Obaveštenja

Icon
Error

: marmit - 18. decembar 2012 12:39:53(UTC)
Da li neko zna ako se uzme bolovanje od pedijatra i dostavi potvrda da je otac u tom periodu radio, da li je onda bolovanje plaćeno 100%. Tako je bilo pre jedno 3 godine, ne znam da li je i sada?

: Dorothy - 30. januar 2012 15:58:07(UTC)
Sarice, mislim da je 65% ako se nije nesto promenilo u skorije vreme!

: sarica1983 - 25. januar 2012 17:18:42(UTC)
Na bolovanju sam zbog prehlade deteta 15 dana, da li se to refundira 100% ili 65%

: jelenahana - 28. jul 2010 23:04:54(UTC)
JA SAM CULA da se za negu deteta do 3 godina dobija 100 %

: nakica - 23. jul 2010 21:53:06(UTC)
trudnice ne primaju 100%, a ako se radi o tzv. produzenom porodiljskom, 100%, ako je obicno bolovanje 65%

: oblak_u_pelenama - 23. jul 2010 14:27:03(UTC)
hm, ja sam malo zbunjena, u martu kada sam bila na bolovanju nisu mi nista odbijali za negu deteta do 3 godine, sada mi kazu da po novom se odbija, i da ni trudnice vise ne primaju 100 posto. Nisam upucena, zna li neko?

: md milena - 12. maj 2010 1:23:15(UTC)
verovatno je kasno da ti odgovorim al mozda ti pomognem ...po zakonu na sebe mozes imati najvise 30 dana bolovanja u 45 dana bez komisije .na dete do tri godine 15 dana .ja sam prvo dobila tri meseca posebne nege , pa sam uzela ceo odmor od mesec dana , pa bolovnje od ginekologa , pa na dete , onda opsta praksa....sve mi je bilo bez prekida i uklopilo se u zakon.sad dosta zavisi verovatno i od firme gde radis jelr ti ova bolovanja osim za decu placaju oni.mislim da otkaz ne mogu da ti daju samo dok si na bolovanju a za godisnji nisam sigurna , mada mislim da ne .
javi sta si uradila
srecno

: cricketo - 20. mart 2010 18:33:19(UTC)
Md Milena,kako si uspela da produžiš bolovanje 6 meseci?Meni porodiljsko ističe u junu pa sam mislila da uzmem ovako-mesec dana na 1 dete,mesec na mene kod opšte prakse,mesec dana na 2. dete,mesec dana od ginekologa,pa možda opet na drugo dete.Da li je to moguće i da li pri ne smem da pravim ni jedan slobodan dan između bolovanja(npr.za vikend)nego da se nadovezuju jedno na drugo.Uzela bih ja između neki dan od godišnjeg ali ne smem jer hoće da mi daju otkaz čim se vratim(kao i svim porodiljama u mojoj firmi).Da li mogu da mi uruče otkaz i kad sam na godišnjem?A do tada tražim drugi posao. caos

: calendula - 4. mart 2010 11:11:05(UTC)
Bila sam na bolovanju zbog nege deteta od 1. do 12. februara, a od 16. sam uzela za sebe od ginekologa. Pauza je napravljena za vikend, a 15. je bio praznik. Sada poslodavac trazi od mene da idem na komisiju. Poslali su mi doznake da resim status za navedena tri dana jer za nji nemam pokrice. Gledala sam Zakon o zdravstvenom osiguranju i mislim da ne postoji nikakav problem. Moze li neko sto pre da mi odgovori Da li moram na komisiju posle 30 dana bez obzira sto su u pitanju dva razlicita bolovanja? Kako se racunaju tri dana kad nisam bila na bolovanju? Hvala puno

: marmit - 13. februar 2010 19:14:44(UTC)
Super, svaka čast, dobro si to izvela, ja sam bila presrećna i sa produžetkom od oko 2 meseca posle porodiljskog.

