3 godine, ima jako tvrdu stolicu i neide nekoliko dana, pa je boli stomak, bili smo kod lekara i opet isto.

: lovely___love - 13. januar 2011 22:42:22(UTC)
ja sameljem lan,suncokret i/ili semenke bundeve i to joj dodam u kacamak,moze i u poparu(inace joj tako dajem pa sam primetila da posle toga ubrzo kaki).Nju blitva isto radi,a i amarant   :)

: мирка - 30. decembar 2010 19:45:57(UTC)
Kod nas šljive uvek pomažu icon_razz Može sveže (ili iz zamrzivača) a može i kompot od sušenih.....

: zadar08 - 29. decembar 2010 19:29:08(UTC)
dobar dan ima li neko proporuku za neki prirodni lek protiv zatvora? problem je sledeci nekoliko puta uzastopce smo imali problem sa stolicom koja je uvek posle tri dana i stvara veliki problem i bolove zbog velicine kad izlazi. Nismo nasli nista u ishrani sto mi moglo da pravi problem dete jede normalno voce, povrce, pije , trci, luduje ali stolica je uvek tek posle tri dana i uvek problematicna. Pa ako neko ima nesto prirodno sto bi moglo da pomogne.

Izvinjavam se zbog opisa kao da je pisao tarzan ali malo sam zaboracio reci kojima bih to mogao lepse da opisem..:)

pozdrav

: gocciola - 29. januar 2010 16:41:20(UTC)
I moj decak koji ima tri godine ima problema sa tvrdom stolicom i zatvorom. Nedavno smo bili kod pedijatra u vezi sa tim, i receno nam je da obavezno izbacimo mleko uvece, i ako to ne pomogne, onda da pocne da pije lekove. Izbacivanje mleka je donekle olaksalo stvar ali ono sto mi se cini da nam je najvise pomoglo su suve smokve. Uvece, po savetu jedne prijateljice, stavim dve suve smokve u casu vode, ostavim da prenoci, i ujutro svom decaku dam da popije tu vodicu. Trebalo bi i te smokve da pojede, ali on nece, ali nama je i taj sokic pomogao, sad je sve mnogo mnogo bolje nego pre! Eto, mozda ce jos nekome pomoci! POzdrav!

: kaja - 2. januar 2010 22:25:44(UTC)

Citat:
GaGaT - 30/12/2009 17:25 Hihihi Kajo kako da ih iseckas i ubacis u kasu od jabuka :-) kako ti je samo palo na pamet, ja se ne bih toga setila :-)) Inace danas je kakila i da znas da nam je tvoj savet pomogao, bas sam joj stavila juce tomplomer sa pavlovicevom i onako pomalo je kakila i plus sam poslusala onaj savet sa kamilicom i malo zutog secera i to sam joj dala i bogami je jutros super kakila :-)) Bas sam happy :-)) Znas sta Kajo to si u pravu sto nisi dala Jani da ustane sa nose, meni sad palo nesto na pamet. Secam se kad sam babysitt-ovala dve devojcice 3 i 4 god. i ta mladja je stalno imala problema sa zatvorom, zadrzavala je stolicu, a posle je bolelo i nije htela, a njeni roditelji su inace doktori i pedijatri i bukvalno joj ne bi dali da ustane sa wc solje dok ne kaki, bas su stajali pored nje, valjda ih treba i malo naterati, jer oni to i zadrzavaju i posle ih boli pa nece....Bas se secam da su i oni to radili, eto ja da te ohrabrim da nastavis :-))

Eto vidiš! icon_wink
Nego... Samo da još jednom napomenem - taj trik sa toplomerom se ne sme upotrebljavati često! Samo u eeeekstremnim situacijama, da se ipak bebi malo pomogne! ;]

: GaGaT - 30. decembar 2009 19:25:25(UTC)
Hihihi Kajo kako da ih iseckas i ubacis u kasu od jabuka :-) kako ti je samo palo na pamet, ja se ne bih toga setila :-))
Inace danas je kakila i da znas da nam je tvoj savet pomogao, bas sam joj stavila juce tomplomer sa pavlovicevom i onako pomalo je kakila i plus sam poslusala onaj savet sa kamilicom i malo zutog secera i to sam joj dala i bogami je jutros super kakila :-))
Bas sam happy :-))
Znas sta Kajo to si u pravu sto nisi dala Jani da ustane sa nose, meni sad palo nesto na pamet. Secam se kad sam babysitt-ovala dve devojcice 3 i 4 god. i ta mladja je stalno imala problema sa zatvorom, zadrzavala je stolicu, a posle je bolelo i nije htela, a njeni roditelji su inace doktori i pedijatri i bukvalno joj ne bi dali da ustane sa wc solje dok ne kaki, bas su stajali pored nje, valjda ih treba i malo naterati, jer oni to i zadrzavaju i posle ih boli pa nece....Bas se secam da su i oni to radili, eto ja da te ohrabrim da nastavis :-))

