Obaveštenja

Icon
Error

: duckiduca - 9. avgust 2010 11:20:19(UTC)
Tatjana kod doktora. icon_eek

: tatjana024 - 5. avgust 2010 22:56:03(UTC)
opet se javljam sa istim problemom,pocela sam da mazem grudi sa lanolinom ali nekeko mi deluje kao da nema efekta...naime imala sam neko jutro fleku od krvi na majici precnika 5cm!!!jako sam zabrinuta sta mi savetujete????

: tatjana024 - 26. jul 2010 23:33:04(UTC)
cao!imam pitanje za vas iskusnije posto je meni ovo prva trudnoca...imam problema sa levom dojkom,naime u 29.nedlji sam i polako je poceo da mi se stvara klostrum,sto je ok ali kako spavam bez brusa cini mi se da sam nekako povredila levu dojku jer sam nasla par kapi krvi po majici ujutro kad sam se probudila.Desava mi se to vec treci put i videla sam i odakle mi izlazi krv tj ne izlazi iz otvora za buduce mleko nego malo pored...sta da radim osim naravno sto cu pitati ginekologa,da li se jos nekome od vas desavalo nesto slicno? :?: i da...malo mi se i suse bradavice pa sta da koristim za to?HVALA UNAPRED...TANJA

: T3 - 9. novembar 2009 1:38:58(UTC)

aneri bas mi je drago stio su ti uljane ad kapi pomogle..i meni su tj i ja sam ih nedavno ko i ti sada sa zadiovoljstvom preporucila i nudila svima..

meni je danas krenuo kolostrum tj vise  mleko  da bukvalno siklja..osetim ja nesto mokro ispod majice pipnem kad ono  mala flekica,ja izvadim sisu malo je proterljam tj premasiram,i nezno i blago stisnem kad ono prssss..mlaz da je neko bio tu  blizu ladno bi ga isprskala... icon_lol

bas sam srecna i tako mi je drago..bice opet mleka i za izvoz tj ja nova mlekara u srbiji.. bravo

: Primadona - 8. novembar 2009 19:30:12(UTC)
Aneri super sto su ti pomogle.Ja sam potrosila skoro celu bocicu,ali rezultata nije bilo.Kod svakog drugacije neznam

: aneri - 8. novembar 2009 17:53:32(UTC)
Kupila sam uljane ad kapi i mogu vam reci da sam se spasila.Toliko su mi bile ispucale bradavice,a ja sam se sve vreme mazala Pavlovicevom,medjutim kad sam probala ad kapi ,dva puta sam se namazala i bradavice su mi super.Preporucujem svima.

: sanica - 8. novembar 2009 10:56:39(UTC)
Jojjj!!! Meni su grudi baš jako porasle u trudnoći, i ranije sam imala velike, ali ovo sad je katastrofa, kupila sam brus tri broja veći, i ne znam šta ću ako još budu rasle, ja ne mogu da nosim one bruseve za trudnice i dojilje jer meni to uopšte ne drži, moram da kupujem jače sa korpama, inače ih mažem šaljićem po dva,tri puta dnevno samo da ne ispucaju tako da svrab ne osećam, imam utisak da su mi grudi veće od stomaka icon_surprised ops:

: T3 - 8. novembar 2009 1:32:45(UTC)
Citat:
similic - 8/11/2009 00:05

pre neki dan su me nesnosno svrbele pa sam ih dodatno namazala lanolinom i prestalo je!

hvala similic..i mene ponekad znaju uzasno da svrbe..tako da ako pomaze i pri tome jos u ponedeljak odoh u potragu za istim..

: similic - 8. novembar 2009 1:05:39(UTC)

Citat:
T3 - 6/11/2009 05:18 T3 ..jel moze tim balsamom da se ublazi svrab ili se on koristi samo pri i za vreme dojenja?

Ja inace redovno mazem grudi Saljicem, porasle su za neka 2 broja jos na samom pocetku a pre neki dan su me nesnosno svrbele pa sam ih dodatno namazala lanolinom i prestalo je!

