Obaveštenja

Icon
Error

: Srcka - 24. april 2010 20:41:42(UTC)
Nista mi se ne svidja icon_razz Eventualno cetvrta kombinacija ali sa kosuljom ispod i bez kasisica. I da, ovo nije za posao, tj. zavisi gde se radi icon_razz

: Praslin - 22. april 2010 15:53:22(UTC)
Pantalnone i prsluk sa kosuljom ispod bi bile super za posao. Onako klot i ja mislim da nije primereno pa nebitno gde radite.

: MilicaCale - 22. april 2010 14:29:47(UTC)
U bilo kojoj firmi u kojoj postoji dresscode ovo ne bi smelo ovako.

: Iva&Lule - 22. april 2010 14:04:28(UTC)
Ja uopste ne vidim te slike?hmm

: Praslin - 22. april 2010 13:04:32(UTC)
I ja sam primetila da nisu za posao. Bar ja tako ne bih otisla na posao. Meni su ove 3 koje sam napisala simpaticne ali mislim da ja to ne bih nosila. Prvo zbog mog izgleda a drugo sto sam ja tip za patike,farmerice ...

: MilicaCale - 22. april 2010 12:05:05(UTC)
Uzas. Pa ovo nisu poslovne kombinacije (zavisi na kom poslu radite :)) . JEdino bi smela da se nosi prva sa sakoom i cetvrta levo. Dobro, moze i suknja sa seste slike. Ostalo je goloooo
druga, da, ukoliko se obuce nesto ispod (sto ovde nije slucaj)
treca, prva haljina preveliki deholte, druga previse kratka,
cetvrta, slika desno, gola ramena, gola ledja?
peta, kratak sorc?

: srecna mama - 22. april 2010 11:52:24(UTC)
Meni je sve extra, jedino onaj karirani kompletic manje vise, malo je napadan.

: simona78 - 22. april 2010 11:02:37(UTC)
Meni se bas i ne dopadaju ove kombinacije 8)

Citam da ce biti IN odjeca u pink i crvenoj boji, koje licno ne preferiram, skoro da nemam nista u ovim bojama.

: Praslin - 21. april 2010 19:38:51(UTC)
4.,6. i poslednja kombinacija. Bas mi se svidjaju.

: T3 - 12. april 2010 17:51:32(UTC)
sta mislite o ovim odevnim vise mada i ne moraju biti poslovnim kombinacijama...http://www.svezazene.com/322-Nova_Bebe_poslovna_moda/
po vama su in ili out.. za mene su treca i cetvrta slika savrsene..

: srecna mama - 1. april 2010 21:27:37(UTC)
Ray ban su superiska.

: Praslin - 1. april 2010 17:11:06(UTC)
Ja sam u Uscu u jednoj radnji videla fenomenalne baletanke u mormarskom fazonu. Ima ih u plavo-beloj i crveno-beloj kombinaciji. sa sve minijaturnim mornarskom cvorom. :) Ja i inace obozavam ravnu obucu,na stiklama se nikako ne snalazim. Nisu ni bile nesto previse skupe. Oko 2000 din. A za naocare - meni skoro ni jedan model ne stoji pa ne mogu da pratim trendove i da hocu. ray Ban mi stoje super,onaj njihov klasican,pilotski model. Ali mislim da nema osobe kojoj takve ne stoje dobro. :)

: srecna mama - 1. april 2010 14:57:49(UTC)
Meni je totalno postala out uniformisanost na ulici.Okrugle naocare nose devojke i kojima stoje i kojima ne stoje.Nositi nesto samo zato sto je moderno pod svaku cenu, nikada nisam bila za to.Volim kada neko ima svoj stil, svoj identitet...Sve sto se tice mora volim sve, mornarski dezen, torbe ,haljine jednostavno obozavam.

: Praslin - 1. april 2010 14:42:15(UTC)
Mornarski dezeni,rajfovi,haljine,karirane kosulje - VOLEM!!! :)

: srecna mama - 1. april 2010 12:13:26(UTC)
Ja volim ravnu obucu za svaki dan, ali ima cipelica koje su tako uradjene da su malo odignute od poda.Geox radi takvu obucu, ali ima i jefitinijih, ja sam kupila laura Biagotti takve baletanke.

: Jelena&Teodora - 19. mart 2010 23:04:11(UTC)
I meni se svidja moda za ovo prolece zaljubljen
A imas vremena taman do leta da sredis liniju, mada to pola ode posle porodjaja :)

: simona78 - 19. mart 2010 12:54:50(UTC)
Citat:
Jelena&Teodora - 18/3/2010 15:29

Devojke sta kazete za prolecne trendove 2010.?
Ja sam malo setala po gradu i gledala na netu fashion reporte i evo sta sam zakljucila da je IN ove sezone:
-cvetni dezeni
-mornarski dezeni
-prljavo roza,krem i bela boja
-rajfovi i brosevi sa cvecem i cipkama
-karirane kosulje
-haljine i suknje sa volanima i cipkom..............smizlica

LIKE IT!!!

Volancici, cvijece u kosi, na reveru, bijela boja, obozavam!!!

Samo jos da se porodim i skinem suvisne kg icon_surprised ops: icon_surprised ops: icon_surprised ops: pa da se uparadim icon_wink

: Jelena&Teodora - 18. mart 2010 17:29:43(UTC)
Devojke sta kazete za prolecne trendove 2010.?
Ja sam malo setala po gradu i gledala na netu fashion reporte i evo sta sam zakljucila da je IN ove sezone:
-cvetni dezeni
-mornarski dezeni
-prljavo roza,krem i bela boja
-rajfovi i brosevi sa cvecem i cipkama
-karirane kosulje
-haljine i suknje sa volanima i cipkom..............smizlica

: da2 - 11. januar 2010 3:13:47(UTC)
emili,
slazem se sa tobom, sema kod baletanki, ja ih licno ne volim. Ne volim skroz ravnu obucu, jako me bole stopala od takve obuce.

: kika - 15. decembar 2009 14:50:03(UTC)

...........ali njih mora da je izmislio neko ko mrzi zene (da ne budem pogresno shvacena-ovdje prvenstveno mislim na muke koje svaka zena prodje navikavajuci se na njih- ja nikad nisam ni pokusala i nekad bih ih rado obula ali kad ne mogu, ne moooooogu icon_rolleyes ...............

JOJ AL JE OVO SLATKO.....NE PRODJU SVE ZENE MUKE....NEKE OD NAS SMO JEDNOSTAVNO IZ PATIKA FINO USLE U STIKLE I NASTAVILE DA VRCKAMO :))))

: emili - 11. decembar 2009 1:48:15(UTC)
IN-esarpe,IN-uredna kosa nije bitno fenirana ili samo lomljena,IN-obuca sa platformom koju obozavam kao i baletanke,IN-tunika i helanke u kombinaciji.E sad OUT-cipele i bele carape,OUT-kosa zalizana i premazana uljem ili gelom,OUT-minival(uzas),OUT-u crveno ofarbana kosa.Sto se tice trenerke ona po meni nikad nije OUT normalno oblacim je ako vodim decu u setnju ,idem biciklom,idemo u park ja u takvim prilikama ne mogu da budem skockana.

: secer - 10. decembar 2009 22:31:47(UTC)
"mogu zene da budu sexi i u komplet trenerci tj sportskom fazonu..uh vidjala sam na stotine zena koje su tako zenstvenije nego njih deset zajedno na stiklama od 10 cm koje stoje ko na stulama,nasminkane sa tonom sminke,a obucene ko za grand.. "

slazem se T3

: T3 - 10. decembar 2009 9:59:51(UTC)

Citat:
secer - 9/12/2009 22:57 ja baletanke obozavam i ne skidam ih kad je toplije....stikle nosim u specijalnim prilikama i jedino dobro sa njima je sto izduze nogu.....mislim da je u srbiji biti sexy totalno pogresno protumaceno.....zasto moram da se nakacim na stikle da bih bila sexy???!!!...sexy se smatra kombinacija chic i elegancije a tu i baletanke jako dobro idu....a muskarci smatraju da su baletanke fuj, ali kad bi se zene oblacile zbog muskaraca isle bi uvek gole,,,, a zena je sexy ako se oseca sexy, ja kad obujem stikle ne osecam se uvek sexy....narocito ako je to u kombinaciji sa ispravljenom kosom, tad se definitivno ne osecam sexy vec kao neka pevaljka da ne kazem nesto drugo..... slazem se sa ellom oko ukusa , a i ona ipak zivi u parizu, vidi mnogo vise mode nego bilo ko od nas...mada moram priznati da se atinjanke isto dobro oblace....sve je to- fermerke, baletanke, obicne majce i neke esarpe tj salovi..ta kombinacija je uvek in... -----

slazem se sa secer i potpisujem je..nikad se nisam pa i necu oblaciti zbog nekog ili prvenstveno zbog onog sto se muskarcima svidja,sto kaze secer da gledamo njih i vodimo se po njima ne bi morale nista ni obuci..

u baletankama tj vec tim najkcesce odevnim kombinacijama koje ste opisale,farkama inace jedva cekam da ponovo mogu da obucem  iste,nekom majicicom,kracom kaknicom i salcicem ,kaisem i torbom kao modnim i pratecim  detaljem  i u tome  se uvek osecam i moderno i udobno i lezerno i sexy..

stikle nosim samo kad moram tj bas u prilikama u kojima iste leze  ili su neophodne..inace ovako u vecini slucajeva ih izbegavam i uvek se opredeljujem i glasam za ravnu obucu bilo da su u pitanju patike ili baletanke..

gornji delovi odece su vec stvar ukusa ili mesta gde idem opet kazem u nekim opustenijim varijantama sam i sama opustena tj komotno se osecam a to mi je najbitnije..nemogu da obucem mini suknju ,nabijem se u stikle i idem sa decom u setnju ili do grada misleci svo vreme pritom da li cu izgledati kao roda ili pak smesno,da li ce mi puci carapa ili nece..itd..zna se sta se gde nosi i kojoj prilici dolikuje..

mogu zene da budu sexi i u komplet trenerci tj sportskom fazonu..uh vidjala sam na stotine zena koje su tako zenstvenije nego njih deset zajedno na stiklama od 10 cm  koje stoje ko na stulama,nasminkane sa tonom sminke,a obucene ko za grand..

sve je stvar ukusa,pitanje ko koliko prati i preferira modu i modne stilove..ja recimo volim ocvaj tj moj neki sportsko elegantni stil  i njemu  sam verna vec godinama bio out ili ne..a recimo neke stvari koje su trenutno aktuelne i u trendu ne bi obukla ni da mi plate..kad nesto obucem ili probam i u tome se ne osecam  komotno to jednostavno nisam ja.. i isto mi ni netreba da je neznam koliko povoljno ili moderno..