: md milena - 2. februar 2010 16:25:20(UTC)
uspela sam ...na bolovanju sam do 28 februara , tako da na posao krecem prvog marta .ukupno sam produzila 6 meseci posle porodiljskog i vise nego zadovoljna sam ....sad malo da radim pa se nadam da ce me brzo obradovati vest da cekamojos jednu bebu:)

: md milena - 17. januar 2010 22:23:48(UTC)
hvala
nadam se da cu nesto uraditi

: marmit - 17. januar 2010 13:18:01(UTC)
Moguće da može, ja sam prvo uzela negu deteta 15 dana + komisija mi je dala još koji dan, pa sam onda uzela tih 30 dana na mene i kad sam opet pitala moju pedijatricu da li mogu ponovo da uzmem na dete, rekla je da mogu pošto imam taj prekid sa komisije. Možda sam ja tad mogla da uzmem i od ginekologa, moguće da tako može, pošto su to sve različiti doktori i različite šifre... Probaj, vuci sve što možeš!

: md milena - 16. januar 2010 16:18:22(UTC)
da li si sigurna , jer citala sam zakon ozdr.osig.i tamo piseda u 45 dana ne sme biti vise od 30dana bolovanja bez komisije ,i to vazi kad je u pitanju bolest ne nega deteta.ja sam bila mesec od ginekologa i sad koristim 15 na dete ....

: marmit - 15. januar 2010 19:57:41(UTC)
Mislim da ne, moras imati ili koji radni dan, ili neki godisnji ili izlazak na komisiju. Kako je meni pedijatar rekla, posle 45 dana mora biti nesto od komisije ili prekid bolovanja. Ne znam samo koliko taj prekid mora trajati!

: md milena - 15. januar 2010 16:28:29(UTC)
a jel moguce izvesti da posle mesec dana bolovanja sa ginekologije i 15 dana na dete opet bez prekida uzmem bolovanje sa opste prakse .?
jos malo bi produzila da budem sa detetom nikako mi se ne radi

: marmit - 29. novembar 2009 9:21:28(UTC)
Samo nedelju dana :( , a da bi se produzilo do 30 dana moras da dostavis izvestaj nekog specijaliste, npr fizijatra, neuropsihijatra... Ja sam otisla kod fizijatra i rekla za sta mi treba, pa mi je ona napisala kao da sam se ukocila i moja dr iz doma zdravlja mi je produzila jos 3 nedelje. Sada su sve jako zakomplikovali, pre se moglo odmah dobiti 30 dana bez nekih zavrzlama!

: md milena - 29. novembar 2009 1:29:14(UTC)
koliko moye da se otvori bolovanje opste prakse bey komisije .cula sam da postoji neka mala komisija u dy al neynam kako ona funkcionise ni kad se ide na nju, a ni ko je sve u toj komisiji_

: marmit - 16. septembar 2009 22:15:48(UTC)
Bila sam kod pedijatra, ona mi je rekla da mogu da uzmem 15 dana na dete, pa sam je pitala da li moze 15 dete, 30 ja, pa opet 15 dete, rekla je da moze, ali da bi mogli i na komisiji da mi produze jos 15 dana na dete, ona radi u komisija pa bi mi kao izasla u susret. Ja sam mislila da uzmem prvo na mene koliko moze, pa na njega koliko moze, pa ako bas ne izguram do tog 23 decembra dok ne pocne raspust da onda opet uzmem npr od ginekologa na mene. Vazno je da moze, nesto cu vec iskombinovati. Hvala

: kalimero - 16. septembar 2009 17:34:32(UTC)
Ja sam uzela prvo od ginekologa mesec dana. Onda mozes da uzmes na dete, pa na sebe, pa opet na dete. Bolovanje na dete se isplacuje 65%, a za tebe je 80%. Moras da vodis racuna da u 45 dana nemas vise od 30 dana po osobi (tj za tebe ili za dete). Zbog toga je bolje da mesas bolovanja. Ah da i pedijatar moze da ti da maximum 2x15 dana. Ja sam ubacivala i godisnji odmor ali mislim da ti posto radis u prosveti nemas tu opciju sem ako ti ne uleti neki raspust icon_lol .