: kaja - 27. decembar 2009 23:29:03(UTC)

Nakon nekoliko dana stroge kontrole šta jede, uz dodatke kao što su suve šlive (u raznim oblicima), gusti sok :) i sl. uspeli smo da otpušimo stvar!!!
Pustila sam je da trpi dok nije pozelenela i neutešno počela da plače, svukla, stavila na nošu, stegla je i rukama i nogama i nisam joj dala da mrdne. Plače i od plakanja se napreže! I tako još 2-3 puta... Dok nije prošlo najgore, onda je nismo mogli nagovoriti da ustane više sa noše! icon_lol icon_lol icon_lol

Uff!
A u međuvremenu sam čula i da gumene bombone pomažu. neznam Već sam bila spremna da ih kupim i plan mi je bio da ih iseckam i ubacim u kašu od jabuka (da se ne navuče na bombone :> ) Ali, eto, izgleda da ćemo taj trik da ostavimo za neki drugi put... Ili bar za koji dan! :)

: hippeia - 27. decembar 2009 21:12:33(UTC)
Citat:
kaja - 27/12/2009 18:15

Gago, nama su govorili da ne bi trebalo brinuti ako beba nije kakila 7 dana. Tek onda se smatra da se radi o zatvoru. To važi i za ove "veće". Ne znam kakvo je mišljenje pedijatara u USA.
Mi smo možda jednom imali tu muku kad je Jana bila beba i onda sam, kad je već dogorelo, samo malo gurnula toplomer umočen u pavlovićevu mast. I nama je to pomoglo. To sam uradila, za svo ovo vreme, možda dva puta. Ni ne treba da to bude metod...

A naša saga se nastavlja, ali borimo se! uzid

Bas mi zao Jane :( Misha mu :| Ljubni je jednom za Kseniju i mene, dushica!

Gago, Ksenija je uvijek dobijala jako rijetku stolicu kada bih ja jela breskve (a dojila sam je), zvuci blesavo i ne znam ima li to uopste veze jedno s drugim,ali ja sam zbog toga pestala da jedem breskve tog ljeta...tako da, ako u nekom supermarketu mozes da nadjes breskve i ako je dojis...

: vele - 27. decembar 2009 20:40:17(UTC)

Citat:
GaGaT - 26/12/2009 22:22 Sta je dobro za bebe?? Imam ovde kod sebe jedino onaj caj od komoraca??Jel to dobro? Moja beba se bas pati vec 2 dana :-((

mlak caj od kamilice uvek pali ;)

: kaja - 27. decembar 2009 19:15:32(UTC)

Gago, nama su govorili da ne bi trebalo brinuti ako beba nije kakila 7 dana. Tek onda se smatra da se radi o zatvoru. To važi i za ove "veće". Ne znam kakvo je mišljenje pedijatara u USA.
Mi smo možda jednom imali tu muku kad je Jana bila beba i onda sam, kad je već dogorelo, samo malo gurnula toplomer umočen u pavlovićevu mast. I nama je to pomoglo. To sam uradila, za svo ovo vreme, možda dva puta. Ni ne treba da to bude metod...

A naša saga se nastavlja, ali borimo se! uzid

: Ines - 27. decembar 2009 12:47:38(UTC)
O da,zaboravih,pura ujutro za dorucak sa jogurtom,mora pomoci sigurno.

: Ines - 27. decembar 2009 12:44:45(UTC)
Ja sam redovno djeci pravila kompot ili caj od kamilice zasladjen,garantovano pomaze,ali kad se redovno pije.

: secer - 27. decembar 2009 0:29:33(UTC)
ja znam da je kivi nesto sto je definitivno najbolje za to!!!!deluje k'o ludo.....i to svima preporucujem.....mada ne znam da li se u srbiji daje deci posto vidim da se limun i pomorandza ne daju pre ne znam koje godine iako svuda se daju ......
ja imam celog zivota problema sa tim jer mi je kao maloj jos ustanovljen produzetak i prosirenje debelog creva pa je sve ti uticalo na to....tako da su mi vase muke poznate....ja znam da kivi ekstra deluje i kod dece i odraslih..to je prvo sto dr ovde preporuce za decu...
a gagat, ne znam zaista za tako malu bebu sta....

