Obaveštenja

Icon
Error

: Bibliotekar - 3. januar 2011 16:33:24(UTC)
Citat:
minci - 4/11/2010 09:05

d uglavnom se pise da se pije od prestanka menstruacije do ovulacije ... medjutim posto imam PCOS meni ovulacije kao i menstruacije cesto izostaju... Ne znam da li je u redu da pijem do menstruacije ... s obzirom da sam pre nedelju dana pocela da pijem a i prethodnog meseca mi je menstruacija izostala... a nazalost nije izostala zbog trudnoce... sad sam mislila da pijem do sledece menstruacije .... nadam se da je tako ok...

Draga Minci, ostavicu ti licnu poruku za fitoterapeuta(da ne bude reklama icon_wink ), mozes da se obratis, odneses rezultate i dobijes zaista pravi savet. Ja sam licno preadovoljna- bakica mi je regulisala hormone i sredila zeludac icon_lol
Pregled se ne naplacuje, a cajevi nisu nista skuplji od obicnih u Josip Pancicu. Posto se duze ceka, ti reci da je hitno i o cemu se radi pa ce te, verovatno, primiti preko reda.

Srecno:)

: minci - 4. novembar 2010 11:05:10(UTC)
d uglavnom se pise da se pije od prestanka menstruacije do ovulacije ... medjutim posto imam PCOS meni ovulacije kao i menstruacije cesto izostaju... Ne znam da li je u redu da pijem do menstruacije ... s obzirom da sam pre nedelju dana pocela da pijem a i prethodnog meseca mi je menstruacija izostala... a nazalost nije izostala zbog trudnoce... sad sam mislila da pijem do sledece menstruacije .... nadam se da je tako ok...

: Mirjana S. - 4. novembar 2010 9:22:48(UTC)
Svi je piju na ralicite nacine, ali bi trebalo da se pije od prestanka menstruacije do ovulacije, 2-3 solje sveze pripremljenog caja (svaka solja se pripremi neposredno pred pijenje), bez zasladjivaca. Prelistaj forum jos malo, neko je ostavio prilicno detaljna uputstva...

: minci - 4. novembar 2010 8:39:40(UTC)
Pozdrav zene.... ja duze vreme pratim desavanja ovde na forumima na portalu... doduse onako [povremeno provirim vec godinu dana... jedno vreme sam se javljala pa nisam vise mogla ... jednostavno sam pukla bilo mi je previse bolno caskati o problemu... ali evo krecem od pocetka trnovitim putem zbog PCOS-a.
Da li neko moze da mi kaze tacno kako se pije ocajnica i u kom vremenskom periodu... kupila sam i pocela bih sutra ali me zanima kako spremiti i koliko piti... hvala

: ancicvele - 23. septembar 2010 13:11:34(UTC)
Hvala! zaljubljen

: Bibliotekar - 23. septembar 2010 1:24:09(UTC)
Za lecenje sterilitetaje dobro koristiti mesavinu ocajnice i hajducke trave. Pomesat jednake delove - npr. 100gr hajducke trave, 100 gr ocajnice.
Upotreba:

piti 3x dnevno SVEZE pripremljen caj, i to na sledeci nacin:

1 kafena kasicica mesavine se prelije sa 2 dl vode, ostavi 15 minuta, procedi i pije.

Od cajeva je pelin opasan za trudnice ili one koje jos ne znaju da su zatrudnele, inace je izvanredan.
Posto pospesuje krvarenje, a odlican je protiv bakterija i raznih infekcija i s. preporucujem vam da ga koristite jedno 7 dana pre ovlacije, tj. neposredno posle ciklusa, i to:

1 kaf. kasicicu preliti, sa 1 dl vode i ODMAH procediti. Popiti caj tokom dana u malim gutljajima. Ja ga stavim u cediljku, iznad solje i tako prelijem. Ukoliko je mnogo gorak i jak, niste ga dobro pripremili. Mora da blago gorci, ali skoro prijatno.

PS Ako vam ovo ne pomogne kod zaceca, bar ce se zeludac radovati - posto su ovo trave koje jako prijaju kod raznih stomacnih i zeludacnih tegoba:)

: Bibliotekar - 23. septembar 2010 1:23:31(UTC)
Za lecenje sterilitetaje dobro koristiti mesavinu ocajnice i hajducke trave. Pomesat jednake delove - npr. 100gr hajducke trave, 100 gr ocajnice.
Upotreba:

piti 3x dnevno SVEZE pripremljen caj, i to na sledeci nacin:

1 kafena kasicica mesavine se prelije sa 2 dl vode, ostavi 15 minuta, procedi i pije.

Od cajeva je pelin opasan za trudnice ili one koje jos ne znaju da su zatrudnele, inace je izvanredan.
Posto pospesuje krvarenje, a odlican je protiv bakterija i raznih infekcija i s. preporucujem vam da ga koristite jedno 7 dana pre ovlacije, tj. neposredno posle ciklusa, i to:

1 kaf. kasicicu preliti, sa 1 dl vode i ODMAH procediti. Popiti caj tokom dana u malim gutljajima. Ja ga stavim u cediljku, iznad solje i tako prelijem. Ukoliko je mnogo gorak i jak, niste ga dobro pripremili. Mora da blago gorci, ali skoro prijatno.

PS Ako vam ovo ne pomogne kod zaceca, bar ce se zeludac radovati - posto su ovo trave koje jako prijaju kod raznih stomacnih i zeludacnih tegoba:)

: ancicvele - 23. septembar 2010 0:49:30(UTC)
Nisam čula, ni pročitala da je nana smetnja začeću. Pokušavam da zatrudnim godinu dana.Trenutno pijem prečac, neven i žalfiju. Dobri su za ovulaciju. Nadam se da će mi pomoći. Da li ima neko savet ili preporuku?
Hvala, unapred. Pozdrav! zaljubljen

: Mirjana S. - 22. septembar 2010 19:38:08(UTC)
da li neko zna koje namirnice mogu da sprece zacece? negde sam procitala da se caj od nane koristio kao kontraceptivno sredstvo, pa ga izbegavam, a bio mi je omiljeni, pa me zanima da li treba da izbegavam jos nesto. unapred hvala!

: Bibliotekar - 22. septembar 2010 9:54:28(UTC)

Jos nesto - ako vec koristite recept sa suvim vocem, slobodno ovo - piskavicu, anis i morac dodajte u suvo voce:) da ne bi duplirali broj kalorija.

: Bibliotekar - 22. septembar 2010 9:51:35(UTC)
Piskavica je sjajna, samo se neki zale da im je ukus mnogo jak ili neprijatan, ali nije - ima ukus kao bronhi bombone. Oseca se i posle u znoju, a i smerma dobije taj miris. Mi smo imali odlicne rezultate sa piskavicom- posebno se popravio procenat progresivno pokretljivih i ukupan broj .

Recept: 100 gr grckog semena-piskavice (ima je u Josif Pancicu ili kod Todora u Domu Sindikata) - samleti na minu za kafu da bude sitno
3 kasine anisa - , 5 kasika moraca, 4kasike korijandera - isto sve samleti, sve ima u J.Pancicu. Lepo promesati i sastaviti sa medom, da bude bas gusto. Ujutro i uvece po supena kasika - uzimati drvenom i mesati drvenom, da ne bi gubilo svojstva. Lagano polizati sa kasike i ne uzimati vodu jedno 15 tak min. Kasika ne treba da bude prepuna - vrlo je jak ukus, a i nije bas dijetalno. Ujutro uzimati posle dorucka, a uvece posle vecere.
Preporucujem da se istovremeno uzima propolis u kapima 3x dnevno po 10 kapi pre jela. Propolis uzimatu u duzem vremenskom periodu - par meseci, pa i godinu.

Takodje preporucujem da odmah napravite duplu ili troduplu turu piskavice jer se brzo trosi.

Mi smo posle mesec dana imali postotak brzih sa 22 na 29% :)

SRECNO :-*

: DINA25 - 22. septembar 2010 2:33:42(UTC)
Dali neko zna imali neki prirodni lijek ili neki vitamini da pomaze kod azoosperija?

: ragaco - 12. januar 2010 17:05:07(UTC)

Mm leci slabu pokretljivost[85%nepokretnih];pije Proxeed,Trental,Speman i onaj prirodni lek sa medom i semenkama i suvim vocem. Cula sam za piskavicu,pa me interesuje kakva iskustva imate sa tim.Hvala!

: Faith - 24. septembar 2009 13:08:03(UTC)
Citat:
ogycko - 29/7/2008 15:56

Nisam pila cajeve koje preporucujete, ali sam kupila mesavinu cajeva koje su dobre za miome , jer ja imam tih problema. Pre svega je to kantarion, zalfija i koren koprive. Ja volim cajeve i navikla sam se da ih pijem bez secera srbenda

Ogycko, ova tvoja poruka je stara, ali ja ipak da pitam kakve probleme sa miomima imas? Ja imam jedan intramuralni miom od skoro 6cm i nisam sigurna dali da ga operisem... pri tome imam 40 god., i samo jedan (levi) jajnik, desni mi je izvadjen zbog tumora jos pre 20 godina... :(

Hvala ti, i mozes mi pisati PP, jer moje pitanje ne pripada u temu ovog foruma... :)

: jecafriz95 - 25. mart 2009 19:45:47(UTC)
kao prvo da se predstavim.Zovem se Jeca ,i inače majka sam velikog dečaka koji ima već 14 god.Moja najbolja prijateljica ima problem ,koji rešava već odprilike 4 god ,ali za sada bey uspeha.Naravno ,ja sam uz nju ,da joj pomognem u svemu pa tako i u pronalaženju rešenja na netu.Najviše od svega bih volela da u što skorije vreme oseti lepotu majčinstva ,i verujte da se BOGU molim da se to desi.Zanima me da li je neko od vas koristio matični mleč,i koliko je pomogao u lečenju.Ona inace ima problem sa visokim FSH hormonom(jako visok) i pročitale smo da je moguće regulisati ga mlečom.Dali je bolje koristiti ga u kombinaciji sa medom i polenom ili je bolje koristiti samo njega.Da li ste čuli možda za masažu reproduktivnih organa ,i dali neko kod nas to radi?Unapred se zahvaljujem svima. cvecko pricaonica

: Wistar - 21. mart 2009 23:21:40(UTC)
Draga pisemo se u Kafancetu da se administrator ne bi ljutio zbog CHAT-a u forumu!
Pozz

: hazarderka - 21. mart 2009 23:12:54(UTC)
pa ne cuvamo se vise od 2 god a zabrinuli smo se oko prosle nove godine, kod nas je malo specificna situacija, mm radi u inostranstvu pa tako ne mozemo a da ne mislimo i da se opustimo, jer moramo da tempiramo vidjanja prema O. radila sam hsg proslog meseca, bili su mi zacepljeni jajovodi, sada su valjda ok, ostalo je sve super osim fsh koji mi je  bio 15.6 a u proslom ciklusu 10.24. dr kaze da misli da je glavni problem u tome sto se retko vidjamo icon_cry   . kod vas?

: Wistar - 21. mart 2009 22:55:29(UTC)
Ja se divim svima koji mogu da ne misle, ali ja na zalost nisam jedna od tih! anene

Sto se LH tice i meni su II bile do sledece vestica samo je test crtica bila posle O bledja od kontrolne.

No draga, polako treba verovati, love-smiley , ukrevetu i bice valjda trudnica .
Ja sam samo resila da ovog meseca niti merim temperaturu, niti pratim ovulaciju niti ista od tih opterecujucih stvari! Ko velim, ako ne budem citav mesec jurila neke datume i crtice, valjda necu toliko tesko podneti kada dodje vestica .

Nego, ne pitah te, jel ti imas neki zdravstveni problemcic ili prosto ne ide?! Koliko dugo pokusavate da trudnica ?

: hazarderka - 21. mart 2009 22:42:49(UTC)
e to sa muzem ti je bas icon_lol , koristila sam ja i ovugnost testove, evo bas ovog meseca. e ali tu mi nije jasno kad ovulacija prodje da li nestane II pa ostane samo jedna ili treba da i dalje budu II. jer ja sam ih radila 10ak dana i pokazao mi je 10dc II i posle 7 dana opet II pa je vestica   prekljuce dosla, juce i danas ova paprat  neznam . izgleda da je ipak jedino resenje sudopera   susenjevesa   glacanjevesa   vesnapranje   + ukrevetu   ukrevetu   ukrevetu    ali ja jos uvek nisam dosla u tu fazu, tj ne mogu a da ne mislim

: Wistar - 21. mart 2009 22:34:22(UTC)
Vrkuta, Virak ili Gospin plast je opet pa treca biljka. Od nje se kuva caj i ona se pije od O pa nadalje. Vrkutu je, kazu, dobro piti i ceo prvi trimestar. Pomaze implantaciju bebe i sprecava pobacaje koji su do 3. meseca i najcesci.

Sto se Maybe Baby-ja tice, ja mu malo ne verujem i to od trenutka kada sam i ja bila u zbunu oko paprati pa zamolila muza da on uradi test cisto da vidim razliku. E trebalo je da vidis tek tu paprat!!! buljavko Ispade da je on u ovulaciji!!! icon_lol

Ja sam probala Ovugnost premium. To su ti LH testovi i rade se 5-7 dana uzastopce, u vreme kada ocekujes ovulaciju. Oni su najpouzdaniji pokazatelj od svih tih kucnih varijanti! Jedino sto je to malo skupo zadovoljstvo! Jedan test je 320 din. pa pomnozi sa 5 ili 7 pa vidi! Ako se pak odlucis za Ovugnost, najbolje je da istovremeno pratis i jutarnju temperaturu ceo taj ciklus.

E ispade zatrudnjivanje citava nauka!!! strikam

: hazarderka - 21. mart 2009 22:24:11(UTC)

e taj sam i ja videla i htela da uzmem al nesto me zbunilo uputstvo kad sam procital. a da li je to isto kao i vrkuta (virak) :?  ? a kada budem trudnica ohooho pa naravno da cu da javim, nego danas mi je 3 dc i ja onako bezveze uzmem juce maybe baby i on mi pokaze najguscu paprat do sad, jutros ponovo ono jos gusca . nista mi nije jasno neznam

: Wistar - 21. mart 2009 21:41:44(UTC)
Meni je apotekarka preporucila Natural Wealth, 1300mg (to je dnevna potreba!).
U pakovanju je 30 kapsula i to ti je tacno za mesec dana koliko mi je i rekla da pijem. Koliko sam ja ukapirala, uzima se jednokratno - mesec dana i to je to!
Cena je nekih 850 din.

Valjda ce sve ove biljcice i travcice da pripomognu! neznam

Ajd pa da ne dodje sledeca vestica !

Puno caos

Ako bude nesto novo (neke lepe vesti) - javi!!!

: hazarderka - 21. mart 2009 20:36:51(UTC)

hvala wistar, znaci fali mi jos to ulje zutog nocurka. gledala sam pre neki dan u apoteci ali nisam znala koji da uzmem neznam . od kog proizvodjaca ti koristis?

i tebi sve najbolje

: Wistar - 21. mart 2009 20:08:18(UTC)

Eeee sta ti je iskustvo! Stvarno je caj grrrrozan!!!

Pa procitah i ja to da se caj pije do O pa tako i radim. Sto se nocurka tice, moja apotekarka (koja je imala isti problem sa zatrudnjivanjem) mi rece da pijem po 1 kapsulu svaki dan ceo 1 ciklus i to je to. Kaze ona to je dovoljno! Ja poceh cim sam ga kupila, a to je bilo par dana posto sam ponovo docekala vestica .

Peruvian Macu pijem 2 dnevno. Savetnik kompanije od koje sam je narucila rekao mi je da pijem po 2 dnevno, 2 meseca u kontinuitetu. Pored toga i folna i kompleks B vitamina sve vreme po preporuci moje ginekologice. icon_rolleyes Previse tableta za moj ukus, ali ako pomogne bravo !

Draga hazarderka nadam se da ti je ista od ovih informacija korisno! Drzim sve raspolozive palceve da uskoro bude trudnica pa da se druzimo na nekom drugom beba forumu!

p.s. Istog savetnika sam pitala da li smem da kombinujem Peruvian Macu, Ocajnicu i nocurak i rece da je OK jer nocurak i Ocajnica mogu samo da pojacaju dejstvo Make!

Pozz

: hazarderka - 21. mart 2009 17:56:37(UTC)
hvala wistar na odgovorima, znam kakav ukus ima ocajnica :(( , zato sam i narucila tablete peruvian maca i pocela da je pijem umesto caja jer sam bila ubedjena da je to isto. hm... kako pijes sve ove preparate? tokom celog meseca ili pravis pauzu tokom menstruacije? ja sam negde procitala da se macina trava pije do O a posle O ulje zutog nocurka
pozdrav i sve najbolje

: Wistar - 21. mart 2009 16:12:24(UTC)

Nisu!

Peruvian Maca je preparat od korena peruanske biljke Macca, dok je Macina trava, koja jos ima i egzotican naziiv Ocajnica, biljcica latinskog naziva - Marubrium vulgaris! Naziv ocajnica je idealan posto moras ZAISTA da budes ocajna da bi svojevoljno pila caj koji je gorak kao... pa ne znam...nemam sa cime da ga uporedim, jer je gorci od bilo cega sto sam ikada probala! Elem, ja pijem tu prokletinju vec drugi mesec pa cemo videti!

Peruvian Maca je bogata L-argininom koji pospesuje cirkulaciju i siri krvne sudove i to ti je sva mudrost, jer tako pospesuje lucenje hormona hipofize i bolje snabdevanje jajnika tim istim hormonima. Ocajnica isto sredjuje hormone (cini ciklus urednim) i slicno, mada ja imam uredan ciklus tako da ne mogu reci da li tu stvarno pomaze ili ne. Jedno znam, a to je da toliko naglasi ovulacionu sluz da to nije normalno!
To opet pospesuje oplodnju... i tako u krug!

Pozdrav zagrljaj

: hazarderka - 20. mart 2009 0:24:19(UTC)
zar macina trava i peruvian maca nisu jedno isto?

: Wistar - 19. mart 2009 22:24:24(UTC)

Narucih ja Peruvian Macu i treba da pocnem sada da je pijem. Pored toga, nabavila sam Macinu travu i Ulje zutog nocurka, zna li neko da mi kaze smem li kombinovati te tri stvari?
Ko velim da se ne predoziram pa dobijem trojke!

icon_lol icon_lol icon_lol

xe, xe, xe

...sto bi to bilo lepo!!! tri beba

: Wistar - 19. mart 2009 22:17:03(UTC)
Draga j210

za travu ne znam ali sto se tice metoda to je HSG. Radi se o tzv. "produvavanju jajovoda" i radi se uz anesteziju a intervencija je ambulantnog karaktera. Mojoj prijateljici je pomoglo, jer je prvi ciklus posle HSG-a ostala u drugom stanju.
Sto se trave tice - Josif Pancic apoteka u Tadeusa Koscuskog ti je najbolja za te stvari (sjajno su snabdeveni), a imas i sajt Herbateka koja pruza sve informacije o svim lekovitim biljcicama!

Puno srece
;]

: j210 - 17. mart 2009 16:50:00(UTC)
Da li mi neko može pomoći da ne čitam sve od početka,koja trava ili metod je najbolji za lečenje zapušenih jajnika

: DAŠA - 12. februar 2009 11:17:04(UTC)
Gogy, hvala puno na odgovoru! :-*

: gogy - 11. februar 2009 18:18:40(UTC)
Minci,
siofor od 500 mi je preporučio dr ginekolog koji radi na odeljenju za bračni sterilitet, da pijem tri puta na dan bar 6-8 meseci, jer, kako je rekao, on daje rezultate na duge staze. To se sve dešavalo dok smo se pripremali za VTO: brisevi, HSG i ostalo... Ja sam ga pila negde od pocetka septembra. Oko 1. novembra sam ostala trudna. Preporučio mi je da ih pijem i u trudnoći, jer se može preduprediri gestacijski dijabetes. Ja sam ih dobro podnosila, mada znam neke kojima je bilo užasno muka. Od 12. nedelje, siofor pijem u manjoj dozi - dve na dan. Ranije sam pila cikloproginovu, bromergon, klomifen, ali nije baš nešto dalo efekta kod mene. Srećno!

: gogy - 11. februar 2009 18:09:59(UTC)
Dašo i Wistar, pila sam peruvian macu dva meseca po dve tablete. U to vreme mm je pio profertil i neke vitamine. Kad sam ostala trudna prvi put je otišao da radi spermogram maksimalno opušten misleći da je problem rešen. Kad ono - katastrofa. Prestao je sa profertilom i počeo tada on da pije peruvian macu isto po dve na dan, kao što sam i ja pila. Pošto sam trudna, nije mu se žurilo da vadi spermogram, ićiće ovih dana, pa ću vam javiti da li kod njega ima poboljšanja i koliko.

: minci - 11. februar 2009 17:58:57(UTC)
gogy pa pcos je i kod mene problem kao i povisen prolaktin, neredovni ciklusi... kazi mi da li siofor(500?) uzimas po preporuci lekara gin.? ili...? meni su to jednom dali na 1mesec i posle su proverili kakvo je stanje jajnika pa mi je receno ... #pa neznam.... sta bih ti jos mogao raditi.... to su pco... to je tesko stanje... #i tako bla bla... ok od onda sam bila kod drugog gin. koji je pokusao sa cycloprogynovom i klomifenom da mi pomogne ... nazalost nije uspelo...al teram dalje ... pa ako je tebi siofor sa peruvian macom pomoglo mozda ce i meni sobzirom da imamo isti problem...

: Wistar - 11. februar 2009 15:41:22(UTC)
Draga GOGY da znaš da tvoje iskustvo sa PeruvianMacom zvuči ohrabrujuće! Probaću i ja pa... biće valjda nešto!

A dobro je da si pomenula koliko ume da iznervira ono OPUSTI SE!!! Najgore od svega što neko može da ti kaže! Na moju "neizmernu sreću"

- to je OMILJENA rečenica moga muža!

: Wistar - 11. februar 2009 13:48:09(UTC)
Pa DAŠO pokušavamo evo 8 meseci. Ne bih se ja nešto mnogo brinula pre prve godine pokušavanja - da sam malce mlađa, ali kako mi je 32... :(

Što se rezultata tiče kod mm je sve u redu, hlamidija, miko i ureaplazma negativne, spermogram skroz OK. Kod mene Papa, bris, hlamidija, miko i ureaplazma negativne, uredan ciklus na 27 dana (kao Švajcarski sat!), ali prokrvarim skoro svaku ovulaciju! I to BAŠ na dan ovulacije!

