Obaveštenja

Icon
Error

: Gost - 28. novembar 2006 14:06:00(UTC)
Kristy, bravo . Meni su isto rekli cas jedna nedelja, cas druga, nemoj se brinuti.

: Gost - 27. novembar 2006 23:52:00(UTC)
bravo Kristy!!!
I to je to...Opusti se sada i uzivaj u svojoj trudnoci...Nikom nije lepse nego namaaaaaa....

: Gost - 27. novembar 2006 22:55:00(UTC)
E ovako.. Bila sam na UZ, rekli su da se nalazim u 10oj nedelji trudnoce, a pre 2 nedelje su mi rekli da se nalazim u 7 i po, sto bi znacilo da je trudnoca napredovala taman koliko treba za taj period.. Nisu mi nista konkretno rekli, vec samo da za 2 nedelje idem na ekspertski ultra zvuk, i tu ce da utvrde da li je sve ok. Ja verujem da je sve u redu..mislim, nisam dzabe stalno gladna icon_wink POZDRAV SVIMA

: Gost - 26. novembar 2006 0:36:00(UTC)
Kristy, sve ce biti u redu.
Cak i da je tako tvoja beba ima jos 7,5 meseci da se razvija a pre toga ce ti raditi duble i triple testove pa ces se i sama uveriti. To se desava.....samo treba pratiti situaciju...
Javljaj kako si prosla na UZ.

: Gost - 25. novembar 2006 22:21:00(UTC)
Pa dobro, vasi odgovori su mi dosta pomogli ;] U svakom slucaju javljam sta je bilo na UZ, a to ce biti u ponedeljak, tj prekosutra.. poZz

: Gost - 24. novembar 2006 13:37:00(UTC)
Meni je jedna dr u GAKu pogresila trudnocu cak za 4nedelje, pa sam zbog toga imala probleme, svi testovi dublle, triple su bili losi. icon_eek

: Gost - 24. novembar 2006 13:29:00(UTC)
ma i meni su rekli to na pocetku, kao beba je manja nego sto bi treabalo ali su mi rekli i da ne brinem jer ce beba vec do sledeceg uz sve to da dostigne- tako je i bilo! cak je posle bio i bas krupna beba, na porodjaju je imao 3 850
zato - ne sekiraj se

: Gost - 23. novembar 2006 20:16:00(UTC)
Bas sam juce bila kod dok na UZ i ustanovili su da je beba za nedelju unazad odnosno da butna kost i obim glave (FL I BPD) odgovoaraju 28w2d a da bi trebalo da je 29w6d medjutim ja sam jos pre potrazila na interentu i nasla tabele gde bi moja beba trebalo da kasni samo za dan pa mozda i ne sve zavisi kako ti kompjuter izracuna dan porodjaja, meni su sa prvom devojcicom isto rekli a ispalo je da se umesto po njihovom 1 marta porodim 3. Bas sve zavisi kako racunaju dan porodjaja u slobodnom prevodu nisu svi softveri na UZ isti.

pregnancy week by week

: Gost - 20. novembar 2006 17:41:00(UTC)
Ženske su ti sve rekle. Ovulacija ne mora da dođe 12. 13. ili 14. dan ciklusa. Može da nastupi dosta ranije ali i dosta kasnije. Možemo da imamo ovulaciju 2 puta u toku ciklusa pa tako i ostati trudne kada imamo menstruaciju.
Jedini način da doktori znaju kada je nastupila ovulacija je UZV i folikulometrija.

Tako da ženska, opusti se i uživaj. Retko kada se to sve poklopi - tj. naša računica sa računicom doktora i to sve sa UZV-om.

Samo ti odmaraj caos

: Gost - 17. novembar 2006 0:33:00(UTC)
Tako je i mene prepala jedna doktorka. Rekla mi "Iju, nesto je ova beba mala!" I ja uzid Ali zaista treba potraziti vise misljenja. Ma sve ti je ok! Ne brini caos

: Gost - 17. novembar 2006 0:01:00(UTC)
Hvala sam svima. I ja verujem da ce sve biti ok. Mene je preplasio prvi doktor kod koga sam isla na ultra-zvuk. Bila sam kod nekog privatnika, on je usao, pregledao me, ispisao mi sve za par minuta, nista nije objasnio, a kad sam se posle sabrala nisam znala sta me je snaslo. Kada sam otisla u Narodni front i pokazala doktoru izvestaj sa UZ nije mogao da skapira koliko je tu gluposti bilo ispisano (nasto se nije slagalo).. Inace, prema racunici na sajtu termin mi pada 17og juna.. pozdrav svima zvezda

: Gost - 16. novembar 2006 22:41:00(UTC)
Kristy zelim ti svu srecu i nadam se da ce sve biti O.K.
Nemoj samo puno da se nerviras! Javi nam sta je bilo. KISS!

: Gost - 16. novembar 2006 22:36:00(UTC)
Ma, sigurna sam da je sve u redu. Mogu da pretpostavim kako se osećaš, ali ko može sa 100% sigurnošću da tvrdi kada je došlo do oplodjenja...Sem u južnoameričkim serijama, gde jadnice jednom spavaju sa muškarcem, i zatrudne ruganje
Ne želim da te plašim, ali meni se to desilo sa prošlom trudnoćom, pokušavala sam nedelju dana sa injekcijama progesterona, ali bez efekta. Ali, kod mene se nije prikazala srčana akcija ploda.
Medjutim, moj gin.(divan čovek) koji mi vodi ovu trudnoću sada kaže da UZ pregled može da bude varljiv ukoliko je nestručno izveden...
I tako...ako nemaš nikakvih drugih simptoma, dobro se osećaš, onda je sve u redu...iskustvo mi govori da treba potražiti više stručnih mišljenja...Sa tobom je sve u redu.
javi nam šta se dešava, i kad ti je termin...
Radoznala sam , jer sam i ja trudnica Srećno! zvezda

: Gost - 16. novembar 2006 22:07:00(UTC)
Kristy, ja sam u slicnoj situaciji. U 22. sam nedelji, a ultrazvucno u 21. nedelji. Sa bebicom je sve ok, lekar mi je rekao da je jednostavno kasnije malo zaceta. Rekao mi je i da se tolerise nedelju, dve dana, ako je beba ok. Ne brini :)

: Gost - 16. novembar 2006 21:46:00(UTC)
kristy, mislim da ce biti sve ok sa tvojom trudnica , UZ pokazuje jednu trudnocu, doktori isto tako racunaju trudnocu od prvog dana poslednje menstruacije, a ti si verovatno ostala trudnica malo kasnije, nemoj da brines, sacekaj sledeci UZ, a do tada ce i beba malo da poraste u stomaku i moci ce sve mnogo jasnije da se vidi

: Gost - 16. novembar 2006 21:03:00(UTC)
Na mom prvom UZ doktor mi je konstatovao trudnocu, ali manju nego sto bi trebalo. Po njihovim proracunima sam trebala da budem u sedmoj nedelji, a velicina ploda je odgovarala 5-oj nedelji trudnoce. Rekli su mi da dodjem na UZ kroz dve nedelje, i ako u tom periodu beba bude nastavila normalno da se razvija, sve je ok, a ako ne... icon_cry Pre neki dan sam bila u Narodnom frontu, gde su ustanovili da se nalazim u sedmoj i po ned. trudnoce, vidi se srcana funkcija ploda, mada ni njima nije jesno zasto je trudnoca kraca za 2 nedelje. Zanima me da li je neko bio u slicnoj situaciji, ili zna nesto o tome. Ceka me jos jedan UZ za 2 nedelje, i nadam se da ce potvrditi da je sve ok..