: Lula - 10. decembar 2009 3:37:10(UTC)
I ja glasam za baletanke, a bogami i za trenerke i patike.
Kad radim i dodjem s posla, jedva cekam da obucem trenerke i obujem patike sa svojima odem kod nekog da popijemo kafu. U trenerkama se bas prijatno osecam.
Ali, ukusi su razliciti i o njima ne treba raspravljati.
Samo sam za to da se garderoba uskladjuje prema prilici kojoj je namenjena i to i mi je IN,
a protiv sam svakog neukusa i primitivizma i za to uvek glasam OUT.

: secer - 10. decembar 2009 1:17:43(UTC)
zar su opet helanke in???!!!opet kejt mos pocela da ih fura ili sta???ovde su se helanke nosile pre 3-4 god kad je doticna kejt ceo svet popalila sa njima, ali nisam znala da su opet u modi....

: katarina - 10. decembar 2009 0:57:04(UTC)
evo raport sta je ovde in
lila,crna i srebrna boja preovladava
helanke,duge kosuje sa sirokim kaisem (na vezivanje po mogucstvu)
kratka crna kozna jakna
cizme do kolena bilo ravne ili sa podpeticom
sve pleteno dzemperi,salovi i to siroki dzemperi
mantili su meni neso sto svaku zenu cini zenstvenom zimi...dobar mantil,tasna i cizma!
za mene je out trenerka pa makar i do prodavnice...zna se za sta se oblaci ili sport ili pa neka kucna varijanta
out patike (koje su za tenis,trcanje,hale)oblaciti uz farke
out je meni sve sa cveticima,kosulje cvetni dezen uuu
ma out mi je kad vidim da neko nema ukusa al jbg to je vec druga tema

: Ella - 9. decembar 2009 23:58:18(UTC)

Ma ljudi meni je drago da vas ima dosta koji misle kao ja, da nisu stikle uvek obavezne i da baletanke isto mogu dati jedan prefinjen i lep izgled. Ali ne slusajte mene, ja ne diktiram ni modu ni svetske trendove, samo volim da sam upucena u to, jer moda mi je velika (da ne kazem najveca:)) ljubav.Nego jednostavno sam morala da reagujem na sladjaninu recenicu koja mi je bas gruba i po meni nimalo netacna. Da je nesto najgore (baletanke) sto se desilo zenama u zadnjih 100god, je malo nepromisljeno receno, jer ne mislim da se sve zene slazu sa tom konstatacijom. anene

Nego meni je samo zao, (ali dobro kad su svi poceli, onda nema sta da se vracamo na pocetak) sto ovde nismo nastavili da pisemo o onome sto je zaista sad in & out, tj da budemo objektivni da pisemo sta su sad svetski trendovi i sta nisu, bez da dodajemo svoje misljenje (ja mislim, ja volim, meni je odvratno itd). Sad je i suvise kasno... jer tema se okrenula da pisemo ovde sta volimo i sta ne volimo, iako sam je ja shvatila drugacije i zbog toga sam se bas obradovala icon_rolleyes  

: secer - 9. decembar 2009 23:57:52(UTC)
ja baletanke obozavam i ne skidam ih kad je toplije....stikle nosim u specijalnim prilikama i jedino dobro sa njima je sto izduze nogu.....mislim da je u srbiji biti sexy totalno pogresno protumaceno.....zasto moram da se nakacim na stikle da bih bila sexy???!!!...sexy se smatra kombinacija chic i elegancije a tu i baletanke jako dobro idu....a muskarci smatraju da su baletanke fuj, ali kad bi se zene oblacile zbog muskaraca isle bi uvek gole,,,,
a zena je sexy ako se oseca sexy, ja kad obujem stikle ne osecam se uvek sexy....narocito ako je to u kombinaciji sa ispravljenom kosom, tad se definitivno ne osecam sexy vec kao neka pevaljka da ne kazem nesto drugo.....
slazem se sa ellom oko ukusa , a i ona ipak zivi u parizu, vidi mnogo vise mode nego bilo ko od nas...mada moram priznati da se atinjanke isto dobro oblace....sve je to- fermerke, baletanke, obicne majce i neke esarpe tj salovi..ta kombinacija je uvek in...

: emili - 9. decembar 2009 15:47:16(UTC)
Citat:
Ella - 8/12/2009 22:34

Baletanke, bas kao i espadrile su godinama IN zato sto daju neobavezan look. Sve sto nije preterano, prenaglaseno, i sto daje prirodan izgled je pogotovo sad IN. Pricam ne samo o baletankama, vec i o kosi (koja ne mora biti fenirana), vec onako bas slomljena, normalna, pa tako i obicne jeans koje nikad nece izaci iz mode. Detalji su uvek krasili zenu, pa svake godine mozemo uzivati u novim detaljima koji ce upotpuniti sliku zene. Sada su to snalice, raifeovi (pisala sam o tome ranije). Uz tako neobavezan look uvek je dobro imati lep esarp i imas prolaz svuda icon_wink
Slazem se potpuno klanjam

: Dorothy - 9. decembar 2009 11:18:19(UTC)
A ja jako volim i visoke stikle i baletanke :-))) Ali sve ima svoje vreme i mesto kada se obuva... Stikle su definitivno neudobne, i u njima te bole noge i sl. ali izgledaju divno na nozi, sexy, elegantno i ja ih nosim kada zelim da izgledam tako! A baletanke su slatke, simpaticne i povrh svega udobne i njih obuvam kada zelim da se tako osecam!
I ne mogu da dam prednost ni jednima, jer su mi oboje (i stikle i baletanke) neophodne :-))) I to u sto vecoj kolicini!!!

: hippeia - 9. decembar 2009 9:36:05(UTC)
Citat:
sladjanam - 8/12/2009 11:41

I mislim da su baletanke, ma koliko ih predstavljali kao IN, nešto najgore što se desilo ženama u zadnjih 100 godina. Računajući i modu osamdesetih:)))

Iju!!! A ja to, vidis, mislim za visoke potpetice! Ne sporim da su divne i da glamurozan izgled ne ide bez njih, ali njih mora da je izmislio neko ko mrzi zene (da ne budem pogresno shvacena-ovdje prvenstveno mislim na muke koje svaka zena prodje navikavajuci se na njih- ja nikad nisam ni pokusala i nekad bih ih rado obula ali kad ne mogu, ne moooooogu icon_rolleyes a i smijesno izgledam sa svojom visinom jos i na stikle da se nasadim)

: sladjanam - 9. decembar 2009 8:04:49(UTC)
Pa žene, vidim da su ukusi različiti, tj moj ukus je skroz out, ali meni baletanke uopšte ne izgledaju sexy. Pre kao neki čamci, ili opanci. Ali estetiku ne vreti diskutovati, kao i različite ukuse. A da su in, pa jesu, nose ih zadnjih godina, ali moj ukus se nikad nije povodio za tim šta diktiraju trendovi, koji su ponekad zaista smešni (kao one špicaste čizme ili cipele, od pre neku godinu, ali ja kontam da se nekome to sviđa. Meni ne. )

: Ella - 9. decembar 2009 0:34:23(UTC)
Baletanke, bas kao i espadrile su godinama IN zato sto daju neobavezan look. Sve sto nije preterano, prenaglaseno, i sto daje prirodan izgled je pogotovo sad IN. Pricam ne samo o baletankama, vec i o kosi (koja ne mora biti fenirana), vec onako bas slomljena, normalna, pa tako i obicne jeans koje nikad nece izaci iz mode. Detalji su uvek krasili zenu, pa svake godine mozemo uzivati u novim detaljima koji ce upotpuniti sliku zene. Sada su to snalice, raifeovi (pisala sam o tome ranije). Uz tako neobavezan look uvek je dobro imati lep esarp i imas prolaz svuda icon_wink

: T3 - 8. decembar 2009 23:16:07(UTC)
Ne mogu bas da razumem da mozes da razmisljas tako. Baletanke spadaju bas u zenstvenost, daju romanticni i nezni look, i pre svega zeni je to veliki odmor da se odmore od visokih stikli. Baletanke su zadnjih godina jako IN kako uz razne krojeve suknjica tako iz i u casuel varijante, obicne farke i neki sakoicic

potpisujem ellu...