Moja doktorka (jedno divno stvorenje, hvala joj na tome) misli da nemam dovoljno LH i progesterona da izguram ceo ciklus. Kaze da do ovulacije dolazi izgleda normalno, ali se posle sve ... :(

Ostaje mi još folikulometrija i analize hormona, ali posle svih ružnih priča o hormonima... ja ipak reših prvo probati alternativu. Ne bih da se kljukam koječime odmah ( a to je stav i moje doktorke).

Zakazala sam kod homeopate za 26. pa ćemo i to da vidimo! :)

: DAŠA - 11. februar 2009 10:47:04(UTC)
qoqy molim te mi reci da li ste ti i tvoj muž peruvian macu pili jedsnu tabletu dnevno ili više?Pošto smo i mm i ja počeli!

: DINA25 - 11. februar 2009 3:49:27(UTC)
Mirela

Ja i moj muz smo koristili cajeve od gaic jugoslava i nismo uspjeli.Dali je vama jugoslav trazio nalaze? Nama nije nista trazio. Moj muz ima azoo pa ide vrlo tesko sa cajevi. Sad trenutno pijemo cajeve od danice. Danica radi sa viskom. Pita te za tvoj problem i trazi nalaze od doktora. Moj muz treba da pije njezine cajeve 6 mjeseci a ja 3 mjeseca. Ja isto imam PCOS.

: gogy - 10. februar 2009 22:53:21(UTC)
Pozdrav svima! Ja sam vec na drugim temama pisala svoje iskustvo, ali napisacu ga i ovde, mozda nekom pomogne. Dugo smo bezuspesno pokusavali pokusavali i svasta pili. Ja sam imala problema prvo s povisenim prolaktinom, neredovni ciklusi, PCOS, zavaljena materica, pa hlamidija, pa sto čuda, mm spermogram katastrofa! On je pio profertil i neke vitamine, zajedno smo pili Tešićevu terapiju, ja pila macinu travu (očajnicu), tablete žutog noćurka, neke meleme, ma svašta. Ništa nije pomagalo. Na kraju udjemo u program VTO, dr mi da siofor tablete (za dijabetičare) i samoinicijativno sam pila peruvian macu dva meseca i jako su mi prijale. Inače sam pušila, nisam se toga mogla rešiti. I na kraju ++! Bili smo u šoku! MM spermogram katastrofa, ja sa silnim problemima i uspelo prirodnim putem, pred samu VTO! Mislim da mi je peruvian maca dosta pomogla! Svi su nam govorili ''Opustite se'', što me je izluđivalo, ko se još može opustiti u takvoj situaciji. Važno je verovati. Pratili smo vaginalnu sluz i nisam ustajala tokom cele noći posle odnosa, što mi je od svega najteže palo. Negde sam pročitala na netu da se to zove proces kapamacije, tj. da je spermatozoidima neophodno da provedu neko doba u vaginalnoj sluzi kako bi dobili ubrzanje. Pre toga sam te savete tipa ''ne ustaj posle seksa'', smatrala babskim pričama. Dakle, mi smo ga baš ''pravili'', nismo bili ono kao ''opušteni''. Sad sam u 17. nedelji. Za sad je sve ok. Nadam se da će moje iskustvo nekom pomoći. Puno uspeha, pa da se čitamo na temama o trudnoći!

: mirela - 10. februar 2009 19:21:51(UTC)
Zdravo svima.Kao i svi ovde i ja se jos uvek borim za jednog malog anjdjela.Vec 1g i 8m pokusavam da dobijem bebu.Mada mi se cini malo nemoguce al cu i dalje pokusavati.Mm ima problem sa spermogramom a ja sam pre 3meseca isla na pracenje folikula i nisam imala ni jedan jedini,taj mesec mi je bio najgori u zivotu prvo sam saznala da mm ima ocajan spermogram i posle je meni doktor reko da nemam ni jednu jajnu celiju inace imam 22 god.ranije sam isla kod jednog doktora na pregled i znam da mi je tada reko da imam folekule kad kasnije mi ovaj kaze da nemam ni jedan,kaze da tome moze biti uzrok stres. mm je doktor predlozio vestacku oplodnju,mada se za o ne usudjujem jer znam da je tek iz 4 pokusaja uspesno a pre toga te kljukaju hormonima.pokusala sam sa cajem od jugoslava gajica i nije nam uspelo.sada ja i mm pijemo peruvian macu uz to ja pijem vitamine a suprug cink,pijemo vec 3 mesec jos malo pa cemo ici da uradimo rezultate da vidimo dali ima bar malo poboljsanja,za sada sam primetila da mi je ciklus tacan u dan,mm sperma izgleda bolje nego ranije,videcemo rezultati ce pokazati svoje al treba biti uporan i piti duze vreme da bi imalo efekta. jos ovo da kazem ja sam ranije pila vitamine i pila sam ih jedno mesec ipo i kasnije cinimi se da sam ostala u drugom stanju,jer sam imala uzasne mucnine i mislila sam da mi od tih vitamina muka pa sam prestala da ih pijem i sta se desilo mucnina mi nije prestala svako jutro povracanje sem jabuke nista nisam mogla da jedem bila sam toliko radosna da sam jedva cekala da uradim test.kasnilo mi 10 dana jer ja dobijam na 23 dana i morala sam da se vratim za srbiju,putovala sam buso i kroz madjarske ima toliko rupa a oni vozaci voze ko ludaci pa kad pogode rupu cinimi se da se svi organi pomere,kad posle tog putovanja,posle 3 dana ja dobijem,uzas ceo svet mi se srusio.hocu ovim da vam kazem da dok sam pila vitamine bilo je k cim sam prestala desilo se to sto se desilo.ako ako zelite mozete da probate i vi te vitamine i maku.ja se nadam da ce uskoro da nam uspe a ako ne uspe za koju godinu, usvojicu dete jedinomi to ostaje.pozdrav svima

: DAŠA - 10. februar 2009 16:15:58(UTC)
Da i ja sam pročitala za te kapi ovde na forumu.Ali eto odlučila sam se za ovu macu,čitala sam dosta o njoj pa reko da prvo nju probam.Koliko vi već pokušavate i koje ste pretrage sve radili?

: Wistar - 10. februar 2009 15:56:36(UTC)
Ćao DAŠO!
Ja i MM nemamo još toliki staž, ali ko velim - treba probati! Nikad se ne zna! Nego, čula sam da su Mastodynon homeopatske kapi odlične! Kažu žene da posle 6-7 godina borbe sa neplodnošću zatrudne iz prve! Ja sam sada i na nekom režimu ishrane...pa cemo videti!

: DAŠA - 10. februar 2009 15:39:47(UTC)
Draga Wistar ja sam u nedelju počela da pijem PeruvianMacu,naravno još je rano da bilo šta osetim.Pijemo je i ja i moj muž,rekli su mi da je prirodna znači nije neka hemija i nema nikakve neželjene efekte.Tako da posle tri godine čekanja trudnica reših i to da probam kad već neškodi.

: Wistar - 10. februar 2009 15:21:28(UTC)

Cao svima!

Ja u iscekivanju dve crtice resila probati svu alternativnu medicinu ovoga sveta , pa me zanima ima li ko iskustva sa PeruvianMaca i Macinom travom (tzv. Ocajnicom) i kakva su iskustva?
icon_rolleyes

Za PeruvianMaca pisu neke mnogo lepe stvari (kao cuda cini) a ja sam malce nepoverljiva...pa da proverim sa nekime ko je mozda probao!

Hvala unapred

;]

: natasa21 - 8. februar 2009 20:49:22(UTC)
Minci peruvian maca ili agnus kaktus su dobri kod PCOS

: minci - 7. februar 2009 13:29:31(UTC)
pa da vam se predstavim... minci... preko 6 godina pokusavamo da ostanemo trudni i nikako. ja verujem u cuda prirode i probala sam razne cajeve i nazalost nikako.... i dalje verujem u razne travke nisam izgubila nadu verujem da jednostavno nije bila ona prava kombinacija i to je to... tragam i dalje... inace u pitanju su policisticni jajnici... izostanak menstruacije... nesazrevanje zutog tela ....izostanak ovulacije
pa ako neko kojim slucajem zna sta tu pomaze kome i gde da se obratim za lecenje prirodnim putem...... rado prihvatam savete predloge ...

hvala unapred cure i svima zelim puno srece u ostvarivanju svog cilja tj uspeh pri stvaranju one ......... druge famozne crtice ..........

svima veliko pozz veliki zagrljaj i pusica

: salexandra - 28. januar 2009 18:24:24(UTC)
Evo malo opsirnije o Mastodynon kapima:
Sastav: Agnus cactus 20 g D1
Caulophyllum thalictroides 10 g D4
Cyclamen europaenum 10 g D4
Strychnos ignatii (ignatia) 10 g D6
Iris versicolor 20 g D2
Lilium tigrinum 10 g D3
Sve ovo u alkoholnom rastvoru(53%).Proizvodjac :BIONORICA AG-Neumarkt
Meni je uspelo 2 puta uz pomoc ovih kapi.Piju se 2x 30 kapi uvece i ujutro.Kostaju oko 15 evra i ja sam ih nabavila u Madjarskoj.Mozda ima i kod nas ,ne znam.Zelim svima da sto pre ugledate dve crtice i navijam za sve vas.Srecno!! zaljubljen zaljubljen

: salexandra - 27. januar 2009 10:20:52(UTC)
Naravno Nastasija!Sutra cu da donesem sastav,posto sam sad na poslu a napamet ne znam.Sastoje se od nekih 5 biljaka,a i proizvodjaca cu da pogledam.Inace sam ih nabavila u Madjarskoj,kostaju oko 15 evra.Sutra vam se javljam!! zaljubljen

: Nastasija - 25. januar 2009 13:39:40(UTC)
Salexandra, mozes li nam nesto vise reci o tim kapima,mislim na njihov sastav, kako se upotrebljavaju i gde se mogu nabaviti??

: salexandra - 24. januar 2009 12:37:47(UTC)
Evo da se i ja nadovezem na temu.Mi smo pokusavali godinu dana,ja pila klomifen,ciklusi uredni,sve super,sa muzem sve uredu,pa opet nista.Onda sam se i ja bacila na prirodne stvari.Pila macinu travu ,gospin plast i naisla na homeopatski proizvod Mastodynon koji se daje za neplodnost-pije se 2x po 30 kapi i uspela konacno.Mojoj sreci nije bilo kraja.Samo sto se ta trudnoca nazalost zavrsila missedom.Cekali smo dva meseca,pa sam opet uzela kapi i opet smo uspeli,evo me u 6. nedelji i nadam se da cu ovaj put uspeti do kraja.U svakom sl. kapi su odlicne,oba puta su pomogle.Definitivno ih preporucujem.Srecno!!

: dusica81 - 23. januar 2009 10:09:19(UTC)
j210 jeste zemlja ilovaca ali mene ubjedjuju da moze i glina...e sad ne znam nisam jos probala a cajeve pijem.
Novembar cestitam od srca i molim te da posaljes i meni broj travara :-*

: DINA25 - 23. januar 2009 5:53:02(UTC)
Novembar, De i meni posalji broj travara molim te.

: j210 - 22. januar 2009 14:47:21(UTC)
Dušice da li pod ilovačom podrazumevaš zemlju ilovaču???

: similic - 22. januar 2009 13:40:18(UTC)

Novembar! Cestitaaaam!:-*  Zelim ti prelepu i bezbriznu trudnocu, i dvinog bebca! Mnogo je lepo cuti ovakvu priu, nekako ima posebnu jacinu i pruza veliku nadu!

Posali i meni br, pls, ja jos nemam dug staz u cekanju, ali alo potraje jos koji mesec probacu!

: milena84 - 22. januar 2009 13:22:17(UTC)
novembar,molila bih te da i meni posaljes broj tog travara..pa da i to probam mozda urodi plodom..

: t.b. - 22. januar 2009 12:50:17(UTC)
Novembar,molila bih te i meni da posaljes na pp br telefona.Da li mozda znas koji je sastav tog caja?

: GDragana - 21. januar 2009 1:57:20(UTC)
Novembar drago mi je sto ste ti i tm uspeli u svojoj borbi za potomstvom i sto to zelis da podelis sa nama!!! Zelim ti laku i ugodnu trudnocu i da uzivas svakog dana u svom blazenom stanju :-* :-* :-*
Sto se mene tice i moja prica je slicna tvojoj.....30-og januara ce biti punih 7 god.borbe i pokusavanja da napravimo bebca ali jednostavno ne ide....Neznam gde nismo bili i sta nismo probali....od najgorcijih cajeva do dve neuspele vestacke oplodnje....ali ipak ne posustajemo idemo dalje nekad se i sama zapitam odakle nam snage....ali to je tako ono sto te ne ubije OJACA TE!!!
Napisi mi na pp broj tog travara pa mozda probam i to....mozda nam se posreci!!! Hvala unapred i sve najbolje ti zelim :-* zagrljaj

: novembar - 21. januar 2009 0:41:52(UTC)
zdravo drage moje,moram i ja da vam ispricam svoja iskustva.7 godina suprug i ja pokusavamo da prosirimo porodicu i nema sta nismo probali.sve analize koje su trazili radili smo i opet nam niko nije davao odgovor u cemu je problem.radila sam hsg,hormone,on spermogram i spermokulturu.pili smo razne vitamine,ja dabrostan,klomifen,ugojila se 9 kg i opet nista,pratila ovulaciju koju nisam imala i sredjivala neredovan ciklus,i sve je bilo super dok pijem lekove i posle se vrati na isto. icon_cry dignem ruke od lekara i pocnem sa raznoraznim cajevima,samo je dzep bio sve tanji a svi oni tako lepo pricaju skoro da te ubede da su bas ti cajevi spas i nista.nismo digli ruke i prijavimo se za vantelesnu,ali dok smo cekali na red i dalje smo pili razne cajeve.dobijem ja od drugarice neke cajeve iz banja luke,ona se kune u tog coveka a ja kao i do tada,aj da probam ko zna.sredio mi ciklus,otpusio jajovode,6 meseci ja dobijam na vreme i opet pocne da mi kasni,ja se samo nasmejem jer me cekaju neki drugi cajevi od drugog cudotvorca.i kupi meni dragi test,ja tu poludim,jer sam ih do sada milion uradila,kad imam sta da vidim,pozitivan test.sad sam u 8 nedelji i presrecna sam.ko je zainteresovan poslacu mu broj telefona i verujem da ce mu pomoci.sto je najbolje nisu ni skupi svega 30 eura,a ne ko razni tesici 200. icon_lol :> :-* zaljubljen icon_rolleyes ;] icon_arrow icon_lol bravo zvezda kucam strikam ukrevetu trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica srecno

: dusica81 - 20. decembar 2008 19:45:04(UTC)

Evo jos nesto na tu temu ;] ja vec sve pribavila pa startam danas...

Samopomoc kod neplodnosti: Postovati dnevni ritam. Tri sata spavanja prije pola noci korisniji su nego svi sati spavanja iza pola noci. Ishrana: Potrebno je promijeniti ishranu. Jesti sto raznovrsniju hranu s mnogo sirovog povrca, svjeze salate i voca. Jesti sto vise persina, jer on potice menstrualni ciklus a kapula i luk odnosno cesnjak poticu seksualnu aktivost. Iz svoje ishrane trebate iskljuciti sve sto dovodi do bazne reakcije mokrace. Sa psenicnog kruha i druge psenicne hrane (izaziva umor i slabost i slabasno potomstvo) prijeci na kukuruzne ili jecmene pahuljice i kukuruzni ili razeni kruh. Opcenito, za svakoga je dobro da se sto vise drzi kukuruzne hrane. Umjesto bijelog secera upotrebljavati med. A kako naranca, limun i grejpfrut, kao i njihovi sokovi, dovode do nezeljene bazne reakcije mokrace, od voca ne koristiti tropsko voce nego voce i sokove naseg podneblja: jabuke, grozdje i borovnice. Uz svaki objed, pijuci izmedju zalogaja, uzimati po casu mlake vode sa po 2 cajne zlicice meda i jabucnog octa. Isto ucinite i svakog jutra, odmah nakon ustajanja i prije dorucka. Izbjegavajte hladna pica, u korist toplih. Jesti manje mesa, a vise ribe i druge hrane morskog porijekla. Hrana koju daje more smirujuce djeluje na nervozno tijelo. Primjetit cete sami kako dobro spavate poslije vecere od morskih rakova ili ribe. Narodna medicina kaze da bracni parovi, koji su imace potpuno zdravi, pa ipak ne mogu godinama dobiti dijete, pate u ishrani od pomanjkanja kalija i drugih mineralnih sastojaka. Pogresno je koristiti mineralne dodatke u obliku tableta. Nivo kalcija reguliramo unosenjem potrebne kolicine kalija u organizam. Lijecenje: opcenito je dobra tonifikacijska terapija s koristenjem hranjive i jacajuce hrane: mlijecnih proizvoda, pogotovo mlijeka, mesa, ribe, oraha i sezamovog ulja. Lijecenje zahtijeva vecinom tonicno bilje za jacanje zenskog reproduktivnog sistema. Tipicni, korisni ajurvedski tonici za zene ukljucuju - Asparagus racemosus, Withaniu somniferu, alojin gel, safran, slatki korijen. Formule ukljucuju sastav Asparagusa racemosusa, Dashamulu i Phalaghritu. Formule ukljucuju "zensku dragocjenu pilulu" i "cetiri materijala". Dodatno zapadno bilje je gavezov korijen, bijeli sljez i Serenoa repens. Kada postoji vise kongestivnih poremecaja, kao sto je to slucaj kod povisene tjelesne tezine (KAPHA tipova), treba koristiti bilje koje potice cirkulaciju - plavi cimet, safran, djumbir, Cammiphoru myrrhu i formule kao sto su Trikatu i Triphala, u kombinaciji s medom..

RECEPT 1: Symphyti radix 200 grama i Althaeae radix et folium 200 grama staviti u 5 litara domace prirodne rakije. Ostaviti na suncu ili kraj peci stajati 10 dana. Svakodnevno nekoliko puta promuckati. Nakon 10.og dana koristiti (bilje ostaje unutra, procijediti samo koliko je potrebno za nekoliko dana) po 2 male casice za rakiju, ujutro i prije rucka. Za vrijeme trudnoce ne koristiti.

RECEPT 2: Supruznicima koji su mozda duze u braku bez djece, preporuca se piti po 1 salicu dnevno (1,25 dcl) ohladjenog caja od ZDRAVCA (Gerranium robertianum) gutljaj po gutljaj. Uz njega je potrebno piti i caj od KADULJE (Salvia officinalis). U vecini slucajeva, na uspjeh se ne ceka dugo. Obicno je to od 28-42 dana, cak i kod onih koji pokusavaju imati djecu 2-10 godina.

RECEPT 3: PRIJE TRUDNOCE: Napitak od jabucnog octa i meda (Uzmite 1 kg meda i 1 litru jabucnog octa. Sve to uspite u veliku bocu, npr od Fante, Coca Cole i slicno, i tresite, muckajte bocu sve dok se med potpuno je otopi). Pije se najmanje 2 puta dnevno: nakon ustajanja na prazan zeludac i pola sata prije spavanja (smiruje napetost i uspavljuje), a u toku dana po zelji, umjesto vode. Jabucni ocat (slicnog sastava kao i svjeza jabuka) bogat je izmedju ostalog kalijem koji regulira nivo kalcija, odnosno na neki nacin mijenja kompletan kemijski sastav naseg organizma i uravnotezuje. Med s druge strane nadopunjuje nepravilnosti u pogresnoj ishrani.

U TIJEKU TRUDNOCE: Zena se tijekom trudnoce treba pridrzavati slijedeceg: svakog jutra, odmah po ustajanju, sa casom mlake vode treba popiti 1 cajnu zlicicu jabucnog octa, a uz jedan od dnevnih obroka, u tijeku jela, popiti casu mlake vode sa 2 cajne zlicice jabucnog octa i dvije cajne zlicice meda. Tijekom posljednja 3 mjeseca trudnoce, svakog utorka i petka, toj mjesavini se treba dodati po jednu kap rastvora joda (rastvaranjem 5% elementarnog joda u 1% rastvora kalijevog jodida – kupiti u apoteci).

RECEPT 4: "ZVAKANJE ULJA" - Uzmite kolicinu 1 jusne zlice sezamovog (ili hladnocijedjenog suncokretovog) ulja, stavite u usta, muckajte u ustima (kao da perete zube) 15-20 minuta a zatim ispljunite.

RECEPT 5: Ukoliko se radi o zacepljenosti jajovoda, obicno ginekolozi preporucaju operaciju. Cesto se dogadja da je uspjesnost operacije samo 2-3%. Vec nakon nekoliko stavljanja obloga od ilovace jajovodi se otvaraju i zena zanese. Ako nemamo ilovace, kupiti u apoteci. Uputstvo: umijesati 1 kavenu salicu ilovace sa malo vode, tako da dobijemo smjesu gustoce kreme) Drzati oblog po 1 sat, 7 dana uzastopno, 1-3 puta dnevno.

Sve upute koristiti dok se ne pokaze rezultat.

: Nastasija - 9. novembar 2008 7:35:02(UTC)
Dina25 hvala na informaciji,ja cu da pijem moj cefanorm,danas sam krenula i sa maslinovim uljem u kombinaciji sa smokvama pa cemo da vidimo.

: DINA25 - 8. novembar 2008 0:39:56(UTC)
Sluze za neplodnost muskarca i zene. Kad je nazoves kazes joj sta je tvoj problem i onda ti ona pravi cajeve.

: Nastasija - 7. novembar 2008 19:14:34(UTC)
Dina25,a zasta sluze ti cajevi,daj nam malo informacija, i sta ce joj visak?

: DINA25 - 6. novembar 2008 22:49:31(UTC)
Ona pravi cajeve za sve. Kazu da radi sa viskom. Kod nje se mora zakazati termin.

: Nastasija - 6. novembar 2008 18:13:16(UTC)
Aha,nisam znala Jeki to za sal,ma svecemo da probamo samo da dodjemo do cilja,vise neznam ni sama sta jos treba da radimo,uffffff.
Dina,a koja je ta travarka Danica mislim zasta ona spravlja trave

: DINA25 - 4. novembar 2008 21:26:05(UTC)
Ja imam broj od travarke danice. ja je jos nisam zvala ali sam cula da je dobra travarka. Ako hoce neke broj neka se javi na pp.