: Micka-Sofijina mama - 7. novembar 2009 23:16:17(UTC)
Meni su grudi na pocetku trudnoce narasle za tri broja pa su tad malo i ispucale.Nisam ih nicim mazala....
Sad su dosle na normalnu velicinu, tj taman su za broj 95B.

: Milen@ - 6. novembar 2009 23:11:25(UTC)
Meni su grudi porasle za dva broja icon_eek icon_eek icon_eek
Povremeno me uzasno svrbe ali i to prodje.

: Evi - 6. novembar 2009 10:15:35(UTC)
BtW, ti balzami za ispucale bradavice su super i za ispucale usne, tako da će se potrošiti svakako icon_lol

: T3 - 6. novembar 2009 7:18:53(UTC)
T3 imas u apotekama da kupis lanolin balzam raznih proizvodjaca... ima i tih koji nisu skupi, s obzirom da su tvoje bradavice razradjene ne bi trebalo da imas vecih problema pa da ti treba Multimam..

hvala similic..i ja tako mislim mada potrazicu taj lanolin balzam pa da imam sto kazu zlu ne trebalo..
inace hvala bogu meni su bradavice ok,ne pucaju,samo ponekad promene velicinu i boju sto je normalno,ali me zato grudi i dalje nesnosno svrbe..jel moze tim balsamom da se ublazi svrab ili se on koristi samo pri i za vreme dojenja?

e gde ste mi bile pre sest godina kad sam muke mucile sa istima..sad sam se naoruzala makar i preventivno i za nedaj boze svim i svacim a tada prvi put nisam znala da ovakve kreme tj melemi za ublazavanje tegoba kad su grudi u pitanju uopste i postoje..iskustvo kao i praksa su cudo...

: similic - 6. novembar 2009 1:06:47(UTC)

Citat:
Primadona - 5/11/2009 13:51 Pegi,jel taj multimum lanolin moze da se maze za ispucale bradavice za vreme trudnoce?Ja sad,po preporuci dr. mazem kantarion,ali ako ni on ne pomogne,onda stvarno ne znam sta cu.

Naravno da moze i u trudnoci... mene su pre neki dan otkidale koliko su svrbele, kad sam namazala prestalo je!

: similic - 6. novembar 2009 1:04:47(UTC)

Ja cu vam reci iz izskustva jedne moje sestre koja je imala rane na bradavicama da joj lanolin iz DMa nije pomogao a Multimam jeste. E sad, ko nema strasnih problema verovatno moze da prodje i sa njim, razlika je velika on je oko 200din, a Multimam 1000din.

T3 imas u apotekama da kupis lanolin balzam raznih proizvodjaca... ima i tih koji nisu skupi, s obzirom da su tvoje bradavice razradjene ne bi trebalo da imas vecih problema icon_lol   pa da ti treba Multimam..

: Primadona - 5. novembar 2009 15:51:25(UTC)
Pegi,jel taj multimum lanolin moze da se maze za ispucale bradavice za vreme trudnoce?Ja sad,po preporuci dr. mazem kantarion,ali ako ni on ne pomogne,onda stvarno ne znam sta cu.

: aneri - 4. novembar 2009 23:09:46(UTC)
Meni pucaju,ne svrbe me,ali bole po malo,mada primetim kad puknu da mi se napravi kao ranica,mazem Pavlovicevom mascu i mislim da pomaze,ali cu da probam i Ad kapi.

: Evi - 4. novembar 2009 16:48:39(UTC)
E, vraga mu, da sam znala da kupim dvije, pa da ti jednu pošaljem! I ja sam je kupila u Zagrebu, jer kod mene nema DM.
Svidjelo mi se što se ne ispira prije dojenja.

: T3 - 4. novembar 2009 16:42:21(UTC)
e jbg tacno sam znala da iste u zr nema..kod nas ima samo lily...provericu tamo mozda je nadjem ili pitati u apoteci ako ne onda nista zadovoljicu se ad kapima...dok i ako ne naletim i ne nabasam na neku slicnu ovoj..
steta bas mi zvuci po tvojim recima od cega je da je ekstra..

: Evi - 4. novembar 2009 15:15:38(UTC)
To je DM brend i ima samo u DM drogerijama. Evo gdje su otvorene u Srbiji http://www.dm-drogeriemarkt.co.yu/kontakti.html
Nije bila skupa, oko 147 din.