Vala bas cini mi se i kad ih budu proglasili za koju godinu da su skroz Out,ja cu ih nositi,neverovatno koliko se dobro uklapaju uz skoro sve moguce kombinacije....

i ivu takodje..
i ja ih obozavam..celo leto i prolece tj dok godisnja doba i vremenske prilike dozvoljavaju nosim ih i preferiram uz sve..

: Iva&Lule - 8. decembar 2009 22:35:49(UTC)
Vala bas icon_eek icon_eek icon_eek cini mi se i kad ih budu proglasili za koju godinu da su skroz Out,ja cu ih nositi,neverovatno koliko se dobro uklapaju uz skoro sve moguce kombinacije....Ja ih obozavam! smizlica

: Ella - 8. decembar 2009 21:36:04(UTC)

[QUOTE]sladjanam - 8/12/2009 10:41 I mislim da su baletanke, ma koliko ih predstavljali kao IN, nešto najgore što se desilo ženama u zadnjih 100 godina.

icon_eek icon_eek icon_eek   Ne mogu bas da razumem da mozes da razmisljas tako. Baletanke spadaju bas u zenstvenost, daju romanticni i nezni look, i pre svega zeni je to veliki odmor da se odmore od visokih stikli. Baletanke su zadnjih godina jako IN kako uz razne krojeve suknjica tako iz i u casuel varijante, obicne farke i neki sakoicic icon_wink

: T3 - 8. decembar 2009 18:41:21(UTC)
neznam koliko je to in ili out ali meni se uklapanje i nosenje iste boje recimo torbe,cipela i kaisa bas dopada...jakna mi i nije toliko bitna u kojoj je boji ali vec sal i kapa recimo jesu tj uvek gledam da se uklapaju uz boju ostalih detalja i stvari koje imam na sebi i uvek gledam i vodim racuna da vise od dve eventualno tri boje na sebi nemam..

: sladjanam - 8. decembar 2009 12:41:54(UTC)
I mislim da su baletanke, ma koliko ih predstavljali kao IN, nešto najgore što se desilo ženama u zadnjih 100 godina. Računajući i modu osamdesetih:)))

: sladjanam - 8. decembar 2009 12:39:34(UTC)
Meni se taj američki fazon sa neuklapanjem mnogo više dopada nego sitničarenje oko boje kaiša, cipela, torbice, novčanika, minđuša, narukvica, blah, blah... Naravno, i to treba da ima smisla, ali baš ne mora da bude u istoj boji. Šta fali crvenim cipelama i crnoj torbi?? To mi nikad nije bilo jasno.

: MilicaCale - 6. novembar 2009 13:18:41(UTC)
Ja sam izgleda skroz neobavestena :).
Gledam nesto Discavery Travel&Living, emisija What not to wear (zgodno vreme kad odmaram posle posla, rucka i sudova i pijem kafu, a inace nema sta da se gleda) i malo sam zbunjena.
Uklapanje obuce i torbe je Ne, Nikako. I jos neke druge fore sa uklapanjem boja.
Pa da pitam bolje upucene: jel to neka americka fora, ili su zene iz moje okoline previse konzervativne? Celog zivota me uce da treba uklopiti garderobu, ne vise od dve boje od jednom i slicne stvari.
mislim, u redu je razlicita torba, ili cipele, ako su fora i detalj. Ali, ako su mi fora i detalj zimi sal, ili kapa, ili kaput, ili bilo koji drugi odevni predmet, zasto onda i ovo?

: Ella - 4. novembar 2009 15:31:23(UTC)

Tendencija ove jeseni/zime je definitivno Rock style!!! Koza je opet u modi, kozne jakne, rukavice, prsluci, pantalone, cizme, sve sve... Inspiracija rock star. zvezda

Crna boja preovladava, kao i boja rdje icon_wink . Takodje su prisutne pastelne i jarke boje. Kolekcije su klasicne, (nema vsie nista novo, ni trendi), klasika koja nas vraca na staro vreme i koja oznacava "trajnost i dugovecnost". 

Skroz IN: vunene suknje, ma generalno sve suknje sa visokim strukom, majice od pamuka sa raznim grafitima i sa paljetama, kozni kaisevi, cak i sve od laka je IN. Kozne male tasne u obliku (pisma).

I naravno sve pleteno je IN, zivele nase bake  bravo

: hippeia - 4. novembar 2009 13:25:41(UTC)
uf, da ja imam baku koja plete kako bih joj rado uvalila da mi isplete shal, kapu i rukavice rastafarijanskih boja :) :) :)

Slazem se s Jeccom, bakine rukotvorine su uvijek od prirodnih materijala i po meni- divno izgledaju ako baka zna lijepo da plete :)

: kika - 4. novembar 2009 10:30:26(UTC)

Citat:
Jecca - 31/10/2009 15:38 - sve napravljeno od veštačkih materijala: skaja, poliestera, sintetetike. Užasne su kopije modernih džempera napravljene od jeftine sintetike. Kao da na sebi nose natpis: "Hvala ti, bako!" samo mi je ovo zapalo za oko mnogo, dzemperi "hvala ti bako" su napravljeni od prirodnih materijala da si ti meni ziva i zdrava! I mogu biti fenomenalni kad baka strika "svaka joj cast"! Dajem vecu prednost nego kupovnom!

strikam

TAKO JE  zvezda

: Dorothy - 2. novembar 2009 13:43:50(UTC)
Jecco, skoz si u pravu, kako bih ja volela da imam baku da mi nastrika ono sto ja zamislim...

: Jecca - 31. oktobar 2009 17:38:45(UTC)
- sve napravljeno od veštačkih materijala: skaja, poliestera, sintetetike. Užasne su kopije modernih džempera napravljene od jeftine sintetike. Kao da na sebi nose natpis: "Hvala ti, bako!" samo mi je ovo zapalo za oko mnogo, dzemperi "hvala ti bako" su napravljeni od prirodnih materijala da si ti meni ziva i zdrava! I mogu biti fenomenalni kad baka strika "svaka joj cast"! Dajem vecu prednost nego kupovnom!

: pahuljica - 29. oktobar 2009 23:10:17(UTC)
A za koju se to priliku oblači trenerka, osim za (eventualno) šetnju i bavljenje sportom?

: simona78 - 29. oktobar 2009 22:15:08(UTC)
Lilly, mislila sam na sminku sa sve ruzom, rumenilom, sjenkom... Licno ne koristim sminku uopste ako sam u trenerci neznam mada moze da prodje neka podloga i maskara, sve preko je, po meni, neukusno.

: lillyblue - 29. oktobar 2009 18:01:09(UTC)
A sta fali kombinaciji trenerka i sminka?
pa to je u redu ukoliko je smikna prilagodjena dobu dana i prilici. Pa sta sad treba da idem ulicom bleda kao avet i izbecena kao rakun samo zato sto sam obukla trenerku?

: maleenaa - 29. oktobar 2009 17:06:21(UTC)
Hihihi.Jao ovo poslednje mi vraca sliku 90-ih.Secam se cica koje su imale dzempere na V izrez pa trenerka .Naravno dzemper uvucen.Nakit bizuterija a sija samo tako i naravno nezaobilazne naocare na glavi a napolju mrkli mrak .Uh to su bili dani bar sam se smejala :)

: simona78 - 29. oktobar 2009 0:48:27(UTC)
Citat:
pahuljica - 28/10/2009 19:18

Citat:
mamakata - 27/10/2009 18:08

Mislim da su neke stvari UVEK out:

- cipele i trenerka, zajedno

Kao i trenerka i šminka pa još i nakit.

Trenerka+sminka+nakit=smajli koji povraca

: stancha - 29. oktobar 2009 0:16:31(UTC)
Citat:
mima80 - 21/10/2009 14:12

Naramenice NIKAD!!!!!To je po meni najodvratnija modna tekovina, potpuno mi izgleda ocajno!I takodje po meni zauvek OUT su spicaste cipele, uvek su mi bile odvratne i uvek ce mi biti, strasne sam probleme imala da pronadjem odgovarajucu obucu pre par godina kad su one bile hit, nije moglo nista normalno da se nadje
A IN mi je uvek sve sto je originalno i drugacije, i naravno ne kosi se sa osnovnim nekim estetskim kriterijumima, IN mi je svako ko ne nosi ono sto je te sezone IN, uzasava me ta uniformisanost, ceo grad u istoj boji i slicnom fazonu

Iako mrzim rečenice ovog tipa,moraću sad da izgovorim jednu
OVO KAO DA SAM JA PISALA bravo bravo bravo

: pahuljica - 28. oktobar 2009 21:18:41(UTC)
Citat:
mamakata - 27/10/2009 18:08

Mislim da su neke stvari UVEK out:

Kao i trenerka i šminka pa još i nakit.