: Jeki - 3. novembar 2008 10:14:16(UTC)
Ja sam tako jela smokve. Pa uzmes sal kad si kuci i omotas ga oko sebe, tako ja radim.

: Nastasija - 31. oktobar 2008 7:10:50(UTC)
Jeki a kako umotati u toplo krsta i slabinu,mislim nije mi jasno,cime?
Ono sto sam cula da je dobro za O su takodje i suve sljive i maslinovo ulje i to tako sto se jedu 40 dana a da predhodno iste odstoje u maslinovom ulju

: Jeki - 16. oktobar 2008 7:06:09(UTC)
Ova kura se koristi kod potpuno zdravih zena za poboljsanje ovulacije, reproduktivnog sistema.
Sastav caja:

- 240g hajducke trave- kunice ( sto vise cvjetova)
- 60g cvjetova zove
- 30g listova maline
- 30g listova i cvjetova kantariona
- 30g listova pitome nane
- 20 g listova i cvjetova divlje nane
- 20 g cvjetova lazarkinje
- 20 g stabljike majcine dusice
- 20 g idjirota

Pripremanje i primjena caja:
Trave jako usitniti i smjesati. U 1 litru proključale vode staviti 10g mjesavine i kuhati poklopljeno 1 minut. Hladan caj procijediti u tamnu bocu i jako zacepljeno drzati na tamnom mjestu. Piti 3 puta dnevno po 1dcl prije i poslije jela. Poslije napitaka prije jela, uzeti srednju kasiku rafiniranog maslinovog ulja, a nakon napitaka poslije jela srednju kasiku meda. Nastojati da med bude jednolican, tj. samo od zalfije npr., bagrema, kestena i sl. Mijesani med nije preporucljiv.
Umjesto vode piti lagani caj od mjesavine jednakih kolicina maticnjaka i listova i cjetova hajducke trave (kunice). Dnevno popiti najmanje 1/2 litre. Umotati u toplo krsta, slabine i ispod trbuha.

: Adrijana86 - 3. oktobar 2008 12:00:15(UTC)
Jeki hvala ti puno na divnom i korisnom tekstu... :-*

: Jeki - 3. oktobar 2008 8:38:38(UTC)
Zene ,hvala vam puno na podrsci,puno mi znaci. Hocu da pokusam,nista me ne kosta,pa valjda ce pomoci. :-* :-* :-*
PISKAVICA

Drugi nazivi: grohotuùa, grcko sjerne,grcka detelina,kozji rog, prosenica, roûnjaca.
Latinski naziv: trigonella foenum graecum
Eng - Fenugreek

]
Opis biljke: piskavica je jednogodišnja biljka sa stupastim korenom što uraste duboko u zemlju. Stabljika je okrugla i malo razgranjena. Listovi su trodelni i imaju peteljke koje su dlakave i odozgo odebljale.kasto-beli cvetovi pojedinacni su i bez peteljki, a nalaze se u pazuùcima listova. Cela biljka ima jak i prepoznatljiv miris. Raste samoniklo na suvim proplancima, uglavnom iz tla krecnjackog sastava.
Botanicki naziv predstavlja piskavicu kao "grcko seno ".
Naziv "jarcev rog" je zbog karakteristicnog mirisa, koju seljaci u Francuskoj i nemackim zemljama mešaju u kašu ili varivo za jacu muškost.
zadah i neprijatan ukus jarceva roga – piskavice ublažava se dodavanjem mentola ili limunova soka. Piskavica je jedna od najstarijih lekovitih biljaka. Vec u Egiptu stavljali su istucano semenje na opekotine, a stari Kinezi i Indijci na skrofulozne rane. Starogrcka medicina i Hipokratovi ucenici otkrili su delotvornost piskavice kod bronhijalne upale , jer pospešuje cišcenje od sluzi. Karlo veliki jednom je naredbom o uvozu proširio piskavicu po franackoj državi - dakle –gotovo celom zapadnoevropskim podrucjem. U narodnoj veterini se koristi kao lek protiv slinavke i za jacanje stoke .Iako su hemijski preparati potisnuli piskavicu, ne treba je zanemariti, jer ublažava upalne procese i jaca organizam nakon dugotrajnog bolovanja...

Stanište: piskavica potice iz Indije. U zemljama Sredozemlja uzgaja se kao lekovita i krrnna biljka. U prirodi se nalazi u poludivljem stanju.Cvate u junu i julu, seme se bere u avgustu
Lekoviti deo biljke: Za lekovite svrhe koristi se seme i to samo spoljnje ( iz mahune), koje je slicno lanenom semenu. Seme se može kuvati u kašu ili samleti u prah. Samleveno u prah je delotvornije..
Lekovito delovanje: piskavica je od davnina poznata kao dobro lekovito sredstvo za rastvaranje sluzi. Sprecava upale, smekšava, upija i pospešuje zarašćivanje rana. Seme stucano u prah koristi se za pripremanje obloga, što ublažuju bolove gihta (uloga), neural-gije, išijasa i oteklina žlezda. Ti oblozi lece teške cireve na koži, stvaranje fistule, gnojenja kostiju, otvorene rane na nogama i cireve na stegnu.
Pomeùana s drugim lekovitim biljem piskavica se koristi u lecenju mnogih drugih bolesti.
Kasika sveže samlevenog semena piskavice uzima se tri puta dnevno - prie jela sa pekmezom, marmeladom ili vocnim sokom – da se neutralise miris – te služi za jacanje oslabljenog i iznemoglog organizma
Posledica moždanog udara je i paraliza jezika, brzo ce pomoci ovaj caj od piskavice koji se pije dosta topao, 2-3 male kasikice dnevno, ili hladan, ali tada u gutljajima. Priprema se tako da se 1 kafena kasicica biljke kuva 5 minuta u 2 dl vode kojoj se doda 1 kasicica meda.
Protiv boli u vratu i grudima, cira na želucu i crevima, visoke temperature, sluzi u plucima, proširenja pluca i teške astme : caj od 1 kasikice semena piskavice, pola velike kasike samlevenog semena komoraca i 1 velika kasika meda., sve se prelije sa cetvrt kipuce vode ( 2,5 dl), kuva se 2 minute, poklopljeno ostavi da stoji 10 minuta i procedi. Pije se svaki sat po 1 velika kasika. To seme koje je bogato fosforom, kalcijumom, lecitinom, nukleoalbuminima, zamenjuje riblje ulje u liecenju rahitisa, škrofuloze, iznemoglosti, osteomyelitisa i slabe mlecnosti dojilja.
Sveže samleveno seme ukoliko se samo upotrebljava treba uzimati sa pekmezom ili vocnim sokom da se izgubi miris, koji se inace gubi kroz kožu.
Protiv šecerne bolesti: po 20 grama semena piskavice, dobricice, lista borovnice, gujine trave i mahuna pasulja usitniti i dobro izmešati. Cetiri supene kasike smese kuvaju se pola sata u pola litre vode, pije se po caša caja pre jela.]

: Nastasija - 3. oktobar 2008 5:32:26(UTC)
Jeki, samo napred, ubedjena sam da prirodne stvari mogu dosta pomoci,tako da verujem da ces uskoro ugledati svoje II crtice.
Zalosna sovo, za pokretljivost je dobro jesti i med, piti vitamin C, i naravno propolis kapi, pa neka i to uzme, imace pravu atomsku bombu i vojnici ce raditi ekstra. Zelim vam puno srece

: DINA25 - 1. oktobar 2008 16:54:17(UTC)
Dali neko zna dali piskaavica moze da pomogne ko ima azoo?

: zalosna_sova - 29. septembar 2008 15:05:07(UTC)
Pozdrav svima! Pijem virak ( kazu da je super za smanjenje fsh ) i ginko caj za cirkulaciju ( posto mi je endometrijum malo losije cirkulacije i materica ). Pili smo Tesiceve cajeve ali ja imam malo vecih problema ( priraslice koje ne mogu da se otklone, a desni jajovod je dugacak i izvijen ) Meni ti cajevi nisu nesto pomogli oko ciscenja jajovoda i jajnika, al svakako ne mogu da skode. Ali mom MM su poboljsali spermogram sa 20% na 50% pokretnih. Sad pije l arginin, zink, vitamin c. I piskavica je odlicna za pokretljivost. Veliki pozdrav!

: Kaca76 - 29. septembar 2008 13:34:44(UTC)
Jeki SAMO NAPRED!!!Mnogo je vazno imati jaku volju I MNOGO VERE U ONO STO RADIS!!!SAMO NAPRED I PUNO PUNO SRECE:Samo te mogu razumeti ljudi koji su prosli ili koji prolaze kroz to!I ja tebi zelim da sto pre : trudnica

: Jeki - 29. septembar 2008 8:21:23(UTC)
Kaca,slazem se s tobom, mm je uradio spermiogram, ja SVE pretrage, hormone, briseve,papu itd. Radila sam i laparoskopiju i histeroskopiju. Dvije inseminacije. Sad malo odmaramo od dr i hormona i pokusavamo prirodnim putem,potpomazemo malo sa tinkturama, ne moze da skodi. Svakako treba pokusati prvo sa medicinom,ali ne treba zanemariti narodnu medicinu. Mozda treba malo vise vremena da djeluje, ali je za organizam puno bolje . Hormoni nisu bezazleni. Ja licno vjerujem u ove tinkture, osjecam vec da me zigaju jajnici,kao da pijem klomifen. Znaci jajnici rade. Svima vam drzim fige da sto prije ugledate II crtice i rodite zivu i zdravu bebu.

: Beca - 27. septembar 2008 18:44:55(UTC)
Nije travar ni jedan u pitanju nego stari obicajno recepti koje su zene nekada koristile kada nisu mogle da ostanu u drugom stanju.
Ja vam od srca preporucujem tople kupke, dugo lezanje u kadi i posle toga utopljavanje.
Mislim da sam vec negde pisala da sam, ma sigurno jedno dva-tri meseca na taj nacin uzivala skoro svako vece i tada sam i ostala u drugom stanju.
Inace, to me jedino opustalo jer sam bila uzasno napeta.
Taman sam stigla ovde u Austriju, osecala se uzasno, usamljeno, pocela da pohadjam neke kurseve jezika, nikoga nisam znala a mm je radio po citav dan, uzas...
Pokusajte...
Em, prija, em mozda pomogne...
A casopis, kao u zemlju da je propao, ali naci cu ga obecavam.
zagrljaj

: Kaca76 - 27. septembar 2008 11:02:33(UTC)
Na nekom od foruma sam procitala da je za zenski sterilitet dobro sledece:200gr meda,50gr rena(izrendati ).pomesati ren i med i ostaviti da stoji na dnevnoj svetlosti 10 dana.od 11-tog dana uzimati kasicicu te smesa UJUTRU NA PRAZAN ZELUDAC.Ja sam to procitala pre neki dan i pripremam se da to napravim.Izmedju ostalog moj suprug i ja se sa sterilitetom borimo (vrlo ozbiljno)vec 2,5god, a u braku smo 7 god. Nisam ovo napisala da bi vas bacila u bedak niti obeshrabrila,vec citajuci vase poruke vidim sebe i svog muza do pre 5 god.Pored narodne medicine vrlo je bitno da uradite osnovne ginekoloske analize kao i da muski urade briseve ,spermogram i spermokulturu.A ako je sve to OK onda se bacite na cajeve,tinkture i ostalo....(ja sam pre 6 meseci operisala tumor na jajniku,i otklonjena endometrijoza.sada kazu da je sve ok )pa videcemo.med i ren ne moze da skodi!!!!

: DINA25 - 25. septembar 2008 10:16:30(UTC)
Imam jedno glupo pitanje. Dali ko od vas osjedi kad vas muz svrsi u vas? Izvinjavam se na pitanju ali me zanima i neznam koga drugog da pitam.

: Jeki - 25. septembar 2008 5:15:27(UTC)
Dino,nadam se da su cajevi urodili plodom. Drzim fige i javi rezultat. Mene je travar pitao kakva mi je vestica ovaj mjesec i rekao je da bi trebala krace trajati ,a i pitao me je jeli mi stigla na vrijeme. Stigla je na vrijeme,ali KRACE TRAJE. Juce mi je bio 4-i dc i bilo je samo par kapi,a jutros NISTA,inace mi traje 6-7 dana. I osjecam ziganje u jajnicima,posebno u desnom.Vidjecemo. Ja sam prvo pokusala s medicinom ,pa sa travama.

: DINA25 - 24. septembar 2008 22:32:10(UTC)
Ja pijem cajeve od travara Jugoslava u poslednja 3 mjeseca mi je bila mensturacija na 29 dana evo ovaj mjesec kasni. Neznam u cemu je problem. Cekacu jos par dana pa cu uzeti test.

: DINA25 - 24. septembar 2008 22:30:16(UTC)
Beca dali znas o kojem se travaru radi u tom casopisu?

: Beca - 24. septembar 2008 20:21:28(UTC)
Drage moje u poslednjem broju casopisa "Bilje" ima zanimljiva clanak o lecenju steriliteta ili uopste o dejstvu biljaka kod zena koje zele da ostanu u drugom stanju.
Clanak je baziran na cinjenicama i obicajima koje su zene nekada radile, koristile da dodju do potomstva.Pokusacu da ga pronadjem, pa cu vam napisati.
U svakom slucaju lecenje prirodnim putem, sigurno da treba pokusati.
Ima snage u prirodi oko nas, trebamo je iskoristiti, ali ni slucajno ne odbijati medicinsku pomoc.
Svima od srca zelim sto pre te predivne dve crtice.
zagrljaj zagrljaj zagrljaj

: goga - 24. septembar 2008 14:34:39(UTC)
Jeki uz tebe smo - samo napred !!!!!!!!!!!
Uspeh je neizbezan!

: Adrijana86 - 24. septembar 2008 10:14:39(UTC)
Hvala Jeki i ja se izvinjavam!!!!!!!!

: Jeki - 24. septembar 2008 10:10:29(UTC)
Kvalitetniji su ako imate cesto odnose. Izvinjavam se sto smo malo skrenule s teme.

: Adrijana86 - 24. septembar 2008 9:30:23(UTC)
beba

: Adrijana86 - 24. septembar 2008 9:27:18(UTC)
samo ti Jeki budi vredna punoooooooooo...
a stvarno jel istina jel bolje sto cesce biti vredan...kako to stvarno utice na spermice...
neko kaze da su kvalitetniji kada se pravi pauza po dan, ali ja mislim da je najbolje sto cesce voditi ljubav...

: Jeki - 24. septembar 2008 9:11:27(UTC)
Hvala vam drage moje. I ja vjerujem u biljkice, inace ih nebi pila. Nesto je ovaj travar ubjedjen da ce biti ovaj mjesec, pa vidjecemo. Ovaj mjesec cemo biti vrijedniji nego prethodni,pa valjda ce biti i rezultata. Samo sam u nedoumici,dali za vrijeme O imati odnose svaki ili svaki drugi dan. Ali evo, 90% zena je u vrijeme ovulacije (prije,za vrijeme i poslije O) imalo svaki dan pa su uspjele,pa cu i ja primjeniti tu taktiku,nije bitan kvantitet koliko kvalitet. A citala sam da su spermiji kvalitetniji sa sto cescim odnosima.

: Nastasija - 24. septembar 2008 8:58:15(UTC)
Jeki bice sve super,ugledaces svoje II crtice i naravno i nas vodis sa sobom

: zogo - 24. septembar 2008 7:58:02(UTC)
Jeki drzim ti fige... i naravno za sve ostale :-* :-*...

: Tinna - 24. septembar 2008 7:55:49(UTC)
Jeki, znas i sama, ako imas veru to je 50% uspeha. Znas kako i ja jedva cekam da cujem da si ugledala one famozne II.
Jeki, Zogo, Sony, Dacika zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj

: Adrijana86 - 24. septembar 2008 7:52:57(UTC)
Jeki lepo moje samo napred ima da nas obradujes u oktobru...jedva cekam!!!!Ja verujem u tebe i u biljkice...ima da se veselimooooooooo...jedva cekam!!!! Ljubim te!!! zaljubljen zaljubljen

: Jeki - 24. septembar 2008 7:31:44(UTC)
Evo, sinoc sam uzela drugu turu. Ovaj put mm nije dobio nista,kaze travar ne treba mu,bilo mu je dovoljno ovo sto je do sada popio.Meni je malo promjenio terapiju, sada mi je dao jos neku tinkturu da mi produzi folikularnu fazu. Kaze, ovaj put bi moralo upaliti. Pa vidjecemo.

: Adrijana86 - 22. septembar 2008 10:06:54(UTC)
Jeki bice sve superrrrrrrrrrrrr...hvala i tebi punoooooooooooooo!!!ma sve za beba

: Jeki - 22. septembar 2008 10:01:58(UTC)
Hvala ti , i ja tebi zelim isto. Vjerujem i ja u biljke i nadam se da ce mi pomoci. Vidjecemo.

: Adrijana86 - 22. septembar 2008 9:57:18(UTC)
Jeki samo idi i radi sve po njegovim upustvima, vredi sve pokusati, a ja jako verujem i biljke... ma bice sve u redu, ima da nas uskoro obradujes!!!JEDVA CEKAM...Ljubim te!!! :-*

: Jeki - 22. septembar 2008 9:54:42(UTC)
Ma nema na cemu. Hvala na podrsci. Opet sam se danas narucila kod njega,idem sutra po drugu turu.

: Adrijana86 - 22. septembar 2008 8:57:51(UTC)
Jeki budi mi jaka...ma ima ovaj mesec da bude tvoj i da nas obradujes trudnica ...ljubim te pinoooooooo...hvala ti... zaljubljen

: Jeki - 22. septembar 2008 8:11:25(UTC)
Evo da javim da sam ipak dobila,ali pokusat cu jos jedan mjesec s travama,mozda i dva,pa ako ne uspije ,vracam se medicini.

: Adrijana86 - 20. septembar 2008 14:22:58(UTC)
Jeki molim te posalji i meni adresu i br telefona...hvala ti unapred... zaljubljen

: Adrijana86 - 20. septembar 2008 14:21:34(UTC)
Jerki pa ti nama ne govoris...drzim ti fige da bude iz prve.......
zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj
hocu da nas obradujeeeeeeeeeeesssssss beba beba beba beba

: Jeki - 18. septembar 2008 5:54:13(UTC)
Vidjecemo jeli sta urodilo plodom. Jos je rano. Ali od zadnje inseminacije (od maja) me nikako nisu boljele grudi,a sad opet napokon bole. Vec sam prepala da je neki hormonalni poremecaj.
Svakako javljam ishod, ali mi je travar rekao da misli da mi trave nece pomoci iz prve,pa vidjecemo.

: DINA25 - 17. septembar 2008 15:34:30(UTC)
Jeki kako terapija ide?

: t.b. - 10. septembar 2008 12:11:14(UTC)
Jesam,hvala!

: Jeki - 10. septembar 2008 5:17:43(UTC)
T.B.,jesi li dobila moj PP?

: t.b. - 6. septembar 2008 7:39:37(UTC)
Jeki,ako bi i meni mogla da posaljes kako se nabavlja tinktura.Hvala unapred!Da li salju u Srbiju?

: Jeki - 5. septembar 2008 7:01:06(UTC)
Dino,to su tinkture, nisu cajevi. Da ti kazem,izgleda da pomaze,jer folikul fino rate, endometrij odlican,a imala sam vodene sluzi u potocima i dr kaze da je to odlicno i da to znaci da se kanal otvorio.Pa vidjecemo hoce li uspjeti odmah iz prve.

: DINA25 - 4. septembar 2008 14:31:29(UTC)
Jeki dali ti pomaze sta caj?

: Jeki - 29. avgust 2008 9:37:49(UTC)
Razmazena, poslala sam ti PP: Znam da su njemu potrebni nalazi, tvoji i tm. Ti ga nazovi pa pitaj moze li to nekako da se odradi,a da ne dolazis u Sarajevo. Ja sam danas isla na folikulometriju i imam jedan vodeci folikul od 11mm na lijevom jajniku i desno dosta sitnih. S obzirom da mi je 9dc to je super. A inace sam u prirodnim ciklusima na 8-9dc imala uvijek samo vise sitnih. Dali su te tinkture i biljni caj pomogli neznam ,ali mislim da jesu. U utorak idem opet na folikulometriju,pa cemo vidjeti kako ce se razvijati.Ja se iskreno nadam da ce mi pomoci,a i svima vama. :-*

: razmazena - 29. avgust 2008 8:50:03(UTC)
Da li je moguce da i ja dobijem njegov kontakt?I da li se stvarno mora ici do Sarajeva, moze li da e taj g-din kontaktira mailom ili telefonm i da se neke instrukcije dobiju tim putem, naravno uz uplatu i opis mog problema-detaljan?

: Jeki - 29. avgust 2008 6:19:24(UTC)
Pa preporuku sam dobila od zene koja je nakon 8 godina zatrudnila iz prve pomocu te terapije i neka njena kolegica isto nakon 4-5 godina iz prve. Samo nije svakom ista terapija i nije svaki covjek isti,pa ako je njima uspjelo iz prve,mozda ce i meni,a mozda nece...

: DINA25 - 28. avgust 2008 16:57:06(UTC)
Dali znas dali je ta terapija kome pomogla u lijecenju neplodnosti?

: Jeki - 28. avgust 2008 7:33:32(UTC)
Poslala sam vam objema njegov broj telefona i adresu na PP. :-* :-*

: dusica81 - 28. avgust 2008 6:57:45(UTC)
Jeki, da li mozes i meni da das njegov broj i adresu? Ja sam juce kupila neke kapsule vrkute i konopljike pa sam i s tim pocela...
Ma ne znam vise ni sama sta da radim.

: Jeki - 28. avgust 2008 5:38:25(UTC)
Dino sve zavisi koliko ce ti cega dati. Mene je doslo 65EUR za mm i za mene. Znaci ukupno tri tinkture i jedan biljni sok. Terapija je za 27 dana. Ako hoces dacu ti njegov broj i adresu.

: DINA25 - 27. avgust 2008 11:30:54(UTC)
Koliko terapija kosta kod njega?