: T3 - 4. novembar 2009 14:41:19(UTC)
evi jel ima te masti baby love u svim apotekama,kako izgleda pakovanje i koliko kosta ista..???
ja sam za bradavice posle porodjaja da se zastitim od ragada koje sam iole imala pogotovo dok je nina sisala uljane ad kapi da negujem iste,medjutim ako kazes da je i ta baby love mast dobra i efikasna uzecu i nju..sto ti kazes nek se nadje ako zatreba..

: Evi - 4. novembar 2009 14:36:22(UTC)
Citat:
similic - 30/10/2009 00:31

Evi zao mi je sto sam tek sad videla tvoju poruku... mislim da je pametnije staviti toplu oblogu jer je verovatno poceo da ti se stvara kolostrum (prvo mleko) i zacepio neki kanal... a topli oblozi bi trebali to da razbiju.

Za ragade na bradavicama kazu da nema nista bolje od Multimam lanolina, jeste skup ali kazu da vredi svaku paru! Mada kome se pojavljuju ragade u trudnoci, pre dojenja, moze da uzme i lanolin iz DMa koji kosta oko 200din... dok nema iritacija na svakih 2h i on je dobar!

Hvala ti puno na ovom savjetu, sad ću znati bolje ukoliko mi se opet desi. Nakon par dana je prestalo samo od sebe.
Bradavice mi se još ne perutaju, izgledaju normalno, ali sam za svaki slučaj uzela u DM-u Babylove mast za bradavice sa prirosnim lanolinom i vitaminom E, pa neka se nađe ako zatreba. Još uvijek ih neću mazati, jer se bojim kontrakcija, ali kako trudnoća bude odmicala malo ću ih pripremati za dojenje.

: T3 - 4. novembar 2009 9:46:18(UTC)
pegi potpisujem te mene takodje pored stomaka i grudi nenormalno  ponekad znaju da svrbe ,ni ja neznam zasto ni od cega,jer nisu nesto preterano narasle ,kolostrum je krenuo od pre neki dan tj cim stisnem malo neznije al jace iste providne kapljice pocinju da kaplju..mozda ima veze i s tim..neznam ali znam da ce mi cim se porodim sise ko i prethodna dva puta sto ti kazes biti vece dva puta od bebine glave.. icon_lol

moci cu komotno da ih zabacim preko ramena ili vezem u cvor..kakvi silikoni  oni mi nece trebati za pocetak bar  prvih sest meseci u zavisnosti koliko ce beban sisati,jos kad se napune mlekom bicu gora nego bilo koja  mlekara kuku majko.. icon_razz

secam se da prosla dva puta nisam mogla ni brus da obucem koliko su bile velike i nabrekle i pune mleka,samo sam ih drzala i susila ako bi ih namazala necim sto vise i duze na vazduhu tj prirodno..jos malo pa me iste muke cekaju..inace sa mlekom nemam problema i ono uvek nadodje i pojavi se ,samo brate ja ga imam i previse  ko da sam krmaca i treba da dojim njih sedam prasica a ne jedno dete.. icon_lol

: Pegipeg - 4. novembar 2009 3:11:50(UTC)
Ah,da naglasim,umirem koliko me svrbe,i to uglavnom na pregibima,dodje mi da strpam sisu mm pod nos i kazem "cesi" pa srecan on,srecna ja! hmm..ne znam sto me tako svrbe,sigurno nije od rastezanja,jer kao sto rekoh,nisu nesto narasle!

: Pegipeg - 4. novembar 2009 2:52:59(UTC)
Meni se grudi u prvoj trudnoci od prvog dana uvecavale i bolele,da bi na kraju bile 197 puta vece od bebine glave,uzas!pitala sam se dal ce ikad splasnuti!a u trudnoci sam mazala saljica,a posle dojenja multimum komprese sa lanolinom!sjajna stvar,zamiri ranu za sat vremena! sad u ovoj trudnoci,jesu porasle,al ne nesto znacajno,ne bole me,cak sam se uplasila dal cu imati mleka,al vidim pre par dana da je poceo kolostrum na levoj i odusevim se jer mi se to nije desavalo u prvoj trudnoci!