: mamakata - 28. oktobar 2009 20:36:06(UTC)
Citat:
lillyblue - 28/10/2009 18:16

Slazem se sa vecinom stavki mamakate, samo mi nije jasno zasto su uredni nokti auticon_rolleyes

:D Greska! Trebalo je da pise: Uvek IN :)

: lillyblue - 28. oktobar 2009 19:16:58(UTC)
Slazem se sa vecinom stavki mamakate, samo mi nije jasno zasto su uredni nokti auticon_rolleyes

: mamakata - 27. oktobar 2009 20:08:06(UTC)
Nova sam na forumu, ali mi je ova tema prva privukla pažnju. Mislim da su neke stvari UVEK out:

- sve napravljeno od veštačkih materijala: skaja, poliestera, sintetetike. Užasne su kopije modernih džempera napravljene od jeftine sintetike. Kao da na sebi nose natpis: "Hvala ti, bako!"
- sve od krzna: prirodno vredja etiku, veštačko estetiku
- previše detalja: oni čine stil, ali jedan suviše čini promašaj. Dakle, kao što je odavno rekla Koko Šanel: "Kada se pogledate u ogledalo pred izlazak, skinite sa sebe ono što vam prvo upadne u oči".
- prenaglašena frizura: kosa mora da izgleda čisto, negovano i prirodno, a ne kao perika poljske kasirke iz '82.
- prejaka šminka: dečiji crteži su lepi, ali ne na maminom licu. Pravilo je, ili naglašene oči, ili naglašena usta. Sve što svetluca dozvoljeno je samo noću.
- neadekvatne čarape: crne su (uglavnom) promašaj za dan, a u onima "boje kože" noge izgledaju kao viršle.
- nabrana odeća na telu sa kojim kilcetom viška
- ili dekolte ili kratka suknja, zajedno nikada (osim za one profesije kojima je to "must have". Mislim na estradu, sram vas bilo! :) )
- uredni nokti, uvek
- slojevita moda je dozvoljena tinejdžerkama u hipi fazi. Sve dame starije od 17 u slojevima garderobe izgledaju kao da su se oblačile u mraku
- odeća za broj veća/manja uvek je OUT
- veš koji štrči, viri i vrišti
- šešir posle 18h
- žene koje su obučene kao tinejdžerke, tinejdžerke odevene kao žene...

: jelenaorg - 22. oktobar 2009 12:51:11(UTC)
icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol luuujkooo icon_lol icon_lol icon_lol

: kika - 22. oktobar 2009 11:57:31(UTC)
ALI EVO BICU DOBRA , SPREMNA SAM DA CITAM I CUTIM kucam

zagrljaj

: kika - 22. oktobar 2009 11:55:13(UTC)

Jao Ella nisi omasila, nego ti svaka cast Ja se u to ne razumijem, pa nisam nista do sad ni pisala, ali kad vidjeh kikin post odmah mi je bila slika pred ocima, bilo mi smijesno i morala sam da prokomentarisem
Malo sam se nasalila, ne zamjerite mi

ZENE JA SAM PLAKALA OD SMEHA DOK SAM PISALA SVOJ POST.
ZAMISLJALA SAM SEBE, IN OBUCENU, I PREMIRALA!!!!

MORALA SAM DA SE UBACIM, JER INACE SE I SALIM NA SVOJ RACUN, DA SAM SIGURNO NEKA FAMILIJA BOSKU BUHI , JA SAE TOLIKO DEMODE OBLACIM, DA SAM SMESNA,
A ZAMISAO JOS DA PROBAM SADA DA BUDEM IN, JE CIRKUS.

I POJMA NEMAM STA JE IN, I DIVIM SE ZENAMA KOJE SU STRUCNE ZA TO, DA SE RAZUMEMO, NEKAKO SAM JA UVEK BILA MIMO SVETA, A VOLIM KAD JE NEKO STRUCAN U SVOM POSLU.

ALI NATAPIRANE SISKE ruganje ruganje ruganje ruganje ruganje ruganje ruganje ruganje
NAS JE TO STREFILO NEGDE KRAJEM OSNOVNE POCETKOM SREDNJE.....

: Iva&Lule - 21. oktobar 2009 18:18:25(UTC)
Ella,naravno da nisi omasila pa vidis da niko nije imao zamerki na tvoj raporticon_wink Svi znamo da pratis modu i sto napisa Hippi imas istancan ukus za sve,a ne samo za garderobuicon_wink

Ja sam zato Kiku citirala i izdvojila sta stvarno nikad ne bih mogla da obucem i obujem.Kao sto ne mogu da bravo za naramenice i cizme iznad kolena kad zaista nisu po mom ukusu,moze se makar izdvojiti jedna,dve stvarcice :)

: Ella - 21. oktobar 2009 18:09:20(UTC)

Uh... reko sad ce biti frke, svi ce na mene skociti doomed , kad ono medjutim ... icon_rolleyes icon_lol   Ok, znaci nisam omasila temu?! Ja sam razumela da ovde trebamo zaista davati opsti raport o danasnjim trendovima, bez da mesamo sebe i da polazimo od sebe sta mi volimo i ne volimo. Zbog toga mi se dopala tema jer treba biti objektivan. Pa sam se malo igrala nekog m odnog novinara ruganje   Ako se vecina slaze, adj da nastavimo u tom smeru... Jer kao sto Jelena rece mozemo do sutra pisati o tome sta mi volimo il ne volimo, svakako nam se ukusi ne poklapaju.

P.S. Hippi, mozes da me opsujes, necu se na tebe naljutit'.. em sto si  trudnica , em sto je Ksenija sestra Stellina (po izgledu) :)

: Jelena&Teodora - 21. oktobar 2009 17:35:44(UTC)
Citat:
Ella - 21/10/2009 15:22

Ja vas sve citam i sad mislim da sam ja luda, jer sam izgleda samo ja omasila temu icon_rolleyes   Ja sam jedina koja je pisala objektivno sta je ove sezone in & out. Svi ostali pisu "ja", "meni" se to dopada, "meni" je to odvratno itd. Izvinjavam se. Da onda i ja da pocnem da nabrajam sta se samo MENI dopada (gde bi mi bio kraj icon_lol ).

Potpisujem....
Tacno tako......ovo je tema na kojoj se diskutuju novi trendovi i moda ove sezone (tako sam bar ja shvatila ).....
A o ukusima se ne raspravlja,i ako je nesto moderno ove sezone ne mora da znaci da cete slepo pratiti trendove,svako od mode uzima ono sto mu se svidja......
I ako se ove sezone npr. nose naramenice-to uopste nije smesno,to diktiraju svi svetski dizajneri i modni kreatori,a vi ih ne morate nositi ako vam se ne svidjaju :)

: hippeia - 21. oktobar 2009 17:33:53(UTC)
Citat:
Ella - 21/10/2009 15:22

Ja vas sve citam i sad mislim da sam ja luda, jer sam izgleda samo ja omasila temu icon_rolleyes   Ja sam jedina koja je pisala objektivno sta je ove sezone in & out. Svi ostali pisu "ja", "meni" se to dopada, "meni" je to odvratno itd. Izvinjavam se. Da onda i ja da pocnem da nabrajam sta se samo MENI dopada (gde bi mi bio kraj icon_lol ).

Jao Ella :) nisi omasila, nego ti svaka cast :) Ja se u to ne razumijem, pa nisam nista do sad ni pisala, ali kad vidjeh kikin post odmah mi je bila slika pred ocima, bilo mi smijesno i morala sam da prokomentarisem :)
Malo sam se nasalila, ne zamjerite mi :)

A Ella respect za tvoje profi analize i moram da priznam da imas istancan ukus i sve sa mjerom icon_wink respekt

: Ella - 21. oktobar 2009 17:22:30(UTC)

: Iva&Lule - 21. oktobar 2009 17:14:06(UTC)
Ahahahahhahahahhaha ruganje Ahahahhaahhahahahah sok

hippi,znaci umirem na natapirane shishke sok jaoj majko moja gde se toga seti,svaka ti cast bravo

: jelenaorg - 21. oktobar 2009 16:50:03(UTC)
Citat:
kika - 21/10/2009 11:41

ZNACI CIZME IZNAD KOLENA I NARAMENICE.
A IZMEDJU VUNENI DZAMBO DZEMPER, A ISPOD HELANKE.
PREKO DZEMPERA OGROMAN KAJIS, PO MOGUCSTVU PRESVUCEN KRZNOM.

ZNACI MACKE U CIZMAMA zvezda

DA LI SAM SPREMNA NA TO ? icon_rolleyes

jeste cool ali ni aj za ovo spremna nisam, zamislite mene sa prosecnom visinom , velikim stomakom, debelim nogama dugom kosom ovako obuceni malo je reci vestica

: mima80 - 21. oktobar 2009 16:23:04(UTC)
Hahaha, i natapirane siske ruganje ruganje ruganje To je bio hit!

: hippeia - 21. oktobar 2009 16:21:44(UTC)
Citat:
kika - 21/10/2009 11:41

hahaha ludilo:) Zaboravila si natapiranu kosu, jako rumenilo i zelenu, plavu, eventualno jako naglasenu tamno sivu sjenku precnika 2 svjetlosne godine oko ociju :)

Slazem se sa Kikom, Ivom i Mimom...malo sam vas citala i cini mi se da je jecca dala najpriblizniji opis onoga sto se meni svidja :) u stvari da li je to uopste bilo na ovoj temi hmm nije bitno, negdje je vec pisala :)

: mima80 - 21. oktobar 2009 16:12:01(UTC)
Naramenice NIKAD!!!!!To je po meni najodvratnija modna tekovina, potpuno mi izgleda ocajno!I takodje po meni zauvek OUT su spicaste cipele, uvek su mi bile odvratne i uvek ce mi biti, strasne sam probleme imala da pronadjem odgovarajucu obucu pre par godina kad su one bile hit, nije moglo nista normalno da se nadje
A IN mi je uvek sve sto je originalno i drugacije, i naravno ne kosi se sa osnovnim nekim estetskim kriterijumima, IN mi je svako ko ne nosi ono sto je te sezone IN, uzasava me ta uniformisanost, ceo grad u istoj boji i slicnom fazonu

: Iva&Lule - 21. oktobar 2009 16:01:47(UTC)
Citat:
kika - 21/10/2009 12:41

Ja nisam spremna za naramenice i cizme iznad kolena,niti cu ikad biti spremna.Jednostavno ne volim to koliko god da je moderno.I cizme iznad kolena ne mogu stajati svakom,za to su potrebne duge i savrsene noge,da bi zaista izgledalo sexy :)
Kao sto ne pristaje svakom crveni ruz,crveni lak,biserni nakt bilo da je imitacija ili pravi icon_wink Jednostavno neke stvari treba znati nositi,a ne nositi po svaku cenu samo zato sto to diktiraju modni trendovi.

