Obaveštenja

Icon
Error

: Jasmina Babic - 16. novembar 2012 18:02:23(UTC)
Dobar dan drustvo,

Nadam se da ste vec sad bolje, nisam stigla ranije da se javim.
Ja sam bas raspolozena, cekaju nas dva lepa vikenda. Za ovaj nemamo nista posebno planirano ali cemo da se odmaramo i Marku stizu patike koje svetle, on vrisne svaki put kad ih pomenem tako da ocekujemo erupciju srece kad ih ugleda icon_lol
A sledeci vikend 24-26 idemo na Jahorinu, uspeli smo da rezervisemo, mozda odemo i 23 uvece ako mm zavrsi ranije s poslo, ali ako ne ostajemo u svakom slucaju do ponedlejka popodne jer ne radimo ponedeljak. Bas se radujem mada ne znam sta cemo tacno tamo raditi sa decom bez snega ali ajd, hotel Termag je bas ekskluzivan pa malo da uzivamo i mi. Nema kuvanja, spremanja, imamo bazen, saune, masaze, parna kupatila, ma sve je ukljuceno, jedino sto cemo na smenu ici zbog dece ali nema veze to, samo da odemo. To je inace poklon vaucer koji je mm dobio jos prosle godine pa nikako da iskoristimo, samo smo doplatili za Marka, a Maja ide gratis svejedno.
Ne znam jeste li bile na ovom sajtu http://www.tlsbooks.com/
Marko obozava ove vezbice spajanja i naravno seckanja i lepljenja, i to nam je sad zanimacija skoro svako vece.
Odoh jos malo da radim pa kuci. Cujemo se u ponedeljak, uzivajte!

: Micka&Nidza - 16. novembar 2012 16:19:48(UTC)
Cao drage moje.....
novim mamama dobrodoslica!!!!

cvecko

Sad samo da vam mahnem, sutra i u nedelju sam slobodna pa cu vise pisati.

MM su vratili na posao... sef je kumovao onom kratkom otkazu ali hvala bogu pa je direktor normalan covek.

: bebironce - 15. novembar 2012 20:01:16(UTC)
Pozdrav drugari.kod nas vanredno stanje.Duca povraca ceo dan,a tvrdoglav je majko mila.gladan je i krisom pojede nesto sto povrati za 5 min najvise.primao je sistem danas popodne,al slaba vajda kad non-stop iritira stomak.ma stvarno cu da poludim.Inace zakazana nam je operacija krajnika 27. novembra.drzite nam fige da sve prodje kako treba.Lale je dobro,hvala Bogu.Igra se i ova dva dana kao da nemamo onog drekavca u kuci.Tako mi je omatoreo i bas je sladak.pravi coveculjak.Sto se tice situacije sa mm,sad sam se skoncentrisala na decu i nemam vremena za druge stvari.Moram da idem do Duce.javljam se kad stignem.
Ljubimo sve bolesne drugare....poljubac

: Iccy - 15. novembar 2012 14:27:46(UTC)
Jasmina, vi ste dobri! Mi smo palac stavili u usta sa 8 meseci. U nekim stvarima smo jako zurili, a u nekim kasnili, takva su deca. Dobro si me podsetila toga icon_mrgreen icon_mrgreen icon_mrgreen
Danas smo vec 2 puta bili na nosi i kakili bravo sada je ukapirao i da ustane kad zavrsi icon_mrgreen
Neverovatno sta je sve naucio u prethodna 2 meseca, iz dana u dan se menja.

: Jasmina Babic - 15. novembar 2012 12:27:05(UTC)
Dobar dan i dobrodoslica novim mamama cvecko

Nemam puno vremena ali sam htela samo da kazem za prohodavanje da se ne brinete. Moj Marko nije puzao ni dan i prohodao je sa 10 meseci, ma protrcao bolje reci. Strasan je zvrk i dan danas, dva puta razbijali glavu, bradu, pao nebrojeno puta, srecom bez posledica (osim oziljaka) A Maja sa 16.5 meseci, polako, uz namestaj, pazljivo, i cni mi se nijednom nije ozbiljnije pala (osim sedanja na guzu to ne brojim). A isto smo se ponasali sa oboma. Dubak smo koristili jako malo max 30 minuta dnevno, Marku ni toliko jer je uspeo i iz njega da se izvrne, ma haos od deteta. On je hteo da sedi sa 4.5 meseca. naravnod a smo branili koliko smo mgoli ali to se tako rodi jednostavno. Dok je Maja tek sa 6 meseci stavila prst od noge u usta. Nista se ne brinite, sve je individualno.

Ljubim vas, odoh! I ljubim bolesne drugare poljubac

: alhemicarka - 15. novembar 2012 9:47:46(UTC)
Dobro jutro!
Joj, mi opet na inhalacije Spalmotilom icon_sad . Lale kaslje vec nekoliko dana, a juce je dobio temp 38,7, pa sam ga odvela dr i opet dobijemo inhalacije ujutru i uvece i Sinacilin (to nam prosli put nisu dali). Nocas smo nekako spustili temp, ali je kasljao jadnicak cele noci, pa nije spavao. Danas nisam otisla u radnju da bih ga cuvala. Moracemo da kupimo inhalator. Jeste da nam je bolnica preko puta, ali uvek se ceka jer je puno dece.

Anice, jako mi je drago sto si nam se pridruzila cvecko . Srecan rodjus i krstenje Milici i Lavu sa zakasnjenjem poljubac poljubac
Ana moj drugi sin je ovih dana prohodao icon_lol , pa sad ti vidi koliko ima meseci, ali zato puzi za medaljuicon_smile . U emisiji Zene su dr govorile kako je divno kad deca puze i da je normalno do 18 meseci da prohodaju. Ni jedan ni drugi sin nisu bili u dubku. Fica je prohodao sa 11,5 mes. Sto se tice cipelica, takodje se, kao sto Iccy kaze ne preporucuju dok ne prohoda, ali mislim da sad zbog hladnoce dete ne treba da bude bosonogo.

Evo ga budi se...Ponovo...

: sanjas - 15. novembar 2012 9:00:27(UTC)
Ana,polako,prohodace.Svako dete ima neki svoj tempo.Moj stariji sin je prohodao sa 13 meseci,a mladji sa 10.Svako dete prica za sebe.icon_smile Pri tom ne mogu reci da je stariji bio lenj,nego je jako dobro puzao i stigao i tako gde je hteo.icon_smile Mladji je isto odlicno puzao,ali bez obzira na to,hteo je da prohoda i brzo je to savladao.zaljubljen
Sto se tice dubka,mislim da je on vecita tema-jedni su za,drugi su protiv.Ja sam obojicu stavljala po malo,jer sam tako htela i mislim da im nije nista naskodilo.
Anice dobrodosli!Srecan rodjendan i krstenje!

: ana vojinovic - 14. novembar 2012 23:29:05(UTC)
Iccy, znam za dubak, bila sam strasno protiv njega, al sam ipak Lava stavila.. Retko ga stavljam da bude u dubku, ali kako je zahladnelo ne stavljam ga na pod, jer caskom dodje do kuhinje gde su nam plocice, a jako je hladno. S obzirom da imamo duplex, stavljamo ogradicu u gornjem delu da ne moze da padne niz stepenice, pa cim bude gotovo pravim mu veliko igraliste! Medjutim, kad smo dole da bih mogla nesto da uradim po kuci moram da ga stavim u dubak, ali provodi bas jako malo vremena u njemu!
Anita, bas te dugo nije bilo! Stariji ste od nas pet dana, a mi jos ne hodamo! Uh, kakav lenjivac ovaj moj sin. Od rodjenja nije hteo da slusa :-) pedijatar je uvek govorila da sve moze, ali nece; fizijatar nije videla niti jedan problem u razvoju, nego je takodje rekla da je lenj..uh..pravi svojeglavi lenjivac..
Odoh da spavam!
Ljubim vas

: Iccy - 14. novembar 2012 19:52:26(UTC)
Anice, dobodosla zagrljaj Srecan vam rodjendanko i krstenje cvecko cvecko cvecko a ja sve imala utisak da ste vi jos mali icon_mrgreen a vi ste veliki, pa cak i hodate! bravo bravo bravo

: anica75 - 14. novembar 2012 19:19:26(UTC)
Pozdrav mamike i pozdrav drugari
primate li nas u drustvance?

Neke drugare poznajemo, a neke ćemo tek upoznati.
Milica je 5.11. proslavila rođendan, dan prije smo je krstili. Pravi je nestaško. Hoda već skoro dva mjeseca tako da je teško možemo stići.
Ja sam se vratila na posao od prije mjesec i po. Muž mi trenutno ne radi pa čuva M. Organizujemo se nekako ali je obaveza baš mnogo pa teško stižem da se kuckam.
NIšta nisam čitala šta ima novo, kad uspijem da pročitam javljam se opet.
Puno pozdrava i cmokića svim mamama i bebama....
poljubac poljubac poljubac poljubac poljubac poljubac poljubac poljubac poljubac poljubac poljubac

: Iccy - 14. novembar 2012 18:35:08(UTC)
Orginalna poruka od: ana vojinovic Idi na citiranu poruku
Hvala na savetima. Pogledacu kakav sve izbor postoji, pa cemo videti. Samo jos nisam sigurna da li da mu kupujem sada ili da sacekam da prohoda? Sta mislite? Kao sto rekoh, on sam ustaje i pomalo se krece uz namestaj, ali ne hoda samostalno. Povremeno koristimo dubak, pa sam pomislila da mu obuvam cipelice dok je u njemu..

Fizijatri ne preporucuju cipelice pre nego dete prohoda. Isto tako ne preporucuju ni dubak. S obzirom da se i on tek po malo krece uz namestaj, bolje izbaci dubak i brzo ce prohodati.

: sanjas - 14. novembar 2012 13:47:15(UTC)
Ana mi smo kupili cipelice pre nego sto je samostalno prohodao.On se sad vec lepo sprema za samostalno prodhodavanje dok ide uz namestaj.Mislim da ce mu u cipelicama biti stabilnije.

: ana vojinovic - 14. novembar 2012 10:34:13(UTC)
Hvala na savetima. Pogledacu kakav sve izbor postoji, pa cemo videti. Samo jos nisam sigurna da li da mu kupujem sada ili da sacekam da prohoda? Sta mislite? Kao sto rekoh, on sam ustaje i pomalo se krece uz namestaj, ali ne hoda samostalno. Povremeno koristimo dubak, pa sam pomislila da mu obuvam cipelice dok je u njemu..

: sanjas - 14. novembar 2012 9:18:52(UTC)
Ana srecan vam rodjendan!Drago mi je da je sve lepo proslo i da je slavljenik bio dobar!Sto se tice prvih cipelica Marku smo kupili ciciban,posle toga jos jedne ciciban i onda su postali bezobrazni skupi!Mislim,nisu nikad ni bili jeftini,ali ovo je po meni preslo sve granice,tako da smo mm i ja odlucili da ciciban vise necemo da kupujemoNe zelim da placam necije ime koju hiljadu vise,to mi stvarno nije potrebno.Akiju smo prve cipelice kupili Marko's isto kozne,anatomske,povoljnije od cicibana,ali ne i losije.Bas smo bili zadovoljni.Bitan je anatomski ulozak i da su kozne,a marku vi sami odredite.Marku smo prosle godine kupili duboke baldino cipele i odlicne su.

Jasmina mislim da obavezno treba da iskoristite taj vaucer i odete na Jahorinu.Kuca nece nigde pobeci.icon_wink A lep planinski vazduh svima ce dobro doci.

Bebi nisam pametna sta da te posavetujem,zbog dece bi bilo lepo da ostanete zajedno,ali ako to podrazumeva da ti patis i nerviras se onda nije resenje.Vec si pocela da narusavas zdravlje,a svojoj deci trebas zdrava.Tako da mislim da je najbolje da poslusas svoj neki unutrasnji glas i osecaj,jer ti sigurno osecas da li on govori istinu ili ne.Lepo sto imas podrsku od s&s i devera i iskoristi je.

Iccy zelimo da brzo ozdravite!poljubac

Juce bio tmuran i kisovit dan,pa smo popodne bili kod mojih,da malo promenimo ambijent.icon_smile Deca se lepo igrala,moja mama pravila picu,pa smo vecerali i onda kuci.
Danasn nove radne pobede.icon_wink

: Iccy - 13. novembar 2012 15:03:55(UTC)
Zaboravih da Al pozelim brz oporavak, ma on je super decko bravo

: Iccy - 13. novembar 2012 14:59:57(UTC)
Cao, mamike!
Ana, srecan vam rodjendancic!
Mi smo cipelice kupili kad je J prohodao, u kuci je i dalje bos, tj. u termo carapama. Kupili smo Ciciban, kvalitetne su ali i skupe. J ima visoki ris i veliko stopalo, pa nam i ne odgovara bilo koja obuca, a nismo hteli ni rizikovati, ipak je prva cipelica najvaznija dok se stopalo ne formira pravilno.

Bokac, samo napred! Cestitam za auto!

Bebi, odlucila si se za kompletnu porodicu za dobrobit dece, ali ne ocekuj da on odmah odustane od svega. Mozda je jednostavno takav i uvek ce ostati takav, a mozda je to faza, daj vremena i to ce ga proci, ali ne racunaj na mesec-dva, vec malo, tj. malo vise. Jedino sto mozes je da se ne obazires na to i zivis svoj zivot. Tu ste skupa zbog dece, svako zivi svoj zivot, samo se postujte i saradjujte. Bez nerviranja, a vreme ce vec pokazati... To je moje misljenje, a ti razmisli pa donesi svoju odluku, jedino se tako neces kajati i osudjivati sebe.

Videh ovo za Perecu, nisam znala za starijeg decaka icon_sad ali vidim da se oni dobro nose sa tim, saljem joj poljubac zagrljaj

Mi nadrljasmo sa virusima, prvo respiratorni, pa stomacni, mm se tek danas vratio na posao, a J jos ne ide u vrtic. Sve je ok dok je pod dejstvom lekova. Bas se oduzilo, valjda ce uskoro proci, iskreno se nadam.
Inace, koristimo nosu vec nekih 10ak dana, koliko smo se plasili, i nije lose. Naucili ga u vrticu, a mi nastavili kod kuce. Stavljamo ga 1-2 puta dnevno i zna cemu sluzi icon_mrgreen

Jos vam dugujem objasnjenje u vezi lekova za inhalaciju, ali jednostavno ne stizemo. Prvom prilikom pisem o tome.

Pozedrav svima, da ne imenujem, pa nekoga propustim
poljubac poljubac poljubac poljubac poljubac poljubac

: Jasmina Babic - 13. novembar 2012 13:57:54(UTC)
Dobro dosla draga i srecan vam rodjendanko!

Mislim da mozes kupiti sad cipelice za hodanje,, dublje (svejedno je zima) sa uloskom, da cuvaju zglob, imaju pojacanje na prsticima. Sta znam, mi smo kupovali ciciban, pavle, markos, pollino, naturino (po meni melko losije od ovih ali ok). Druge nismo probali pa ne znam. Srecno prohodavanje i da bude sto manje padova! poljubac

: ana vojinovic - 13. novembar 2012 13:04:52(UTC)
Drage mamike,
Proslavili smo prvi rodjendan! Bilo je prelepo! Plasila sam se malo kako ce Lav podneti svu tu guzvu, al bio je super!
Imam jedno pitanjce za vas! Lav jos uvek nije prohodao, ali se sam dize i pravi par koraka uz namestaj. Da li je vreme za cipelice i koje da kupim? Hvala puno unapred :-*

: Jasmina Babic - 13. novembar 2012 12:58:30(UTC)
Ooo konacno da se pise i ovde!

Bebi, drago mi je sto imas podrsku od njegovih i koristi to maksimalno sta god da odlucis. jako je vazno da covek zna da ima podrsku, a uvek je lako reci, hvala vam ali ja ne mogu,... Polako, kako nasi kazu "strpljen-spasen" ja jos verujem da ce se stvari srediti na najbolji nacin zbog dece. A kod mene je sto se tuce tice obrnuto. marko je jako dobar i nikad nece udariti, medjutim, ova mala pocela da se ujeda kad joj on nesto ne da, onda on jadnik da se odbrani (a zna da je ne sme udariti) krene da je cupa, jooj koja je to dreka. Do sad se desilo samo 2-3 puta jer ih ne ispustamo iz vida. Katastrofa. Marko mi je inace jako nemiran ali nece da se tuce, ali Maja ce izgleda biti harambasa. Bokac, cestitam nova kola i da vas sluze bolje nego prethodna poljubac Drago mi je sto se polako vracas u normalu.

Sto se piskenje u krevet tice, Marko se upiskio samo par puta u krevet i to na pocetku tek kad smo skinuli pelenu, ali je zato nosio pelenu do 2.5 godine, i samo jos koji mesec nocnu pa smo i to skinuli i stvarno se retko upiskio, sad ima vec vise od godinu dana sigurno da nije, ustane nocu i obavi ali i to retko, uglavnom prespava noc pa ujturu. Ne znam sta da ti kazem, ali citala sam da se desava do 5te godine, tako da ne brines iako je nezgodno sigurno.

Kod nas uobicajeno, samo sto je danas i kisa, tmurno, oblacno, katastrofa vreme. marko je uvrticu, mama i Maja kod nas u stanu jer je mm na putu pa da ne vodim oboje ujutru, tako da sam jutros malo i odspavala, mama kuvala kafu, popile nas dve dok su deca spavala, ma milina icon_wink

Sad nesto planiram da odemo na Jahorinu seldeci viken 24-25 jer ja 26. ne radim a imamo poklon vaucer koj istice 1.12 za welness vikend za dvoje. Samo sto bi mi ipak poveli decu, puno mi je bez njih 2 dana i 2 noci kad po citav dan nismo zajedno. A i da udahnu malo planinskog vazduha ovde u gradu je postalo strasno od kad je pocela grejna sezona. Videcu kad se vrati mm. Pozeleli smo i da budemo kuci a opet mi zao da nam propadne to jer je rec o najbolejm hotelu na jahorini mm dobio nagradu prosle godine jos i nikako da iskoristimo.

Eto, odoh, ljubim vas sve, posebno male bolesnike,poljubac pa se cujemo!

: bebironce - 13. novembar 2012 11:36:43(UTC)
Caos mame,evo mene.Vidim kuckale ste i Bokac se javila.
Al drago mi je da je sve proslo kako treba.Moj D kad je operisao treci krajnik imao bas brz oporavak.nije mogao da doceka da prodju 2 sata da mu dam supicu da jede.Bravo za tvoju sveki,takva je i moja.neki put joj verujem vise nego sebi.zagrljaj

Sanja drago mi je da ste ozdravili.izgleda da sam propustila kad si pisala o losem raspolozenju.Ne znam sta se desilo,al svejedno glavu gore.I naravno ako mozemo da pomognemo,tu smo.Super za kapice.ja sam deci kupila pre 2 nedelje mnogo slatke kapice.Duca ima sal i kapu i rukavice,a Lale kapu sa medom koja se vezuje,tako da je 2 u 1 i sal i kapa.Fale nam samo jos rukavice.Cizmice sam im kupila,gumene postavljene.Lale ima Ducine ski,a Duci planiram spajdermen cizmice u deichmanu(valjda se tako pise).ljubi momkezagrljaj

Bokac mislim da treba da smanjite unos tecnosti vec od recimo 6 sati uvece.Naravno ako je zedan,das mu da pije,ali ako ne insistira onda nemoj da ga forsiras.Mi smo Ducu dizali svakih sat vremena da piski dok nismo uhvatili ritam,jer kad smo skinuli pampers nisam imala pojma kad je piskio,pa mi za svaki slucaj tako.Naravno to je bilo jednu noc samo,posle smo poceli da ga stavljamo da piski pre nego sto mi legnemo oko 11,12 uvece.On recimo spava od 8,9 sati.znaci posle par sati smo ga podizali i sve je bilo ok.recimo ako zaboravimo,do ujutru se upiski sigurno,ali to kad je bio mladji.Sad je vec veliki i sinoc ga mm podigao za svaki slucaj,al se on bunio i rekao mu da ga pusti da spava i da ako mu se piski,ustace sam.Tako da je sad super.valjda je i veci pa je i besika veca,a on manje pije tecnosti nego kad se kljukao kao mali.brzo cete to da prevazidjete.ljubi decicupoljubac zagrljaj

Micka opet ta tvoja sveki.ma cudo od zene,al trudi se da se ne nerviras ako mozes jer ja nisam uspela da ostanem smirena pored svih muka tako da mi je proradila stitna zlezda i eto sad pijem lek do kraja zivota.ljubi decicu punopoljubac zagrljaj

Jasmina super su vam cizmice.Dobro je da ste dobro,a to da neslusaju je normalno.moji isto,jednog dana da pozelis,drugog dana da se selis.Nego ja ih drzim cvrsto i pocela sam da kaznjavam jer se biju.Jutros Laza sutnuo Ducu u lice,ovaj se rasplakao.kad ja pogledam,njemu otecen podocnjak skroz,evo polako postaje modro.Jel se biju vasa deca?ili su moji skroz podivljali.ljubi klincezagrljaj

Sto se mene tice dobro sam.u kuci je haos.S&S su ljuti na mm.dever isto.ne veruju mu nista i rekli su mu da ide slobodno od kuce.rekli su da on izadje a mi da ostanemo.Na meni je da odlucim.On se kune da nema veze sa tim.Mozda bih ja i poverovala da se nije ista situacija desila pre 2 meseca.Ne znam sta mi je ciniti.neznam Cekam ga sad da dodje i da uzmem auto.moram do grada da se javim na biro i da odem u crveni krst da se prijavim za dozvolu za predavaca prve pomoci.To je vezano za novi zakon o polaganju vozackog ispita.Uslov je polozen drzavni ispit i godinu dana iskustva.ja imam malo vise od 6 meseci,ali ako im manjka mozda bi me uzeli u obzir.moram da potegnem vezu i za to.Posle D i ja idemo na friziranje.Kosa mu je haos,porasla,cupava,a ja malo da se isfeniram.Prijace u svakom slucaju.Odoh sad.ako sam nekog zaboravila,ne zamerite.ljubim vas svepoljubac zagrljaj

: Saky - 13. novembar 2012 9:34:50(UTC)
Drugari samo da vas pozdravimo caos Totalno smo ispali iz caskanja ali poljubac mozemo da posaljemo poljubac

: sanjas - 13. novembar 2012 9:04:56(UTC)
Al drago mi je da je operacija dobro prosla i da se lepo oporavljate!bravo
Lose raspolozenje je u velikoj meri proslo,tako da je sad solidno.Ne dam se ja losim mislimai bas sam dosta optimisticna,ali evo sad me je nesto bilo uhvatilo...icon_neutral
Naravno da se secamo Perece,nisu ceste mame sa dva para blizanaca!Pozdrav za njih i sve najbolje!
Juce smo decacima kupili lepe komoletice-kapa,sal i rukavice.I njima su se svideli.
Jasmina super su vam cizmice.Moji momci imaju poluduboke cipelice,jos planiramo da im kupimo gumene cizme,ali postavljenje i za ovu zimu su mirni.
Bokac,Marko je dnevnu pelenu nosio do pune dve godine,a nocnu do malo jace od tri godine.Kad sam videla da pelene ostaje suva nekoliko noci onda smo i nju skinuli.Ne znam koliko Luka pije tecnosti pred spavanje,mozda je u tome problem.
Bravo za novi auto!
Micka dobro je da je Stefi smanjio kasljanje.

: alhemicarka - 13. novembar 2012 0:08:24(UTC)
Dobro vece!
Mi juce dosli od sveki. F se operisao u cetvrtak, u petak izasli iz bolnice i bili kod sveki dok mm nije dosao po nas. Sve u svemu, op je dobro prosla. Krajnik se izvadio, oporavak tece odlicno. Cak su danas igrali i fudbal, 4.dan od op. Dr nam je rekao da mesec dana treba da cuvamo da se ne razboli, sto znaci da nema vrticasok , slava itd.
Bebi, jos bas sam se potresla kad sam procitala kako ste se mucili sa pisom. Je li sad bolje? Strasno je kad ti je dete u bolovima, a nista ne mozes da uradis. Bitno da je to sad sredjeno. Nadam se da je to sa tm ipak bio samo nesporazum.
Jasmina, cizmice su super. Bas za sneg. Mi smo prosle god imali kanadjanke adidas i super su bile. Opet cu F uzeti neke slicne. Lale ima od F maltene nove cizmice.
Micka, super sto je Stefanu bolje!
Bokac, draga, bas je bila reklama za "vas" auto na tv-i mm je prokomentarisao da mu se cini da je bas dobar auto. Pa eto, dobili ste novu verziju icon_lol . Super.
Mi smo imali velikih problema sa piskenjem u gace F i to nocu, bas do pre nedelju dana. Ako ga ne bismo probudili sat, sat i po posle uspavljivanja, obavezno bi se upiskio. Nekad zakasnimo neki min i bude haos. Menjanje posteljine, presvlacenje, uzas. Posle moze da spava dokle hoce ujutru i ne upiski se nikad icon_confused . jos me je strah da pomislim da je to iza nas. Kod sveki je prestao da piski. Stvarno ne znam sta mu ta zena radi, ali je genije respekt . Cak se i malo ugojio. Jesi li probala da mu ne dajes vodu nekoliko sati pre spavanja? Stvarno ne znam koji savet da ti dam. Jedino da ga das kod moje sveki icon_lol . Kaze dr da je to normalno i do 5 god. Deca su sad prefrigana i traze paznju neznam . Je li inace ljubomorko?
Pahuljice, kako ste nam?
Sanjas, je li proslo lose raspol? Ne daj se losim mislima zagrljaj

E vi zene ste mnogo ulenjile, znate vi na koje se odnosipoguzi . Mislila sam svasta sam propustila dok smo bili odsutni, kad ono cvrc. Malo se aktivirajte nedostajete nam.