: GaGaT - 26. decembar 2009 23:22:24(UTC)
Sta je dobro za bebe?? Imam ovde kod sebe jedino onaj caj od komoraca??Jel to dobro? Moja beba se bas pati vec 2 dana :-((

: Hanan - 25. decembar 2009 10:21:40(UTC)
Uh Kajo, pa i vi...nadam se da nece biti straha, barem kod Muaza nema, ali on je naucio od cega mu je, i sad sam pita "jel da od ovog nema kake i boli stomak".
Nista ne pomaze odmah, ali u roku 2-3 dana , da.
Ljubimo ljepoticu, sapatnicu .

: kaja - 25. decembar 2009 9:23:20(UTC)

Jao, žene, sapatnice! Muke mučimo več nekoliko dana! To je patnja! Plače ona, plačem ja!
Sinoć nam je i dr rekao da kupimo klizmu i probali smo. Slab je bio rezultat, ali je jutros kakila bez muke, istina ne mnogo, i još se sama pohvalila kako je nije ništa bolelo. Ma užas! Odlučila sam da zavedem red među familijom što se tiče ishrane, ali to ne mora da bude pravo rešenje...
Jedino što me plaši je da se sad ne navuče tog straha (a lako može da bude da se već navukla) pa da se patimo stalno...

Znam da je u poslednje vreme jela manje voća, a više slatkiša... Sokove slabije pije, ali vode pije...
A nema šta ova dva dana nisam probala! Bukvalno SVE savete sa ove dve strane, SVE!!! Ali, džaba, kad je u muci dete i neće da sarađuje... Ma haaaaos!
Eto, samo malo makar da vam se izjadam.

: Beca - 16. decembar 2009 1:03:48(UTC)
Uf, Hanan i meni je bas tesko.
Ona najcesce kaki tako zrnasto a to se tretira kao zatvor.Imala je ona i kao beba dok je sisala neredovnu stolicu, ali opet tolerisalo se jer je samo sisala.Kada je pocela sa drugom hranom stabilizovala se stolica, ali evo sad opet problemcici...
Mada u principu, sve je to i u redu sa obzirom na njenu ishranu koja je s vremena na vreme katastrfalna jer odbija sve i samo slatkisi dolaze u obzir...

Moracu i ja tako kao ti, odmah odreagovati.
Hvala na savetima i ljubi tog plavokog ma moze se reci momcinu icon_wink

: MissGak - 15. decembar 2009 21:26:20(UTC)
U prehrambenim prodavnicama mozete naci kukuruzni sirup koji provereno resava ovakve probleme.

: Hanan - 14. decembar 2009 0:54:30(UTC)
Beco pokusaj da izbacics taj Neskvik, ako jos uvijek pije. Mi smo ljetos imali uzasnih problema, Muaz jako voli ono cok. mlijeko u tetrapaku, i ko god ide to mu kupuje, a on odmah otvara i pije, bilo je doslo do toga da on jadan odplace dok kaki. Ja sma pokusavala sve i svasta, i dok nisma skontala sta je uzrok i izabacila nije ni proslo.
Ja njemu skuham suhe sljive i ujutro mu to prvo dam.
E da sjetih se, ljetos sam bila toliko sljudjena i nisma vise znala sta cu, i naumpadne mi klizma sa poroda, i ja njega stavim u kadu, skinem tus bateriju i samo ono crijevo pod jacim pritiskom prinesem cmaru, ne mgou ti opisati sta je iz djeteta izaslo, same kuglice. Poslije toga u roku sedmice se stabilizovalo.Danas cim vidim da mu je stolica i malo tvrdja nema mlijeka sa kakaom, nema cokoladica i sl.
Kamilica ni njemu nije pomagala.Nije los ni vocni jogurt ili obicni ujutro prije dorucka.

Znam kako ti je ,a i nje dusice mile mi zao.Samo da se stolica sto pije vrati u normalu.

: Beca - 13. decembar 2009 23:22:59(UTC)
Pa evo situacija je malo bolja, od kako joj iskljicivo za dorucak dajem neke vocno-siraste-joruaste kombinacije.
Nisam sama pravila uzimam Hipp-ove kasice imaju musli sa jagodama i jogurtom, i musli sa mesanim vocem i jogurtom to su kao za dobro jutro, a imaju kombinacije sa topfenom i jos nekim vrstama sira...

Malo je bolje, za sada Mici ne izostaje stolica, bude tvrdja, ali mogu reci da se malo unormalila.
Za sada funkcionise, a sta cu kada joj dosadi takav tip dorucka, verovatno cu joj morati davati preko dana umesto neke uzinice.