Od koze mogla bih nositi dobru jaknicu,rukavice,cizme i uvrh glave neku dobru suknjicu.Kozne pantalone ne podnosimsok

: kika - 21. oktobar 2009 13:41:16(UTC)

: Lavita - 20. oktobar 2009 3:51:27(UTC)
uvek ce biti ljubomornih i bezobraznih ljudi

ako neko ne zna koji je grad PARIS
TO JE PARIZ
tako da toliko o tome ko treba da seta ulicama vecih gradova
i da dodam
ne vidim na ulici zene sa konjskim repovima
a to sta nosimo u kuci to ne treba da nam diktira trendove hahahahahahhaha

: Ella - 19. oktobar 2009 22:27:34(UTC)
bravo bravo bravo dopada mi se tvoj fashion raport Jelena icon_wink   E da ja sam zaboravila na kozu, definitivno to prednjaci ove sezone!

: Jelena&Teodora - 19. oktobar 2009 17:40:17(UTC)
Vi se devojke baš zabavljate :)

Evo i mog Fashion raporta (nadam se da neće biti pravopisnih grešaka ):

-Koža-Definitivni modni must have već par sezona, kraljica koža, ove jeseni nosiva je u svim varijantama. Dok smo prošlu jesen furali samo kožnu jaknu, ove jeseni svakako nabavite barem jednu kožnu haljinu, ili uske, ultra pripijene kožne panatalone.

-Krzno-Za jesen savetujemo krznene prsluke i kraće krznene jakne, tričetvrt dužine ili čak malo ispod struka, jer deluju mladalački i moderno. Najnoviji hit ove jeseni-zime su šubare.

-Ultra visoke čizme-Apsolutni hit za ovu jesen su ultra visoke čizme koje prekrivaju kolena i vrište seksepilom. Visoke i ultra uske čizme zavladaće ulicama ove jeseni. Koža, antilop ili neki treći materijal, bitno je da su iznad kolena.

-Debeli pletneni džemperi-Ove zime će hit biti debeli, masivni pleteni džemperi. Konačno - nešto moderno i funkcionalno!

-Helanke-su ove jeseni u trendu, možete ih nositi uz haljine, a ako vam treba elegantnija odevna kombinacija nabavite helanke od sjajnog materijala.

-Naglašena ramena-vratila se moda naramenica na blejzerima i sakoima.

-Šalevi i ešarpe-šarene i zanimljive.

-Čarape-smele i upadljive,u svim bojama i dezenima.

-Nakit- sve XXL i minđuše,prstenje i narukvice.

Toliko od mene za sada !!! caos

: jelenaorg - 19. oktobar 2009 14:24:19(UTC)
Citat:
Ella - 19/10/2009 10:53

Citat:
kika - 19/10/2009 10:50 ELLA , SRECO, AJDE PROSETAJ SE NEKIM VECIM GRADOM zaljubljen

ruganje icon_lol icon_lol icon_lol ovo je forumska recenica godine  sok

icon_lol icon_lol icon_lol ekstra , koja fora ... LEGENDARNA... omiljeni forumski citati ruganje ruganje ruganje

: Ella - 19. oktobar 2009 13:35:45(UTC)

sta ti cekas Kiko?

nastavak sledi

Daj ispleti mi vise taj sal, vuneni salovi su IN uvek bili 

: kika - 19. oktobar 2009 13:08:03(UTC)
strikam

: Ella - 19. oktobar 2009 12:53:03(UTC)

Citat:
kika - 19/10/2009 10:50 ELLA , SRECO, AJDE PROSETAJ SE NEKIM VECIM GRADOM zaljubljen

ruganje icon_lol icon_lol icon_lol ovo je forumska recenica godine  sok

: kika - 19. oktobar 2009 12:50:48(UTC)
ELLA , SRECO, AJDE PROSETAJ SE NEKIM VECIM GRADOM zaljubljen

: T3 - 19. oktobar 2009 10:31:52(UTC)
po meni uvek IN i u trendu je bela kosulja i crna kratka haljinica koju bi svaka zena trebala imati u svom ormanu..pritom jos i neki adekvatan set nakita,rucni lep zenski sat,zlatne baletanke koje su ovog leta bile hit,kao i torba u istoj boji..nikad nisam mislila da cu voleti i nositi zlatnu boju ali eto desilo se..isto vazi i za srebrnu varijantu mada mi ona deluje mnogo vise kicastije od zlatne pa je izbegavam..takodje dobar parfem nikako napadan i ne previse slatkast,kao i mantil ili ti zenski kaputic onako srednje duzine i cizme naravno bilo da su na spic ili paciji kljun ko kako voli..

otprilike je to to sto je za mene uvek apsolutni IN ,naravno jos uz sve to i crne i bele varijante i kombinacije obozavam koje nikad ne izlaze iz mode..bilo da su obuca,odeca ,ili tasne u pitanju ove boje su uvek moderne u trendu i sto je najvaznije idu na sve.

volim i kratke sorcice bilo leti ili zimi bilo da su karirani ili jednobojni,ali ih retko nosim..prvenstrveno sto nemam gde,mada volim da ih vidim na drugim zenama/devojkama posebno kojima dobro stoje..

ove jeseni su in i strikane stvari dakle tunike,duge suknje,bolera..sto mi se bas svidja ,uz to neke dobre carape i cizme su savrsen spoj..

: Ella - 19. oktobar 2009 0:26:29(UTC)

Citat:
Letacica - 18/10/2009 09:08 Svako treba da nosi ono sto mu se svidja,a trebalo bi i ono sto mu lepo stoji i sto nije kic...Povoditi se za modom kao necim obaveznim je gubljenje vremena...Neke stvari jesu demode,ali napisati da je out konjski rep je totalna glupost!On nije za svecane prilike ili za odredjena zanimanja,ali u svim drugim slucajevima je jako koristan... Cipele sa spicem su mi super i nosicu ih bile u modi ili ne kao sto nosim i paciji kljun i okruglaste,kakve se nose od prosle ili predprosle godine... Nekima bi bilo bolje da malo obnove pravopis,jer je toliko puno nepismenih,da je to mnogo vece sramota nego nositi nesto sto je out... Ko zeli da bude u modi,neka malo gleda tv,kupi novinice i proseta se nekim vecim gradom...:-)

Pazi Letacice, citam tvoj post i ne znam kome se ti obracas? hmm Budi jasnija, pa da znam. U slucaju da mislis na mene, reci mi sta ti konkretno u gramatici smeta?! icon_rolleyes Iako ne bi zelela da kvarimo temu, al ajd' kad si vec pocela, da razjasnimo :) I jos nesto.. procitaj moj post gde sam pisala sta je IN & OUT, ne misleci i ne pominjajuci sebe, tj nisam pisala ono sto JA volim ili smatram da je IN&OUT, vec ono sto nam sada svetski trendovi diktiraju. Ono sto nam je servirano na modnim pistama i u monim casopisima. Zelim samo to da pojasnim. Jer nije poenta ove teme da pisem sta se meni licno dopada. Ipak ja ne pokrecem svetske trendove, i nije do mene  icon_wink A kad smo vec kod pravopisa, (bez ikakvog vredjanja sa moje strane), ajde prvo ti pogledaj svoj post da li ima neke greske pre nego sto ga posaljes icon_wink Nista licno, vec ja 'nako.... Meni licno i ne smeta kad se jave neke slucajne greske (o tome smo pisali milion puta i ranije), i mislim da ni ja, a ni ti ne mozemo nauciti nekoga tacnom pravopisu. Tako da, savetujem ti da se puno ne opterecujes oko toga. Ovde smo svi da se druzimo i da nam bude lepo icon_wink

caos  

: Letacica - 18. oktobar 2009 11:08:41(UTC)
Svako treba da nosi ono sto mu se svidja,a trebalo bi i ono sto mu lepo stoji i sto nije kic...Povoditi se za modom kao necim obaveznim je gubljenje vremena...Neke stvari jesu demode,ali napisati da je out konjski rep je totalna glupost!On nije za svecane prilike ili za odredjena zanimanja,ali u svim drugim slucajevima je jako koristan...
Cipele sa spicem su mi super i nosicu ih bile u modi ili ne kao sto nosim i paciji kljun i okruglaste,kakve se nose od prosle ili predprosle godine...
Nekima bi bilo bolje da malo obnove pravopis,jer je toliko puno nepismenih,da je to mnogo vece sramota nego nositi nesto sto je out...
Ko zeli da bude u modi,neka malo gleda tv,kupi novinice i proseta se nekim vecim gradom...:-)

: jelenaorg - 10. oktobar 2009 1:05:17(UTC)
Citat:
Ella - 9/10/2009 22:49

Simona jako mi se dopada tvoj fashion raport icon_wink

Ja bi dodala da su IN karirani sorcevi, takodje i tregeri. Ja sam kupila jedan sorc sa tregerima ali od jeansa, skroz je cool  icon_wink , uz to dobre carape i cizme  zvezda

sjajno cizme ili carape ali OBICNE crne ili boja koze bes ikakvog rada !

