Obaveštenja

Icon
Error

: Lusija - 17. avgust 2010 1:03:30(UTC)
Moje cure obozavaju Pepu i Dzordza, skupljamo i slicice za album Dzordz slavi rodjendan......da li iko od vas skuplja isto, nama fali jedno dvadesetak da popunimo pa ako ima jos neko ko pokusava isto da uradi a ima duplikata kao mi mogli bi da se menjamo, jer su i ovako povucene iz prodaje.
Ako se medju vama nadje neko ko bi se menjao nama fale
5.6.7.10.15.29.31.32.39.41.44.69.70.73.90.97.116.121.123.124.128.129
a duplikati su nam
17.18.19.20.21.23.24.27.30.40.54.55.59.60.61.67.76.77.78.79.82.83.84.88.89.93.95.96.98.99.101.103.108.114.119.122.131.132.133.135.136.137.139.140.142.143.144.146.147.149.150
veliki pozdravsvima i javite se :-D

: T3 - 18. jul 2010 0:50:56(UTC)
otkud djole u temi o pepi ,ma dobro dzordz ili djole tu su negde hehehe:)
meni tj nama je nodi ko i majstor bob vec prebvazidjen ..pepa eto zanima i ninu i nikou ba imaju po 5 i 7 godina..ma nekad je sa njima gledamo i ja i mm zaista je bas sladak i vickast crtani...
cupko je takodje lep crtac emitovao se cesto na kanalu decje televizije..mali amadeus,delfi..itd....

: srecna mama - 17. jul 2010 23:25:47(UTC)
Meni je nekako Nodi drazi, ali i pepa je ok, Dzord je slika i prilika dece uzrasta od dve god.do tri godine.Milsim da ga moj deckic imitira;))))

: nakica - 17. jul 2010 16:49:48(UTC)
njamiii, obozavam Djoletove pesme...on sa tako malo mnogo kaze...covek smisli novu rec, koja i ne postoji, ali odmah znas sta znaci...A Sevdalinka je nesto od cega se jezim, kad god je cujem! Lep je i Bezdan, Remorker i mnogo, mnogo drugih, da ih ne nabrajam, znaces vec ti...
A sto se tice sinhronizacije crtaca, potpuno si u pravu!

: njamiii - 17. jul 2010 14:47:16(UTC)
I jao nakice... uspavanka za decaka... jao jao sto ja voooolim tu pesmu... sok Pile moje, pace moje malo...lavce moje... zaljubljen Tako istinita pesma... Uspavanka i Sevdalinka su po meni njegove dve pesme koje imaju bas jaku emociju. Mada volim i poslednju nevestu, jedan stih iz te pesme, "secanje je smesna lupa koja sitne stvari uvelicava" cesto citiram kada se upustim u debatu sa mm-em icon_wink
Mooora da si fan, priznaj :) jer sam bas malo ljudi srela koji znaju tu pesmu, a divna je.

Moj ne gleda pepu, nesto mu ne privlaci paznju za sad, ali mm i ja kada naletimo volimo da pogledamo. Klinja je sad u fazonu vozica i autica, a voli i neke mede lutke koje kao ozive i onda prolaze kroz razne pustolovine pustolovine, i neku macku koja izigrava detektiva pa istrazuje neke sumnjive situacije zajedno sa nekim prasicima.
Ono sto bas voli je Monkey see, monkey do, i to mi je drago jer aktivno ucestvuje u sadrzaju imitirajuci ih. Volela bih da ima vise takvih emisija na tv-u.
Moram da primetim da je dosta crtanih serija prilicno agresivno, ne mislim fizicki, vec verbalno, tj. da recnik ume da bude vrlo ne primeren. Isto tako mi smeta sto je cesto lose, tj. nepravilno akcentovanje reci, a minimax kanal tu prednjaci. Ne znam ko su ti ljudi koji im rade sinhronizaciju, ali neki od njih su strasno losi u tome.