: Primadona - 3. novembar 2009 21:18:26(UTC)
Meni ove AD kapi bas ne pomazu.Bilo je ok par dana,svrab se malo smanjio,a sada se opet vratilo na staro,malo su i popucale,a nisam prestala da se mazem.Kupila sam danas kantarion,pa cu da vidim da li ce doci do poboljsanja.Stvarno ne znam od cega sve to,desnoj nista ne fali,a leva uzas.

: similic - 30. oktobar 2009 1:31:45(UTC)

Evi zao mi je sto sam tek sad videla tvoju poruku... mislim da je pametnije staviti toplu oblogu jer je verovatno poceo da ti se stvara kolostrum (prvo mleko) i zacepio neki kanal... a topli oblozi bi trebali to da razbiju.

Za ragade na bradavicama kazu da nema nista bolje od Multimam lanolina, jeste skup ali kazu da vredi svaku paru! Mada kome se pojavljuju ragade u trudnoci, pre dojenja, moze da uzme i lanolin iz DMa koji kosta oko 200din... dok nema iritacija na svakih 2h i on je dobar!

: Evi - 26. oktobar 2009 21:45:26(UTC)
Trenutno me baš muče grudi, tačnije desna dojka, pa molim sve koji su imali slično iskustvo da me posavjetuju.
Osjećam žiganje, jaku sjevajuću boj od areole ka unutrašnjosti dojke. Bradavica izgleda normalno, malo uvećano, a na areoli je jedna ona tačka uvećanija od ostalih. Nema perutanja, napuklina i sl. Površina dojke je, čini mi se, nešto uvećanije temperature nego lijeva. Nema iscjetka. Stavila sam hladan peškirić, ali ne pomaže posebno. Ako ovako nastavi nema mi spavanja večeras. :(

: Primadona - 23. oktobar 2009 17:57:37(UTC)
Meni je samo na levoj malo popucala,a na desnoj nista.Nastavicu ja sa tim Ad kapima,pa ako ne pomognu,onda cu da probam kantarion.

: T3 - 22. oktobar 2009 11:31:28(UTC)
pavloviceva krema kao i uljane ad kapi su super za negu grudi tj bradavica narocito u toku dojenja..
pavloviceva manje tada jer je masna i ima neki specifican miris ,pa se ne preporucuje da se maze dok beba sisa,ali zato su uljane ad kapi spas i cudo..ja sam ih mazala oba prethodna dva puta za svo vreme dojenja ,svima ih toplo preporucujem,super su,omeksaju bradavice ni traga napuklinama ili nekim ranicama,a pritom su i bez mirisa i ukusa i ne smetaju bebi..najbolje ih je mazati posle sikenja ,pa do sledeceg lepo upiju i bebi ne smeta.
za kantarion i mazanje bradavica istim nisam cula..

: plovka83 - 22. oktobar 2009 0:14:13(UTC)
Ja mazem Pavlovicevom i strietom cele dojke da ne popucam, i ovako su dva broja vece. Kantarion je odlican, on pomaze pri obnavljanju koze.

: Primadona - 21. oktobar 2009 21:50:07(UTC)
Prosle nedelje sam bila u apoteku da kupim neku kremu za bradavice,a apotekarka mi preporucila AD uljane kapi.Mazem ih od tada svako vece,svrab se smanjio,ali ponekad me bas nervira.Juce sam pitala svoju dr.,a ona kaze da ih mazem kantarionom.Da li neko ima iskustva sa njim?

: duckiduca - 11. oktobar 2009 16:54:12(UTC)
icon_lol a sto ne bi smela ? ako beba moze da se maze cela sam pavlovicevom mozes i ti da se mazes-sa svim kremama smes a posle ne moras bas da mazes bradavice...tada ce ti treba krema za natekle bradavice icon_lol icon_lol

: aneri - 10. oktobar 2009 22:04:19(UTC)
Ja imam problem sa bradavicama,jako me peckaju ,cak mi se cini da je jedna kao malo pukla na jednom mestu ,da li znate jel sme da se maze pavlovicevom mascu i sama bradavica?