Znam i ja za kamilicu, ali kod Mice to ne pomaze :(

Dobar je i mlecni secer, i za odrasel i za decu, mada se posle mora uzimati dosta tecnosti jer on navuce jako mnogo tecnosti iz creva da bi se stolica koja je suva mogla izbaciti...

Hvala mima jos jednom zagrljaj

: mima80 - 6. decembar 2009 18:06:04(UTC)
Beco, sigurna sam da si probala da joj uvaljujes voce na sve moguce nacine, moj Gavrilo npr. sanse nema da grize voce, samo jede rendano icon_rolleyes Mozes da probas da joj narendas sitno jabuku i krusku i da prelijes vocnim jogurtom ako voli da ih jede. Ja sam njemu kad je bio mladji i nije hteo da jede voce tako rendala pa tanjir sa vocem stavim krilo a u ruci drzim vocni jogurt pa krisom zagrabim voce i vrh kasicice umocim u jogurt i tako je jeo icon_rolleyes
Za tvrdu stolicu znam isto da mnoge mame daju zasladjen caj od kamilice, ali nisam probala. A ako voli obican jogurt probaj sa tim nekim zitaricama. Znam da tvrda stolica ume da bude veliki problem, dete moje drugarice koje ima 3 i po godine ume po 7 dana da ne kaki. I to zato sto mu je tvrda stolica, boli ga kad kaki i onda odbije da se prazni, skroz je dana grci i napinje ne bi li zadrzao stolicu, ma uzas. Nadam se da kod vas nije tako strasna situacija

: Beca - 6. decembar 2009 13:50:09(UTC)
Odlicno mima puuuuno ti hvala na savetima.
Milica jos uvek od svega toga nista bas mnogo ne uzima, ali u svakom slucaju probacemo.Ona jos uvek najvise od svega pije mleko i to do nedavno htela je samo sa nesqvikom, ali i njega uzimam bez secera i minimalno stvaljam.
Voca jede jako malo, jednostavno ga ne voli...
Znam da je verovatno u pitanju mala kolicina namirnica sa celulozom...
Iz korena menjamo navike...
Bar cemo pokusati.

: mima80 - 5. decembar 2009 17:04:29(UTC)
Beco, ima dosta nacina da joj omeksa stolica. Npr. ostavi suve sljive u vodi preko noci i daj joj da to popije ujutru, onda mozes da joj kad ustane na prazan stomak das voce pa tek kasnije neki jaci obrok, ja tako radim svako jutro. Ako voli neke varijante muslija, one ovsene, razane pahuljice, mekinje itd. mozes malo i to da joj pojacas. Onda znam da je laneno seme jako dobro, isto se ostavi u vodi preko noci pa joj ujutru das da popije tu vodu. Iskreno, nemam iskustva sa zatvorom kod dece, nikad hvala Bogu nismo imali taj problem, e sad da li je zbog genetike ili zbog toga sto se pridrzavam nekih stvari ne znam. Ja mu npr. cim ustane dam da pije vode, onda mu dajem voce, pa posle nekih sat vremena neko integralno pecivo ili zitarice (heljda, proso, kinoa, ovsene i razane pahuljice) sa jogurtom. Preko dana dosta forsiram vodu i on je bas dosta popije, nekad i pola litre

: Beca - 5. decembar 2009 2:13:00(UTC)
E, mi bas imamo problem sa stolicom.
Poslednjih par meseci nikako da se stabilizuje i stalno je dosta tvrda, zrnasta...sto se sve tretira kao zatvor.
Sledece nedelje imamo vakcinu, pa cu i sa pedijatrom da se posavetujem...

Zanima me za ovaj "recept" mlaka voda, med i nekoliko kapi limuna.
Koliko meda na koliko vode i kada to dajete?

Milica inace jede slabije, ali jede sve.Kuvam svaki dan, krecemo se tj setamo, ali problem sa tvrdom stolicom nikako da prodje.

Poznaje li neko jos neki nacin kako da olaksam mojoj princezi ovu muku?

: bdragana - 24. mart 2009 12:32:02(UTC)
I mi smo imali taj problem, nadam se da smo ga rešili. Naša mala devojčica ima 2.5 god i pre dva meseca je imala tvrdu stolicu i od onda nam se javio problem da neće da kaki čak smo i u bolnici završili na klistiranju. Kad treba da kaki sva se preznoji i viče da boli i ako već je imala meku stolicu, ali se jako bojala. Pili smo laktulozu po dve supene kašike i sok od šljive, kivi je jela i nekako se to smirilo. Sad već ni ne primetimo da je kakila ali smo u stalnom strahu šta ako jedan dan ne kaki jer je to bilo jedno od najstrašnijih iskustava. Samo treba biti uporan nama je sad malo problem da ostavimo pelene, jer ih je bila ostavila par dana i onda smo joj vratili i u vrtiću neće na wc, ali kod kuće hoće pa se nadam da ćemo i to uspeti da ostavimo uskoro. Nadama se da ćete rešiti i vi vaš problem.