: T3 - 17. jul 2010 14:42:22(UTC)

Citat:
nakica - 17/7/2010 12:24 haha, T3, bas tako...moj mladji sin se zove Djordje, pa ga zovemo Dzordz prase :) P.S. drago mi je da si nam se vratila...jedan stih za tebe od Djoleta: "Brojao sam ljude s' krsta, pravila i izuzetke, posvud' promasena vrsta, samo retki nadju retke..."

mama prase  icon_lol : respekt

nakice da ne odemo bas puno off samo cu reci da sam sve kroz stihove razumela  :-*i izmedhju redova propcitala sta je pisac pardon dr hteo reci.. icon_lol

samo retki nadju retke...upravo tako  bravo zbog takvih sam ja i bila ovde i bicu... zagrljaj

: nakica - 17. jul 2010 13:24:56(UTC)
haha, T3, bas tako...moj mladji sin se zove Djordje, pa ga zovemo Dzordz prase :)

P.S. drago mi je da si nam se vratila...jedan stih za tebe od Djoleta: "Brojao sam ljude s' krsta, pravila i izuzetke, posvud' promasena vrsta, samo retki nadju retke..."

: T3 - 17. jul 2010 9:02:34(UTC)
ja vec izneh svoje misljenje na temu pepe i dzordza hihihi..
ali sto kaze ammy mebni se bax dopada..i stvarno nauce bas svasta pametno sem sto gaze po blatnjsavim baricama i da grokcu :) i da se lepo fino i kulturno izrazavaju ko sto u tom crtacu pricaju vec pomenuti junaci..
zaista kulturiska crtani,mnenasilan,skroz opusten i s obzirom da je cela praseca porodica na okupu idealan i za porodicno gledanje ....:)
mi vec svi imamo svoja imena..mm i ja smo tata i mama prase.,.nikola je pepa,nina je zeka rebeka a nemanja mali brat dzordz:)

: Ammy - 16. jul 2010 17:58:19(UTC)
Meni je ovaj crtac jedan od normalnijih u danasnje vreme. Ok mi je i dete ga redovno gleda, i stalno kad nesto trazi prica "molim", "Mogu li dobiti malo vode, molim? Malo soka, molim!" icon_lol

: Maja beba - 14. jul 2010 19:52:10(UTC)
Drage mame zanimame sta vi mislite o ovim novim crtacima?Koliko su vasoj deci zanimljivi?

: T3 - 10. jul 2010 2:51:58(UTC)

eh kad smo vec kod pepe pored toga sto smo zarazeni njome ,dordzom i tata prasetom hahaha ,kao i slicicama sa istoimenim junacima..pre neki dan kad je ono padala kisa dolazi nikola unutrea savc mokar tj do kolena blatnjav ja ga pitam sta syi to rasdio a on sac happy ce meni i jposd mi prito i pokazuje tj sksakuvce pa skakao sam poi blatnjsavim baricama ko pepa..samo sto ne crkoh od smeha hahaha..

eto naucise i iz njega nesto hihihihi a strumfove,tomi dzerija,snorkijevce i druge koje smo jos mi ko deca gledali cu sve redfom da im poskidam pa da vide sta syu crtaci..nek se onda jure sa azraelom hehehe,boje od gargamela hahjahahaha

ma salim se super je pepa samo mi nekad bas smesta tj onako delkuje da se pogresno ne izrazim nekako nezrelo za njihov uzrast...te pepa radi ovo,te pepa oce ono,te pepa zeli ono previse je detinjasto ..neznam ni koju adekvatnu rec da upotrebim..ali generalno nije los bas se opustaju uz njega i cesto smeju pepinim nestaslucima i nezgodama hahaha

: nakica - 27. jun 2010 0:02:55(UTC)
myche, tacno je da vise nema onih lepih crtaca kao nekada, ali bar mogu da se "skinu", tako da mi od skoro gledamo Strumpfove :)

: ivana beljic - 20. jun 2010 12:53:36(UTC)
moji decaci obozavaju pepu prase u stanju su da se ne pomere od televizora
prvo su gledali traktor toma, onda nodija sada je sve to zamenio pepa prase, meni licno taj crtac se ne dopada ali sta cu kada ga oni bas vole
probala sam da im pustim crtace koje sam ja gledala kad sam bila mala ali ne ide, nisu im zanimljivi
valjda svaka generacija ima svoje crtace sto je i normalno

: T3 - 20. jun 2010 1:26:41(UTC)
e mzrche kao sto nekad behu snoirkijevci,.cudesna suma,strumfovi..itd tako su sd aktuelni pepa,ben ten,nindze,jagodica itd..
moji su bas veceras zaspali uz pepu jos naterali i tatu da gleda sa njima isti i rekli mu da je tata prase debeo i ima velik stomak ko i on..
rekose mi i da su izasle deset novih epizoda tako da kod nas i dalje vlada pepomanisa..
mada nije los crtac simpatican je..na bilo koju temu dsa je samo da nema nasilja..