: Nastasija - 10. oktobar 2009 11:15:26(UTC)
Grudi su odma cim je doslo do oplodnje pocle da me bole, evo sad sam skoro 9 nedelja i neprestaju. Uvecale su se, bas kasnije idem da kupim neki brus jer je sve to postalo malo. Imam venice na grudima i strasno me svrbe, cak na bradavicama primecujem kao neku perut, a vidim po ovome sto sam procitala da to nije nista strasno i da to imaju i druge zenice.

: Bibiz - 8. oktobar 2009 19:20:28(UTC)
Svecano obelodanjujem da sam dobila prve strije na grudima !!!!!!!!!!
bila u Lilyda kupim nesto za strije imaju neko ulje happy mama, 700 i kusur din
meni nesto bilo puno pa nisam kupila, ali mislim da cu do kraja dana ipak da prosetam i kupim...............
jadne moje sike, kao ziletom isecene

: T3 - 7. oktobar 2009 21:50:24(UTC)
hihi pa sta cu ivana kad i jeste tako,majke mi kad su prestali sisati ja reko vratice se sad grudi u normalu i podici same od sebe nisam ocekivala da bas budu kakve su bile,al  ajde reko bar nalik ..kad ono ma kakvi ..opustosile i opustile se nacisto ..kad se sagnem one odvise bas ko vime kod krava..uzas..e posle sam ih i ja prepravila giga mega brusevima ,al dzabe kad njih skinem one opet buf dole..
sad su kao nesto vece imam ih u takvoj velicini samo kad sam trudna,a opet kazem kad i trece izvuce magacin mleka iz mene tj njih..ostace samo saka jada istih.. icon_razz

: ivanna.v - 7. oktobar 2009 21:35:11(UTC)
hahaha joj T3 ti si shou, citam ovo i umirem od smeha :)
Meni je samo frka da imam mleka, mislim da se toga vise plasim nego porodjaja,a kakve ce biti posle nije me briga, prepravicu ih :)))

: T3 - 7. oktobar 2009 21:30:58(UTC)
evo meni su na pocwetku bile tvrde,vece i bolne, posle toga opustene  opustene i inace su mi posle dojenja dvoje dece  ko vime kod krave..isisali me posteno nema sta..sad  opet  primecujem da su velike i narasle ko dve zrele jabuke..nisu mi teske i ne bole ali imam osecaj i vidim, da su se  povecale i onako malo pridigle..verovatno se pripremaju za sledece dojwenje ko ce ih znati mada opet mogu da splasnu kod mene se nikad nezna,ali verujem i znam da ce mi posle porodjaja biti ko naduvani baloni i bolne i na sam dodir pune mleka i teske ko tuc..kasnije vec kad me i trece isisa ostace samo dve upale fleke da me secaju da su tu nekad bile sise.. icon_lol

: ivanna.v - 7. oktobar 2009 21:21:39(UTC)
Ja imam velike grudi prirodno, i uzasno su bolele u pocetku, ali posle par nedelja su prestale i evo do sada ( sada sam na kraju sestog meseca) imam osecaj da su se vratile u normalu, kao pre nego sto sam ostala trudna.
Ema drzim ti pesnice da sve prodje kako treba, samo nemoj mnogo da se opterecujes i sve ce biti ok

: ema31 - 6. oktobar 2009 14:29:08(UTC)
Hvala Damian na podrsci:-)
Sledece nedelje je UZ pa ce mo videti kako stoje stvari:-)))

: Damian - 6. oktobar 2009 13:49:38(UTC)
Mene su napočetku jako bolele, toliko da nisam mogla da ležim na stomaku od bola. I porasle su neverovatno, sa broja 75B skočila sam na 85B i čekam da vidim hoće li još rasti do kraja trudnoće, ali imam utisak da neće. Inače, moj savet devojkama je da mažu grudi od trenutka kada saznaju da su trudne i da uzimaju dosta vitamina C kako bi predupredile nastajanje strija. Dosta sam čitala o prevenciji strija i otkrila da su Vitamin C i E jako bitni u prevenciji i da treba mazati bademovo i ricinusovo ulje. Ricinusovo ulje je prva stvar na spisku delotvornih stvari. Pozz!

