Obaveštenja

Icon
Error

: bveselinovic - 4. novembar 2010 10:16:53(UTC)
u prvoj trudnoci imali smo odnose do 5 meseca i sve mi je nekako bilo glupo,neprijatno bilo me je strah a sada sam u sedmom i imamo normalno jednom nedeljno ,nije svaki dan kao kod nekih ali tako nije ni bez stomaka ali sasvim dovoljno

: morticia - 23. oktobar 2010 11:24:45(UTC)
ne mogu. nekako mi je neprijatno, najvise zbog cinjenice da je u meni zivo bice koje se mrda. vec sam i zaboravila sta je sex.

: morticia - 23. oktobar 2010 11:23:05(UTC)
ne mogu. nekako mi je neprijatno, najvise zbog cinjenice da je u meni zivo bice koje se mrda. vec sam i zaboravila sta je sex.

: morticia - 23. oktobar 2010 11:23:04(UTC)

: acasha - 3. maj 2010 8:11:35(UTC)
Цуре, завидим свакој на редовној акцији.
Мој супруг полуде- јури за мном по стану, а ја бежим- а имам утисак да ми је до тога више него њему.
Знам да је Ок, али не могу против себе, страх ме је и то је то.

: jaca88 - 23. april 2010 22:24:57(UTC)
ee blagao vama. meni uopste nije do toga od kad sam ostala trudna, znaci vec 5.5 meseci.. mm ludi zbog mene ali sta cu kad jednostavno ne mogu.

nateram se nekad, jednom u 2 nedelje, mesec dana cisto da ne zaboravim :)

: emilija81 - 22. april 2010 1:39:24(UTC)
ja sam u 29 nedelji a sex nam je bukvano svakodnevni a ponekad i dva puta dnevno... ince zivim u nemackoj i to je ovde ok... mada je mene malo uhvatila fka zbog kontrakcija ali doca kaze da je to najnormalnija priprema za porodjaj i da ukoliko ima zelje akcija ne sme da ceka...

: Jovanica-90 - 14. april 2010 12:48:53(UTC)
I ja sam bila jos davno procitala negde istu informaciju - sperma utice na sluzavi cep u grlicu materice i zato je preporucljivo ako se prekoraci termin imati "kompletan" sexualni odnos, ako razumete sta hocu da kazem :)) Moj Marko i ja smo to srecom zapamtili i pazimo se jer ipak necemo da izazivamo nista nepovoljno po trudnocu, za svaki slucaj. Mada stvarno, cudi me da to nije cesce pominjano u strucnoj literaturi ili po casopisima, ako vec moze da utice na tako veliku stvar...

: snegulica - 6. april 2010 17:40:15(UTC)
Eh, eh i ja razmisljam i vrtim se po krevetu, al sta da radim kad je on u nekom svom svetu. Doduse ne mogu da gresim dusu. Od poslednjeg posta , dvaput sam se budila sa osmehom. A to sam izboksovala romantikom i mazenjem. I ponavljanjem Necu seks, samo se mazimo.

Boze, jesmo li mi to zamenili neke stereotipne uloge? AAAAAAA! Pomoc!

: klarez - 6. april 2010 17:20:13(UTC)
Supruga i ja smo isli na vantelesnu.Trudni smo.Rekli su nam bez sexualnih odnosa.Da li to vazi za sve oblike sex-a ili cu moci suprugu da "usrecim rucnom stimulacijom" i sl.Da je bar malo oraspolozim :)))

: dragana.srb - 28. mart 2010 16:48:51(UTC)
Kod mene je skroz drugačija situacija, meni su prolupali hormoni i samo o seksu razmišljam, mom suprugu takodje ali nažalost doktori mi zabranili zbog krvarenja. U prvoj trudnoći s obzirom da je bila visokorizična takodje nismo smeli ništa da radimo i mogu vam reći da umalo nismo skrenuli. Bio je onaj fazon, tako blizu, a tako daleko! Naravno postoje mnogi načini da se nekako zadovoljimo ali nije to to, moj suprug je toliko prolupao da moram da bežim od njega po kući, a ja bežim a rado bi naskočila na njega. Ali šta da se radi, videćemo kad prodje ova frka šta kaže doktor pa ako da zeleno svetlo biće ludila!

: snegulica - 24. mart 2010 15:55:55(UTC)
na zalost pcelice, i ja sam ti te srece. Moj dragi nema zelju za sexom od trenutka kada sam mu rekla da sam trudna(7 nedelja), pa do 25 nedelje, a i tada smo to obavili 2 puta. Ne dodiruje me. Cak ne zeli ni da mazi stomak, osim ako sama ne trazim, a ja.... ne mogu reci nikad pohotnija. Prva tri meseca je izgubio erekciju nekoliko puta, nije zeleo da prica o tome...a kad sam dojadila sa pitanjima, rekao mi je da se plasi, mada mi to ne deluje kao strah od povredjivanja bebe, kako on tvrdi, nego kao neki nejasan odnos , strah od onoga sto se desava u mom stomaku....sad sam 29 nedelja i sve manje mi je do seksa jer osecam pokrete bebe.
Strahujem od posledica njegovog ponasanja, ali i od razloga i jedva cekam da dodje trenutak ponovne fizicke bliskosti.
Inace, kad su druge stvari u pitanju sve je kao i pre. UH.

: kallinas - 17. februar 2010 16:41:41(UTC)
pcelice, verovatno bi trebalo otvoreno da porazgovaras o tome s muzem. nije ni preterano retka i neobicna pojava da se muskarci zatvore prema zeni u smislu intimne bliskosti tokom njene trudnoce. cesto se to promeni posle porodjaja. muskarci mogu biti nespremni za rodjenje bebe i uopste roditeljstvo iako se ne ne ponasaju otvoreno na takav nacin, i to moze biti jedan od uzroka ovog ponasanja. sto znaci da zena ne treba da u sebi trazi krivicu za njegovo ponasanje, niti da se oseca manje pozeljnom i lepom. vrlo cesto to i nema veze sa objektivnim stanjem fizicke spoljasnjosti zene - stvar je u njegovom dozviljaju trudnoce. ima slucajeva kad muskarci daju cak i ruzne komentare na izgled svoje zene odnosno devojke kad je trudna. i ova pojava moze biti uzrokovana strahom od ove velike zivotne prekretnice, i - osim ako nije bas neki nasilnik - to treba protumaciti u skladu s tim. znaci ne potresati se koliko je god to moguce, ali staviti do znanja da vam smeta (to uopste vazi za bilo sta).
tako da sto se tebe tice pcelice, najbolje je smireno i bez svadje da kazes muzu sta te muci. sasvim je u redu da to kazes i zatrazis da razgovarate.

: pcelice8084 - 8. februar 2010 16:07:48(UTC)
Ja sam 28 nedelja trudnoce i veoma smo retko imali seks kako smo saznali da sam trudna. Meni to uopste ne predstavlja trip, medjutim moj muz me tretira kao da imam neku zaraznu bolest. Kaze da se plasi da ne povredi bebu. I kad smo imali seks, on je imao neke cudne fantazije koje mi je govorio, a ranije nije tako bilo. Privlacila sam ga samo ja. Mozda zeli neku drugu, svasta mi prolazi kroz glavu... Sve nam se svelo na poljubac, pomazi mi stomak i tako... Osecam se kao da vise nismo bliski, da mu vise i nisam lepa. Nisam se uopste promenila, da nemam stomak ne bi se ni videlo da sam trudna. Mnogo me nervira njegovo neobraćanje pažnje na mene. Tretira me kao drugaricu, ili jos gore, kao da nisam njegova nekadašnja ljubav, ne znam vise ni sama. Plasim se da je trudnoca promenila nas odnos, vise nismo bliski... Plasim se da se ta bliskost nece vratiti ni posle porodjaja. Bas mi nedostaje, a cini mi se da je njemu sasvim ok. Kakva su vasa iskustva?

: bonika - 24. decembar 2009 13:36:23(UTC)
Ako je sve OK sa trudnoćom, sex-što da ne! Doduše ako Vaš muž ima neke bakterijice...Ja lično nisam imala jer mi je trudnoća bila rizična od 4. meseca i pila sam hormone tako da je želja za potomstvom bila veća nego za sexom
Pozdrav

: bamba - 24. decembar 2009 12:12:35(UTC)
Drage moje....
u prvoj trudnoci mi se isto desilo kao i sad..
u prva dva meseca sam izgubila zelju za seksom jer sam imala nesnosne mucnine...kao i sad...
znala sam da sam trudna cim mi se izgubila zelja... icon_lol icon_lol
sanjam lude snove icon_lol icon_lol ali NE MOGU...jedva cekam da me ova muka prodje i da mm i ja ukrevetu ukrevetu

ali kasnije posle tri meseca .. sve redovno ukrevetu ukrevetu

posle porodjaja...sacekati dok ne prestane krvarenje...a ionako vas sve boli...tako da je to sve normalno..

: vivia - 24. decembar 2009 12:05:30(UTC)
Meni je dr zabranio sex kada sam usla u 7. mjesec, bez objasnjenja, rekoa je da zivim normalno ali nema sex-a. neznam

: Micka&Nidza - 19. decembar 2009 23:50:00(UTC)
Ni u prosloj a ni u ovoj trudnoci nisam dobila zabranu od dr za sex... ipak nije toliko cesto koliko bih ja volela...nekad zaspim rano,umorana od jurcanja za Sofijicom ceo dan, nekad ne mogu...ali desava se bar dva puta nedeljno da bude ukrevetu ukrevetu i to onaj tinejdzerski od 5 minuta...
Nedostaju mi sve one blesave stvari koje smo u I tromesecju radili... icon_surprised ops: icon_surprised ops: i pored mucnina i povracanja...

: milena84 - 11. avgust 2009 21:52:12(UTC)
Mi imamo redovno seks,mozda manje uzivam iz razloga sto nam je sve manje poza dostupno ali mi i dalje prija..Sad jeste imam kontrakcije ali bezbolne i pijem partosisten ali mi dr nije rekla da ne bih smela da iomam odnose pa ti ja tako nastavila sa normalnim seksualnim zivotom..

: trudna 3 - 10. avgust 2009 13:11:45(UTC)
sta će biti sa mojim seksualnim životom tokom trudnoće? Da li smemo da imamo seksualne odnose, da li postoje kritični periodi, šta je sa seksualnom željom, kako će ragovati moj seksualni partner na moje izmenjeno telo? To su neka od mnogobrojnih pitanja koje trudnica postavlja sebi.
Kao i sa drugim aspektima života, tako i po pitanju seksualnog života, ako je sa trudnoćom sve u redu, sa seksualnim odnosima se može i treba normalno nastaviti. Neke trudnice imaju manju seksualnu želju, naročito pred kraj trudnoće, a nekima se ta želja menja – u prva tri meseca, ako vam je muka, verovatno vam neće biti baš često do seksa, a kad to prestane, želja se opet može javiti. Muževi su posebna priča... Neki se boje da će trudnoća uništiti lepotu voljenog partnerkinog tela neki se boje da priđu trudnici da ne bi nešto loše učinili bebi ili ženi. Zato je važna vaša međusobna komunikacija, a ako želi, može i vaš muž da porazgovara sa ginekologom. Ako je vaša trudnoća rizična i uzimate lekove zbog krvarenja ili zbog kontrakcija koje se povremeno javljaju, umesto seksualnog odnosa primenjujte druge vrste bliskosti – grljenje, maženje, ljubljenje. Orgazam jeste specifična kontrakcija materice, ali on ne dovodi ne dovodi do pokretanja porođajnih kontrakcija ako ih nije dotada ni bilo. Penis ne može povrediti bebu tokom odnosa, jer je ona potpuno zaštićena materičnim zidovima i plodovom vodom.
Neki ginekolozi preporučuju prestanak seksualnog odnosa u poslednjem mesecu trudnoće, jer semena tečnost sadrži materije koje se zovu prstaglandini i koje mogu pokrenuti porođaj (materica je pred kraj trudnoće mnogo osetljivija na ove materije, koje se i inače nalaze i u ženinom telu i koje pokreću porođaj). U poslednja tri meseca ćete promeniti položaj prilikom odnosa, više će vam, na primer prijati položaj kad žena leži na boku.
Seks treba da izbegavate ako imate neku od sledećih dijagnoza:
nisko usađena posteljica (placenta previa), prevremeni porođaj, kontrakcije, krvarenje, insuficijencija grlića materice – ako je grlić otvoren, ako je vodenjak prsnuo, genitalni herpes i neku od seksualno prenosivih infekcija.

: Bojana Tamindzic - 29. januar 2009 10:42:55(UTC)
Ja isto vodim ljubav redovno, naravo uz manji intezitet uzivanja sto kaze Jeca.
Pozzz.

: Jelena83 - 19. januar 2009 2:02:25(UTC)
Mi vodimo ljubav redovno, ali iskreno malo mi je smanjen intenzitet uzivanja, jer ne mozemo raditi neke lude stvari, a i stalno mislim na bebu. Inace, i ja uvek nocu sanjam neke lude snove o sexu, i to bas sada samo u trudnoci, bas zanimljivo. Prosto se probudim od silnog uzivanja i mog vrhunca... Ludo!

: Jejka - 10. januar 2009 20:48:40(UTC)
Moje iskustvo je sledece,ja sam imala normalno odnose sve do 8.nedelje.Medjutim tada sam prokrvarila i odnosi su mu bili zabranjeni sve do 13.nedelje.Preziveli smo ali su mi u 15.nedelji vidjene kontrakcije na uz,pa opet zabrana.U 20.na kontroli ,i dr rekao da mogu da imam odnose,da bi mi se posle 5 gana opet javile kontrakcije.Sve u svemu.nista od sexa,do daljnjeg icon_surprised ops: .ali prezivecemo love-smiley

: brinet - 10. januar 2009 16:58:17(UTC)
Iskreno....mm i ja se nismo "voleli" od pocetka trudnoce. ;((( Sramota me i da kazem jer se neke moje prijateljice i sestre zgrazavaju nad tim, kako izdrazavam...Prvih tri meseca zbog mojih mucnina, povracanja, nije mi bilo ni do cega...a kasnije i sad jer je mm neprijatno. Kaze ne moze da se opusti kad mi vidi stomak i zna da je tu zivo bice, njegova bebica..Iskreno ni ja nemam zelju ali sanjam o tome skoro svake noci. Ne zelim da radimo nesto na silu. Mada, posto imam bolove tamo dole, doktor mi je rekao da mirujem sto vise, tako da u glavi uvek imam opravdanje za svoje povremene zeljice;))) Jedva cekam porod pa da nadoknadimo propusteno;)

: gaga i zare - 29. decembar 2008 21:32:38(UTC)
eh eh

: IXI - 11. avgust 2008 18:11:35(UTC)
Ja sam zaboravila kako to izgleda. Zabranjeno mi je kada sam pocela sa terapijom zbog krvarenja u osmoj nedelji... Sutra ulazim u 32. nedelju. Da, sa terapijom nisam ni prestajala od tada, samo sam prelazila sa jedne na drugu... jedva cekam 37. nedelju...

: Kaca082 - 31. jul 2008 5:49:39(UTC)
Ma u pravu ste skroz sacekacu da malo zadjem u deveti i onda opusteno :) .Naravno umeren tempo i samo lagano .Ubedjena sam da nema sanse i pored ukrevetu da krene pre terima .Nema razloga :) !!!

: Oblak_u_bikiniju - 30. jul 2008 16:03:14(UTC)
E, to volim da cujem!

: Hopeful - 30. jul 2008 15:42:34(UTC)
Kaca, evo meni je skraćen grlić a imamo sasvim normalan ukrevetu bez kondoma i bez prekida pa mi nije otvorilo grlić iako sam na ulazu u 38. nedelju!

: Oblak_u_bikiniju - 30. jul 2008 14:35:03(UTC)
Joj, ja sam usla u 35. sedmicu danas i molim dragog Boga da ostanem trudna jos desetak dana i jos bolje - do kraja 36. sedmice.
Trudnoca mi je protekla u savrsenom redu dok nije pocelo sad da se dovodi u pitanje hocu li izdrzati do termina. Zto sad treba da se suzdrzimo koliko mozemo... Ih, da nam je to najveca briga. Koliko sam ranije govorila da jedva cekam porodjaj, toliko mi je sad frka sto sve ne ispada kako sam mislila da hoce...

: macaraca - 30. jul 2008 13:34:49(UTC)
Kaca mora dok ne udjes u 37. posle radi sta oces...

: Kaca082 - 30. jul 2008 12:11:26(UTC)
Ja sam se sad vratila sa kontrole i doca me je pitao dali se suzdrzavamo i opomenuo da se samo drzimo za ruke neznam .Ja sam ubedjena da se nista nebi desilo ali slusam sta on kaze od pocetka pa necu sad da se igram na samom kraju.Ako je trudnoca cela protekla bez ikakvih problema neshvatam zasto bi sad ukrevetu smetao ali ajde.... procice i to pa ce mo da se vratimo u stos.

: macaraca - 30. jul 2008 11:59:13(UTC)
super zeko!!!
84d krenite na vreme neces se preko noci poroditi, bolje da se upraznjava na vreme a ne mi- ne goji se prase uoci Bozica@@@@

: zek4pek4 - 30. jul 2008 11:22:10(UTC)
Meni je takodje bilo neko vreme zabranjeno,ali posto se sada placenta povlaci dr nam je ponovo odobrio.Tako da od sada pa na dalje opet sve funkcionise kako treba.

: 84d - 30. jul 2008 11:21:28(UTC)
Pa to si u pravu vanjaja, mozda bi sad i mogli...napascu ja mm kad dodje sa posla :) Pa da, sad i ako krene porodjaj, sta ima veze...:) Ne znam sto je doktor tako preporucio, valjda je to njegova praksa, vidis kako svaki lekar razlicito govori...

: vanjaja - 30. jul 2008 11:14:04(UTC)
Zasto da se suzdrzavate 84d? Ako je sve normalno onda nema logike... Evo ja iz iskustva kazem :), a sada ti je i bogami vreme - valjda treba da pocne nekako porodjaj vec :). Nakon 37 nedelje svi preporucuju sex, tako da opustite se

: 84d - 30. jul 2008 10:38:45(UTC)
Macaraco, u pravu si! Nama je, kao i Kaci, doktor rekao da se suzdrzavamo od 8.meseca! Iako je trudnoca proticala u najboljem redu, bez ikakvih komplikacija, on je nas tako posavetovao pa ga mi i slusamo. Za svaki slucaj, da ne bude posle, pa bio je doktor u pravu...otkud ja znam! Jos malo pa cemo moci ponovo tako da me sad ovo ne pogadja nesto posebno...Imamo oboje veliku zelju ali dobro, sta je tu je...neznosti i paznje ne manjka u svakom slucaju...

: Oblak_u_bikiniju - 30. jul 2008 9:05:53(UTC)
Macaraco -super logika. Mi smo morali da malo primirimo da ne izazovemo prevremeni jer imam kontrakcije itd itd... Ali cim zagazimo u 37 sedmicu - ne biramo mjesto ni vrijeme icon_razz

: macaraca - 30. jul 2008 8:49:11(UTC)
Ja nemam potrebu meni je ta zelja opala u trudnoci, samo sad treba mm da mi pomogne, ja mu kazem ti si zapoceo ti i zavrsi!!!

: lolita2 - 30. jul 2008 8:47:23(UTC)
ja sam za to ako je sve u redu i ako imas potrebu,pa ja imam toliku potrebu od kada sam zatrudnela da je to strasno,evo sada cu u deveti pa cu malo da se smirim,ali posle sve po starom,pa ko moze da izdrzi da lezi pored drage osobe i da ne bude nista,samo napred.pozdrav

: macaraca - 30. jul 2008 8:15:53(UTC)
uf ko slag na tortu posle apsinencije od 2 meseca, preporucujem ako dodjete u ovaj stadijum

: Kaca082 - 30. jul 2008 8:10:14(UTC)
ruganje ruganje Macaraco bas si me nasmejala sa ovim sexom u 10-om mesecu.Samo ti uzivaj za sve nas koje nesmemo zaljubljen !

: macaraca - 30. jul 2008 7:07:57(UTC)
sex u 10.mesecu je super!!!hehe samo napred. ja sad moram bolje to nego indukcija.

: vocka 81 - 30. jul 2008 6:07:54(UTC)
Sto se tice sexa volim ga i rado ga se secam :( . Kad sam bila u 16. nedelji malo sam krvarila i doktor mi je lepo rekao ili ces da pazis ili ces da radis to ali si sama kriva ako se nesto desi. Navodno imala sam jake orgazme pa su izazvali kontrakcije. Uplasila sam se i sad uglavnom apstiniram. Desi se nekad al retko. Mm protestuje kaze seli se icon_eek ali me razume. Lepo smo pricali o tome.

: Bomi - 30. jul 2008 5:52:24(UTC)
Ako je trudnoća normalna, misli se samo da nije rizična, sex ne može ništa da pokvari. MOŽE DO ZADNJEG DANA! Ja sam čak primetila da se moj beban na neko vreme i primiri posle orgazma. Verovatno mu prija to ljuljanje...hehehe.