: myche - 18. jun 2010 15:13:32(UTC)
ja sam definitivno odlučila da mom sinu ukinem crtani peppa prase!!!!!!!!
pre neki dan mi je rekao da imam veliki stomak kao tata prase ruganje , pa mi je isto rekao i da sam šašava, blesava mama, a juče mi je na bazenu rekao ruganje "velika mama prase" icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol

šala na stranu on ga obožava, a meni je žao što više nema naših crtaća, štrumfova, blufonci, rakuni i svi ostali lepi crtaći kada smo bili mali!

caos

: Snezana J - 11. maj 2010 16:29:55(UTC)

nina*****, Iva&Lula ovo nesto na moj racun icon_lol icon_lol .Nisam ja tako mislila kada sam napisala da imamo cd koji traje 4h i mirna je.Naravno da ne provodi toliko ispred tv gledajuci,odgleda par epizoda i to je to.

: Iva&Lule - 11. maj 2010 13:30:45(UTC)
Citat:
nina***** - 6/5/2010 10:14

Sto se tice toga koliko mu dam da provede vremena ispred kompa-veoma malo,samo za one crtace koje nemamo na DVD-u,pa nadjemo na youtube-u i to obicno voli po jedan da odgleda pred spavanje.To je znaci nekih 10-ak minuta dnevno,najvise 20.Ako moram nesto da uradim,a smeta mi,onda je najlakse da ga stavim 10-ak minuta da gleda crtac,nikako vise.Isto vazi i za tv. Iskreno,malo mi je tesko da nadjem opravdanje i dobar razlog za to da se dete ostavi po 3-4 sata da gleda tv ili ispred kompjutera neznam

Ja sam isto htela da napisem pre neki dan i takodje mozgala da nadjem koji je to razlog da ostavim dete ispred tv-a 3-4 sata,sto je mnogo mnogo je!

Najvise je 30-40 minuta,a nekad u prekidima posto Pepa,Thomas i jos neki crtaci traju po 10 minuta,ali recimo kada gleda Nody,Miki Mausa,bude i po 30 minuta za ceo dan.Ima dana kada ne zeli uopste da gleda,jer iz dugih setnji se vrati umoran,pa bi radije da spava.Inace,i kada ne idemo nigde strasno je aktivan i uvek on nadje nesto da radi i da se zabavlja,sto je mnogo bolje nego da provede 3-4h ispred tv-a ili kompjutera.
Zato mame pazite,toliko provedenog vremena u jednom mestu,zatvorenom prostoru moze biti opasno za dete,tako se najvise i gubi vid,dolazi do gojaznosti i jos mnogo mnogo toga,a najstrasnije je klad dete pocne samo kroz to da zivi.Ogranicite vreme gledanja i vise vremena da provode napolju,da budu fizicki aktivni,da se igraju sa vrsnjacima,da visak energije oslobode kroz igru....

: srecna mama - 9. maj 2010 15:55:54(UTC)
t3,
Pa, zar i tako veliki gledaju Pepu, ja sam mislila da to samo maji od dve, tri godine.;))))Ko gleda onda onaj benten i ne znam sta jos ima.Inace, meni se Pepa ne dopada, meni licno, nekako mi je bezveze kad pocnu gro gro;).Dok recimo Noddy mi je super.

: T3 - 6. maj 2010 16:14:14(UTC)
i kod nas u kuci vlada pepa manija icon_lol ..gleda se i vrti maltene non stop sto na dvd-u u sto na ultri.. sok

: nina***** - 6. maj 2010 11:14:02(UTC)

Malo nas je prosla ta faza gledanja crtaca po ceo dan!:)  Valjda i ovo lepo vreme utice na to,pa moze po ceo dan da bude napolju,ali ove zime se usijao DVD i komp od njegovih crtaca. Ne budvalno,jer sam mu uvek ogranicavala vreme gledanja,ali je bas trazio po ceo dan. Pogotovu Pepu prase.klanjam

Sto se tice toga koliko mu dam da provede vremena ispred kompa-veoma malo,samo za one crtace koje nemamo na DVD-u,pa nadjemo na youtube-u i to obicno voli po jedan da odgleda pred spavanje.To je znaci nekih 10-ak minuta dnevno,najvise 20.Ako moram nesto da uradim,a smeta mi,onda je najlakse da ga stavim 10-ak minuta da gleda crtac,nikako vise.Isto vazi i za tv. Iskreno,malo mi je tesko da nadjem opravdanje i dobar razlog za to da se dete ostavi po 3-4 sata da gleda tv ili ispred kompjutera neznam

: Snezana J - 30. april 2010 22:43:28(UTC)
Srecna mama moja Anja 3 maja puni 22 meseca.