E, za mame koje secaju Perece, evo lepog linka http://www.youtube.com/watch?v=tyV4M6FmJCY . Bas me je odusevila i ona i njen muz i Luka. Ljubimo vas ako ovo procitas.

: Bokac - 12. novembar 2012 18:57:36(UTC)
Zdravo zenske i od mene. Ja se polako izvlacim iz emotivnog bunara. Malo mi pomaze i ova klima u Severnoj Karolini.
Jurcala sam sa klincima danas u majci kratkih rukava. Bas mi je tesko i da pomislim da je novembar :)
Jasmina super su cizmice nama nece trebati takva garderoba jedino ako ne resimo da odemo na planine.
Bravo za Stefancicevo stanje i nadamo se da ce sutra biti jos bolje.

Mi smo kupili opet ista kola samo sto je model iz 2013 ( nissan rogue). Stvarno smo prezadovoljni autom. Jedino je bilo malo cudno meni voziti opet isti auto nakon saobracajke.
Ai brzo sam se privikla. Tako da sad nema vise rentiranja i pozajmljivanja kola. Ostalo nam ke jos da poplacamo racune za hitnu pomoc i polako da zaboravljamo sta nam se desilo.

imam jedno pitanjce za mame koje imaju sinove koji su tri godine ili stariji. Do kad su vam klinci piskili nocu u gace i kako ste se toga resili? Moj Luka jos piski i uopste ne deluje da ima volju da to kontrolise. Trudila sam se i da ga budim po par puta nocu i nekad se desi da pogodim na vreme a nekad ne. Uf bas me vise izludjuje to.

Veliki pozdrav svima i brzo ozdravljenje onima koji su zakacili prehladice.

: Jasmina Babic - 12. novembar 2012 14:43:48(UTC)
Jaooj Bebi, bas mi je zao sto se to nije stabilizovalo, mislila sam da su se stvari po malo pocele vracati u normalu. ne znam sta bih ti rekla, jako si hrabra i jaka kad sti smogla snage da ostanes tu zbog dece, nadam se iskreno da ce se to isplatiti sve.
Kod nas po starom, guzva na poslu pred kraj godine pa se redje javljam, kod kuce uobicajeno ne stizem do racunara. Kupili smo prosle sedmice Marku cizmice za zimu ali nisam uspavala da nadjem sliku nigde do sad, pa evo da se malo hvalimo

http://www.google.co.uk/...:74&tx=60&ty=31

Deca su dobro uglavnom, zdravi su, ne slusaju, uobicajeno. Ljubim odoh da radim. Ove sedmice smo sami moram babu dovesti u goste, mm je na sluzbenom putu icon_cry al prezivecemo nekako. Ljubim vas!

: Micka&Nidza - 12. novembar 2012 11:26:37(UTC)
Izvolite coffee za sve!!!!

Stefanu je danas mnogo bolje. kasalj mu se smanjio i poceo je da iskasljava!!!!

Nema vas danas?

: Micka&Nidza - 11. novembar 2012 14:46:24(UTC)
Cao..... evo me na kratko....
stefi kaslje kao magarence,, sinoc sam ga vodila kod dr, grlo mu je crveno, dobio je Ospamox.
Sofija je dobro mada samo cekam da da i nju zakaci prehlada.... izgleda da je stefi zakacio od mene mjer sam se ja prva prehladila...

U pravu si Sanjas, resio decko da mu je dosta pelena... u jutro se budi suv ali jos uvek kaki ujutro u pelenu.... ma neka ga do proleca, bitno mi da smo se dnevne pelene resili....

Bebi tm opet po starom? poguzi :kadtedohvatim:

Iccy i ja nestrpljivo cekam to u vezi inhalacija....

Al ljubi decake!!!! kad imete bese operaciju?

Veco evo me draga.... konacno sam uhvatila malo vremena da iskucam koji red vise... ljubi mi vuka!!!!

Jasmince kako ste mi vi?

I eto, znam da sam nekog preskocila doomed ali sam stvarno zaboravila.....

sa sveki sam malo na ratnoj nozi u poslednje vreme. ona sve kao najbolje znba, brani Stefana ( neka ga nek radi sta hoce)-MOLIM? jeste mali, i place za svaku sitnicu ali NE MOZE DA RADI STA HOCE!!!!

Ujutro kad se probudi ne zove mene, nego place za babom, ona odmah pita sto ga "mucimo". Ispada da smo ja i mm nesposobni da ga smirimo, da se igramo sa njim a ona idealna baba.... i tako.....

: sanjas - 10. novembar 2012 15:20:07(UTC)
Bebi bas mi je zao zbog toliko losih stvari za tako kratko vreme.icon_sad Ne znam sta bih ti pametno napisala osim da skupis sto vise snage da to sve preguras.Ne znam ga,ali sumnjiv je tm.Jos u gostima,a leti na fb.icon_confused Gledaj samo kako ce biti najbolje za tebe i decu.poljubac zagrljaj

Micka bravo za Stefija i nosu!bravo Resio decko da je vreme da se resi pelene!

Kod nas po starom,samo sto sam ja u nekom losem raspolozenju,ali valjda ce proci.

: Micka&Nidza - 10. novembar 2012 12:25:17(UTC)
Evo i mene na kratko samo... stefi i ja smo prehladjeni.
Ja radim, mm je trenutno je na stand by (to trenutno jre vec 10 dana).
Inace se mozemo pohvaliti da vec 10-tak dana stefi trazi nosu. pelenu koristimo samo za noc....

citam vas redovno ali dok uhvatim vremena da se javim, sve zaboravim....
sve vas ljubim...

: bebironce - 10. novembar 2012 8:07:11(UTC)
Juto mamice.Evo ja poranila kao i svakod dana.Muci me nesto nesanica.Kod nas se svasta desavalo i nazalost nista lepo,bas se pitam ima li kraja problemima.Elem,onda mm i ja nismo otisli na vikend,nesto se iskomplikovalo.U ponedeljak sam vodila Laleta kod decijeg hirurga da mu povuce kozicu jer mu se nakupilo dosta one bele masnoce pa je pocelo da mu smeta.Jedva smo preziveli,majke mi.bilo je uzasno.Od ponedeljka uvece nije hteo da piski jer ga je peklo,pa sve do utorka ujutru u 11.za to vreme je prevristao.ja sam ga od 5 sati do 12 drzala na rukama,a sama sa njima kod kuce.nosila sam ga malo i u kenguru,jer me zabolele ruke.kad je bilo jedanest sati zvala sam sveki da pita nasu dr sta da radimo jer dete vristi od bolova i ne moze da sedi mirno u narucju nego se penje uz mene,na glavu mi se popeo i vristi bez prestanka.ja sam se otkinulamajke mi.drzala sam ga u kadici prepunoj mlakog caja od kamilice,da bi se malo smirilo i da bi lepo piskio,medjitim nista nije pomoglo.pritislo ga je i to sto mu je puna besika,a ne sme da piski.Tek juce je prvi put piskio da mi samo pokaze na pelenu i kao ce da kenjka,ali ja mu kazem,bravo piskio si,gotovo i on prestane.Ja sam isla kod endokrinologa za stitnu zlezdu i dao mi je da pijem letrox,pa za 6 nedelja na kontrolu.Nije mi i dalje dobar TSH pa zbog toga.Iskreno se nadam da ce mi pomoci da se osecam bolje,posto sam hronicno umorna i bez snage.sto kaze moja mama,gleda me vec par meseci i kao da je neko isisao zivot iz mene.dr tvrdi da je sve to od stitne zlezde.Jos smo imali stres oko moje zaove imala missed ab u 12 nedelji i t joj je plod vec mesec dana uginuo a niko nije video.Tako da je ona bas to tesko podnela,a i mi sa njom.jos joj radili kiretazu na zivo.uzas.i tako mi juce otisli da je obidjemo i mm sedne kod njih za komp i ode na fejs.medjutim pozvao ga je neko za posao na mob i on izasao napolje.moj crv sumnje i dalje radi pa rekoh ajde da pogledam,kad tamo ima sta i da vidim.on sa nekom se slatko dopisivao i svasta napisali.ne mogu da pisem jer mi je tesko.on je uleteo u sobu i odmah dosao za komp i uzeo da gasi.Meni je pao mrak na oci skroz i mislila sam da ce da me strefi srcka.izletela sam iz kuce.on je posao zamnom i poceo da vice kako mu je neko iskopirao profil i kako vec neko vreme se desavaju cudne stvari.neko je napravio i duplikat profila benda.ma sve je to klimavo,ne verujem mu vise nista.nisam htela da pravim haos pred decom,ali sam resila da cim mi prodje talenat i skupim malo para,odem od kuce.ne znam gde cu i kako cu,ali moram jer meni treba mir i treba da budem zdrava za moju decu.Tako zenske moje.Ja sam izgleda nesto debelo zajebala kad ispastam ovako.Ma bitno je da smo zivi i zdravi.pozdrav drustvo i kuckacu kad se malo priberemicon_sad

: Jasmina Babic - 6. novembar 2012 14:15:32(UTC)
Tu sam i ja, trudim se da pratim redovno ali ne stizem stvarno! samo da vas pozdravim i pokazem cime se to mi bavimo ovih dana: krecili smo sobu, krstili Lanu, igrali se i pravili porodicu za izlozbu u vrticu od jesenjih plodova. Inace smo dobro, koristimo svaki slobodan trenutak da uzivamo, a na poslu guzva pa ne stizem redovnije da vam pisem. Ljubim vas sve!

: Iccy - 4. novembar 2012 14:24:14(UTC)
Joj kakav divan dan! bravo Mi se upravo vratili iz setnje zagrljaj
J nesto povraca od sinoc i ima proliv, nismo sigurni sta je razlog, mm sumnja da je razlog sluz koju jos izbacuje neznam
Al, uhvaticu mm da mi tacno i strucno izdiktira za inhalacije, ipak je to njegova oblast.
Ana, stvarno prelazi vec jednom!
A i druge mame, aktivirajte se malo!
icon_mrgreen icon_mrgreen icon_mrgreen

: alhemicarka - 4. novembar 2012 13:55:20(UTC)
Zdravo lepe moje!
L i ja upravo stigli iz setnje, a malo smo i pazarili usput. Sve u svemu, dan je predivan! Lale odmah zaspao.
Mi smo u fazonu spremanja za operaciju krajnika Filipu. Juce su mu vadili krv za analize pred operaciju. Boli su ga u obe ruke, jer je trebalo dosta krvi, a on se, jadnicak uplasio, pa se stegao. Kaze sveki da je i plakao. Sunce moje. Sveki ga je vodila, posto su tamo u Palanci gde ce ga i operisati nadamo se u cetvrtak. I ja sam juce bila ovde do laboratorije da mi urade bris grla i nosa posto cu biti pratilac. Bas mi nedostaje F, ali znam da ga sveki dobro cuva. Ako znate gde ima takmicenje za najbolju sveki, moramo da je prijavimo icon_lol . Zena je zmaj i kad god nam treba pomoc, u pola dana ili noci, ona uskace. I za sve stvari nas konsultuje. Tako je zvala da pita moze li da ga vodi kod frizera juce. A nju F i slusa (a kod mene kao da pricam zidovima). Cak lepo i jede.
Iccy, bas lepo sto se otvorio C&A. U Pancevu ga takodje ima, ali nismo jos otisli. Pancevo nam je usput do BGD. Sto se guzve tice, bilo je mnogo lakse dok nismo imale decu, zar neicon_smile ? Pre mi guzva uopste nije smetala.
Inace, Iccy respekt za master.
Sanjs, kako malo grlce?
I Lale kaslje opet. Strah me da vodim kod dr, jer ce mu opet dati inhalacije. Ovako je veseljak i lepo raspolozen, ali cuje se daima slajma. Iccy, pominjala si da su inhalacije stetne, a i ja sam nacula tako nesto. Mozes li mi objasjniti zasto. A istrucno misljenje Drdragane bi dobro doslo zagrljaj .
Vecooozagrljaj zagrljaj zagrljaj . bravo za toliko zubica icon_smile . Mali zuba. Prija mi se izgubila. Stvarno je preterala. Znaci muku mucite sa nocnim budjenjima. Kako Vuki Necespav spava danju icon_smile ? Mi smo kupili knjigu Misko necejed, za F naravno, a kupicemo i Misko ljubomorko icon_rolleyes .
Dragana, meni je muka od blatnjavih barica icon_lol . Ta Pepa bas lose utice na decu icon_lol . A F je i dalje obozava iako mislim da ju je preratao, ali ocigledno gresim.
Angelina, tako spava i L. Uopste se ne budi nocu i to mi je premija. Ne znam kako bih funkcionisala na poslu. Bas je nezgodno sto lose Pace spava u vrticu. Zbog druge dece, a i zbog njega. Sta kazu vaspitacice?

Mm i danas radi. Sad odoh da operem kosu, pa na spremanje rucka. Ako se ubacivanje bataka, sampinjona i sargarepa i kesu za pecenje moze nazvati spremanjem.
Mislim da cu i da dobijem i to bas kad budem sa F u bolnici.

I daznate da ima jos postenih ljudi. U pekari mi je ispao novcanik iz torbe na stolicu dok sam jela. I prodavacica mi ga je sutra vratila. Kad sam usla u radnju, rekla mi je tebe cekam. Prezivela sam agoniju taj jedan dan, prvenstveno zbog visa busniness kartice koja je bila unutra sa svim parama sa naseg racuna. Bilo je i dosta para i dokumenta, a nigde moje adrese, sem na kartici donora organa, pa je htela da mi donese kuci. Naravno, prigodno sam joj zahvalila.

Vaj, kako ste? Micka?
Ana, prelazi vec jednom ovamo icon_lol .
Ljubimo vas!

: Iccy - 3. novembar 2012 18:14:42(UTC)
Orginalna poruka od: sanjas Idi na citiranu poruku
Bebi jel pao dogovor?I ja mislim da je tvoja ideja bolja,pa vi ste sveki vikend po klubovima,svadbama i mislim da vam to ne manjka.Znam da je jedno kad radis,a drugo kad si gost,ali opet mislim da je bolja mirnija varijanta.Javi sta ste odlucili.
Iccy upalu uva je imao pre jedno 3 nedelje ,pa sam ja pomislila da se povratila,ali nije.Opet mislim da je lakse sto je grlo u pitanju.
Preko dana juce je bas mnogo manje kasljao,ali kad je legao krenula je paljba.Svako malo budjenje i kasljanje do jedno pola noci,onda se malo smirilo...
Veco ne(nein) uglavnom nauce medju prvim recima.I moj Aki vice nenu(necu).icon_smile Bas su vas izbombardovali zubici,i nama fale jos dve trojke,samo sto ne izbiju.

Naravno da je bolje sto je grlo, ne znam da li nesto boli strasnije od usiju. Uvek se najezim kad cujem da nekoga bole usi. Mozda je i njega zakacio ovaj virus, mi smo svi u kuci kasljali, ma nije to strasno.

Joj ljudi, al smo se mi zeznuli, nevidjeno! Isli smo u Delta City, otvoren je C&A i davali su popust 20%, kad tamo - izginuce! buljavko I nema parking mesta, II tamo je nevidjena guzva, jedva smo se probili, a vrecu za J nismo nasli jer su rasprodate vec I dana! poguzi okrenuli se i nazad, kad u garazi sve blokirano! I vratimo se unutra, setali, jedva nasli mesto u restoranu jer smo i ogladneli... I tako... Bar smo kupili par stvarcica, ali ovoliko maltretiranje... Uhhhhhh galamdzija

: sanjas - 3. novembar 2012 8:46:42(UTC)
Bebi jel pao dogovor?I ja mislim da je tvoja ideja bolja,pa vi ste sveki vikend po klubovima,svadbama i mislim da vam to ne manjka.Znam da je jedno kad radis,a drugo kad si gost,ali opet mislim da je bolja mirnija varijanta.Javi sta ste odlucili.
Iccy upalu uva je imao pre jedno 3 nedelje ,pa sam ja pomislila da se povratila,ali nije.Opet mislim da je lakse sto je grlo u pitanju.
Preko dana juce je bas mnogo manje kasljao,ali kad je legao krenula je paljba.Svako malo budjenje i kasljanje do jedno pola noci,onda se malo smirilo...
Veco ne(nein) uglavnom nauce medju prvim recima.I moj Aki vice nenu(necu).icon_smile Bas su vas izbombardovali zubici,i nama fale jos dve trojke,samo sto ne izbiju.

: bebironce - 2. novembar 2012 14:56:09(UTC)
Caos drugari.Kod nas divan dan,suncano,toplo ma milina.Mi isli malo po dvoristu,Ja naravno od jutros vesnapranje susenjevesa sudopera ma bas sam se smorila vise od vesa.muskarci to stvarno ne cene.koliko je to smoran posao,stalno isto,peri,susi,peglaj,pakuj i tako u nedogled.ako bih uzimala zenu za pomoc u kuci to bi bilo samo za ves.da ne moram da brinem o vesu vise.Moji momci standardno.prehladjeni,krkljaju,nemaju temp hvala Bogu.nadam se da ce i vikend biti ovako lep.Sinoc sam isla kod moje dr i rekla mi je da odradim neka antitela jer sam ponovila tsh i opet je analiza ista tako da moram u ponedeljak da odradim ta antitela.Laleta vodim kod decijeg hirurga za puzu(bili vec,sad idemo na kontrolu) i rekla je da ce da mu ocisto to belo sto mu se skuplja samo sto smo naisli na jos jedan problem,a to je da mu je od masti koju nam je dala kozica omeksala i lako se povlaci ali samo malo jer je skroz zalepljena.j nisam ni mogla to da vidim jer se kozica nije povlacila nimalo.sad kad sam uspela da je povucem imala sam sta i da vidim.skroz mu je zalepljena za glavic.kako li ce to da mu radi,muka me hvata kad pomislim.mnogo mi ga je zaoicon_sad Duca je dobro,jedini problem je taj sto se stalno koska sa Lazom pa to preraste zacas u svadju i tucu.stalno izigravam policajcaicon_rolleyes
Inace planirala sam da idemo mm i ja sutra predvece u etnoselo na vikend jer on veceras radi pa ne moze.tako mi je potreban odmor i tisina pre svega.potrebno mi je da legnem uvece i da se probudim sutradan kad ja hocu a ne u pola 6 kao svakog dana.Medjutim mm hoce da idemo u provod u neki klub,na muziku.ja nisam za to majke mi jer sam stvarno umorna.ne moze da shvati da ja ovaj posao radim od svoje 14 godine.vikendi,klubovi,svadbe,proslave,banketi i ostalo.ma meni nije do toga uopste.hocu tisinu.tako da ne znam sta ce biti.

Iccy bravo za master sto ces da upisesbravo

Sanja bas mi je krivo.Lekari stvarno znaju da preteraju majke mi.tako isto i mom Duci.jedan kaze nije tako strasno a drugi kaze da je situacija alarmantna.Ma bitno da njemu bude ok.ljubim vaspoljubac

Al i ja mrzim kad nesto treba da se popravi pa se ta popravka razvuce 100 godina.Znaci i vi cekate operaciju krajnika kao i mi.drzimo fige da sve bude okzagrljaj

E moram da idem jer Lale kreci pored mene da ga vodim napolje.pisem posle......

: Iccy - 2. novembar 2012 11:45:07(UTC)
Dobro jutro, drugari!
Probudilo me je sunce! Inace bi to ucinio postar koji je dosao u 9.30!
I danas sam malo vredna susenjevesa sredila bih jos neke stvarcice, ali nisam sigurna kako tacno da ih organizujem hmm
Jos da mi stigne Uverenje o diplomiranju, pa da se i zvanicno upisem na master doomed
Sanja, dobro je da nisu usi. A i sa tim inhalacijama preteruju, bas me nerviraju, masu dece su upropastili na taj nacin - problem je u lekovima koje koriste pri inhalaciji i deci potpuno uniste imuni sistem, a onda se mozes slikati, bitno je da oni rese trenutni problem, a sto ti dete uniste za sva vremena, o tome niko ne razmislja anene galamdzija poguzi

: Veca81 - 2. novembar 2012 10:13:41(UTC)
Dobro jutro,
Evo u nas posle sto godina. Vidim svi muku mucimo sa zubicima.
Neki doduse sa dvojkama,a mi eto sa trojkama...da imamo 14 zubica i jos dva na putu(donje trojke)
A o ne spavanju bolje da ne pricam,u zadnja dva meseca smo dobili osam zubica i imali
jaku prehladu. Inace samo nesto brblja,iskrade se i pokoja rec,
mada me akcenat govora vise podseca na nemacki jezik. Imamo cak
i smisljenu rec na nemackom-nein(NE). Ja kazem sigurno mu to stalno govore
u vrticu jer je jako dobar:).

Sanjas,dobro da je drugar dobio pravu terapiju,nadam se da je vec bolje
Ljubac od nas. A moj necespav "spava" od 20-6 isto uz milion budjenja.

Al,valjda ce i meni drugo da spava ko tvoj salence,natavno ako se ikad odlucim
Gde ti je prija?

Icci bravo za vrtic i spavanje,ja cu v sledece sedmice do 15 da ostavljam.

E posto sam na poslu odo kao da radim nesto,

Micka,gde ste???

Ljubim vas sve punoooo

: sanjas - 2. novembar 2012 9:44:29(UTC)
Evo i mene malo.
Nisu kod Alekse bile usi u pitanju.Sveki ga je prekljuce vodila kod dr i sve je bilo ok,jedino grlo malo crveno i dobio je inhalacije i da dodje ako stanje krene da se pogorsava.Dalje prica tece ovako...
Aleksa je juce popodne dobio temp,kasalj mu se pojacao,mm navalio da ga vodimo kod pedijatra,ja nazovem ambulantu da pitam da li ce nam dati uput posto ne radi nasa dr i kaze sestra da ga dovedemo,pa ako ta dr sto radi proceni da treba da ga odvedemo dace uput.Mi otisli,ona ga pregledala i kaze pluca,grlo,usi ok,da ga inhaliramo i da dodjemo sutra da se dogovorimo sa nasom dr u vezi antibiotika.Vratili se kuci,Aleksa klonuo od temp,zaspao,ali i dalje stalno kaslje i budi se.Mm i dalje uporan da treba da ga odvedemo kod pedijatra.I odlucimo to i da uradimo.
Pluca i usi su stvarno ok,ali grlo JARKO CRVENO!icon_eek Jel mozete zamisliti da ona dr nije uspela to da vidi.Nije to mala razlika-ako nesto nije crveno uopste ili je jarko crveno!Dobio je cefaleksin i omnitus sirup za kasalj i ocekujemo danas poboljsanje...
Nekad sam stvarno previse lakoverna.Sreca pa je mm bio toliko uporan da ga odvedemo i da konacno dobije normalnu terapiju,a ne samo inhalacije.icon_rolleyes

Iccy ni meni nije jasno kakvi sad papiri za fax?hmm
Al,drago mi je ako sam te podstakla za kontrolu.icon_smile Super sto F uziva kod babe.Nadamo se ste resili problem oko bojlera.
Angelina od 21-8,to su moje puste zelje.Mi spavamo od 22-7 uz milion budjenja.icon_rolleyes
Dragana mogu zamisliti M kako zeljno iscekuje kisu.icon_lol

poljubac

: drdraganadimitrov - 1. novembar 2012 23:56:34(UTC)
Cao mame,evo i nas.
Mi smomdosli kuci jos prosle nedelje,ali ja ne stizem da se javim.
Cure spavaju,ja malo na komp, pa cu i ja u krpe. Dobrosmo,onetrce uzduz i popreko i pricaju ko navijene. M slaze slagalice,i gleda Pepu, pa smo morali da kupimo gumene cizmice isad cekamo kisu da skacemo po blatnjavim baricama. Tek nam izbijaju donje dvojke,a vi uveliko mucite muku sa cetvorkama.
Vidim da nam vecina dtugara ide u vrtic i da su tamo zadovoljni,a to je najbitnije.
Al,ne brini,kad se Lale pusti,samo ces trckarati za njim. Bravo za ostajanje kod sveki.
Iccy,kakve dokumente za fax,pa zar nijeskoro bio diplomski!? Ili upisujes doktorske?
Angelina,bravo za pace i navikavanje na vrtic,
Sanjas,nadam se da Aki bolje.
Jasmina,cestitamo kumstvo,
Gde nam je Vaj,Bokac,Megica,i ostale mame

: Iccy - 1. novembar 2012 17:14:03(UTC)
Danas sam bas bila vredna, cistila, sredjivala... bila sam u velikom zaostatku.
Al, od utorka ostaje na spavanju, juce je ostao i da uzina posle spavanja, a danas i malo duze do 14.45, a treba ostajati do 15.45.
Sanja, to sa usima je bas problem, moji su tako muculi muku samnom, na kraju su me odveli kod neke babe koja pravi kapi, stavila mi je po kap i problem je resen. A da stavis cuvar kuce? hmm neznam

: angelina1 - 1. novembar 2012 15:45:56(UTC)
caos,
evo i mene malo.kod nas je vjetar uzas,a bas mi nedostaje park i setnje.Kod nas je zurka,probile na 2 cetvorke a ostale samo sto nisu.idemo u vrtic samo sto gospodin nece da spava tamo,spava od 15min do 45 mingalamdzija i jos razbudi i ostale.
a uvece 21-8 uglavnom.kako vasi bebci spavaju?
al nadam se tom lijepom vremenu.
Jasmina srecno kumstvo
sanja bas mi je zao sto Akija opet bole usi.nadam se da je sve ok.
bebi slazem se sa iccy,samo ti to provjeri tako je bolje.
eto odoh jos malo da vas citam jer sam pola pozaboravljala....