: Jeki - 27. avgust 2008 8:35:45(UTC)
Drage moje, ja sam u petak bila kod travara. Zove se Sadik Bilalovic i iz Sarajeva. Kod njega sam otisla po preporuci mog tate, jer je upoznao zenu na moru koja je pokusavala 8 godina da zatrudni, radila 3 vto i dosta inseminacija, sve bezuspjesno i otisla je kod ovog travara i zatrudnila iz prve. On sumnja da moji folikuli ne nose jc,pa mi je dao tinkturu za stvaranje jc, drugu tinkturu za opustanje misica materice i biljni sok za stvaranje vise folikula,a mm je dao tinkturu za ubrzavanje spermija. Kaze da je mala vjerovatnoca da ce uspjeti iz prve,ali eto,mogucnost ipak postoji. Od petka idem na folikulometriju,a njega moram obavjestavati o razvoju mojih folikula. Koje trave je koristio za tinkture ne znam. Tek cemo vidjeti hoce li mi pomoci.

: bidza - 21. avgust 2008 19:12:31(UTC)
Hvala vam puno! Eto kumin brat je bas pcelar pa ce mozda i on znati sta joj je najbolje da uzima! Goga ako ti nije problem posalji mi recept! Jos jednom hvala!

: zogo - 20. avgust 2008 18:28:12(UTC)
Slazem se sa gogom....znam zne koje su koristile njegovu terapiju a to su cajevi koji se mogu kupiti u svakoj biljnoj apoteci i eventualno ako nekome doda maticni mlec,propolis a sve to imate kod nekog dobrog pcelara...

: goga - 20. avgust 2008 18:21:12(UTC)
Bidza ja sam bila kod Tesica i nije mi pomogao ! Ako te interesuje mogu ti reci iz cega se sastoji njegova terapija, to tvoja kuma moze kupiti i sama za 1000 din a ne kod njega za 200-300 eura

: bidza - 20. avgust 2008 18:02:48(UTC)
Hvala puno!

: Nastasija - 20. avgust 2008 13:27:22(UTC)
Ma kakav Tesic,pa samo procitaj preko neta sta kazu za njega,sto dalje od tog coveka

: bidza - 19. avgust 2008 19:04:45(UTC)
Slobodan Tesic! Sorry hvala

: bidza - 19. avgust 2008 18:49:18(UTC)
Moja kuma ima problem sa neplodnoscu i pita da li je neko mozda bio ili cuo za travara S. Tesica? Hvala unapred!

: Nastasija - 15. avgust 2008 6:25:35(UTC)
Tako je Marijat i zelim ti sto pre te II crtice..pa da se radujemo zajedno

: marijat - 15. avgust 2008 5:20:02(UTC)
Hvala na savetu, u pravu si. Ici cu na kontrolu u septembru i ako nista ne bude, oslonicu se na moje culo.

: Nastasija - 13. avgust 2008 5:09:18(UTC)
Marijat,pusti ti doktore,ako je sve ok, a godine su upitanju,samo se ti osloni na svoje sesto culo...ako mislis da je VTO resenje problema,to i uradi..Ako nista drugo uradices sve sto je i bilo do tebe,ljubim

: marijat - 11. avgust 2008 5:56:38(UTC)
Hvala na savetu i ja sam razmisljala o vantelesnoj, ali me brinu moje godine. Da li sam ja za to? Zaboravila sam da kazem da sam lekar i sama sam zbunjena mojom situacijom i sramota me je da kazem da kao lekar nevidim izlaz. Kod mene su zabrljali sa amnicentezom i izgubila sam bebu. To sam jako tesko podnela i mislim da mi je trebao tada psihijatar. Mesecima nisam mogla da slusam razgovore o deci, decji plac i pocela sam se brinuti za sebe. Ali vreme leci to, sada se sve sredilo ali ponekad pomislim da mi je to ostavilo traga na moju psihu i da sada od silne zelje da ponovo zatrudnim kocim sve. Uhvatila sam sebe da zavidim zenama na ulici koji nose bebe. Ne iz zle namere, jednostavno kazem "blago njoj i dali cu i ja to doziveti". Svi u okolini i na poslu ocekuju da sam trudna i samo zapitkuju a ja da poludim. Jos me brinu bolovi u stomaku i krstima. Od 19tog dana ciklusa ja dobijem bolove u stomaku i krstima i stalan osecaj da mi se ide na veliko polje. Taj osecaj sam prvi put imala u trudnoci i sada. Tada mi padne raspolozenje i nada da ce biti nesto, postajem depresivna. A svi mi kazu da sam ginekoloski OK. Hormone sam radila sada u 3cem danu ciklusa i normalan je nalaz, radila sam i hormone stitne zljezde i u redu je. Doktorka mi je u aprilu rekla da ukoliko preko leta ne zatrudnim da cemo najesen raditi prohodnost jajovoda. Prodje leto, meni vreme otkucava a ja nervoznija, zasto cekam? Glupo mi je da menjam lekara jer je ovo ugledna doktorka sa VMA i sada je na odmoru, jer sam tako radila i u trudnoci pa sam lose prosla. Neznam sta da radim? Samo da sam neku godinu mladja.

: dadoijoco - 10. avgust 2008 19:13:01(UTC)
Marija ne gubi nadu i moras biti uporna.I meni su govorili da je sve ok i da ide sve iz glave,ali ja sam onda imala 32ggod i 8 god braka i nisam imala sta cekati.Promenila sam dr,otisla na VTO i imam sina od 10god.Lepo je cuti kad svi kazu sve je ok sad mozes zatrudniti,ali ipak ima negde neki problemcic-samo ga treba otkriti.Drzim ti palceve da sto pre predjes kod nas trudnica .Inace sa godinama smo tu negde caos
Lilypie Kids birthday Ticker
Lilypie Expecting a baby Ticker

: marijat - 10. avgust 2008 18:48:26(UTC)
Hvala na savetu. Zaboravila sam da kazem da sam za 2 meseca zatrudnela sa prvom trudnocom, ali eto to mozda ne menja stvar. Kada sam imala spontani, svi doktori su mi rekli da sam vrlo brzo zatrudnela i da necu imati problema da ponovo zatrudnim. A desilo se upravo suprotno. Svi mi kazu da je problem u glavi a ja sam sve nervoznija, jer vreme mi prolazi. Uzasno se osecam.

: Liksi - 10. avgust 2008 13:45:39(UTC)
HVALA VANJCE PUNO.KISS

: vanjče - 10. avgust 2008 13:29:50(UTC)
Liksi, ja sam macinu travu pila od prestanka krvarewa do ovulacije, za ostalo ne znam

: Liksi - 10. avgust 2008 11:26:25(UTC)
AJDE DA NAPISEM I OVDE.mOLIM VAS DA MI NAPISETE KAKO I KADA I KOLIKO DA PIJEM OVE CAJEVE > MAJCINU DUSICU,MACINU TRAVU,VIRAK,NEVEN,ZDRAVAC I MATICNJAK.zNAM DA SAM VAS VEC PITALA ALI SAM SVA U HAOSU NE MOGU SAD DA TRAZIM STA STE PISALE A ZABORAVILA SAM
MOLIM VAS NAPISITE MI STA OD OVOGA DA PIJEM I KADA TJ.STA SME STALNO,STA DO OVULACIJE STA PRE STA POSLE.MA NE ZNAM... KISS

: t.b. - 10. avgust 2008 7:24:28(UTC)
Krstareci internetom naisla sam na podatak da uzrok neplodnosti a posebno PCOS moze biti nedostatak vitamina D3.Nalazi se u lososu,ulju bakalara...Treba se izlagati suncu bar 30 min dnevno(najbolje u kupacem,sto je veci deo tela izlozen,veca je i apsorpcija,naravno najbezbednije je ujutru i kasno popodne).Ja sam kupila u apoteci sumece tablete D3 od Biofara(kombinovane su sa kalcijumom i vitaminom C).

: jecac - 8. avgust 2008 17:54:40(UTC)
Pozdrav svima. Dugo me nije bilo na forumu jer mi se nista nije desavalo. Dobila sam neki recept za regulisanje hormona pa me interesuje da li ga je neka od vas dosad isprobala. U 1 litar belog vina dodati 6 kasika hajducke trave. Drzati 10 dana u frizideru i povremeno promesati. Deseti dan procediti i piti ujutru i uvece po jednu rakijsku casicu. Piju i muz i zena s tim sto zena nesme da ga pije u toku menstruacije. Znam nekoliko zena koje su koristile ovu mesavinu i pomoglo im je. Sta vi mislite o tome?

: zogo - 8. avgust 2008 15:19:56(UTC)
S obzirom na tvoje godine ja bih definitivno na neku insemenaciju ili vto ...naravno to je opet samo moje misljenje ali kako bioloski sat otkucava sigurno nebih pokusavala prirodno (mislim ako vec do sada nije uspelo na taj nacin zasto bih i dalje tapkala u mestu)...Ne zelim da zvuci grubo ali nisu hormoni toliki bauk ja u poslednjih godinu dana iza sebe imam 3 insemenacije, 1 vantelesnu sve to stimulisano hormonima (a imam 29 godina)...jedino sam posle vantelesne pocela malo da se gojim ali uz kontrolu ishrane ostala na svojoj kilazi...U svakom slucaju zelim ti da ti se zelja ostvari u skorije vreme caos ...

: marijat - 8. avgust 2008 14:52:19(UTC)
Imam 40 godina.Moze li neko da mi kaze neki savet. Ja sam pre 15 meseci imala spontani u 16toj nedelji trudnoce posle amniocenteze. Savetovano mi je da pauziram 6 meseci. Za mene je to bilo mnogo i bila sam nervozna zbog toga ne sanjajuci da cu cekati mnogo vise. Lecena sam od HPV virusa i kondiloma i radjena mi je biopsija grlica. To je trjalo sve do Nove godine nakon cega mi je receno da je sve u redu i dato mi je zeleno svetlo za novu trudnocu. Jajnici rade dobro, folikula ima. Moj muz je dao spermogram i on je dobar. Ja takodje po recima jedne dobre doktorke sa VMA. Ona nije htela da cuje da mi da neke hormone i uporno je insistirala da prirodnim putem mogu da zatrudnim. Cak u aprilu je videla odlicnu priliku folikulometrijom i nista se nije desilo. Rekla mi je da prodje leto i da pokusavam i da se javim najesen. I eto ja se gledam svakog meseca na UZ ali nista od trudnoce. Sta ja mogu da uradim sa svojih 40 godina?

: zogo - 8. avgust 2008 11:57:50(UTC)
Neki dr to preporucuju mada nema pravila...moze da znaci a nemora sve je individualno..Ja sam pokusavala i tako ali nije dalo rezultate.U svakom slucaju pokusaj nemas sta da izgubis caos ...
A gde nam je t.b.?Kako napreduje sa terapijom?

: DINA25 - 8. avgust 2008 11:07:17(UTC)
Jeli istina da je dobro staviti jastuk izpod leda posle sexa? I da treba lezati 15 minuta.

: Liksi - 3. avgust 2008 12:52:00(UTC)
ja bas verujem u cajeve i biljne preparate,tako da se iskreno nadam da ce mi nesto od toga i pomoci.Zelim i vama da sto pre zatrudnite. samo napred.
zelim jos da vam kazem da sve u sta verujemopostaje nasa istina i stvarnost.znaci ako pijete biljne preparate treba verovati u njih i pomoci ce sigurno,kiss

: Nastasija - 3. avgust 2008 11:32:49(UTC)
Mila moja, bice sve to uredu...volja je cudo, sa njom se moze sve,a ubedjena sam da svaka zena moze da ima decu pod uslovom da ima matericu i jajnike, sve ostalo je u medicini odnosno doktorima i njihovom znanju

: goga - 3. avgust 2008 10:40:58(UTC)
Nastasija hvali ti puno sto mislis na mene i ostale forumasice koje imaju problema sa Endometriozom !
Sto se tice mene sve ovo sam procitala do sad nebrojeno puta i za proteklih 9 godina sam koristila sve i svasta. Ni sama ne mogu uvek da se setim sta sam sve koristila. Ja sam imala 4 operacije tokom kojih mi je hirurski otklanjana endometrioza i 1 operaciju otklanjanja priraslica koje sam dobila kao posledicu prethodnih op. Inace za end je jako bitno da nemas menstruaciju a to je u trudnoci ili klimaksu, pa sam ja do sad bila 3 puta po 6 meseci u vestackom klimaksu to je jako grozno ! Inace sam isla i na 2 VTO. Bila kod Tesica, Marice Stevic, Baba Bose, Baba Ljube...............i milion njih jjjjooooooooooooooojjjjjjjjjjjj samo kad se setim ! Sad trenutno koristim genital mast i pijem Peruansku maku, vitamine C, E ,Selen, Beta-karoten i Folan

: Nastasija - 3. avgust 2008 10:38:45(UTC)
KONOPLJIKA, Vitex agnus castus

Ova biljčica i njena upotreba je zaista slabo poznata iako biljka samoniklo raste u našim priobalnim krajevima.
Mediteranska je to biljčica, ljubičasto-plavih cvjetova i petoprstih, zašiljenih listova.
Plodovi joj liče na papar te joj je drugi naziv Fratrov papar ( kod muškaraca smanjuje libido pa pretpostavljam da su je zato i uzgajali u blizini samostana). U nekim zemljama EU je registrirana kao biljni lijek nakon što joj je potvrđeno djelovanje brojnim kliničkim ispitivanjima.

Od konopljike se koristi plod koji se priprema kao alkoholna tinktura i daje eterično ulje.

Konopljika je nezamijenjiva kao biljni pripravak pri:
-regulaciji estrogena i progesterona ( bilo da su njihove vrijednosti snižene ili povišene)
- kod regulacije prolaktina ( kod slabije i srednje jake hiperprolaktinemije)
- kod regulacije FSH – folikulstimulirajućeg hormona i LH- luteinizirajućeg hormona
te se koristi kod:
- ublažavanja simptoma PMS-a i bolnih menstruacija
- menopauze
- endometrioze
- problema sa začećem

U tu svrhu se koriste i ulje konopljike i njena alkoholna tinktura.
*ne koristiti sa kontracepcijom i hormonskom nadomjesnom terapijom

Etoga to je Vitex, rekoh ima ga u Cefanormu,a u Hrvatskoj poznat kao PMS FREE

: Nastasija - 3. avgust 2008 9:51:17(UTC)
Gogice, cefanorm su tablete koje sadrze ekstrat vitexa. Ja imam jednu kutiju i radocu je dati ako nekome treba.
Inace pobornik sam samo trava i tih prirodnih stvari, ovaj lek je na biljnoj bazi i ne moze da skodi. Ono sto sam cula da povecanju plodne sluzi pomazu i propolis kapi 3x po 5 kapi na kocku secera, 3x dnevno plasticna kasika meda, 10 komada oraha dnevno, jabukovo sirce sa medom povecava plodnost i ima da se kupi u svim prodavnicama a i na samom sircetu pise da sluzi za plodnost

: goga - 3. avgust 2008 9:31:52(UTC)
Nastasija ako sam te dobro razumela Cefanorm su tablete ili kapsule koje sadrze ekstrat Vitexa?!

: Nastasija - 2. avgust 2008 17:02:31(UTC)
Pazi ako imas probleme sa ciklusom i tako tim stvarima ti onda napravi 2m pauzu u pravljenju bebca, pa kad se normalizuje prestani sa tim lekicem i prioni na posao...ljubim i ja tebe i hvala ti na dobrodoslici

: Liksi - 2. avgust 2008 16:57:09(UTC)
e hvala ti nastasija puno.i Boze zaboravih da ti kazem: DOBRO DOSLA DRAGA!!!!!KISS

: Nastasija - 2. avgust 2008 16:49:08(UTC)
potrazi na sajtu kao cefanorm i pogledaj usput iskustva devojaka sa vitex agnus kaktusom.Meni je pomogao da eto smanjim te neke probleme koje sam imala i da mi ciklusi postanu uredni,a ne da se osecam kao 'bolesnik", a i zaista mi je primecena jaka sluz bas u vreme ovulacije koja je isla do tih granica da sam imala probanja u jajniku koja nikada pre nisam imala

: Nastasija - 2. avgust 2008 16:44:41(UTC)
Liksi, o cefanormu mozes da procitas na netu, ja sam rekla samo ono sto sam ja procitala, a sto je i moje iskustvo. A ako zatrudnis odma prestajes da ga pijes.Ja cim sam primetila da mi je krvarenje manje, prestala sam i vise ga ne pijem jer sve mi nekako mirise da cu ipak da vidim te II crtice

: Liksi - 2. avgust 2008 16:40:25(UTC)
hvala nastasija.A sta ako se desi da zatrudnis a ne znas da si trudna a pijes ga jel moze da steti plodu?

: Nastasija - 2. avgust 2008 16:22:27(UTC)
kod nas se on zove Cefanorm kupila sam ga u apoteci u 27 marta. Pocinje da se pije prvog dana ciklusa i tako 3meseca pa se onda pravi pauza od mesec dana. Prepisujem njegovo dejstvo- Suvi ekstrakt agnus fructusa izmedju ostalog sadrzi mesavinu iridoida i flavonida, koja stimulise corpus luteum. Mehanizam delovanja bi mogao da se poveze sa dopaminskom regulacijom sekrecije prolaktina uzrokovane stresom.Preparad verovatno ne utice direktno na sekreciju folikolistimilirajuceg ili lutinizirajuceg hormona.
Ja sam uvek bila jako nervozna pred ciklus,i oni su mi varirali od 25-32 dana imala sam velike glavobolje i osecala se bolesnom pred mecu. Kada sam krenula da je pijem, sve je pocelo da se sredjuje,a ovulacije su postale toliko oskudne da je i moj mm primetio koliko se razvlaci sluz.

: Liksi - 2. avgust 2008 16:08:49(UTC)
nastasija,koliko kosta taj vitex?Jel to caj ili...? i zasta se on bas preporucuje?

p.s mislim ako znas nesto vise nego u mom gore prilozenom textu

: Nastasija - 2. avgust 2008 16:02:21(UTC)
ja sam pila vitex agnus kaktus i mogu reci da su mi menstruacije postale onako skolske tacno na 28 dana, nemam glavobolje,niti bolove u stomaku,a i ovulacija mi je bas,bas izrazena. Ima da se kupi samo u par apoteka u Beogradu,inace jako ga je tesko naci i uglavnom se prodaje u Hrvatskoj poznat pod imenom PMS FREE

: t.b. - 31. jul 2008 10:45:38(UTC)
Hvala za tekst,odlican je!

: vanjče - 31. jul 2008 8:16:01(UTC)
Mima, tekst je super!
Devojke pročitajte obavezno!

: mima80 - 31. jul 2008 6:21:39(UTC)
Drage cekalice, evo pronasla sam neki tekst koji bi vam mozda bio interesantan. Od srca vam zelim da se u sto skorije vreme prebacite u drugi podforum :-*
http://www.b92.net/zivot...lepota.php?nav_id=309987

: DINA25 - 30. jul 2008 12:43:48(UTC)
Neznam kako se koriste ali sam citala da je dobro za spermu.

Figs are full of seeds and hang in twos when they grow. Figs increase the mobility of male sperm and increase the numbers of Sperm as well to overcome male sterility.

: Liksi - 30. jul 2008 12:20:31(UTC)
dina kakve smokve,kako se koriste?

: DINA25 - 30. jul 2008 11:41:12(UTC)
Kupite svojim muzevia smoke su dobre za spermu.

: ogycko - 29. jul 2008 17:56:29(UTC)
Nisam pila cajeve koje preporucujete, ali sam kupila mesavinu cajeva koje su dobre za miome , jer ja imam tih problema. Pre svega je to kantarion, zalfija i koren koprive. Ja volim cajeve i navikla sam se da ih pijem bez secera srbenda

: Liksi - 29. jul 2008 13:22:11(UTC)
Vitex agnus castus

Agnus castus se ne preporucuje deci.

- redukuje opste simptome PMS-a (razdražljivost, depresiju, glavobolje, oticanje i bolove u dojkama).
- smanjuje lucenje prolaktina
- povecava nivo progesterona
- regulise menstrualni ciklus
- pospešuje ovulaciju
- pospešuje plodnost
- smanjuje pojavu akni u PMS-u

Upozorenje: nije za trudnice i dojilje. Ne savetuje se uzimanje uz hormonsku terapiju ili sa oralnim kontracepcijskim sredstvima.

: Liksi - 29. jul 2008 13:10:59(UTC)
dina i jja se iskreno nadam da ce ti pomoci.Zelim it sve najlepse i da sto pre ugledas dve crtice.kiss

: DINA25 - 29. jul 2008 10:54:29(UTC)
Ja ovaj caj sto koristim izgleda da ce biti nesto od njega. Nikad do sada nisam imala redovu periodu, ali ovaj mjesec mi dosla tacno na 28 dan. Ja se nadam da ce mi pomoci ovi cajevi.

: Liksi - 26. jul 2008 16:14:35(UTC)
kako se pije virak? koliko puta dnevno?

: vanjče - 26. jul 2008 13:13:45(UTC)
Liksi, pijem macinu travu ali hladan čaj jer inače ne bih mogla da progutam koliko je odvratan i extra smrdi! Probaj i ulje noćurka, znam da se ono pije da bi poboljšalo plodnu sluz pa gospoda spermići lakše plivaju!

: Liksi - 26. jul 2008 9:06:56(UTC)
moja je macina trava-ocajnica

Hvala vam devojke

: GDragana - 25. jul 2008 18:23:44(UTC)
Halo liksi ja sam cula da je macina trava[marrubium vulgare] dobra u kombinaciji sa vrkutom[gospin plast] za plodnost! ja licno pijem samo m.travu ali cu probati i ovu kombinaciju sa vrkutom. zagrljaj

: goga - 25. jul 2008 17:03:48(UTC)
Kikice mozda je to ime i dobila po nama koje ga pijemo - salim se ! Znam da je odvratnog ukusa !

: kikica - 25. jul 2008 15:47:52(UTC)
Zovu je jos i ocajnica

: kikica - 25. jul 2008 15:47:29(UTC)
E da znas da ima vise vrsta macine trave, a ona koja je nama cekalicama potrebna je UZASNO gorka.

: kikica - 25. jul 2008 15:46:15(UTC)
Liksi ja sam cula da macinu travu pijes samo od kraja menstruacije (jer ona zna da pojaca krvarenje ako je pijes za vreme menstruacije) pa do ovulacije. Kazu da se ne pije u trudnoci a ti ne znas da li je uspelo ili ne pa se zato pije do ovulacije. To misljenje ima 80% zena mada neke su pile 40 dana bez prestanka pa pauzirale 3 meseca pa opet.