: Ella - 10. oktobar 2009 0:49:14(UTC)

Simona jako mi se dopada tvoj fashion raport icon_wink

Ja bi dodala da su IN karirani sorcevi, takodje i tregeri. Ja sam kupila jedan sorc sa tregerima ali od jeansa, skroz je cool  icon_wink , uz to dobre carape i cizme  zvezda

: jelenaorg - 10. oktobar 2009 0:43:42(UTC)
Bubreguse su gace za bakute - bake, duboke siroke pokriju celu guzu i skoce na ledja i pod grudi skoro e te,

: Iva&Lule - 10. oktobar 2009 0:16:00(UTC)
Citat:
simona78 - 9/10/2009 22:52

Zaboravih napisati, moj IN za sva vremena je bijela kosulja smizlica

I meni takodje,imam nekoliko belih kosulja i volim da ih nosim i kobinujem na razne nacine bravo

: simona78 - 9. oktobar 2009 23:52:29(UTC)
Zaboravih napisati, moj IN za sva vremena je bijela kosulja smizlica

: malisha75 - 9. oktobar 2009 21:48:06(UTC)
Ja sam se juce nashopingovala! Orobila sam Esprit :). Dakle, nekada mi se ne svidi u toj radnji bas nista, a ove jeseni mi svidja ama bas sve! Inace, vidim da je ove sezone IN ljubicasta boja.

: simona78 - 9. oktobar 2009 17:58:50(UTC)
Jelena, kakve su to gace-bubreguse??? Nijesam u toku icon_eek

: jelenaorg - 9. oktobar 2009 17:10:48(UTC)
Moram nesto da dodam povodom gaca- bubregusa , juce gledam na nekoj TV , neke nove clanice grupe Luna kazu kako su gace bubreguse totalni hit, kako svi treba da ih nose, kako one kreiraju novu kolekciju tih gaca, kako je to nesto naj naj naj atraktivnije ove godine, gledam i neverujem icon_eek
e sad eto odgovora sto smo izopaceni i obuceni kao cirkus kad nam modu diktira estrada.

: Iva&Lule - 9. oktobar 2009 15:24:02(UTC)
Ella i Simona icon_wink slazem se sa vama u potpunosti lepo ste opisale sve smizlica
Jedino od navedenog sto ne volim,a vec sam pisala su cizme iznad kolena,one ogromne sto se pre nosile uz minice.To ne volim,a ostalo je sve po mom ukusu smizlica

: simona78 - 9. oktobar 2009 14:47:40(UTC)
Ajde i ja da napisem par redova, volim da sam u toku modnih desavanja, ali primjenjujem samo ono sto mi se dopada i sto mislim da 'lezi" :)

Za mene su vjeciti IN: kape, sesiri, marame, esarpe, salovi,... Obozavam te detalje i cesto ih koristim u odjevnim kombinacijama.

Mnogo volim da imam i dobar sat i suncane naocare, naravno cipele (cizme) i torbu!

To su neki moji "fetisi", a sto se opstih trendova tice, stanje je ovako (pomenucu samo one trendove za jesen-zimu 2009./10. koji su po mom ukusu):

- Trend boje ove jeseni su ljubicasta, tirkiz i petrolej plava (kombinovana sa sivom), tamno roza, boja sljive, tamno narandzasta,... Karo dezeni su opet u modi!

- MUST HAVE je oversized shirts, dakle majica koja izgleda kao da vam je velika (sto je dobro za prikrivanje stomacica nakon porodjaja icon_wink ). Takodje i babydoll tunike i dugacki strikani puloveri, strikane haljine,...

- Cizme preko koljena su ovogodisnji HIT.

- Trenerke u stilu 70-ih,

- Sto se frizura tice, u trendu je kovrdzava verzija bob frizure (ja kupila viklere i probala vec, like it icon_lol ), uglavnom je kod frizura naglasak na prednjem dijelu, tj. siskama,...

Sjeticu se jos caos

: jelenaorg - 9. oktobar 2009 13:12:39(UTC)
odlicna analiza ella, svaka cast vidi se da ti ej modica slaba tackica.

: malena89 - 8. oktobar 2009 22:37:34(UTC)
slazem se sa svim in & out stvarcicama... ni ja ne volim previse iskvarcovane devojke sve po meni treba da bude u granicama normale kao ni previse jaka sminka...

sto se tice obrva mrzim sto je neko rekao kad neko obrije obrve pa ih nacrta olovkom...
sandale, cipele, cizme u spic meni su IN...
za mene su IN dugacke mindjuse... ja ih obozavam...
ogromne torbe velicine ko da ides na pijacu meni su OUT...
torbice nema sta da ih vidis IN

Ella za boje bih se slozila sa tobom...

eto to je od mene...

: Ella - 8. oktobar 2009 16:02:53(UTC)

Moram da pohvalim Jelenu koja se setila da otvori ovu temu bravo   Bas me je pogodila, i mislim da bi imala ovde ceo roman da napisem, ali pokusacu da skratim sto je vise moguce i sa vremena na vreme cu ovu moju listu popunjavati :)

Moram da naglasim da obozavam ovu "danasnju" modu, pogotovo sad ovu sezonsku "jesen-zima", jer po meni nikad nije bila bolja, udobnija ni lepsa  icon_wink Ja bi ovu jesen nazvala "zlatnu"! 

IN boje: ove jeseni/zime po meni su definitivno: crvena, zlatna, smedja, oker, bronzana. Ma obuci se u bojama lisca je pravi HIT. Moram naglasiti da se danas crvena nosi vise nego ikada (iako ja sam izbegavam bas tu boju jer je previse napadna za mene). Ako ste pratili svetske modne trendove i sve nedelje mode po raznim delovima sveta, primetili ste koliko se na modnoj pisti potencira crvena boja, da bi ubila malo ovo jesenje sivilo :)  Jedna crvena haljina ove jeseni je HIT. Ali takodje je dovoljno da imate jedan mali detalj u crvenoj boji koji ce d razbije tamnije boje i doda malo sexipila, pricam sad o npr crvenim cipelama, kaisu ili torbi....

IN stvari: nabrojacu par stvari koji su zaista potrebni ove sezone.

1. Marame i salovi. Ja npr ginem za tim :) To mi je nezaobilazni modni dodatak. Rado u nekim zarkim bojama, koje ce razbiti monotoniju onih boja koje vec imate na sebi.

2. Kaisevi: i ova godina je godina kaiseva, samo dosta tanjih, a ne onih debelih kao predhodnih godina. Tek tako da naglasava struk. Onaj ko nema neki struk (kao npr ja :)) nek nosi deblje kaiseve. Tanak kais preko neke duge kosulje je za devojke koje su bas zgodne i samo da naglase jos vise ono sto imaju.

3. Torbe (moja slaba tacka :)) Ranije su se nosile vece torbe, bas one velike. Danas su torbe torbice, znaci izuzetno manje. Torba je zeni neke vrste statusni simbol. I dalje su IN pismo torbice bez rucke za npr nocne izlaske.

4. Cipele i cizme: yeeeeaaa ima li zene da to ne voli? :) Cizme u svim varijantama, i one ultraseksi vrtoglavih potpetica za kojim muskarci lude  icon_lol   (koje su do kolena a i preko kolena). A i one vise u nekom sportskom i lezernom fazonu, skroz ravne. Ja licno sad odkidam na te ravne, prevrnute koze, siroke, gde mogu strpati farmerice. Sto se tice cipela, nikako u spic (pisala sam gore o tome, to je totalno out). Cipelice koje idu uz sve varijante, naravno na stiklu. I dalje je u modi da su prsti otvoreni.

5. Nakit: Danas je sve glomazno, ogormno pa i narukvice, mindjuse itd. Vise ogrlica oko vrata, veliki prstenovi, debele narukvice, sve to za sto upecatljiviji izgled. 

6. Rukavice: obavezan detalj, jos najbolje su one od sjajne koze. Ukoliko zelite mozete uzeti rukavice i u nekim jarkim bojama, koje idu uz vas sal ili maramu. 

E ovo sad cu najvise od svega da naglasim...

7. Ukrasi u kosi: ove sezone su totalno IN- trakice za kosu, raifovi za kosu (za obicne i svecane prilike), masnice, ukosnice, kopce, snalice... Ovi detalji daju dozu extravagancije i ako uz to obucete najobicniju crnu haljinicu, pretvraju u elegantan outfit. Za duzu kosu su tu svetlucave snalice i masne, koje jednako dobro idu uz dnevnu kombinaciju kao i uz vecernju. Ja licno sam nabavila nelikiko ovih detalja i rado ih nosim  icon_wink

Sto se tice leta 2010, sigurna sam da dolaze opet na red jarke boje, kao i sarene haljinice u cvetnom dezenu i fluorescentni nakit. Ali o tome cu vise kasnije, jer ce biti dosta toga jos.

