ObaveĊĦtenja

Icon
Error

: vele - 10. maj 2009 12:43:51(UTC)
slazem se za tothemu da cini cuda. meni su otkako sam dobila prvu menstr. fe i eritrociti bili uvek na donjoj granici, i nista nisam koristila. isto tako i u prvoj trudnoci. e a onda me posle porodjaja strefila anemija pa sam pila tothemu 2xdnevno 10 dana i od tada nemam problema. mnogima njen ukus smeta, ali ja je smutim u deci vode i popijem na slamcicu, pa presecem vodom i vit. C. meni nije tako odvratna. a sto se tice prirodnih preparata, definitivno nas organizam bolje usvaja fe iz namirnica zivot. porekla, dzabe sto ga ima puno u nekim koje su biljnog porekla.

: mima80 - 10. maj 2009 1:06:23(UTC)
Ja ceo zivot kuburim sa gvozdjem, u srednjoj skoli mi je bilo 3.3, katastrofa. Ja sam pila razne preparate, jako je vazno da se piju sa C vitaminom zato sto se gvozdje tako najbolje apsorbuje, smanjiti kravlje mleko zato sto otezava apsorpciju gvozdja. Ja sam pila i kapi od koprive, imas u apoteci, kupinovo vino, Revitu sa gvozdjem itd. U trudnoci sam uzimala Tothemu koja je ocajna ali stvarno popravlja krvu sliku

: Iva&Lule - 9. maj 2009 13:51:15(UTC)
mama4kids, probaj jaja od japanske prepelice,dobra su za sve :)

Moja mala bratanica od 2.5 godine pije jedno umuceno ujutru sa malo meda pola sata pre dorucka,i jedno uvece kako bi poboljsali gvozdje i apetit..Sto se apetita tice videli se rezultati posle nekoliko dana..Gvozdje ce kasnije proveriti...Ukucaj na Geoogle jaja od japanske prepelice,videces sta sve pise o tome,kako se pije,zasta se pije,koliko treba,ima i par recepata da se ubije ukus kako da se pripreme :) Ja cu danas za muza uzeti,kako bi smanjio trigliceride procitala sam da su super za to,inace su preporucljiva uopste da se piju..Sto se hrane tice mislim da je dobro grozdje,maline,kupine,borovnice,spanac,pileca dzigerica,cvekla....

: maslacak - 7. maj 2009 12:32:23(UTC)
Ja sam i u trudnoci pila Ferum Lek i Legofer sirup , po preporuci lekara. Sto se tice ishrane - crveno meso, konjsko meso ( ako ti ne prija mozes da pravis npr cuftice ili ustipke od mesa pa se ubije ukus ) . Ja sam pravila sok od cvekle, jela borovnice, kupine ....

: macaraca - 6. maj 2009 20:31:46(UTC)
ja sam posle porodjaja imala 2 i 7 meseci posle sam se mucila oko toga! tek sad sam u normali. SAmo ferum lek jedan na dan plus 3 totheme na dan!!! i tako 2-3 meseca, posto je oporavljanje i punjenje tih depoa jako sporo, onda kontrolisi i nastavi sa ferumom, posto je on 100mg a 1 ampula totheme 50mg. inace od hrane to je sve slabo i sporo, a to su spanac,konjsko meso-koje je odvratno, borovnice moze i smrznute, imas od food land prirodno cedjenje sokove od borovnice, maline, suve kajsije su isto dobre, pistaci, cvekla.......
srecno

: mama4kids - 6. maj 2009 20:26:14(UTC)
pre par dana sam uradila celokupnu analizu krvne slike..i sokirala se gvozdje mi je oko 7.da li neko zna kako da poboljsam gvozdje i dovedem u normalu,sta jesti i koji preparati su najbolji?