: Liksi - 25. jul 2008 14:59:58(UTC)
Ja sam ppilla cajeve od jednog coveka iz Novog Sada.Znaci on nije travar vec nesto mnogo vise od toga.On je meni rekao da dok se pije caj,treba verovati da ce ti pomoci i ako je loseg ukusa ne treba se mrgoditi na to i grditi kako je gorak,ljut ili bezveze.Kaze onda to ne uspeva.Ja sam pila njegove cajeve i jako mi prijaju.Od kao sam njih pila nemam pms,nemam bolen menstruacije,nemam odlive,i imam ovulaciju.Sada za koji mesec treba da pocnem da pijem za trudnocu.ZNACI VERUJTE U ONO STO PIJETE TJ,RADITE I BICE SVE OK.

: goga - 25. jul 2008 14:58:32(UTC)
Dina glavu gore ! Cajevi nemogu nikom da naskode a mogu da pomognu zato napred i pij sta pozelis i sta ti odgovara !

: DINA25 - 25. jul 2008 14:55:24(UTC)
Kad pocnem da se nadam da ce mi neki od travara pomoci onda cujem price kako nemome nisu pomogili i onda neznam cemu vise da se nadam.

: DINA25 - 25. jul 2008 14:55:19(UTC)
Kad pocnem da se nadam da ce mi neki od travara pomoci onda cujem price kako nemome nisu pomogili i onda neznam cemu vise da se nadam.

: goga - 25. jul 2008 14:53:28(UTC)
Ja smatram da od prirodnih stvari nista ne mozemo da izgubimo vec samo dobijemo ! Ja vec nekoliko dana koristim Genital mast od nekih travki i ako obologice pomognu bice nesto lepo sledecih meseci !

: Liksi - 25. jul 2008 14:48:48(UTC)
E supr tako cu i ja od veceras pa sta bude

: Liksi - 25. jul 2008 14:47:34(UTC)
u pravu si gogo.Jaa imam drugaricu koja je 76 ima troje dece i desetak kiretaza
ona posle drugog deteta vodila ljubav samo dok ima menstruaciju da ne bi ostala trudna, ali dzabe ona i tada ostaje.Ona kao da ima 30 dana u mesecu plodne.Katastrofa

: goga - 25. jul 2008 14:46:36(UTC)
Ja sam ga kuvala svako vece i znam da travke treba da stoje 20 minuta pre nego sto procedis caj !
Cmokic

: Liksi - 25. jul 2008 14:44:32(UTC)
gogo.sorry jos jedno pitanje.Jel caj spremis sada i pijes sada ili spremis vise pa podgrejavas ili pijes hladan...kako?

: goga - 25. jul 2008 14:41:14(UTC)
Dina moja nazalost u zivotu je sve loto ! Neka koja se nikad nije cuvala isla gola i bosa i imala 1 odnos u zivotu ona je bez problema ostala trudna a mi....mislim sta reci !? ALI ne treba ocajavati nego glavu gore i idemo u nove radne pobede ukrevetu love-smiley ukrevetu love-smiley ukrevetu love-smiley i cekajmo rezultate samo uporni opstaju !

: DINA25 - 25. jul 2008 14:35:47(UTC)
Izgleda da su i ovi travari kao kad covjek igra loto pa ko dobije dobije tako je i sa travarima nekome pomognu a nekome ne.

: goga - 25. jul 2008 14:26:17(UTC)
Samo tako opusteno ! Ako se ne varam ti si stara cekalica (5 ili 6 godina) ja sam onda fosil cekalica 9 godina ! Ali mi matorke se ne damo vec smo sve jace i jace u zelji da istrajemo do kraja i sacekamo trudnica i beba kao rezultat svega !
Cmok

: Liksi - 25. jul 2008 14:26:06(UTC)
gogo.sorry jos jedno pitanje.Jel caj spremis sada i pijes sada ili spremis vise pa podgrejavas ili pijes hladan...kako?

: Liksi - 25. jul 2008 14:22:24(UTC)
cmokkkkkkkkkkk gogo zaljubljen Ja cu ga vec danas poceti iako mi je sredina ciklusa pa tako svako vece.

: goga - 25. jul 2008 14:06:43(UTC)
Pij ih kad ti odgovara a ako moras da ih zasladis nemoj koristiti secer vec med ! zaljubljen

: Liksi - 25. jul 2008 14:02:23(UTC)
e da da li smeju da se zasladjuju cajevi?

: Liksi - 25. jul 2008 14:01:15(UTC)
gogo hvala ti .......a to pred spavanje mislis bas pred spavanje ili pre ukrevetu ????? hahahaa

znaci mogu ga piti nije bitno od kog dana ciklusa i do kog?

: goga - 25. jul 2008 13:55:56(UTC)
Liksi ja ti mogu reci da je Maticnjak za smirenje i opustanje tako da mozes da ga pijes kad hoces i koliko hoces a najcesce je to po 1 solja za tebe i dragog uvece pred spavanje !

: Liksi - 25. jul 2008 13:52:11(UTC)
Devojke HITNO mi je potrebna vasa pomoc.Pogotovo od mama koje su zatrudnele uz pomoc nekog caja. Danas mi je 13 DC. Nakupovala sam se cajeva pa me zanima kada koji da pijem i koliko,kada da pocnem,koji sa kojim da kombinujem i slicno. A da ,jos nesto ako moyete da mii kazete za sta je koji caj na sta deluje. UNAPRRED VAM HVALA DRAGE MOJE!!!!!!!!!!!!!!!
A cajeve koje imam su: macina trava,neven,zdravac,majcina dusica,kantarion,virak,i slist maticnjaka.Takodje sam kupila i kantarionovo ulje u apoteci.kiss

: goga - 25. jul 2008 13:30:35(UTC)
Dina i ja i moja koleginica smo imale iskustva sa Tesicem ali bezuspesno ! poslala sam ti i pp pa ako hoces mozes probati !

: DINA25 - 25. jul 2008 11:49:21(UTC)
Dali neko od vas ima izkustva sa travarem Slobodanom Tesic?

: vanjče - 23. jul 2008 17:06:35(UTC)
Zmajice uzmi macinu travu, odvratana je ali ako ohladiš čaj lakše se pije. ja ću je piti do ovulacije. pijem i kapsule ulja noćurka po jednu na dan. Macinu travu pijem po šolju posle svakog obroka. Probaj...

: Jeki - 23. jul 2008 8:09:08(UTC)
Zmajice,probaj piti macinu travu do ovulacije, cijeli mjesec vrkutu,zalfiju,zdravac i maticnjak navece. Maticnjak je za smirenje.

: zmajica - 23. jul 2008 6:03:48(UTC)
kazi te neki dobar caj da probam

redovnu menstruaciju imam na 28 dana

znam tacno kad mi je ovulacija posto me boli stomak a i doktorka mi je to potvrdila

u proseku 7 zdravih jajnih celija po jajniku proizvedem mesecno al opet nista jaze doktorka savrseni donator sam

al ja necu da budem donator ja hocu da budem trudnica

daj te da probam jos nesto do septembra

: Jeki - 22. jul 2008 5:29:29(UTC)
Drage moje,ja danas zovem jednog travara iz Sarajeva koji je mnogim zenama pomogao,koje su puno duze od nas pokusavale da zatrudne,zatrudnile su iz prve. Nravno sve zavisi koji je problem,ali on kaze da je ovaj nas problem (slabo pokretljivi plivaci) lako rijesiv. Pa, drzim ga za rijec. Kad dobijemo trave,javicu vam sta i kako pijemo.

: vanjče - 20. jul 2008 7:29:44(UTC)
Hvala Liksi! Evo jutros krvarenje polako prestaje, znači sve je ok. A priznajem jako sam se uplasila. Piću ovog meseca macinu travu i ulje noćurka pa ako ne uspe sledeći bacam sve i idem po principu ako uspe uspelo je...

: Liksi - 19. jul 2008 16:48:32(UTC)
vanjce ne brini se.Nece ti smetati macina trava ako ti je treci dan ciklusa.Ynaci bitno je da je ne pijes posle ovulacije,jer se moye desiti da si trudna a ona ubija plod.Nemoj se sekirati ali moyes prestati da je pijes sada,pa kad ti prodje meca ti pocni opet da je pijes do ovulacije. NEMOJ SE SEKIRATI SVE JE U REDU I JOS IMAS FORE DA OVAJ MESEC OBRADUJES I SEBE I NAS.kiiss

: vanjče - 19. jul 2008 15:40:55(UTC)
Ženske pomagajte!!!

Danas mi je 3 dan vestica a macinu travu sam počela da pijem od prvog dana. Sad sam na nekom hrvatskom sajtu pročitala da se macina trava ne pije za vreme vestica ! A i obilnija mi je nego inače! Joj ako sam nešto za..bala ubiću se :(

da li uopšte da očekujem da će se možda nešto lepo desiti ovog meseca?

: zogo22 - 19. jul 2008 13:07:20(UTC)
T.B. nadam se da ce vitex da ti da zeljene rezultate :)...sto se tice cajeva tacno je da postoje odredjeni za prvi i deo ciklusa...a konkretno virak se preporucuje za ceo ciklus-ja sam dobila takvo uputstvo jer pospesuje rast endometrijuma....uh valjda ce uskoro sve ovo biti iza nas...

: t.b. - 19. jul 2008 12:50:29(UTC)
Od ovog ciklusa sam krenula sa vitex kapsulama(2 puta dnevno od proizvodjaca Nature`s Way,400mg) od kraja menstr. do ovulacije i vitex caj 1 dnevno(proizvodjac Alvita) u istom periodu.Dobila sam iz inostranstva,mada mislim da se moze naruciti i preko interneta,ili uzeti neku od onih verzija koje sam pomenula a mogu naci u nasim apotekama(pridrzavati se uputstva o dozi sa kutije).

Uz to se preporucuje svaki dan zeleni caj,kopriva,orasi,u drugom delu ciklusa laneno ulje,po kasicica dnevno.Virak se moze koristiti u prvom delu.

Izbegavati slatko.

Vitex se ne kombinuje sa hormon.terapijom.

Ne preporucuje se nista hladno ili sa ledom.

Tako je jedna resila problem sa folikulima i posle 3 meseca zatrudnela.

Pozdrav caos !

: Liksi - 19. jul 2008 11:59:13(UTC)
jesi li ti t.b pisala da pijes nesto ya puvcanje folikula i ya progesteron? Mozes li mi reci sta si to pila?

: t.b. - 19. jul 2008 11:24:03(UTC)
Liksi,potpuno si u pravu za cajeve.

Koliko znam,zeleni caj i kopriva su bezbedni u trudnoci(pa i u 2. delu ciklusa).Moze i laneno ulje,po kasicica dnevno.Orahe uzimati svaki dan,po 10 komada,odlicni su za progesteron.

: Liksi - 18. jul 2008 14:18:27(UTC)
zenske vodite racuna sa cajevima.Vecina se ne sme piti posle ovulacije.Ja sam pocela da pijem majcinu dusicu i nocurak i ovaj mesec mi kasnila 3 dana prvi put za 6 meseci i bila je jadna ,znaci prvi dan malo braon drugi dan malo vise braon i roze i treci dan opet braon i prestalo.Sta da vam kazem kad sma potrosila samo 4 uloska i to sam menjala zato sto znam da sam ih stavila odavno.Mozda sam i bila zakacila a od majcine dusice je otislo,posto ja nisam znala da ona unistava plod.MOLIM VAS VODITE RACUNA

: DINA25 - 18. jul 2008 11:41:40(UTC)
Znali neko gdje se ta biljka moze kupiti u Americi?

: t.b. - 18. jul 2008 6:27:16(UTC)
To je biljka koja poboljsava spermogram.Uzima se 3 puta dnevno po jedna kasicica samleveno.
Ima je u prodavnicama zdrave hrane.

: DINA25 - 17. jul 2008 16:33:54(UTC)
Mozeli mi neko reci sta su piskavice?

: t.b. - 16. jul 2008 6:27:22(UTC)
Devojke,ja sam od ovog ciklusa na vitexu,pijem ga do ovulacije,pa cu vam javljati rezultate(u Srbiji se prodaje kao Cefanorm a trebalo je ove nedelje da stigne u apoteke i PMS Free od Enciana iz Hrvatske).Da li je neka od vas pila vitex?

: goga - 15. jul 2008 17:22:36(UTC)
Ja se vec 9 godina lecim od Endometrioze do sad sam operisana 5 puta. Lecila sam se na sve moguce nacine od injekcija kojima su me uvodili u klimaks, tabletama, cajevima i Tesicevih i Marice Stevic, mlecom, parenim jecmom, pravila sam i tampone (od przenog luka, masti, kantariona i maslinovog ulja).......nemogu se setiti svega......
Isla sam i na VTO 2 puta....
ALI NE ODUSTAJEM !!!!
Cula sam za neku mast koja se pravi od raznih biljcica. Ta mast se koristi kao oblog od 1 do 3 meseca i posle terapije kazu da od 10 zena 9 ostane u drugom stanju....
Posle svega sto sam prozivela mislim da mi to nemoze skoditi pa sam je narucila a dosla sam i do tableta od PERUANSKE MAKE -biljke plodnosti !!!
Svima zelim isto sto i sebi !!!!!
P.S. tu sam ako neko ima pitanja zaljubljen

: Diana01 - 15. jul 2008 16:51:13(UTC)
Ja sam imala specifican problem, i onda mi je majka kada sam od skoro svega odustala kupila neke kapsule koje se zovu Cimifem. Naime te kapsule su za zene u menopauzi , i za predmenstrualne tegobe, ali posto je moja majka bila uporna ona se raspitala vise i otkrila da se one mogu koristiti kao i pomocno sredstvo za sredjivanje ciklusa. Poenta je bila da ja nisam dobijala menstruaciju skoro 2 godine, i onda sam pila te kapsule neka 2-3 meseca. Menstruaciju nisam dobila pa sam mislila da mi ni to ne pomaze, medjutim dobila sam bebu, tj zatrudnela sam...kako, nemam pojma, a i dalje nisam sigurna da li je to zato sto sam imala srece ili mi je taj Cimifem pomogao. Ja i moj muz se ne cuvamo od kako smo se vencali (3-4 godine) ali nikada nije bilo uspeha. Problem je bio u meni posto ja nisam imala ovulacije. Najinteresantnije je i to sto ja ustvari i nisam toliko htela da ostanem u drugom stanju koliko da sredim svoj ciklus. Posledica toga je da sam trudnocu otkrila tek u 15 oj nedelji, kada je stomak poceo da se vidi. Meni ni na kraj pameti nije bilo da sam mozda trudna. Nisam imala nikakve simptome a menstrucaiju nisam dobijala, pa mi nista nije moglo ukazati na trudnocu.
U svakom slucaju, sada ovo pisem pa ukoliko se neko prepozna, tj ima isti problem. probajte taj Cimifem. Ja ne mogu da tvrdim da li je bas to meni pomoglo, ali eto mozda ce ta moja prica nekome dati nadu. U svakom slucaju posle ovoga sto se meni dogodilo zaista ne znam da li da verujem u te travke ili ne...Uvek sam bila skeptik, ali eto mozda je bas ova trava meni pomogla.

: Jeki - 7. jul 2008 5:48:25(UTC)
Moze li mi neko dati savjet dali da nastavim sa macinom travom i poslije ovulacije. Na dosta mjesta sam procitala da se macina trava pije do ovulacije,jer moze da naskodi plodu,a opet zene pricaju kako su je pile citav mjesec. Ja sad ne znam sta da radim.

: zhunga - 4. jul 2008 8:03:59(UTC)
Htela sam samo da vam kazem da akupunktura i nacin ishrane, ali bas iz korena promenjen mnogo znaci i pomaze. Znam par zena koje su kod doticnog dr. usple da zatrudne bez lekova i cuda. I ja sam isla kod njega, a zatrudnela sam iz prvog pokusaja u 35 godini.
J a mu se klanjam
Malo je sve cudno, i ko nije spreman za radikalnij epromene onda ne treba ni da ide, i naravno treba pripremiti pare, jer je svaki pregled/terapija 1800 dinara.

Ako nekog zanima mogu vise da napisem na pp.

Puno vas :-*

: DINA25 - 3. jul 2008 11:46:46(UTC)
Ja i moj muz pijemo caj stoleca. Koristimo ga vec 2 sedmice pa ce mo da vidimo rezultate.

: zogo22 - 3. jul 2008 9:38:05(UTC)
Ja sam pocela virak da pijem ....i ponovo smokve mada planiram da predjem na maticni mlec.... on je takodje dobar za stvaranje veceg broja folikula...i u drugom delu ciklusa uzimam vitamin E-forte...

: Jeki - 3. jul 2008 8:42:48(UTC)
Eh narode od sinoc sam pocela da pijem caj maticnjak. Inace ga prepisuje i Slobodan Tesic.

MATIČNJAK - ČAJ OD MATIČNJAKA

Čaj od matičnjaka poboljšava apetit, posebno kod djece.

Čaj od matičnjaka povoljno djeluje na psihu.

Često se upotrebljava kao okrjepa u stresnim situacijama, kod depresivnih stanja, a pomaže i kod neredovitih menstruacija uzrokovanih stresom, te kod glavobolja uzrokovanih nervozom ili povraćanja na živčanoj osnovi.

Čaj od matičnjaka pomaže kod gotovo svih bolesti. Regulira probavu, jača i oporavlja srce, djeluje antibakterijski i pomaže u zacjeljivanju rana.

Ipak, najčešće se koristi kod psiholoških oboljenja, poboljšava pamćenje, priziva lijepe misli, pomaže u borbi protiv depresije, te tegobnih misli i anksioznosti.

: zogo22 - 23. jun 2008 5:08:24(UTC)
Uh zbog nepucanja folikula odmah na vto...ipak ti pokusaj sa tim preparatom jer oni i za vto daju pregnil da folikul pukne i nakon 36h ti vade jc...a sad da te odmah salje na vantelesnu zbog toga nije to nesto sto se nemoze resiti na laksi nacin...nekad moras i sam svoj dr da budes i ja sam to postala...pokusaj ovo pokusaj ono ...neke cajeve i vitamine pa nesto od toga mora upaliti :) i dati rezultate

: t.b. - 23. jun 2008 4:29:53(UTC)
Dobila sam Pregnyl ali nije puklo,samo je bezveze naraslo.Dr kaze da je jedino resenje VTO.Ja bih ipak prvo da probam sa vitexom.

: zogo22 - 22. jun 2008 17:39:10(UTC)
t.b. pucanje folikula mozes resiti pregnilom..obicno se daje od 5000ij a meni su davali od 10000ij.. i u prirodnom ciklusu i u stimulisanom(kod insemenacije i vto) znaci jaca varijanta...valjda je ta opna oko jc deblja ja se secam da mi je dr merio i to jednom prilikom..

: t.b. - 22. jun 2008 17:22:58(UTC)
Hvala vam.Tako sam i ja shvatila.Koliko sam razumela,neven sprecava upale a ovulaciju organizam registruje kao neku vrstu upale.Takodje,izgleda da nije bas prijateljski nastrojen prema spermatozoidima.Ja svakako moram da ga pijem pred ovulaciju da bi sprecio da se neotvoreni folikuli pretvore u ciste,posto mi je to glavni problem.
Picu vitex svakako od sledeceg ciklusa.

: zogo22 - 22. jun 2008 16:14:13(UTC)
Mina moguce jer sam i ja procitala na herbateci da se pije samo 7 dana pre vestica sto znaci da nije pozeljan za vreme ovulacije....ima korisno dejstvo ali na ovulaciju ocigledno ne...

: Mina25 - 22. jun 2008 16:03:41(UTC)
zogo22 ja sam prije godinu dana otisla kod jedne travarke da kupim neven jer sam cula da super pomaze ko ima bolne menstruacije ona mi je dala savjet da neven ne pijem ako nisam radjala iskreno nisam se previse informisala zbog cega al ona mi je rekla da sprecava plodnost e sad koliko tu ima istine ne znam al ako imas nekog travara raspitaj se

: zogo22 - 22. jun 2008 14:52:15(UTC)
t.b. evo i ja ovih dana citam dosta o cajevima jer planiram da pocnem neven i/ili vrkutu...za neven procitah da se pije 7 dana pre vestica po 2-3 solje dnevno...a vrkuta je svakako dobra za debljanje endometrijuma...

: t.b. - 22. jun 2008 13:34:42(UTC)
Da li neko zna da li se neven sme piti u vreme ovulacije?

: mama3 - 19. jun 2008 7:32:04(UTC)
Neplodnost se vrlo uspešno leči kristaloterapijom pogledajte na sajtu http://wwwdoktor.blogspot.com

: dragana024 - 19. jun 2008 5:28:23(UTC)
Evo da napišem recept za čaj koji je mnogo dobar za žene:
30 gr žalfije
30 gr ruzmarina
40 gr hajdučke trave
Napravi se mešavina i svaki dan ujutru i uveče se popije po jedna šolja čaja. Na šolju vode kašičica mešavine.
Ublažava bolne menstruacije, protiv sekreta, cista, infekcija i sl.

: DINA25 - 17. jun 2008 11:51:11(UTC)
Ja i moj muz od sutra pocinjemo da pijemo nove cajevo. Ako bude kakvih dobrih rezultati javi cu vam.

: zogo22 - 17. jun 2008 9:49:17(UTC)
Da detlic potpuno si u pravu toliko je pisano o tome i na ovoj temi evo samo 4-5 postova unazad alba procitaj mislim da ces pronaci odgovor na svoje pitanje caos

: detlic - 17. jun 2008 7:18:02(UTC)
Joj, kad tako uopsteno postavis pitanje, ljude mrzi da odgovaraju. Prosvrljaj malo po forumu i podforumima ima dosta toga, pa i na ovoj temi, kreni od pocetka. Cini ti se da je to mnogo citanja, ali isplati se - i ja sam tako radila.

: alba. - 15. jun 2008 9:03:10(UTC)
CAO! koji su lekoviti cajevi i gde se mogu nabaviti i kako se piti?

: Jeki - 11. jun 2008 5:36:49(UTC)
Liksi,za tm je odlicna piskavica,ona se moze i jesti jedna kasikica dnevno sa medom ili dzemom,lakse je posto ima ruzan okus,a mm svako vece pije zdravac zajedno samnom.Takodjer nek pije vitamine cink,vitamin e,selen, vitamin c i b kompleks. Mogla bi i ti da pijes vitamin E, to je meni preporucio moj ginekolog,ali se ne pridrzavam vise toga,ali zato svakodnevno pijem folnu kiselinu.