: alhemicarka - 1. novembar 2012 15:02:28(UTC)
Kako vetrovit dan! Ali kazu da nas za vikend ocekuju prolecne temperature bravo . Nadamo se setnjama. Samo sto mm radi i u nedelju, pa se neviram galamdzija .
Jasmina bravo za hrabrog Marka. I im treba da krecimo, al mm sve nesto nema vremena. Jos nismo popravili bojler. Danas stize neki deo, pa ce valjda da pase. Nego nisu sigurni da je to u pitanju.
Sanjas kako je Aki? Bas mi je zao sto ne spavas nocu. Kod nas je sa prvencem bilo tako do 2 god, da te utesim icon_lol , tako da zanma kako je. Srecom pa moj Lale spava celu noc. Bog je i mene pogledaoicon_smile .Ja nikako da odem kod ginekologa. Sad si me podstakla da zakazem. Evo sad mi kazu da zovem posle sestog jer je dr na odmoru icon_rolleyes .
F je kod sveki i sav je srecan. Treba sl. srede da operise 3.krajnik a sveki mi kaze da kaslje opet sok .
Iccy zar nije Jakov vec ostao na spavanju hmm ?
Zene kucam nemoj da ste lenje poljubac poljubac poljubac

: Iccy - 1. novembar 2012 12:39:32(UTC)
Gde ste, mamike! zagrljaj

Vreme je bljak, ali to nije razlog da se ne druzimo bravo
Hajde malo aktivnosti kucam kucam kucam

Inace, ja se bavim prikupljanjem dokumenata za upis na fax, sporo ide neznam

Jakov svakog dana produzava boravak u vrticu, valjda ce uskoro ostati i punu smenu. Veseo je i lepo prihvata.

poljubac

: Jasmina Babic - 31. oktobar 2012 17:06:19(UTC)
Evo i mene konacno. Nisam vas zaboravila, samo ne stizem. Guzva je ogromna na poslu, i kod kuce naravno, pa ne stizem da vam se javim. Hvala Bogu sve je ok sa nama, zdravi smo, ali aktivni bas bas!

Ne znam od kad nisam pisala, pa cu da krenem od vikenda Krstili smo kumicu Lanu, bilo je prelepo bez obzira na kisu i hladnocu. Ona je bila bas dobra, nije uopste bio problem drzati je u crkvi. Naravno bunila se kad je pop kvasio kosicu ali nista strasno, flasica sokica je sve resila. Marko i Maja su bili super, Marko je samo prokomentarisao da ne voli krstenje jer mora da cuti i ne moze da se igra sa kumicem (kog obozava inace) Za Maju je sve to bilo novo, mama moaj je drzala a ona prepricavala "siso tosu ciko, pace beba Lana" i tako po sto puta, na kraju su se i pop i svi prisutni smejali. Posle toga slavlje, razmena pokloncica, uzivancija. Dobili smo puno, puno lepih stvari, izmedju ostalog ja sam dobila o d kume swarovski mindjuse, prelepe. A mi smo kumici kupili zlatni lancic i krstic (malo deblje i vece ne bas decije da bi nosila kasnije) i guralicu da sad uziva, kumicu farmerke i duksic za vrtic, nismo imali inspiraciju za igracke, kumovima satove, i tako. prezivesmo i to. Pros;a sedmica mi je prosla u pronalazenju poklona i trci oko oblacenja, a ova je opet u haosu zbog posla. U petak imamo neku veliku konferenciju ovde, mi smo domacini, pa pripreme teku uglavnom preko mojih ledja. Pauzu koristim opet da kupim sebi nesto i tek danas sam uspela da nadjem suknju i kosulju, tako da sam ok.
Deca su dobro, Maja prica bas puno, ali ne zatvara usta, sinoc ona nesto prica, prica, ne staje, aj bila nervozna, pitam je "pa sta hoces" a ona ce "picam bati" bas me iznenadila Inace vodila sam ih sinoc u pozoriste na predstavu "Kad su deca kuci sama" bili su bas dobri, sad i Maja lepo prati, tapse, peva kad treba, super je bilo. Kad smo dosli kuci pravili smo porodicu od kestenja. To nam je domaci zadatak iz vrtica, u petak imaju izlozbu i jesenju priredbu. Inace tema je "Moja porodica-kreativna igraonica" pa treba da od plodova jeseni napravimo nesto. Baba je bila zaduzena da prikupi kestenje, zir, lisce, pa smo bojili, lepili, haos je bio u kuci. maja je sve sarena od flomastera, jer naravno, nije moglo bez nje proci. Marko je bojio vodenim bojama kestenje, mm busio, ucvrscivao, a na meni je veceras da ukrasim, polepim kosu, oci i sl. Slikacu da vam pokazem.
Joj zaradili smo juce i modricu, Marko se sudario sa drugarom u sali dok su trcali. Posto je on nizi od Marka udario ga je celom ispod oka, a tu je koza tanka, mekana pa mu je juce skoro oko bilo zatvoreno, plavo, nateceno, grozno. Noge su mi se odsekle kad sam g avidela, ali on e ponasao kao da nista nije bilo, kaze nije ni plakao, a vaspitacica kaze da je jedva namazala, niej dao, kaze ne boli, pusti me. Danas je vec bolje, ali je jos plavo. Ne mozemo mi bez toga nikako
Sta smo jos radili , ne mogu ni da se setim,.. a da, krecili smo spavacu sobu u petak prosli, verovali ili ne pa smo spremali i brisali posle krecenja i tako. Odlucili smoda necemo kerciti pa da ipak hocemo jer su deca sarala zidove, pa lepili/odlepljivali slicice, pa me to nerviralo i odlucim da okrecimo, boja je onako svetlije kivi zeleno i super nam se uklopilo, jer je ormar/komoda zelenkasto sa narandzastim, Majin krevetic narandzast a Markov krevet zeleno-zut. Svi se cudo sto krecimo sad, ali eto, moze i to, provereno sad nam je lepo. Kad budem imala vise vremena postavicu slike. Uglavnom smo dobro, ne brinite se. Ljubim! Posebno bolesne drugare da sto pre ozdrave!

: sanjas - 31. oktobar 2012 8:43:38(UTC)
Bebi pametno,samo vi njega odvedite kod tog dr.Pre mi lici da je on u pravu u odnosu na Ducino stanje,nego ona dr.A da su u nekom konfliktu to je vrlo,vrlo moguce,samo je tuzno prepucavati se preko necijih ledja,a pri tom nisi ni kriv,ni duzan.icon_confused
Kad je Talenat?

Ja sam juce bila kod ginekologa na redovnoj godisnjoj kontroli,sve sto se moglo videti je ok,jos za nedelju dana treba da bude nalaz pape i vag.brisa.
Posle toga smo vodili decu u Mercator da se izigraju u igraonici,bas su uzivali.Maki je posle igranja,popio puni flasicu vode.icon_smile
Ja sam kupila skechers cizme,bas su lepe,tople.

Akija izgleda opet bole usi,sveki ce ga odvesti kod dr,pa cemo cuti da li sam u pravu,a skoro da sam ubedjena da jesam.Opet se jako puno budio i plakao,samo kad ga drzim i ljuljam,onda se malo smiri.Oko ponoci sam mu dala paracetamol,cisto da mu malo smiri bol,da koliko-toliko odspavamo.Jedva sam jutros ustala.icon_sad

Sta ima kod vas?poljubac

: bebironce - 30. oktobar 2012 14:47:00(UTC)
Sanja zato se ja nerviram i sve mi nekako lici na to da je ova dr nasa u nekom konfliktu sa dr koji je menjao jer je nemoguce da on napise da je toliko lose,a za samo ned dana da bude sve super.pritom se nista nije promenilo.necu da moje dete bude zrtva njihovih nesuglasica,ako ih ima.tako da smo se mm i ja dogovorili da ga vodimo kod ovog dr koji je rekao da je bas losa situacija i da razgovaramo sa njim.nadam se da cemo uspeti nesto da uradimo....
Najsladji su mi kad se tako trude da objasne,a Lale posebno kad krene sa njegovim mmmm i jos krene da vrti prst.to mu je najnovije,sve radi prstom.pokazuje i kad se naljuti na mene on vice besno mama i preti prstom.ma slatkisi su pravi.smajli

: sanjas - 30. oktobar 2012 12:53:10(UTC)
Bebi ma jos malo ce njemu poceti da se odvezuje jezik.icon_smile Tako i Aleksa,nekad bi svasta rekao ,a ne moze,pa ispadne kao mali golub, kad guce.Ja bih ga tad pojela kako je sladak.zaljubljen
Slazem se sto ti je Iccy napisala,sta te briga da li ce se ljutiti,vazno da resite problem.I to mi nije jasno,po misljenju jednog dr je nesto jako lose i treba sto pre resiti,po misljenju drugog nije strasno i moze jos de ceka.Kao da se ne radi o istom detetu.icon_evil

: Iccy - 30. oktobar 2012 12:17:29(UTC)
Dobro jutro! caos
Jutros me je obradovalo sunce, ali ponovo se nesto naoblacilo icon_sad
Jakov je u vrticu do 13.30, prvi put ostaje na spavanju bravo
Bebi, valjda ti je vaznije zdravlje svog deteta od toga da li ce se neko ljutiti, pa naravno da ces potraziti i drugo misljenje.

Bokac, Veco, Vaj... gde ste?
poljubac

: bebironce - 30. oktobar 2012 10:23:08(UTC)
Dobro jutro drustvo.Nama je Duca izrazio zelju da spava u svojoj sobi.ja sam spavala malo sa njim malo sa Lazom i bilo je super.Lale se jednu noc budi non-stop,sledecu spava super.tako da ne mogu da kazem da je konacno poceo da spava lepo.sto se pricanja tice,jako slabo prica.cak dosta manje nego sto je Duca u njegovom uzrastu.Duca je pricao oko 20 reci,a Lale samo mama,tata,ba(bata),baba,deda,cc(cika),pepe(pepa prase) i bobo(sundjer bob).maca mu je MA,kuca vu,vu sve ostalo pokazuje.kad mu kazem da kaze oko,on namiguje.kazi ruka,on pokaze ruku.Sve pokazuje prstom i vice mmm.Muka ziva,al ja ga razumem.On se trudi da objasni sve i uvek znam sta hoce da objasni al drugi nemaju pojma.Tako kad ga cuvaju najvise se Lale nervira jer ne znaju sta hoce.Jednom je usao iz dvorista u kucu i video mene da stavljam mindjuse i da sam se nasminkala,znaci krecem negde.Izleteo je ko metak iz kuce i otrcao kod sveki.pokazivao prstom i vikao mama,mama,mama.sto znaci da sam se opet spremila negde da idem.ona nema pojma sta se desilo jer je on trcao ko bez duse i vikao ko da gori kuca.Tako da mi je zao kad ga vidim,jer je tesko kad sve znas,a nemozes da pricas.Mislim da kad bude progovorio nizace bisere.Tako mi je i Duca progovorio odjednom jednog jutra,a posle je prepricavao sve unazad sta se desilo,ko je sta rekao,jer on je sve razumeo al nije znao da prica.
Sanja kod nas se uput overava u socijalnom,tako da je malo teze jer nam je prva stanica Pozarevac.Ako nista ne bude tamo onda tek BG.Evo ove nedelje idem da odradim moje analize,a posle vodim Ducu kod tog dr sto je menjao nasu dr jednom kad smo isli na kontrolu.On je napisao da je situacija losa.Ma nek se naljuti dr sta me briga,vazno mi je da to resimo.Pitao me je i Duca kad idemo vec jednom jer ne moze lepo da dise.Doduse sad su i prehladjeni i krkljaju strasno.dajem im fluimucil,nisu imali temp tako da se nadam da ce im biti bolje jer jako lepo reaguju na fluimucil.
Iccy hvala ti na podrsci i savetima.Mnogo je lakse kad se problem podeli sa nekim.zagrljaj
Ostalim mamicama velikipoljubac zagrljaj

: sanjas - 30. oktobar 2012 9:13:42(UTC)
Al,u pravu si,tacno mozes znati koliko je sati kad sam ovako promukla.icon_smile
Bebi mislim da treba potraziti misljenje drugog dr.Vi se vec odavno mucite sa tim.E sad kako ide uput za Bg,nisam upucena,posto mi i ako trebamo negde dalje,obavljamo sve u NS-u.

Moji momci ovih dana su poceli pomalo da se igraju i pricajuicon_lol i mogu vam reci da ga Marko bas dobro razume.Aleksa juce vice Bebi,Bebi(moj tata ga zove Beli zato sto je svetao) i ja ga pitam ko tebe zove Beli,a on kaze deda.icon_smile Sve zna,samo ne moze jos uvek sve da nam kaze,ali trudi se.icon_smile
Nocu i dalje zeza,poludecu od njegovog budjenja.Ne znam vec koji put ovo pisem.icon_rolleyes

Aleksa opet pocinje da kaslje,nikad kraja tome.

: Iccy - 29. oktobar 2012 16:30:30(UTC)
Al, bas je nezgodno to putovanje, narocito sada kad ide zima icon_sad
Jakov je bio dobar u vrticu, nije bilo problema zbog prekida, sutra bi trebalo da ostane punu smenu, pa videcemo kako ce to podneti.
Vidim ovde masovno izbijanje cetvorki icon_mrgreen nama su izbile donje istovremeno, jos rastu, a izbila nam je i jedna trojka. I sve to ovih dana dok je bio bolestan.

Vaj, Ana, Al, Pahuljice, Bebi, Bokac, Micka, Sanja, i ostale mame zagrljaj

: Iccy - 29. oktobar 2012 16:20:21(UTC)
Bebi, znam da je tesko. Ti si hrabra i jaka! Pored ostalih, moras misliti i na sebe, niko od vas ne sme patiti, vidis kako lose reagujes na sve to. Mozda da malo intenzivnije poradite na saniranju situacije hmm A i ovo vreme je lose, ja se obicno nasmejem kad vidim zrak sunca icon_mrgreen nasmej se bar svaki put kad vidis osmeh na deci, njihovim nestaslucima i sl. to ce ti bar malo dopuniti baterije optimizma.
Moje je misljenje da treba potraziti savet drugog dr, cini mi se da je to ozbiljno, kad ima prekide u disanju. Ako treba odvedi ga u Institut. Pozovi i raspitaj se koliko bi kostao pregled bez uputa. U Sokobanjskoj, npr. kosta oko 300 din neznam

Devojke, gde sta? Zar vas je uspavalo ovo hladno i kisno vreme? Ne dajte se! icon_mrgreen bravo

Sve vas poljubac poljubac poljubac

: alhemicarka - 29. oktobar 2012 16:14:00(UTC)
Dobar dan (mada kad pogledam kroz prozor i nije bas nekiicon_rolleyes ).

Kako prvo velika dobrodoslica za Anu zvezda zagrljaj bravo . Drago mi je sto se opet druzimo.

Bebi, sad valjda spavamo duze hmm . Uglavnom, Aca je poceo da se budi ranije, tj, u nedelju ujutru je po novom ustao u 6h icon_eek . Sreca pa su pomerili sat, pa je bilo 7h icon_confused . I danas je ustao isto tako. Ne znam koji mu je vrag. Ustajao je u 9 pola 10. A sto ima lak san. Ne smem da susunem. Odmah se probudi i ustane.
Nervira me sto jos uvek nece da hoda. Lakse mu je da puzi, pa sve ode na plocice, pa ga vracam. Ipak je sad hladno. Stavili smo i neke barikade. Opet je poceo da slini. Tek zavrsismo sa inhalacijama. Danas ih vodim obojicu kod dr iste. F treba da operise 3.krajnik i sve odlazemo zbog slina. Danas nam verovatno nece opet dati dozvolu. Bebi, mi smo dobili uput za Institut za majku i dete, jer ovde ne rade operacije na deci manje tezine od 20 kg. Hteli su da nam zakazu na Institutu pregled tek nakon 1,5mes, pa smo resili da ga vodimo privatno u Smed.Palanku odakle je mm. Platicemo op. Nego sad on nikad da ozdravi.
Moram danas i d ga vodim na trening, a mm je na putu do uvece. Da izludis. Uzgrad mm me opet nervira. Samo mi zvoca zbog posla, je ron je to radio drugacije. Sto je najgore, u pravu je. ja sam antitalenat za trgovinu.
E, Micka, mi drzimo poljo apoteku. Vodi se na mene, a mm radi veleprodaju za drugu firmu. Radio je u ovoj apoteci, pa kad su resili da je zatvore, preuzeli smo je da bih ja radila. Treba jos da vratimo dug. Uzeli smo svu robu koja je bila u radnji na odlozeno.
Pahuljice, pa gde si nam ti!? I kod nas ista situacija. prvenac ga maltertira, ali ovaj ne cuti, nego place, pa nam iz kuce izlaze zvuci kao da imamo 5-oro dece.
Bokac, kakvo je vreme tamo? Nadam se a ce vas zaobici uragan. Uh, ja bih umrla od straha. Kako Luka rucka? F i dalje lose. Knjigovodja jos u bolnici galamdzija
Iccy, nadam se da je povratak u vrtic prosao bez problema.
Sanas i ja mrzim zima . Danas smo obukli hulahopke. I sin i jaicon_smile . Drago mi je da si se lepo provela na svadbi. Cim si promukla, znam koliko je satiicon_lol .
Kobrice, javi se!
Sto se tice peglanja, ja to ne radim icon_cool . Peglam samo mm kosulje i kad je nesto bas izguzvano. Ostalo sve kao Micka.
Veco, javi nam se. Bas si proredila javljanje, kao i Vaj, Angelina, Dragana...

Ljubim vas sve. Uskoro dolazi linijski po mene. Odoh da zavrasavam dan. Tih 35km do kuce me izludjuju.

Ijao zaboravih da vam kukam da nam se pokvario bojler plinski. Samo radi grejanje radijatora preko njega, a ne greje vodu za kupanje. Nismo se kupali 2 dana doomed . Sinoc je mm prespojio neke zice, pa smo se okupali na brzaka. Sve vrelom vodom. Mislila sam da cemo eksplodirati kreten . Sto je najgore, majstor ne zna sta je u pitanju.

: pahuljica - 29. oktobar 2012 15:47:15(UTC)
Bebi, ništa ne popravlja raspoloženje tako dobro kao šoping! Kad uđeš u tržni centar kao da si na najboljem tretmanu. I ja mislim da sve ide od tog glupog stesa. Držim palčeve da ti se sve sredi i da imaš snage, mada mi se čini da si jaka. Ne znam da li se baš tako lako dolazi do uputa za Bg, posebno ako u tvom gradu već postoji Orl klinika. Proveri to. Tu se radi samo o parama, ko će da plati te troškove. Nažalost, imam lično i jako teško iskustvo.
Bokac, ljubi dečicu, ne daj se crnim mislima. Navijam za još jednu bebu i nadam se da će ti ogjerati dušu!
Micka, razumem te kako ti je sa jednom upornom pričalicom! Imam i ja jednu. Trudim se da je razumem i da je slušam, ali uz sve obaveze ume da bude teško.
Al, hvala što pitaš za nas! Dobro smo. Ena pije sirup, raste joj i poslednja četvorka a jedne dvojke još nema. Često se budi noću. Počela je da se igra sa sekom. Samo mene nervira što je starija "malo" bezobrazna pa joj svašta radi, a malena ne razume ništa, nego se još i smeje i trpi sve.
Sanja, drago mi je da si se lepo provela. I meni se ne sviđa ovo vreme, a znam da to nije ništa u odnosu na to šta nas tek čeka.
PIsala bih još, ali nema više vremena.
Pozdrav svima.

: bebironce - 29. oktobar 2012 14:00:03(UTC)
Caos mame.ja jutros isla u soping po ovako losem danu.kupila Laletu patofne i zimsku kapicu,Duci neke ves majice koje mu manjkaju,a sebi lepu pidzamu i divan kaputic.Tako da sam onako lepo provela pepodne.Lale je toliko prehladjen da samo place i kenjka po ceo dan.trebali smo da idemo u igraonicu na rodj popodne ali necemo moci jer sveki radi popodne i nema ko da cuva Lazu.Duca je isto prehladjen i ima njegov stari problem a to su krajnici.posto nas je dr fino otkacila razmisljam da odem kod drugog dr da pitam jel hoce da ga operise.problem je sto je bolnica mala i mislim da bi mi napravila scenu kada bi nas videla da ga je operisao drugi dr.Posto kod nas idu svi dr sa odeljenja u vizitu tako da bi nas videla.drugarica mi je predlozila da odemo privatno na institut pa kad nam napisu izvestaj da mora da se operise onda ce nam nasa dr dati uput bez problema.Ja doduse nisam za to da idemo u Bg jer mi iz unutrasnjosti prosto BG vezujemo za neke vece probleme.Cim nesto ne valja,odmah salju za BG,tako da iako je to zaista glupo,ja bih ipak volela da zavrsimo to ovde kod nas.Mislim krajnici nisu bauk da bi morali do Bg da stignemo.zanima me sta vi mislite?stariji clanovi foruma znaju kakvo je stanje kod Duce i da ima nocne prekide u disanju,da se plasi da spava jer misli da ce da se ugusi.znaci,situacija nije jednostavna.sto se mene tice ja sam onako i cak razmisljam da mi je ova depresija mozda i povezana sa stitnoz zlezdom jer se odavno osecam lose,cak i dosta pre svih dogadjaja.stalno osecam kao da imam knedlu u grlu.
Iccy potpuno si u pravu za sve,ali nije jednostavno donositi vazne odluke.Ja sam odlucila da nastavljamo dalje,ali ostalo je jos da se sama sa sobom izborim.bolje je nego sto je bilo.ponekad mi se vraca sve,ali dosta redje nego pre,tako da mislim da ce vremenom sve da legne na svoje mesto.
Sanjazagrljaj

: Iccy - 29. oktobar 2012 10:58:41(UTC)
Dobro jutro!

Bebi, ja sam imala povisene iste te vrednosti zbog nerviranja na poslu, dala sam otkaz i nakon nekog vremena sve je doslo u normalu bez iakavih lekova. S obzirom da imas toliko trzavica, verovatno je i kod tebe tako nesto. Moras prvo srediti svoj zivot, razmisli dobro o svemu i vidi kako ces dalje, ali bez nerviranja, vidis da ce te to upropastiti! I budi iskrena prema sebi kada budes donosila odluke, zavaravanja nema! zagrljaj

Jakov je danas ponovo krenuo u vrtic, jutros nije plakao, ali kako ce podneti do 11.30, videcemo icon_mrgreen

poljubac poljubac poljubac poljubac poljubac poljubac poljubac poljubac poljubac poljubac

: sanjas - 29. oktobar 2012 9:03:33(UTC)
Hladna zima,depresivna...icon_confused
Tek pocinje hladno vreme,a vec mi ga je dosta.icon_rolleyes

Bebi bas te nece u poslednje vreme.icon_sad Odes da odmoris,a pored Laleta se jos vise umoris,saznas za povisen TSH.Ispitaj sve do kraja pa da znas na cemu si.poljubac
Ana dobrodosli!
Micka tako reci,dobro smo.Zavrsili smo sa terapijom.
Akiju pomalo curi nos,ali valjda ce stati.

Mi smo u subotu bili u svadbi,bilo je jako lepo i veselo,Maki je bio sa svima,svi su ga nosali i zanimali se sa njim.Bio je dobar.Ja sam bas promukla,a treba pricati.icon_wink

: Iccy - 28. oktobar 2012 15:56:36(UTC)
Cao!
Danas smo nesto pospani, izvadila nas ova promena vremena, ali mi je dan jako kratko trajao...
Malo smo lencarili gledali Moju veliku grcku avanturu, sada cekam Vece sa I.I., pa do tada gledam Gospodju ministarku icon_mrgreen
Bas je zahladnelo, J se sutra vraca u vrtic, mislim da ce ovog puta biti jako tesko, mnogo se vezao za mm, cim izadje iz sobe J place neznam

: Micka&Nidza - 28. oktobar 2012 14:19:14(UTC)
cao drustvo....
Sinoc mm dosao na vikend, vec sutra ujutro ide. Nervira me sto je napolju lopse vreme pa ne mozemo malo da prosetamo sa decom...a da ne pricam koliko me nervira sto se sat vratio unazad... ne zbog ranog ustajanja, nego zbog mraka u 4-5 sati.. to mi bas ide na zivce...
Ioanko mi se cini da mi je dan prekratak jos sad...galamdzija

Hej Al zagrljaj ma nije losa bakuta, zna da bude namcor ali joj nesto smesno ispricam pa je nasmejem i smiri se....
Deca su ok, Sofija je prilicno dosadna, od nje ne moze da se dodje do reci, ko o cemu ona o lap topu, online bojankama,igricama... srecom pa je lap top kod mm preko nedelje, samo vikendom je kod nas pa se trudimo da joj ogranicimo koriscenje istog. jednom je celu noc preplakala i zalila se da je boli glava....
Kako su A i F? kako je na poslu? jesi li ti to promenila posao? nisam u toku.... vidim pominjes terminal i telefone....

Vaj super sto su cetvorke izasle... ljubi devojcicu!!!

Sanjas kako ste vi? klinci su super kad me nema. Stefan se sad bas dosta vezao za babu, ne da da ga ja hranim, nece sa mnom da se igra. samo baba.
Nocas je prebegao kod babe na spavanje, nije hteo sa nama da spava....

Bokac zagrljaj ljubi M i L !!!!!

Bebi zeno kod tebe nikad kraja nevoljama.... drzim palceve da sve bude ok kod tebe!!! ljubi decake... kakva je situacija sa tm?