OUT: kratke majicice koje pokazuju go stomak, spicaste cipele, otvoreni dekolte gde vire push up nabijene sikice :), jaka sminka, peglana ravna kosa, barbie look :),  bele pantalone, jeans sa niskim strukom, cowboy sesiri, sljokice, kravate za zene (trenutno nije sad u trendu, iako izgleda elegantno)... itd (seticu se jos OUTica) icon_lol

caos  

: Iva&Lule - 6. oktobar 2009 19:58:48(UTC)
Citat:
Iva&Lule - 21/7/2009 17:52

Jelena bravo za temu bravo odlicna je icon_wink

Iskvarcovane devojke totalno--- OUT

Cipele,papuce,cizme koje idu u shpic---OUT

Nadogradnja kose do dupeta--OUT

Ella bravo ja sam vec pisala o tome na pocetku teme ja moje ne nosim odavno,ali odavno dosta toga dolazi u obzir samo da nije spic u pitanju :)
Cekamo tvoje modne instrukcije icon_wink

: Ella - 6. oktobar 2009 19:44:09(UTC)
Nisam vas citala, ovu cu temu na tenane ispocetka procitati... Ali ja moram dodati nesto (mozda ste pomenuli ranije)... Totalno, ali totalno OUT su mi cipele i cizme na spic icon_eek :>  Katastrofa mi je to!

: Iva&Lule - 6. oktobar 2009 18:39:47(UTC)
Debeli dzmperi sa dugim i kratkim rukavima,tunike,bolera,lepo uradjene rolke sad jako moderno i IN :) Inace obozavam dzempere dobro uradjene,a ova moda mi odgovara sad samo obucem debeli dzemper i pravac napolje :)
Cizme ravne,na malu stiklicu ili vecu deblju svih duzina od cukljeva do ispod kolena -IN

Uzasne su mi ove zmijske i krokodiske helanke sa takvim dezenima icon_eek sto se sad nose ili skaj helanke u raznim drecavim bojama i preko toga one cizme iznad kolena icon_eek meni je to jako neukusno i totalno OUT koliko god da je u modi sok

: macaraca - 15. septembar 2009 18:52:38(UTC)

* Dugi nokti izlakirani ranim aplikacijama-- zavisi kako su isarani

* tanke obrve poput Gwen Stefani, Goce trzan i sl-- OUT

*  pantalone na tregere nije vaan materijal -- OUT

*  dzins u totalu i gore i dole, teksaski fazon -- out

* Kosa sa formom stroge formirane lokne ili strogo peglana na ravno - OUT- trenutno IN vetar u kosi neobavezno

*  Cipka, ala strikala mi baka , totalno -- OUT

* Kozne jakne fazon Michael Jackson-- OUT

* Nakit sa krupnim verskim obelezjem ( krst) kao i medaljoni u HIP-HOP fazonu - OUT

* Mama dzins- misli se na duboge farme koje idu do struka sa sirokim bokovima i falticama pozadi i napred, slabo to vidjam po nasoj zemlji ali u Americi da bas bas cesto- OUT

* Dekoltei , ala Ceca i ostala Grand parada - OUT

* Mini sunknje ono bas bas kratke- OUT

* Tange koje izviruju iz plitkih pantalona ili farmerica - OUT

* Animal print - OUT

* Kod gojaznih kratke majice gde ispada stomak, uske majice gde kipi salo sa strane, uske farmerke gde puca zadnjica i ispod zadnjice bokovi , butine... -- OUT

* Hippy fazon izblejenih majica - IN

* Indija fazon sa aplikacijom Indusovog profila sa perjem na glavi- OUT

* Konsji rep i gumice za kosu - IN

*  Muske kosulje sa previse detalja Mozzart fazon , karneri, cipka, zvono rukavi - OUT

* Zene u muskom odelu sako , kravata, pantalone - IN

* Kombinacija odelo muko na patike ala Justin Timberlek- OUT

*  Jaka sminka , zeleno, plavo, sa strogim crtama na kapcima -- OUT

* Crni ili braon okvir okolo usana ili bilo koja druga boja olovke za usne koja odstupa previse od boje karmina - OUT--- u ovom friku je JK vodeca.

*  Providna garderoba tipa Britni ili Madonna u usponu , ispod koje se nazire svasta i ves a mozda ga i nema --OUT

* Vise od 3 boje na sebi nedopustivo, a u evropskim centrima mode kao sto je Paris nikako vise od 2 boje i po mogucstvu jednobojno, na prmer bela majica , crni sorc, bele ili crne japanke- IN

* Pirsing- OUT

* ako garderoba sarena onda moze flower print- IN

*  NO 1 na svetskoj top listi frikova su gace ili ti donji ves koji se ocrtava u prevodu na srpski " BUBREGUSE" na uske pantalone- OUT

* vise od jedne torbe na ramenu, ili torba i kesa ili dve torbe mala i velika- OUT

*  Prstenje dzombasto od kamzenja i kojecega pa prekrije pola ruke -- ZAVISI

*  Majice sa printom koji ima neke poruke kao sto je na primer "fuck me" ili bilo koji drugi natpis -- OUT
* Slokice, strasevi sve svetlece - IN

: jelenaorg - 11. avgust 2009 3:32:25(UTC)
Puder koji nije srazmeran sa bojom prirodne koze pa onda dobijemo tamno lice a svetao vrat a na ivicama vilice straftu. OUT :>

: Iva&Lule - 29. jul 2009 15:46:14(UTC)
Citat:
Iva&Lule - 23/7/2009 12:28

Jeste kobinezoni,shalvare,lagane leprsave tunike bravo

Kupila sam juce prelepe shalvare,dugo sam trazila i isprobavala razne modele,materijale sve sve i nadjoh meni odgovarajuce :) Nisam htela da uzmem u boji ili sarene,uzela sam crne onako izgledaju teske i bogate,a tako su jednostavne i lagane.Mogu se nositi i duge ili da se malo povuku do ispod kolena pa izgledaju krace :) Kombinovacu ih uz razne majcice:) Jos sam ih nasla u mom omiljenom butinku + extra snizenje :) I prelepu plavo roze tuniku neobicnu skroz, koju sam kupila zbog jedne zakazane vecere :)

: andrea - 27. jul 2009 23:19:07(UTC)
A nisam napisala, bila je na autobuskoj stanici :)

In - kombinacija chartereuse zelena i tirkizno plava boja.
Out - carape (sokne) ispod baletanki.

: jelenaorg - 27. jul 2009 17:33:34(UTC)
andrea , slucaju iz tvog posta je falila samo lakovana torbica koja se lako vrti i trasa stanica ili neki park, auto put, most i slicno icon_arrow

i ja glasam za kombinezone.

OTU- carape grilonke raznih boja,IN - boja koze najjednostavnije.

: Iva&Lule - 23. jul 2009 14:28:18(UTC)
Jeste kobinezoni,shalvare,lagane leprsave tunike bravo

: Jelena&Teodora - 23. jul 2009 14:12:16(UTC)
NAJ IN ove sezone su kombinezoni-svih duzina i boja bravo

Ja sam kupila vec dva,a merkam i treci :)

: andrea - 22. jul 2009 0:23:04(UTC)
Sad se setih jednog "prizora" koji sam videla nedavno u gradu. Zenska, nekih 30tak godina, obucena u sledece....Crvena jakna od skaja sa gumom oko vrata, struka i rukava, pa teksas sorc koji ne prekriva pola dupeta, sa ogromnim crvenim kaisem, ispod crvene helanke sa ogromnom kolicinom likre, sljasti na sve strane, cevene kaubojke do pola lista i velika crveno-bez torba. Nasminkana u istom stilu crveno na ocima, obrazima, usnama. A kosa plava neoprana sa izrastkom od 15 cm. Bar su prolaznici imali razloga da se smeju ili na zalost (sto se desilo jednoj devjci) udare u kiosk.

: andrea - 22. jul 2009 0:16:51(UTC)
A obrve....nikad nisam cupkala a sad ako su nekome moje predebele....neka ne gleda! A ne volim one tanke tipa tri dlacice i kraj ili obrijane pa nacrtane.

: andrea - 22. jul 2009 0:15:16(UTC)
Nisam zaljubljenik kvarcovanja (citaj ne ulazim u solarijum ni puskom da mi pretis) ali ako neko voli - do neke normalne boje OK, ali MRZIM kad se neka plavusa (boja kose BELA) iskvarcuje ko crnkinja (smalji za povracanje).
Meni su trenutni hit lanene pantalone. A za listu se 100% slazem.

: Iva&Lule - 21. jul 2009 19:44:07(UTC)
Citat:
jelenaorg - 21/7/2009 16:55

kvarcovanje, da ivo danas je beli aristokratski ten vrlo na ceni. icon_lol

He,he zato ja gajim lep beli ten icon_wink Salu na stranu, ali ono res prepeceno bas ne volim,nekako mi deluje bas neukusno,napadno,bez veze, nekako bez zivota neznam

Sto napisa Trudna3 sa cetvrtastu obucu ne volim nikako ako je stikla u pitanju,onda volmi stogo cetvrtaste sandale ili papuce koje su skroz ravne to volim...Ali shpic nikako ,pre cu se odluciti za cizme okrugle napred ili paciji kljun nego spic :)

Ondak icon_lol masna kosa --OUT ok je ako je ono dan- dva ,ali kad se zamasti toliko pa sija od masnoce prilepljena uz glavu to bas ne volim da vidim.Bolje neka je cista i skupljena u shnalu ne mora feniranje,peglanje,lokne i talasi samo da je cista :)

Onda crveni lak na rukama,a roze na nogama sok sta reci za mene totalni OUT icon_lol

Mrezaste carape + minic + neki sexy korset,lepo napisa Aiko sto nemamo smajlic za povracanje OUT

Obrve ne volim ni debele ni tanke jedno vreme sam gajila i jedne i drugeicon_wink ,a sad imam srednje icon_lol

: Aiko - 21. jul 2009 19:28:11(UTC)

* Dugi nokti izlakirani ranim aplikacijama-- OUT (za povracanje)

* pantalone na tregere nije vaan materijal -- IN

* dzins u totalu i gore i dole, teksaski fazon -- total OUT

* Kosa sa formom stroge formirane lokne ili strogo peglana na ravno - kako kome stoji

* Cipka, ala strikala mi baka , totalno -- zavisi kakav je rad, model...