: detlic - 11. jun 2008 5:17:16(UTC)
DINA, Jeki je sve dobro objasnila. Ne znam odakle si, ali ja sam sve cajeve nabavila u biljnoj apoteci Marice Stevic na Crvenom krstu u Beogradu, mislim da se zove apoteka "Stari most", tamo gde okrece autobus 83.

: Liksi - 11. jun 2008 3:37:19(UTC)
E jeki koji su cajevi dobri za muskarce a koji za zene? Ja sam pocela piti ulje nocurka u perlicama,i pocecu macinu travu.Da li jos nesto da dodam i sta bi mm mogao piti?
ljubim te

p.s. salila sam se sto me nisi pozdravila,nemoj da se ljutis kiss

: Jeki - 10. jun 2008 5:46:43(UTC)
Ja znam da se zdravac pije jedna solja dnevno,a Tesic ga daje da se pije tri mjeseca,pa ako ne pomogne terapija se nastavlja jos tri mjeseca. Ja sam otisla u biljnu apoteku i kupila ga i bas pise da je za lijecenje steriliteta. Macina trava je odlicna za podsticanje ovulacije,ali kada je budes kupovala trazi OCAJNICU,jer se i valeriana naziva macinom travom,pa da ne pijes pogresan caj, hajducku travu isto mozes piti tokom cijelog ciklusa, vrkuta je odlicna u drugom dijelu cilusa za odrzavanje ploda,kantarion,ali ne znam smije li se on piti tokom cijelog ciklusa, neven i to je to sto ja znam.

: DINA25 - 9. jun 2008 17:45:35(UTC)
Gdje se moze kupiti Crveni zdravac?

: t.b. - 9. jun 2008 12:21:41(UTC)
Ako bi mogao neko da napise spisak cajeva koji se mogu piti u drugom delu ciklusa a trebao bi mi i neki za podsticanje ovulacije .

: detlic - 9. jun 2008 11:52:09(UTC)
Dina, nisam pila te cajeve, nego sam u biljnoj apoteci posebno kupila virak, macinu travu, neven, koprivu i hajducku travu i to pila. Najduze virak ili vrkutu. Ona ne moze da skodi kao neke druge (u trudnoci ne valja piti macinu travu, neven i hajducku, ne znam sto). Probajte ti i tvoj dragi da pijete CRVENI zdravac, ali bas crveni, oboje zajedno, ali samo po 1dcl dnevno, ne vise, jer on u sebi ima neki prirodno radioaktivni sastojak koji pomaze kod neplodnosti oba partera i potrebno je da ga oboje zajedno piju.

: Jeki - 5. jun 2008 10:45:42(UTC)
Ali nek ga pije i tm zogo. Kazu da se vitamin E zove i vitamin plonosti.

: zogo22 - 5. jun 2008 9:58:51(UTC)
Evo od danas dodajemo i vitamin E na spisak...znaci ujutru smokve a uvece po jedan vitamin E....

: DINA25 - 4. jun 2008 11:46:44(UTC)
Ja sam pricala sa njim i vrlo ljubazan. Caj kosa 200 eura za 6 mjeseci. Rekao je da ce mi poslati za muza da pije caj 10 dana ujutro i onad posle toga da pijemo oboje navece. Jesili ti probala njegove cajeve? Dali poznajes nekoga ko je koristio njegove cajeve?

: detlic - 4. jun 2008 5:56:23(UTC)
Dina, ja sm tog travara Gajic Jugoslava pronasla slucajno na netu. Kasnije sam po nekim forumima citala da je prilicno neljubazan (u stvari, njegov otac skuplja biljke, mislim da se zove Radoslav, negde po istocnoj Srbiji, a Jugoslav samo prodaje). Mozes da probas, nece ti skoditi, jedino ne znam kakve su cene.

: zogo22 - 3. jun 2008 6:29:37(UTC)
Evo i ja da potvrdim -smokve na isti nacin koristim znaci pojedem 2 ujutru pa stavim druge 2 za sutra....Pridruzujem se konzumiranju od 3 meseca :) :)...mada se nadam da ce se rezultati pokazati i pre toga :-* :-* :-*..

: Jeki - 3. jun 2008 5:38:19(UTC)
Andjelaa :-* :-* ,hvala ti puno. Onda cu ih i ja jesti dok ne zatrudnim,mozda stvarno pomogne.
A i ja ih pravim po skracenom protokolu. Ne mogu da zamislim da stoje 40 dana koliko bi ulja upile,i ovako mi je grozno.
Dino,ja nisam cula za tog travar. Ali ako ti pomogne,javljaj.

: DINA25 - 2. jun 2008 15:33:25(UTC)
Dali je neko cuo za travara GAJIC JUGOSLAV? On zivi u njemackoj ali ide cesto u srbiju. Ja sam narucila caj od njega i treba da dode za 7 dana. On ima svoju stranicu www.cajstoleca.com

: andjelaaa - 2. jun 2008 12:11:57(UTC)
Detlic, Jeki,zogo :-* sve vas redom vucem za nosice pa da vidimo kod koje ce prvo da upali.
Ja sam jela smokve tri meseca a i nastavila bih da nisam zatrudnela.Ne mogu da skode vec samo da koriste.Nisam bas radila kao po receptu vec sam ih koristila po skracenom protokolu ( i tako su delotvorne,citala ja icon_wink ).Stavim dve smokve u maslinovo ulje i pojedem ih ujutru i odmah stavim porciju za sledece jutro.Moram da priznam da sam bila jako disciplinovana sto se svega tice ( med,cajevi,vitamini ,smokve) a i mm.
Verovala sam da ce mi ako nista drugo osveziti organizam i dovesti ga u bolje stanje.
Sve vas zagrljaj

: Jeki - 2. jun 2008 8:41:27(UTC)
I ja se isto nadam. Samo sam sada u dilemi koliko dugo da jedem smokve.40 dana ili...
Andjelaa,jesi li ti tri mjeseca jela smokve ili...?

: zogo22 - 2. jun 2008 7:04:36(UTC)
Detlic hvala na informaciji :).vestica je stigla sa tri dana kasnjenja...ali dobro nesto se desava smokve sigurno deluju.Jeki i ja planiram dodati jos neki vitamin videcemo sta...nadam se da cemo i mi kao i Andjelaaa uspeti ovim prirodnim lecenjem..:-* :-*

: detlic - 2. jun 2008 6:51:43(UTC)
Zogo, evo citata sa foruma doktor.co.yu o Anti Mullerian hormonu "Ovaj hormon je indikacija rezerve jajnih celija, kao i Inhibin B. Ako ga ima malo to je jako lose, ne znam sta znaci ako je iznad referentnih vrednosti (mozda hiperstimulaciju jajnika?). Bitan je za genezu folikula, t.j. razvoj folikula i kontrolise funkciju follicle stimulating hormone (FSH)"

: Jeki - 2. jun 2008 6:38:02(UTC)
Andjelaa i ovdje da ti cestitam i pozelim najljepsu mogucu trudnocu! Zogo i za tebe navijam da ne dodje prokletinja. I ja jedem smokve u maslinovom ulju i kupila sam i zdravac,a njega pijemo i mm i ja.Planiram mm uzeti jos piskavicu,a ovaj mjesec ce piti samo vitami c uz ove cajeve,pa cemo vidjeti.

: detlic - 2. jun 2008 5:39:52(UTC)
E, pa ovo je divno!!!!!!!!!Bas si me obradovala!!!!!Andjelaaa cestitam!!!!!!!!!! Sve najbolje i skolsku trudnocu ti zelim. Bez brige, uzivaj i cuvaj se! Zogo, znas u cemu je fora sa bromergonom (bromokriptin): uzimati prve nedelje samo 1/4 tabletice od 2.5mg uvece, pa sledece nedelje povecati na pola tabletice uvece, pa tako redom do doze koju je doktor prepisao. Onda ti nece biti muka. I uvek uzimas lek uz obrok ili malo mleka. Ja pijem bromokriptin koji pravi Zdravlje Leskovac, pola tablete od 2.5mg ujutro, a pola uvece. Smokve sigurno deluju, ja sam ih isto pila, mozda im treba malo vremena, ali sigurno deluju. Procitaj na forumu www.zdravlje i zivot.hr u delu u kome odgovara Dr. Erden Radoncic, pise o razlicitim vrstama prolaktina u nasem telu koji se ne mogu detektovati testovima, a ipak ometaju ovulaciju, a time i zacece. Pozdrav cure i sve najbolje.

: andjelaaa - 31. maj 2008 12:03:18(UTC)
Hvala draga zogo :-* .Nadam se da vestica nece stici.Meni je temperatura skocila za par stepeni na dan kad sam trebala da dobijem.Drzim fige i cekam da mi se pridruzis

: zogo22 - 31. maj 2008 5:42:49(UTC)
Andjelaaa divna vest nemas pojma koliko mi je drago da si konacno uspela.A ja neki pre par dana razmisljam o tebi i mislim se nema te bas dugo na forumu.Naravno da su ti vitamini pomogli i ubrzali organizam...ja sam ove smokve pocela tek prosli mesec...dobijam na 28dana a danas je 30ti i jos se nista ne desava..uh..kad bi ovako i ostalo..mada su mi simptomi pms prisutni..Divno sto si konacno postala trudnica .....:-*:-* :-*..

: andjelaaa - 31. maj 2008 4:06:32(UTC)
Draga moja zogo ja sam poslednja tri meseca pre trudnoce pila i jela sledece / hajducku travu ( mesec dana tri puta a kasnije jednom dnevno), zalfiju ( jednom dnevno), med sa renom ( jednom dnevno ), smove u maslinovom ulju, oligovit, beviplex, bedoxin i folnu kiselinu.
FSH mi je u februaru bio 9,9 a folikuli retko kad normalne velicine.Ne znam da li je sve ovo pomoglo ali verujem da je bar ubrzalo.Ja sam i dalje u blagom soku i ne verujem da mi se sve ovo desava.Nadam se da ces mi se uskoro pridruziti.
Mm je imao nesto slabiji spermogram ( na granici) i on je pio koenzim q10, vitamin C, oligogal SE, cink, vitamin E, jeo je med sa kostunjavim plodovima a poslednjih mesec i po dana jeo je i piskavicu.Sve ove vitamine nije pio u vecim kolicinama vec jednu dnevnu i njemu je verovatno pomoglo da popravi spermogram zato sto nije nikad ni bio katastrofalno los vec negde na granici.
Racunar mi nije radio tako da nisam mogla mesec dana na forum.Sve vas :-* i vucem za nosice

: zogo22 - 30. maj 2008 5:57:13(UTC)
Proveravala sam prolaktin jednom mi je bio povisen pila sam bromergon koji sam uzasno podnosila povracala sam od njega i kako nisam nasla nikakvu zamenu(pitala dr kaze nema) za njega prestala sam na svoju ruku.Kad sam ponovila prolaktin sam se od sebe spustio.Radila sam ja hormonski status vise puta za ovih 5 godina i sve je bilo u granicama osim tog prolaktina jednom mada sam par dana pre toga imala saobr. nezgodu i mislim da mi je zbog tog stresa bio 3x veci.... na uz takodje neprekidno 2 godine pratila folikule svaki drugi dan pa sve do njihovog pucanja...Inhibin B takodje ok...E taj drugi hormon nisam radila....Planiram sledeci mesec da onovim fsh i prolaktin ...eto da vidim imaju li ove smokve efekta mada juce mi je 28dc bio a vestica jos nije stigla...ocekujem danas osecam njene simptome...Kako ti podnosis bromergon?Znam da postoji i bromokriptin ali je istog sastava kao bromergon...

: detlic - 30. maj 2008 5:34:42(UTC)
Ma to najpre-sama svoj doktor, a onda i kod pravog doktora. I sama tako radim, bistrim razne forume, osluskujem sebe i probam ono sto mislim da ce mi pomoci. Ipak covek sam sebe najbolje poznaje. AntiMulerian hormon nema drugi naziv. I on i Inhibin B pokazuju kolika je stvarna rezerva jajnih celija, jer FSH moze biti zamaskiran tj. ili lazno veci ili lazno manji. Proveri prolaktin, cak i ako je u granicama on moze da ometa ovulaciju. I ja imam redovne cikluse i redovne ovulacije, ali se godinama nista nije desavalo. Sad pijem Metformin i bromergon (najmanju dozu od 2.5mg) i nadam se najboljem. Puno srece!

: zogo22 - 29. maj 2008 11:56:33(UTC)
Citala sam i druge forume...hormone sam radila sve i svi su u granicama( nisam taj antimuerian?!? niko mi nije trazio a i nisam cula za njega ima li neki drugi poznatiji naziv?)...imam ja i ovulaciju pracenu uz...ali eto neznam zasto je to tako ispalo na vto.Niko meni nije rekao ni da mi je fsh visok...i on je u granicama ali ja sam eto cisto zbog sebe pocela ove smokve...to je neki moj zakljucak ..da malo sama sebi budem dr :) :)...

: zogo22 - 26. maj 2008 4:41:47(UTC)
Evo i ja da se pridruzim ovoj temi.Pre 14 dana pocela sam koristiti smokve u maslinovom ulju.Dobar je za smanjivanje FSH hormona koji ukazuje na starost jajnika.Iako je on kod mene u granicama 8,9 nasla sam podatak da je ispod 6 odlican.Meni iako je 8,9 nisam nesto sjajno odreagovala na terapiju za vto.Na uz sam imala 8 foliklula ali kada su ih izvadili samo jedan je bio kvalitetan.Kod stimulacije klomifenom bude 2-3-4foliklula....al se sada pitam kakvog su kvaliteta bili i oni.Naravno u labar. gornja granica fsh je 12.Preko 15 ukazuje na ranu menopauzu i pacijentkinje koje su imale preko 15 nije im radjena vto jer nema proizvodnje jc.Ja znam da je i 1 jc sasvim dovoljna ali eto kod mene nije uspelo ni sa tom jednom.Nadam se da ce ove smokve pokrenuti malo moje jajnike i proizvesti prirodno bar 2-3 kvalitetna..dr ne posecujem jer po njima je ta ref.vrednost sasvim ok...ali eto da pokusamo i ovo...ako je neko koristio ovaj metod neka pise svoje iskustvo caos

: detlic - 12. maj 2008 7:54:12(UTC)
Natasa, koliko ja znam, ima devojaka/zena koje ne reaguju na klomifen. Kod njih se onda daju injekcije drugih hormona za stimulaciju ovulacije. Pocne se sa klomifenom, jer je najjeftiniji, a i tablete su. Injekcije su mnogo skuplje, a i bole. Ali, pomoci ce ti injekcije, ako nije klomifen. Samo mi sto imamo PCOS moramo da pazimo sa stimulacijom da se ne stvori jos vise cisti. Jos nesto, klomifen ima odlozeno delovanje, pa neke zene zatrudne odmah, a neke nakon jednog/dva ciklusa posle klomifena. Tako da nemoj gubiti nadu jos uvek. Obavezno na folikulometrije i ciljani odnosi.

: natasa21 - 9. maj 2008 21:55:20(UTC)
Detlic neznam sta da ti kazem za Lile i njene bilke,ja licno nisam ih koristila dugo pa da mogu nesto da kazem ali ko sto cujem pomaze mnogima.
Prvi put kad sam pila klomifen imala sam mucnine ,mutio mi se vid ,zadebljavao jezik a sad ovaj ciklus nisam imala neke probleme valjda se navikao organizam na klomifen.A sto se tice folikula...hmmm pa mislim da ne reagiram bas dobro na klomifen.Sad ovaj cilkus sam pila i na 13 dc najveci fol. je bio 12mm...Probaj Detlic sa klomifen mozda uspes.Ja ako ne uspem ni ovaj put trazicu neke injekcije jer djabe pijem klomifen kad ne deluje ko sto treba

: detlic - 9. maj 2008 4:27:13(UTC)
P.S. Natasa, i ja bih htela da probam sa klomifenom (nisam do sada uzimala nista za stimulaciju ovulacije, a imam PCOS). Kako reagujes na klomifen? Neko kaze da su nuspojave strasne, a neko nista....

: detlic - 9. maj 2008 4:24:50(UTC)
Natasa, hvala puno. Nasla sam njen sajt na netu, na engleskom, www.masokaherbs.com tamo svaki od preparata za jedan mesec kosta 100 EUR ali to je verovatno cena za inostranstvo. Nije skupo, ako pomogne. Zanimalo me da mi neko ko je odatle kaze da je nekom uspelo. Hvala puno!

Dina, ima covek u Bgd, na Vidikovcu koji se zove Dusan Obrenovic, penz. lekar sa VMA koji je napravio eliksir za muskarce, i svi ga hvale. Nije ga patentirao, jer je farmaceutska industrija takva kakva je. Imam telef. kod kuce. Naci cu pa ti napisem za koji dan, na ovoj istoj temi. Imas o njemu na forumu www.kolevka.org/forum. I ja pokusavam da nateram svog dragog da ga posetimo (mora da odu oboje sa njegovim rezultatima). Pozdrav devojke i hvala jos jednom!

: natasa21 - 7. maj 2008 18:45:38(UTC)
Dina imas temu muski sterilitet mislim da su neke zene tamo pisale recepte za poboljsanje spermograma

: DINA25 - 7. maj 2008 17:46:38(UTC)
Znali neko dali ima kakv caj za muskarce. Moj muz je radio analizu sperme i nisu mu mogli naci nikako spermu. Dali neko zna neki lijek za to?

: natasa21 - 6. maj 2008 20:48:24(UTC)

Citat:
detlic - 6/5/2008 12:02 Eli, Lara, jeli neka od vas cula za Lile Cupcova Masinova, travarku iz Velesa? Znate li nekoga kome je pomogla kod steriliteta. Zanimaju me bilo dobra bilo losa iskustva.

Detlic ja sam iz Velesa i poznajem Lile.Bila sam kod nje uzela sam neki paket sa trave(50E) i pila sam ih 1 mesec.Rekla mi je da treba da pijem te trave min. 4-5 meseca ali ja sam prestala jer sam pocela sa hormonalnu terapiju(klomifen).Poznajem ljude koji su resili svoje probleme sa njene cajeve. Ako hoces poslacu ti tel. da se cujes sa njom. 

: Irssa - 6. maj 2008 17:35:33(UTC)
Kod mene u komsiluku je onaj cuveni Slobodan Tesic (valjda sam ga pogodila) on leci neplodnost travkama, kazu da je uspesan

: Eli7 - 6. maj 2008 17:29:09(UTC)
i ja nisam cula stvarno nemam poima.
pozdrav

: lara - 6. maj 2008 8:38:12(UTC)
detlic ja nisam cula
prvi put slusam od tebe
mozda neka druga makedonka zna

: detlic - 6. maj 2008 8:02:44(UTC)
Eli, Lara, jeli neka od vas cula za Lile Cupcova Masinova, travarku iz Velesa? Znate li nekoga kome je pomogla kod steriliteta. Zanimaju me bilo dobra bilo losa iskustva.

: lara - 20. februar 2008 19:50:49(UTC)
eli fala mnogo mislim da sam jos negde ovo procitala ali za svako jutro kao sto si rekla eli ti ali ovo komplet za 40 dana nisam pa neznam mozda cu probati
ali ffala sto si odma prenela i nama

: Eli7 - 20. februar 2008 18:14:52(UTC)
zenske evo sad sam procitala neki novi recept za neplodnoscu.ovakoUzeti suve smokve staviti ih u dobro opranu staklenu teglu i preliti sa maslinovim uljem.
Maslinovo ulje mora da prekrije svaku smokvu. Dobro zatvoriti teglu. Ostaviti da odstoji četrdeset dana.
Nakon toga svaki dan ujutru na prazan stomak pojesti po dve smokve.
Predlažemo da pripremite dve ture tako da kada ste jednu potrošili odmah možete nastaviti sa drugom a pripremiti treću i četvrtu.
Nus pojave nisu poznate. Mogu ga upotrebljavati muškarci i žene.

Sobzirom da se mora čekati 40 dana, obično zbog hitnosti žene odmah počinju da koriste ovaj recept ali modifikovan.
Stave dve smokve u maslinovo ulje, ujutru ih odma pojedu i stave nove dve smokve do sledećeg jutra.Maslinovo ulje dolivaju po potrebi.
I ovaj način je pokazao pozitivne rezultate.
Preporučujemo da krenete odmah sa ovom uprošćenijom metodom a za to vreme da spremite gornji recept od 40 dana,koji će sigurno dati bolje rezultate.

: lara - 18. februar 2008 19:53:24(UTC)
ane ti caevite gi kupi na bit pazar

: Eli7 - 18. februar 2008 19:05:33(UTC)
ane jel ti znas zasto je dobar caj od zalfije?

: Eli7 - 18. februar 2008 19:04:49(UTC)
ej fala ane sto mi kaza od kade moze da go najdam.

: Ane - 18. februar 2008 19:03:03(UTC)
zavisi na bitpazar marrubium go najdov pod imeto ocajnica a vrkuta pod imeto virak ili biserak

: naja30 - 18. februar 2008 18:21:24(UTC)
pcelinok i govecki e makedonsko ime za Marrubium vulgare flora i Alchemilla vulgaris flora
od izvor http://www.kralemarko.or...A7C4C478B08FE112126435A
Go imase toa prasanje pogore vo forumot

: lara - 18. februar 2008 17:21:36(UTC)
i ja bih eli hjtela znati zato neka nam neko odgovori

: Eli7 - 18. februar 2008 12:23:59(UTC)
cure,zasto pijete caj od zalfije?

: lara - 17. februar 2008 20:27:33(UTC)
sta je ovo sad pcelinok govecki

: naja30 - 17. februar 2008 20:12:42(UTC)
пчелинок Marrubium vulgare flora
говечки Alchemilla vulgaris flora

: Eli7 - 16. februar 2008 12:09:20(UTC)
potrazi i kazi ti se milam ako gi ima kaj tebe pa da poracam po nekoj da mi donese.

: lara - 16. februar 2008 11:56:10(UTC)
bas i jas ce potrazam kaj mene da vidal dali ke gi najdam

: natasa21 - 15. februar 2008 17:44:34(UTC)
kupiv samo ocajnica a virak nesum ni pobarala ama mislam deka ke najdam ima kaj nas na pazarite

: Eli7 - 15. februar 2008 16:39:26(UTC)
a dali gi najde ovie caevi ti natasa?
jas vo moeto mesto gi trazev i nikoj ne e slusnal za niv.