: bebironce - 28. oktobar 2012 7:25:45(UTC)
Dobro jutro mame.Nije me bilo neko vreme jer sam bila kod mojih a laptop se nesto pokvario i nije hteo uopste da registruje wireless tako da sam bila kao sugava.Vidim da su svi bolesni,naravno i mi smo.sve je bilo super dok nismo otisli u igraonicu i posle toga krenule sline,kasljanje,za sada bez temp,ali nista me ne moze iznenaditi.moracu verovatno da ih vodim sutra jer Duca bas kaslje,Lale manje ali ima vremena.Inace kod mojih smo isli da se ja malo izduvam i izvetrim jer sam osecala da sam pocela da puam,pa rekoh da malo promenim sredinu.Medjutim provela sam se kao bosa po trnju jer je Lale(opet) plakao i kezio se non-stop tako da me je drzao za nogu sve vreme.nije smeo niko da pogleda ni njega ni mene.usao u neku ludu fazu.Duki je bio fin,do pre dva dana kada je poceo da se svadja sa svima i da bogorada.tako da sam jedva cekala da dodjemo kuci.Inace osecam se ocajno i skroz sam bez snage,kao da sam bolesna,a nisam(mislim nisam prehladjena).Otisla da uradim analize i na nagovor moje sestre(prosle nedelje joj otkrili Hasimoto) uradim ona tri osnovna hormona za stitnu zlezdu.Tsh mi je povisen i sad me ceka da uradim neke malo detaljnije analize,ali mi je teca koji je endokrinog rekao da cu najverovatnije morati neku terapiju da uzimam,ali ce znati sve kad zavrsim analize.Bas mi to sad komplikuje zivot.Medjutim sestra i ja smo krsile glavu (jer nisam pitala tecu,zaboravila) da li je u pitanju hiper ili hipo tiroidoza.kod nje su sve analize dobro osim nekih antitela,ali meni nije dodbar taj tsh,a sad cu da vidim kad uradim detaljnije.evo Lale se probudi,pa idem do njega,kao da je malo vruckast.Inace jel ste vratile sat unazad?nema smisla i onako smo ustajali rano,al sad po novom preterasmo.odoh pa vas pratim svaki dan od sada.poljubac za sve moje drugaricepoljubac zaljubljen zagrljaj

: Iccy - 27. oktobar 2012 9:17:07(UTC)
Dobro jutro!
Ana, dobrodosli! zagrljaj
Posalji mi broj na pp.
Mi jos kasljuckamo, ali smo znacajno bolje. Juce smo malo i setali, bilo je bas lepo vreme.
Mozak mi spava, ne znam sta bih jos pisala ruganje nastavak kasnije...
Svima koji su bolesni zelim brzo ozdravljenje, a ostalima da se cuvaju i ostanu zdravi!
poljubac poljubac poljubac

: ana vojinovic - 27. oktobar 2012 9:02:25(UTC)
Evo i ja da se javim. Za dve nedelje ce nam rodjendan, pa polako prelazim kod vas u stariju grupu :-)
Mi smo takodje prehladjeni, tj mm i Lav su ozdravili a mene lomi. Danas se spremam da idem na Sajam knjiga.
Iccy, ja imam da ti preporucim zenu za peglanje, a s obzirom da smo blizu, mislim da nece biti problema da se dogovorite. Ona kod mene dolazi jednom nedeljno, a sem peglanja pospremi i kucu. Kod mene uvek ima gomila stvari za peglanje i kad bih morala i to da radim mislim da bih poludela :-)
Ljubim vas sve i radujem se nasem druzenju :-*

: Bokac - 26. oktobar 2012 15:58:12(UTC)
E zenske raspisah se ja i ne znam ne znam na sta sam kliknula i ladno iskljucim forum.
Inace danas mi se nije ustajalo iz kreveta sli su me M i L isterali.
Vidim i vi ste uglavnom slinavi i kod nas L i M a i ja sam bila jedan dan. Marini izgleda konacno nicu trojke i to donja desna. Koliko sam skapirala do sad gospodjici svaka dva meseca nikne po jedan zubic. A imamo novu rec za loptu bam-bam. Kad joj trazimo da donese loptu ne reaguje ali na spomen bam-bama odmah trci i donese neku loptu. Imam osecaj da nam je Luka u njenom uzrastu mnogo vise pricao nego ona. A i mnooogo je bebastija i veca maza nego sto je luka ikada bio. On u poslednje vreme koristi priliku kad vidi koliko se ona mazi pa i on dobije napad mazenja ali ne svaki dan.
Iccy svaka cast za master ja sam moj fax opet odlozila do daljnjeg da se malo oporavimo finansijski.
Al kazi tvom knjigovodji da sto pre izlazi iz bolnice da nebi ja intervenisala ;)
Drdragana videla sam slike na faveocoku i princezice su fantasticne.
Idem da spremim kaficu i da pokusam da dodjem k sebi a vi se prijavite ko hoce kafu ispunjavam sve zelje ;)

: sanjas - 25. oktobar 2012 14:57:29(UTC)
Ceo forum nam je prehladjen..icon_wink
Akiju je poceo da curi nos i po koji put kasljucne..ne znam dokle vise ove prehlade i sirupi.icon_rolleyes Marko ide na bolje.Aleksi za sad stavljam operil i dajem mu sirup od belog sleza,pa cemo videti kako ce se razvijati situacija.icon_confused
Micka stvarno je tri puta puno,da je dva jos i nekako,al sta da se radi...Navijamo da se uskoro pojavi nesto bolje i lakse.Jel deca budu dobra dok te nema?

poljubac za sve!

: Vajman - 25. oktobar 2012 0:58:34(UTC)
Iccy i ja imam iste simptome kao i ti.zapusen nos,glasa nemam,sve me lomi.a nikako ne smem da se sad razbolim.sto kazu:nemam vremena da se razbolim.kljukam se vitaminima,ferveksima supicama medom......miona opet slini i kaslje.sve imitira i upija ko sundjer.imace danas sam se malo rastuzila posto mi je jako dobra drugatica saznala da joj sin ima autizam.mali ima 3 godine.bice to sve ok,ja sam nepopravljivi optimista al sam se ipak malko rastuzila.
Mi smo zavrsili sa izbijanjem sve 4 cetvorke.hvala bogu.Miona po ceo dan slusa hor kolibri.obozava ih.
Ja sam malo bolje tj nemam vremena kad da se skenjavam.
Ljubim vas sve.

: alhemicarka - 24. oktobar 2012 23:14:12(UTC)
Dobro vece!
Kako ste, mamike?
Kod nas vladaju virusi. Lale ide na inhalaciju opet, tj. veceras je bila zadnja. Manje kaslje. F je opet odlozena operacija krajnika, jer jos uvek slini.
Bas me nervira ovo vreme i magla.
Micka, sto kaze Sanja, dobro ti dodje ovaj ovaj posao dok ne nadjes drugi. Nadam se da bakutaner nije mrgud. I ja mislim da je rano za logopeda.
Iccy , brzo ozdravite.
Kod mene na poslu haos. Pokvario se terminal za kartice i telefon. Knjigovodja u bolnici. Nema ko da ispravlja moje krive drineuzid .
Sanjas, dobro da je prosla temp. Lepo se provedite na svadbici.
Veco, bas mi je bilo drago kad sam procitala da volis da me citas poljubac . Pocastvovana sam icon_smile . i ja volim da citam tvoje postove i jako si mi draga.
Angelina, i ja sam mislila da S nece kivi. Ocekivala sam smesnu reakciju na kiselost, ali me je iznenadio.
Bokac, bas je simpaticna reakcija klinaca na crnog bebca icon_smile . Mi imamo ovde u komsiluku crnkinju koja se udala za naseg. Imaju cerkicu. Kad prolaze ulicom, svi bulje u njihicon_rolleyes . Bas su slatki. Sto se tice jos jedne bebice, samo napred. Znate sta vam je ciniti icon_lol .
Pahuljice, kako ste vi?
Ljubim vas sve pomenute i nepomenute poljubac poljubac poljubac poljubac

: Micka&Nidza - 24. oktobar 2012 22:01:11(UTC)
Cao samo na kratko....

Sanjas bitno da je makiju bolje!!! i lepo se provedite na svadbi!!!
Posao mi nije mnogo daleko od kuce, mozda kilometar. Mene u stvari nervira sto je to 3x dnevno. taman nesto pocne kuci da radim, ili se zaigram sa decom, dodje vreme za posao....

Icyy ja bih ti se preporucila da smo blize...:lol; salim se naravno! ja sam peglanje davno batalila. Kad izvadim ves iz masine lepo ga slozim u korpu pre nego sto ga okacim na zicu da se susi. kad ga skupljam, odmah ga slazem tako da nema potrebe da se pegla.
supeer sto je Jakovu spala temp. jos tebi da bude bolje....

: Iccy - 24. oktobar 2012 20:20:13(UTC)
Jos nesto,
moze li neko da mi preporuci neku zenu za peglanje? Neophodna mi je pomoc!

: Iccy - 24. oktobar 2012 20:18:29(UTC)
Cao, drustvance!
Ovaj forum opet zeza galamdzija
Jakovu je spala temperatura, a pokupio je virus u vrticu.
Ja sam jos bez glasa, zapusen nos, kasalj, bas me nervira, ali valjda ce i meni to uskoro proci.
Danas sam bila na intrvjuu za master, a bez glasa ruganje mozete misliti ruganje ruganje ruganje
Samo bih spavala spavam spavam spavam
Hajde poljubac poljubac poljubac vas sve, laku noc!

: sanjas - 24. oktobar 2012 15:55:20(UTC)
Ehheejjj!Gde ste mame?

Micka bitno da zaradis koji dinar,a dok ne ispadne nesto bolje,posluzice i ovo.Jel ti daleko od kuce?

Mi se lecimo,Maki je bolje,nema temp vec dva dana,pije sirupe,inhalira se i do subote ce biti kao nov,a onda sledi zeljno iscekivana svadba.icon_smile
Aki je dobro.

: Micka&Nidza - 23. oktobar 2012 11:59:43(UTC)
Nastavak... razmisljala sam da vodim Stefija i kod logopeda ali mi je sestra da je to dzabe ako on ne saradjuje (ako nece da prica). jedino da mu provere sluh i tako jos po nesto. Moja sestra je vodila njenog sina jer on nije lepo pricao, negde sa 4 godine pa posto nije hteo da saradjuje, odveli su ga ponovo sa 5 godina.... rekla mi je da sacekam da napuni 3 pa onda da zakazem.....

: Micka&Nidza - 23. oktobar 2012 11:54:49(UTC)
Cao drustvo!!!!!

Evo da otkucam koji redic....

Icyy ljbi Jakova da temp.sto pre prodje!!!! Od cega je temp?

Sanjas znaci sa AB na drugi AB to kao da su ubski doktori.....

Nije tajna sta radim samo mi je malo bzvz.
Pazim neku baku koja je u sustini zdrava i sve moze sama sem da ide u kupatilo, tako da je ja vodim. Spremam joj 3 obroka dnevno zato i idem 3x.
Plata je 12000 a ako radim 3 vikenda mesecno onda je 14000 dinara.....
Za sad imam samo jedan radni vikend....

MM je bio za vikend ali posto sam ja radila to mi dodje kao da nije bio jer je vikend proleteo....Mislim da nece jos dugo biti odsutan, najduze do kraja sledece nedelje jer im 31.10 istice ugovor na 3 meseca.....posle cemo da vidimo li ce im produziti ili nastavljaju na prolece....

Sofija i Stefi su dobro, sad u petak vodim Stefija kod pulmologa i tako.....

: sanjas - 22. oktobar 2012 18:37:35(UTC)
Evo i mene na brzinu,nemam snage za duze.Radim,ali sam nesto malaksala,da li sto sam dobila ili je nesto drugo,ko ce ga znati..
Bokac steta sto nisi mogla da budes tamo,ali tm je obavio to u ime svih vas.Lepa je ideja o bebi,a najbolje da poradite na tome,kad ti budes spremna.
Micka bas te dugo nema..napisi nam sta radis,ako nije tajna.
Iccy od cega Jakov ima temp?Jel grlo u pitanju ili nesto drugo?

Marko je u petak prestao da pije AB,u subotu je poceo da kaslje.Juce ujutru je dobio temp.Opet ima upalu grla i kaslje jako puno.Sad je dobio pancef.
Aki je dobro.

poljubac za sve!

: Iccy - 22. oktobar 2012 14:45:21(UTC)
Cao drustvance!
Na brzaka da kucam dok se J igra
Proslavili smo slavu i rodjendancic. Prava katastrofa! Pred dolazak II grupe gostiju J je dobio temperaturu 39,7, ja sam prethodnog dana ostala bez glasa, uzasni bolovi u grlu i kasalj. Provod, ne moze bolje! Evo, vec III dan se borimo.
Inace smo lepo raspolozeni. bravo
Sve vas pozdravljam i poljubac poljubac poljubac

: angelina1 - 21. oktobar 2012 22:21:08(UTC)
cao zene,
ja sam se ulienila.onaj period kocenja foruma me izbacio iz ritma.
ujutru idemo na kontrolu ,ove nedelje nije P bio u vrticu,valjda je pokupio virus stomacni mada je povratio dva puta u utorak ,a pba puta se zakasljao.tako da sam ja sigurna da je bio iziritiran kasljom ali ajde.....ujutru ce biti pregledan pa cemo vidjeti.
Bokac dragazagrljaj mnogo sam se obradovala sto si se javila.lijepo je sto je tvoj muz dao pomen.mogu misliti kako ti je ali drzi se.za planiranje beb bravo...
zao mi je sto ste polupali auto ali najbitnije je da ste dobro sce ostalo ce se popraviri i srediti...
Micka razumijem te za posao,vjerovatno ti vrijeme isklizne.ali muz ti je bio sad tu ,pa je vikend bio lijeppoljubac
Sanjas super da je Aki ozdravio zagrljaj
Al bravo za Salera koji hoce kici ,Pavle je postao bas probirljiv.poceo je da birka i necka se .kivi sigurno nece ,a ni citruse...
Bebi nece biti lako da zaboravis ,i vjerujem da ces jos imari napade bijesa prema tm ali mislim da je to normalno.samo moras se truditi da to polako suzbijas i fokusiraa se na lijepe stvari,a tm mora da te istrpi ,jer ipak si mu presla preko velike greske i ne moze da ocekuje da samo tako sve nestane.ali trudi se da idete dalje i ljubi decicu...
Vaj draga. adam se da vise nisi bzv. a M bravo za igranje i pjevanje ,tako i treba cesela da bude uvijek.
vecopoljubac evo kritika je urodila plodom ,pokrenula sam se.cmok
dragana i ostale poljubqc

: Bokac - 21. oktobar 2012 5:38:42(UTC)
Zdravo zenske. Znam da sve u ovo vreme vec spavate, i ja bih trebala ali....
Samo da vam javim da je spomenik postavljen i osvestan i danas je mm sa popom i kumovim ocem dao godisnjicu andjelcicu.
Jeste malo i skromno ali kad ja nisam mogla da budem tamo bilo nam je zaista glupo da zovemo ikoga drugog. Ja sam se danas nekako isterala iz kuce i sa L i M provela pristojan dan napolju. Svratili smo do komsinice, starije crnkinje i u gostima joj je bila cerka sa dvomesecnom bebom. Cerka joj je plela one njihove sitne kikice i beba se probudila. Ja sam ga podigla cak i nahranila. Ne mogu vam recima opisati koliko je malac sladak. Bukvalno kao da je cokoladom premazan a kosica u minijaturnim loknicama. A moja princezica je u vise navrata pokusala da ga izvuce iz mojih ruku dok je Luka od odusevljenja trcao po dnevnoj sobi i samo dolazio da ga pomazi po nozi i pobegne. Bas mi je prijalo da se izvucem iz kuce jer ne znam da li bih uspela da se suzdrzim ispred dece. E sad o noci ko me pita... Tek je krenula za nas...

Bebironce zainteresovala sam se sta se to desilo kod tebe i ostala sam bez teksta. Ali na kraju ti se divim na odluci, ja ne znam sta bih uradila ne smem ni da mislim o tome.

Iskreno mi je drago sto vas vidim u ovolikom broju da ste se zadrzale i stvarno imam jak osecaj kao da vas sve licno poznajem. A i meni je cudno sto nam se Djiki samo izgubila bas bi bilo lepo da nam se vrati sa veeeelikim referatom koji bi trebalo da pocne od male guze pa na dalje ;)

Inace kupili smo masku Spajdermena Luki i sad imamo novog clana porodice umesto Luke. Jedino sto munije dozvoljeno da u maski spava i ide napolje...

Moram da vam kazem ideju mm-a o resenju nasih finansijskih problema.... Mm je jedno vece sa posla dosao razdragan sa idejom da bi mi u stvari trebalo da napravimo jos jednu bebu. Kaze on-u cemu se slazem- da svi mi jurimo sto vise da zaradimo i ustedimo ali u sustini su deca jedino bitna. E sad kod nas nije bas tako lako za novo bebce zbog Stefana. Ali imamo svakako tu ideju negde na umu i ne u skorije vreme - ovo na kraju je moj stav :)

Necu vas komentarisati jer mozete samo misliti u kakvom sam stanju a ne sumnjam da mozete da pretpostavite po konfuznom postu i skakanju sa teme na temu...
Za sad pozdrav i mnooooogo ste mi nedostajale i nemogu vam opisati koliko mi znacite. Cudo je ovaj internet...

: Micka&Nidza - 20. oktobar 2012 21:03:46(UTC)
Fuffff
Kako sam se ja ulenjila...doomed
Sto kaze Al ubi me ovo setkanje 3x dnevno do posla i nazad. Ovaj vikend radim, mm veceras dolazi.
Prvi deo plate sam primila prosle subote i otisao je odmah (6ooo) 2000 sam dala mm da ponese za trosak u Jagodinu, kupila deliji pelene, nesto malo za klopu i puce plata....Samo sam je prosledila....

Citala sam sve redom ali sam sve zaboravila.....
Bokac drago mi je sto si uspela da nam se javis.
Dusa malena, andjeo nas mali.... kad pre prodje godinu dana... samo kad pomislim na vas suze mi podju.
Sto se tice udesa bitno da vama nije nista, da ste zivi i zdravi sve ostalo je manje vazno....

Sanjas,Bebi,Iccy,Vaj,Angelina,Veco,Dragana,Ustipak,Jasmince,Al i sve koje nisam navela, sve vas puno ljubim....

Od ovog sto ja zovem posao ne stizem nista. Malo sa decom setam,igram se i zacas dodje vreme da se vratim na posao... sledeci put kad se budem javljala pisacu vam sta radim....

Nemojte mi zameriti sto nisam sve komentarisala....zagrljaj zagrljaj za sve!!!!

: sanjas - 20. oktobar 2012 7:54:57(UTC)
Bokac i ja se slazem da je najvaznije da ste vi dobro,a steta ce se nadoknaditi.Verujem da ti je mnogo tesko sto neces moci otici na godisnjicu,ali isto tako verujem da ces otici prvom prilikom.Kao sto si svaki dan i cas sa njim u mislima tako ces biti i tada...Budi jaka i dalje zbog ostalih dvoje malisana!zagrljaj
Al bravo za kivi,ja jos nisam probala Aleksi,mada sam skoro 100% ubudjenja da nece hteti.Nije hteo mandarinu,a tek kivi...ali videcemo.icon_smile Marko ne jede kivi.
Bebi,Al ti je sve lepo napisala tako da ja ne bih tu nista dodavala ni menjala.
Sto se tice tvog imuniteta,sto ne uzmes ecomer?Ne znam jel si ranije probala?
Dobro je da je Laletu bolje,nadam se da ce se srediti sve i da necete morati na intervenciju.

Mm je juce vodio Akija na kontrolu i sve je ok.Nema vise upale,ostaje jedino da ispijemo AB do kraja.
Ja danas radim ceo dan,posto sledecu subotu idemo u svadbu,pa da odradim.

poljubac za sve!

: drdraganadimitrov - 19. oktobar 2012 21:56:48(UTC)
I evo mene opet,M sam uspavala,pa da malo vidim sta ima kod vas.
Veco,i mene nekad mrzi da kucam,a nekad pocnem,opsirno i veliki posta,aonda mi neka smizla sve obrise, i ja odustanem.
Poz svima.

: drdraganadimitrov - 19. oktobar 2012 21:34:58(UTC)
Cao mame,mi smo u Nisu uposeti mojima.
Male spavaju, M gleda crtani na kompu,pa da vam se javnem.
Bebi,da ne ponavljam,ali ko sto rekose cure,kad si oprostila,moras da se potrudis i da zaboravis,jer zbog tvoja dva zlata vredi to.
Bokac,drago mi je da ste prosli nepovredjeni i to je najbitnije,materijalno cete nadoknaditi kad tad,a za godisnjicu Stefanovu, on ce biti u vasimmislima bez obzira gde da si.
Al,ljubimo vas.
M me zove.
Poz

: Veca81 - 19. oktobar 2012 21:04:27(UTC)
pozdrav drage drugarice,
mi vas kao i uvek pratimo sa telefona,ali smo ugklavnom lenji i zauzeti za pisanje.
Danas sam bila slobodna,isla sam sa vukom kod dr na vakcinaciju.

Bokac,drago mi je da si se javila,kao sto su druge mame rekle bitno je da ste svi dobro,ovo materijalno
ce se nadoknaditi nekako. mislimo puno na vaszagrljaj zagrljaj zagrljaj

Vaj,ljubac za veselu snajku,dusa mala razigrana.

Al bas mi je drao sto sam videla i tvoja dva duga posta,bas volim da te citam,
i v voli kivi,ali se jako ojede od njega.ljubi nam f i s.

Iccy,kad je vuk krenuo u vrtic mi smo imali samo dve nedelje vremena za navikavanje,
tad mi pedagog rece da oni,bez obzira na ponasanje deteta,posebno kod jednogodisnjaka
jako sporo pristupaju sa navikavanjem jer samatraju da su to velike promene za njih.

Bebi,podrska za vaszagrljaj zagrljaj zagrljaj

Angelinaaa,pisi nam malo!!!!

e a jel se secate djiki???? gde li je ta nestala

ljubac svimaaaaa

: Jasmina Babic - 19. oktobar 2012 15:46:40(UTC)
E da Bebi,
upravo sam to htela da ti kazem. ako si vec odlucila da oprostis i da ostanete zajedno, onda nema smisla vracati film stalnounazad. Okreni drugi list i krenite iz pocetka. Imate zbog koga, hvala Bogu. Sigurna sam da sve moze bitii bolje nego pre, mada sigurno treba dosta vremena da s epovrato poverenje. Pokusaj da se ne svadjate jer ste to vec raspravili i ostavili to iza sebe. Nemoj sad praviti gore nego sto jeste, ubedjena sam da mu je doslo iz du... u glavu, pa nemoj odmagati.

Ljubim te!

: alhemicarka - 19. oktobar 2012 14:00:29(UTC)
Pahuljice, draga, izvini sto vas nisam pomenula u poslednjem postu cvecko . I L ima nizak hgb., ali se ja mnogo ne nerviram, jer ce to da sredi kad budu poceli raznovrsnije da se hrane. Samo razdvoji namirnice bogate Fe od mleka i mlecnih proizvoda, jer sprecavaju apsorpciju istog. Inace vitamin C pomaze usvajanje, pa forsiraj citruse.
Lale je ovih dana probao kivi i jako mu se dopada bravo . Nocas je jako kasljao i opet je prepun slajma. Ne znam da li ga vodim kod drhmm . nema temp. F se sredio stomak. Danas nije isao u vrtic.

Bebi, ti moras da raskrstis sa sobom. Ako si oprostila, nemoj muciti sebe i njega. Glavu gore! Okreces novi list. Nemoj se osecati kao gubitnik sto si oprostila. Prastanje je vrlina i ti si zato veliki covek. On je verovatno naucio lekciju. Skoro sam procitala da prevara moze biti lek za vezu koliko god to delovalo suludo. Kad vam se vec to desilo, nadam se da ce tako biti kod vas. Osmeh na lice i iznenadi ga nekom romanticnom vecerom i krenite iz pocetka. Navijamo za vas!

Vaj, M je pravi veseljak. I ti , zeno, nemoj da si smusena bez razloga. Zivot je jedan. Imas predivnu malu porodicu. Uzivaj u zivotu zvezda .

Stvarno nema Kobrice. Javi se, zeno!

Odoh sad da radim.