: Danica NS - 25. jul 2008 7:15:34(UTC)
PIRGO SVAKA ČAST!! bravo
I svaka čast svim parovima koji upražnjavaju u sex u trudnoći !

Mi smo za sve ovo vreme imali bezuspešne pokušaja...u prevodu NIJEDNOM ukrevetu !

Naravno, ja nemam nikakav osećaj i želju za sexom, pa ni ne patim,ali kako je m.m.

sok

: Oblak_u_bikiniju - 25. jul 2008 4:55:14(UTC)
E, volim kada mi neko kaze sta rade Norvezani. Bila sam tamo, doduse kao turista, ali sam ih kroz posao upoznala mnogo i tvrdim da ne postoji naprednija kultura i uspjesniji narod u Evropi od njih i uopste Skandinavaca! Ako smo zdravi-pravi - zasto da ne?!

Pirgo, kod vas je pitanje dana kada cete poceti da vodite ljubav a da niste trudni! Jos dva dana do termina, a oni ljubavisu! Super!

: pirgo7 - 24. jul 2008 17:14:23(UTC)
i mi imamo ukrevetu sve do sad bravo mmmm

: duckiduca - 24. jul 2008 14:13:45(UTC)
Ovde u Norveskoj mozes do samog kraja. Kod njih je to sve prirodno..

: Kaca082 - 24. jul 2008 11:20:07(UTC)
Mi se ukrevetu rado secamo!Doca rekao anene od ulaska u osmi.Nije mi jasno zasto kad mi je trudnoca skroz normalana od pocetka neznam !Ali sta da se radi on je doca pa ga slusamo ,a bas mi nedostaje mazenje sa mijim dragim love-smiley .sad smo opet kao skolarci,drzimo se za ruke i to je to ...

: Hopeful - 23. jul 2008 16:30:00(UTC)
Kod nas je sve to ipak malo ređe, ali dovoljno često da mi ne nedostaje. Naravno da smo ograničeni na dva tri položaja koji su izvodljivi i da moramo biti malo pažljiviji, ali ipak se ne suzdržavamo preterano. Mada je bilo perioda kad nismo a kad se sve to da nadoknaditi na drugi način i drugom vrstom bliskosti. Ipak, meni je potrebno da se osećam lepa i poželjna i sada i stvarno mi prija kada osetim da strast nije nestala.
Lana18 ako ti je za utehu meni se u prvom tromesečju spavalo kako ugledam krevet, ili mi je bilo muka tako da mi nije baš bil odo sexa. Ali zato u drugom, vuhuuuu ukrevetu ! Onda u 7 mesecu ne nešto ali u 8. i 9. opet ukrevetu

: Oblak_u_bikiniju - 23. jul 2008 10:26:36(UTC)
Skracen mi je grlic, ali ne strasno. Nisam otvorena. Ipak, odnosi vise nisu cesti i uglavnom se svesvodi na razmjenu njeznosti koja je podjednako bitna. Penetracija u trudnoci ne mora biti duboka, valjda nismo djeca, znamo da se ogranicimo, a sjemena tecnost ne bi trebala da dodje do grlica. Nije nuznod da izazove porodjaj, ali moze da se desi...
Mi smo rijesili da se strpimo jos malo, dok ne pridjem devetom mjesecu. Do tada, taj segment braka ne mora da pati, vec moze biti nadoknadjen na druge nacine, jer mi sada, kada se osjecam pomalo umorno, tesko, kretanje mi je malo otezano, emocije mi cesto luduju, a ljeto, vrucina, provodi koje ja izbjegavam, zaista treba ljubav i paznja, prvo u psihickom, ali i u fizickom smislu, kroz poljupce, grljenje, mazenje...

Svakako, ne zelim da se malisa rodi prije vremena, ali se jako radujem porodjaju i periodu posle, kada cu se vratiti u formu :) U svakom smislu!

: Brankica27 - 4. jun 2008 11:10:20(UTC)
A sto se lica tice, ja sam isto prezadovoljna :) nikad mi lepse nije bilo, eh da hoce da potraje...

: Brankica27 - 4. jun 2008 11:09:26(UTC)
Joj slatke ste sve...nova sa ovde ali sam bas srecna sto sam nasla ovaj sajt jer ima puno toga zanimljivog i korisnog. Ja sam u 26oj nedelji trudnoce i nikada nisam imala vecu zelju za seksom. KOd mene je tako jos od samog pocetka, ne znam sta mi je ali hormoni su mi skroz posasavili :) HVala Bogu sve je u redu pa se ne moram uzdrzavati od toga.

: Lana18 - 2. jun 2008 18:37:53(UTC)
Ma i ja kazem Jelen76, ima vremena za sex... sad su najvaznije bebice.
Ja nikad nisam imala problema sa licem, a sad puno bubuljica... Progesteron me ubi....

: Jelena76 - 2. jun 2008 18:22:13(UTC)
I ja Lana ,kao i ti .Ja otkad sam krvarila prosle nedelje nisam ni pomislila na sex neznam ,bojim se.
Mislim da bbi mi u trenutku zanosa ,padale na pamet scene kako krvarim.Pa onda necu da se forsiram . doomed

Joj cure ,lice mi se ocistilo kao porculan je ,nigdje ni pora ni nista.Uhh da hoce tako da ostane hmm

Bice sexa ukrevetu .ima vremena icon_wink

: Lana18 - 2. jun 2008 18:02:36(UTC)
Ja sam totalno izgubila volju i zelju za sexom. U opste mi se nista ne radi...Malo od progesterona malo od straha, meni sex i ne pada na pamet. Moj mm jadan ludi... on bi nonstop... ma ne smije da sjednem pored njege ruganje i odma uzbuna ruganje Mozda bude drugcije kad budem u 2. tromjesjecju.... neznam

: eli.roma - 2. jun 2008 16:03:55(UTC)
stomacic je mali ali osto je meni veliki zovem ga stomacina, jos se nisam navikla na ovaj svoj novi izgled. kad izadjem iz kade vidim se na velikom ogledalu, svaki put se iznenadim kad se ugledam na ogledalu, kao da to nisam ja :)
do 10 nedelje mi se nista nije primecivala a ona u dve nedelje velikom brzinom izgled se promenio. meni ne smeta, kupila sam novu garderobu, stomak mazim i jedva cekam da se porodim a posle porodjaja cu polako natenane misliti o svom izgledu, sada je najbitnija beba :)

: duckiduca - 1. jun 2008 21:39:23(UTC)
El romi nemoj da govoris stomacina, tu ti je bebica i normalno je da imas sada stomak zato sto ga pre nisi imala pa ti je poceo da raste.

: eli.roma - 1. jun 2008 21:07:32(UTC)
ja imam ekstra mucnine i povracam, doduse sve manje i manje ali opet, nije mi ni docega sok
a mm. se tripuje najstrasnije, jarac je u horoskopu pa sve nesto...licno shvata, misli da imam manje osecanja za njega...
pa me to jos vise stresira . da ne govorim da ima ogromnu stomacinu koju nikada nisam imala i sva sam natecena i nekako se ne osecam sexy...... a pre trudnoce nisam mogla bez ukrevetu ...kako se sve menja.....

: Oblak_u_bikiniju - 31. maj 2008 6:04:49(UTC)
Ja samo mislim da malo ramjenjivanja njeznosti svakome prija. Posebno kada je vani vruce, u stanu svjeze, neki lagani program i hladan sokic :) ukrevetu

: Kaca082 - 30. maj 2008 8:20:25(UTC)
Meni je od samog pocetka opala zelja za ukrevetu ,mm dize revoluciju kaze ici ce sa plakatima pred skupstinu ruganje .Citao on negde da trudnice u drugom tromesecju imaju mnogo vecu zelju pa se ponadao da ce biti svasta ! E bas je kreten !Kaze da sam ja skroz naopaka trudnica.Nisam povracala, ne gojim se , ne menjam raspolozenja i sto je najgore nisam cesto raspolozena za sex.A ja se Bogu zahvaljujem sto su me zaobisle sve trudnicke muke a za sex ce mo lako... zaljubljen

: pirgo7 - 30. maj 2008 7:53:37(UTC)
Mi i dalje uzivamo u odnosima klanjam
samo sto sam se prije neki dan nadrndala na mm jer mi je rekao da sam mu malo teshka. E rekoh, da vidis kako je meni bilo do sad :> :>

: daki80 - 30. maj 2008 7:02:22(UTC)
Mi smo se jedva dogovorili da ovih dve -trinedelje nemamo sex do ulaska u 9 i juče smo ušli ;] u 9 mesec i onda je mm obećao da se nećemo suzdržavati i sad je samo pitanje momentai(to je sve bilo bezveze to svi nešto kao nemojte u 8 mesecu pa smo mi uspeli pola 8 mes da se suzdržimo).Ja jedva čekam jeste teško tj.ja sam teška ruganje ali hormoni me udarili u glavu u trudnoći i vrlo sam zainteresovana za sex što bi neko rekao nezasita eh šta bi dala da gomila stvari ostane kao u trudnoći.MM se opusti vrlo brzo kad vidi koliko želim da budemo intimni i zaboravi i na stomak i bebu i sve a i ja volim da se osećam poželjno

: asteraki - 27. maj 2008 17:42:50(UTC)

Citat:
zhunga - 25/5/2008 15:58 e, ti nm! bas ih je strah! tako je i mog! cak je i izvalio da ce da ga bude sramota od bebe kad se rodi, posto smo upraznajavali ruganje

Zhunga, da nm nisu neki rodjaci icon_lol   I moj se isto tako nesto snuzdi kad je sex u pitanju. Na pocetku nam je dr rekao da se malo strpimo dok ne prodje prvo tromesecje, jer se prethodna trudnoca zavrsila spontanim, ali je rekao da posle toga, ako sve bude kako treba nema nikakvih problema i da mozemo upraznjavati sex normalno ( bez nekih extreme stvari  icon_wink   ). Medjutim mm je imao takve provale vezano za tu temu, da mi dodje neki put da umrem od smeha. Cak je jednom odvalio da ima osecaj da moze da povredi bebu. Sreca moja ( a i njegova ), pa nemam sada neku preteranu zelju za sexom, inace bi bilo povuci-potegni. A kako je njemu, samo on to zna, haha. Ali, sta cu mu kada se boji i kada ga je stid.

: Oblak_u_bikiniju - 27. maj 2008 10:51:38(UTC)
U prevodu, dr ti je rekla tri mjeseca - nema seksa... Po meni, glupo, jer sam se toliko naslusala prica da je to skroz ok. Evo i na roditelj portalu pise - ako nije zabranjeno, samo naprijed! :)
Mozda od sedmog treba ukinuti ejakulaciju unutra, mada mi i to da sperma ima neki uticaj na cijelu pricu zvuci dosta...neprovjereno.

: Jasna-belgija - 27. maj 2008 9:00:02(UTC)
hej mame ,,,,,,, moja doktorka je rekla meni da do 6 meseca mozemo imati odnose,a posle toga je sve rizik od izazivanja pred ranog porodjaja; jer tokom odnosa grlic materice se siri i moze dovesti do komlikacija; a isto sam cula od mojih drugarica koje su bile trudne da pojedine trudnice dobiju veliku zelju za seksom u trudnoci,a pojedine skroz izgube osecaj za tim; ja mislim da samo treba pazljivi biti i cuvati se,muskarci imaju manji osecaj da paze,zato vi trebate sada u trudnoci glavnu ulogu igrati u seksu, ali mislim da trebate se posavetovati sa svojim lekarima,oni ce vam naj bolje reci;;;;; pozdravz asve mameeeeeee,,,,,, ukrevetu love-smiley trudnica ukrevetu

: Oblak_u_bikiniju - 26. maj 2008 14:04:16(UTC)
Aha i mm je prvo rekao d on ne moze, da mu je cudno... I to "cudno" je trajalo dva dana... Onda je shvati da je bez toga mnogo cudnije i dosadnije i sve je po starom, jedino od ovih vrucina na koje se zalim kroz sve teme, ni to vise ne mozes kako treba...
Inace nema nikakvih problema. Ma, samo se opustite i krene to. Mi imamo po 21-23 godine i prosto, koliko mo u pocetku bili zabrinuti, sad smo iskulirali sasvim! icon_razz Mozete naprosto da se samo mazite... A mazenje cesto preraste... I tako...
Naravno da nije isto kao prije trudnoce, ali nije to ni dovoljno jak razlog da se odreknete takve bliskosti na 9 mjeseci, osim ako zdravlje zahtjeva.
A mnoge zene cujem da su imale odnose dan pred porod. Ako dr ne zabrani, meni je jedna bbica rekla da to samo pomaze porodjaj!:)

: zhunga - 26. maj 2008 11:58:20(UTC)
e, ti nm! bas ih je strah! tako je i mog! cak je i izvalio da ce da ga bude sramota od bebe kad se rodi, posto smo upraznajavali ruganje

: Kaca082 - 26. maj 2008 11:05:35(UTC)
Mm je pricao da mi nece prici kad zatrudnim ali sam uspela da mu objasnim da je to suludo.Malo smo korigovali poze i to je sve. ukrevetu

: Dandzi - 26. maj 2008 11:01:52(UTC)
Citat:
makili - 20/4/2008 14:06

moj mm nece jer misli da ce da povredi bebu i ima strah.

Eto,isti problem imam i ja icon_evil Neverovatno,a do pre mesec i po (mozda i vise) smo imali normalno odnose :| Sada nikako icon_rolleyes Boji se neznam

: eleven - 21. april 2008 8:01:42(UTC)
I meni je dr naredio obavezno suzdrzavanje, ali posto nemam kontrakcije mislim zasto ne bih napravila poneki izuzetak :?:
Uostalom, jeste li dosle do zakljucka do koje nedelje je bezbedno imati odnose? Meni se jedna drugarica hvalila da je vece pre odlaska u bolnicu ukrevetu Da nije to malo previse?! :?

: 84d - 21. april 2008 6:47:19(UTC)
I kod nas je situacija normalna ukrevetu . Malo su poze drugacije i mozda to za nijansu redje radimo nego pre...malo redje, sve ostalo je ok

: vanjaja - 21. april 2008 6:09:53(UTC)
Citat:
Hopeful - 20/4/2008 15:22

icon_surprised ops: ju postideh se, izgleda sam ja baš nešto nezasita icon_surprised ops: :)

ja sam ok, ali je mm nezasitan :). Ustvari njemu je sve isto kao i prije, zaboravlja valjda, pa misli da mogu i poze da budu iste :)

: zhunga - 20. april 2008 16:37:50(UTC)
Citat:
Hopeful - 20/4/2008 15:22

icon_surprised ops: ju postideh se, izgleda sam ja baš nešto nezasita icon_surprised ops: :)

da ti bude lakse i ja sam icon_lol
sve je individualno tako da opusteno icon_wink

: beba2008 - 20. april 2008 15:04:02(UTC)
icon_surprised ops: icon_surprised ops: icon_surprised ops: A sta je tek da kazem kad jos uvek imamo odnose,naravno ne kao pre ali s vremena na vreme.Mm je u pocetku govorio samo cemo do 5.meseca,ali davno je prosao 5. :) .Uvek se brine da ne povredi bebu i slicne stvari....Prija nam to i zelimo a i mozemo i mislim WHY NO?

: Hopeful - 20. april 2008 11:22:31(UTC)

: makili - 20. april 2008 10:06:51(UTC)
Ja sam u slicnoj situaciji.Otkada sam stala trudna nisam uopste imala odnose.Prva tri do cetiri meseca od mucnina i povracanja nije mi bilo nidocega,a sada kada se osecam dobro moj mm nece jer misli da ce da povredi bebu i ima strah,a posto ja bas i nemam neku zelju ne bunim se.O tome sam razgovarala sa mojom kumom koja se porodila prosli mesec i kaze da su i oni samo jednom vodili ljubav za celu trudnocu,tako da je to valjda normalno ko kako oseca.

: zhunga - 19. april 2008 18:03:37(UTC)
hopeful bas si me nasmejala!
ne znam sta da kazem ali mislim da neki mm gore podnose trudnocu nego zene. mora da im je sve cudno, imaju verovatno neku barijeru u mozgu neznam plase se...nije da ih pravdam (nije nije!) ali ko zna sta se njima vrzma po glavi, i oni su u drugom stanju ruganje

: bebanica - 19. april 2008 17:01:54(UTC)
Meni je doktor juce rekao da smem, iako moja trudnoca spada u rizicne..A pritom sam imala i kontrakcije..Rekao da se opustim i uzivam slobodno..Kada sam prokrvarila pre nekoliko nedelja suzdrzali smo se i posle je njemu bila frka, plasio se zbog beba, ali sada se sve vraca u normalu..

: Hopeful - 19. april 2008 17:01:42(UTC)
Ja bi mu dala da čita ovo šta si napisala ovde i kakva su izkustva drugih trudnica! A od mene poruka za njega da je to sebično i da nije fer prema partneru! Pa i nama trudnicama treba ukrevetu a i potrebno nam je da se i dalje osećamo privlačne. A bebu ne može da ugrozi, ako nam ne veruje nek uzme atlas anatomije u ruke i neka pogleda gde je beba. Lekari kažu da je beba u tom momentu u plodovoj vodi oseti samo da se ljuljuškaš i to je to, a svi oni hormoni koji se luče kod tebe njoj prijaju i čine je srećnijom!!!
Aman čoveče ne muči ženu! Baš sam se iznervirala :)
Mokili ako mu ni ovaj forum ne pomogne da shvati onda ćemo ga mi batina

: Mokili - 19. april 2008 16:54:43(UTC)
Uh, draga moja, ma pricala ja...Cak sam mu i knjige u ruke uvaljivala da cita da je sve ok i bezbedno, al ne vredi...Ne znam kojim bih se jos trikom mogla posluziti! A u pravu si, osecam se bas bezveze, prosto ni ne mozes bas da uzivas u trudnoci kada nisi zadovoljan..Mislim, sve ostalo je ok, pazi na mene, razgovaramo o svemu normalno, ali kad je seks u pitanju on samo kaze: Ja ne mogu kad si trudna...I kraj razgovoru, sta cu, jel neka od vas imala slican problem i kako ga je resila ako ga je resila :-)

: Hopeful - 19. april 2008 16:42:13(UTC)
ma daj mokili razgovaraj sa tm, nije u redu da samo zato što se on iztripovao ti budeš uskraćena za lep osećaj koji može da prija i tvojoj trudnoći. Kažu dr da se prilikom orgazma materica bolje prokrvljuje što je zdravo za bebu! Inače ja mislim da bih se osećala manje ženstvenom a to bi bio psihički problem što opet ne može da bude dobro.
Da tm da pročita ovu temu i šta si ti napisala i šta pišu ostali, možda te bolje shvati!

: Mokili - 19. april 2008 15:17:53(UTC)
Eh, kad vas cujem kako pricate o sexu...Ja ga se rado secam! I to ne zato sto ne smemo, vec zato sto MM nece, kaze ne moze kad sam trudna, utuvio je to u glavu i gotovo! A ja, opet, necu da forsiram, a bas me nervira... U stvari, kad malo bolje razmislim i nisam nesto za seks u poslednjem periodu, al valjda jer ga nema, ja ga zelim... Uzivajte mile moje, sta da vam kazem...

: duckiduca - 4. april 2008 15:07:54(UTC)
ja sam citala kada zena dozivi orgazam da joj se grlic materice siri i da moze da dodje do prevermenog porodjaja neznam neznam
ali ako doktor kaze da moze-onda moze-valjda... icon_eek

: Petra* - 4. april 2008 10:41:46(UTC)
UH TO SAM HTELA DA CUJEM icon_lol !
Hvala, Mira-z ;] !

: mira-z - 4. april 2008 10:39:41(UTC)
Petra opusti se i uzivaj, ako se ti dobro osecas, i nista ti ne smeta. Govorim ti iz iskustva !

: Petra* - 4. april 2008 10:37:41(UTC)
Meni je dr. rekla na pocetku anene , jer sam imala kontrakcije. E kad je to proslo, onda je rekla moze do 8. meseca, u koji ulazim za koji dan I STA ONDA icon_eek :( galamdzija sok ... Pa nije humano!!!!
Da li neko moze da mi kaze: MA OPUSTI SE NEMA VEZE I UZIVAJ U SEX-U!??!

: Ania - 4. april 2008 10:30:53(UTC)
Angie a sto ti je zabranjeno? Naravno ako nije indiskretno od mene sto pitam...
Cisto sam radoznala sta sve moze da utice pa da sex bude nepozeljan u trudnoci
Jos jednom izvini ako sam indiskretna icon_rolleyes

: Angie - 4. april 2008 10:23:42(UTC)
Meni je zabranjeno :( Kaze nema nista od toga do kraja....Pokusala sam ali ne ide i sta cu.....pomirila sam se sa sudbinom...sad ceamo da dodje i prodje maj,pa jun...i onda ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu

: Angel - 2. april 2008 18:24:42(UTC)
POtpuno normalna stvar zenska! Opusti se sasvim, to je normalno i mozda ako ce ti biti lakse, lezi par minuta dok ne prodje i to je to, mada naravno ne moras ni to.