: natasa21 - 15. februar 2008 11:05:34(UTC)
Macina trava je ocajnica a vrkuta virak biserak

: Eli7 - 14. februar 2008 17:06:57(UTC)
hvala unapred

: Eli7 - 14. februar 2008 17:06:46(UTC)
ajde neko iz makedonije neka mi kaze kako se zove na makedonskom VRKUTA I MACINA TRAVA.
ja sa ovde kod mene trazila i niko nije cuo za takav caj ali neznam kako se zove na mkd.

: lara - 8. februar 2008 19:47:42(UTC)
ane jesi nasla ti macinu travu ili vrkut

: Ane - 4. februar 2008 19:18:15(UTC)
dina odgovor mozes naci u delu vrkutarke ili macina trava,mozda za tebe je najbolje da i oba caja uzimas imas sve oko ovoga u tom delu gde ih naci kako piti

: DINA25 - 4. februar 2008 18:20:46(UTC)
Ja i mm pokusavamo da imamo bebu vec godinu dana ali nista. Kad sam isla kod specijaliste ustanovio je da nemam redovnu ovulaciju. Kad sam bila u biljno apoterci zena mi je dala caj protim steralita. Dali neko od vas imao tavkih problema?

: sanndra_bgd - 13. januar 2008 9:31:20(UTC)
E pa ukusno zvuci....
Hvala....

: elizabeta - 13. januar 2008 9:21:55(UTC)
e da tako je
hvala sto si napisala

: andjelaaa - 13. januar 2008 8:11:06(UTC)
EVO RECEPTA ZA PRIRODNI LEK ZA MUŠKARCE:

Ovaj prirodni lek služi za nadoknađivanje deficita u vitaminima i mineralima u organizmu, a sem toga povecava i imunitet organizma.
Uzima se ujutru i uveče po jedna supena kašika. Mnogo je ukusno, ali nemojte preterivati, jer ima mnogo kalorija.
Uzeti po 100 grama oraha, badema, kikirikija (neslanog), lešnika, kokosa, susama, oljuštenih semenki bundeve, oljuštenih semenki suncokreta (neslanih), suvog grozđa, suvih smokava, suvih šljiva i suvih kajsija, sve naseckati vrlo sitno i dobro pomešati sa 1 kg prirodnog meda.
Mm ga konzumira vec dva meseca zbog smanjenog broja spermatozoida.Videcemo uskoro da li je pomogao

: elizabeta - 12. januar 2008 22:11:41(UTC)
ma nacicu ja taj recept i opet ci ti kazati kako je tacno,to sam videla na ovaj forum ali neznam tacno gde

: elizabeta - 12. januar 2008 22:03:31(UTC)
pa uzmes 100 grame od susam,kokos,semki,soncogled lupen,sivi slivi,kajsii i se secka i se mesa vo 1 kg med

: lara - 12. januar 2008 21:52:58(UTC)
elizabeta za kakv ti to lek govoris

: elizabeta - 7. januar 2008 19:31:58(UTC)
Zdravo.ja sam napravila onaj prirodan lek sto se stavlja po 100 grama od mogo produkte i se mesa sa 1 kg med
mnogo je sladak al mm ga ne jede jer je ljen pa treba sve ja da ga potsecam
ali sta je tu je.

: majaecs - 16. decembar 2007 21:05:15(UTC)
bomi koliko zekim sebi toliko zelim i vama jer verujte mi znam odlicno kolika to zelja moze da bude icon_lol

: Bomi - 16. decembar 2007 13:48:36(UTC)
Majo, ti se stvarno trudiš da sve mi što pre zatrudnimo. Ajde da probamo i to.

: sanndra_bgd - 15. decembar 2007 19:38:11(UTC)
ruganje ruganje ruganje ruganje ruganje ruganje

: natasa21 - 15. decembar 2007 18:42:30(UTC)
bravo bravo bravo Majo .Pa ti ces postati travarka (mala sala)

: majaecs - 15. decembar 2007 18:28:29(UTC)
evo nekih mesavina cajava, nadam se da ce nekome pomoci
caj za zapusene jajovode:
uzeti po 20 g od:
majcine dusice
rusomace
listova kupine
listova nevena
listova limuna
priprema:u 1l prokljucale vode staviti 10 g mesavine i kuvati poklopljeno jos jedno minut.Kad se caj ohladi procediti ga i staviti 6 kasika meda dobro izmesati
Piti 3 puta dnevno po 1dc pre i posle jela a preostalu kolicinu u toku dana

Za jajnike i neplodnost
Caj od lista maline kuvati i piti sveze tri puta dnevno po 2dc

Mesavina caja od macine trave i nevena za neplodnost i jajnike
neven i macinu travu mesati u razmeri 1:1 i piti 2l dnevno
stavi se tri kasicice nevena i 3 kasicice macine trave
caj se pije 10 dana pa se pravi pauza 10 dana

Svaki caj se pije tri meseca da bi se moglo uociti njegovo delovanje
Ipak iako bas mnogo verujem cajevima i njihovom lekovitom svojstvu,ne bih se samo oslonila na njih nego bih se obratila i doktoru
nadam se da ce ovi cajevi nekome ako ne pomoci nego bar ublaziti problem

: magi - 7. decembar 2007 20:01:17(UTC)
Bomi pa probaj da nađeš kod tih travara na pijacama, možda imaju zove se vrkuta ili virak, neki je znaju pod jednim a neki pod drugim imenom...

: Bomi - 7. decembar 2007 9:52:41(UTC)
Magi nisam iz BG-a, ne znam da li ima kod onih travara što prodaju po pijacama. Kod nas u zdravoj hrani ne rade sa svim proizvođačima pa je ne mogu naći.

: magi - 6. decembar 2007 18:43:26(UTC)
Bomi ja vrkutu kupujem u prodavnici zdrave hrane (ako si iz beograda imaš na palilulskoj pijaci tu radnju i imaju vrkutu).

: Bomi - 6. decembar 2007 10:12:59(UTC)
Gde kupujete vrkutu?

: Bomi - 6. decembar 2007 10:11:18(UTC)
Lejla, ja pijem mešavinu koju si pomenula. Pijem 3 šolje na dan, pre jela i uvek sveže spremljen. Kažu da je dobar za sve probleme na materici, grliću i ciste na jajniku. Samo se moraju dugo piti, tj sve dok ne bude bolje. Uz taj čaj pijem i 3 šolje dnevno macine trave ali posle jela. I tako ću 3 meseca pa pauza 1 mesec.

: Lejla81 - 6. decembar 2007 7:42:26(UTC)
Raza možeš li mi provjeriti molim te da li se smije piti mješavina čaja kopriva,neven i hajdučka trava ? Pročitala sam da je to lijek za pilip u materici ??

: Gost - 25. april 2007 0:27:00(UTC)
Kika da li si bila kod Dusana?

: Gost - 10. mart 2007 20:31:00(UTC)
Hajde samo pokusaj, lepse ce biti da zaboravis na te probleme sa glavoboljama i obraduj me jos lepsom vesti!!! zagrljaj ;]

: Gost - 9. mart 2007 20:05:00(UTC)
DA, ZNAM....MENI MOGU U VENU DA GADJAJU KAO PIKADO, UBOLI BI, TOLIKO SAM NAVIKLA NA INFUZIJE. MOGU JE I SAMA SEBI DATI. NA ZALOST.
HVALA.
HVALA.
HVALA DO NEBA.

: Gost - 8. mart 2007 3:37:00(UTC)
I jos nesto, pre oog mog iskustva apsolutno nisam verovala da dejstvo lekovitog bilja moze biti tako blagotvorno i da mi je neko pre svih tih mojih problema tako nesto ispricao, iskreno, tesko da bih poverovala.Ovako, hvala Bogu da sam i cula za njega!

: Gost - 8. mart 2007 3:34:00(UTC)
Sve mi je jako dobro poznato, ali sve veruj mi.Samo sto sam ja imala i kolapse sa krizama pritiska koji se snizavao do kriticne granice.Tako da mi je samo pomagala infuzija sa ne znam ni ja vise koliko vrsta lekova.Pokusaj ja sam se preporodila, covek je cudotvorac, hvala mu za sve! klanjam
Zove se Dusan Milojevic, Bul. Mihajla Pupina 17, tel:021-615-051 Dosta je velika guzva, i ceka se na termin jer moras licno sa njim da popricas i to se nista ne placa.Covek ce ti odmah reci da li moze da ti pomogne ili ne i dace ti caj samo ako moze da ti pomogne.Ja sam zivela ranije u blizini Sombora, pa sam te njegove cajeve uzimala kod jedne divne zene koja se zove Zorica.Ako ti bude dugo da cekas kod njega, slobodno pozovi nju, njen broj je 025-440-395
Pokusaj, nemas sta da izgubis.

: Gost - 7. mart 2007 22:55:00(UTC)
MISLIM, ZA MENE JE SAVSRENSTVO STO SAM USPELA DA SE SKINEM SA DEFRINOLA I AVAMIGRANA, I MOTIV DA ZATRUDNIM MI JE DODATNA ZABRANA DA NE SMEM DA IMAM U KUCI NISTA OSIM PARACETAMOLA ILI FEBRICETA, I CUVAM SE IRITACIJA KAO NIKAD U ZIVOTU. KO JE IMAO MIGRENE, ZNA STA PRICAM, I ZNA KOLIKI SAM MORALA KARAKTER DA BUDEM DA IZDRZIM BOLOVE I NEPOSEGNEM ZA AVAMIGRANOM. SAD, CIM KRENE BOL, POPIJEM PARACETAMOL, U STARTU STOPIRAM NAPAD.
MOLIM TE MOOOOOLIIIIIM, DAJ MI KONTAKT ZA TE CAJEVE IZ NS .

: Gost - 7. mart 2007 22:51:00(UTC)
icon_eek icon_eek icon_eek
BECLIJKA, KOJI COVEK U NOVOM SADU?
MOJE MIGRENE ME TAKO UMRTVE I BOLOVI SU RANIJE BILI JEZIVI, LETOS VISE NEGO ZIMUS, LETOS SAM BUKVALNO IMALA PORODJAJNE BOLOVE U GLAVI,I TO BAR 3-4 PUTA MESECNO, JEDNOM ME MM ZATEKAO KAKO KLECIM U KUPATILU, PLACEM, CVILIM I UDARAM GLAVOM U POD, STRAVICNO.......TEK KAD JE NAISAO POSTALA SAM SVESNA DA SAM ZGRCENA NA PODU, I PREKOSUTRA SAM RADILA MEGNETNU I KAO SVE JE OK, HVALA BOGU, I OD TADA SAM POPILA JEDNU TURU PREPELICJIH JAJA, I TOTALNO SAM SEBI ZABRANILA COKOLADU, MASNE SIREVE , BILO KAKVO SUVO MESO I RIBU IZ KONZERVE, I TO MI JE MNOOOOOGOOOO, POMOGLO, I DA, NE SMEM DA BUDEM U PROSTORIJI GDE SE PUSI.
ALI ZAMISLJAM , KAKO BI BILO CAROBNO DA NE STREPIM OD SLEDECEG NAPADA :) :) :)

: Gost - 7. mart 2007 17:31:00(UTC)
Ja licno jako verujem u moc cajeva i trava.Imala sam problema sa migrenom i svaki put kada sam imala napad migrene, zavrsavala sam u bolnici.Vec sam bila ocajna, onda mi je prijateljica preporucila cajeve jednog travara iz NS i ljudi moji to je kao bilo kao bajka.Moje glavobolje su jednostavno nestale i evo 4 godine ja samo ponekad imam neku malu glavoboljicu koja je je banalna u odnosu na one bolove u glavi koje sam imala.
Prijateljici koja je zdravstveni radnik i imala je problema da ostane u drugom stanju preporucila sam caj, uzela ga je i posle 15 god ostala u drugom stanju i sada vec ima bebu od 2 god a na putu je drugo!
Takodje sam jednoj poznanici ovde u Becu preporucila da pokusa sa cajem jer je bila ocajna.Ona i suprug pokusavaju vise od 10 god, imala je i problem sa grlicem materice koji je operisala i konstatacija lekara je bila da je nemoguce prirodnim putem, jedino uz pomoc vestacke pa su i to ovde u Becu pokusavali nekoliko puta i nista.
Uzela je i ona caj i vreujte sada je u drugom stanju 5 meseci i za sada je sve u redu.Oseca se bolje nego ja icon_wink

: Gost - 14. novembar 2006 13:42:00(UTC)
draga moja evo ti sve o ovim biljkama
GOSPIN PLAŠT, VRKUTA
VRKUTA ( Gospin plašt) - Alchemilla vulgaris L.
Ostale vrste: Srebrna vrkuta * ( Alchemilla alpina), A. hybrida L (Mill) – križani gospin plašt, A. hoppeana (Rchb) – Hopov gospin plašt – koje su također ljekovite.
Porodica: ruže (Rosaceae)
Ostali nazivi: virak, lava, lavska noga, rosanica, rosnik, plahtica, obična vrkuta, navadna plahtica…
Opis biljke: Sam narodni naziv govori da je velika pomoć ženama - skoro da se ne može nabrojati za što je sve ljekovita
Ljekovito djelovanje: Ona skuplja i zateže tkivo, zato je izrazita taninska droga, ujedno je i adstrigens i tonik.
Potpomaže izbacivanje vode iz organizma, jača srčani mišić, liječi upale, čireve, čak i ako su zapušteni. Kod slabunjave djece - i odraslih - djeluje protiv mišićne slabosti i slabosti udova – doduše neznatno, ali ipak korisno pomoćno sredstvo, koje je neškodljivo, i treba ga piti najmanje godinu dana. Vrkuta je vrlo ljekovita biljka, preporučuje se kod niza bolesti - sve ženske bolesti: poteškoće u vrijeme klimakterija, menstruacijske tegobe, bijelo pranje, bolovi u trbuhu, povrede nakon poroda, mlitavi trbuh nakon teškog poroda, spuštena maternica, preponske kile; vrkutom se jača stjenka maternice i time sprečava pobačaj, ona liječi zapuštene čireve, gnojne rane, ubode i posjekotine te groznicu uslijed povreda, liječi epilepsiju, jača mišice kod djece, zaustavlja povećanje šećera u krvi i zakrečenje krvnih žila;
liječi upalu dišnih organa, zaustavlja krvarenje desni poslije vađenja zuba, umanjuje bolove kod gihta i reume i dr.
Najnovija znanstvena istraživanja pokazala su da neke tvari u gospinom plaštu čak sprečavaju rast stafilokoka – bakterije koja je postala otporna na mnoge antibiotike. Japanski znanstvenici su otkrili da tvar iz vrkute (agrimonin) zaustavlja rak dojke!
Vrkuta jača i na taj način što djeluje protiv malokrvnosti. Ipak treba istaknuti najvažnije: vrkuta liječi pojačani sekret, bolne menstruacije, koje i regulira, a pospješuje i olakšava porođaj. Pomaže kako u klimakteričnim, tako i u pubertetskim smetnjama (za ove zadnje pije se čaj od vrkute i hajdučke trave, u omjeru 1:1).Ne smiju je uzimati oni koji boluju na zuč ili imaju gastro probleme.
Kod djece vrkuta prekida proljev bez ikakvih neugodnih pojava.
Kod žena koje se teško porađaju liječi slabost maternice, a zaštita je i od pobačaja. Bilo bi poželjno da svaka buduća majka od trećeg mjeseca trudnoće pije čaj od ove biljke. Kad se pomiješa sa rusomačom (hoću-neću travom) (Capsella bursa-pastoris) vrkuta predstavlja univerzalan lijek protiv svih ženskih bolesti, čak i protiv ispadanja maternice.
U tim slučajevima pije se čaj od svježe ubrane vrkute, i to četiri puta na dan, ali gutljaj po gutljaj. U isto vrijeme treba masirati te dijelove tinkturom od spomenute rusomače- (Capsella bursa-pastoris). Utrljavanje se vrši odozdol prema gore. Dobro je da se terapija dopuni kupkom od hajdučke trave, koja se pravi od 100 gr ove biljke i koristi 3 puta nedjeljno. (Ista kupka se može koristiti dva puta).
Poznavaoci kažu da "Dvije trećine ginekoloških operacija bilo bi nepotrebno ako bi na vrijeme i to u dužem vremenskom periodu pacijentkinje uzimale gospin plašt, ona liječi sve bolesti donjeg dijela tijela, upale, čireve i prelome.
Svaka žena bi posle porođaja trebala piti čaj od gospinog plašta. Izvana, smrvljena i kao oblog, ova biljka liječi rane, ubode i posjekotine... ojačava djecu kojoj su, iako se dobro hrane, slabi mišići".
Vrkuta je odlična i kao sredstvo protiv debljine, dovoljna je količina od 2-3 šalice na dan, i vitka linija je osigurana.
MJERE OPREZA I UPOZORENJA: osobama koje imaju probleme sa želucem, jetrima ili žuči, ne preporučuje se uzimanje pripravaka od vrkute!
RECEPTI:
Čaj: 1 čajna žličica vrkute prelije se šalicom vrele vode i ostavi da odstoji 5-10 minuta. Pije se uvijek u gutljajima. Doza je 2 šalice na dan, a poslije porođaja se pije puno čaja prvih 8-10 dana.
Uvarak: u litri vode skuhati 30-50 grama osušene biljke bez korijena - za dvojaku primjenu: protiv bijelog pranja /ispiranje/ i crijevnih katara /klistir/.
Naljev: u razmjeru šalica vode na tri žličice osušenog lišća preliti biljnu masu vrelom vodom. Neka odstoji 10 minuta. Ocijeđeni čaj piti po tri šalice dnevno.
ČAJ II - 3 velike žlice svježe ili suhe vrkute preliju se litrom vrele vode i nakon 20 minuta se procijedi; popije se tijekom dana vrlo topao; posebno se preporučuje trudnicama jer im olakšava porod.
Opisani je čaj vrlo djelotvoran kod analnog i vaginalnog svrbeža, a pije se 3-4 šalice dnevno; istovremeno se tim čajem ispiru dotična mjesta. Isti se čaj rabi i za ispiranje gnojnih rana, vlažnih ekcema i upaljenih očiju.
Ako tom čaju dodamo malo orahova lišća, dobivamo izvanredni lijek protiv krvarenja, posebno poslije prometnih udesa. Pije se 3-4 šalice dnevno, tijekom dva tjedna. Istovremeno se preporučuje i kupelj od vrkute.
ČAJ OD SREBRNE VRKUTE - l veliku žlicu suhih listova srebrne vrkute prelijemo s 1/4 l hladne vode, ostavimo da zakipi i nakon 15 minuta procijedimo. Dnevno se popije 1/4 l toga čaja, kao lijek koji jača srce i slabe mišice kod djece te pospješuje izlučivanje vode iz tijela. Tom čaju, uglavnom radi poboljšanja okusa, redovito dodamo malo matičnjaka i metvice.
ČAJNA MJEŠAVINA - u jednakim dijelovima vrkuta i rusomača: 2 velike žlice te mješavine preliju se s l litrom vrele vode i nakon 5 minuta se procijedi; pijemo ga l litru na dan, vrlo toploga tijekom 2 tjedna, kao izvanredan lijek za jačanje mišića i svih mišićnih oboljenja pa čak i kod multiple skleroze. Važno je da ovaj čaj piju djeca sa slabim mišićima. Tada će se dobro razvijati. Istovremeno se preporučuje kupelj od uvarka vrkute.
ČAJNA MJEŠAVINA - u jednakim dijelovima vrkuta, gospina trava, metvica, mrtva kopriva i stolisnik: l žlica te mješavine prelije se l litrom vrele vode i nakon 3 minute se procijedi i stavi u termos-bocu. Ta se količina čaja popije tijekom dana, a kura traje 2 tjedna; izvanredan je lijek za čišćenje krvi.
ČAJNA MJEŠAVINA II- u jednakim dijelovima vrkuta i stolisnik: 3 velike žlice te mješavine preliju se l litrom vrele vode i nakon 20 minuta se procijedi; popije se tijekom dana vrlo toplo, kao izvanredan lijek za reguliranje menstruacije, posebno ako mlade djevojke usprkos lijekovima nemaju menstruaciju.
KUPELJ - 200 g suhe ili svježe vrkute prokuha se u 3 l vode i izlije u kadu s pripremljenom vodom. U vodi se ostaje 10-20 minuta i odlazi u krevet.
MAST : Protiv svrbeža stidnice upotrebljava se mast pripremljena od 2 grama vodenog ekstrakta gospinog plašta, 10 grama ružinog ekstrakta te 10 grama lanolina i 20 grama vazelina. Javi li se koji ekcem, doda se toj masti 10 grama cinkovog oksida.
Tinktura: 200 grama usitnjene biljke prelije se sa 1 litrom 60 % alkohola i zatvoreno drži na toplome mjestu mjesec dana uz povremeno protresanje. Koristi se za unutarnja krvarenja u dozi 10-15 kapi 2 X na dan i kod vanjskih krvarenja za dezinfekciju rana i liječenje raznih kožnih nečistoća.
Dodatak: Vrkuta sa šećerom: 100 grama svježe vrkute usitniti i pomiješati sa 100 grama šećera u prahu, te sve u mužaru ( posudi za tucanje) tucati dok se ne dobije glatka smjesa. Smjesu raširiti na čistoj tkanini te ostaviti na prozračnom mjestu 2-3 dana. Potom ponovo smjesu staviti u posudu za tucanje te tucati dok se ne dobije prah. Prah se pohranjuje u tamnu staklenu posudu s navojem, te uzimati 3-5 čajnih žličica na dan. Nakon godine dana, treba napraviti novi prašak!
Mladi listovi služe za spravljanje vitaminskog čaja, čorbi, variva i pirea pri ishrani u prirodi.
Čajeve piti nezaslađene!

macina trava-ODOLJEN - (VALERIJANA ) – Valeriana officinalis L. – Valerianaceae
FARMAKOPEJSKI NAZIV : Valerianae rhizoma cum radicibus
Radix valerianae
Ostali nazivi : majčina trava, odoljen, zdravilna špajka, baldrijan, kozlić, mačja trava, peltranić, devesin.
Valeriảna ( od lat. valere = biti zdrav), u vezi sa ljekovitošću ove biljke.