: bebironce - 19. oktobar 2012 12:46:41(UTC)
e moje mame.iskucala post 3 km i nestadeuzid
Evo na brzaka sta se kod nas zbilo.Laleta smo vodili prekjuce i dala nam acidi borici i didermal da mazemo na kozicu jer je jako uska pa za 4 nedelje na kontrolu da vidi jel se opustila kozica ili da recne.nadam se da ce da se opusti jer je i ovaj pregled prevristao,ne znam sta bi bilo tek onda.Sad je situacija dobra i jutros mi je dozvolio da mu diram puzu i da namazemo bez problema,sto znaci da mu je bolje.Juce isli na svadbu kod komsike i bilo nam lepo.Sa mm situacija onako.trudim se da sve bude kao pre,ali nekako ne uspevam jer povremeno iz mene prasne bes i vrate mi se poruke koje sam iscitala pa se onda posvadjamo.sve bude super i u sekundi se promeni,pa se i on nadje zbunjen sta bi jer je pre minut sve bilo ok.ne znam sta da radim i kako samu sebe da pobedim jer me sve to pritiska.Nisam pametna zaista.Mislim da mi je od stresa opao i imunitet pa
nikako da se zalecim a posao se samo gomila.sto kucni poslovi,sto moj posao za koji moram da budem u formi i da me bar nista ne boli.ma uzas stvarno.tako se ja vrtim u krug i u krug i u krug......recite dal sam ja to pocela da ludim ili potpuno ne znam sta radim.zbunjena sam sama sobomicon_neutral

: Vajman - 19. oktobar 2012 0:49:33(UTC)
Drage moje evo i mene.Citala sam vas ali nisam bila raspolozena da pisem.miona je trk danas krenula ponovo u vrtic.imala je pocetak bronhitisa al je uspela da pregur to bez AB i samo uz inhaliranje isoiranje nosA I nekog sirupa za iskSljavanje.dr je.slusala svali dan.sad je dobro.zubi jok rastu.izbile su sve 4 cetvorke hvala bogu.brblja po ceo dan.kupila sam joj cd od decijeg hora kolibri i odusevljena je.samo bi igrala i pevala.
Ja sam i dalje sve nesto bzv.naidje valjda takav period.veliki pozdrav z Sve!
Al javi kako je F?
Angelina veliki poljubac za pace.
Bokac divno sto si se javila.dobro je da je sa vama sve ok.
Gde je kobrica?
Iccy ni meni nije jasno zbpg cega ostaje do 11:30 ako vec ne pravi problem.meni m. ostaje do tri.
Veliki pozdrav za sve ostale mamice drdraganu,bebironce......

: alhemicarka - 18. oktobar 2012 15:23:15(UTC)
Dobar dan!
Moram prvo izraziti radost sto nam se Bokac opet prikljucila bravo zvezda zagrljaj poljubac !
Ovih dana sam slabo aktivna na forumu. Danju nemam vremena, a uvece mi se jako spava.
Bokac, sto rekose mamike, samo da ste vi dobro. Sigurno da nije svejedno jer je auto unisten, ali steta ce se nadoknaditi. I ja sam se setila ovih dana da ce uskoro godisnjica od Stefanovog odlaska icon_cry . Ako ne mozete otici na grob, pomoli se za njega. Tvoje misli ce stici do njega na nebo, kao sto stizu i svakog trenutka. I ja cu se pomoliti. Ne znam prosto da li te ovim recima tesim, ili cinim da ti bude jos teze. Neki ljudima je lakse da predju na drugu temu, a i hoce mozda da ti skrenu misli. Ugavnom znas da smo mi tu za tebe, pa pisi sta ti je na srcu. Ljubi L & M.

Iccy, ja gledah na Dnevniku u vezi kontrola na 3 god. Digla se frka i ispostavilo se da to nije tacno i da, ako neku zenu vrate da se obrate nekom za zastitu gradjana, kome vecneznam . Najgore je sto su ovi u DZ skroz neobavesteni. To je prosto neverovatno, ali, nazalost normalno u nasoj zemlji.

Bebi, ovih dana i F treba da operise 3.krajnik. Jutros nam pedijatar nije dao odobrenje, jer kasljeicon_rolleyes . Oko 13h zove me vaspitacica, kaze ukakio se na spavanju doomed . U vrticu vlada stomacni virus. Baka je otisla po njega. Sad moram da sacuvam bebca. Bebi, kad te dr zbune to nije normalno, da izvines, Dragana icon_smile . I ja mislim da potrazis jos neko misljenje.
Nadam se da ce se srediti to sa kozicom sto bezbolnije po njega. Grlimo vas zagrljaj

Ushtipak, ja nisam produzavala bolovanje, pa neznam . Inace, nemoj da se plasis. Meni to uopste ne deluje kao da nesto posebno kasni. Moj Lale sa skoro 15 mes ne hoda samostalno. Samo kad ga neko vodi. F nije sedeo do 9 meseci stabilno i puzao je kao ranjenik. Nemoj da se plasis, ali iskoristi to za komisiju icon_mrgreen .

Sanjas, zao mi je sto je Aki bolestan. Sad je sezona tih bolestina. Kako je doslo, tako ce proci. Grlimo i vas.

Jasmina, bas mi je simapaticno sto ste zatvorili lokal icon_lol pijanci . Bas lepo za tu humanitarnu akciju. Jadna decica bez roditelja icon_sad . Pa ja ovako velika cesto trazim utehu kod roditelja, a kako je tek njimaicon_sad .
Micka, ti vise provedes na putu za posao, nego na poslu. Sigurno ti je to cimanje, ali nesto mora da se radi.
Angelina, Vaj, Veco, Draganapoljubac poljubac poljubac
Zao mi je sto se Tirina ne javlja, Ancicvele, Ljuca...

: Jasmina Babic - 18. oktobar 2012 12:42:42(UTC)
Bokac draga,

Drago mi je sto si ponovo sa nama i nadam se da ces biti cesce. ne poznajemo se, ali bila sam uz vas i pratila sta se desava i nadala se najboljem. Na zalost, nije bilo tako. Ne mogu da verujem da je vec prosla godina. Budi jaka, zagrli Luku i Marinu jako, jako. Iz njih izvir sva sreca ovog sveta i snaga i energija koja ce te pokretati za ceo zivot. Stefan ce zauvek biti u srcu i tu prazninu ti niko i nikad nece moci nadoknaditi, ali ne smes joj se predati, pomoci nema, moras gledati napred. Za kola, sta da ti kazem, najvaznije je da niko nije povredjen, a finansije ce se vec nekako srediti. Ako ne mozes da odes tamo, organizuj sebi nesto tu u vasem mestu, prosetaj sa decom do crkve npr, odvedi ih u park, bilo sta u cemu ce oni uzivati, da ti brze prodje vreme i da gledas njihove osmehe. A suze (znam da ih mora biti) ostavi za noc! Ljubim te draga i sve najbole zelim od srca!

: Iccy - 18. oktobar 2012 11:02:24(UTC)
Dobro jutro mame!

Bokac, mnogo mi je drago da si se javila! Znam da je steta velika i zao mi je sto ne mozete ici na godisnjicu, ipak, dobro je da vama nista ne fali. Znam da ova uteha traje samo 5 min. nakon udesa i dok ne ztvrdite stanje, ali mozda bi ipak trebalo da bude...
Vec godinu dana! Vreme leti. Iako vas nikada nisam videla i realno upoznala, sve ovo vreme i dogadjanja su mi jako tesko pali, tesko mi je i sada kada se setim, uvek mi krenu suze, ne mogu ni zamisliti kako je tebi. Ali drzi se, ako nista drugo zbog Marine i Luke moras biti jaka i gurati dalje. Na srcu ce ti vecito ostati ta rana, ali vremenom ces nauciti da zivis sa njom. Preporucila bih ti da procitas Malog princa. Mozda si vec citala, ali nikada nije na odmet podsetiti se. Iako nema ni 30 str. veoma je poucna, sigurno ces se naci u njoj i mozda malo promenis ugao gledanja.
Zelim ti od srca sve najbolje zagrljaj zagrljaj zagrljaj

A nas sve komplet napao virus, kako cemo pregurati sve ovo u ovakvom stanju - ne znam. Cajevi i lekovi su na max, ne bi li koliko toliko izgledali normalno icon_mrgreen
Odoh sada da se pakujem i pripremam

: Bokac - 17. oktobar 2012 22:56:24(UTC)
Zdravo stari drugari!!!
Mene baaas dugo nema ovde. Izvinjavamo se i cestitamo sve rodjendancice, zubice, prohodavanja, nose, diplomiranja, nove trudnoce, povratke na poslove a i pronalazenje novih i mnooogo toga...
Kod nas se svasta izdesavalo od kad nas nije bilo ovde a posebno od pre tri nedelje. Pa ukratko da vam prepricam nase putesestvije.
Mm je doktorirao u septembru i konacno je dosao i Stefancicev spomenik na red. Mi pametni roditelji potrpamo klince u nas auto ,star 9 meseci, i zapucamo od nas do Milwaukee-a. Put do tamo je prosao super kostao nas je samo 150$ za gorivo a tricavih 1600 km u jednom pravcu. Tamo nam je bilo super. Videli se sa prijateljima organizovali da nam naprave spomenik i postave pre godisnjice. Ali kod nas izgleda ne moze nikako da bude sve dobro i lepo. Pri povratku, na nekih 200-tinak kilometara juzno od Cikaga, ja sam vozila i resimo da kupimo kaficu pa da nastavimo. Na ukljucenju nazad na auto put ja prodjem kroz crveno (nisam uopste videla semafor) a lik koji je skretao u levo se toliko zaleteo, sa nekom malom mazdom, da nas je skucao u prednji deo auta. Uspeo je da nas prebaci preko susedne trake i trotoara na travu. Nas auto je totalno unisten a i njegov. Sad samo cekamo racune i neprijatne pregovore sa osiguranjima. Nas auto je bio na lizing tako da je osiguranje pokrilo trosak sudara banci a mi ostali bez auta. Do sad smo rentirali kola naravno o nasem trosku jer nismo znali da za samo 10 $ vise mesecno to bi naosiguranje pokrilo.
Sad su nam neki poznanici odavde pozajmili auto dok ne resimo sta ce biti i sta kupujemo.
O osecanjima necu sad ni da vam pisem da vas ne bih opterecivala ali samo zamislite kako mi je kad sad ne mozemo da priustimo da ja i deca idemo na godisnjicu koju smo organizovali za sledeci vikend. Mm ide sam a ja ne znam sta cu sa sobom i kako cu preziveti ovaji sledeci vikend. Zenske moje ne mogu da verujem da je vec prosla citava godina.

Marina hoda i pomalo trci, brblja osnovne reci i pokazuje sta hoce. Sa nosom smo samo za kakenje dobri. Luka je krenuo malo bolje da jede i trenira gimnastiku.

Ja sam naucila da sijem step cebad i vec sam napravila Luki cebe i jastuk a Marini cebe. Sad pravim za mene i mma. Da mi nije tog sivenja mislim da bih definitivno izludela. Mm ovi roditelji nam definitivno ne dolaze a sa mojima se cujem jednom u dve tri nedelje. Uopste vise nisam raspolozena da slusam kako je skupo uvoditi vodu u vikendici i renovirati kuhinju u kojoj je moja mama nakon svega mesec dana napravila poplavu. A ja kad se pozalim za nespavanje i kako je meni tesko svi mi samo kazu jao pa sta da radis imas ovo dvoje i njima se posveti i menjaju se teme.
Uf ipak vas udavih.
Evo obecavam vam da cu biti ovde cesce, naravno i forum treba da radi...

: drdraganadimitrov - 17. oktobar 2012 22:34:56(UTC)
Cao mame,kako ste?
Cure sam uspavala,jos slinave i kasljaju,ali je bolje.Danas se igrale i Danica ugrizla Milicu za dupence, haos su, falimi jedan par ruku i nogu da za njima ide.
Sanjas,nadam se da Aki bolje.
Bebi,javi kako je Laki.Ljubi malog decka.
Iccy,srecan prvi rodjendan po drugi put:-). Razumem te potpuno, mi smo zato pravili mali rodjendan i pozvali samo decu,a par dana pre toga kod mojih isto pozvali samo decu iz ulice sa kojima se igraju, inace bi mi rodjendani bili ko svadba, bez 100 gostiju ne bi prosli, a morali bi da slavimo negde na pola puta:-).
Bokac,vidim da si tu. Javi se, mislim na tebe. Odavno te nema. Znam da ti ovaj mesec posebno tesko pada, tu smo za sve sto ti treba. Ljubi Luku i princezicu Marinu.
Poz svim mamama i klincima.

: Iccy - 17. oktobar 2012 13:29:10(UTC)
Cao drustvo!

Bebi, sta reci zagrljaj
Jasmina, kako je to lepo, potpuno podrzavam takve dogadjaje bravo
Mi u subotu slavimo slavu i po II put rodjendan, nezgodno je sve organizovati u 2 grada, pa smo se odlucili na ovako nesto, valjda ce biti ok. Ovog puta je sve organizovano na daljinu, ali bar idemo dan ranije da sve lepo pripremimo.
J jos slinavi, i ne znam vise dokle ce to trajati doomed u vrticu i dalje ostaje do 11.30 galamdzija lepo ja kazem mm da ce on ovako do skole galamdzija pa koliko im tek treba za decu koja placu i odbijaju da idu u vrtic, kad on koji rado ide vec 3 nedelje se 'navikava'! galamdzija galamdzija galamdzija

: Jasmina Babic - 17. oktobar 2012 12:28:54(UTC)
Jaooj Bebi, uvek nesto. Javi nam se kad dodjete od dr, nadam se da cete brzo resiti. iccy, torte su bile super (nije sto sam ja pravila, nego ljudi kazu, a i pojele su se prilicno. Pravila sam bingo, kinder i ludlab (visnje, rum i cokolada). Nisam imala da ponesem na psoao u ponedeljak, tako da znam da su super icon_lol
Kod nas je veselo.
Sinoc smo imali zurkuuu i bas smo se lepo proveli! Svi vrtici u gradu (njih 7) organizovali su zajednicku humanitarnu predstavu za nezbrinutu decu. Ulaz se "napalcivao" slatkisima i/ili igrackama, odecom i sl, a prodavali su i decije radove za istu "cenu". Sve sto se skupilo bice donirano deci u domu za nezbrinutu decu. Deca koja su ucestvovala su dobila po mali paketic (smoki, euroblok mali i zvakicu). Bili su preslatki, igrali, pevali, recitovali, ma milina jedna. Markova grupa je pripremila koreografiju uz pesmu "Dunje ranke", pa kao folklor igrali (u kolu, pa decaci cucnu i tapsu, devojcice se vrte, medeni su bili). Obukli smo ih farmerke i bele kosulje a vaspitacice su im obezbedile crne prslucice, a za devojcice crne kecelje kao izvezene da lice na nosnje. Onda smo sreli prijatelje ciji decak ide u drugi vrtic i Marko ga je bas pozeleo pa smo otisli u igraonicu i bili do fajronta (do 21:00), zezali se posle mm i ja od kad nismo zatvorili neki lokal pijanci popili pice, pojeli picu, ispricali se. Deca bila dobra, odusevili se i oni, umorili se i brzo zaspali. Ma uzivancija! Jutros se Maja budi i kaze "peljava deca idemo tamo" icon_lol
Inace, spremamo se za rodjendan kod rodjaka u subotu, sledece subote krstimo kumicu Lanu, imamo babinje kod drugih kumova, milinabravo

Odoh sad da radim nesto! Ljubim vas!

: bebironce - 17. oktobar 2012 11:28:47(UTC)
Dobro jutro mame.kod nas uvek zivo i uvek novi problemi.Nocas se Lale probudio i plakao drzeci se za pelenu.ja onako bunovna uzmem i presvucem ga,ali je on i dalje negodovao.ja mu dam mleko i nastavimo sa spavanjem oboje.jutros kad se probudio imam sta i da vidim.upaljena mu puza i ono belo sto je imao sa obe strane ispod kozice(pisala sam pre par meseci) se sa jedne strane toliko uvecalo i boli ga.jadnicak se gega po kuci.sad u pola 5 imamo zakazano kod decijeg hirurga.nadam se da cemo resiti problem i da nece biti previse bolno za Lakija.da li daju neku anesteziju?dusa me boli da ga gledam kako se muci?ufff ne pustaju nas problemiicon_sad

: sanjas - 17. oktobar 2012 8:01:39(UTC)
Uf Bebio bas te je sve spopadalo...icon_sad Zelim ti brz oporavak.A sto se tice Duce najbolje ako mozete da cujete i trece misljenje,pa da vidi jel stvarno alarmantno ili ne.Sto se tice Laleta,ti ga razumes i njemu je to ocigledno dovoljno.I moja mama kaze da moj brat nije pricao nista dfo dve godine,a posle nisu mogli od njega da dodju do reci.icon_smile
Iccy procitala sam clanak.Ne znam ni sta bih rekla,jer je dobro poznata stvar da ovde nista nije normalno...
Ustipak ne znam kako ide ta procedura oko produzenja porodiljskog.Valjda ce se javiti neka mama koja je upucena.U svakom slucaju zelim da produzenje uspe.

Aki mi ima upalu grla i uva.Od ponedeljka se borimo sa temp koja je 39,spadne do 38 i nece dalje.Od juce pije antibiotik,pa ocekujemo pad temp,dok pocne dejstvo,a nadam se da ce to biti danas.Inace,sreca u svemu tome sto nije preterano nervozan.Pre je bio gori zdrav,nego sad kad je bolestan,srecom popravio se.(pu pu).icon_wink

: Iccy - 16. oktobar 2012 14:24:34(UTC)
Cao!

Jasmina, torte su super! Verujem da su i ukusne, a jos ako je neka i cokoladna icon_mrgreen uh, krenu mi voda na usta icon_mrgreen

Bebi, bas mi je zao zbog svega, ali ti si jaka i na daj se, sve ce proci, pa i taj otok zagrljaj

Ushtipak, ja sam nedavno produzila bolovanje. Na osnovu izvestaja fizijatra iz Sokobanjske i otpusne liste iz porodilista. Dete nisu gledali, tj. nisu radili nikakav pregled, bio nam je u rukama. E sad, cula sam da su u nekim DZ malo nezgodni, mi smo na Vozdovcu i bili su ok, mada nam je nasa doktorica rekla da se bas i nisu pretrgli sa 2 meseca, ali dobro, znaci mi i toliko, taman da se navikne na vrtic.

Danas smo malo nervozni, malo vreme, a malo 3 zubica koja rastu istovremeno - donje cetvorke i trojka, pa mukica... Jos smo se otimali oko zvecke, pa je pao i dobro udario glavom u regal poguzi moja greska, bas mi je krivo.

Ljubim vas sve poljubac poljubac poljubac

P.S. Gore sam stavila clanak o gin. pregledima na 3 godine! Strasno!

: Ushtipak - 16. oktobar 2012 10:54:51(UTC)
smajli
Zdravo svima i izvinite na upadu!
Imam jedno pitanje koje se tice produzavanja porodiljskog, ali ne bih ga stavljala na tu temu jer je forum malo neaktivan, osim ovih nasih "caskanja" icon_mrgreen Pretpostavljam da medju vama ima mama koje su produzavale porodiljsko pa mi mogu dati neki savet koji ce koristiti i drugim mamama na temi "Bebe od 6 meseci do godinu dana", mozete i tamo da nam napisete, bile bismo zahvalne. Ja idem sutra u Sokobanjsku, moj decak ima 8 i po meseci, sedi, ali nestabilno, kleci i klati se napred nazad, ali ne puzi, odnosno puzi samo na stomaku i uopste, sve sto bebe rade, on malo kasni - oko dva meseca. Inace je energican, zivahan, zna neke reci, lepo jede, spava itd. E sad ja sam nasla nesto o tim komisijama i znam da treba dijagnoza od fizijatra i otprilike kad treba da predam zahtev i to je to. Cula sam da je na Savskom vencu stroga komisija, a ja tamo treba da idem.
Molim mame koje su vec produzavale da napisu nesto o tome i dopune ovo sto sam ja nasla. Molim i da mi kazete kako da se postavim na toj kontroli kod lekara, da li da pominjem da radim u dva grada i da ne znam kako cu sa detetom koje jos i ne sedi stabilno? ili je sasvim dovoljno sto je bebac realno malo usporen? Inace imamo zakazano kod dr Arezine.
Hvala vam puno unapred i puno zaljubljen zagrljaj zaljubljen zagrljaj za svu decurlijicu!

: bebironce - 16. oktobar 2012 9:03:44(UTC)
Pozdrav zenske...
Ako uspem da iskucam neki red na brzinu.klinci kod sveki,mm radi,a ja bolujem.prosli vikend mi je izasla afta u ustima i od nje se sve upalilo toliko da sam u subotu morala kod dr jer mi je oteklo pola lica,zlezde kod uva,ispod brade.dobila 6 injekcija.juce isla kod orl da mi pogleda i uvo jer me je i ono bolelo i tako.sve u svemu bolujem vec nekoliko dana.Laza je konacno poceo malo bolje da jede,inace nije hteo nista u usta da stavi.samo je vrteo glavom i drzao stisnuta usta.izludela sam od brige.kupala mu i onaj sirup apetito,ali je on toliko odvratan da je to strasno,a jos se pije i velika kolicina 15ml.ako je neko koristio nek kaze kako da mu uvalim bar pola da popije?sipala sam u sokic,ali mu je miris mnoooogo jak.Jos uvek slabo prica i sve pokazuje prstom.ne mogu da verujem da nam se blizi i drugi rodj.ova godina mi se bas sjurila na brzaka.Duca mi je u Lazinom uzrastu pricao mnogo vise reci,a Lale jok.ja ga sve razumem i njemo je to dovoljno.znam sta hoce i kad mi kaze mm.sve odgovara sa mm.i kad nesto pita kaze mm?Bas mi je vise naporno jer bi bilo lepo kad bi znao da objasni sta hoce.ja ga razumem,ali samo ja.obicno ostali ne znaju o cemu ,,prica,,
Duca mi je bio spreman za operaciju krajnika.isli i dr koja ga je operisala prosle godine je rekla da se malo zaleci pa da operisemo sva tri.posle ned dana dosli na kontrolu,nju menjao neki kolega i rekao da je situacija alarmantna jer mu je sve zapuseno.poceo je slabije i da cuje i bas prica unjkavo.dao nam neku terapiju i rekao da dodjemo sledece nedelje kad se nasa dr vrati da zakazemo operaciju.mi otisli,a ona nas zena iskulirala.kao,nije toliko lose,pa ovo,pa ono.na kraju nam dala kapi tipa marisola da stavljamo u nos i da dodjemo za dva meseca.ja sam poludela.ned dana pre toga,situacija alarmantna,a sad sve ok iako on i dalje ima problema nocu.nisam vise pametna sta da radim.dal da idem kod nekog drugog dr ili da je poslusam.tako se ponela kao da je htela da nas otkaci.ma samo neki stresovi,bas sam umorna od svega.nesto mi jos i menzis kasni,kao juce dobila al mi sad prestalo,muce me pomalo i grudi.bas me sve lomi.juce me orl dr kod koje sam bila pita jel znam zbog cega mi izlaze afte.ja kazem da od pada imuniteta,a ona meni pocne da se smeje u lice kako ne moze od toga nego od kisele salate.ja joj kazem da nije tacno,a ona meni kako ja valjda znam bolje od nje doktorke.doslo mi da je pitam u kojoj vecernjoj skoli je zavrsila medicinu.svasta ima majke mi.moram da idem,evo mi dosao Laza pa mi sedi u krilu i stalno pritiska neka slova.ljubim vas sve i kuckam posle nastavak.....

: pahuljica - 15. oktobar 2012 17:28:40(UTC)
Evo mene na brzinu! Danas smo bili na kontroli, Ena ima 11kg i 82cm, trebalo je da primi vakcinu ali nije. Ks nije dobra, hgb je 98 pa je dobila Legofer da pije mesec dana uz maksimalnu korekciju ishrane (meso i zumanac svakodnevno, zeleno povrce...) pa na kontrolni boc.
Starija seka je ok,trebalo bi i ona da ponovi kks, a to je moja nocna mora. Ona toliko drami da se i ja pripremam za taj dan.
Moram da bezim, cmok.

: Jasmina Babic - 15. oktobar 2012 12:48:21(UTC)
Dobar dan! Hvala svima na cestitkama i lepim zeljama. proslavili smo rodjendanka, bilo je jako lepo, mada je kisa padala pa deca nisu mogla napolje, ali su zauzvrat babi jednu sobu demolirali i bili zadovoljni icon_lol Malo smo umorni ali bitno da je sve proslo u najboljem redu. Dobili smo lepe poklone pa cak i zimsku jaknu i cizme, iste boje, ljubicaste, od dve razlicite osobe koje se jedva poznaju, a kao da su se dogovarale, isti stil, i boja, tako da ce nam mackica biti ko medic na snegu. jedva cekam!

A vama sto ste mislili na nas, evo tortice (slike su prilicno lose jer ja nisam mogla slikati pa onda ko je dohvatio aparat taj je i slikao) ali dovoljno da vidite atmosferu i mog pomagaca u kuhinji! Ljubim vas sve!