: zhunga - 2. april 2008 17:59:03(UTC)
normalno je, materica se grci u toku orgazma, i ustvari pravi kontrakcije. i to vrlo kratko traje.bez sekiracije icon_wink

: Ania - 2. april 2008 17:18:00(UTC)
Muci me jedno pitanje. Naime svi uglavnom kazu da je sex u trudnoci sasvim ok ako je naravno sve u redu. Kod mene je sve i u redu, doktorica nista nije napomenula-sigurno ne bi to izostavila da je mislila da treba. Zelja mi je odlicna, i sve ide kao i pre. Ali tokom vrhunca stomak mi se, od normalnog grcenja valjda, skroz stvrdne, i onako skupi na sredini. to prodje nakon pola minuta kad se opustim, jer za vreme orgazma telo je normalno nategnuto...valjda...

Da li je to normalno/opasno???

: alexandra_d21 - 26. mart 2008 8:42:20(UTC)
Do 5-ti mesec smo redovno imali ne isto kao pre ali kad sam usla u 6-ti nekako ne mi je do sexa neznam

: dmneca - 22. mart 2008 20:18:23(UTC)

Zbog krvarenja na pocetku trudnoce i strogog mirovanja SEX mi je postao misaona imenica. Sve do nekog sestog meseca smo mm i ja ziveli u nekoj strepnji,strahu,tako da nam do sex-a nije ni bilo. I tako do kraja trudnoce-odnose nismo ni imali. Pa prodjose i babinje.... Pauza je bila rekordna 289 dna!!!!bravo bravo bravo bravo bravo bravo Sto smo napravili,napravili smo. Nista nismo "popravljali"! I mogu vam reci da se ni nema sta popravljati,Necko je prelep!!!!!

A posle toga....ukrevetu love-smiley ukrevetu

Tako da ne sekirajte se,ako vam je zabranjeno izdrzacete,samo zaboravite na njega na neko vreme!!!

: zhunga - 22. mart 2008 17:11:52(UTC)
Makice, sto vam je zabranila? Meni je sito na pocetku zabranio dr ali je sada ok, zavisi sta je. sve us vemu srecno :)

: makica 265 - 22. mart 2008 7:15:03(UTC)
Nama je dr.zabranila od samog pocetka,tako da skoro 2 mjeseca nemamo odnose.

: mima80 - 22. mart 2008 6:11:51(UTC)
Ja odgovori coveku, a on promenio post :>

: mima80 - 22. mart 2008 6:10:54(UTC)
I ja sam se tako osecala prva tri meseca, jednostavno mi uopste nije bilo do sexa. To je normalno, cak mislim da je cesca pojava odsustvo zelja prvih par meseci nego obrnuta situacija. Iako sam se relativno dobro osecala non stop mi se spavalo, jako sam bila nekako iscrpljena i samo sam razmisljala kad cu da se tresnem u krevet :) Mozes da probas neki sex u toku dana, pazljivo, nemoj cekati noc jer ce joj se verovatno spavati :) , i shvati da njeno telo sada verovatno drugacije reaguje nego ranije. Mene su u toj ranoj fazi bas grudi bolele, i nisam mogla da podnesem da ih mm pipne, jednostavno, meni se sve promenilo
Srecno!

: Preciousss - 22. mart 2008 6:05:16(UTC)
Hvala na odgovorima.
Videćemo šta će biti.

: Angel - 21. mart 2008 23:17:20(UTC)
Bas kako MANANA kaze a ja sam isto pisala dosta o tome, samo se opustite ako doktor nije izricito zabranio i uzivajte. TO ce prijati i vasem telu i bebi. Ona je zadovoljna samo kad ste i vi, zapamtite to. :-*

: MANANA - 21. mart 2008 15:26:38(UTC)
Ako ti dr nije rekao da ne smes da imas odnose ti onda slobodno uzivaj...ne verujem da bi zaboravio tako nesto vazno da spomene ;] ;] Samo vi uzivajte... zaljubljen

: simona78 - 21. mart 2008 15:21:45(UTC)
mi smo sve do 6. mjeseca imali odnose. imala sam jaku zelju, posebno u prva dva, tri mjeseca, nijesam imala mucninu niti bilo kakve teskoce, tako da smo uzivali ukrevetu ali, u 6. mjesecu sam odjednom dobila pojacan sekret i dr je konstatovala gljivicnu infekciju i dobila sam terapiju (3 canesten vaginalete), od koje se stanje malkice popravilo, ali i dalje imam taj dosadni sekret. iz tog i jedino tog razloga, ja sada imam strah od ukrevetu iako je zelja i dalje prisutna, sve se nesto plasim da se infekcija ne prosiri unutra ili sta ja vec znam neznam

ima li neko iskustva??? :?: :?: :?:

: Emma - 21. mart 2008 13:35:25(UTC)
Citat:
krcko - 21/3/2008 02:17

kod nas nema problema
mi oboje imamo zelju ohohoho fizicku ali tu je jedan psihicki uzid tako da nista od sexa
i ja i mm odmah pomislimo na malo stvorenjce unutra na rukice nogice pa ono gleda pa pipka i sve i zelja odmah nestane

nama sex jeste jedna jako lepa i neophodna stvar i stvarno jedva cekam da sve ovo prodje pa da navalimo ali mi nikad nije palo napamet jao kako cu da izdrzim
niko nije umro bez sexa pa necemo ni mi ima sada jedna mnogo bitnija stvar.

tako da ko moze bravo mi nemozemo i nije nam problem zato ona cista love-smiley cveta i neizmerno razumevanje a strast se gomila pa kad dodje vreme izgleda da ce biti jos jedna beba ruganje

Krcko identicna situacija, nije da ne postoji zelja sa obe strane ali onda pomislimo na bebu i shvatimo da cemo se ipak strpiti jos neko vreme icon_rolleyes

: Beka - 21. mart 2008 9:59:39(UTC)
Ma sve je to individualno, u prvoj trudnoći sam bebu prenela 10 dana posle termina i opet su mi indukovali porodjaj. A sexa-nikad više nego u tom periodu. Odnos sam imala popodne, a porodjaj mi izazvali tu noć! neznam

: mira-z - 21. mart 2008 5:29:11(UTC)
Potpuno se slazem sa Bekom, kako kome prija tako treba i da se postavi. Ako vam nista ne smeta, ako u tome uzivate, ako ne osecate nikakvu nelagodnost, i ako nema nikakvih medicinskih prepreka, nema razloga da se odricete od seksa. Govorim iz licnog iskustva. U prvoj trudnoci smo imali potpuno normalne odnose, mozda ponekad i cesce nego inace. Ja sam se odlicno osecala i moram da priznam da smo poslednji odnos pre porodjaja imali u subotu uvece a ja sam se porodila u utorak. Tacno je da supstanca iz sperme moze da izazove kontrakcije i porodjaj ali eto ja sam se porodila 5 dana pre termina, dakle nista lose mi se nije desilo. A posto vidim i da ima puno slucajeva gde su muzevi prepreka smatram da nema razloga ni muzevi da se plase ako zena kaze da je raspolozena i da hoce, pa ona valjda najbolje zna kako se oseca. Eto isprica se ja sve u sesnaest, ali to je moje misljenje.

: krcko - 21. mart 2008 4:17:49(UTC)
kod nas nema problema
mi oboje imamo zelju ohohoho fizicku ali tu je jedan psihicki uzid tako da nista od sexa
i ja i mm odmah pomislimo na malo stvorenjce unutra na rukice nogice pa ono gleda pa pipka i sve i zelja odmah nestane

nama sex jeste jedna jako lepa i neophodna stvar i stvarno jedva cekam da sve ovo prodje pa da navalimo ali mi nikad nije palo napamet jao kako cu da izdrzim
niko nije umro bez sexa pa necemo ni mi ima sada jedna mnogo bitnija stvar.

tako da ko moze bravo mi nemozemo i nije nam problem zato ona cista love-smiley cveta i neizmerno razumevanje a strast se gomila pa kad dodje vreme izgleda da ce biti jos jedna beba ruganje

: zhunga - 20. mart 2008 17:38:07(UTC)
Mislim da se trdunicama nekad mota sve i svasta po glavi pa ne mogu da se puste sto je normalno, ovo stvarno jeste drugo stanje! icon_lol
verovatno ce proci jer je uplasena ili joj se spava, a i jeste istina da posle treceg meseca se pojaca zelja kako sam cula. nemoj samo da je opterecujes sa tim anene da se jos vise ne istraumira
doci ce sve na svoje.

: мирка - 20. mart 2008 17:34:40(UTC)

Будући тата, само стрпљиво. Воли своју женицу и стави јој до знања да је и даље лепа и пожељна, а жеља ће се вратити, вероватно од 4. месеца.

Из искуства "маторе" труднице могу ти рећи да за мене нема лепшег осећаја од оног када мој муж само легне поред мене и мази мој стомакzaljubljen zaljubljen zaljubljen

: Hopeful - 20. mart 2008 17:13:09(UTC)
Sad vidim da vam je termin u oktobru, onda se ne sekiraj, ženi se prirodno vraća želja u četvrtom mesecu, naravno ako nije psihički izgubila, ali što se hormona tiče tada je sve opet ok icon_wink

: Hopeful - 20. mart 2008 17:11:08(UTC)
Preciouss, možda je to prolazna faza kod tvoje žene, ne znam u kojoj je nedelji ali to je česta pojava u prva tri meseca. Meni se toliko spavalo da nisam mogla, zaspala bih kad ugledam krevet. Drugo, možda sama sebi nije privlačna pa bi trebao da joj staviš do znanja kako je ona tvoja najlepša i najsexipilnija ženica na svetu! Meni je od 4. meseca prelepo ponovo i mm i ja uživamo, ređe nego pre, jer mi je često muka i spava mi se, ali podjednako kvalitetno, pa čak i nekako posebno.
Mazite se i stavi joj do znanja da je poželjna, možda i ona sebe oseti poželjnom

: Preciousss - 20. mart 2008 16:35:44(UTC)
Kako samo zavidim vašim muževima, vi koje ste raspoložene... :(

Onog dana kada sam saznao da postajem tata, ništa nisam želeo više nego da zagrlim poljubim, pomilujem, svuda, stalno... Uh... Bolje da ne pričam... :)
Ali moja draga nije bila raspoložena, ni tada, a i generalno. Iako je zdravstveno sve ok, UZ regulan, krvna slika i sve analize dobre, mučnine malo poslednjih dana, ali vezano za glavobolju usled promena vremena...
Znači, sve bi trebalo da je ok, ali jednostavno nije.

Čujem i sa drugih strana takve probleme, i da se moje kolege-sapatnici vajkaju rođacima i prijateljima. Ja baš ne mogu tako da pričam nekome, možda bolje ovde.
Ajd ipak, sve za bebicu, termin nam je u oktobru/novembru. zaljubljen

Pitam se kako ću izdržati, a znam da moram, ali nekako sam setan zbog svega toga.
Valjda sve to mora tako da bude. icon_cry

Još jednom, upućeno svim onim mamama, kojima želja nije nestala:
BLAGO VAŠIM MUŠKARCIMA.

: Beka - 13. februar 2008 6:18:13(UTC)
Meni je u početku beba bila nisko, tako da je doktorka rekla da nema sexa! :? Isto kao i u prvoj trudnoći! Elem, ko za inat, meni želja nikad veća! ukrevetu Tako, da moram priznati....nisam je poslušala...baš... vestica Hvala Bogu, ništa mi nije bilo, ni meni ni bebi. Ali ja sam se oslanjala na iskustvo iz prve trudnoće, zato sam se i usudila-po sistemu-kad mi tad ništa nije bilo, neće ni sad. Ako se ja osećam dobro, ne vidim razloga da se lišavam nečega što mi prija. Valjda....Naravno nisam preterivala icon_wink sada, kako vreme odmiče i nemam baš želju, zato što sam sve veća, sve mi smeta, spava mi se, bole me ledja....što sve skupa i nije baš tako erotično! icon_lol

: alexandra_d21 - 13. februar 2008 6:05:37(UTC)
Na pocetku trudnoce sam imala potrebu ali sad kako prolazi vise vreme zelja mi se smanjuje neznam zasto, ali to je.
a mozda je bolje i ovako neznam
ali zato kad osetim potrebu navalim zaljubljen

: IVANA-NS - 9. februar 2008 16:15:11(UTC)
moj mm i ja smo imali kako tako redovne odnose,ali poslednjih mesec,mesec ipo nista,ja imam zelju,ali on se BOJI!!!!!!! Tako da nista od toga,dok se ne porodim..:-(

: Mary - 9. februar 2008 14:43:00(UTC)
sex u zadnjim danima trudnoce zaista izaziva *ebeno bolne kontrakcije. dokazano!!!

izvinjavam se sto sam pobrkala!!!

: Mary - 9. februar 2008 14:41:57(UTC)
oj brankice... ja te bas htedoh pitat gde sam to ukenjala kad ono bling icon_idea
vidis koliko SEX udara u mozdane celije... bome kod mene pravo!!!

: Brankica021 - 9. februar 2008 14:28:04(UTC)
Citat:
Mary - 9/2/2008 17:12

trudnoca u zadnjim danima trudnoce zaista izaziva *ebeno bolne kontrakcije. dokazano!!!

joj,Mary,al` si spetljala icon_lol

ma ako docekam 40.nedelju lako cu :> ...moja apstinencija i dalje traje,kad se porodim ima da budem ko pustena sa lanca icon_lol

: SsSs - 9. februar 2008 14:06:01(UTC)
Tanjice ja sam izbacivala neku vodu iz sebe,kad god se malo napnem,sagnem,ma i kad kinem...i tako od mozda treceg meseca trudnoce,pa do kraja...a bilo je te tecnosti i za vreme sexa,a i posle sexa
Kao sto vidis sve je o.k,beba je tu,i nije to bila plodova voda,ni cep...ko zna sta je,al cula sam da se jos nekim devojkama desavalo

: Mary - 9. februar 2008 13:12:01(UTC)
trudnoca u zadnjim danima trudnoce zaista izaziva *ebeno bolne kontrakcije. dokazano!!!

: nex015 - 9. februar 2008 12:27:32(UTC)
Meni je sex u prva tri meseca trudnoce bio zabranjen samo u vreme kada bih trebalo da imam menstruaciju....i posle toga sam normalno imala odnose sve do sada do 9. meseca ....tako da verujem da je to sve individualno...

: mihajlovicka - 9. februar 2008 11:27:14(UTC)
Pa da. caos

: zhunga - 9. februar 2008 8:02:37(UTC)

Citat:
mihajlovicka - 9/2/2008 05:33 Zasto doktori imaju razlicita misljenja kad bi trebalo da se svi slazu oko neceg tako ozbiljnog?! Moja doktorica kaze da zena moze imati odnose sve do dva meseca pred porodjaj, naravno ukoliko je sve u redu, tj. ukoliko je normalna trudnoca. Mi nismo smeli jer sam imala hematom ali sad je kao sve u redu i ne postoji nikakava opasnost. Nije mogla da mi kaze da li se hematom pojavio zbog odnosa ali jeste da je poceo da krvari najverovatnije zbog toga.A dok se posteljica tek formira, to krvarenje moze da je odvoji i tako da dodje do spontanog pobacaja. Nikakav uticaj sperme nije ni spominjala a valjda bi mi rekla da je trebalo. A nije od onih doktora koji samo nesto nejasno promrmljaju kad ih nesto pitam, nego mi sve lepo objasni. Zato bi trebalo, kad vam vac kazu da ne smete voditi ljubav, i da vam objasne zbog cega. Ipak je 9 meseci jako dug period. Ovo naravno ne znaci da od sada necemo paziti gde ce sperma da zavrsi! Ne moram da verujem ali dovoljan je samo crv sumnje...

Meni je moj DR objasnio da ne smem da imam sex na pocetku (krvarila sam) jer tako dolazi do kontrakcija ma materice, sto je naravno stetno. To mi je nekako bilo logicno objasnjenje. Ovo za spermu prvi put cujem ali za taj crv si u pravu! icon_rolleyes

To da doktori imaju razlicita misljenja je neozbiljno, vise zvuce kao politicari  galamdzija

Pozzz caos

: mihajlovicka - 9. februar 2008 7:33:08(UTC)
Zasto doktori imaju razlicita misljenja kad bi trebalo da se svi slazu oko neceg tako ozbiljnog?! Moja doktorica kaze da zena moze imati odnose sve do dva meseca pred porodjaj, naravno ukoliko je sve u redu, tj. ukoliko je normalna trudnoca. Mi nismo smeli jer sam imala hematom ali sad je kao sve u redu i ne postoji nikakava opasnost. Nije mogla da mi kaze da li se hematom pojavio zbog odnosa ali jeste da je poceo da krvari najverovatnije zbog toga.A dok se posteljica tek formira, to krvarenje moze da je odvoji i tako da dodje do spontanog pobacaja. Nikakav uticaj sperme nije ni spominjala a valjda bi mi rekla da je trebalo. A nije od onih doktora koji samo nesto nejasno promrmljaju kad ih nesto pitam, nego mi sve lepo objasni. Zato bi trebalo, kad vam vac kazu da ne smete voditi ljubav, i da vam objasne zbog cega. Ipak je 9 meseci jako dug period. Ovo naravno ne znaci da od sada necemo paziti gde ce sperma da zavrsi! Ne moram da verujem ali dovoljan je samo crv sumnje...

: zhunga - 8. februar 2008 11:06:04(UTC)

Citat:
Angel - 8/2/2008 08:36 ama cim ti prodje krvarenje u osetis da ti telo porucuje da mozes-navali! Sama ces sebi dozirati koliko i sta, mani se doktora ako ti cela trudnoca nije rizicna. To ponavljam vec ko zna koji put, i ja sam krvarila na pocetku i mirovala sam i pila Utrogestan i proslo je. Vodili smo normalno ljubav do kraja trudnoce i nisam nikoga ni pitala dal smem jer mi je telo porucivalo da mogu. Sad posle carskog svi su pricali pa cak i ovde pisali te da nisu pre 6 nedelja, te nisu 3 meseca, te boli uzasno pa moras ulja da koristis, a mi smo u trecoj nedelji vodili ljubav i niti je bolelo niti bilo suvo kako pisu, niti smo ista koristili. I eto sve hvala Bogu u redu. Prema tome mani se lekara nekad. :-*

HAHAHAHAH, E BAS SI ME NASMEJALA!!!! HAVALA, TO MI JE DANAS TREBALO NESTO ME SVI SMORILI  :) :) :) :) :) :)

: Angel - 8. februar 2008 10:36:00(UTC)
ama cim ti prodje krvarenje u osetis da ti telo porucuje da mozes-navali! Sama ces sebi dozirati koliko i sta, mani se doktora ako ti cela trudnoca nije rizicna. To ponavljam vec ko zna koji put, i ja sam krvarila na pocetku i mirovala sam i pila Utrogestan i proslo je. Vodili smo normalno ljubav do kraja trudnoce i nisam nikoga ni pitala dal smem jer mi je telo porucivalo da mogu. Sad posle carskog svi su pricali pa cak i ovde pisali te da nisu pre 6 nedelja, te nisu 3 meseca, te boli uzasno pa moras ulja da koristis, a mi smo u trecoj nedelji vodili ljubav i niti je bolelo niti bilo suvo kako pisu, niti smo ista koristili. I eto sve hvala Bogu u redu. Prema tome mani se lekara nekad. :-*

: mama malog Borisa - 8. februar 2008 10:25:58(UTC)
ja sam isto imala zabranu od strane doktora jer sam krvarila, sto mi i nije tako tesko palo,...cisto malo da se odmorim. A secam se u drugoj trudnoci sam imala strasnu zelju za sexom.