: lillyblue - 30. april 2010 12:59:48(UTC)
Ni Vuk nije nesto posebno zainteresovan za crtace, retko koji da ga odusevi i da mu je smesan, ali taj pepa prase, je gledao cini mi se ne trepcuci. Valjda zato sto se radnja odvija sporo, sto su lepe boje, sto razume sta se desava, tj. nije komplikovano za shvatiti.

: srecna mama - 30. april 2010 11:47:07(UTC)
a, koliko ima tvoja cerkica?Moj deckic ima 22 meseca.

: Snezana J - 30. april 2010 10:48:59(UTC)
Jos uvek joj ne dam da gleda na kom.ali zato imamo disk koji traje 4sata pustimo i mirna je.A na tv gleda na ultra.

: srecna mama - 29. april 2010 17:35:13(UTC)
Pepa se ne daje na nasoj televiziji koliko ja znam, kao npr.sundjer Bob,mi smo to ranije gledali n ultri , znalo se, ujutro u 7, i fifi je oko 8h i 30min.Posle fifi ima oko 14h, i ne znam posle kad ima Pepa, jedna mama je navlea gore terminem mi smo kupili diskove, pa gledamo cesce.Uzgred da pitam, je li dozvoljavate vasoj deci da gledaju crtace na kompu?Moj Marko za sada gleda na kompu, ali mu ne dozvoljavam vise od dva sata dnevno.

: simona78 - 29. april 2010 15:38:59(UTC)
S. inace ne voli crtane, uopste nije zainteresovana da ih gleda, ali PEPA PRASE je druga prica!!! Obozava ga! Daje se ujutru oko 8h na TV Ultra i uvece oko 19h20 i super mi odgovara ta satnica, jer mi dobro dodje da ga ujutru pogleda kad ustane dok ja sredim bebu i uvece dok bebu podojim ili okupam bravo bravo bravo bravo bravo

: Iva&Lule - 29. april 2010 14:41:29(UTC)
Luka jedno vreme uopste nije voleo da gleda Pepu,pa se to posle promenilo,meni je ok crtani ali me strasno nervira kad vidim njega da se na kraju valja i onako glupo smeje kao Pepasok To me bas iritiralo,sada se po neki put valja,ali stisnem zube procice i to.Inace on i dalje obozava Miki Mausa,Nody,Winnie the Pohh,i trenutno obozava onaj crtac ''Thomas le train''(Voz Tomas) kao i Zvoncicu :)
Pepu je moj muz skinuo sa neta pa prebacio na USB i tako gleda na DVD.

: nacafaca - 29. april 2010 14:15:26(UTC)
Moj acko obozava pepu,lillyblue mi hledamo na tv ultra uvece od 19 i 15h ja mislim.

: Srcka - 29. april 2010 14:10:29(UTC)
Eva duuuuuuuuuuuuuuugo nije volela da gleda crtani, ma da se zainteresuje bar malo ali u poslednju vreme gleda ali bira sta. Nece svasta. Pepu obozava i meni je taj crtani super, cak i volim da ga gledam sa njom.

A daje se na Ultri u 19.20h a ne znam kada je repriza

: lillyblue - 29. april 2010 12:34:49(UTC)
Mi smo samo jednom nabasali na taj crtani, mislim da se Vuku svideo, ali meni je bio onako .
Kojim danima se prikazuje na tv-u?

: srecna mama - 29. april 2010 8:16:30(UTC)
Mi smo tuuuuuuuuu. samo da kazem, da moj sin zna unapred koja epizoda ide, npr.ja mu pustim pepu prase, a on onda kaze, e sad ce mehurici;)))))))Toliko o pepi praseeeeeee

: Snezana J - 28. april 2010 17:01:10(UTC)
Juuuuuhhhuuu ima li koga :?: :?:

: Snezana J - 16. april 2010 22:59:13(UTC)
Moja Anja obozava ovaj crtani u stanju je da ceo dan provede gledajuci Pepu,cak je pocela i da je kopira,mene to izludjuje.Ima li jos dece koje vole ovaj crtani i sta misle dali je crtani ok.