: sanjas - 15. oktobar 2012 8:05:36(UTC)
Dobro jutro,evo mene na brzinu!
Citala sam ovih dana,ali mi se nije kuckalo.icon_wink
Bebi dobro je da stvari dolaze na svoje zbog dece,ali verujem da ti nije lako..poljubac zagrljaj
Micka nadam se da cete biti ok i da nece preci u astmu.
Dunja bicikl je prelep!bravo Viki ce se oduseviti!
Dragana znam kako izgleda to kad se zahteva da samo mama nesto uradi.icon_lol
I meni je Aleksa poceo da se buni za kolica,ali ja ga malo pustim da seta,pa ga opet vratim i tako u krug.
Al,decko se razmazio,sad ga moras vracati u "normalu".icon_wink

Moji decaci su u subotu spavala kod mojih,mm i ja imali vikend za sebe,bas nam je bilo lepo.Kao mladenci.icon_lol zaljubljen zvezda Juce predvece otisli po njih,od danas svi na svoje polozaje.icon_smile Maki vrtic,mi posao,Aki sa bakom.Veceras Maki ima skolicu sporta.

poljubac

: drdraganadimitrov - 13. oktobar 2012 22:53:21(UTC)
Cao cure!
Al,momak se bas razmazio kodbake ideke,
Angelina,ma jedva ih uguram u kolica,ti P mozes da uzmes neku biciklicu,jer se vecina dece rado voze.M ih obozava,ali njih su dve tj tri a tribicikliceda guram ne mogu,a sve zele da ih bas JA vozim, a ne mm, ili neko dtugi.
Dunja,biciklica je divna,nadam seda ce Vikici da se dopadne.
Bebi, samo polako, pregurace te to.Kad si vec presla preko svega,tebi cebiti najteze,ali zbog tvojih momaka sve vredi,inace videla sam vas naFB i medeni su, a cini mi se da L jako lici na tebe.
Iccy,ja ne procitah clanak,tako da nisam u toku,kad procitam komentarisacu.
Inace,Danicami je bolesna ima laringitis,a ove dve slinave i samo senadam da ce natome da ostane,sve smounekom vanrednom stanju,kad im cistim nosice smo mi vicu bezi,bezi bezi. Maludilo.
Ljubimo vas sve

: Iccy - 13. oktobar 2012 18:30:55(UTC)
Jeste li videle ovo?
http://www.blic.rs/Vesti...amo-jednom-u-tri-godine
buljavko buljavko buljavko

: angelina1 - 13. oktobar 2012 12:45:44(UTC)
hej drugarice,
kod nas kisa. ,samo smo P i ja malo setali .sad spava a ja koristim priliku da malo kuckam,mm na poslu imaju radnu subotu.i mi smo poceli da se grijemo na radijator i klimu dok ne krene grijanje.
AL Sale se malo razmazio ,baka i deda mu ugadjali pa sad zanovetazagrljaj nadam se da ce. posao dobro ici.
JAsmina torte su bas lijepe.i meni je MIki najljepsi.
Dunja bicikl je bas lijep,da se lijo vozi u njemuzaljubljen
Bebi super da polako sredjujes stvari u kuci .pisi nam.poljubac
Micka nadam se da nece preci u astmu ,i da ce te inhalacije brzo prestati.a za nosu ne brini svi skini pelene pa ce i on.
dragana cini mi se da si rekla da nece u kolica i moj P i zadnje vrijeme zakera a nama do parka ima nekih 15min pjeske sto bi znacilo sa njim jedno sat vremena ,nadam se da ce ga to proci jer meni jer ne znam kako cemo se snaci bez kolica.
sve vaspoljubac pozzz

: alhemicarka - 12. oktobar 2012 15:47:08(UTC)
Hej, lepe moje, kako ste?
Kod nas nista novo. Lale je dosao od sveki pre nekoliko dana i totalno se promenio, tj. poceo je da izvoljeva icon_rolleyes . Zna onomatopeju zivotinja, najvise voli da tuara po kuhinji, a tamo su plocice, pa sedne. Onda ga odnesem, pa place...
Mi smo poceli da se grejemo, ali na klimu jos dok nije mnogo hladno.
Dunja, bicikl je presladak!
Jasmina, i mi se pridruzujemo cestitkama! zagrljaj Torte su divne. Meni se najvise dopada Miki maus icon_smile .
Dragana, pitala si kako firma. Pa eto nekako guramo. Videcemo kako cemo prezimeti.

Odoh da zatvorim radnju. Sad treba da vozim 35km do kuce i to me jaaako nervira. Komentarisem vas kasnije.

Ljubac svima!

: dunja26 - 12. oktobar 2012 13:40:28(UTC)
Poz za bebi velikiiiiii poljubac

A evo ga i nas prvi pravi bicikl, nasla sam sliku na net-u, ja sam odusevljena i ne znam kako cu uspeti do 1. da sakrivam tajnu sok
http://www.decijibicikli...8Dka-12/kupinica-12.html

: bebironce - 12. oktobar 2012 11:04:22(UTC)
Samo da mahnem na brzinu posto zurim do banke.Ovo je prvi put da mi se otvorio forumbravo
Kod nas svasta novo,ali kuckam kad budem stigla sve detaljno.sto se tice mog problema,mi smo kod kuce i stvari se polako sredjuju,ali zaista polako.ja se trudim da posvetim svo vreme deci i da mi tako prolaze dani.Mm se trudi ali meni moje srce ne dozvoljava da tek tako predjem preko svega.jos je tu i nepoverenje.nije lako,ali bi mi bilo teze da sam i decu uvukla u sve,napravila haos u porodici i familiji.najvise bi patila moja deca a to je,slozicete se,najgora nocna mora za svaku majku.moram da idem,a danas obecavam,kuckacu sve i komentarisacu sve.hvala vam puno sto mislite na menezagrljaj

: dunja26 - 12. oktobar 2012 9:11:41(UTC)
Srecan rodjendanko Maji a i svima kojima sam propustila da cestitam, neka su nam decica ziva i zdrava sto godina

Tu sam prijo, samo nikako da se ustosim sa ovim forumom, kad ja hocu on ne radi a kad ne mogu on radi

Mi smo po starom, malecka je u vrticu, ja pijuckam kaficu pa idem maleckoj da kupim poklon za rodjendan
Dobice cura biciklu, o tome masta vec mesecima, neka vezba po stanu a na prolece ce vec biti pravi maher
Uopste mi ne treba sad taj izdatak ali dogovorih nesto sa sveki da ona da jedan cek a ja cu jednu ratu u kesu pa cu sledeci mesec da joj dam pare za cek
Juce sam u vrticu ostavila 2 hiljade, te radni list,pa za casopis neki 800din i jos rata za skolski pribor
Milsim sta je previse, previse je...a gde je rata za septembar, nisam jutros ni gledala dal je dosla, zazmurila sam kad sam prolazila pored mesta gde ubacuju uplatnice icon_lol

Dragana, pa tvoje devojcice su vec velike icon_eek
Sad sam povirila na tvoj ticker
Boze,boze kako leti vreme

: drdraganadimitrov - 11. oktobar 2012 22:21:16(UTC)
Zdravo drugarice!
Majce,srecan ti rodjendan, da si nam ziva i zdrava, uvek vesela i nasmejana i da te mama tata i bata slusaju.
Jasmina,torte su prelepe, lepo proslavite rodjus, oa se javi sa utiscima.
Sve vas pozdravljamo,odoh na tusiranje pa u krevet.

: Micka&Nidza - 11. oktobar 2012 21:28:25(UTC)
Ugrabih malo vremena da vam se javim....

nisam citala sta ste pisale, samo sam preletela.

Jasmina srecan vam drugi rodjendan cvecko ljubi nam puno drugaricu!!! batine torte su mnogo lepe, mogu misliti koliko su ukusne mmmm

secam se da me Al pitala sta se desava sa nosom... trenutno nista. malo smo 'oladili. vratili smo se u pelenu na neko vreme pa cemo opet poceti sa navikavanjem na nosu.

inace danas smo zavrsili sa inhalacijama, od subote kaslje, ja ga odvela popodne kod dr, kad on kaze bronhitis. srecom pa je bio kako dr rece "blag" oblik. prosli smo sa inhalacijama pulmicort-om. 25. idemo kod decijeg pulmologa. dr se malo plasi da to ne preraste u astmu jer se cesto ponavljaju inhalacije u zadnje vreme....

Sta je a Bebi?

Veco,Iccy,Angelina,Sanjas,Kicun,Al,dragana, i sve mame koje nisam navela, ljubim vas puno puno!!!

Prijo i Kristy gde ste vas dve? javite se ponekad....

: Iccy - 11. oktobar 2012 18:11:27(UTC)
Cao, jutros sam napisala poruku ali je forum ponovo pao i sve je nestalo.
Ne mogu se ponavljati, samo Jasmini cestitam cerkin rodjendancic i zelim joj sve najlepse, mnogo osmeha i zdravlja! zagrljaj

: Jasmina Babic - 11. oktobar 2012 15:39:04(UTC)
Hvala drage na cestitkama!

Evo tortica sa batinog rodjendana, posto Majien jo snisu gotove, slavimo u subotu! Posluzite se ;)

: angelina1 - 11. oktobar 2012 10:19:27(UTC)
forum konacno radi,
Jasmina srecan rodjendan Maji o od nas....djeca su ti preslatka ...
Al svaka cast sto Sale ostaje kod sveki....super...
Dragana i nas muce zubi joj balavi kao slavina....a sto je nervozan ,uzas...
Micka super za posao.....
kod nas je bas zahladilo....a jos ne griju,uzas...odoh da kuvam i radim po kuci..cmok

: Veca81 - 11. oktobar 2012 9:39:10(UTC)
Drugarice,
Ovaj forum danima zeza,a i ja sam tanka sa vremenom.
Kod nas haos sa zubima,imamo dve trojke i sve cetvorke i nocima ne spavamo.

Jakove srecan ti rodjendan,sve najbolje drugar!!!!(sa zakasnjenjem)

Jasmina i Maji zelimo secan rodjendan!!!!

Micka,super za posao. Koliko-toliko,bilo sta samo da se izadje iz
kuce!!!

Drugarice sve vas puno ljubimoooo

: Jasmina Babic - 10. oktobar 2012 11:31:40(UTC)
Hvala Dragana puno poljubac

Mi smo krenuli sa pripremama za rodjendan, goste smo pozvali, a sa tortamais lanisima krecem veceras, pa sta bude bravo Pripremila sma sav materijal, pa verujem da cu stici. U petak necu raditi i nekako jedva cekam, mada smo nedavno imali Markov rodjendan, Majinom se opet bas bas radujem. Inace nam je postala odjednom, preko noci velika. Sve prica, svadja se, galami, a kad se ja napravim kao da palcem sto ej takva, trci da me zagrli i kaze "ljoljii" Pozeli mm i onda kad dodje samo trci za njim po kuci i vice "mooooj tajo, mooj" naucili smo pesmicu divan dan i kako se duva svecica, a sinoc uzela nekog plisanog zeku i peva mu "zeko zeko zekane, mekane, use ep, eeep" (zeko zeko zekane, sape su ti mekane, duge usi, kratak rep, aoj zeko sto si nam lep), pa je Marko ispravlja, ma haos su. Odoh sad da radim malo pa cu kuckati posle!

: drdraganadimitrov - 9. oktobar 2012 22:51:02(UTC)
Jasmina,slike su vam prelepe i bas ste porasli.
Klinci su ko secerleme. Veliki poljubac

: drdraganadimitrov - 9. oktobar 2012 22:49:49(UTC)
Cao mame, kako ste?
Mi smo dobro,po malo slinavimo, gornja dvojka nam probija i kod jedne i kod druge. Po kuci hodamo i trcimo,a napolju u kolica necemo ni za zivu glavu, pa se vodamo.
Milica je dobro, ne slusa i sve hoce sama, pa je u komp zaglavila disk(sama je htela da pusti nodija),uz stepenice sama silazi i penje se, pa ja samo sto srcku ne dozivim(ona se sama penje i silazi od 20 meseci,ali uvek ima oored nje neko odrastao,ali zadnjih par meseci ode sama gore ili sama sidje za tren i onda jurcamo i za njom).
Micka,bitno da kaplje.
Al,bravo za Laleta i ostajanje kod bake. Moje nece ni na donji sprat kod babe,a mm i ja da spavamo na kornji,a kamo li na duze u goste.
aaspavam vestica Inace,ja jos nisam dobila,ali me stomak nesto muci zadnjih dana, pa ce verovatno vestica da me konacno poseti. A tako mi je lepo bez nje.
Poz svima.
a

: Micka&Nidza - 9. oktobar 2012 20:34:27(UTC)
Cao drugari.... javljamo se na kratko da nas ne zaboravite. Posao i nije neki a ni plata nije nesto posebno.

Idem 3x dnevno po sat vremena pa zbog toga nikako da stignem da otkucam koji red vise....

Saky neka ti je Nadja ziva,zdrava i srecna 10000 godina!!!! kako su je braca prihvatila?

Ostale mame ljubim vas puno pa se kuckamo!!!

: Jasmina Babic - 9. oktobar 2012 12:07:18(UTC)
Da vidite jesmo porastili,... treca i cetvrta slika je tarasa sa koje je pao

: Jasmina Babic - 9. oktobar 2012 10:45:38(UTC)
Dobar dan, konacno da mogu pisati!

cestitam sve rodjendane, i naravno Micki posao! Pisala sam vam dozivljaje s mora, sad je sve ok, jos ima crveni oziljak na bradi ali stada se radi, procice. inace, pokupio je i neke gljivice od macke isto u Grckoj pa sa di to mazemo (na stomaku crveni pecat velicine mog nokta) niej strasno ali je gnjavaza tri puta dnevno mazemo. maja nam je dobro, pripremamo rodjendanka u subotu, pravimo tri torte Doru, Nodija i Kitty. Sve prica, sve zna, ali pelene nismo skinuli i cucu ne da niza zivu glavu. Zdravi smo, sve je po starom kod nas!

Puno pozdrava svima nadam se da sad nece biti prekida icon_lol

: Iccy - 8. oktobar 2012 20:01:23(UTC)
Saky, cestitam od srca! Nek vam je ziva i zdrava 100 godina! zagrljaj zagrljaj zagrljaj

Vaj, zelim vam brz oporavak i cuvajte se zagrljaj poljubac nosic da brzo prodje poljubac

Svima saljem mnogo poljubac poljubac poljubac

: Saky - 8. oktobar 2012 15:18:21(UTC)
Drage moje,
hvala sto mislite na mene.Nikako nisam uspevala da udjem na forum sa tel. iz bolnice i javim se (na fb sam prenosila porodjaj uzivo icon_lol ).Napisala sam svoje iskustvo na III tromesecju.Kao sto je napisala Sanjas Nadja nam je stigla 25.9 u 17:20,teska 4000gr i 55cm duga.Pukao mi je vodenjak 4 dana pre termina a ja bila ubedjena da cu preneti jedno 15 dana icon_lol
Uklapamo se pokalo,momci su lepo prihvatili seku,Mimi me iznenadio,desi se ponekad da trazi da ga uzmem bas kad nju dojim ali sve u svemu ja sam prezadovoljna kako je odreagovao.Jos malo pa se nece ni secati perioda kad je bio sam.To je prednost male razlike.Nadja siki,imam mleka,malo smo se mucile sa zuticom,jos je po malo zuta,suncamo se na terasi icon_cool Za sad je dobra,lepo spavka,nocu imamo dva kratka podoja bez budjenja samo da tako i ostane i na konju sam icon_smile

Mimi mi je bas poraso dok sam bila u bolnici,poceo je po malo da prica,nisu to vise po dva slova,ima dosta reci koje izgovara cele i sklapa proste recenice tipa:Mama Mimi mo-mama mimi je mokar icon_smile ili tata kuci-tata je kuci,beba pa-beba place.Jos uvek se nismo resili pelena,svaki put prijavi kad se upiski ili ukaki i odmah donosi cistu pelenu ali nece na nosu.Ja mu svaki put kad prijavi da se ukakio/upiskio kazem da donese nosu.Trenutno stvarno nemam vremena da se posvetim skidanju pelena tako da cemo odloziti za koji mesec a mozda i sam bude trazio da skine.Kupicu mu adapter za solju pa da probamo i to.Sa jelom nekad zeza nekad super jede,uostalom kao i sva deca.Dok sam bila u bolnici nikako nista nije hteo da jede.

Ljubim sve drugare i drugarice i njihove mamice..kad proradi ovo cudo od foruma i mi se malo uklopimo(citaj dodjemo sebi) eto na ponovo na temi.Ako mi verujete uvece popadamo s nogu,zaspim jos u 21-22 a svako vece planiram da se komplet sredim al me krevet povuce icon_smile

Veliki pozdrav od nas poljubac poljubac poljubac

: Vajman - 8. oktobar 2012 11:38:20(UTC)
Cao drage moje,evo i mene.
Nisam mogla d audjem na forum a posle sam bila nesto bzv.naidje takav period.
Miona je super u vrticu.mukici raste 5 zuba u isto vreme.sve 4 cetvorke i ona zakasnela dvojka.poludeh od njene nervoze.balavljenja i kenjkanja.bas mi je zao.vidim da je muci.jos uvek kaslje.vec tri nedelje i curi joj nos.al kazu da je to od vrtica.inace na sve to jufe padne direktno na nos i tako kren da joj lipti krv iz nosa da mi nije bilo dobro.pretrnula sam.uh........
Cujemo se kasnije.sve vas ouno pozdravljam.

: Iccy - 7. oktobar 2012 13:34:38(UTC)
Samo na brzaka da kucam
J se malo prehladio, kijavica i kasluckanje, ali vec prolazi...
Prohodao je i juce smo mu kupili cipelice, bas je smesan do sada je bio bos i jako mu je cudno ovako, sav je zbunjen ruganje
U vrticu je dobar, polako produzavamo vreme. Sada ga mm vodi, ja sam nadrljala sa zglobovima icon_sad

Hajde, drustvo, aktivirajte se malo, forum ponovo radi!

Pozzz svima poljubac poljubac poljubac poljubac poljubac

: sanjas - 7. oktobar 2012 8:29:08(UTC)
Micka bravo za posao!Bas mi je drago,nadam se da si zadovoljna!Pisi kad uhvatis vremena!Jel ste ostavili pelene?
Al super sto je L ostao,treba da se navikava!Ma Marko je lenj,on bi radije sedeo nego da trci,zato mu se ne ide.icon_wink Probacemo ovaj mesec pa ako ostane bas nezainteresovan necemo ga forsirati.
Inace,vi izgleda niste cule,ali Saky se porodila 25.09.-rodila je Nadju i sve je dobro proslo.Bebica je preslatka.zaljubljen
Dragana i kod nas je uvece svezije,ali jos ne mora da se lozi.A juce preko dana je temp bila 31C.leto

Kod nas standardno,radimo,skitamo i tako u krug.Danas mi dolaze dve drugarice,nismo se videle pola godine,pa ce biti pricaonica . icon_smile

poljubac

: drdraganadimitrov - 6. oktobar 2012 22:30:09(UTC)
Zaboravih Micki da cestitam zaposlenje! Nadam se da je za stalno i da ti odgovaraju uslovi i plata! Pozdravi klince i uzivajte u trosenju para.

: drdraganadimitrov - 6. oktobar 2012 22:27:06(UTC)
kako ste natusiranje m cure? Moje se uspavale, a ja malo na kom patusiranje i da lrgnem.
Danas smo cure vodili do grada i bas su uzivali na toboganima. Inace je ovde hladno, uvece lozimo i vec cure spavaju u vrecama.
Al,kako firma?
Angelina,Veco, Vaj bas super sto klinci vole vrtic!
Ljubimo sve drugare.
Poz

: alhemicarka - 4. oktobar 2012 15:42:16(UTC)
Izgleda da su poravili forum. Od juce radi icon_rolleyes .

Lale je ostao proslog vikenda kod moje sveki i jos uvek je tamo. Kaze da je super. Nije poremetio svoj red, a izgleda ce tamo konacno da prohoda. Srce moje, bas mi nedostaje zaljubljen . F govori da mu bata ne nedostaje i da moze da ostane tamo.
Dragana respekt za nosu. Ja sam L samo jednom stavila i plakao je kao kisa. Stvarno bi bilo bzvz da ih das u vrtic, pa da ih ne vidjas skoro.
Iccy, super za vrtic. A to za platu mi nije bas jasno, ali teraj do kraja da isteras svoje. Sa nekim ljudima moras bezobrazno da bi dobila sta ti pripada. Propustila sam da cestitam Jakovu rodjendan, pa evo sa veeeelikm zakasnjenjem ga ljubim i zelim mu puno zdravlja i bezbrizno detinjstvo poljubac .
Angelina, lepo sto se drugara dopada u vrticu. Jesi li ti pocela da radis? Skroz sam ispala iz tokova.
Vaj, sta ima kod vas. Ljubi Mionicu.
Sanjas, ako se M ne ide na sportic, podrzavam da ga ne vodis. Mada tako i moj F prica da mu se ne ide kad se spremamo,a posle treninga pita kad idemo ponovo. Mozda da probate neki drugi sport, mada je mali izbor sa 4 god.
Micka, kako ste vi? Nosaicon_mrgreen ?
Saky, ima li sta novo?
Bebi kakva je situacija kod vas? Nisam dosad komentarisala tm, ali moram ti reci. Muz ti je velika kukavica i pi*da. Kako je mogao da ponizi tako svoju decu i tebe?! Secam se da si pisala kako na moru nije hteo deci da postavi sator. Zapostaviti decu je nesto najgore. Uh...
Veco, kako nam je Vuk? Kakvo je vreme gore?
Bas mi nedostaje Bokac.

: Micka&Nidza - 4. oktobar 2012 15:20:03(UTC)
cao drustvo... samo brzo da vam mahnem.. forum nije radio nekoliko dana, pa je meni posle pao sistem na kompu....
u medjuvremenu sam pocela i da radim pa nikako da da stignem da kucnem neki red....

Sta nam je sa Saky?

javicu se sutra ako stignem.... sad je i mm tu.

: sanjas - 4. oktobar 2012 8:29:00(UTC)
Evo i mene konacno!Koliko vidim vi ste i uspele nekako da se ulogujete,a ja nikako dve nedelje!icon_evil Svaki dan pokusam,a ono nista.

Iccy srecan rodjendan malom decaku,a tebi diplomski!Drago mi je da ste se lepo proveli na moru.
Bebi drago mi je da su te njegovi zastitili i stali na tvoju stranu.To je bas lepo.A sto se tice tm,mislim da bi bilo dobro da ga je navatao muz od te njegove ljubavnice.icon_surprised Jel ikako komunicirate?Svaka ti cast za odluku da ostanes tu,ali i ja mislim da je tako najbolje zbog dece.Nisu oni zasluzili da idu tamo-vamo.poljubac
Dragana bravo za devojcice i nosu.Moj Aki je poceo da prijavljuje ponekad kad se ukaki,zna za cega sluzi nosa,ali jos nije zainteresovan da je koristi.icon_wink
Jasmina mogu misliti kako vas je Marko prestravio,dobro je da se sve dobro zavrsilo.klanjam
Kobrice mislim da je stvarno bezveze da svoj negativan stav o vrticu prenosis na svoje dete.Ti si isla u vrtic pre 20+godina i sigurno da su se stvari promenile od tada.Dete treba da ide u vrtic,da bude sa svojim vrsnjacima,da se socijalizuje.To je jako vazno.

Ja sad razmisljam sta se kod nas desavalo od kad sam kuckala poslednji put...
Aki sve vise prica,spavanje je kao sto je bilo,stalno bi da bude napolju.
Makiju je zarasla peta,ide u vrtic,dobar je.Krenuo je u skolicu sporta,isao dva puta i juce kad sam ga odvela nije hteo da ostane-bole ga noge.Posle ga ja pitam sto nije hteo da ostane-ne svidja mu se sto ima puno dece,on samo hoce da se igra sa njegovim drugarima,on je mislio da ide samo dva puta,ne vise....Videcemo jos u subotu,pa ako i dalje bude isto misljenje,necemo ga voditi na silu,mada bi mm i ja jako voleli da ide,jer je to bas lepa fizicka aktivnost--3 puta nedeljno.
Ja se polako spremam za svadbu(27.10.).Bila sam u utorak da kupim haljinu i jako mi se svidja.Bice slike posle svadbe na fb,pa cete videti.smajli

: drdraganadimitrov - 3. oktobar 2012 22:30:11(UTC)
Evo i nas! Kako ste nam? Kod nassve po starom, cure su zqhtevne, traze paznju i jos uvek sisaju. Milica ima razne fazice,nekad od nje u wc ne mogu da odem, a nekad je po ceo dan ne vidim igra se sa decom iz komsiluka.
Ja sam jos uvek na bolovanju pa smo kuci, ne idemo u vrtic, a ovde i ovako ne pistoji jaslena grupa vec idu deca od 3 god pa nadalje. Za kasnije cemo videti,ali ako ja ostanem da radim samo drugu smenu, onda necemo ici u vrtic jer ih tada ne bih vidjala ceo dan. oni ujutru u vrtic,a ja popodne na posao.
Saky,ima li sta novo?
Kad smo kod trudnica,Krissty,veliki poljubac za tebe,zelim ti laku i bezbriznu trudnocu, i porodjaj brz i lak,a pol koji ti i Dunja pozelite.
Poz za sve

: Iccy - 3. oktobar 2012 20:13:07(UTC)
Hej, devojke, pa gde ste?
Kod nas uobicajeno, navikavamo se na vrtic, za sada ne place, dobar je.
Hajde malo kucam
poljubac poljubac poljubac poljubac poljubac

: Iccy - 2. oktobar 2012 17:32:51(UTC)
Cao!
Ovo sa forumom je katastrofa!
Nama je danas bio 2. dan u vrticu, decko je bio dobar, ali videcemo kako ce biti kad bude tamo provodio citav dan neznam
Imam problem sa knjigovodjom i isplatom bolovanja, ona nikako ne prihvata da mi isplacuje minimalnu platu, kao sto je navedeno u resenju, vec samo 15.000 galamdzija galamdzija galamdzija Od samog pocetka je bio dogovor za minimum, ali ona je od tog minimuma uplacivala i regres i topli obrok! galamdzija a otkad sam na bolovanju, nastavila je da mi uplacuje taj umanjeni iznos i sada ratujemo i vise ne znam sta da radim galamdzija galamdzija galamdzija
Hajde da vas ne smaram... Odoh da perem kosu
poljubac poljubac poljubac poljubac poljubac

: angelina1 - 1. oktobar 2012 23:03:19(UTC)
ja tek sad uspjeh da se ulogujem na forum...
iccy srecan rodjendan sa zakasnjenjem i polazak u vrticpoljubac
dragana bravo za pelene ,super su curice...
jasmina bas strasno za taj nemili dogadjaj ,mogu msliti kako ti je bilo ,ipak dobro je da je proslo...
ovaj forum me bas iznervirao , danima pokusavam da udjem i nista ...mi smo u vrticu i dobro prihvata ,cak mi cini da voli da de.danas mi je sa vrtata mahnuo i kaze-caosmajli
eto sve vas ljubim. nadam se a ce forum poceti obo da radi

: Iccy - 28. septembar 2012 23:23:31(UTC)
Malo sam prelistala prethodna desavanja...
Kobrice, sa zakasnjenjem, srecan vam rodjendan, zelim vam sve najlepse! zagrljaj zagrljaj zagrljaj
Bebi, mnogo mi je zao zbog svega sto te je zadesilo, kakvu god odluku da doneses zagrljaj zagrljaj zagrljaj Mi smo izgleda, bile u blizini u Grckoj, i nas je ta kisa pogodila, ali mi smo ipak ostali i nismo pogresili, nakon toga vreme je bilo prelepo i bas smo uzivali.
Dragana zagrljaj zagrljaj zagrljaj

Hvala svima na cestitkama i na lepim zeljama poljubac

Drustvo, bas ste mi nedostajale, a ovaj forum vec danima ne radi i bas se oduzilo...
U ponedeljak krecemo na privikavanje, ne znam kako cu to podneti, mislim fizicki - 2 sprata spustanje J + kolica + sve neophodno, pa u vrticu na I sprat, pa sve to obrnuto doomed moja kolena jedva i mene drze, ko ce to preziveti hmm kad krene redovno, vodice ga tata, ali sada moram ja doomed
Dobila sam produzetak bolovanja za 2 meseca, taman dok se J navikne na vrtic.