: zhunga - 8. februar 2008 7:22:04(UTC)

Ovo je bas super tema. Meni je doktor zabranio sex na pocetku jer sam krvarila, pa je to trajalo do skoro, do pre negde 2 nedelje. Meni je zelja bas povecana, nekad cak i sanjam icon_surprised ops: pa se desi da u toku noci dok sanjam imam orgazam, E to mi se nije desilo ne znam od kad. Sad se ja i moj muzic love-smiley , ali bas vodimo racuna. Po nekim knjigama sto sam procitala pise da je individualno od zene do zene za ukrevetu u trudnoci. Drugarica mi je rekal da je ona krvarial posle sexa ali nista strasno. Ja ne znam bas kako bi odreagovala da to vidim misilm da bi se prepala jer mi je pocetak bas bio sav za prepadanje. Imam jedno pitanje al me  icon_surprised ops: da pitam. Mozda kad se "okurazim" hehehehe. sok

: tanjica - 8. januar 2008 12:09:15(UTC)
hvala vam sto ste mi odgovorile zelim vam sto pre dobar ukrevetu icon_surprised ops: malo mi je bez veze da pitam dr ali videcu da skupim hrabrost mislim da bez razloga brinem jer mi se to desavalo i pre trudnoce puno puta samo sto sad mozda kazem vise obracam paznju hvala u svakom slucaju

: Brankica021 - 8. januar 2008 9:40:58(UTC)
tanjice...ne verujem da je to plodova voda :)

: rozga - 8. januar 2008 9:05:49(UTC)
Tanjice ne verujem da moze da bude plodova voda ali kad ides kod dr-a sledeci put napomeni mu to. On ce verovatno znati sta je. Ja stvarno nisam imala to iskustvo ali ja nisam skoro ni imala seks u trudnoci:( Morala sam da mirujem pa se podrazumevalo i suzdrzavanje...Ali zato jedva cekamo:)

: tanjica - 8. januar 2008 7:55:52(UTC)
dugo niko nije pisao na ovu temu ali ja imam pitanjce koje ne znam kome da postavim pa ajde prvo vama nadam se da ce mi neko ubrzo odgovoriti...Kada dozivljavam vrhunac u odnosima sa mojim mm desava mi se da izbacujem mnogo neke tecnosti ali mi to prija,da se razumemo desavalo se i pre trudnoce to isto ali sad mozda malko vise ili ja tripujem recite mi jel' ima neko slicno iskustvo ili da li moze to da bude plodova voda...hvala vam unapred,odgovorite mi sto pre icon_surprised ops: ukrevetu

: anita75love - 18. decembar 2007 18:05:58(UTC)
Da, to je prostaglandin i on izaziva kontrakcije materice, tačno ali u poodmakloj trudnoći (mesec do dva predporođaj). Zato se odnos i ne preporučuje 8 nedelja pre porođaja! Ako nećete da se porodite ranije, tj.kod onih trudnica kod kojih postoji opasnost od preranog porođaja tzv.partus prematurnus. Početak porođaja zavisi inače od nivoa oxitocina u orgnizmu trudnice i kada on dostigne odr.vrednost počinju kontrakcije. To važi čak i za sam odnos, orgazam takođe izaziva kontrakcije.
Ali za periode ranije trudnoće (do 7 meseca) ova priča ne važi sem ukoliko inače ne postoji pojava kontrakcija na materici ili otvoren grlić, jer je sam grlić zaštićen sluzavim čepom i sprečava prodor kako bakterija, tako i spermatozoida(zato je praktično nemoguće ostati u II stanju sa još jednom bebom kada ste već trudni; neko reče desi se jedno u 10000000 slučajeva i to je jako opasno a predstavlja patologiju a ne normalnu pojavu) i normalan grlić je otporan na dejstvo prostaglandina.
U poslednja 2 meseca zbog pritiska bebe grlić se skraćuje, prirodno dolazi do njegovog postepenog otvaranja (to je normalna faza pripreme za budući porođaj) i sluzni čep ispada, zato je dejstvo prostaglandina moguće i ono može podstaknuti prevremeni porođaj!
Baš zato se ta priča ne preporučuje u 7 i 8 mesecu a pre nema smetnji u normalnoj trudnoći! A ne obrnuto!
E, sad, to što se nekim ženama desi da prokrvare posle odnosa može biti zbog osetljivog grlića materice i nema veze sa pobačajem, naročito ako se papralelno pije ili prima progesteron. A može naravno biti i otvoren grlić ili već postojeće stanje pretećeg pobačaja(gde nešto sa bebom nije u redu) koje bi i bez odnosa nastupilo za par dana a fizička aktivnost ga je samo ubrzala (isti efekat bi imao i bilo koje nerviranje ili trčanje npr koje u normalnoj trudnoći uopšte ne bi smetali).
To je ono što piše u knjizi "šta da očekujete dok čekate bebu" jer i ja imam tu knjigu (u sadržaju :seks i strah od pobačaja i seks i prevremeni porođaj-videti stranu u vašim kopijam pošto možda nisu ista izdanja).

: Tijancica - 18. decembar 2007 16:41:08(UTC)
Anita ja ne znam kako to nigdje nisi procitala. Ja sam to prvo cula od jedne djevojke i strasno bila nepovjerljiva jer to ranije nigdje nisam cula, ali kasnije sam i nasla u literaturi. Inace kad sam pisala ovdje da sperma sadrzi "neku supstancu" koja moze da izazove kontrakcije, nisam joj znala tacan naziv, ali sam za par dana negdje procitala pa sam htjela napisati ovdje. Pocinje nekako sa pro....

: maxmara - 17. decembar 2007 18:12:25(UTC)

Citat:
dr Avluela - 30/1/2007 15:47 Beba moze da se uznemiri u toku i posle orgazma zbog kontrakcije materice koje mogu da nastanu zbog lucenja Oksitocina za vreme orgazma.To moze biti razlog pobacaja ili prevremenog porodjaja.Ako ostane sperma u vagini moze ali i ne mora da izazove razmeksanje grlica materice. ukrevetu

Pisalo se ovde ali ajde opet da ponovim ipak sam ja postavila temu zbog ovoga i zato sto ovoga nigde nema,a u literaturi imas u knjizi ''STA DA OCEKUJETE DOK CEKATE BEBU'' a ja iskreno nisam na to obratila paznju dok nisam dosla ovde da se porodim,sto sam takodje pisala ali razumem muka je zenama da citaju iz pocetka temu,dakle imam i iz literature a i iz prakse potvrdjeno i nikako ne bih pisala nesto sto bi zene plasilo pogotovo da je neprovereno,to bar ljudi ovde znaju,vec da bih pomogla i upozorila,mozes traziti dosta toga na netu a da neces naci,ovaj forum je mnoga pitanja otvorio kojih nema nigde zato je i uspesan i posecen ovoliko,tako da se na net ne oslanjaj pogotovo na stranice na srpskom jer su nasi tek ''skoro'' poceli da ih ispisuju,ili ti uredjuju ili ti koriste a od kad net postoji,tako da ako mi ne verujes i mislis da vas plasim,a ti izvoli i trazi i dalje ali sada na nemackom ili engleskom recimo.

Pozdrav zelim vam svima laku trudnocu kao sto sam je ja imala.

caos

: rozga - 17. decembar 2007 16:10:50(UTC)
Ne znam da li skodi, ali sam bas sa mm gledala dokumentarac da je trudna zena ostala opet trudna. To se dogadja u 1:1 000 000 ili vise slucajeva, ali se dogadja. Tako da...bolje sa kondomom zbog toga. Za ovo drugo nisam ni ja cula neznam

: anita75love - 17. decembar 2007 14:05:17(UTC)
Sada ću ja zvučati kao stari dobri neverni Toma ali moram da pitam:gde ste pročitali ili saznali da sperma škodi? Ja kada sam to pročitala na ovoj temi prilično sam se uplašila (a i moj muž takođe kada sam mu rekla) ali pošto nisam paničar onda sam se smirila i krenula da listam i tražim sve na tu temu. I verujte NIGDE nisam pronašla taj podatak a pogledala sam bar 20 domaćih sajtova posvećenih toj temi (čak i one za uske medicinske krugove) i još 20 stranih (sa googla) i ni u jednoj knjizi o trudnoći koju imam (a imam jednu stvarno savremenu i odličnu i plus moje knjige sa više medicinske) to ne piše!
I ja mislim da lekari umeju da budu nepristupačni ali to nisu svi, a i knjige zato postoje da ako nešto i ne možete da nekom kažete u ličnom kontaktu onda napišete pa svi čitaju. Ja na takvu literaturu (pisanu od stručne osobe, jer smatram da samo takve i treba da budu vredne pažnje kad je zdravlje u pitanju) nisam naišla (što ne znači da sam sve pročitala, naravno). Zato i pitam, jer ako je to tako sumnjam da bi ta informacija bila toliko sakrivena od šire javnosti jer je jako važna (a u današnje vreme su zaista svi tabui pali pa ne verujem da je u pitanju cenzura). To sam samo pročitala na ovom sajtu i nigde više.
Zato molim maxmaru ili onoga čija je to informacija da mi malo pojasni a verujem i ostalim članicama (da se ne brinu bez razloga) odakle ta informacija i koje su naučne činjenice koje tako nešto objašnjavaju.
Pozdrav!

: rozga - 17. decembar 2007 11:04:40(UTC)
Meni jeste do sexa li nema...moram da mirujem:( Ali bar se mazimo zaljubljen

: maxmara - 17. decembar 2007 10:03:21(UTC)

Citat:
lukas - 17/12/2007 13:52

Dakle, ako vam je do sexa i ako vam je trudnoca u redu, nema apsolutno nikakvog razloga da budete nervozne i nezadovoljne.

Tako jebravo bravo bravo SAMO AKO JE SVE U REDU i bez spreme u vagini za vase bolje,da ne mislite i ne izazovete same probleme.

Ja sam isto primer da je sve ali sve moguce ako je trudnoca uredna i ok,dakle slobodno se seksajte samo moze biti bolje svima,ali ipak oprezno.

pricaonica

caos

: lukas - 17. decembar 2007 9:52:30(UTC)
Drage moje, ja sam vam ziv i zdrav primer da sex u trudnoci ne moze ni malo da skodi ako nemate nikakve probleme sa istom. Naime, u prvoj trudnoci smo mm i ja imali odnose do polovine 9. meseca. I to kad god nam se prohtelo. Kad mi je dosao termin za porodjaj, ja nikako da se porodim, nikako da krene. Odem u bolnicu, oni me vrate pod parolom "neces ti jos 3-4 dana idi kuci i uzivaj". Poslusam ja njih, odem kuci i luuudo uzivam sa svojim muzicem. Te noci su pocele kontrakcije i ujutro sam se porodila. Sa ovim drugim (11 godina kasnije), prozivljavam isto toicon_surprised dlican sex i nikakve probleme-ni psihicke ni fizicke. Dakle, ako vam je do sexa i ako vam je trudnoca u redu, nema apsolutno nikakvog razloga da budete nervozne i nezadovoljne.

: maxmara - 17. decembar 2007 9:14:28(UTC)
Zavisi ne deluje kod svih valjda zavisi od spreme muskarca ali kod vecine da,nemoj da se plasis molim te nije mi to namera bila,nego da one koje su na samom startu to izbegnu svakako,ako je sve ok bilo posle toga proslo je ok inda,samo ipak izbegavajte jer evo u medjuvremenu jos jednoj mojoj drugarici desilo isto i to cak u 16.nedelji,a kako je skakljiva tema to ni doktora mnoge ne pitaju,ali zato imamo forum da sva pitanja bez blama otvorimo za nasu dobrobit kao i nasih beba i porodica.

:-* :-* :-*

pricaonica
P.S.Nadam se da cu vam se posle BG pridruziti ovde i vise cemo pricati na ovom delu foruma

caos icon_wink

: IVANA-NS - 17. decembar 2007 7:29:21(UTC)
nadam se da sto se moj mm jednom zeznuo,nece valjda naskoditi..sad sam se uplasila....

: maxmara - 17. decembar 2007 7:22:18(UTC)

http://forum.roditeljpor....asp?tid=765&start=1

Evo ovako je mozda preglednije.

caos

: maxmara - 17. decembar 2007 7:20:49(UTC)

Citat:
maxmara - 8/12/2006 01:15 Iako sam nova ovde,ako smaram slobodno javite,primetila sam,ispravite me ako gresim,da o seksu u trudnoci i posle nema nijedne teme,ili ste jako dobro informisane od svojih doktora ili citate neke dobre knjigice. Ali za neke koje nemaju zadovoljavajuce objasnjenje hajde da pokrenemo pricu o tome,koja je vrlo bitna bar meni bila u tom periodu,a i mom suprugu naravno...jer samo kad si dobro informisan moze ti biti lepo i naravno sigurno... Drage moje trudnice necu ulaziti u dublju pricu o tome sada,jer je tema jako opsirna,i vremenom ce se verujem ovde razmenjivati iskustva i otvarati razna pitanja u kojima cemo iskreno nadam se sve koje imamo nesto da kazemo ucestvovati. Ja ako se neko cudi imam potrebu da pisem ovde,jer mi se sajt jako dopada(kamo srece da sam za njega ranije znala,jer ovde mozete dobiti bolji savet nego od bilo kog doktora,iskustvo je cudo,naravno sve ovo pricam ako je trudnoca bez ikakvih komplikacija)kao i zbog normalnih osoba koje ucestvuju u diskusijama ovde,odusevile ste me,nadam se da ce nas biti sve vise. Imam bebu od pet meseci,prosla sve do sada Bogu hvala jako uspesno i srecno i nadam se da imam prava nesto i da napisem,pa ko zeli nek procita i poslusa ako mu se ucini ok. Ono sto me je navelo da zapocnem ovu temu opstim nazivom,je u stvari jedan mali nebitni a tako bitni deo seksualnog cina,a dodajte dalje sta ko zeli o ovoj temi. Pricu su mi potvrdili nemacki lekari u porodilistu od tacke do tacke. Semena tecnost(Sperma): Drage trudnice posto sam mislila da,kao i vecina trudnica sa kojima sam pricala kojima se ovo desilo,kad zatrudnim 'semena tecnost' vise nije tako bitna,odnosno nije bitno gde ce 'zavrsiti' jer zaboga vec sam trudna,grdno sam se prevarila. Naime u prvom trimestru koji je jako bitan za ocuvanje ploda i cvrsto vezivanje za zid materice,imala sam normalne odnose sa svojim suprugom,nema stomaka,plus nisam imala drasticnih simptoma kao npr. mucnine itd...lepo sam podnosila sve i naravno bili smo neopisivo srecni ljubav je pucala na sve strane hehehe pa smo se ponasali kao da je sve isto tako da je cesto semena tecnost na kraju ostajala u meni... Pocetkom treceg meseca desilo se da sam dobijala na momente jake grceve u donjem delu stomaka,kao da me nesto presece,da sam uvek jauknula i savila se do zemlje ali odma je prolazilo.Mislila sam da je mozda u pitanju upala besike jer sam imala problema s tim,ali kad se jednog dana posle mokrenja javila sukrvica i kada sam videla da dolazi iz vagine dozivela sam shok.Naravno sledeca slika ja na onoj odvratnoj stolici za pregled,sve je ok sa plodom,doktorka namrstena,prepisuje injekcije progesterona a potom tablete...Pa doktorka sta kako zasto??? Moze se desiti da izgubis plod,moramo to preduhitriti i pomoci mu da se odrzi...Ah doktori..posebna prica.. Naravno nije mi vise bilo nidocega,dalje znate sve sta i kako,osecanja i ponasanje,suze itd... Sve je bilo ok,injekcije su me bolele i tresla sam se od njih,bile su bespotrebne.Kasnije sam mnogo istrazivala o tome,jer sam zelela da znam sta mi se desilo zdrava sam i lepo sam vodila trudnocu kao i pripremala se zanju,htela sam da znam gde sam pogresila i nasla odgovor: Vodite ljubav bez problema ali 'semena tecnost dalje od grlica materice tokom cele trudnoce,ustvari skoro cele...reci cu na kraju zasto' jedan hormon koji sadrzi sperma izaziva odvajanje ploda od zida materice,zato cesto dolazi do spontanog,krvarenja itd... Jedino kada sperma treba da zavrsi u vagini je verovali ili ne poslednja nedelja trudnoce pa nadalje sve do porodjaja,jer pomaze kod izazivanja pripodnih kontrakcija.To su me opet posavetovali kada mi je puko vodenjak a nisam imala kontrakcije,pa sam zavrsila na famoznoj horor indukciji. KOME JE MUKA DA CITA: ZAKLJUCAK:sperma u toku trudnoce dalje od grlica materice a u poslednjoj nedelji pa nadalje slobodno ako mozete svaki dan hehe,bice bolje za vas,laksi su prirodni bolovi neko vestacki izazivani,ja sam se mucila 14h ali zato sledeci put znam sta cu,moje dve drugarice su me poslusale i nije bilo progesterona,indukcije i ostalih ''gluposti'' a dobile su kontrakcije na vreme i brzo se porodile obe prvorotke kao i ja. P.S.Ja se izvinjavam ako sam vas ugnjavila ali morala sam ovaj podatak da kazem,da ovo podelim sa vama,jer se mnogi prevare i jer sam prosla kroz to. Pozdrav caos

Zbog ovog teksta sam postavila ovu temu,ali posto sam bila nova verovatno sam je pogresno nazvala pa to kasnije nisu promenili...evo drage trudnice imate i ovde o tome nesto http://forum.roditeljpor...;highlightmode=1#M100809

A na prvim stranama ove teme i vise o tome vezanom za ovo sto sam pisala ja.

: IVANA-NS - 17. decembar 2007 7:14:47(UTC)
svako ima svoje misljenje .. I kaze se ''sto ljudi sto cudi''
kako prolaze nedelje,i ja ma koliko imala zelju za .., jednostavno mi vise ne pricinjava zadovoljstvo. Nekako vise razmisljam sta je ,kako je,mozda ne bi trebalo itd.. Ipak mislim,da nama(zenama) su potrebnije neznosti i mazenje nego sam taj cin..

: lillyblue - 17. decembar 2007 7:04:57(UTC)
dmitra hvala na odgovoru. potrazicu knjigu, bas me interesuje

: skljonco - 17. decembar 2007 6:31:10(UTC)
Citat:
Angel - 15/12/2007 15:17

Citat:
MINA PO - 14/12/2007 21:08

Svako se u trudnoci ponasa onako kako njemu odgovara, tako da smatram da je to jako individualna stvar...Zene koje imaju bilo kakvih problema u trudnoci, preporuceno se od sexa uzdrzavaju, a i svi smo razliciti, mozda nekom u trudnoci to zadnje pada na pamet icon_arrow

Bas tako! :)

Potpisujem sve gore navedeno, meni u prvom trimestru ne da nije padalo na pamet nego...A onda je dosao drugi i ja kao da sam druga osoba, valjda ce sada u trecem opet to da prodje.Uglavnom ne treba se siliti ni na sta niti raditi nesto reda radi.
Ja sam se za vikend malo opustila sa mm ukrevetu .I nije me bilo frka , cak sta vise prijalo mi je , mada sam posle svih ovih lepih i ruznih iskustava ceo dan prelistavala forum i citala moju knjigu ZA SVe , i stalno bila u tripu da ce nesto da se desi.Valjda od straha, nemam pojma , a Bogu hvala nista se nije desilo.Kada je Mary neki dan pisala da je isla u bolnicu a da je sve posledica sexa, mislila sam da mi vise nece pasti na pamet.Al hormoni su cudo.MM mi je isprepadan ...Al opet kazem trudnicki hormoni su cudo.Inace ja sam neki dan pisala na ovoj temi, o tome da li je moguce da bebac, ako je svestan svega oko sebe, glasova i muzike npr, da nije svestan samog tog cina.Nekako bi mi bas bilo bezveze , glupo , ustvari mislim da bi me bilo stid ;]Ako neko zna nesto o tome neka napise.

: Angel - 15. decembar 2007 11:17:42(UTC)
Citat:
MINA PO - 14/12/2007 21:08

Svako se u trudnoci ponasa onako kako njemu odgovara, tako da smatram da je to jako individualna stvar...Zene koje imaju bilo kakvih problema u trudnoci, preporuceno se od sexa uzdrzavaju, a i svi smo razliciti, mozda nekom u trudnoci to zadnje pada na pamet icon_arrow

Bas tako! :)

: MINA PO - 14. decembar 2007 17:08:20(UTC)

: Jelencica - 13. decembar 2007 19:48:12(UTC)
Ajde mame, nemojte da se iko oseca prozvanom bez razloga? Pa Anita se lepo ogradila o razlicite slucajeve u trudnoci i kulturno izlozila svoje msljenje koje uopste nije ikljucivo ni po kom pitanju !!!

Pozdrav svima !!!!

: anita75love - 13. decembar 2007 18:06:53(UTC)
Upravo sam tako mislila. Hvala Daki.
I naravno nikoga nisam mislila da prozivam. Svako radi onako kako misli da je za njega najbolje a ponekad može i da sasluša tuđe mišljenje pa da odluči šta mu je činiti naročito ako ni sam nije načisto.Zato se i iznose mišljenja. Ako jeste to je već sasvim druga priča. A ovo je inače škakljiva tema pa je i moguće da dođe do pogrešnog razumevanja.
Pozdrav!