Pored toga, Ema, nadam se da je kod tebe sve u redu. Inače, kako moj bivši ginekolog reče, trudnoća je tokom celog trajanja lutrija. Budi hrabra u svakom slučaju, a ja se iskreno nadam da se ispostavilo da je sve u redu

: jelenaorg - 4. oktobar 2009 1:00:13(UTC)
mene su u pocetku toliko bolele sad u ovoj trudnoci da sma mislila kad ustanem da ce mi ispasti na pod kakav uzas. sad sam se navikla. Bujnije su nego inace, i polako curka neka tecnost, bradavice spremen ko zapete puske za dojenje. U prvoj trudnoci su bolele a tecnost je od 8. m pocela da curka... vidim da cu opet biti pokretna mlekara cisto da znate u februaru kome bude trebalo neka se javi icon_wink

: Dejanodanac - 1. oktobar 2009 14:20:22(UTC)
grudi, grudi... icon_lol bole, nabrekle, vene, svrab, perutanje, teske... icon_lol bole, pa prestanu... nabreknu pa se ispumpaju... sve je to normalno, kaze moj dr...
slazem se da je svaka trudnoca sa svojim simptomima individualna i da treba biti pozitivan
ja sam za svrab i bolne bradavice pocela da koristim Pavlovicevu i vec je bolje (posle par dana) inace sam sada u 14nedelji
Veliki pozdrav icon_wink

: duckiduca - 1. oktobar 2009 12:50:50(UTC)
Emma eto mene juce grudi nisu bolele jer sam nosila potkosolju za dojenje ceo dan a danas obucem brus i bole me. To je sve individualno bas bila naletela na jedan forum gde su pola zena je imala bolne grudi a pola ne. Eto mene sa Jocom su grudi bolele mozda do 7 nedelje i prestalo a sada me bole pa ne bole..meni su bradavice potamnele..ali hormoni su individualni..cak i jednoj zeni trudnoce nisu iste..

Opusti se i u miru sacekaj uz..i ja sam puna misli ali se opustam i sta mi Bog da. Ne moze se protiv sudbine

: Bele - 30. septembar 2009 23:58:01(UTC)
Ema,nemas nista od toga sto razmisljas o tome..moras da se opustis..
Otisla sam na kontrolu u 10-oj nedelji i na UZ nije bilo srcane radnje..nista nisam osetila..Eto,desilo se..verovatno od virusa koji me uhvatio i ubio plod..
Ma glupo je uopste da me pitas tako nesto jer ce sigurno sve biti dobro..ja sam ja ,a ti si ti..nema pravila,sve je individualno..Misli lepo,bices majka!
:-*

: Primadona - 30. septembar 2009 23:52:45(UTC)
Citat:
plovka83 - 30/9/2009 20:01

Primadona i mene isto svrbe ko da imam sugu! Ja mazem pavlovicevu dosta je masna i zavrsava mi posao, sto ja kazem bradavice su mi hidrirane!

Joj,mene isto.Svrbi nenormalno,pogotovo leva.Zbog cega?
Znaci pavloviceva.Mislila sam ja ili nju ili pantenol kremu-to sam cula jos kada sam rodila Saru,da je dobro mazati kad dojis,ali ja nisam nikad.
Hvala plovka :-*

: ema31 - 30. septembar 2009 23:38:23(UTC)

Hvala svima...
Bele,hvala sto si podelila tuzno iskustvo ,u kojij si onda bila nedelji kada je plod prestao da se razvija i da li si nesto primetila,ili si samo otisla na pregled gde ste to ustanovili?
Nadamo se najboljem...

: hippeia - 30. septembar 2009 22:20:06(UTC)
mene bole, razvaljuju, a po noci kad ustanem u wc, tada me bole jos vise i to ne samo grudi vec i pazusne jame...kad mi se Ksenija priblizi ja instinktivno vrisnem jer se bojim da me ne povrijedi...
A u prvoj trudnoci su prestale da me bole par dana posto sam napravila test, a ipak je sve bilo ok...

: plovka83 - 30. septembar 2009 22:01:41(UTC)
Primadona i mene isto svrbe ko da imam sugu! Ja mazem pavlovicevu dosta je masna i zavrsava mi posao, sto ja kazem bradavice su mi hidrirane!