Odoh sada da spavam bas sam umorna, sutra ponovo gosti...

: alhemicarka - 28. septembar 2012 23:10:52(UTC)
Orginalna poruka od: Vajman Idi na citiranu poruku
Deset dana nisam mogla da udjem na forum.poludela sam.odoh da vas citam.kod nas ima dosta toga novog ali pisacu kad vas sve iscitam.

I ja galamdzija ! Kuckam kad budemo dosli od sveki. Idemo za vikend.
Ljubimo vas sve

: Vajman - 28. septembar 2012 22:44:03(UTC)
Deset dana nisam mogla da udjem na forum.poludela sam.odoh da vas citam.kod nas ima dosta toga novog ali pisacu kad vas sve iscitam.

: drdraganadimitrov - 28. septembar 2012 22:42:26(UTC)
Aleluja zene! Forum radi,a ja nasla vreme da se javim.
Podmladak uspavan,ali svi smo slinavi. Curke su inace dobro hodaju,padaju,ustanu pa oped napred. Za razliku od M u tom uzrastu dosta pricaju. kad ih pitas kako se zovu kazu Duka ili Daka, zavisno koju pitas. i bas su smesne sa bebecim govorom. Danas mi Danica trazila grozdje i kaze daj dozje,oce dozje.
Vakcinu nismo jos primili,sve je nesto odlazemo,te rodjendan,pa vrucine,pa putovanje kod mojih pa sad prehlada i tako u krug. Inace Danica je naucila da piski i kaki u nosu,Duca nekad omane sa piskanjem,ali su se vec navikli na nosu tako da pampers koristimo samo nocu.
Iccy,srecan vam divan dan! Ljubi sad vec velikog momka. Videla sam slike na FB preslatki ste.
Bebi,zelim ti puno uspeha na takmicenju i da se odnosi sa tm srede sto pre. Odluku koju si donela pozdravljam jer treba imati dosta hrabrosti i zivaca da nastavis da se boris za taj brak,ali ako ti mislis da vredi onda napred. Sto se tice podrske koju imas od njegovih,to je lepo:-),ali samo od tebe zavisi kako ces da se postavis prema njemu.
Jasmina,drago mi je da ste uzivali na moru,izuzev tog nemilog dogadjaja. I sad kad se setim najezim se, tako da ne mogu ni da zamislim kako si se ti tada osecala,ali se nadam da je mali padobranac sada dobar. ljubni i njega i malu curu.
Saky,da li si jos 2 u 1? Ili je curica resila da vas upozna. Poz
BOKAC ima li te?Javi se!
Al,Angelina, Micka,Vaj i sve druge mame ljubimo vas,pozdravi za nase drugarcice,a mi kad nadjemo vreme obavezno zvirnemo da vidimokako ste nam!

: Iccy - 28. septembar 2012 21:47:10(UTC)
Cao, drustvo!
Nama je divan dan pa pijanci pijanci pijanci pijanci pijanci za sve!
Lepo smo proslavili, i sutra imamo goste. Jakov je odusevljen.

: dunja26 - 27. septembar 2012 18:37:08(UTC)
Ovaj forum nikad nece raditi kako treba ufff

Bebi, samo pametno i svakako da ne treba da ucinis nista ishitreno. Podrzavam tvoju odluku, a sto se tm-a tice, posle j... nema kajanja!

Sto se vrtica tice ja sam jedna od mama sa pozitivnim iskustvom, izmedju 2-3 vrtica odlucila sam se za onaj koji mi je najvise legao.
Najbolja odluka koju sam donela je da mala ide u vrtic.
Ne znam o kakvom je to mirisu rec, ali kod nas u vrticu je sve lepo i uredno, cisto i na svom mestu.
Nemam nikakvih zamerki.
Ako ste naleteli na neki ne bas najbolji vrtic, promenis ga i videces da moze bolje. A da ti dete ima iste uslove kao kod kuce, to je nemoguce.

Prijo, gde tm radi? Uopste ne mogu da ukapiram

: Micka&Nidza - 26. septembar 2012 13:11:32(UTC)
Cao, samo da vam mahnem....

Mm je tu koristimo lepo vreme za setnje i uzivanje....

Bebi zagrljaj ljubi decu i budi jaka.... svaka cast tvom deveru sto je stao na tvoju stranu!!!

Ostale mame puno poljubaca pa se kuckamo!!!

: kobrica - 26. septembar 2012 12:43:40(UTC)
ANITA, HVALA TI NA DETALJNOM OBJASNJENJU, CENIM TO I APSLOLUTNO SI U PRAVU I ICICE MOJE DETE U VRTIC, SAMO CU IZABRATI NAJBOLJI TJ. NAJBOLJU VASPITACICU! MISLIM DA JE TO U STVARI KLJUC! HVALA TI I ZA UTEHU ZBOG MOG VIKANJA!

Hvala VAM SVIMA! Ljubim vas puno i drzite mi se!!!! poljubac poljubac poljubac poljubac poljubac poljubac

ICCY, CESTITAMOOOOOOO!!!!!! poljubac poljubac poljubac

: Jasmina Babic - 26. septembar 2012 12:15:59(UTC)
Drage moje,

Evo mene posle mesec dana, kako vreme leti. Bila sam dve nedelje na odmoru, u stvari skoro tri, pa posle kad sam se vratila guzva na poslu, pa forum zeza, i nikako da se javim. Nema sanse sad da citam sve sta se desavalo, ali vidim da sam dosta propustaila. Bebi, ne znam sta se desilo,a li iz poslednjeg posta pretpostavljam da ej rec o prevari nekoj od strane tm. Iskreno da ti kazem, mislim da si ispravno postupila, zbog dece i kuce. Svaka cast! Najlakse je dici ruke od svega i otici, treba imati snage i hrabrosti da se uhvatis u kostac sa problemom i izboris. A moras zbog dece. Super sto imas podrsku njegovih to puno znaci, mnogo brakova je spasila bas takva podrska. Tu smo za sve sto ti treba, slobodno pisi. Trebace dosta da se stavri vrate u normalu ali sam sigurna da cete uspeti! A da je zasluzio kaznu, jeste!
Kod nas nema nekih novosti. Na odmoru je bilo bas lepo, bili smo dva dana kod rodjaka u Makedoniji, nismo se videli sa nekima od njih 20tak godina pa je bas bilo dirljivo i lepo, podsetili smo se nekih trenutaka iz mog detinjstva i tako. Deca su uzivala, naravno, svi su ih nosali i udovoljavali, ma haos opsti. Posel toga smo isli u Grcku na more, od 4-14.9. Bilo je super vreme, smestaj naplazi, sve ok ALI 7.9. moj pametni sin odluci da se popne na ogradu od tatase da dohavti neki avioncic koji s euplao u palmu. Sreca pa smo bil u prizemlju, ali opet visina oko 2m. Pametnjakovic mali se popeo na ogradu i puzao do te palme po ogradi (oko 1-1.5 duzine) i kad se protegao da dohvati avioncic, izgubio je ravnotezu i pao na betonsku stazu. Sve u svemu dobro smo prosli sad tek vidim, isli smo u 3-4 ordinacije da probamo da prodjemo bez usivanja jer ima strasne fobije i na srecu jedna dr nam omoguci da stavimo one flastercice umesto kopcica i da dodejmo sutradan pa da vidmo. Da mu antibiotik i bivacin sprej i na srecu pocelo je da zarasta i bez usivanja inace svi su predlagali 3-4 kopce. A on vristi, zacenjuje se, gusi se od straha, mi sa njim, maja se uznemirila, ludnica je bila. Preplakala sm celu noc od pomisli sta je sve moglo biti, da ej samo par cm nize preprezao bi vrat sebi, Bog ga sacuvao samo. I sve se desilo za minut bukvalno, mm je bios anjim an tarasi i okrenuo se da uzme novcanik i telefon sa stola jer smo posli u setnju, eto ti. Posel toga dva dana nije smeo na palzu ni da prica ni da se krevelji pa smo se ubijali svi da mu ugodimo da ne kmeza jer svaki put kad napravi grimasu flasteri popuste i rana se otvori. Sliek jos nisam skinula sa aparata ali postavicu i njih ovih dana. Ostalo je sve bilo savrseno, ali eto, mora uvek nesto da poremeti.
Sad je sve ok, na poslu smo oboje, deca po starom u vrticu i kod mame. Zdravi su, mada Maja malo balavi ali nista strasno. Vec je i ona velika devojcica, spremamo se za rodjendanka i tako. Pisacu cesce ovih dana ako forum ne bude zezao. Nedostajale ste mi, ljubim vas sve!

: angelina1 - 25. septembar 2012 22:15:01(UTC)
caos,
nesto vas nema ovih dana,mada forum bas zeza.Mi smo krenuli u vrtic i za sad tih sat vremena dobro prihvata...lijepo nam je vrijeme pa setamo i idemo u parkic...
iccy super za ljetovanje i bravooooo za diplomiranjezvezda
bebi zagrljaj zagrljaj zagrljaj nadam se da si malo bolje i da ces uspjeti u svemu a hoces jer si jaka zena....poljubac
ostale zagrljaj i javite se veco ,vaj ,micka ,grazia ,kobrice,al i sve ostale .....

: Iccy - 24. septembar 2012 20:53:18(UTC)
Cao, drustvance!

Ja samo na brzaka da vam se javnem, jos se nisam ni raspakovala, tek smo stigli. Nisam u toku sta se desavalo prethodnih dana, ali valjda cu uspeti sve da iscitam.

Na odmoru je bilo fino, uspela sam i da diplomiram, ali o svim detaljima drugom prilikom.

Cestitam svima rodjendancice i lepe stvari koje smo propustili ovih dana! zagrljaj zagrljaj zagrljaj

Svima mnogo poljubac poljubac poljubac poljubac poljubac

: bebironce - 24. septembar 2012 10:49:47(UTC)
Evo i mene.ovih dana nisam bila u stanju da kuckam ni da citam.njen muz se nije pojavio i na tu stranu su se stvari stisale.Mm je poceo da se oseca i ponasa slobodno kao da se nista nije desilo samo zato sto sam ja rekla da cemo ziveti zajedno zbog dece jer mi je D strasno pogodjen i jako je tuzan pa ne smem ni da pomislim sta bi bilo kad bi otisli od kuce.Juce me je isprovocirao toliko svojim komentarima da sam pukla skroz i rekla mu svasta.na kraju sam izasla iz sobe.Posle toga su ga zvali njegovi da popricaju sa njim.dozivela sam da je njegov brat stao mene da zastiti.Da su njegovi roditelji stali na moju stranu i rekli mu da mu je ovo poslednje sr...nje u ovoj kuci i da posle toga moze samo da leti na ulicu a da cemo deca i ja ostati i da ce nam oni uvek pomagati.Dozivela sam da cujem od njih kakvo misljenje imaju o meni kao zeni i majci i hvala im na tome.za sada je takva situacija.sto se nas dvoje tice,sve ce to ici jako tesko.ja sam se skoncentrisala na decu,kucu i na moju karijeru,jer je najlakse prenagliti i ostaviti sve,al ja ne mogu moju decu da vucaram svuda i da pravim haos.ne znam.mozda gresim,al nekako mi je za sada tako lakse.i meni i deci.hvala vam sto mislite na mene i sto ste mi podrskazagrljaj

: Saky - 23. septembar 2012 23:53:37(UTC)
Pozdrav svim drugarima!

Uleteh samo da vidim je li se Bebi javljala.Draga mislim na tebe i nadam se da se situacija popravlja.Ljubim te i grlim puno zagrljaj

: angelina1 - 22. septembar 2012 22:08:52(UTC)
joj danima nisam mogla da udjem na forum i ko zna da li ce otici ovaj post ali ajde....
kod nas sve po starom ...
u ponedeljak krecemo na privikavanje u vrtic...pa cemo vidjeti kako i sta ce biti...i nadam se da ce mu biti koliko toliko fino u vrticu....
svasta sam htjela da napisem ali sam toliko umorna da odoh da spavam...ljub i pozdrav

: Micka&Nidza - 21. septembar 2012 14:42:21(UTC)
Bebi saljem ti hiljadu zagrljaja....
Pa da, kao i svi roditelji, oni bi ipak da zastite svog sina a tvoj bol ma ko to primecuje.... joj poludela sam majke mi na ovo!!!!
Ma ko mu je bre kriv sto se petljao sa nekom matorkom pored tebe, predobre zene i za svaku pohvalu majke!!!!!
Ja bih njega sad tako slatko kadtedovatim ma preselo bi mu!!!! a to sto se kaje, i place ma.......... nije vredan tvog oprostaja!!!!

: bebironce - 21. septembar 2012 14:33:16(UTC)
Samo da se javim.situacija nije bas dobra.sad se umesao i njen muz koji ipak postoji,pa pretnje i sve sto uz to ide.on se kaje,place i moli ali kod mene je to jako tesko.povredio me je i ako verujete prozivljavam pakao svakog dana.sad su se ukucani skoncentrisali na to da ga zastite ukoliko se taj covek pojavi,i vise niko ne spominje zbog cega se sve to desava.moj bol niko ne vidi.pisacu vam kad se nesto promeni.hvala vam na podrsciicon_sad

: Micka&Nidza - 21. septembar 2012 13:31:47(UTC)
Cao... Saad sam uspavala Stefana, rucak se krcka...
Jutros bio deciji, pa sam castila sebe sisanjem...
Samo sam malo skratila krajeve ali sam ipak zadovoljna, jer mi se kosa momentalno "oporavila" frizerka mi rekla da imam jako lepu i kvalitetnu kosu, da nije toliko procvetala kao sto sam ja mislila, samo su se krajevi malo osusili...

Anita svaka cast na duzini posta...respekt i na svemu sto si u njemu rekla.....

: anita75love - 20. septembar 2012 16:42:56(UTC)
Kobrice, pokusaj da sto pre promenis svoj stav vezano za vrtic jer veruj mi na rec da je vrtic najbolji blagoslov izmisljen za decu!
Tvoj licni stav ne treba da ima mnogo znacaja jer je on licno tvoj, a ne tvog deteta plus i to sto je stecen prew dosta godina od kada se sve dosta promenilo!
Sad pazi-ima losih vaspitaca, lose dece, losih vrtica, nije sve idealno ali generalno pricam.....to bi bilo kao kada bi rekla da je najgora svar za zenu da ide na posao i da bi to trebalo ukinuti! Generalno uzev to je blagoslov-to sto zene mogu da rade, sto mogu da zaradjuju, itd, itb.....e, sada sto ima i `neidealnih`stvari vezano za posao je druga stvar........
Zasto to kazem ovo za vrtic-nema gore stvari za dete od odrastanja samo sa odraslima i iusljucivo uz skute roditelja-deca treba da budu sa svojim vrsnjacima, da se socijalizuju-veruj mi na rec da parkic i povremeni odlasci ili dolasci dece rodbine ili komsiluka nikako nisu dovoljni!
Seti se samo koliko ce stvari tvoje dete propustiti ako ne bude islo u vrtic....ne moze da se poredi to na sta bi licio recimo moj stariji sin da nije isao u vrtic u odnosu na sadasnje stanje....on bi bio jedno razmazeno, nesigurno, nesamostalno i previse vezano dete bez ijednog druga i zelje da ih ima!
Danas je on omiljeno dete u grupi, vecina drugova ga navodi kao najboljeg druga, svi ga zovu na rodjendane,.....on je vec za svoj cetvrti rodjendan imaio izrazenu svoju volju i svest o tome koga zeli da pozove na rodjendan-i ne dao mi bog da sam uradila drugacije!
Da ne pricam o tome koliko bi manje iskustava stekao, koliko manje znanja imao ali hajde da to zanemarimo mada je vazno.....znanje bi stekao, iskustvo takodje ali ipak znaci kada dete recimo ode prvi put na zimovanje sa 4 godine sa kolektivom i postane samostalno od roditelja u odnosu na recimo cetvrti razred osnovne skole-deca koja nisu isla u vrtic znaju i tada da placu i pokazuju znake preterane vezanosti za roditelje i krajnju nesamostalnost!
Nesigurnost i nesamostalnost nikako nisu dobre stvari!
Do sada je recimo imao 4 javna nastupa na bini....i ma kako da su ona prolazila (a bilo je svega od suza do krajnjeg ponosa jer je bio fenomenalan) mozes li zamisliti kako ce izgledati njegov nastup pred nekim audiotrijumom sa recimo 10 ili 15 godina u odnosu na to da do tada nikada nije nastupio-u ovom drugom slucaju doziveo bi strasan stres i tremu koju mozda nikad ne bi ni uspeo da prevazidje-sigurnost i ekstrovertnost su vazne stvari!
Da ne pricam o odvajanju tokom noci od mene, o ucenju nekih stvari koje ma koliko da sam ja obrazovana i posvecena jednostavno nisam svemoguca-jer ja dajem maksimum kao majka u svakom slucaju, vise od toga ne mogu i ne umem ali sama cinjenica da u zivotu mog deteta postoje i neke druge osobe koje tokodje daju svoj doprinos je cisti plus tome-vezanost za neke druge autoritete osim mog je uvek dobra i potrebna!
I samom detetu prosiruje vidike jer uvidja da roditelji a narocito majka nisu uslovono receno `bog i batina` pa se izbegava preterana vezanost za roditeljski autoritet, da osim njihovog pogleda istava postoje i neki drugaciji......odredjena doza kriticnosti na tu temu je uvek dobra (ja sam recimo sva ponosna kada recimo kazem nesto sto mi izleti npr u razgovoru sa nekim`jao bas sam ispala kreten` a moje dete koje to slusa odgovori `mama, nemoj to nikada da kazes, to je jako ruzno!`-a to je recimo stvar koju je naucio u vrticu......)
Ja kao roditelj vidim svoje dete u jednom potpuno drugom svetlu tamo u odnosu na ono koje znam kod kuce i to je veruj mi lepa informacija-saznanje da je moje dete snalazljivo, prilagodljivo i sposobno da se uklopi i u neke druge sisteme osim u moj `kucni` red! ........
naime deca imaju jedan vid ponasanja sa roditeljima i drugi sa `strancima` a oba su vid ucenja i prilagodjavanja-sto dete vise modela ima to ce u zivotu biti prilagodljivije i uspesnije!
Detetu uvek prija neka dnevna promena, da imasto vise razlicitih iskustava i dozivljaja tokom dana-da mu se zivot ne svodi samo an ustajanje, jelo i igru kod kuce i u parku ili dvoristu sa odraslima i tek ponekad sa nekim detetom, vec da ima i iskustvo oblacenja za vrtic, neke obaveze, odgovornosti-naime vrtic je i obaveza i sto pre detetu stvorimo osecaj da ono osim ciste zabave mora da ima i neku obavezu to bolje za njega i lakse ce mu one u zivotu pasti, slusanja drugih autoriteta osim roditeljkog, uklapanja u kolektiv dece sa svim njegovim pravilima sto dovodi razvijanja sasvim drugih i novih socijalnih vestina od one koju ima samo u roditeljskoj kuci-(pr. mog mladjeg deteta-borio se on za kasiku tokom jela sa jednom devojcicom koja je njegova najbolja drugarica, ona ga pri tome ujede za ruku, a on je u znak odmazde lupi po glavi....elem, ova prica se nadalje moze, treba i razvijala se u vaspitnom smislu o tome kako pristupiti ubuduce u vezi otimanja zeljenih predmeta odn.kako se sa tim nositi, kako resiti konflikt kada do njega dodje (ujed) i reakcija (udarac)-da li bas tako ili treba drugacije....itd itb....ovo je naime stvar koju su meni vaspitiacice ispricale ali i samo dete je to isto potvrdilo, i reklo za to da je ono udarilo svoju drugaricu posle ujeda, sto vaspitacice npr nisu ........da li mislis da bi to iskustvo ono imalo da je sedelo kod kuce i da li je bas bolje da ovo nije dozivelo zato jer bi sedeo kod kuce, da ne ide u vrtic i onda mu niko ne bi otimao kasike i ujedao ga kada mu on istu ne da a on ne bi morao nikoga da udara? I sta mislis da li je bolje da metode resavanja konfliktnih situacija pocne da uci mnogo pre drugog rodjendana ili tek sa 7 godina i kada bi u resavanju istih pokazao vise uspesnosti -sa 7 godina ususkan u majcinom krilu ili ovako?)
Ovo nas dovodi i do posledicnog gubljenja zivaca sa detetom-nemoj se osecati za to krivom za vikanje na dete-svi mi gubimo zivce-biti majka je najteza stvar na svetu!
Dete nekad mora znati gde su granice i nekad se na zalost one moraju postaviti grublje nego molbom jer ona ocito nije imala efekta!
Najgora stvar za dete je da ono nema granice, a takva postaju previse zastitinicki vaspitavana deca kojima je vaspitavanje poistoveceno sa ljubavlju!
To nisu i NE SMEJU biti iste stvari! Pokazivanje ljubavi detetu je jedna stvar koju treba raditi sto vise, ali ne pokazivanje granice nije znak ne postojanja ljubavi vec cinjenja `medvedje usluge`` detetu i vaspitnog zapustanja!
To sto si ti nekad viknula na dete ne naci da ga ne volis, vec suprotno, da ga volis i bas zato jer ga volis moras zauzeti cvrste stavove, pravila ponasanja i granice inace ode sve dodjavola!
A ako to nekad znaci da ces morati i da podviknes onda ces morati! Naravno ne treba da vices po difoltu, za sve i svasta kao normalan vid komunikacije vec samo onda kada normalnim nacinom komunikacije ne postizes zeljeni rezultat-a nekada ces bogami morati i da ga kaznis i da se drzis kazne inace ode ti i autoritet i vaspitanje tamo gde ne treba a sve na stetu deteta!
Nemoj misliti da ce ti biti lako kaznjavati dete i biti dosledan, bolece te vise nego dete, ali moras biti cvrsta jer alternativa je vaspitno zapusteno i napusteno dete-shvatices to vremenom, a bolje da to shvatis na vreme jer svako ispustanje deteta ima za posledicu kasnije mnogo teze uvodjenje u red i mnogo vise muke kako za tebe tako i za dete, nego ako to radis od samog pocetka i dosledno, svaki put bez izuzetka!
Jednom recju ako ti neces da vaspitavas dete ono ce na kraju zlostavljati tebe, a ti ces biti ocajna i pitaces se gde si pogresila, a samo si ga volela i trudila se........veruj mi da je tako........
Mislim da je tvoj problem bar za sada to sto si previse zastitinicki nastrojena majka -promeni to i bices super!
poljubac