: daki80 - 13. decembar 2007 17:48:46(UTC)
Ono što je Anita75love napisala je meni vrlo jasno tj. ako je sve ok sa vama ne bi trebalo da pravite situaciju kao da ste bolesne već probajte da imate sex i ako vam prija nastavite a žene koje koje imaju neki problem u trudnoći će uspeti da izdrže bez sexa iako je to teško ali nijedna neće zbog toga rizikovati bebu, svašta, mislim da nije htela da kaže ništa uvredljivo ili potcenjivački.Forum je da se čuju razna mišljenja da svi po nešto saznamo bez obzira na ubeđenja. neznam zar ne. pricaonica bravo

: DMITRA - 13. decembar 2007 15:44:07(UTC)
Zao mi je sto neke zene ne vide na pravi nacin ono sto sam htela da kazem. Pa posto je ovo ne dovoljno da se pokaze kako neki kazu "pismenost" jer ovim putem ne moze da se komunicira na pravi nacin,necu se vise truditi. A vi probajte da vidite i drugu stranu svega. Pozdrav svima a posebno onima koji nemaju isto misljenje kao ja

: Brankica021 - 13. decembar 2007 11:40:03(UTC)
"Tako se samo stvaraju "isfrustrirane" majke koje će sutra deci prebacivati ono čuveno "čega sam se ja u životu sve zbog tebe odrekla a ti mi tako vraćaš nezahvalniče jedan!". Zvuči poznato jel da?!..."

ja ne znam da je ijedna majka prebacila detetu sto nije imala sex u trudnoci icon_eek icon_eek icon_eek
anita,ako si iscitala prethodne postove svih nas,shvatices iz kojih razloga se ko uzdrzava od sexa...caos

: Mary - 13. decembar 2007 9:44:41(UTC)
ma da... ;]

: anita75love - 13. decembar 2007 8:53:53(UTC)
Pa ja mislim da ako to radite malo "nežnije" i umereno (i vremenski i količinski) i pri tom nemate nikakvih medicinskih ograničenja (slab grlić, manjak hormona, prethodna krvarenja, bolove, jake kontrakcije, mučnine isl) da ne može da škodi! Može samo da bude korisno i za buduću majku (koja je ispunjenija, jer to što žena dobija još jednu ulogu majke ne znači da više nije i ne treba da bude žena i da nema svoje potrebe i njih treba da zapostavi) i za oca. Tako se samo stvaraju "isfrustrirane" majke koje će sutra deci prebacivati ono čuveno "čega sam se ja u životu sve zbog tebe odrekla a ti mi tako vraćaš nezahvalniče jedan!". Zvuči poznato jel da?!
E, sad kada objektivno ne može, naravno da oba roditelja to mogu bez problema da izdrže (pe ne recite mi da ste posle prvog odnosa uvek imale redovne odnose konstantno svaki dan ili svaki drugi!!!). Ako među ljudima ima ljubavi, postoje i "zamene za sex" (maženje, poljupci isl). A pretpostavljam da ni ženi tada nije do odnosa (ja ne znam ni jednu koja ima bolove i krvarenja i uz svu paniku koja je obuzima misli o sexu!!!) a ni muškarcu jer je prirodno da se i on brine.
Kao što rekoh već (na drugim temama) trudnoća je prirodno fiziološko stanje a ne bolest i treba je normalno shvatati a ne paničiti (imam drugaricu koja nije htela da pije ni gaziranu vodu da joj ne "nazgrize" plod iznutra?!, pa je od svoje majke tražila da joj odmah posle porođaja donese 2 litra koka kole koliko je ona toga bila željna. Nije da je gazirano mnogo korisno ali ni ne nagriza bebe, naročito ako popijete pola čaše dva puta nedeljno a ni 9 meseci i još plus 2 posle porođaja nije htela odnos sa mužem da joj se dole nešto ne "poremeti"!!! A ona nije usamljeni primer, ima mnogo trudnica sa ovakvim shvatanjima, na žalost ).
Razlozi su razni: neobrazovanost, preteran patološki strah (svi se mi bojimo, to je normalno) protiv koga se žena mora boriti jer je to jako štetno za bebu, nepoznavanje osnovnih stvari o trudnoći, rigidan i primitivan stav okoline (tipa: zaboga trudna si, ti moraš da se "žrtvuješ" za svoje dete, lekar paničar koji vodi trudnoću koji vremenom toliki strah utera trudnici da više ne sme ni da diše normalno da ne bi nešto poremetila....
verujte, velika većina trudnoća se sasvim lepo i bez problema razvija i razvijala bi se normalno i bez ikakvih lekarskih kontrola i intervencija. Dokaz je to da do 19.veka kada su ljudi jako malo o medicini znali ljudski rod nije izumro a bilioni žena su na svet doneli živu i zdravu decu. Trudnoće sa komplikacijam su relativno retke i čine svega par % ukupnih trudnica i dobro je da je tako (naravno nekada takve žene nisu imale šansu a sada je imaju i to je dobro, zato živela medicina!). Ali utisak koji ja imam slušajući sve i svašta je da se danas nažalost 90 % trudnica ponaša kao da su teško oboleli pacijeti i to je ono što nije dobro. Time same sebe sprečavate da trudnoću doživite na najlepši mogući način i da u njoj zaista i uživate!
Trudnoća sa komplikacijama je kao što i sama reč kaže postojanje određenog problema koje treba i mora da se leči (za dobro i majke i bebe) i tu sva ova priča ne važi ali normalna nekomplikovana trudnoća je prirodno stanje i tako treba i da se shvati svim stvarima koje čine život koji uz nju mogu da se rade naravno uz određeni obzir je je to fiziološki naporno vreme za telo pa ni u čemu ne treba preterivati!
Pozdrav svima i uživate u svojoj trudnoći!
Ljubim vas!

: secer - 13. decembar 2007 8:43:19(UTC)
ivana-ns, potpuno te razumem posto i mm ima isti problem pa ja dodatno sizim....ali sad pred kraj trudnoce i sa ovolikim stomakom ne znam kako bi to i izgledalo...jednostavno ne zelim da mi se sex smuci jer sam od onih koje zaista uzivaju u tome..a sad mi je sve drugacije i to me nervira jako....jedva cekam da se porodim i da se sve to sredi pa da mogu sve kao po starom.......

: IVANA-NS - 13. decembar 2007 8:25:29(UTC)
hvala Angel,bas si me oraspolozila.. javljam da li je upalilo..

: DMITRA - 13. decembar 2007 8:12:05(UTC)
MORAM OVO JOS DA DODAM. NE PRICAM O POTREBAMA VEC O CINJENICI. DA MUSKARCI BIOLOSKI IMAJU PRAZNJENJE, PRIRODA JE TO NAPRAVILA DA MOGU DA IZDRZE BEZ ODNOSA PERIOD TRUDNOCE. E SAD DA LI STE I VI SPREMNI TO JE VEC DRUGO. UKOLIKO IMA NEKO OD LEKARA NEKA OBJASNI I TAJ FENOMEN PRAZNJENJA KOD MUSKARACA. A ZABLUDE DA NECE MOCI POSLE ILI NESTO SLICNO, HA TO JE SMO DO OSOBE. OPET SE IZVINJAVAM ONIMA KOJI NE DELE MOJE MISLJENJE. I I DALJE POTENCIRAM NA TOME DA MALO MISLITE I NA SVOJU BEBU, A NE NA SVOJE POTREBE. ZNAM DOSTA ZENA KOJE SU IMALE KRVARENJA BAS ZBOG ODNOSA. POZDRAV I OPROSTITE

: DMITRA - 13. decembar 2007 8:04:31(UTC)

LILLY, KNJIGA SE ZOVE JEDNOM ZA CEO ZIVOT, NAPISAO JE SVESTENIK ILIJA SUGAJEV, KOSTA 250 DINARA, IZDALA JE CRKVA PREOBRAZENJA NA VIDIKOVCU, JA SAM JE KUPILA U BGD U U PRODAVNICI BLAGODARNIK. KNJIGA JE POCNA. KNJIGA JE SACINJENA OD ODGOVORA NA PITANJA SREDNJOSKOLACA U RUSIJI KOJI SU NA NEKOJ TRIBINI POSTAVLJALI SVESTENIKU. SADRZI I CD O ABORTUSIMA. KOJI JE JAKO TEZAK TAKO DA GA NE PREPORUCUJEM TRUDNICAMA I OSETLJIVIM OSOBAMA. OVO JE SAJT TE CRKVE http://preobrazenje-vidikovac.110mb.com/

zaljubljen

: skljonco - 13. decembar 2007 7:30:26(UTC)
Баш сам нешто размишљала о овој теми, тј да ли бебе могу да осете icon_surprised ops: .Из свега што сам до сада прочитала ( ограђујем се у старту само кажем да сам прочитала ) МОЖЕ СЕ ИЗВЕСТИ СЛЕДЕЋИ закључак.Беба све зна распознаје од 20 недеље и глас ваш и вашег мм и песмице које јој певате па им се радује , па до оних фрик исповести :водила сам ћерку на концерте класичне музике још док је била у стомаку па зато сада обожава ту музику icon_eek .Е па сад ме једно занима ако беба све то зна онда није немогуће да не зна и да не осећа када родитељи имају сексуалне односе и да јој је тада страва.Још сам негде на овој теми неки дан прочитала не знам ко је написао да има односе два пута дневно icon_eek .Мени то мало чудно у 6-7 месецу , мислим претерано.

: Angel - 13. decembar 2007 7:24:58(UTC)
IVANA-NS aj prvo tebi da odgovorim. Pazi sad, od kad je poceo da se pojavljuje stomak, prestali smo sa pozama ja na njemu i on na meni. Upravo zbog njegovog straha kad sam gore i mog kad je on gore iako oboje znamo da imamo kontrolu i da cemo naravno paziti. Nekoliko meseci u nazad smo vodili ljubav od pozadi i predivno je. Dakle svima koje imaju problem sa pomeranjem bebe koje bas ume da unisti seksualnu car, toplo preporucujem ovu pozu. Mogu vam reci da smo i jako i slabo i brzo i sporo i bebi nista nije bilo, ama bas NISTA. Posle sa malo rita ali nezno toliko da me golica samo zato sto sam ja brzo disala, a to je potpuno normalno.
Pricam ti o stvari koju sam probala i prosla i zato ti savetujem, nikad ne bih o tako necem napamet. Dakle doggy samo napred, ili ukoliko mozete i volite vi na boku a muz isto na boku ali iza vas. Dodje mu na isto potpuno, ista je kolicina penetracije tako da kako kome prija. Nama je doggy bio extra iako smo pre trudnoce i u ranim fazama uglavnom gledali jedno drugo u lice i te su nam poze bile nezamenljive.

Eto to je jedno resenje, a sad da odgovorim daki80. Draga saveta... :) hehehe salim se. Ne nisam pitala lekara konkretno za spermu, nista mi nije ni za odnos rekao cak ni kad sam uzimala Utrogestan za odrzavanje trudnoce.
Opet iz iskustva cu reci. CELU trudnocu od prvog dana do dana danasnjeg smo imali ceste i intenzivne odnose, i mozda se svega 3 puta desilo da NIJE u mene. Znaci sperma je sasvim oke, ne izaziva nista te se nemojte opterecivati. Da je ta prica tacna ja bih se do sada 1000 puta porodila, al eto imam jako zdravo dete u tibi za koje doca kaze da je u DOBROJ KONDICIJI, sto nisam cula da kazu nekome dok je beba u pupi. Naravno to za kondiciju je utvrdio CTG-om ne napamet ultrazvukom.
Dacu vam i jedan drugi primer al da ne ispadne da palamudim. Kako je bilo ljudima u 18. veku i pre? Mislite da su...u svoju zenu ili da su imali fetise kakve sad imamo? Naravno da su u nju i sta im je falilo. Dobro mozda sam i nasla los primer ali uzimam samo sebe onda kao primer.
Od pocetka slusam svoje telo, a lekar mi kaze samo onda kad ZAISTA nesto ne sme ili mora da se uradi. Dakle oslusnite malo i videcete da ce vam telo poruciti da li moze da ima sex i koliko. A za zavrsnicu ne brinite i uzivajte sad dok mozete bez posledica imati takvu zavrsnicu u sebi.

Moj doktor je dr. Aleksandar Stankovic, radi i u Visegradskoj al tamo koliko znam uglavnom radi amniocentezu posto je prema mnogima najbolji u tome. Takodje drzi i radi u klinici Jevremova, i jako ga toplo preporucujem.

A sto se sexa u devetom mesecu tice, ne treba ga izbegavati ukoliko vam je trudnoca normalna od pocetka i ukoliko cete se poradjati prirodnim putem. Sex u devetom mesecu je najprirodniji i najlepsi induktor trudnoce kad je beba spremna da krene. To su reci mog lekara a i bilo je emisija o tome i td itd.
A sto se mene tice, ja sam njega pitala dal smem sex u devetom mesecu samo zato sto smo mi planirali epidural itd itd pa ne bi bilo dobro da nam krene neplanirano zbog sexa. Inace da ne idem na epidural naravno da jos uvek smem i mogu da imam odnese kao i mnoge od vas koje imaju savrsenu trudnocu od pocetka, bez obzira dal ste u pocetku krvarile pa prestale posto sam i ja i to je u danasnje vreme potpuno normalno.
Dakle, ako ne planirate epidural i ako niste zakazali indukciju, slobodno vodite ljubav, a orgazam dozivljavajte kako god zelite, a pogotovo muski, u sebi il van sebe to je samo vas izbor jer verujte da vas medicina ne ogranicava nicim!

A sto se tice doktora koji u normalnoj trudnoci zeni od pocetka savetuju da CELU trudnocu nemaju odnos, o tim lekarima mislim da su skotovi i goveda i da nemaju privatni zivot kad tako mogu da se iskaljuju nad zenama koje nemaju izbora nego da ih slusaju i da im veruju! Dakle ta go_na bih poubijala!
I danas sam ubedjana da je Sara lepo razvijena i tako pokretljiva i izuzetno nezna, zato sto joj je majka svih 9 meseci jako zadovoljna i u sexu i u svemu. Kad vam ne stima misljenje vaseg lekara moj savet je da potrazite jos neko misljenje, ja sam se recimo u pocetku konsultovala sa troje lekara, dvoje iz BG i jednom starijom lekarkom iz ZR. Imala sam srece da se misljenja poklapaju al sve jedno, drugo misljenje nije nikad na odmet, cak i kad je samo pitanje dal da imate odnose ili ne.

Naravoucenije, sperma ne skodi ni najmanje, poza od pozadi je definitivno najbolja u trudnoci, bilo da je doggy ili sa boka. Trece, sex u devetom mesecu svakako je preporucljiv i jako zdrav i za vas i za bebu, a i prirodni je induktor kad za izlazak bebe dodje vreme. Dakle ako ne planirate epidural i vestacku indukciju kako biste se odredjenog datuma porodili, vec prirodan porodjaj-vodite ljubav! Stolecima ljudi to rade, i vode ljubav do zadnjeg dana i imaju zavrsnicu u svom partneru. Nema lepse i intimnije stvari od te dve, i eto stolecima sta nam fali...tolika planeta sa toliko ljudi, zdravih i lepih.

Eto, sve je bilo opsirno al ne da bih samo nesto napisala vec sam vam pisala po svom iskustvu. Meni nista nije bilo, imam prosecan organizam, imala sam kao i mnogi od vas i visi secer, i visi pritisak i iste analize,i krvarenje u pocetku trudnoce, i sve potpuno isto kao vi, cak sam bila i dva puta jako prehladjena i bolesna, i eto nas sad na kraju i jako smo slatki okrugli i srecni, a kako doca kaze i u dobroj formi je bebica.
Uzivajte, ja vas mnoog ljubim, pa ko hoce da me poslusa lepo a ko nece opet ne ljutim se, bitno da sam posavetovala. Kako kazu, zenski savet je glupost ali je budala onaj ko ga bar ne saslusa :)
CMOK secerleme!

: lillyblue - 13. decembar 2007 7:22:50(UTC)
dmitra, koja je to kniga, kako se zove? nisam u toku.
sorri za off topic

: IVANA-NS - 13. decembar 2007 6:41:53(UTC)
ja bas imam zelju,ali.. moj mm se boji,kao sad kad vidi kako nam se bebac pomera i da je tu dole,boji se i nece.. a ja sam bas od onih koje sex opusta..
i sta cu sad?!

: DMITRA - 13. decembar 2007 5:55:47(UTC)
nadam se da me niko nece razumeti pogresno. Zamolila bih vas sve koji ste se ukljucili da procitate tu knjigu. Mozda sam postala dosadna ali veruj te mi da cete me razumeti kada je procitate ili bar taj deo iz knjige JEDNOM ZA CEO ZIVOT. O SVEMU TOME STO MISLITE DA VASA BEBA U STOMAKU NE ZNA STA JE TO I DA POMAZETE SEBI ZA PORODJAJ MOLIM VAS DA JE PROCITATE PA BI H VOLELA DA MI PRENESETE SVOJE MISLJENJE. DA NE BIH CITIRALA TEKST. KNJIGU JE NAPISAO SVESTENIK ILIJA SHUGAJEV RUS IZDALA JE CRKVA SA VIDIKOVCA. NADAM SE DA CETE ME RAZUMETI JER KNJIGA JE DOBRA ZA SVE. POZDRAV OD NAS

: sweet - 12. decembar 2007 14:16:49(UTC)

Angel, iz licnog iskustva ti kazem (mozda kod drugih zena nije bilo tako), da ja na seks posle prvog porodjaja nisam ni pomisljala. Rana je uzasno bolela...dugo, dugo.

E to je tuzno sto se nama zenama desava... :( :( :( :( :( ali, sta da se radi, sve u zit=votu prodje, pa cak i to..... neznam neznam neznam neznam neznam

: Angel - 12. decembar 2007 14:02:38(UTC)
Ma nije meni frka da sacekam jos 7 dana jer ne znam kad ce mi zakazati indukciju ako je zrela. Ma nije mi frka ni 3 nedelje da sacekam nego mene brine ono posle, citala sam i znam da ako seku a vala i ako ne seku sta god da seku, treba od mesec do mozda i tri da se zena oporavi ili bar oslobodi straha od seksa nakon sivenja. Mozda sam i to preuvelicala ali cinjenica je da me kao i platonsko mazenje i peting, isto tako jako opusta sex. I sad kad nema sta da me opusti mozak mi radi i radi i radi i pregorece vise :(
Sve u svemu moram da cutim i da trpim, jer ne zelim da krene pre indukcije kako bih imala sansu da dobijem taj epidural. Uhhh icon_rolleyes
Samo vi vodite ljubav zene, i znajte da vam NEKO zavidi :( :)

: Mary - 12. decembar 2007 13:10:35(UTC)
dali bi ja bila poslusna kad bi mi doca naredio NO SEX!? icon_rolleyes jao zao mi zbog vas koje nesmete, ali ajd bit ce sladje posle! :-*

: devana - 12. decembar 2007 12:56:35(UTC)
Nedavno sam pisala kako i nije tako strašno kad nema seksa u trudnoći, da se mm i ja sada više nego ikad mazimo i ljubimo, ali što je dana do porođaja manje, meni je želja sve jača! Hormončići, hormončići...

: Brankica021 - 12. decembar 2007 12:14:36(UTC)
SEX?Sta to bese icon_eek :?: Proslo vec mesec dana...ostalo jos punooo,hm...u prvoj trudnoci ga je bilo tokom svih 9 meseci...a sad me dr. bash obradovala kad mi je rekla anene anene anene ...videcemo na sledecoj kontroli...mozda se dr. predomisli icon_lol icon_lol

: secer - 12. decembar 2007 9:52:46(UTC)
angel super kad mozes u devetom da bilo sta radis:),
a koliko znam u devetom i nije preporucljivo ...to se ja sad tesim:)

: rozga - 12. decembar 2007 9:51:45(UTC)
Angle jos 4 nedelje, pa se bacite na ukrevetu

: Angel - 12. decembar 2007 9:50:49(UTC)
Dobili smo zabranu za 9. mesec :( :( :(
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA...