* Nakit sa krupnim verskim obelezjem ( krst) kao i medaljoni u HIP-HOP fazonu - OUT (o bogo:)

* Mama dzins- misli se na duboge farme koje idu do struka sa sirokim bokovima i falticama pozadi i napred, slabo to vidjam po nasoj zemlji ali u Americi da bas bas cesto- OUT

* Mini sunknje ono bas bas kratke- (zaviisi, sa zatvorenom majcom i japankama, ako su dobre noge, meni je IN)

* Tange koje izviruju iz plitkih pantalona ili farmerica - OUT (sacuvajmebozeisakloni:)

* Animal print - OUT (zasto nemamo smajli za povracanje?:)

* Kod gojaznih kratke majice gde ispada stomak, uske majice gde kipi salo sa strane, uske farmerke gde puca zadnjica i ispod zadnjice bokovi , butine... -- OUT

* Hippy fazon izblejenih majica - IN

* Indija fazon sa aplikacijom Indusovog profila sa perjem na glavi- ne razumem

* Konsji rep i gumice za kosu - IN

* Muske kosulje sa previse detalja Mozzart fazon , karneri, cipka, zvono rukavi -zakonom zabraniti

* Zene u muskom odelu sako , kravata, pantalone - OUT

* Kombinacija odelo muko na patike ala Justin Timberlek- zavisi

* Jaka sminka , zeleno, plavo, sa strogim crtama na kapcima -- (a kad je ovo bilo in?, 80-ih?)

* Crni ili braon okvir okolo usana ili bilo koja druga boja olovke za usne koja odstupa previse od boje karmina - ??????? 90-e zivele...

* Providna garderoba tipa Britni ili Madonna u usponu , ispod koje se nazire svasta i ves a mozda ga i nema -zavisi

* Vise od 3 boje na sebi nedopustivo, a u evropskim centrima mode kao sto je Paris nikako vise od 2 boje i po mogucstvu jednobojno, na prmer bela majica , crni sorc, bele ili crne japanke- moze i 10 boja ako ima veze s mozgom

* Pirsing- OUT

* ako garderoba sarena onda moze flower print- ???

* NO 1 na svetskoj top listi frikova su gace ili ti donji ves koji se ocrtava u prevodu na srpski " BUBREGUSE" na uske pantalone- OUT

* vise od jedne torbe na ramenu, ili torba i kesa ili dve torbe mala i velika- ???

* Prstenje dzombasto od kamzenja i kojecega pa prekrije pola ruke -- zavisi od prstenja

* Majice sa printom koji ima neke poruke kao sto je na primer "fuck me" ili bilo koji drugi natpis -- IN, ali fuck me bas ne mora
* Slokice, strasevi sve svetlece - ja ne volim ali moze da bude stos, opet zavisi s cim

: maslacak - 21. jul 2009 19:27:00(UTC)
OUT - previse iskvarcovane devojke
Kada ih vidim dodje mi da ih pitam da li je bolelo dok su se przile toliko

: trudna 3 - 21. jul 2009 19:11:07(UTC)
dobra tema ..evo ja cu iskopirati navedene stavke koje si postavila,pa od njih izvuci sta je po mom misljenju meni OUT a sta IN...

Dugi nokti izlakirani ranim aplikacijama-- OUT
tanke obrve poput Gwen Stefani, Goce trzan i sl-- IN
pantalone na tregere nije vaan materijal -- OUT
dzins u totalu i gore i dole, teksaski fazon -- total OUT dakle ili gore ili dole oba NE NIKAKO.
Kosa sa formom stroge formirane lokne ili strogo peglana na ravno - OUT- trenutno IN vetar u kosi neobavezno
Cipka, ala strikala mi baka , totalno -- OUT
Nakit sa krupnim verskim obelezjem ( krst) kao i medaljoni u HIP-HOP fazonu - OUT

* Animal print - OUT

Kod gojaznih kratke majice gde ispada stomak, uske majice gde kipi salo sa strane, uske farmerke gde puca zadnjica i ispod zadnjice bokovi , butine... -- OUT

* Hippy fazon izblejenih majica - out

* Konsji rep i gumice za kosu - OUT sa ovim nikako ne mogu da se pomirim i ovo pravilo krsim kao i mnogi

* Muske kosulje sa previse detalja Mozzart fazon , karneri, cipka, zvono rukavi - OUT

* Jaka sminka , zeleno, plavo, sa strogim crtama na kapcima -- OUT

* Crni ili braon okvir okolo usana ili bilo koja druga boja olovke za usne koja odstupa previse od boje karmina - OUT--- u ovom friku je JK vodeca.

* Providna garderoba tipa Britni ili Madonna u usponu , ispod koje se nazire svasta i ves a mozda ga i nema --OUT

* Vise od 3 boje na sebi nedopustivo, a u evropskim centrima mode kao sto je Paris nikako vise od 2 boje i po mogucstvu jednobojno, na prmer bela majica , crni sorc, bele ili crne japanke- IN

* Pirsing- OUT

* NO 1 na svetskoj top listi frikova su gace ili ti donji ves koji se ocrtava u prevodu na srpski " BUBREGUSE" na uske pantalone- OUT

* vise od jedne torbe na ramenu, ili torba i kesa ili dve torbe mala i velika- OUT

* Prstenje dzombasto od kamzenja i kojecega pa prekrije pola ruke -- OUT

* Majice sa printom koji ima neke poruke kao sto je na primer "fuck me" ili bilo koji drugi natpis -- OUT
* Slokice, strasevi sve svetlece - OUT

po ovom spisku u skoro svim stavkama se slazem sa tobom ili tim nekim koji je pisao sve ovo..sem sa onom za obrve,volim tanje ili tanke obrve,i sama ih imam tanke...nevolim guste i debele.eto za mene su tanke in,a debele tj suma od obrva out.

iskvarcovane devojke takodje nevolim ,a cipele ili cizme sa spicom napred su mi nesto izmedju i mogu i nemoraju da prodju,ja ih licno ne gotivim nesto preterano,imam samo jedan par takve obuce,ali nemam nista protiv ko voli i kome lepo stoje,mada se uvek odlucujem za paciji kljun nekako taj stil i model vise volim i preferiram.
nevolim ni okruglu obucu to mi je totalni demode i out na kvadrat.

: jelenaorg - 21. jul 2009 18:55:07(UTC)
kvarcovanje, da ivo danas je beli aristokratski ten vrlo na ceni. icon_lol

: Iva&Lule - 21. jul 2009 18:52:51(UTC)
Jelena bravo za temu bravo odlicna je icon_wink

Iskvarcovane devojke totalno--- OUT

Cipele,papuce,cizme koje idu u shpic---OUT

Nadogradnja kose do dupeta--OUT

: jelenaorg - 21. jul 2009 18:45:43(UTC)

Cuvena sada vec fraza koja se cesto pominje u modnim rublikama sta je IN a sta je OUT , ili u prevodu sta je moderno a sta ne. Ja to ponekad zovem modnim frikovima. Imam jako veliku listu tih modnih frikova, narano nisam je pravila ja vec svetski modni kriticari. Po mom kritickom misljanju preterali su i manjini a u vecini su u potpunosti bili u pravu.Ovom temom takodje zelim postici to da se ljudi edukuju i da vecini na ovaj nacin postane jasno da nije sve u novcu , ne mora robica da bude skupa da bi smo bili IN. Pa da pocnemo.... ;]

* Dugi nokti izlakirani ranim aplikacijama-- OUT

*  pantalone na tregere nije vaan materijal -- OUT

*  dzins u totalu i gore i dole, teksaski fazon -- total OUT dakle ili gore ili dole oba NE  NIKAKO.

* Kosa sa formom stroge formirane lokne ili strogo peglana na ravno - OUT- trenutno IN vetar u kosi neobavezno

*  Cipka, ala strikala mi baka , totalno -- OUT

* Nakit sa krupnim verskim obelezjem ( krst) kao i medaljoni u HIP-HOP fazonu - OUT

* Animal print - OUT

* Hippy fazon izblejenih majica - out

* Konsji rep i gumice za kosu - OUT sa ovim nikako ne mogu da se pomirim i ovo pravilo krsim kao i mnogi  ;]

*  Muske kosulje sa previse detalja Mozzart fazon , karneri, cipka, zvono rukavi - OUT

*  Jaka sminka , zeleno, plavo, sa strogim crtama na kapcima -- OUT

*  Providna garderoba tipa Britni ili Madonna u usponu ;] , ispod koje se nazire svasta i ves a mozda ga i nema doomed --OUT

* Pirsing- OUT

*  NO 1 na svetskoj top listi frikova su gace ili ti donji ves koji se ocrtava u prevodu na srpski " BUBREGUSE" na uske pantalone- OUT

*  Prstenje dzombasto od kamzenja i kojecega pa prekrije pola ruke -- OUT

*  Majice sa printom koji ima neke poruke kao sto je na primer "fuck me" buljavko ili bilo koji drugi natpis -- OUT
* Slokice, strasevi sve svetlece - OUT

Ne mogu vise da se setim svega, dopunjavacemo se mi jos caos