SASTAV: sadrži jabučnu, mravlju, octenu, kafetaninsku, maslačnu, valerijansku i izovalerijansku kiselinu, eterično ulje, azulen, borneol, alkaloide hatinin i valerin, heterozide, škrob, glikozu, sluzi, smole, gume i soli. Glavni aktivni principi eteričnog ulja su bornil-izovalerijanat i drugi esterski sastojci izovalerijanske kiseline koja je slobodna. Ova kiselina daje korijenu poseban miris. Aktivnih sastojaka ima najviše prije i poslije cvatnje biljke.
Valerijanska kiselina nastaje kao proizvod razlaganja eteričnog ulja dobijenog destilacijom pomoću vodene pare iz korijena i rizoma odoljena. Najviše je ima u starim i debelim rizomima. U svježem korijenu i rizomu ima više eteričnog ulja, dok se stajanjem količina eteričnog ulja smanjuje i osjeća se sve jači miris oslobođene valerijanske i izovalerijanske kiseline. Karakterističan miris je nešto blaži ako se uzima u obliku čaja , 10:1000. Svježe korijenje čim se iskopa, dobro opere u tekućoj vodi, stavlja se u ključali etanol na 95º C. Na ovaj način stabilizirani korijen služi za izradu tinkture ( alkoholature ) i ekstrakta od stabiliziranog odoljena. Valerijanska kiselina se proizvodi i sintetički. Ona je bezbojna, jakog i neprijatnog mirisa. To je blagi antispazmolitik koji se koristi u obliku kapi ili, još češće, u obliku soli: rastvor amonijum – valerijanata, kinin – valerijanata, cink. Od sušenog korijena izrađuje se tinktura i ekstrakt, a najviše se upotrebljava Tinctura Valerianae !
Sintetičkim putem proizvedeno sredstvo za umirenje nervoze i psihičkih nemira naziva se valnoktamid ( etil.metil-valeramid).
MIRIS KOJI PROIZVODI KORIJEN POSEBNO UZBUĐUJE MAČKE !
POTREBAN JE OPREZ DA SE BILJKA NE ZAMIJENI SA VRLO OTROVNOM KUKUTOM !
iako je kemija u međuvremenu pronašla i pronalazi nove i nove lijekove za smirenje, odoljen još uvijek ima važnu ulogu, još i sada je jedan od najboljih i najmanje štetnih lijekova u biljnom svijetu.
Upotrebljava se na tri načina : pri općoj uznemirenosti i nervozi koja se može još povećati uslijed razdraženosti,
pri nesanici koja je posljedica nervoze, pogotovu kad se ne može zaspati i
pri živčanim srčanim tegobama popraćenim lupanjem srca i osjećajem straha u predjelu srca.

PRIPREMANJE LIJEKA, PRIMJENA I DJELOVANJE :
Odoljen se upotrebljava kao spazmolitik, sedativ i glistogono sredstvo.
Odoljen je najbolje sredstvo za smirenje živaca. Neopravdano je povremeno bio zapostavljan na uštrb sintetičkih lijekova. neki ga ne vole zbog neobičnog mirisa i okusa. Glavna greška je u svakom slučaju što premalo odoljena uzimamo da bi njegovo djelovanje došlo do izražaja. Nema smisla uzeti nekoliko kapi tinkture, treba uzeti najmanje pola kavene žličice ili 40 kapi na kocki šećera ili korici kruha !
Čaj od korijena odoljena uspješno se koristi kod svih živčanih bolesti. Postižu se izvanredni rezultati kod padavice, histerije, hipohondrije, grčeva oko srca, nervoznih grčeva u dušniku, prsima kod astme, želucu i crijevima. preporučuje se u liječenju nervne glavobolje što je uzrokuju grčevi zbog nadimanja, omaglice, vrtoglavice i povraćanja, protiv nesanice, regulira menstruaciju,
protiv napinjanja i bolova pri mokrenju, neuroze srca, angine pectoris.
za jednu šalicu čaja potrebno je vrhom napunjena puna žlica korijena odoljena, ali nije greška uzeti i dvije žlice po šalici.
Budući da djelotvorne tvari trebamo izvući iz korijena, najbolje ga je preliti vrućom vodom i ostaviti poklopljeno da odstoji nekoliko sati. Ukoliko želimo pripraviti sredstvo za pospješivanje spavanja, najbolje je oparak napraviti ujutro i držati ga pokrivenog do večeri. Prije spavanja ga popijemo polako, u gutljajima. Ako želimo odoljen uzeti za opće smirenje u toku dana, na isti način pripravljamo cijelu količinu čaja već uvečer i ostavimo ga da odstoji cijelu noć.
kad neku drogu namačemo kratko vrijeme u vreloj vodi, to nazivamo infuziranje, a kada djelotvorne tvari iz nje izvlačimo dugotrajnije, to se zove maceriranje . Za odoljen je najbolje da ga pripravljamo na oba načina : prvo ga pripremimo infuziranjem vrućom vodom, a zatim ga maceriramo u hladnoj vodi, na taj način dobivamo hladni ekstrakt ( macerat).
PREPARATI ODOLJENA – ČAJ, KAPI ILI PRAH – NE SMIJU SE UPOTREBLJAVATI UZASTOPCE DUŽE OD TRI TJEDNA ! POTREBNO JE NAPRAVITI PAUZU OD 3- 5 DANA
KOD NISKOG TLAKA OPREZ SA UPORABOM ODOLJENA , MATIČNJAK I HMELJA! SNIŽAVAJU TLAK I USPAVLJUJU ! BOLJE JE U TOM SLUČAJU – KOD NISKOGA TLAKA – KORISTITI GLOG !
Nema smisla miješati odoljen i droge u kojima ima eteričnih ulja, kao što je matičnjak koji također djeluje umirujuće.
djelovanje odoljenovih kapi možemo znatno pojačati ako ih dodamo u čaj pripravljen od kamilice, komorača ili kima.
sasvim nešto drugo od običnih kapi odoljena ( Tinctura Valerianae ) su eterične kapi odoljena ( Tinctura Valerianae aetherea ) ! Ovdje je uz alkohol u kapima i eter kao sredstvo za otapanje. Međutim, eter je i tvar koja oživljava, koja uzbuđuje, dakle, djeluje suprotno odoljenu. Upravo zato, zbog suprotnog djelovanja odoljenovim kapima , etarske kapi se primjenjuju kod nesvjestice, ALI NE DOLAZE U OBZIR KAO LIJEK ZA SMIRENJE !

PRIPREMA TNKTURE:
Tinktura se priprema tako da se 20 g. usitnjenog korijena prelije sa 100 g. 70 % alkohola, zatim se to, dobro začepljeno, ostavi da stoji 14 dana, uz češće mućkanje; nakon toga se procijedi. Uzima se 20 – 40 kapi na kocki šećera s vodom, najbolje prije spavanja.
ETERSKA TINKTURA / Tct. valerianae aetherea /
Pravi se od 20 g korijena odoljena prelivenog sa 70 g alkohola i 25 g etera ( Aether sulphuricus ). Daljnje pripremanje i uzimanje lijeka jednako je kao i kod obične alkoholature – ( Tct. valerianae spirituosa ).
Obje tinkture treba držati daleko od vatre i dohvata djece, na hladnom i tamnom mjestu, dobro začepljene.

® Mješavina čaja za živce : ( Species nervinae )
30 g korijena odoljena, 30 g lišća metvice ( Mentha piperita ),
40 g lišća gorke djeteline ( Menyanthes trifoliata );
1 velika žlica te mješavine prelije se - popari – sa 2,5 dl kipuće vode, zatim se ostavi poklopljeno 30 minuta i potom procijedi. Pije se toplo, tri put dnevno po 1 šalicu NAKON jela.

® Kod neuroze, srčanih smetnji i poremećenog krvnog tlaka:
mješavina od 15 g odoljena, cvijeta gloga ( Crataegus oxyacantha), cvijeta lavandule/despik/ ( Lavandula vera), srdačca ( Leonorus cardiaca), kumina ( Carum carvi), komorača (Fructus foeniculi), te 10 g matičnjaka.
Tri velike žlice te mješavine popare se s ½ litre kipuće vode, zatim se to poklopi i nakon 2 sata procijedi. Zaslađeno medom pije se u 4 obroka u toku dana.

® Čaj protiv skleroze i povišenog krvnog tlaka: za ublažavanje tegoba, kao pomoćno sredstvo.
glog – cvijet: 20%
preslica – biljka : 20%
maslina - list : 20%
odoljen:- korijen :10%
imela –list: 20%
matičnjak – list: 10%
Jednu veliku žlicu čajne mješavine preliti sa 2 dl kipuće vode, ostaviti stajati poklopljeno 2 sata. Procijedi se i pije se dva puta dnevno po 2 dl.

® Protiv nesanice :
1 veliku žlicu mješavine od 30 g odoljena , 40 g hmelja ( Humulus lupulus), 15 g metvice i 15 g matičnjaka preliti - popariti s 2,5 dl kipuće vode, poklopiti i nakon 2 sata procijediti. Pije se po šalica prije spavanja. VIDI GORNJE NAPOMENE !

Za odoljen se može s pravom reći da je prirodno sredstvo za smirenje bez popratnih učinaka , kakve imaju mnogi konvencionalni lijekovi. Koristi se od davnina, posebice kod srčanih bolesti, nesanice, tjeskobe. Istraživanja su dokazala da osobe koje uzimaju valerijanu prije spavanja brže zaspu i bolje spavaju, a NEMA ZNAKOVA OVISNOSTI niti jutarnje ošamućenosti.

NUSPOJAVE:
Ponekad može izazvati blagu glavobolju ili mučninu, a u prevelikim količinama nemir, mučninu i zamućen vid. Treba se pridržavati uputa, te NE SMIJE SE UZIMATI U KOMBINACIJI SA KONVENCIONALNIM LIJEKOVIMA ZA SMIRENJE ILI SPAVANJE, JER POJAČAVA NJIHOV UČINAK .

evo draga moja nadam se da ce ti ove informacije biti od koristi

: Gost - 13. novembar 2006 22:04:00(UTC)
Super Raza cvecko
Jel imas nesto o VRKUTI(virak) i MACINOJ TRAVI?
pisala si negde da ti je macina trava sredila hormone,kakav je poremecaj hormona bio u pitanju?
I kako si pila ,koliko dugo ,koliko puta dnevno?
Hvala na tekstovima caos

: Gost - 12. novembar 2006 17:50:00(UTC)
kadulja- za
Latiski naziv Salvia officinalis
Familija:Labiatae
Apotekarski naziv: Folia salviae
Nazivi
Nalazište Ima je posvuda po kamenjaru Hercegovine, zatim jadranskog primorja, Dalmacije, otoka, te Crne Gore. Također je svuda u mediteranskom bazenu.
Kadulja - Salvia officinalis jedina je Ijekovita, dok ostale: kadulja Ijepljiva (S. glutinosa), livadska (S. pratensis), šumska (S. silvestris), austrijska, etiopska i američka služe samo kao ukras u bašćama.
Opis To je zbijen, razgranat, 30-40 cm visok grm višegodišnje, drvenaste, četvorouglate stabljike. Listovi i stabljika su dlakavi. Listovi su zbog dlakavosti srebrenasto bijele boje, srcoliki, a na rubu dvostruko nazubljeni. Dvousnati, tamnomodro-ljubičasti cvjetovi tvore na vrhovima stabljike klasaste pršljenove. Svi dijelovi biljke imaju jak, aromatičan miris, koji se sušenjem ne gubi..
Branje Bere se pred samo cvjetanje u maju
Sastojci kalij, kalcij, natrij, oko 2,5% eteričnog mirisnog ulja, u kojemu ima cineola, koji uz mnogobrojne dlačice spriječava isparavanje vode. Zbog toga kadulja može izdržti velike suše. Lišće djeluje adstringentno i antiseptički. Tanin i gorke tvari, koje su također Ijekovite, daju joj ljut i gorka okusa..
Pripravci
Ispiranje desni i usne šupljine Sredstvo za ispiranje desni i usne šupljine priprema se tako da se s 1/2 litra kipuće vode popare 3 velike kašike lišća, pa se to poklopi i ostavi da stoji preko noći, a ujutro se procijedi.
Noćno znojenje Čaj od jednakih dijelova kadulje i steže (Potentilla tormentilla) smanjuje noćno znojenje u prsobolnih i rekonvalescenata poslije teških bolesti, kočeći putem moždanih centara periferne živce površinskih žlijezda.
Protiv noćnog znojenja treba nešto prije spavanja uzeti 50 kapi tinkture od kadulje.
Zarastanje gnojnih rana Stare gnojne rane brzo zarastu ako se ispiru i oblažu odvarom kadulje. Čim je oblog suh, treba ga ponovo smočiti. Ako 45 g kadulje kuha 20 min. u 1/2 l mlijeka s 1 velikom kašikom meda, to liječi od promuklosti koju je izazvala prehlada. Pije se u toku dana u 3 obroka.
Upale mokraćnih puta Lijek protiv upale mokraćnih putova priprema se tako da 1 velika kašika mješavine od jednakih dijelova kadulje, breze (Betula alba), medvjeđeg grožđa (Uva ursi), cvijeta bijelog sljeza (Flos althaeae officinalis) i preslice (Equisetum arvense) popari s 1/2 l kipuće vode, pa se to pokriveno ostavi preko noći, ujutro se procijedi. Pije se u malim čašicama u toku dana umjesto vode.
Bolovi i grčevi želuca Protiv bolova i grčeva u želucu treba uzeti 10 g cvjetne grane kadulje, popariti s 1 litrom, kipuće vode i piti po 1 šolju prije jela.
Živčana rastrojenost i rekonvalescencija Ljudi živčano rastrojeni i rekonvalescenti treba da to uzimaju kao lijek, 1-3 velike kašike na dan, poslije jela. Djelovanje se osjeti već nakon 2 sata, a traje i nekoliko dana nakon prestanka uzimanja.
Kadulja kuhana u pola vode i pola vina čisti krv, jača živce i zaustavlja drhtanje ruku.
Gripe Protiv gripe i jake prehlade piju se 2 šolje toplog kaduljinog čaja na dan. U 1 litar slatkog dalmatinskog vina moči se 8-10 dana, uz povremeno mućkanje, 80 g kaduljinog lišća.
Noćno znojenje Protiv noćnog znojenja treba nešto prije spavanja uzeti 50 kapi tinkture od kadulje. Ponekad kadulja nadomješta i antibiotike, a njezin se med cijeni više od ostalih vrsta.

Trbušni tifus Dodaju li se kadulji jednaki dijelovi smrekovih boba (Fructus juniperi) i pelina (Artemisia absinthium), pa se to kuha u pola vode i pola vina, pije se triput dnevno po šolja prije jela, kao lijek protiv trbušnog tifusa.
Pripremanje lijeka, primjena i djelovanje:
Vjeruje se da pomaže čak saniranju kaverni kod plućne tuberkuloze, jer sadrži tanina koji zaustavlja krvarenje.
Kaduljin čaj se ne pije u velikim količinama, niti se uzima dugo vremena i često, da jaka eterična ulja ne bi izazvala nepoželjne učinke.
Češće služi za "vanjsku" upotrebu.
Doda li se šolji čaja od kadulje 30-50 kapi tinkture od moravke (Arnica montana) dobiva se odlično sredstvo za grgljanje i ispiranje u slučaju difterije, parotitisa (zaušnjaka), angine (upale krajnika) i afti (gnojnih ranica u usnoj šupljini).
Kadulja kuhana u pola vode i pola sičeta čisti krv, jača živce i zaustavlja drhtanje ruku.
Dodaju li se kadulji jednaki dijelovi smrekovih boba (Fructus juniperi) i pelina (Artemisia absinthium), pa se to kuha u pola vode i pola sirčeta, pije se triput dnevno po šolja prije jela, kao lijek protiv trbušnog tifusa.

: Gost - 12. novembar 2006 17:41:00(UTC)
KANTARION ( Hypericum perforatum )
Narodni nazivi: gospina trava, žuti kantarion, gorac, trava od poseke, šenjanževka, žutenica, ivanje zelje, gorač, ovnika, pljuskavica.

FARMAKOPEJSKI NAZIV. Herba hyperici

NALAZIŠTE. Raste uz rubove šuma, suhi brežuljci, polja, livade, kamenita mjesta.

SASTAV: Flavonoidi, karotin, nikotinska kiselina, vitamin C, gipericin, smole, tanin, glikozidi, antociani. Antibiotik Gipeforin. Biljka ima fitocidno djelovanje od kojeg ugibaju stafilokoki, streptokoki bacili dizenterije TBC i druge bakterije, ali to ne znači da se ne treba posavjetovati sa liječnikom.

OPIS: 30 – 70 cm. Visoka trajnica, uspravne stabljike. Listovi nasuprotni, jajasto – tupi, glatki, bez peteljki, s puno prozirnih točaka, na obodu crno istačkani. Jako razvijeni zlatnožuti cvjetovi s 5 latica, odozdo također imaju crna točke, tvore cvatove. Imaju mnogo prašnika sraslih u 3 snopića. Biljka ima svojstven miris, opor, gorak i aromatičan okus.

BERE SE : kraj juna - avgust, kada i cvate. Upotrebljava se prvenstveno cvijet, te lišće odnosno vršne grane u cvatu. Suši se u hladu.

TOKSIČNOST:
Biljka ima fotosenzibilno djelovanje, pa je potrebno odmah na početku primjene upozoriti pacijenta da se NE IZLAŽE SUNCU, da mu se ne bi upalila koža, a jedna od nuspojava pri izlaganju suncu je natečenost usnica – kao u konja. Hipericin, koji je djelotvoran kod depresije, uzrokuje i tu fotosenzibilnost.

DJELOVANJE:
Kantarion je od davnina je poznat narodu. Posljednjih desetljeća mnogo je farmakološki ispitivana i dokazana su njena ljekovita svojstva.
Dobro djeluje na živčani sustav.
Svojevremeno se najviše upotrebljavalo ulje od kantariona, koje se i dan – danas proizvodi u apotekama, i vrlo je skupo, ali i djelotvorno.
Ulje se najviše koristi za vanjsko liječenje rana, ali i za unutrašnju upotrebu. Ulje se stavlja na rane koje teško zacjeljuju, na starije opekotine, a isprobano i dokazano kod zubara, prilikom vađenja zuba, rane bolje zacjeljuju ako se u njih stavi tampon namočen u ulje kantariona.

VAŽNA NAPOMENA. ULJEM SE NE LIJEČE SVJEŽE RANE !

Treba znati i staro pravilo: rane brže zacjeljuju ako lijek mijenjamo više puta. Dakle, treba više dana uzastopno mijenjati zavoj s uljem od kantariona. Također, to je ulje djelotvorno i za utrljavanje pri reumatskim oboljenjima i neuralgijama, a i pri krvarenju, ako se ozlijedimo.
Ulje gospine trave djeluje kao balzam za otekline, rane, giht, i išćašenja. Najbolje je sredstvo za sprečavanje stvaranja rana od ležanja kod bolesnika i starijih ljudi.

PRIPREMA ULJA OD KANTARIONA.

1. način: 4 velike žlice nerazvijenih pupova biljke usipati u staklenku i ostaviti jedan dan, da malo povehnu. Na njih zatim naliti ½ lit. maslinovog ulja, staklenku dobro zatvoriti –začepiti – pustiti da stoji na suncu 6 – 8 tjedana. Tim se uljem mažu kraste, osipi, a također i hemoroidi, a korisno je svaki dan popiti 1 kahvenu žličicu ulja, sa komadićem kruha – zbog okusa.

2. način: 500 g cvijeta i sitno isjeckanog lišća kantariona potopi u staklenki s 1 l najboljeg stolnog ulja (maslinovo ) i ½ litre bijelog vina, pa se kuha na vodenoj pari dok vino ne ishlapi.

Ulje kantariona može se sa uspjehom u kombinaciji sa drugim lijekovima koristiti za liječenje čira na želucu, treba svaki dan natašte popiti po 1 žlicu ulja.
Liječenje se mora provoditi kao kura najmanje 4 – 6 sedmica, neprekidno, a ponekad i 2 mjeseca, pa i dulje. Ne smijemo očekivati da će djelovati odmah, kao neke druge ljekovite biljke.
Kod liječenja depresije, prvo se posavjetovati sa liječnikom, jer možda nije u pitanju depresija nego neka druga živčana tegoba, za koju postoje bolji i djelotvorniji lijekovi !
Za liječenje depresije dobar je i sok kantariona, a treba ga piti najmanje po 2 žlice 3 puta dnevno od 3 do 6 mjeseci. Naravno da sintetički lijekovi djeluju brže, ali i stvaraju ovisnost ili neke druge pojave.

Čaj od lišća i cvijetova koristi se za liječenje jetre, ako je natečena, sprečava nakupljanje sluzi u plućima, liječi mjehur, pogotovo ako se ne može zadržavati mokraća pomaže čaj koji se priprema od 3 velike žlice kantariona, prelivenog s 1 litrom kipuće vode, pa se ponovno stavi na vatru i, čim ponovno provrije ukloni s vatre i procijedi. Pije se tri puta dnevno po 1 šalica prije jela.

Kod kroničnog bronhitisa i astme pomaže čaj od mješavine od 6 g kantarionovog cvijeta, lišća podbjela ( Tussilago farfara), omana ( Inula Helenium) i kuha 5 minuta u ¼ litre vina s 1 velikom žlicom meda. Pije se po 1 šalica triput dnevno.

Kantarion pomiješan u jednakim dijelovima sa stolisnikom (Achilea millefolium), jača mjehur i sprečava noćno mokrenje u krevet. U tu svrhu treba piti 1 – 2 šalice toga čaja u toku dana, noge utopljivati, a navečer jesti suhu hranu, bez tekućine.

Inače, osnovni recept za pripremu čaja od kantariona je: u uzavrelu vodu( 2 dl) stavi se 1 žlica sitno izrezane droge, skine s vatre, poklopljeno ostavi 10-15 minuta i pije se 3 puta dnevno kod gastritisa, čira na želucu, proljeva, ( među njima i krvavi, kod bolesti jetre, žutice, upale mokraćnog mjehura, nervnih bolesti, glavobolje, bubrežnih tegoba, menstrualnih tegoba, slabokrvnosti u kombinaciji sa drugim travama i lijekovima, kašlja i dr.

: Gost - 12. novembar 2006 17:37:00(UTC)
kako sad citam pade mi na pamet nova tema posto vidim da pitate za neke trave,pa mogli bi malo vise o njima,mozda nekome i pomognemo nemora biti u pitanju sterilitet ili ginekoloske bolesti,ja imam jedan cd sa ljekovitim biljem pa ako nekoga interesuje nesto neka pita caos