: 3333 - 16. mart 2009 23:48:07(UTC)
Hvala vam sto ste mi se javile.Luka i dalje ima tvrdu stolicu.Kuvanje i supice stalno jede al nema boljitka.Al veliki je napredak da ne trpi.Ljudi,kakvo je to olaksanje u nasoj kuci.izgleda da je to malo i nasledno.Ne ruzim ga vise.Potrebno je veliko strpljenje.Nekad bi plakala od muke.Sad ga drzim iznad nose i zajedno svi kakimo.
Slatki su vam decaci.!
Pisite mi kakve probleme vi imate sa vasom decom?Psuju li,tuku li se

: sanjas - 14. mart 2009 18:16:47(UTC)
Anatomic a svuda pise da se med i citrusi ne daju do prve godine zivota jer su alergogeni.

: anatomic - 11. mart 2009 1:34:15(UTC)
Evo samo da se javim i kazem da kombinacija mlake vode,meda i par kapi limuna stvarno pali Ena(2god)je posle par minuta imala stolicu,bez mucenja :)

: biljanagj - 9. mart 2009 11:41:50(UTC)
Pored svega što su devojke već pomenule, dobra je i jako zašećerena kamilica. Pogotovo ako je beba inače ne pije. A nije loše ni ti da je piješ.

: lelly - 8. mart 2009 2:54:50(UTC)
Uh moja beba je baš imala problem sa zatvorom, kakio je na 4, 5, 6, 7 dana i to je tako trajalo dva meseca. Baš sam se nervirala oko toga jer je njega mučio taj zatvor, on se napinjao po dva dana dok ne uspe da kaki i meni je pedijatar govorio da se to dešava i da ne treba toliko da brinem. Sećam se da sam stalno kukala ovde po forumu. On je bio na kombinaciji mog i adaptiranog mleka. Sećam se i da sam menjala mleko i uzimala Comfort koje bi trebalo da pomaže kod zatvora i grčeva, ali kod mog Bokija nije upalilo. Čepiće mi doktor nije savetovao, baš zbog tog razloga koji si pomenula. Nije pomagala ni masaža, ni vežbice "vožnja bicikla", ni pavlovićka. Tako smo se mučili do uvođenja čvrste hrane i onda se odmah sve stabilizovalo.

Proći će, to mogu da ti kažem.

: maza - 8. mart 2009 1:12:37(UTC)
mi nismo imali problema sa zatvorom al sm primijetila da moj beban bolje kaki kad mu maknem pelenu lagano masiram stomačić
i mrdam nogicama kao da vozi biciklo malo namažem kremice (pavloviceve) oko čmara..tj. kao i tuda da lagano masiram
i odmah se pokaki...

: Leonilla - 8. mart 2009 1:00:57(UTC)
Da li je neka od vas davala cepice??Meni je doktorka savjetovala da kad prode vise od sedam dana da joj dam cepic.To sam uradila prosli ponedeljak i odmak se pokakila..Evo od ponedeljka nista:)Necu da joj dajem cesto jer sam cula da stvara naviku..

: leptir - 7. mart 2009 19:12:04(UTC)
Mom sinu se isto to desava,ne kaki po 6 dana a samo sisa. Evo danas je 4 dan kako nije kakio,ima redovno gasove,nije mu tvrd stomak,ne muci se,isto mi je dr. rekla da je to normalno.

: biljanagj - 7. mart 2009 17:12:05(UTC)
Isti slu;aj s obe djevojcice. Ako ne plače, i ako je ne boli stomacic, sve je o.k. Počeće da češće kaki kad joj uvedeš čvrstu hranu. Ne brini.

: sanjas - 7. mart 2009 14:55:40(UTC)
Leonila ako je sve tako kao sto si napisala onda nemas razloga za brigu.Mom bebanu se desilo najvise 4 dana da nije kakio.Ali dr tvrde da je do 7 dana dozvoljeno pod uslovom da se beba ne muci.

: Dandzi - 7. mart 2009 14:30:40(UTC)
Pa nemoj da brines,mislim ako lekarka kaze da je ok onda se opusti :) Moja snaja doji i isto joj se desilo da beban nije kakio 7 dana i nista mu nije,posle se iskaki i svima lepo.