: rainbow - 10. septembar 2009 20:05:41(UTC)
Mozes uzeti i od ginekologa mesec dana icon_wink

: marmit - 10. septembar 2009 19:53:09(UTC)
renatas hvala ti puno klanjam
Tako sam ja nesto i kontala. E sad, ta 2x15 dana, jesu li bili vezano, ili ono dete - ti - dete?
Sutra idem kod pedijatra pa cu videti i s njom. Meni bi taman dva meseca resila stvar. Valjda cu i ja uspeti tako. Sad sam se toliko opteretila time da samo o tome razmisljam :)

: renatas - 10. septembar 2009 17:38:21(UTC)
pedijatar ti moze dati 2x15 dana na osnovu deteta i onda mozes od lekara opste prakse da uzmes jos mesec dana za sebe. sve preko toga podleze komisiji. ja takodje nisam htela da idem na produzeno porodiljsko jer je previse zezanja pa sam iskoristila pedijatra i mog lekara opste prakse i na taj nacin provela dva meseca dodatno sa svojim detetom. doduse plata koju sam primila za ta dva meseca je bila 65% ali sad sta da se radi.

Citat:
marmit - 10/9/2009 14:11

Imam jedno pitanje:

Radim u prosveti i porodiljsko bolovanje mi istice krajem oktobra. Moj direktor je voljan da ja ostanem kuci do polugodista, ali na bolovanju. Necu traziti ono produzenje porodiljskog, jer su poostrili kriterijume, nego bih na primer uzela bolovanje na mene, pa na dete pa da spojim nekih 8 nedelja koliko mi fali do polugodista. Mene zanima koliko od opste prakse, a koliko od pedijatra mogu dobiti bez komisije? Da li mogu npr mesec dana na mene, pa mesec na Vuka i da to bude to?

: marmit - 10. septembar 2009 16:11:15(UTC)
Imam jedno pitanje:

Radim u prosveti i porodiljsko bolovanje mi istice krajem oktobra. Moj direktor je voljan da ja ostanem kuci do polugodista, ali na bolovanju. Necu traziti ono produzenje porodiljskog, jer su poostrili kriterijume, nego bih na primer uzela bolovanje na mene, pa na dete pa da spojim nekih 8 nedelja koliko mi fali do polugodista. Mene zanima koliko od opste prakse, a koliko od pedijatra mogu dobiti bez komisije? Da li mogu npr mesec dana na mene, pa mesec na Vuka i da to bude to?

: una - 29. januar 2009 2:05:53(UTC)
Ranije je bilo 100%,ali nazalost sad je 65% iz iskustva znam.

: cricketo - 28. januar 2009 20:57:44(UTC)
Hvala svim mamama na odgovoru. :-*

: Dorothy - 28. januar 2009 12:33:25(UTC)
Cricketo, 65% ti je bolovanje za negu deteta do 3 godine i ide na teret Fonda, mada vidim da su ti i druge mame vec odgovorile.

: eniqma - 28. januar 2009 9:44:56(UTC)
A to! To je 65 %, dok sam radila isla sam na bolovanje zbog deteta, nikad nije bilo 100%

: Fokica - 28. januar 2009 9:40:32(UTC)
65% sigurno

: cricketo - 28. januar 2009 2:47:25(UTC)
Izgleda da se nisam dobro izrazila.Moje dete ima 2.5 godine i ne znam da li će mi socijalno(pošto valjda oni isplaćuju do 3.godine) isplatiti 65% ili 100% ?Ja sam od pedijatra dobila 20 dana zbog bolesti deteta.

: eniqma - 27. januar 2009 22:03:14(UTC)
Pa verovarno da je 65% kao za negu deteta posto je tako kada je dete boleso, ali kako ces to uspeti volela bih da znam posto sam i ja na porodiljskom, da izmuvam i ja nesto

: cricketo - 27. januar 2009 18:14:56(UTC)
Da li neko(ko je u skorije vreme bio na bolovanju) zna da mi kaže da li se bolovanje za dete do 3.godine isplaćuje 65% ili 100% ?To pitam jer mi svi kažu drugačije,pa bi zato bilo najbolje da mi odgovori neka mama koja je u poslednjih 2-3 meseca bila na bolovanju.Hvala. :-*