: rozga - 12. decembar 2007 9:36:10(UTC)
Daki80 bas me nasmeja:)ruganje  bravo  Bas mi nekako legao tvoj odgovor:) Mi smo u pocetku i vodili ljubav ali od kad mi je dr naredio mirovanje, mm sam jedva uhvatila 2 puta. ukrevetu I to jedva! Ali sta cu. razumem ga. Jos malo pa cemo da se bacimo na "podsecanje" love-smiley ukrevetu

: secer - 12. decembar 2007 8:44:36(UTC)
daki80, meni je dr zabranio sex prva tri meseca jer je tad ta prirodna selekcija ploda pa nije ok..iako je sve bilo normalno sa trudnocom...a sad smo u devetom i moram se pozaliti vec dugo ne upraznjavamo sex.....jedva cekam da se porodim....ne mogu viseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

: daki80 - 9. decembar 2007 17:54:02(UTC)
Meni je dr. rekla ništa od sex-a bar do kraja drugog meseca iako je sve ok, kao ne treba rizikovti,Međutim pitala sam drugog dr. i on je rekao da ukoliko nije rizična trudnoća više će bebi i meni da škodi što nema sexa jer je to baš stres za organizam.Ja doduše nisam baš bila u elementu zbog mučnine koja je baš jaka uveče, ali smo juče dok muka još nije krenula odlučili da malo probudimo sećanje,bilo je super, ko da mi je prvi put, i super sam se osećala.Inače smo mm i ja postali već tanki sa živcima, ipak je sex važan deo života.Mislim nema vežbi nema sexa mučnine stvarno kao da sam bolesna, baš bezveze :( , ali sad se sve vraća polako na svoje.Tako da devojke ko može , bez straha stvarno je sad extra, bolje nego ikad ukrevetu zaljubljen

: Mary - 9. decembar 2007 17:43:28(UTC)
samo da znate da sperma zaista izaziva kontrakcije, a sex moze da izazove krvarenje. kao meni danas. sve je dobro dok su mi rekli da je normalno.
vodite ljubav- a ne rat!! ukrevetu

: rozga - 6. decembar 2007 12:38:39(UTC)
Potpisujem sve skljonco:) I kod nas ista situacija:) Ma divno nam jezaljubljen

: skljonco - 6. decembar 2007 11:24:42(UTC)
Draga Devana moram da ti kazem da je i kod nas ista situacija.Kazu mi svi jesi li nervozna, pa kako nisi? a onda i mm pitaju jel nervozna ,kako je trpis?A mi ljudi (kuc-kuc) cini mi se da sada imamo duplo strpljenje.Samo se mazimo , cmacemo ma jednostavno uzivamo.I nikada se nismo manje, ne svadjali ,nego prepirali.Verovatno je to sto nam mm vise udovoljavaju sada kad smo trudne.A to tako prija ;] zaljubljen cvecko

: devana - 6. decembar 2007 8:44:07(UTC)
Mozda poludis, znam da ja jesam:)! Opet, kod mene se sve zavrsava na zelji, nosim jako nisko i uopste mi nije zgodno kako god da se namestimo. Ima puno zamena za sex, ne znam da li smo se mm i ja ikad vise grlili i cmakali nego sad. I uzivamo u tome!

: skljonco - 6. decembar 2007 6:03:28(UTC)
Ja sam imala one smene, u prvom trimestru ne da nisam imala zelju nego ...Bilo me je iskreno da vam kazem strah .Nisam mogla nikako da se opustim.Kako sam usla u drugi trimestar prica se promenila.Ali veci strah je imao mm nego ja.I sada kako vreme prolazi prolazi me i zelja.Vec sam troma za razne akrobacije a i stomak mi je lepo porastao tako da nekako mi nije prijatno a stvarno ne zelim da radim stvari koje mi ne prijaju.Jednostavno ja ne mogu da se opustim.Ko zna mozda u trecem trimestru opet poludim ukrevetu .kisss

: uros - 4. decembar 2007 18:22:23(UTC)
E pa za mene i mog mm nema ništa od sexa, meni je zabranjena i sama pomisao na sex. Pijem partusisten 6 puta dnevno. A tek sam u 21-oj nedelji. Mi ćemo se baš načekati, zato kogod može i sme, samo napred, pomalo vam zavidimo.

: Tijancica - 4. decembar 2007 17:44:22(UTC)
Ne od sexa, nego od sperme :)

: Brankica021 - 3. decembar 2007 12:56:54(UTC)
Ne vidim razlog zasto bi se neko uzdrzavao od sexa,ukoliko za to ne postoje razlozi....(rizicna trudnoca,nisko nosenje...)tj. ako lekar ne skrene paznju :?:

: Tijancica - 3. decembar 2007 8:45:54(UTC)
I ja sam to procitala Butterfly, ali nesto bas i ne vjerujem.

: Butterfly - 2. decembar 2007 18:54:23(UTC)

Što se tiče one priče o tome da sperma nije dobra pošto izaziva kontrakcije- cure moje, samo naprijed. U zadnjem broju " Moje bebe" čitam da su naučnici došli do zaključka da sperma uopšte ne izaziva kontrakcije. Čak šta više, po ispitivanju, parovi koji su upražnjavali sex u trudnoći, obično su dobili bebicu poslije termina- prebacili, za razliku od parova koji se nisu sexali. Obustavite "radnju" samo ukoliko vam zbog rizične trudnoće tako doktor savjetuje. U suprotnom, ako je sve OK, nema razloga da sebi uskratite to zadovoljstvo. Eto, ja i mm smo sinoć svečano "obilježili" uspješno završen 8. mjesec trudnoće! ukrevetu bravo bravo

Lilypie Expecting a baby PicLilypie Expecting a baby Ticker

: Mary - 28. novembar 2007 19:51:18(UTC)
posle odnosa imam bol u grlicu ili negde vec dole... prilicno je jak i neprijatan, ne traje dugo ali sigurnih pola sata. imam osecaj kao da me nesto vuce dole...
sta mi mozete reci o tome problemu? dr. idem tek za nedelju dana. hmm neznam

: daki80 - 28. novembar 2007 17:20:03(UTC)
ukrevetu
Angel-Interesuje me šta je bilo kod doktora rekla si da ćeš ga pitati sa spermu, je si li dobila odgovor. Mom mužu i meni iako je sve ok( sutra smo 10 nedelja) doktorka je rekla ništa od sexa još neko vreme pa me interesuje šta tvoj dr. kaže.Ja jedva čekam.

: Brankica021 - 26. novembar 2007 13:31:56(UTC)
Meni je bebac nisko,tako da ni za mene nema igre bez granica icon_eek :(

pregnancy calendar

: Petra* - 26. novembar 2007 8:29:47(UTC)
Na poslednjem pregledu kad je dr. rekla da imam kotrakcije na zidu materice, dodala je samo da odnosa nema do daljnjeg :( !
Nadam se da ce se to uskoro zavrsiti i da cemo moci da nastavimo ukrevetu ...
Inace cu... galamdzija kadtedovatim sok uzid

: rozga - 25. novembar 2007 18:59:36(UTC)
Ja zaboravih kako to i izgleda...uzid hmm Nismo vodili ljubav mozda vec 2-3 meseca. Ja sam bila pod terapijom stalno a sad vise nisam ali se blizimo porodjaju i beba je nisko pa nam nije do toga. Ali jedva cekamo...:) zaljubljen ukrevetu

: Spirica - 25. novembar 2007 14:15:38(UTC)

Angel,

iako si dosta davno pisala o ovoj temi,potpuno se slazem sa tobom. I kod nas je sve do skora bilo super, ali je na poslednjoj kontroli dr. rekao da obustavimo aktivnosti. Nije naveo specijalan razlog, a meni je bilo malo glupo da ga sad zapitkujem sto??neznam

Inace,pre toga smo se potpuno isto ponasali kao i Vi i bilo nam je stvarno super. Primetila sam da je i beba posle zadovoljna i stvarno kao da mirno spava. Sada, UFFF,bas mi nedostaje!!! Nisam ja neka plasljiva niti mi se desilo da mi nesto ne prija ili smeta,ali kad covek rece,ajde da ga poslusam.

To je valda jedna od bitnijih stvari zbog koje jedva cekam da dodje februar,pa da mi moja cicika dodje kuci.Da i mi malo uzivamo,...:)

: Tijancica - 25. novembar 2007 13:50:50(UTC)
Sprema sadrzi neku materiju koja podstice kontrakcije !!!!!! Zato oprez u trudnoci.
Prvih par mjeseci postoji rizik od spontanog pobacaja, a poslednjih par mjeseci od prijevremenog porodjaja. Zasto taj rizik svjesno pojacavati?!

: Cheri - 25. novembar 2007 12:12:37(UTC)
Citat:
Ella - 27/1/2007 12:38

Mi smo i dalje aktivni kao i ranije :) Iako smo promenili neke poze, zbog stomaka :) Ali ne zalimo se...
Mada u pocetku mi zaista nije bilo do sexa. Iako nisam imala mucnine, ni bilo sta drugo, ipak nisam imala ni neke volje. Vise sal volela da se mazim, ali da se ne zavrsi sexom.
Sada se opet volja za sexom vratila, i dobro je sto je tako ;)

Evo konacno da nadjem nekog iz Fr, kazi mi gde zivis, i kad si se porodila i gde, posto vidim da je datum stari, pozdrav.....ja zivim blizu Pariza
bisous

: Mom - 21. oktobar 2007 14:12:25(UTC)
Nama je dr rekla da mozemo bez ikakvih problema voditi ljubav, kada god mi to pozelimo... ukrevetu trudnica love-smiley

: Angel - 21. oktobar 2007 12:59:29(UTC)
Aman opustite se! Ako muz misli da je stetno i ako se plasi to je normalno ali VI ste tu da mu kazete da NIJE stetno i da NE TREBA da se plasi! Ja sam mom rekla da em sto sam proverila i u knjigama i po netu, em sto je moje telo i SAMO JA znam sta mogu a sta ne i sta mi prija i sta ne! Naravno opustio se, shvatio da sam u pravu i imamo sex nekad i dva puta dnevno, evo skoro se zaredjalo i 3 dana za redom i super nam je! Bez akrobacija, najbolji nam je doggy polozaj i sve je super, cak i bebi prija lagano ljuljuskanje prema tome navalite! ONo sto ja kazem je da ako nemate krvarenje iz vagine (ili ako je doktor zbog neceg zabranio) -SVE JE OKE i slobodno uzivajte!
Dragana je u pravu potpuno, i mnoge druge zene ce podrzati to sto pricam, jer naucno je dokazano da: beba poznaje vibraciju glasa roditelja ali ne razume o cemu se prica! Takodje beba ne vidi penis koji ulazi u vaginu i isto je i kad udje do kraja NE MOZE povrediti jer je beba ususkana savrseno u materici i nista je ne moze povrediti! Takodje beba NEMA pamcenje, tacnije ako nesto i vidi ne moze da zapamti ni dok je u stomaku niti znate i sami par godine po rodjenju!
To su naucne cinjenice koje se nalaze u naucnim knjigama, prema tome nemojte biti ogranicenih shvatanja i sebi uskracivati zadovoljstvo.
Moja beba se posle odnosa lagano i slatko pomera, a onda kao da zaspi, prema tome ubedjena sam da je nase lagano njihanje uspava. Dokaz tome je cinjenica da bebu cesto uspava i kada hodate, upravo to ljuljuskanje.
Mi smo imali slabo krvarenje jedno vece samo na pocetku, poceli da pijemo Utrogestan i posle par dana kada sam se zaista uverila da krvarenja nema, normalno smo nastavili da vodimo ljubav. Strah moze samo da pogorsa stvari a vasa beba je zadovoljna upravo samo kada ste i vi! O tome sam pisala i iznad, i neke stvari ponovila ali nadam se da ce vredeti.
Cuvajte se i vodite ljubav! zagrljaj

: kubivdr - 21. oktobar 2007 5:58:30(UTC)
Meni je doktor u 5-om primetio polip na grlicu, a uz to je i sam grlic skracen i razmeksan tako da od tad nista. Sada sam u 8-om i ima dana kad mi konkretan kontakt jako nedostaje. Prosto me sramota da priznam ali moj muz odsustvo odnosa mnogo bolje podnosi od mene. Ipak, sve za bebicu.

: Katrin - 18. septembar 2007 2:30:32(UTC)
JA SAM UPRAVO DANAS IMALA SEX POSLE SKORO MALO VISE OD MJESEC DANA DR MI ZABRANIO PRIJE 4MJ ALI ETO JA SAM NA DOMAK 4 A SUPER SE OSJECAM I DANAS HOP.......MUZ MI JE STRASLJIV PO TOM PITANJ ALI NIJE MOGAO ODOLITI .....JA MU KAZEM JEL DR TRUDAN ILI JA VALJDA OSJECAM DA MOGU TJ SMIJEM NEMAM HVALA BOGU NIKAKVIH PROBLEMA TAKO DA .....SAMO NAVALI DRAGIIIII.....
A VJERUJTE KAKO SAM IMANJE NERVOZNA I STRESNA....MA SEX CUDA CINI....

: dragana.srb - 17. septembar 2007 18:59:01(UTC)
Joj žene! Vodjenjem ljubavi ne možete da povredite bebu, glupo je i da razmišljate o tome. Kad imate normalnu trudnoću i zdrave ste, uživajte u sexu dok možete. Ja imam hematom i nesmem ni da pomislim na to, ali kad sve ovo prodje neću se skidati sa ..... muža!

: zvjezdica - 17. septembar 2007 18:13:44(UTC)
ja prekosutra ulazim u 5-ti mjesec a sex(mslim onaj pravi:))nemam od pocetka trudnoce.doktorica je zabranila mada je sve uredu.ja sam pravo pozelila pravi sex ali se bojim.ja se bojim da orgazam a pogotovo penis moze naskodit bebi i nemogu se oslobodit tog osjecaja

: secer - 17. septembar 2007 17:57:36(UTC)
ah taj sex....ja sam prvih 5 meseci bila kao luda...samo sam mislila na sex i samo sam jurila mm po kuci...kako sam usla u 6. mesec zelja mi se smanjila.....uzas.....zapravo mnogo teze dozivljavam oragazam..a i nervira me mm jer ne moze da se potupo opusti kao pre jer se plasi da ce biti bebi nesto od prevelikog truckanja:)..ma uzas.....
sto se tice rizika, ja samo znam da mi je doktor zabranio prva 3 meseca da imamo odnose dok traje ta prirodna selekcija, ali je odmah naglasio da mozemo normalno posle toga da imamo odnose......videcemo kako ce biti do kraja trudnoce......nadam se uspesno jer je sve mnogo stresnije bez seksa:)

: beban - 17. septembar 2007 13:19:41(UTC)
Drage moje, ja i moj mm, se skoro svakog dana mazimo, sex barem jednom- dvaput u toku nedelje. On teze dozivljava orgazam. Valjda sto se plasi da me ne boli ili da je to stetno. Ja na svaki njegov dodir poludim. Orgazam za dva minuta. Nikad mi nisu bili lepsi i jaci orgazmi. Hormoni, osetljivost,....., valjda. Sex, ali bez akrobacija, naravno
Nisam pitala ginekologa, sam mi je rekao da do kraja treceg meseca treba izbegavati polne odnose zbog moguceg spontanog.

: bane15 - 16. septembar 2007 21:59:53(UTC)
Jao blago vama ....nama od samog pocetka trudnoce sa sexom krenulo traljavo... valjda nam u glavama bilo da se sad tu beba ;] ...pa sam se jednom tako usinula u vratu da u sred sexa nisam mogla da se pomerim... uzid onda sam u 6. mesecu morala da pijem ginipral i dr. mi rekla da nema sexa tako da sam se ba s upasila a tek sad o tome nema govora s ovolkim stomakom i tezinom... jedva cekam ukrevetu al muz mi je skroz love-smiley

: Katrin - 9. septembar 2007 1:08:55(UTC)
slazem se sa angel ja sam sa prvom trudnocom imala seks i hvala bogu sve je ok samo bez nekih akrobacija a kao sto angel kaze svki dobar osjecaj ce da godi i mami i bebi
uzivajte

: leptiric - 9. septembar 2007 1:02:12(UTC)

Gledala sam na nacijonalnoj geografiji da beba ,koja je bila nemirna i agresivna ,bude takva i kasnije po rodjenju. posebno ,kod blizanacke trudnoce ili trostruke. ili kada je mirna.

da cuje glasove i oseca.

: Angel - 8. septembar 2007 22:41:28(UTC)
Sreco ja i mm vodimo ljubav svakoga dana i to nekad i vise puta u toku dana, i jako retko se desi da NE dozivi vrhunac dok je u meni. Vec nam je 22 nedelja- a po datumu zadnje mece 23 i nesto, i hvala bogu nemamo nikakvih problema. Pretpostavljam da bi nam doktor rekao nesto tako ozbiljno kao sto je odvajanje cega vec i zapusavanje il kako vec vezano za spermatozoide, jer to ipak nije stvar za igranje. Sve u svemu, bas cu ga pitati 25. pa cemo znati konacnu istinu.
Sto se tice bebe u toku odnosa, imam gomilu trucne literature, ne koristim internet za informisanje o trudnoci, a u toj literaturi pise da beba ne vidi penis za vreme odnosa, takodje vrlo je ususkana i ne moze da ga oseti, a kazu i kad bi ga videla, ne bi ni znala sta vidi niti bi upamtila zato sto u u stomaku kao i nakon rodjenja, beba nema pamcenje. Komesanje posle orgazma je bas upravo zbog ubrzanog rada srca majke i nista ne skodi bebi, mozda je cak i uspava posto beba nikad ne spava kada spava majka.
Elem ovo za semenu tecnost me bas zanima i jedva cekam 25. da vidim dal smo mi to bili previse zaneseni i tupavi ili je nesto drugo po sredi ;]
Moj savet je da nista ne brinete, da se menja opterecujete i da se seksate koliko god mozete, dokazano je da majcino zadovoljstvo bilo kog da je izvora moze samo da godi bebi, nikako da skodi. Pre ce da vam skodi nerviranje i stres!
POzdrav svim mamama caos

: dragana.srb - 27. avgust 2007 18:06:54(UTC)
Blago vama devojke, vi bar imate sex!!! Ja ga nemam od početka trudnoće, a sad sam šesti mesec. Imam neki hematom koji ću furati do kraja trudnoće tako da u strahu od krvarenja ne smem na sex ni da pomislim. Ni meni ni mužu nije lako jer smo do sada imali više nego zdrave odnose ali kad pomislimo šta dobijamo za nagradu bude nam malo lakše. Inače, pojačan sekret nikako ne možete da izbegnete u trudnoći tako da nemojte zbog toga da odustajete od odnosa. BLAGO VAMA! klanjam

: milenica - 27. avgust 2007 14:13:15(UTC)
Jecka i meni se desilo nekoliko puta da sam nakon sexa osetila blago peckanje i isto sam to povezala sa pojacanim sekretom....iskreno u poslednjih mesec dana vrlo retko smo imali odnose tako da nisam ni primetila da li se to nastavilo...videcemo! Inace jos uvek mi sex prija ali moram priznati da imam smanjenu zelju u odnosu na prvih 5 meseci.... neznam neznam neznam zevam zevam spavam spavam spavam

: Jecka - 27. avgust 2007 12:52:35(UTC)
Mi imamo sex, ne tako često ali uživam u tome, ali sam u malom znaku pitanja. Ne koristimo zaštitu pa mi se dešava da me sve pecka posle orgazma, prvo sam mislila da je možda zbog pojačanog sekreta koji sam imala ali sad sam to rešila pa opet isto. Ako ste imali slično iskustvo pišite mi. Mislim u svakom slučaju ću pitati lekara ali idem za desetak dana.

: milenica - 8. avgust 2007 14:26:31(UTC)
Ceco he he heeh!!! ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu

: Ceca25 - 8. avgust 2007 13:31:32(UTC)
Cica maco, doktori ne preporucuju vise od dva orgazma na dan ili u toku cele trudnoce? icon_lol
pregnant

: cica-maca - 8. avgust 2007 3:10:26(UTC)
tvrd stomak , posle sex-a je samo zbog orgazma koji mama dozivi, i jave se kao male kontrakcije koje se ne osete osim zategnutog stomaka, zato lekari i ne preporucuju vise od dva orgazma.
Sex rado ga se secam :> :> :> :> :>

: zvjezdica - 8. avgust 2007 1:57:04(UTC)
ja sam tek u trecem mjesecu i doktorica mi je zabranila sex.neznam zbog cega posto je sve u redu.ima zelju za tim puno puno vecu nego prije.vjerovatno se neke nece sloziti sa mnom i biti ce im to djetinjasto ali ja nisam za sex u trudnoci.razumijem veliku zelju i sve to ali mi se to cini malo nepravedno prema bebi iako to ona mozda ne osjeti.mozemo sacekati par mjeseci zbog bebice.to je moje misljenje.

: milenica - 8. avgust 2007 1:39:17(UTC)
Ja se naravno trudim da budem oprezna ali ja jos uvek imam jaku zelju za sexom pa nekako ne odolevam tek tako...o.k. dok god mi prija bice i toga ali cim budem osetila bilo kakvu nelagodnost prestajem! Mislim cemu onda?

: Ceca25 - 8. avgust 2007 0:40:01(UTC)
E sada mi je malo lakse icon_rolleyes
Iskreno, ni ja nesto ne uzivam u seksu (mada ga i retko upraznjavamo) icon_rolleyes Non srop sam u nekom tripu da cemo bebu povrediti neznam
pregnant

: Jecca - 7. avgust 2007 21:50:22(UTC)
Ceco , Milenice i meni se desava da posle seksa i cak i u toku stomak sidje skroz dole, tj beba, i jako bude tvrd i bolno mi je. Zato ni nemamo odnose vec mesec dana i nece ih ni biti dok se ne porodim i prodje neko vreme. Doktora nisam nista ni pitala o tome. A on sam nije nista pominjao po pitanju seksa nikada. I celu trudnocu uopste, nismo nesto upraznjavali mnogo seksa, jer zaista ne mogu. A narocito okako je stomak veci, osecam se tako trapava i ne uzivam prosto... Tako da smo taj cin zamenili neznoscu na suvo!