: Primadona - 30. septembar 2009 21:03:07(UTC)
Mene su takodje bolele na pocetku trudnoce -prva 3-4 meseca.Bas su se i povecale u tom periodu,ali sada vise nemam tih problema.Imam jedan drugi,a to je svrab istih.Nekada me toliko svrbe da ne mogu da se kontrolisem,narocito kad nosim brus.Vidim i da su mi bradavise suve,ali ne znam koju kremu mogu da koristim.Da li neko ima iskustva?

: sarica1983 - 30. septembar 2009 17:43:25(UTC)
Draga ema31 evo i ja da ti odgovorim trudna sam 11 nedelja i nemam ali u opšte bolne grudi, čak mogu da primetim da mi se nisu posebno ni uvećale. Kada sam bila kod lekara a to je bilo pre četiri nedelja i hvala bogu sve je bilo ok pitala sam doktorku zašto me me grudi u opšte ne bole i da li je to normalno jel čitam po forumima da trudnice prvo taj simptom primete na sebi, a ona mi je na to rekla da prestanem da čitam forume i da to nema nikakve veze u ostalom svaka trudnoca je različita. Ja sam prošle godine imala missed abortus, a sve vreme su me grudi užasno bolele i eto kako se ne slavno završilo na kraju, u ovoj trudnoci taj simptom nisam imala i bez obzira što mi je kasnilo sedam dana ja sam uporno tvrdila da nisam trudna jel me grudi u opšte ne bole. To je sve idividualno i nemoj da obraćaš pažnju na to, a ja sam ubeđena da će sve biti ok kad budeš otišla šestog na kontrolu

: Bele - 30. septembar 2009 11:42:54(UTC)
Tacno je da grudi prestaju da bole i opuste se ukoliko dodje do uginuca ploda sto se meni desilo..ali mislim da je samim tim sto to sada znas,a ja tada nisam znala,dovelo do toga da mislis o tome..
U ovoj trudnoci su me bolele u pocetku i vrlo brzo prestale,ne znam tacno kad,da bi sada bile ogromne,sto neko rece pune vena..
Mislim da se treba opustiti i ne razmisljati o tome jer ja sam u pocetku dok nije prosao taj krizni period imala strah ali sam se kontrolisala i pokusavala da budem opustena..

: plovka83 - 30. septembar 2009 1:47:30(UTC)
Meni su na pocetku trudnoce bile napete kao da ce da puknu i vrlo osetljive, brus sam jedva podnosila, oko 12 nedelje su popustaju i sad je vec super, a da su otezale, vala jesu i vene se vide. Tako da nemoj da se sekiras, mislim da je sve to individualno

: student - 29. septembar 2009 16:44:35(UTC)
Ema to je to! Misli pozitivno tako saljes pozitivne vibracije pa se desavaju pozitivne stvari! Sve mi trudnice smo i uplasene i zabrinute i volele bismo sve da znamo ali najbolje sto mozemo da uradimo je da se ne nerviramo i ne opterecujemo! Znam da ovo sve zvuci kao prazna prica i mozda kao glupost ali mislim da vredi pokusati! ;] ;] ;] doomed

: ema31 - 29. septembar 2009 16:37:08(UTC)
Hvala svima na prici i odgovorima.
Da,sve mi se vene vide,to sam isto primetila.I otezale su mi grudi.
Sve sto trebam je da sacekam sledecu nedelju i ultrazvucni pregled,sto mi je pomalo tesko,nesto mi se oduzilo...

: Evi - 29. septembar 2009 16:29:56(UTC)
Mene grudi periodično bole, na početku su bile dosta osjetljivije, al od prelaska u drugo tromjesečje ta konstantna nadraženost je počela da popušta.