: Leonilla - 7. mart 2009 14:16:49(UTC)
Moja curica ima 4 mj i za sada samo je dojim..U zadnje vrijeme ne kaki po sedam dana,pa kada se po kaki opet isto..Nije nervozna,ne boli je stomak i sasvim se normalno ponasa..Jeste da cesto ima gasove..Njena doktorka mi kaze da je to ok kod beba koje su iskljucivo na majcinom mlijeku..Da li je neka od vas imala isti problem??? :(

: anatomic - 6. mart 2009 0:41:55(UTC)
Juce sam nasla ovu stranicu i bila odusevljena!!!!!!Moja devojcica ima 2 god i nije imala neke velike probleme sa stolicom,ali poslednja 2 meseca cesce joj se desi da ne moze da kaki po par dana.Pre neki dan je jedva uspela da se iskaki,ajuce nista cak se i celu noc budila i plakala da je boli stomak,inace sve jede i obozava supice i corbe.Nisam znala sta vise da radim i danas sam pozvala naseg pedijatra da se posavetujem sa njom da ne bi islla u dom zdravlja bez veze,ona mi je zena rekla da joj dajem sto vise tecnosti,cedjenu pomorandzu,kuvani kupus,spanac itd i ako se bas nastavi da naravno dodjem do nje,pitala sam je i za cepice,rekla je da to resava problem trenutno ali ne dugotrajnu,medjutim ako bas ne moze da kaki da probam i cepic,glicerinski za decu,u apoteci nisam nasla cepice ali su mi preporucili MIKROLAX laksativni gel i stvarno joj je pomogao posle otprilike pola sata ali uz verovatno jake bolove(jer je jako plakala da je boli stomak)uspela je da kaki,cak je imala i drugu stolicu 3 sata,nakon laksativa i nije je bolelo.Kuvala sam joj i kompot od sljiva i davala hipp sok od sljive i nista,ali sad sam resila da joj par dana dajem hranu slicnu onoj koju je jela dok je bila beba,jutros je doruckovala kacamak,sa malo soli i puterom redji bez mleka,pila je sok od sljive,a za rucak sam joj skuvala pilece belo,brokuli,spanac i sve to ispasirala u blenderu(sto inace ne radim vec godinu dana),popodne jabuke i kruske i malo jogurta(probiotskog),uvece pre spavanja je popila malo mleka(jer to inace radi i ne moze da zaspi bez flasice).
Od kloeginice sam dobila savet da joj ujutru na prazan stomak u mlaku vodu umutim malo meda i par kapi limuna i da joj dam da popije,nisam probala ali hocu pa javljam da li pali.

: katarina - 5. mart 2009 0:47:48(UTC)
U komsiluku imamo devojcicu koja ima sada 6 god. i nisam znala za taj problem dok nije dosla na rodjendasn kod moje cerke.Morala je da kaki a nije htela vec trpi a znoji se koliko joj je tesko.Nije isla u wc vec se mucila a ja nisam mogla da gledam i pozvala njenu mamu.Dosla je i ispricala da je tako danima i da je sve moguce pokusala.Sa strane dr kazu da je sve ok (med.strane).Gde nije vodila devojcucu da bi na kraju psihijatar utvrdio da se ona plasi da ide u wc,jer je verovatno nekad bila tvrda stolica pa je bolelo i sad se tog osecaja jednostavno plasi.Ako kaki u pelene dobro je i dozvoli mu da ne bi preslo u jos veci problem.POZ

: adrijana - 3. mart 2009 11:03:47(UTC)
Pa ja nemam bas isti problem ali dosta slican. Moj David ne nosi pelene vec godinu dana, ni danju ni nocu. I stvarno uvek lepo piski i to nece na nosu nego onako ko veliki stane pa piski u wc, ali nece da kaki. Znaci nekad sedi u wc po pola sata i trpi , a cim ga obucem i kad uhvati priliku da se sakrije od nas on se ukaki u gace. On nema problem sa tvrdom stolicom jer ne trpi nikad tako dugo, kaki svaki ili svaki drugi dan, ali uvek u gace. Vec sam poludela i neznam sta da radim, svasta sam probala od kazne do nagrade i uvek isto. Nadam se da ce ga to samo od sebe proci pa mora jednom da nauci, jer zna on sve vec lopov mali samo nece.
Ne znam sta da ti savetujem, mozda samo da mu dajes kasastiju hranu da ipak ne bude tako tvrda stolica. Mada pitanje je da li ce i to pomoci jer je njemu ustvari to zbog toga sto trpi a ne zbog toga sta jede. Valjda ce napisati jos neko neko svoje iskustvo, i mozda nam obema dati neki savet caos