: milenica - 7. avgust 2007 21:38:48(UTC)
Ceco daaaaa!!!
I ja sam bas postavila jednom to pitanje ali nisam nasla odgovor... neznam neznam neznam
meni je bas tako ...osetim da mi se stomak u predelu pupka ispupcio i postao napetiji ali to mi se desavalo proslog meseca a u poslednje vreme ne bas...cini mi se da je jednom Dr Avluela napisala da bebica reaguje na taj ubrzani rad srca svoje majke kada dozivi ona orgazam..to bi trebalo da bude razlog!!!!

: Ceca25 - 7. avgust 2007 18:45:11(UTC)
Da li se vama devojke desava da vam se stomak posle orgazma stegne, napregne, bude tvrdji... neznam neznam Bude mi po nekada neprijatan osecaj, kao da se da mi pukne stomak...
pregnant

: piljari - 7. avgust 2007 17:26:16(UTC)
Slucajno sam ovde pronasla slike Maxmare ,pa ja i ona smo iz istog mesta

: Gost - 27. mart 2007 0:52:00(UTC)
E ja sam ga nadrljala sad... A delimicno je zbog sexa i toga sto nisam bila dovoljno informisana i oprezna. Ustanovili su da sam se sad u 34oj nedelji otvorila i da se mogu poroditi vec sutra ako ne cuvam, jer vec imam neke kontrakcije (koje po meni uopste nisu bolne). Sada mi je naredjeno da striktno mirujem i lezim, i uzimam neke tablete protiv kontrakcija. Za 2 nedelje idem opet na pregled,a li treba izdrzati 2 nedelje (tad ulazim u 9 mesec), ne smem nista da radim, samo da lezim i da se molim bogu da ne izadje beba prevremeno. :( :( :(

: Gost - 2. mart 2007 11:43:00(UTC)
Ja se ne ustrucavam da vodim ljubav sa dragim, cak stavise , kada krene da me mazi i pocne da me cacka....javi se nevjerovatna starst , a recimo do tda nisam htjela niti imala zelju... icon_wink
Zato treba poceti , mazenje , oral... pa da vidite kako ce te moci da se suzdrzite....Nema sanse (barem ja ne) :>
Bude mi recimo muka , jer me zadnjih mjesec dana mucnina ubi, ali vidis ...kad krenemo sa "njeznostima" ...nije mu muka...Prodje ... bravo i onda uzivamo u vodjenju ljubavi. Naravno poze i zestina su ograniceni , ali je ipak mmmmmmmm . icon_twisted
Ne bih ga mogla lisiti sexa godinu dana....ni sebe ni njega , Naravno , ako se ne mora.

: Gost - 2. mart 2007 10:46:00(UTC)
Kažu da se u trudnoći više uživa u sexu a i jesu upravu. Ja sam održavala trudnoću ali smo ipak imali odnose, radili smo sve polako i nežno, ne tako česte jednom u nekih 10-ak dan i bilo je ok. Više smo se mazili, i nije mi smetalo, doktorka mi toliko nije branio

: Gost - 2. mart 2007 10:08:00(UTC)
Moram se pohvaliti da sam i ja jedna od onih koja uziva i dalje u intimnim odnosima,mozda jesu malo redji ali ipak puni neznosti i razumevanja....kao sto Ella kaze nije sve u seksu bitna je blizina,neznost,razumevanje,pa i sam dodir,mazenje....

Jednom sam napisala ali i dalje stojim do toga-UZIVAJTE VISE,CAK I AKO TO RADITE REDJE!!!!!!!

: Gost - 2. mart 2007 3:16:00(UTC)
Citat:
Beclijka - 28/2/2007 10:30 AM

Draga Ella ti imas pravu stvar u svakom slucaju i uzivaj!
Tesko je razumeti, ali jednostavno sto ne smes, sto ne mozes, ljudi se osecaju drugacije.Pravi odnos nismo imali od kada sam ja udrugom stanju tj od kada su i problemcici krenuli, ali i kada smo pokusali to jednostavno nije to ruganje , pa smo to zamenili neznostima u kojima takodje mozes da budes veoma blizak i dosta intenzivno dozivis i orgazam. sok

Slazem se s Beclijkom. Sve je bilo u savrsenom redu s trudnocom ali jednostavno nisam mogla. icon_lol

: Gost - 28. februar 2007 13:54:00(UTC)

Beciljka, razumem vas koji ste od pocetka imali problema, ali ne razumem ljude koji nisu, pa opet nisu smeli ni da pokusaju. Pa nista nije strasno, ako uz saglasnost dr jos imas podrsku, onda ne vidim razloga cega se bojati?!!!

Sve u svemu, zao mi je sto neki se moraju odreci toga. Naravno da nije sve u sexu, nece nikad ni biti, ali dosta znaci izmedju dvoje koji se vole!

: Gost - 28. februar 2007 12:30:00(UTC)
Draga Ella ti imas pravu stvar u svakom slucaju i uzivaj!
Tesko je razumeti, ali jednostavno sto ne smes, sto ne mozes, ljudi se osecaju drugacije.Pravi odnos nismo imali od kada sam ja udrugom stanju tj od kada su i problemcici krenuli, ali i kada smo pokusali to jednostavno nije to ruganje , pa smo to zamenili neznostima u kojima takodje mozes da budes veoma blizak i dosta intenzivno dozivis i orgazam. sok

: Gost - 27. februar 2007 22:24:00(UTC)

Sandra, ja ne znam kako nisi smela, ako nisi imala nikakvih problema? Kako si mogla da odolis? :) Kako si mogla da ga nemas toliko dugo onda, skoro godinu? Tebi svaka cast!!!

Meni licno je isto kao i ranije, ako nije jos bolje, samo smo ograniceni za neke poze, i to je bezveze, ali ipak.... ;)

: Gost - 26. februar 2007 2:30:00(UTC)
WOOOOOOOOOOWWWWWWWWWW bravo bravo bravo bravo bravo

: Gost - 26. februar 2007 0:20:00(UTC)
Svaka cast na smelosti. bravo bravo Ja nisam smela. Od dana kad sam saznala da sam trudna i tek kasnije posle porodjaja. Cula sam da sme ali nisam se usudjivala.

: Gost - 25. februar 2007 11:59:00(UTC)
Petoroooooooo icon_lol
bravo bravo bravo bravo
BRAVOOOOO MAJKA ZA PRIMER
DOBRODOSLA NADAM SE DA CES NAM BITI OD VELIKE KORISTI SA TOLIKIM ISKUSTVOM
pricaonica
caos

: Gost - 25. februar 2007 0:43:00(UTC)
JA SAM U MOJIM TRUDNOCAMA OD POCETKA DO KRAJA VODILA LJUBAV I TO CESCE NEGO KAD NISAM BILA TRUDNA.UZIVALA SAM DO ZADNJIH DANA TRUDNOCE.SA PETOM ZADNJOM TRUDNOCOM IMALA SAM ODNOS DAN PRED PORODJAJ.

: Gost - 24. februar 2007 1:11:00(UTC)
e pa nisam zivotinja hihihi.... 50 nije!!!! Ali svaki dan po jedan-dva to je vec ok, zar ne?!!
hvala jos jednom...

Cokic!!!!

: Gost - 24. februar 2007 0:55:00(UTC)
Ella uzivaj ti u sexu koliko ti je volja.Nemoj da izbagavas orgazam batina Kada sam pisala da ne treba preterivati mislila sam da npr. ne treba imati ...50 orgazama dnevno! zvezda ruganje batina

: Gost - 24. februar 2007 0:29:00(UTC)
Ok hvala Avluela i ostali... Sad mi je lakse..
To sam pitala iz razloga sto sam zakljucila citajuci da mnogi ne smeju da vode ljubav u trudnoci. Ali ja zaista uzivam (naravno u pozama gde ne smeta bebi) i desava se da dobijam vise od jednom. Redovno vodimo ljubav kao i ranije, samo sto sad cesce dozivljavam orgazm :)
Nikada nisam imala bolove posle sexa, niti ikakva krvarenja, sve je kao i ranije. Zato ne vidim razloga zasto bi prestala, ali mozda trebamo smanjiti ili da pokusam da se susdrzim da ne dobijem orgazm?!! :) Jer ako je tako da to vodi do spontanog ili preranog porodjaja, onda se malo plasim :(

: Gost - 23. februar 2007 23:07:00(UTC)
Eto Ella i nina vi ste jedne od srecnijih kojima ne smetaju odnosi jer imate normalne trudnoce bez komplikacija,i nema razloga ne uzivati i dalje jer kad ste vi srecne i zadovoljne i beba je a i muzic hehe bravo
Tako sam i ja do kraja,ali da sam znala ono o cemu sam pisala kad sam zapocela ovu temu na kraju bih dobro prosla na porodjaju bez te odvratne indukcije...ali drugi put znam sta cu poslednje nedelje pred termin hehe ukrevetu trudnica love-smiley
caos

: Gost - 23. februar 2007 22:26:00(UTC)
Ella,ista stvar se i meni desava. Ne znam zasto ne bi smela ako je sve uredu i ako ti ne smeta. Mi smo jednom preterali,kako kaze doktor,pa sam imala jedan dan u petom mesecu vaginalno krvarenje.Hvala Bogu,nista strasno ,ali nismo smeli da imamo odnose jedno sedam dana i to je jedina pauza za ovih osam meseci. Od tada nisam bas skroz opustena ali ipak imamo  redovne odnose. 

: Gost - 23. februar 2007 22:20:00(UTC)
Ella naravno da smes voditi ljubav,jer kao sto kazes nemas nikakvih problema sa trudnocom a tvoj lekar ti nije zabranio.Da je on sumnjao da imas problem rekao bi ti sam da prekines odnose.Zato uzivaj u ukrevetu naravno sa merom i ne ...u kama sutra pozama :>
:-* batina caos

: Gost - 23. februar 2007 21:57:00(UTC)
cekaj, ja ih dobijam redovno, cesce nego inace :) Vodimo ljubav cesto, i nemam do sad nikakvih problema. Zdrava sam, ja, beba, sve je na svom mestu. Sad ne znam smemo li nastaviti ovako ili ne?!! :)

: Gost - 23. februar 2007 21:04:00(UTC)
Beba moze da se uznemiri u toku i posle orgazma zbog kontrakcije materice koje mogu da nastanu zbog lucenja Oksitocina za vreme orgazma.Te kontrakcije mogu biti razlog pobacaja ili prevremenog porodjaja,kod zene koje imaju problem sa trudnocom,npr.ja sto sam imala prevremeno odlubljivanje placente,nisam smela (i ne smem) voditi ljubav,upravo zbog tog moguceg dejstva oksitocina koji se luci za vreme orgazma i moze (ali ne mora) da izazove prevremene kontrakcije.
Oksitocin se koristi za indukciju porodjaja.To vam ukljucuju u infuziju pa krenu kontrakcije.Nadam se da vam je malo jasnije sada. caos :-*

: Gost - 23. februar 2007 17:40:00(UTC)
Evo nje kad i mene icon_lol icon_lol icon_lol
Nema veze ponovi zbog drugih klanjam

: Gost - 23. februar 2007 17:38:00(UTC)
Zasto glupo pitanje ''sve je to zivot'' ukrevetu bravo icon_lol
Bebi ne moze da steti to znam sigurno,ali vise njih mislim da jedino moze izazvati kratkotrajene kontrakcije zbog stezanja materice.
Ali sacekacemo Dr Avluelu ona to sigurno kao strucno lice dobro zna.Meni su moju knjigu iz trudnoce vec uzeli hehe pa ti ne mogu tacno odgovoriti.
Dr Avluela help?

: Gost - 23. februar 2007 17:36:00(UTC)
Ella citaj gore sta sam pisala o oksitocinu za vreme orgazma... icon_wink

: Gost - 23. februar 2007 13:02:00(UTC)
Imam jedno veoma glupo pitanje :) Zna li mi neko odgovoriti da li orgazm moze da steti bebi? Jos ako se dobija njih vise i cesto? :)

: Gost - 21. februar 2007 21:38:00(UTC)
I mi isto! Samo se mazimo i ljubimo kao u romanticnim decijim bajkama love-smiley A ponekad mi isprica i neku ...bajku (obozavam ih) :>
Nema veze,ne zalim se (mada nam nedostaje a zabranjeno nam je vec mesecima)jer jos malo je ostalo do beba pa cemo posle nadoknaditi sve ukrevetu
Do tada mi smo andjeo andjeo

: Gost - 21. februar 2007 20:33:00(UTC)
Iskreno, imali smo ga mozda dva puta od kada sam ja u drugom stanju.Posto imam te bezvezne bolove, pa mucnine koje hvala Bogu prolaze, pa svaki cas WC, nikako ni ne mogu da se opustim i iskreno nemam bas veliku potrebu.Mm takodje kaze da oseca odredjen respekt prema mom stanju i mada i sam kaze da je glupo, ali ima malo cudan osecaj.Medjutim ne prestajemo da se mazimo i pricamo o nekim lepim stvarima.To nam dodje kao neka pubertetska ljubav kad tek upoznajes onaj prvi poljubac i iskreno prelepo se osecam tako pazena i mazena a i vidim po njemu da je ok.Apstinirati po cenu takvog jedne prelepe stvari u zivotu, mogu vam reci i ima smisla.Zezamo se i zakljucujemo da se oboje osecamo kao dva andjeo

: Gost - 21. februar 2007 17:52:00(UTC)
Ja na zalost nosim nisko i zadnjih dva meseca necu imati seks. Dobro mozda se i predomislimo love-smiley

: Gost - 14. februar 2007 3:24:00(UTC)
Hvaa tigric :-* :-* :-* srce si :-* :-* :-*

: Gost - 12. februar 2007 20:00:00(UTC)
Citat:
tanja. - 12/2/2007 1:38 PM

nista od mog potpisa icon_cry ne radi neznam

Pokusaj da iskopiras ceo taj bb CODE a zati past u potpisu

: Gost - 12. februar 2007 18:26:00(UTC)
Naravno da radi

: Gost - 12. februar 2007 15:38:00(UTC)
nista od mog potpisa icon_cry ne radi neznam

: Gost - 12. februar 2007 15:33:00(UTC)
Moj dragi nece ni da cuje za sex :? kaze da mu je mnogo vise stalo do bebica neko do ... :)
Do pre deset dana mi i nije bilo tako strasno a sada vec imam zelju za ukrevetu ali po svemu sudeci nista od toga neznam
Da li znate nesto o sexu u blizanackoj trudnoci?

: Gost - 11. februar 2007 22:19:00(UTC)
Citat:
Ivana-Lukina mama - 11/2/2007 5:39 PM

imala sam odose sa muze tokom cele trudnoce,vodili smo ljubav i nedelju dana pred porodjaj,nikad nisam imala krvarenje niti bolove i super mi je bilo. ukrevetu

Potpisujem.

: Gost - 11. februar 2007 21:48:00(UTC)
Blago vama poguzi

: Gost - 11. februar 2007 19:39:00(UTC)
imala sam odose sa muze tokom cele trudnoce,vodili smo ljubav i nedelju dana pred porodjaj,nikad nisam imala krvarenje niti bolove i super mi je bilo. ukrevetu

: Gost - 11. februar 2007 18:27:00(UTC)
E pa konacno ukrevetu posle punih 7 maeseci!

: Gost - 2. februar 2007 12:42:00(UTC)
Jelenaorg, nisam ni ja pitala doktora, on je mene!
Obično kažem da mi zbog mučnina nije ni do čega, a on se uvek nasmeje i zeza se na tu temu (da me mnoge činjenice demantuju, da su trudnice spremnije na sex od ostalih žena i sl.)!!! icon_eek

: Gost - 2. februar 2007 3:40:00(UTC)
Ja niti pitah doktorku a niti se usudih na sex , dakle muz ce stvarno da me sutne

: Gost - 31. januar 2007 13:10:00(UTC)
EVO JOS JEDNOG ZANIMLJIVOG CLANKA!!!!
Ljubav i seks u trudnoci. Dilema mnogih zena: intimnosti skode bebi ili ne
OPREZNO SA STOMAKOM

Zelja u trudnoci raste ili se smanjuje? Zavisi od zdravstvenog i opsteg stanja zene

toku devet meseci trudnoce zena dozivljava mnoge promene u organizmu. Pitanje je da li te promene uticu na seksualnu zelju. Strucnjaci kazu da sve to najvise zavisi od zdravstvenog stanja zene, od njenog odnosa prema svom telu, od vaspitanja, od saveta okoline. Medutim, sve je vise zena koje normalno vode ljubav. I to ponekad opustenije nego u drugim periodima.

Prvo tromesecje. Ako trudnoca pocne bez problema, nema razloga da se odrekne intimnosti. Istina je da mozda ima manje volje za seks zbog mucnine, veceg umora ili zbog straha da bi to moglo da naskodi bebi: ali, u stvari, plodova vodica stiti bebu, a sluzni cep sprecava infekcije. Moze se dogoditi i prekid erotske komunikacije izmedu muza i zene: manjak zelje kod muskarca cesto je posledica zbunjenosti izmedu dve uloge zene: ljubavnice i majke, ili zbog smanjenja lucenja feromona (hormoni seksualne privlacnosti) kod zene.

Drugo tromesecje. Ovo je najbolji period: koza je sjajna i osetljiva, kosa bujna i meka, grudi i bokovi su se zaokruglili zahvaljujuci estrogenima i progesteronima, sto utice na culo ukusa i mirisa: stomak postaje veoma dopadljiv. Veci dotok krvi u genitalne organe cini zenu prijemcivijom za seks: mnogo lakse, brze i intenzivnije dozivljava orgazam i to cesto jedan za drugim. Libido raste i zbog toga sto vise nema mucnine, zena se bolje oseca, sto je normalno zavrsetkom 12. nedelje trudnoce. Dete se moze uznemiriti posle orgazma, ali to je posledica jacih otkucaja maminog srca.

Trece tromesecje. Na kraju trudnoce, posto je stomak postao mnogo veci, potrebno je da se promene i prilagode seksualne navike. Normalno je da je u ovom periodu zelja smanjena: porast nivoa prolatina ima efekta. I sa psiholoske tacke, trudnoca predstavlja veliku promenu: umorna zena ne oseca se privlacnom i pozeljnom. Osnovno je da naucite da volite svoje telo iako se mnogo promenilo. A sta je sa muskarcem? Idealno je da zena sebe ubedi da nema nikakvog razloga da se stidi svog tela koje je toliko cudesno da stvara dete. Muski spermatozoidi, zahvaljujuci prostaglandinu, pomazu da se ljubav u trudnoci vodi kao u najnormalnijim situacijama.

Na drugi nacin

Trudnoca je trenutak kada biste mogli da promenite neke seksualne navike, da predete na neke udobnije polozaje:

Vi ste gore da biste kontrolisali dubinu penetracije.

Vi lezite na boku, on je iza vas, tako da njegovo telo ne moze da pritisne vas stomak.

Sedite jedno naspram drugog, on je ispod, tako da moze da se kontrolise ritam.

Vi gore, okrenuti njemu ledima.

"Ginekoloski" polozaj, vi sedite, to jest lezite na ivici kreveta, partner je na kolenima ili stoji.

Na stolici.

Erotske akrobacije i ekstremni seks se moraju zaboraviti u toku trudnoce, pogotovu svi oni polozaji koji pritiskaju vas stomak.

Kada izbjegavati

S mnogo paznje analizirajte svoje stanje u toku intimnosti i posle seksualnih odnosa. Ako primetite i najmanje krvarenje, posavetujte se sa lekarom, a pogotovu ako u toku odnosa osetite intenzivnije kontrakcije ili bolove. Isto tako seks treba da izbegavaju trudnice kod kojih postoji problem vezan za razvijanje placente - posteljice ili ako ima povisen krvni pritisak. Isto tako ako je u toku trudnoce postojala neka intervencija, kao sto je serklaz, ili ako je bio i najmanji nagovestaj spontanog pobacaja. Ako mislite da bi partner mogao da vam prenese neku infekciju, onda on obavezno mora da koristi prezervativ. U svim ovim slucajevima potrazite alternativu za potpuni seksualni odnos.

Poslije porodaja

Koliko je potrebno cekati posle porodaja da bi se obnovili intimni odnosi? Kod spontanog porodaja misici se opustaju i malo po malo se vracaju u normalu: pozeljno je da se saceka oporavak od sest nedelja, pa i vise, a posle "carskog reza" tek kada lekar posle pregleda utvrdi da je sve u redu. Aktivni seksualni zivot se preporucuje tek posle sest meseci ili cak i kasnije, kada je zenino telo potpuno obnovljeno i oporavljeno. U svakom slucaju, zena sama oseca kada je pravo vreme. Intimni odnosi ne uticu na dojenje. Jedini neprijatelj intimnosti je umor koji zena oseca zbog besanih noci i psihofizicki stres. Zbog toga bi novi tata trebalo sto vise da pomogne zeni kako bi ona imala vremena i da se odmori. U tom postporodajnom periodu trebalo bi voditi racuna da zena odmah ne ostane ponovo trudna jer se misici nisu vratili u svoje, normalno, stanje. A moze se zatrudneti i ako se jos nije pojavila menstruacija.