: T3 - 29. septembar 2009 16:17:58(UTC)
ema prvo da ti uputim pozdrav i pozelim dobrodoslicu.
drugo to sa grudima i vezom sa istima dali bole ili ne,dali rastu vise/manje ili ne je moguce da ti je dr rekao i povezao sa tvojim prethodnim stanjem tj problemom pre trudnoce,kao i sa tim da ti trudnoca moze biti rizicna.
reci cu ti iz svog iskustva i nekog svog misljenja kako se ponasaju grudi kad je normalna trudnoca u pitanju i ono sto ja znam o njihovim promenama i stanju u istoj..
naime meni su grudi u sve tri trudnoce samo na pocetku bujale i procvetale..
dakle samo sam u pocetku trudnoca osecala te kao bolove ili ti da iste rastu( to su mi izmedju ostalog bili i jedni od prvih simptoma i znakova da sam trudna). .. primecivala sam da su vece tj bujnije nego pre,kasnije su splasle i nikakav bol niti bilo sta slicno nisam osetila do samog kraja tacnije do dana kad sam se porodila i kad je mleko nadoslo i pocelo curiti iz istih pa su se i one samim tim povecale i bile kruce,vece,jace,bolnije..

evo i sada u sedmom mesecu po treci put su mi normalne velicine,ne bole me niti imam nekih problema sa njima,a vec kad se porodim bice druga pesma..a samim tim to je i druga prica ..pitala si konkretno sta se desava i sta se moze desavati sa grudima u toku trudnoce pa da te ne davim sa ovom posle mislim i verujem da je tebi to tvoj dr rekao tj ti naglasio zbog svega pomalo sto ti se desavalo mozda sa tim ima neke veze kakve su ti i kako ti se ponasaju dojke...ali u nekim normalnim slucajevima i situacijama moze ali nemora da znaci da grudi i znaci i pojave sa njima bilo da ih ima ili ne budu pravilo da je sa trudnocom sve u redu ..ipak ti savetujem da se opustis,sacekas sledeci pregled i ne operecujes se mnogo sa velicinom niti bolom u grudima bilo da ih imas ili ne..kao sto vec rekoh moguca je i uredna trudnoca, a da sa istima nemas ama ba nikakvih problema ...

: student - 29. septembar 2009 16:09:21(UTC)
Ema ne znam bas najbolje kako da ti odgovorim, delom i zato sto sam "manje trudna" od tebe ( tek sam usla u sedmu nedelju). Mogu da ti kazem da mene ne bole grudi konstantno ali na dodir ili kad legnem na stomak onda me bole. Vidno su se uvecale ali ne od juce nego od perioda kad nisam bila trudna ( mislim da se ne uvecaju za jedan dan nego stalno po malo). Svetle sam puti pa mi se i inace vide vene ali sad u trudnoci definitivno uocavam uvecanje vena na grudima i pojavljivanje tamo gde se ranije nisu primecivale. Ne znam da li sam ti i koliko pomogla ( cini mi se i da nisam bas), mogu jos samo da te pozovem u klub trudnica- prvo tromesecje mozda ti druge trudnjace daju korisnije informacije! Cekamo te tamo!volimo kad nas je sto vise! ;]

: ema31 - 29. septembar 2009 14:52:57(UTC)
Cao svima,
imate novog clana: MENE .
Ja sam u 8.nedelji.Ustanovljena trudnoca mi je bila pre 3 nedelje i sledeci pregled imam sledece nedelje.Imala sam tada(pre 3 nedelje)mucnine(koje i sada imam ali manje),povremeno povracanje,umor,i grudi su mi malko narasle i bolele su me.Ginekolog mi je tada rekao da mi je rizicna trudnoca (zbog malene materice i problema cetvorogodisnjih sa anorexijom,totalnog izostanka menstrualnog ciklusa i veoma slabog hormonskog rada)i da me "pusta" do 6.10,kada ce me ponovo pregledati ultrazvukom i videti da li se plod razvija pozitivno.Takodje mi je rekao da ukoliko primetim DA MI SE GRUDI SMANJUJU I DA PRESTAJE BOL GRUDI da to moze biti znak da se plod ne razvija .
Ja primecujem vec 2 dana da me grudi uopste ne bole i vec sam pocela da malko panicim DA LI JE SVE U REDU.
Pa pitam nekoga sa iskustvom:
Da li grudi stalno bole,ili moze bol da nestane a da trudnoca napreduje?
I da li grudi moguce da vidno stanu sa "narastanjem",a da je sve u redu?

:-*