: 3333 - 28. februar 2009 21:11:27(UTC)
Pozdrav svima.Ako ovo citate znaci da imamo istih problema sa decom.Molim nekog ko je imao ili ima ovaj problem za pomoc.Luka ima tri i po godine i u zadnjih 20 dana zadrzava kaku.Problem je intenziviran kada sam mu silom stavila cepic protiv zatvora,jer nije kakio 7 dana.Toliko trpi da i nocu ima nadrazaj ali ne popusta. Piski bez problema u wc solju,al za kakenje trazi pelenu.To je jos jedna u nizu gresaka koje sam napravila.Lekar mi je predlozio laktulozu koja omekani stolicu,al Luka sada trpi i ne popusta.Ocajna sam.Sve metode sam probala,od ucene do nagrade.Ocekujem brz savet od nekoga

: MarkoFaca - 25. februar 2009 20:10:26(UTC)
Moj klinac od 3 godine se juce vratio sa zimovanja sa Goca i vaspitacica kaze da nije kakio, evo danas je vec 7 dana. Kakio je prvi dan kada su dosli tamo i posle toga nista... Da li uopste postoji neko vreme izmedju dva kakenja, meni je i 3-4 dana mnogo, a vidim da je neko gore rekao da dete nije kakilo i po 10+ dana...?!

: sandrag - 19. februar 2009 17:15:57(UTC)
Još jedan način da pomognete djetetu kad ne može da iskaki tvrdu stolicu je sljedeći.
Naspite u nošu toplu vodu i stavite dijete na nošu. Trebalo bi da kaki bez problema kroz 5-10 minuta.
Nas je ovo 2 puta spasilo.
Inače nemamo problema, stolica je uredna - skoro svaki dan icon_wink

: Iva_A.A.A. - 19. februar 2009 3:05:41(UTC)
Anabela je imala jako velike probleme zbog zatvora,ma sta sve nismo pokusavali i sta sve nismo davali ali nista nije pomoglo dok se nismo upustili u Tirsovu i tamo joj je doktor prepisao terapiju leka Natrijum Pikosulfat..uz pijenje tog leka stolica joj se polse 20 dana normalizovala.Koje sve sirupe nisu joj davali ovde u Sapcu,i sljive i jabuke i cajeve azne ali dete nije islo u wc,koliko se samo mucila po 10-15 dana nije mogla da ide u wc..i onda nam je pukao film i trazili smo uput i niko nam nije hteo dati jer zamislite ono kao ovde znaju a dete neide u wc i onda smo preko neke nase prijateljice otisli u Tirsovu i uz pomoc ovog leka je dete normalno kakilo,i kad je popila terapiju od 20 dana posle vise nikad nije imala probelema.

: Iva&Lule - 18. februar 2009 23:29:10(UTC)
Nama se desavalo da imamo tvrdu stolicu kad smo se navikavali na nosu...Tad su mu bile tvrdje stolice,pa sam se setila da sam ovde na forumu procitala da ujutru za dorucak pojede samo jogurt.I zaista cim je pojeo posle 15 minuta se iskakio....Masnija supa je takodje vrsila svoj posao,kao i puno zelenog povrca...Glicerinski cepci nikako cesto zaista se deci lenje creva....Takodje dosta znaci da dete trci,da je dosta aktivno i tad prorade creva i kaki im se...Takodje kad je bas tako tesko da nemoze da kaki,legni ga na pod i nogice tj. kolena guraj mu prema stomacicu,mozda i tad krene da kaki,pa za svaki slucaj stavi pelenu,novinu ispod njega...Nazalost kod mnoge dece ne deluje sljiva,jabuka...

: andrea - 18. februar 2009 23:12:34(UTC)
Sanja ja tek sad vidim temu a bas sam htela istu da otvorim.
I mi imamo problem sa tvrdom stolicom. A bas svaki dan jede supu i pije puno tecnodti ( Hipp caj i vodu). Danas je vec bolje ali pre tri dana..jaooooj. Trazila je da je stavim na nosu da kaki a onda kao da klikeri padaju u nosu a ne kaka. Posto uglavnom kaki 2x na dan prvi put je tvrdo a drugi OK. Ja vise ne znam sta da radim.
Mozda je to nasledno, moja mama kaze da je meni i krv isla koliko mi tvrda stolica bila.