Preuzeto sa "Glasa javnosti"

: Gost - 30. januar 2007 11:47:00(UTC)
Slazem se da ovo sto pise oko spermatozoida je apsolutna glupost.Beba moze da se uznemiri u toku i posle orgazma zbog kontrakcije materice koje mogu da nastanu zbog lucenja Oksitocina za vreme orgazma.To moze biti razlog pobacaja ili prevremenog porodjaja.Ako ostane sperma u vagini moze ali i ne mora da izazove razmeksanje grlica materice.
Nikako ne preporucujem za seks pozu u kojoj muskarac lezi na zenu kad je ona trudna. ukrevetu

: Gost - 30. januar 2007 2:27:00(UTC)
Bila sam veceras na pregledu i zaboravila da pitam doktorku za odnose, e bas sam curka!
Medjutim mmmmmm mnogo mi se svidjaju ovi tekstovi ....mislim da cu veceras ranije u krevet! ... ukrevetu

: Gost - 29. januar 2007 23:03:00(UTC)
Ostatak teksta je ok i za to hvala.Ali poslednja recenica je sve bacila u vodu,moj savet a vi kako hocete,NIKAKO NIKAKO NIKAKO,posle se sve pitaju otkud krvarenje i kontrakcije kad im vreme nije,jer i najmanja kolicina sperme skodi i razmeksava grlic i plod pokusava da odvoji od materice...kazem vam znam to sigurno provereno.
A sto se tice samog seksa upraznjavali smo ga do kraja na razne nacine i nista mi se nije desilo osim divnog osecaja koji se prenosio kao pozitivna vibracija na bebu.
E sad svako se drugacije oseca i u to ne ulazim.
Uzivajte u svakoj sekundi svoga zivota,tek kad dobijete decu pa kad krenu da rastu shvaticete da je ipak prekratak.
Pozdrav. caos

: Gost - 29. januar 2007 22:51:00(UTC)
......Muski spermatozoidi, zahvaljujuci prostaglandinu, pomazu da se ljubav u trudnoci vodi kao u najnormalnijim situacijama.

Ovo iz celog teksta na kraju je netacno,i uzrok je najcesci preuranjenim kontrakcijama i krvarenju,i ovu temu sam pokrenula bas zbog ove recenice a ko procita moj tekst na pocetku shvatice.

: Gost - 29. januar 2007 20:16:00(UTC)

I jos:

Seks u trudnoći

Mogu li imati seksualne odnose u trudnoći?

Apsolutno. U urednim trudnoćama možete imati odnose sve do pucanja vodenjaka. Na pregledu kod svog lekara proverite preti li vam opasnost prevremenog porođaja, te imate li problema kao što su:
•    skraćen ili otvoren grlić materice
•    curenje plodove vode
•    vanmaterična trudnoća
•    krvarenje
•    istorijabolesti koja uključuje spontane pobačaje.
Ali, sve dok je vaša trudnoća uredna, upražnjavanjem seksualnih odnosa nećete naškoditi bebi, čak ni prilikom položaja kad je partner na vama.
Debeli sluzavi čep koji se nalazi na grliću materice štiti bebu od infekcija. Vodenjak i snažni mišići materice takođe dobro štite vašu bebu. Iako se plod može malo «promućkati» nakon orgazma, to je isključivo zbog kucanja vašeg srca, a ne jer beba razume šta se događa ili jer osjeća bolove.

: Gost - 29. januar 2007 20:14:00(UTC)

U toku devet meseci trudnoce zena dozivljava mnoge promene u organizmu. Pitanje je da li te promene uticu na seksualnu zelju. Strucnjaci kazu da sve to najvise zavisi od zdravstvenog stanja zene, od njenog odnosa prema svom telu, od vaspitanja, od saveta okoline. Medutim, sve je vise zena koje normalno vode ljubav. I to ponekad opustenije nego u drugim periodima. Prvo tromesecje. Ako trudnoca pocne bez problema, nema razloga da se odrekne intimnosti. Istina je da mozda ima manje volje za seks zbog mucnine, veceg umora ili zbog straha da bi to moglo da naskodi bebi: ali, u stvari, plodova vodica stiti bebu, a sluzni cep sprecava infekcije. Moze se dogoditi i prekid erotske komunikacije izmedu muza i zene: manjak zelje kod muskarca cesto je posledica zbunjenosti izmedu dve uloge zene: ljubavnice i majke, ili zbog smanjenja lucenja feromona (hormoni seksualne privlacnosti) kod zene. Drugo tromesecje. Ovo je najbolji period: koza je sjajna i osetljiva, kosa bujna i meka, grudi i bokovi su se zaokruglili zahvaljujuci estrogenima i progesteronima, sto utice na culo ukusa i mirisa: stomak postaje veoma dopadljiv. Veci dotok krvi u genitalne organe cini zenu prijemcivijom za seks: mnogo lakse, brze i intenzivnije dozivljava orgazam i to cesto jedan za drugim. Libido raste i zbog toga sto vise nema mucnine, zena se bolje oseca, sto je normalno zavrsetkom 12. nedelje trudnoce. Dete se moze uznemiriti posle orgazma, ali to je posledica jacih otkucaja maminog srca. Trece tromesecje. Na kraju trudnoce, posto je stomak postao mnogo veci, potrebno je da se promene i prilagode seksualne navike. Normalno je da je u ovom periodu zelja smanjena: porast nivoa prolatina ima efekta. I sa psiholoske tacke, trudnoca predstavlja veliku promenu: umorna zena ne oseca se privlacnom i pozeljnom. Osnovno je da naucite da volite svoje telo iako se mnogo promenilo. A sta je sa muskarcem? Idealno je da zena sebe ubedi da nema nikakvog razloga da se stidi svog tela koje je toliko cudesno da stvara dete. Muski spermatozoidi, zahvaljujuci prostaglandinu, pomazu da se ljubav u trudnoci vodi kao u najnormalnijim situacijama.

Ovo sam nasla kao kontra cinjenicu o seksu u trudnoci. I zaista sam smatrala da se strvara opna po zacecu koja stiti embrion od daljeg ulaska spermatozoida. Ali ako doktorka ima objasnjenje vrlo strucno treba uzeti u obzir pre nego neki clanak na internetu.

: Gost - 29. januar 2007 3:50:00(UTC)
Ma nemoj batina

: Gost - 29. januar 2007 1:49:00(UTC)
Pa ni mucnine ne traju vecno. Nadjes trenutak kada ti je ok i iskoristis ga na najbolji moguci nacin.

: Gost - 28. januar 2007 23:39:00(UTC)
upsss, pa sta ce mo sa mucninama i slicno? Nesto nisam bas sigurna...u ostalom ako ce da me prevari zbog par meseci apstinencije onda bolje da ga nikad nisam ni srela!

: Gost - 28. januar 2007 21:31:00(UTC)
Ostalo mi je 11 dana do porodjaja. Takodje sam imala problema sa krvarenjem i prevremenim kontrakcijama, ali mi dr nije zabranio sexualne odnose. Nismo bas tako aktivni kao ranije, ali smo i ovako verovatno aktivniji nego neki parovi inace. Vazno je biti samo malo pazljiviji nego ranije i to je to. A drage dame, kada vam nije ni do cega, ima tu i drugacijih nacina da zadovoljite supruga!!! icon_surprised ops: icon_surprised ops: icon_razz
Bitno je da ne razmisljate posle zbog cega vas je muz prevario. Ovako je 99% verovatno da nece pomisliti na drugu!!!

: Gost - 28. januar 2007 3:50:00(UTC)
Ja sam medju vama svima definitivno ekstem....dakle 27 nedelja nisam imala seks, samo cekam dan kada ce me muz ostaviti ili prevariti, ... :batinepoguzi
naime, krvarila sam u 6, 7 nedelji i to jue brzo proslo od tada su mi sankcijonisali seks a ja se posle nisam usudila da pitam mogu li sada da nastavim...Ovom temom ste me podsetile da treba ipak to da ucinim, a za ove zadnje nedelje imacu to u vidu!
Mislim da ce mi se dragi muz vrlo obradovati ukrevetu ukrevetu ukrevetu

: Gost - 27. januar 2007 15:06:00(UTC)
Tigric hvala na podrsci.Sve najbolje u trudnoci tebi kao i ostalim trudnicama zelim.

: Gost - 27. januar 2007 15:01:00(UTC)
Naravno to je sve super ali samo dok je nama i kako je nama lepo sto se tice trudnoce,a van nje naravno obostrano uzivanje,i bitno je tada a i uvek od sada kako se osecamo jer svako raspolozenje oseca i beba bilo da je u stomaku ili se rodila.

: Gost - 27. januar 2007 14:38:00(UTC)
Mi smo i dalje aktivni kao i ranije :) Iako smo promenili neke poze, zbog stomaka :) Ali ne zalimo se...
Mada u pocetku mi zaista nije bilo do sexa. Iako nisam imala mucnine, ni bilo sta drugo, ipak nisam imala ni neke volje. Vise sal volela da se mazim, ali da se ne zavrsi sexom.
Sada se opet volja za sexom vratila, i dobro je sto je tako ;)

: Gost - 27. januar 2007 1:36:00(UTC)
Ja bih malo neznostiukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu love-smiley love-smiley love-smiley love-smiley
Ali dragi je vec zahrkao spavam spavam spavam spavam

: Gost - 25. januar 2007 20:27:00(UTC)
U prvoj trudnoci nije bilo nikakvih zabrana, prepreka, i sve je izmedju mene i dragog proticalo najnormalnije. E sad, mi je zabranjen sex jer sam prokrvarila, a sad pocinjem da razmisljam da to nije od sexa, jer prosto se nismo pazili.

: Gost - 25. januar 2007 20:11:00(UTC)
Maxmara divno je sto si koncizno objasnila ovu mozda pomalo tabu temu pojedinim uplasenim mamama!!!
UZIVAJTE VISE,CAK I AKO TO RADITE REDJE!!!!!!! ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu love-smiley love-smiley

: Gost - 11. decembar 2006 12:39:00(UTC)
Svila ako ti nije muka procitaj tekst gore cisto radi informisanosti o jednom delu svega toga.A trudnice mislim da gresite,ne trebate se plasiti osim ako spadate u trudnoce visokog rizika,a sto se tice seksa posle porodjaja ipak treba sacekati onih sest nedelja sto se tice vaginalnog porodjaja,ne treba siliti nista jer ce sve doci na svoje mesto kao sto je bilo pre,ili bar dok se vi ne osetite spremnim,ipak je sve to tada ispomerano.

Svila mir u glavi je najbitniji uvek a pogotovo sada,a to ces postici samo ako nadjes odgovore na sva svoja pitanja i strahove,zato se informisi o svemu sto te zanima iz raznih izvora pa stvori neku svoju sluku i tako postupaj,takodje vazno je ne opterecuj dragog s tim jer nema potrebe on tu nista ne moze promeniti osim sto se moze osecati paralisan do kraja ipak on treba da se oseca slobodno i bez strahova a to ce postici samo ako mu das podrsku kao sto je nadam se i o tebi pruza svo to vreme.
Ja sam se od pocetka ponasala normalno sto se toga tice,isto kao i pre.I imala sam krvarenje u pocetku i prepala se na smrt!Ali posto sam se ponasala besprekorno dok mi se to nije desilo htela sam da saznam gde jer sam ipak negde pogresila.Informisala se saznala i to prenela vama ovde.Tak kada sam saznala o cemu se radi nastavili smo mm i ja da se ponasamo potpuno opusteno do kraja bez ikakvih bolova i problema samo svakim mesecom sve neznije naravno hehhehe
Tako da vidis iako imas problema u pocetku mozes nastaviti po starom jer seks nije uzrok vec uvek nesto drugo,pa sta bi onda bila sva ostala aktivnost penjanje uz stepenice i razne druge stvari i napori.Ovo je nesto sto cini tebi dobar osecaj,vezu izmedju mame i tate,divna osecanja i trenutke i na kraju najlepse okruzenje za razvoj te male srecice u stomaku.Nemoj vam to uskratiti.
Nadam se da sam uspelabar malo da vam promenim misljenje.
SAMO NAPRED.
Pozdrav.

: Gost - 11. decembar 2006 0:58:00(UTC)

Ja se plasim svega otkako sam saznala da sam opet trudna,i pokusacu da izbegavam sex koliko god mogu jer sam imala spontani prosle godine.
Citam na drugom forumu gde su 2 trudnice u roku od 3 dana pocele da krvare nakon sexa,jedna je izgubila bebu :( a druga ceka da vidi sta ce biti.

Tacno me hvata panika kad pomislim na to he

: Gost - 11. decembar 2006 0:27:00(UTC)
Citat:
aptjiha - 10/12/2006 10:21 PM

volim i ja sex i rado ga se secam..... icon_cry icon_cry icon_cry :

I meni je sex bio zabranjen jer sam odrzavala trudnica .A sada, posle porodjaja necu moci dok mi rana ne zaraste, ali obzirom da su mi popucali konci...necu uskoro, bar ne u ovoj godini

: Gost - 11. decembar 2006 0:21:00(UTC)
volim i ja sex i rado ga se secam..... icon_cry icon_cry icon_cry meni je strogo zabranjen jer je jedna beba mnogo nisko, a s obzirom na cinjenicu da sam muza stigla sa velicinom stomaka, mislim da bi to bilo neizvodljivo. u svakom slucaju, ko moze, neka uradi koji put i umesto mene icon_cry icon_cry icon_cry

: Gost - 9. decembar 2006 2:19:00(UTC)
Eto jos jedno,ali ovoga puta strucno misljenje je potvrdilo moju pricu i jako mi je drago zbog toga.
Hvala ti puno DrA.. :-*

: Gost - 8. decembar 2006 14:12:00(UTC)
Sperma sadrzi prostaglandine, tj. supstanca koja se daje za "sazravanje " grlica materice kod indukovanog porodjaja (u vidu vaginalnog cepica ili gela). Zato preporucujemo da za vreme trudnoce sperma ne treba da ostane u vagini. Sa druge strane, sperma je pozeljna u vagini u zadnjim danima trudnoce,upravo zbog tog efekta "sazrevanja " grlica.
Moji profesori ginekologije su se ponekad saljili i govorili da zene koje znaju za to ne daju mira muzevima ruganje ukrevetu ukrevetu
Sto se tice krvarenje posle/ili u toku seksa, to moze biti i zbog hiperemije grlica materice (sto je normalna za vreme trudnoce).
Naravno upaznjavajte seks, ali sa merom i strogo vodite racuna o higijeni. caos

: Gost - 8. decembar 2006 0:19:00(UTC)
Znala sam za to i sa mm sam imala odnose ali sa kondomom zbog infekcija ili bilo koje druge bolesti sve dok mi babica nije rekla ukrevetu dan prenego sam se porodila dala mi taj recept koji je uspeo!

: Gost - 7. decembar 2006 22:40:00(UTC)
Ooo nisam znala pa da novajlija...Nema na cemu,bilo mi je bitno da ono sto pouzdano znam podelim sa vama i da sa tim budete sve upoznate,da ako vam se desi znate od cega je,ja naravno opet ponavljam pricam samo za trudnoce koje su potpuno normalne i bez komplikacija.Naravno Ivana svaka trudnoca za sebe iako sve normalne idu manje vise po istoj zici na osnovu cega su i knjige napisane.
Pozdrav caos

: Gost - 7. decembar 2006 21:45:00(UTC)
u svakom slucaju hvala na ovako divnom podatku i tvoje iskustvo koje si podelila sa nama,medjutim evpo ja 8 mesec 33 nedelja imam odnose ukrevetu i nista mi se nije do sad desilo,mada nijedna zena nije ista kao i sto je svaka trudnoca ista,hvala ti jos jednom sto si ovaj tekst posvetila nama trudnicama i buducim mamama ukrevetu

: Gost - 7. decembar 2006 21:39:00(UTC)
maxmara postoji tema,,sex u trudnoci,, nalazi ovde pod trudnocom na drugoj strani

: Gost - 7. decembar 2006 21:15:00(UTC)
Iako sam nova ovde,ako smaram slobodno javite,primetila sam,ispravite me ako gresim,da o seksu u trudnoci i posle nema nijedne teme,ili ste jako dobro informisane od svojih doktora ili citate neke dobre knjigice.
Ali za neke koje nemaju zadovoljavajuce objasnjenje hajde da pokrenemo pricu o tome,koja je vrlo bitna bar meni bila u tom periodu,a i mom suprugu naravno...jer samo kad si dobro informisan moze ti biti lepo i naravno sigurno...
Drage moje trudnice necu ulaziti u dublju pricu o tome sada,jer je tema jako opsirna,i vremenom ce se verujem ovde razmenjivati iskustva i otvarati razna pitanja u kojima cemo iskreno nadam se sve koje imamo nesto da kazemo ucestvovati.
Ja ako se neko cudi imam potrebu da pisem ovde,jer mi se sajt jako dopada(kamo srece da sam za njega ranije znala,jer ovde mozete dobiti bolji savet nego od bilo kog doktora,iskustvo je cudo,naravno sve ovo pricam ako je trudnoca bez ikakvih komplikacija)kao i zbog normalnih osoba koje ucestvuju u diskusijama ovde,odusevile ste me,nadam se da ce nas biti sve vise.
Imam bebu od pet meseci,prosla sve do sada Bogu hvala jako uspesno i srecno i nadam se da imam prava nesto i da napisem,pa ko zeli nek procita i poslusa ako mu se ucini ok.
Ono sto me je navelo da zapocnem ovu temu opstim nazivom,je u stvari jedan mali nebitni a tako bitni deo seksualnog cina,a dodajte dalje sta ko zeli o ovoj temi.
Pricu su mi potvrdili nemacki lekari u porodilistu od tacke do tacke.
Semena tecnost(Sperma):
Drage trudnice posto sam mislila da,kao i vecina trudnica sa kojima sam pricala kojima se ovo desilo,kad zatrudnim 'semena tecnost' vise nije tako bitna,odnosno nije bitno gde ce 'zavrsiti' jer zaboga vec sam trudna,grdno sam se prevarila.
Naime u prvom trimestru koji je jako bitan za ocuvanje ploda i cvrsto vezivanje za zid materice,imala sam normalne odnose sa svojim suprugom,nema stomaka,plus nisam imala drasticnih simptoma kao npr. mucnine itd...lepo sam podnosila sve i naravno bili smo neopisivo srecni ljubav je pucala na sve strane hehehe pa smo se ponasali kao da je sve isto tako da je cesto semena tecnost na kraju ostajala u meni...
Pocetkom treceg meseca desilo se da sam dobijala na momente jake grceve u donjem delu stomaka,kao da me nesto presece,da sam uvek jauknula i savila se do zemlje ali odma je prolazilo.Mislila sam da je mozda u pitanju upala besike jer sam imala problema s tim,ali kad se jednog dana posle mokrenja javila sukrvica i kada sam videla da dolazi iz vagine dozivela sam shok.Naravno sledeca slika ja na onoj odvratnoj stolici za pregled,sve je ok sa plodom,doktorka namrstena,prepisuje injekcije progesterona a potom tablete...Pa doktorka sta kako zasto???
Moze se desiti da izgubis plod,moramo to preduhitriti i pomoci mu da se odrzi...Ah doktori..posebna prica..
Naravno nije mi vise bilo nidocega,dalje znate sve sta i kako,osecanja i ponasanje,suze itd...
Sve je bilo ok,injekcije su me bolele i tresla sam se od njih,bile su bespotrebne.Kasnije sam mnogo istrazivala o tome,jer sam zelela da znam sta mi se desilo zdrava sam i lepo sam vodila trudnocu kao i pripremala se zanju,htela sam da znam gde sam pogresila i nasla odgovor:
Vodite ljubav bez problema ali 'semena tecnost dalje od grlica materice tokom cele trudnoce,ustvari skoro cele...reci cu na kraju zasto' jedan hormon koji sadrzi sperma izaziva odvajanje ploda od zida materice,zato cesto dolazi do spontanog,krvarenja itd...
Jedino kada sperma treba da zavrsi u vagini je verovali ili ne poslednja nedelja trudnoce pa nadalje sve do porodjaja,jer pomaze kod izazivanja pripodnih kontrakcija.To su me opet posavetovali kada mi je puko vodenjak a nisam imala kontrakcije,pa sam zavrsila na famoznoj horor indukciji.

KOME JE MUKA DA CITA:

ZAKLJUCAK:sperma u toku trudnoce dalje od grlica materice a u poslednjoj nedelji pa nadalje slobodno ako mozete svaki dan hehe,bice bolje za vas,laksi su prirodni bolovi neko vestacki izazivani,ja sam se mucila 14h ali zato sledeci put znam sta cu,moje dve drugarice su me poslusale i nije bilo progesterona,indukcije i ostalih ''gluposti'' a dobile su kontrakcije na vreme i brzo se porodile obe prvorotke kao i ja.

P.S.Ja se izvinjavam ako sam vas ugnjavila ali morala sam ovaj podatak da kazem,da ovo podelim sa vama,jer se mnogi prevare i jer sam prosla kroz to.
Pozdrav caos