Obaveštenja

Icon
Error

: lazamaza - 8. decembar 2011 12:49:03(UTC)
a mi smo saznali da kod deteta koje ima neprijatan zadah iz usta ima problema sa krajnicima.
jer uvek kad se razboli i odemo kod doktora on kaze da je treci krjnik u pitanju i zato se oseca iz usta.

: MilicaCale - 3. februar 2011 9:03:45(UTC)
na zalost, zadah iz usta moze da bude i pokvaren zubic :( Uverili smo se nedavno.

: tina_ns - 3. februar 2011 0:31:30(UTC)
kod mog deteta se osecalo iz usta samo onda kad je imao anginu, toliko specifican miris da sam vec drugi put znala sama dijagnozu pre odlaska kod doktora

: zek4pek4 - 20. januar 2011 10:50:23(UTC)
I David ima ponekad ujutru taj zadah,tj kada se probudi.
Nekoliko puta se jeste osecalo na aceton,ali je to zbog mleka.
Viktoru je isto tako,jer on uvece u krevetu pije mleko,pa mu se onda ujutru tako oseti.
I ja sam negde citala da to moze da bude simptom dijabetisa,ali ne 100%.
David nije bas nesto voljan da uvece pere zube,alo moracu da ga teram,ponekad hoce i uzme sam,a ponekad nema sanse.

: secercic - 27. decembar 2010 0:44:37(UTC)
hvala vam na savetima

: maza - 25. decembar 2010 10:19:50(UTC)
jedan od prvih razloga bi mogao biti gnojno grlo
kod nas je to bio slucaj i dr. je prepoznao po dahu a da stapic nije ubacio u grlo
to su sve bili gnojni cepovi svi krajnici bijeli tako da je to moguce

a to za aceton sam negdje slusala nama je to posle prehlade 2-3 put bilo on dan dva i nestane i citala sam o tome
negdje sta moze biti ali sam zaboravila

: mima80 - 24. decembar 2010 13:04:26(UTC)
Jedna moja prijateljica je imala taj problem sa detetom koje je tada imalo 2 i po godine, ona kaze da se dah osetio na aceton. To sam prvi put cula u zivotu, a i njena lekarka je to prokomentarisala na taj nacin. E sad, jedan od uzroka moze biti dijabetes, urinokultura je kod njih takodje pokazala prisustvo ketona u krvi sto je jos jedan pokazatelj. To kod njih nije bio slucaj hvala Bogu, ali je ona posle trazeci po netu procitala da razlog moze da bude i netolerisanje gladi, odnosno da bi dete trebalo da mozda ima manje pauze izmedju obroka. To je bilo prosle godine, od tada mislim da se problem nije vracao, bar mi ga ona nije spominjala

: MilicaCale - 24. decembar 2010 12:57:26(UTC)
Crveno grlo, jutarnji zadah (ako uvece nisu oprani zubi, ili i ako jesu), ili pokvaren zubic.

: secercic - 24. decembar 2010 12:43:00(UTC)
Kod deteta dve ipo godine prisutan zadah iz usta, pomozite sta preduzeti i od cega moze biti.

: Jecca - 30. januar 2010 13:08:12(UTC)
To je verovatno zbog bakterija koje ostanu na jeziku, u ustima, ili iz grla, stomaka. Jer se pranjem zubica ne skine bas sve. U tom uzrastu nije lako oprati usta detaljno. Bar u nasem slucaju. Ako i u toku dana nevezano za spavanje ima zadah, onda moze biti i neka boljka, upala.

: nensy - 7. januar 2010 14:28:17(UTC)
I Bogdan je u jednom periodu imao neprijatan zadah iz usta ali je sada iscezao.Nisam uspela da povezem sta je bio razlog.

: bonika - 29. decembar 2009 12:39:29(UTC)
Oba puta kad sam Strahinji osetila zadah iz usta imao je uvećane krajnike i malo crvenkasto grlo, i u analizama (brisu) su potvrđene bakterije, doktorka mu prepiše Hemomycin i nakon dva dana zadah nestane!
Ponavljam to se desilo dva puta i odmah sam ga odvela kod doktora, to preporučujem i vama!
Pozdrav

: MikaMaca - 12. novembar 2009 1:28:28(UTC)
Ceco25 moj Srle ima neprijatan zadah utoliko sto se oseca na gumu iliti kaucuk posto sisa cuclu. Svi mi imamo zadah ujutru kad ustanemo ne vezano da li imamo kvarne zube ili ne, jer celu noc ih ne otvaramo i to je normalno. Posto ti dete ima dve godine onda sigurno bar pretpostavljam jer delije nemoguce, nema kvaran zub, mozda je zbog stomaka. Jer zadah u ustima tj iz usta moze biti ako ima nege probleme stomacne. Ovo sto sam ti rekla ne mora da znaci naravno vec samo kazem zbog cega najpre moze biti neprijatan zadah

: secer - 12. novembar 2009 1:22:06(UTC)
ma ja mislim da svi oni imaju taj neki zadah koji nije bas neprijatan.....moj luka ima cuclu celu noc u ustima pa sam ja mislila da je od toga i mleka pre spavanja...u svakom slucaju nije sigurno nista opasno, ali ako je bas neprijatan zadah, ne znam sta bi moglo biti....

: T3 - 10. novembar 2009 23:46:55(UTC)
moja deca (4i 6) godina imaju taj zadah iz usta obicno ujutru kad ustanu posto im se isti valjda nakupi pri spavanju zbog zatvorenih usta..imamo ga i mi odrasli ponekad pogotovo taj jutarnji tako da nemislim da je to nista strasno..
cim operu zubice taj zadah nestane i ne pojavljuje se ponovo tokom dana ,samo kazem ujutru ga imaju..

: mimica - 10. novembar 2009 23:21:28(UTC)
i moja ćerka isto ima zadah, i to kada joj neoperem zube pre spavanja. ili je od bombona ili je od mleka. kada operem nema taj zadah.

: Mikac - 7. novembar 2009 10:27:26(UTC)
Ceco, moze biti i od upaljenog grla
znam da moja sestra ranije cim oseti zadah maloj iz usta zna da je boli grlo

: Majaja - 7. novembar 2009 1:57:23(UTC)
Moja Milica ima isti taj zadah i pogotovo se oseti ujutru.Ona jos uvek siki pred spavanje,a ako tvoj Stefan pije mleko onda je to od toga.
Ujutru mu ili daj da opere zubice ili mu ti obrisi usnu duplju sodom-bikarbonom.

: Ceca25 - 7. novembar 2009 0:10:15(UTC)
Cao devojke!
Nadam se da ce neka od vas moci da mi kaze da li je normalno da dete ima neprijatan zadah iz usta ujutru nakon ustajanja pa cak i posle popodnevnog spavanja. Samo da kazem da se po prilicno oseca... Znam da je to kod starijih normalno zbog kvarnih zuba ili nekih drugi problema ali, ja ne vidim zasto bi dete od 2 godine imalo taj neprijatni zadah :(