: ALEK2006 - 25. januar 2009 17:26:20(UTC)

Citat:
jelenaorg - 25/1/2009 02:29 Super sto je danas bolje. Samo da dodam jos ovo, cepici na bazi glicerina se daju samo kada je stanje bas ozbiljno, inace nemojte pribegavati cesto njima jer se onda deci pogotovu bebama lenje creva!

Jeco upravu si i cepici pomognu trenutno a kasnije mogu da naprave problem jer kad se nauci na to znace da nece morati da se muci tj. da se potrudi oko kakenja. 

Sonja drago mi je da ste bolje  zagrljaj

: jelenaorg - 25. januar 2009 4:29:27(UTC)
Super sto je danas bolje. Samo da dodam jos ovo, cepici na bazi glicerina se daju samo kada je stanje bas ozbiljno, inace nemojte pribegavati cesto njima jer se onda deci pogotovu bebama lenje creva!

: crvena sonja - 25. januar 2009 0:54:13(UTC)
Hvala na savetima.Jutros je kakio normalno i danas se nije stiskao.
Daj Boze da je proslo.

: adrijana - 24. januar 2009 19:03:20(UTC)
Ja sam cula da valja popiti casu tople vode kad imas zatvor. E sad voda treba da je topla ali ne vrela nego toliko da je mozes popiti. To mu u svakom slucaju ne moze skoditi ali je pitanje da li ce hteti to da popije...

: мирка - 24. januar 2009 15:47:27(UTC)
Обрати пажњу и на то шта једе за доручак, ручак и вечеру. Ја бих одмах у јеловник убацила нпр. спанаћ, мусли, јогурт... То мени помаже, са Јаном још нисам имала тих проблема....

: ALEK2006 - 24. januar 2009 4:38:14(UTC)
Moj Aleksa kad je bio beba zezali smo se stolicom i jedna baka mi jedala savet da ispecem mlade tikvice u rerni ili u mikrotalasnoj isto tako i jabuke i kad se to ispece da skinem samo kozuru i da mu tako dajem. Probala sam i upalilo je, neznam a li ce ime nase reagovati na to ali te nista nekosta da probas. Isto i sad cim primetim da mu je tvrdja stolica ja opletem po tome i stvarno radi posao.

Zeznuta stvar oko te stolice je da se samo dete neuplasi da kaki zbog te tvdoce i bola u stomacicu, drugaricin mali se tako par puta uplasio i sad muke zive on kad oseti da mu se kaki on se stistka i nece i tako dan dva pa kad nema vise gde gde vriske i panike. Oni su isto probali ovaj moj recep i uspelo je, zahvaljujuci tome su izbacili te cepice.

Daj Boze samo da i Vama upali..... zagrljaj Srce moje :-*

: crvena sonja - 24. januar 2009 3:53:30(UTC)
Hvala Jeco.Masirala sam mu stomacic.Probacu sutra da skuvam masniju supu mozda ga protera kako treba.

: jelenaorg - 24. januar 2009 3:49:20(UTC)
Bas cudno da ne pomaze sljiva...probaj sa hipp sokom od sljive, sveza jabuka, obustavi banane i kruske ako ih dajes, obustavi pirinac, bundevu...moze zasladjeni caj.
Aleksa je sada veliki ali pokusaj ovo, obuhvati mu sakom stomak tako da palac doje na bocnu stranu stomaka a ostala 4 prsta na drugu bocnu stranu, pretpostavljam da ce da ga golica ali pokusaj, stegni jako bez misloti tako par puta...ne nece ga boleti ne boj se.
Kupi sok od kajsije, breskve, ne razredjuj ....oooo Boze stao mi mozak uzid
e da mekinje...probaj to...
nista ne vredi, aj ako se setim dodacu jos

: crvena sonja - 24. januar 2009 3:38:55(UTC)

Trazila sam ovu temu ali je nisam nasla.

Aleksa mi danima ima problema sa tvrdom stolicom.Pokusava sam da kaki zacrveni se u licu ali ga jako boli i ne moze da izgura.
Resavala sam problem tako sto ga ja drzim sa savijenim nogicama on place,ali uspeva nekako da se iskaki,a sve kao kuglice.

Davala sam kompot od suvih sljiva.Trudim se da mu dam sto vise tecnosti i laganiju kuvanu hranu.Jede suve sljive i ovako.
Davala i zasladjen caj.
Nista slatko mu ne dajem ovih dana,a sitacija se ne popravlja.
Vocni sirup nerazredjen da ga protera ali nista.
U krajnjem slucaju dam mu cepic i on mu malo pomogne.

Imate li jos kakav savet?