: anita75love - 20. septembar 2012 16:41:08(UTC)
Kobrice, pokusaj da sto pre promenis svoj stav vezano za vrtic jer veruj mi na rec da je vrtic najbolji blagoslov izmisljen za decu!
Tvoj licni stav ne treba da ima mnogo znacaja jer je on licno tvoj, a ne tvog deteta plus i to sto je stecen prew dosta godina od kada se sve dosta promenilo!
Sad pazi-ima losih vaspitaca, lose dece, losih vrtica, nije sve idealno ali generalno pricam.....to bi bilo kao kada bi rekla da je najgora svar za zenu da ide na posao i da bi to trebalo ukinuti! Generalno uzev to je blagoslov-to sto zene mogu da rade, sto mogu da zaradjuju, itd, itb.....e, sada sto ima i `neidealnih`stvari vezano za posao je druga stvar........
Zasto to kazem ovo za vrtic-nema gore stvari za dete od odrastanja samo sa odraslima i iusljucivo uz skute roditelja-deca treba da budu sa svojim vrsnjacima, da se socijalizuju-veruj mi na rec da parkic i povremeni odlasci ili dolasci dece rodbine ili komsiluka nikako nisu dovoljni!
Seti se samo koliko ce stvari tvoje dete propustiti ako ne bude islo u vrtic....ne moze da se poredi to na sta bi licio recimo moj stariji sin da nije isao u vrtic u odnosu na sadasnje stanje....on bi bio jedno razmazeno, nesigurno, nesamostalno i previse vezano dete bez ijednog druga i zelje da ih ima!
Danas je on omiljeno dete u grupi, vecina drugova ga navodi kao najboljeg druga, svi ga zovu na rodjendane,.....on je vec za svoj cetvrti rodjendan imaio izrazenu svoju volju i svest o tome koga zeli da pozove na rodjendan-i ne dao mi bog da sam uradila drugacije!
Da ne pricam o tome koliko bi manje iskustava stekao, koliko manje znanja imao ali hajde da to zanemarimo mada je vazno.....znanje bi stekao, iskustvo takodje ali ipak znaci kada dete recimo ode prvi put na zimovanje sa 4 godine sa kolektivom i postane samostalno od roditelja u odnosu na recimo cetvrti razred osnovne skole-deca koja nisu isla u vrtic znaju i tada da placu i pokazuju znake preterane vezanosti za roditelje i krajnju nesamostalnost!
Nesigurnost i nesamostalnost nikako nisu dobre stvari!
Do sada je recimo imao 4 javna nastupa na bini....i ma kako da su ona prolazila (a bilo je svega od suza do krajnjeg ponosa jer je bio fenomenalan) mozes li zamisliti kako ce izgledati njegov nastup pred nekim audiotrijumom sa recimo 10 ili 15 godina u odnosu na to da do tada nikada nije nastupio-u ovom drugom slucaju doziveo bi strasan stres i tremu koju mozda nikad ne bi ni uspeo da prevazidje-sigurnost i ekstrovertnost su vazne stvari!
Da ne pricam o odvajanju tokom noci od mene, o ucenju nekih stvari koje ma koliko da sam ja obrazovana i posvecena jednostavno nisam svemoguca-jer ja dajem maksimum kao majka u svakom slucaju, vise od toga ne mogu i ne umem ali sama cinjenica da u zivotu mog deteta postoje i neke druge osobe koje tokodje daju svoj doprinos je cisti plus tome-vezanost za neke druge autoritete osim mog je uvek dobra i potrebna!
I samom detetu prosiruje vidike jer uvidja da roditelji a narocito majka nisu uslovono receno `bog i batina` pa se izbegava preterana vezanost za roditeljski autoritet, da osim njihovog pogleda istava postoje i neki drugaciji......odredjena doza kriticnosti na tu temu je uvek dobra (ja sam recimo sva ponosna kada recimo kazem nesto sto mi izleti npr u razgovoru sa nekim`jao bas sam ispala kreten` a moje dete koje to slusa odgovori `mama, nemoj to nikada da kazes, to je jako ruzno!`-a to je recimo stvar koju je naucio u vrticu......)
Ja kao roditelj vidim svoje dete u jednom potpuno drugom svetlu tamo u odnosu na ono koje znam kod kuce i to je veruj mi lepa informacija-saznanje da je moje dete snalazljivo, prilagodljivo i sposobno da se uklopi i u neke druge sisteme osim u moj `kucni` red! ........
naime deca imaju jedan vid ponasanja sa roditeljima i drugi sa `strancima` a oba su vid ucenja i prilagodjavanja-sto dete vise modela ima to ce u zivotu biti prilagodljivije i uspesnije!
Detetu uvek prija neka dnevna promena, da imasto vise razlicitih iskustava i dozivljaja tokom dana-da mu se zivot ne svodi samo an ustajanje, jelo i igru kod kuce i u parku ili dvoristu sa odraslima i tek ponekad sa nekim detetom, vec da ima i iskustvo oblacenja za vrtic, neke obaveze, odgovornosti-naime vrtic je i obaveza i sto pre detetu stvorimo osecaj da ono osim ciste zabave mora da ima i neku obavezu to bolje za njega i lakse ce mu one u zivotu pasti, slusanja drugih autoriteta osim roditeljkog, uklapanja u kolektiv dece sa svim njegovim pravilima sto dovodi razvijanja sasvim drugih i novih socijalnih vestina od one koju ima samo u roditeljskoj kuci-(pr. mog mladjeg deteta-borio se on za kasiku tokom jela sa jednom devojcicom koja je njegova najbolja drugarica, ona ga pri tome ujede za ruku, a on je u znak odmazde lupi po glavi....elem, ova prica se nadalje moze, treba i razvijala se u vaspitnom smislu o tome kako pristupiti ubuduce u vezi otimanja zeljenih predmeta odn.kako se sa tim nositi, kako resiti konflikt kada do njega dodje (ujed) i reakcija (udarac)-da li bas tako ili treba drugacije....itd itb....ovo je naime stvar koju su meni vaspitiacice ispricale ali i samo dete je to isto potvrdilo, i reklo za to da je ono udarilo svoju drugaricu posle ujeda, sto vaspitacice npr nisu ........da li mislis da bi to iskustvo ono imalo da je sedelo kod kuce i da li je bas bolje da ovo nije dozivelo zato jer bi sedeo kod kuce, da ne ide u vrtic i onda mu niko ne bi otimao kasike i ujedao ga kada mu on istu ne da a on ne bi morao nikoga da udara? I sta mislis da li je bolje da metode resavanja konfliktnih situacija pocne da uci mnogo pre drugog rodjendana ili tek sa 7 godina i kada bi u resavanju istih pokazao vise uspesnosti -sa 7 godina ususkan u majcinom krilu ili ovako?)
Ovo nas dovodi i do posledicnog gubljenja zivaca sa detetom-nemoj se osecati za to krivom za vikanje na dete-svi mi gubimo zivce-biti majka je najteza stvar na svetu!
Dete nekad mora znati gde su granice i nekad se na zalost one moraju postaviti grublje nego molbom jer ona ocito nije imala efekta!
Najgora stvar za dete je da ono nema granice, a takva postaju previse zastitinicki vaspitavana deca kojima je vaspitavanje poistoveceno sa ljubavlju!
To nisu i NE SMEJU biti iste stvari! Pokazivanje ljubavi detetu je jedna stvar koju treba raditi sto vise, ali ne pokazivanje granice nije znak ne postojanja ljubavi vec cinjenja `medvedje usluge`` detetu i vaspitnog zapustanja!
To sto si ti nekad viknula na dete ne naci da ga ne volis, vec suprotno, da ga volis i bas zato jer ga volis moras zauzeti cvrste stavove, pravila ponasanja i granice inace ode sve dodjavola!
A ako to nekad znaci da ces morati i da podviknes onda ces morati! Naravno ne treba da vices po difoltu, za sve i svasta kao normalan vid komunikacije vec samo onda kada normalnim nacinom komunikacije ne postizes zeljeni rezultat-a nekada ces bogami morati i da ga kaznis i da se drzis kazne inace ode ti i autoritet i vaspitanje tamo gde ne treba a sve na stetu deteta!
Nemoj misliti da ce ti biti lako kaznjavati dete i biti dosledan, bolece te vise nego dete, ali moras biti cvrsta jer alternativa je vaspitno zapusteno i napusteno dete-shvatices to vremenom, a bolje da to shvatis na vreme jer svako ispustanje deteta ima za posledicu kasnije mnogo teze uvodjenje u red i mnogo vise muke kako za tebe tako i za dete, nego ako to radis od samog pocetka i dosledno, svaki put bez izuzetka!
Jednom recju ako ti neces da vaspitavas dete ono ce na kraju zlostavljati tebe, a ti ces biti ocajna i pitaces se gde si pogresila, a samo si ga volela i trudila se........veruj mi da je tako........
Mislim da je tvoj problem bar za sada to sto si previse zastitinicki nastrojena majka -promeni to i bices super!
poljubac

: Veca81 - 20. septembar 2012 15:06:36(UTC)
Cao cure,
Forum nesto zezao ovih dana.

Kobrice,srecan delfincicu rodjendan sa zakasnjenjem.
Svi mi nekad siznemo i vicemo,samo sto se ovaj moj smeje kad histerisem,ko zna kako
izgledam kad dete crce od smeha.
Bas mi je zao sto imas tako negativno iskustvo sa vrticem,ja eto bad suprotno. Verujem da ce i
delfin,ako do toga dodje imati problema sa navikavanje zbog tvog negativnog stava. Pokusaj bar tada to pred njim
da prikrijes.

Micka,bas super sto ste se resili sveki,haha neka se i zadrzi!!!

Sanjas,ljubac za tebe i momke!

Bebi kako je?

Vaj,sta mi snajka radi?

Al,angeina,tirina,ljuca????

Ljubac svima

: Micka&Nidza - 20. septembar 2012 14:03:55(UTC)
Ja preskocih moju priju!!!! Dunja zagrljaj
Ocigledno gazde nisu umele da cene tvoj trud i angazovanje na poslu.... Ljubi mi puno snajkicu (valjad nisi nasla drugog zeta icon_lol )

Angelina koliko je velika,toliko je i opasna icon_lol Po ceo dan bi gledala Minimax, ne da da mi nesto pogledamo na tv-u, stalno se svadjamo nas dve. pocela je opasno da se inati i da izvodi svasta nesto..... mm kad dodje iz Jagodine, kaze "vas dve se samo svadjate"

Vaj zagrljaj ljubi Mionu!!!

: Micka&Nidza - 20. septembar 2012 13:57:05(UTC)
cao drustvo....

Saky... zagrljaj zagrljaj bas mi je drago si se javila!!! cvecko ti bas sitno brojis.... sreca pa je zahladnelo (cini mi se i previse) pa ti bar vrucina ne predstavlja problem u poslednjim trudnickim danima!!!!

Kobrice super sto je Delfin sve super podneo, i bravo za prohodavanje!!!!
Sad jedno pitanje, kako se Delfin zove? Ovo mu je samo nadimak,jel? Jao boze al cu ispasti glupa....icon_lol

Sto se tice toga sto si vikala na njega, nisi jedina. nekad prosto ne mozes na lep nacin da mu objasnis da nesto ne sme da radi.
Mislim da je normalno povremeno podviknuti na njih. I meni se desava povremeno zbog slicnih situacija. Nemoj se osecati krivom zbog toga, normalno je da i mi mame nekad "puknemo".....

meni sinoc mm dosao, sad smo na okupu par dana.... sveki otisla u Valjevo da cuva Djordja malog. Htela je meni da utrpa tu obavezu opet, ali je mm jasno rekao da ne moze.... u fazoni, zasto da ide kad sam ja tu!!! idi ti malo kevo i nemoj zuriti nazad....icon_lol

: kobrica - 20. septembar 2012 11:09:24(UTC)
PAHULJICE, STRASNO JE TO STO CES TOLIKO ZIVACA IZGUBITI I TOLIKO STRESA U ORGANIZAM UNETI NI ZBOG CEGA! UBEDJENA SAM DA TO NIJE NISTA I VIDECES DA JE TAKO!!! JAVI SE I DRZI SE KAKO GOD ZNAS I UMES! poljubac poljubac poljubac

BEBIRON, NE ZNAM STA BIH TI REKLA, OSIM DA MU TREBA ODSECI ONU STVAR! ......

Svi koji vode decu u vrtic mogu misliti kako je i vama i decici, to je veliki stres, ja pamtim sve najgore iz svog doba kada sam isla u vrtic i trudicu se da sto duze moj Delfin ne ide u isti...Mrzim obdaniste, onaj sugav miris hodnika, fuuuuuj...

Danas smo i Delfin i ja jako nervozni bili, vikala sam na njega i jako je plakao i to me sada pojede....Razbacivao je palentu bacajuci kasicicu na pod i ja sam u jednom trenutku pocela da vicem na njega da to tako ne moze, cak sam lupila i rukom od sto i rekla mu da ga sram bude i tako....uffffff, a on dete place....Majko mila....Molim vas utesite me i recite da se i vama tako nekad desilo....

Proslavili smo prvi rodjendan, bilo je prelepo, Delfincic je sve lepo podneo, bilo je dosta ljudi i dece.
Prohodao je zapravo na svoj prvi rodjendan, vise se ne pridrzava za namestaj, lule moj lelpi....
Pojescu se zbog danasnjeg svog histerisanja.....
Ruzno je vreme i ja sam ruzna i grozna sam....

: Saky - 19. septembar 2012 10:58:01(UTC)
Joj bre Bebi bas se iznervira sad.Ja mislila vi uzivate na moru icon_sad Vidi kako je najbolje za tebe i decicu,podrsku nasu imas to znas.Molim te misli na sebe i gledaj da se sto manje nerviras jer on to ne zasluzuje.Samo da su nam ovi malisani zivi i zdravi a ostalo ce se srediti.Ljubim te puno poljubac poljubac poljubac

Veliki pozdrav za ostale mamike,ispala sam iz koloseka pa zato ne pisem.Poljubac saljemo svim drugarima i drugaricama poljubac poljubac poljubac

: sanjas - 19. septembar 2012 9:30:25(UTC)
Dunja dobrodosle opet na caskanje.Sad bi trebalo da budes redovnija.icon_smile Super za Viki sto voli da ide u vrtic.
Bebi javi se..Kako se boris?icon_sad

: dunja26 - 19. septembar 2012 8:28:56(UTC)
Jutro

Odvela sam dete u vrtic. Malecka bas voli da ide, prva 2-3 dana je nesto kenjkavila a posle toga ide sa sve osmehom i uziva i svaki put kad dodjem po nju pita me dal ce opet sutra da dodje. No dobro, vec je isla u jaslice i ona je tamo na svom terenu. Ima opet dve dobre vaspitacice sa kojima sam zadovoljna.

Vidim da ima dosta novih mama, nadam se da cemo se upoznati.

Bebi, drz' se zeno. Javi nam se i izjadaj nam se, tu smo za tebe

Prijo kiss tebi i decici

: Vajman - 19. septembar 2012 1:13:27(UTC)
Bebi devojke su ti vec sve rekle.samo jedno imaj na umu ako mu oprostis i predjes preko svega moras sve da zaboravis i da nikad vise to ne pomenete.(svaka cast onoj koja to uspe) ti najbolje znas sta treba ciniti. ja samo znam da bih preljubu tipa na jednu noc mozda ioprostila ali paralelnu vezu mm sa nekom drugom NIKAD.openapominjem da je to vezano za mene i moj stav.ti najbolje zmas sta i kako i sta god odlucila mi smo maksimalno uz tebe.
A on je jedno djubre.

: dunja26 - 18. septembar 2012 23:57:00(UTC)
Gde ste zenske
Mene nije bilo sto godina, vise ne radim pa cu imati vise vremena da pisem
Ne pitajte zasto vise ne radim, ali da mi ponude milion evra ne bih pristala da radim za takve jadnike

Bebi, tukla bih tog tm-a, strasno je kako su nekad muskarci u stanju da urade neku glupost zbog malo zabave znajuci da pored sebe imaju nesto dobro i vredno truda i da sve upropaste
Uh bas sam se razbesnela, a kako je tebi ne mogu ni da zamislim
Gledaj sebe i svoju decu i kako ce za vas biti najbolje a njemu kako bude, sam si je kriv

Sutra kad odvedem malu u vrtic dolazim na kaficu pa cu vas detaljnije procitati

: angelina1 - 18. septembar 2012 23:49:53(UTC)
cao drustvo
bebi zao mi je puno sto si to dozivjela i sto moras proci kroz to...i sto te muz tako povrijedio i nadam se da ces naci najbolje resenje za tebe i djecu i da ces uspjeti da se sa svim izboris....drzi se i nedaj se ...zagrljaj zagrljaj zagrljaj kao sto ti je veca rekla najbolje ti znas i poNajes njega a i sebe i znas sta mozes a sta ne da oprostis...imas nasu podrsku sta god da uradis jer to ce biti najbolja odluka za tebe i djecu.

sanjas dobro je da je ekg ok...ja cim prehladim odmah pijem ferveks i strepsil i propolis kapi...i pomaze mi jer mrI, kad mi grlo prehladi tad sam vise nervozna nego bolesna.
micka sofija bas velika curica joj jedva cekam da P jos malo poraste da se otimamo oko kompaicon_mrgreen zaljubljen
veco kako nam se V navikava,je li sad bolje?
al ja tmurne dane(mada u NS nisu bas tmurnismajli )provodim jureci po kuci i parku za P ,cisteci i kuvajuci kad spava,loveci po koji trenutak sa muzes i jadikujuci sto se ne naspavam.i da evo sam krenula na kurs njemackog ,posto mm planira odavno da ide tj tamo trazi posao pa ja da polozim taj A1
ako posao tamo nadje.takodje mm sad ima radne suboteklanjam i jos moraju prekovremeno da rade jer projekat kasni pa tako ja ne znam da li cu ga za mjesec ili dva poznati kad mi na vrata zakucaicon_mrgreen
i jos moram da dodam da ne. olim jesen i hladnocu ja hocu da ovo lijepo vrijeme jos trajeklanjam caos

: Micka&Nidza - 18. septembar 2012 21:20:08(UTC)
Cao drustvo!!!!

Bebi stvarno ne mogu da verujem da je tako daleko isao!!!!
Do te mere da te povredi....icon_cry bas mi je krivo zbog tebe i tvoje dece. stvarno je jadno to sto je uradio i to sa nekim ko je stariji od njega toliko.
mislila sam vec da ste resili sve probleme, da cete sa odmora doci srecni i zadovoljni a ne ovako. pisi draga kad god ti je tesko, znas da smo uz tebe i da imas svu nasu podrsku. verujem da ti je tesko da doneses bilo kakvu odluku, posebno zbog dece....zagrljaj

Sanjas dobro su hvala... sofija sedi pored mene i ceka da zavrsim da bi ona nesto piskarala na kompu, a ovaj se vec dva puta restartovao iz cista mira....

ajde da je pustim malo.....

: sanjas - 18. septembar 2012 18:21:13(UTC)
Bebi ne mogu da verujem sta sam procitala.icon_sad Evo sva sam se najezila.Stvarno mi je jako zao sto vam se sve to izdesavalo.Slazem se sa Vecom,ti najbolje znas sta ti je ciniti.Verujem da odluka nije nimalo laka,zato dobro razmisli.Kako je ispao jadan,da tako pogazi takvu zenu i decu zbog tamo neke raspustenice ili sta je vec..icon_sad
Javljaj nam se,tu smo da saslusamo i uz tebe smo sta god da odlucis!poljubac zagrljaj

Micka,dobro su decaci.Malo im curi nos,ali nista strasno.Kako su tvoji?

Ja sam se bas dobro prehladila,ali lecim se.Bice bolje.

Jutros sam vodila Akija na kontrolu kod kardiologa,jer ima akcidentalni sum.To su nasli odmah po rodjenju.I dalje se cuje,ali nije strasno.EKG je dobar.Sledeca kontrola je za 3 godine.

: Veca81 - 18. septembar 2012 15:42:59(UTC)
Joj bebi,citam i ne verujem.
Grozna situacija,jako mi je zao zbog svega.
Ti najbolje poznajes sebe/njega pa mozes i da procenis
vredi li se truditi,oprostiti ili jednostavno okrenuti drugi list.
Tesko je zbog dece,ali mislim da se naruseno poverenje vise
nikada ne moze izgraditi.
Uz tebe smo,sta god da odluciszagrljaj

: bebironce - 18. septembar 2012 13:43:44(UTC)
Caos drugari.Mene nije bilo dugo al eto.svasta se izdesavalo pa mogu reci opravdano nisam svracala.prvo isla na Talenat i usla u polufinale ali su dogadjaji posle toga potpuno bacili to u drugi plan.Elem,posle talenta smo odmah u ponedeljak posli na more u Grcku.stigli tamo u utorak ujutru.nasli smestaj i otisli na plazu.vetar je duvao kao lud i bilo proladno al smo se ipak kupali.u sredu je i dalje duvao vetar ali opet se kupali.uvece mi Lale dobio 39 temp(on nije ni prisao vodi,jer se plasio talasa).ujutru odmah isli kod dr i dobio AB zbog upale uva i upale krajnika.Na moru vreme postalo nepodnosljivo jer je jako duvalo,bilo hladno i kisa lila 24 sata.tako 3 dana i mi se vratili u nedelju vece.prekinuli odmor jer smo sve vreme sedeli u sobi.Taj boravak na moru cu pamtiti i po tome sto je mm sve vreme 24 sata drzao mob u ruci i ponasao se kao da smo ga naterali da dodje.sedeo na terasi ili u sobi lezao sa mob u ruci.ja sam primetila da se ponasa cudno vec 2 meseca,pisala sam o tome pre,ali ovo je prevrsilo svaku meru.nijew hteo deci da namesti sator za plazu,kao ne zna kako treba.ma poludela sam.kad smo stigli uvece,legli,ja utru videla mob puni se sakriven.on spavao a ja malo zvirnula i to bas na fejs jer se nije izlogovao nego samo izasao ovako.kad sam usla imala sam sta i da vidim.tako sam ga nahvatala na delu sa nekom koja on kaze je starija od nas 10 godina ali sveki i ja smo se slozile da moze majka da mu bude.napavila sam mu haos.to je takav udarac za mene,da bi mi verujte lakse bilo da me je pljunuo nego ovo.usla sam na njen profil na fejsu i ona je neka bez muza sa dvoje velike dece.ma potonula sam skroz.zbog takve osobe je zgazio mene i decu,jer ono sto sam procitala nije cist svaleraj nego je u pitanju veza,on se covek zabavlja.Ostala sam kod kuce jer nebih volela da prenaglim zbog dece.Dusana bi sve jako povredilo i mislim da bi to mnogo uticalo na njega da ga sad odvedem kod mog oca.ne znam sta mi je ciniti.sa njim ne mogu sedeti ni u istoj prostoriji,pocinje da me gusi i da mi lupa srce.sveki i svi ostali su na mojoj strani,sta god odlucila.on je juce cutao kad sam ja pricala jer je kriv i nema svrhe da se brani.ne znam.nikad me niko u zivotu ovoliko nije povredioicon_cry icon_cry icon_cry

: Micka&Nidza - 17. septembar 2012 21:02:32(UTC)
Cao drustvo.. ja samo da vam mahnem dok cekam mm da se javi.
Sa sveki nije stigao da razgovara jer smo juce ceo dan imali goste ali sam primetila da je prilicno razocaran. Sutra ponovo dolazi na nekoliko dana pa ce razgovarati sa njom.

Al draga, ne brinem se ja sto on ne prica jos uvek. ali me pomalo nervira sto moram da mu citam misli i da pogadjam. Kad ne pogodim, on se strasno iznervira galamdzija
U pravu si ti, svakakvi ludaci voze, ja imam druga koji je bajker ima neku zver od motora ali je strasno pazljiv i oprezan. i prava je dobrica. ali definitvno ima ludak....
Bas mi krivo sto nemate posla, a zima cini mi se samo sto nije. kad bi uspela da se zaposlis negde....klanjam

Pahuljice drago mi je sto je sve ok sa starijom cerom. ako se ona normalno ponasa pa jos i divlja, nemoj da brines!!!!bravo za Enin zubic!!!!

Veco i ja sam primetila... kad idemo u prepodnevnu setnju, ne krecemo pre 10, a poslepodne smo oko 18:30 vec kuci....A moja sveki je vestica samo bez metle ali nabavicu ja njoj jednu.... ljubi decaka!!!!

Sanjas super za provod. meni je Van gogh bolji. nekako su "bebe" usporene. Kod nas je pre dve nedelje bio Djordje david, bilo je super!!!!
Bili su i Boris Novkovic, Ana Stajdohar.... i Ana Bakuta krajem avgusta- e to smo preskocili....
Kako du Markic i Aleksa?

kuckamo se sutra.....

: alhemicarka - 17. septembar 2012 15:36:41(UTC)
Drugarice, kao provodite ove tmurne dane? Od zime me vec muka hvata :zim . Nos mi se zapusio. Klinci kaslju. I lalae je nocas kasljao i budio se 100 puta. Juce ujutru nije popio mleko, svega par gutljaja i bacio je. Mislila sam ok, valjda mu se ne pije. Medjutim, i sinoc isto tako hmm . Sad cu videti kad dojem s posla sta kaze moja mama da li je pio jutros.

uh ;posao zove.
kuckamo se...

: sanjas - 17. septembar 2012 7:55:06(UTC)
Dobro jutro!Izvolte coffee !Ja ne pijem,al cu vam skuvati!icon_smile
U subotu sam otkucala dugacak post i taman da posaljem,forum zakucao.icon_evil Posle me mrzilo da opet sve kucam.
Kao sto sam napomenula,nastupale su Neverne bebe i Van Gogh.Bili smo na oba koncerta i mada nisam ocekivala na "bebama" mi je bilo bolje!Van Gogh je prvo smorio,pa je poslednjih pola sata bilo zivo!Al' sve u svemu,super!icon_smile

Pahuljice super da nije nista strasno.Ne treba se nervirati unapred,jer ako ne daj Boze nesto ne bude u redu bice vremena za to.
Javi sta je rekla druga dr.
Vaj mislim da bi mogla spavati i duze,ali isto tako mislim i za mog Aleksu,pa on nece.Njima je izgleda to dovoljno.icon_wink
Angelina bravo za momka i sveze voce!
Micka nadam se da ce razgovor uroditi plodom.

Toliko od mene za sada.

: angelina1 - 16. septembar 2012 20:54:28(UTC)
evo i mene da se javim posle duzeg vremena ,vidim bile ste aktivne ....
vaj ,veco ,alpoljubac
kod nas nista posebno novo ,jedina promjena je da ujutru kasnije idemo u park ,aopodne ranije...voce konacno jede svjeze,jabuku ,bananu ,breskvu krusku....
uvece se ne pokriva a ja ludim ,jer cim stavim pokrivac on pocinje da se bacaka i otkriva...mi jos spavamo dva put dnevno 11-12:30 i 15-16

pahuljice dobro je da nije nista lose,kako ste?javi sta je ta dr rekla.
kobrice srecan rodjendanko i dobro nam doslozaljubljen zaljubljen zaljubljen
al vidim i S ne coli pokrivanje...dobr da hoce u vrecicu.
vaj super da M prihvata lijepo vrtic....
sanjas kao je bilo na koncertu?super da mozete da odete.
veco nadam se ce nam se V brzo prilagoditi...
micka sta da kaEm svakakakvih s ekrva imakadtedovatim
odoh i ja sad pa se kuckamo...

: pahuljica - 15. septembar 2012 1:05:56(UTC)
Rezultati su stigli, urin je super, kks nije loša, samo je crp povišen. To bi trebalo da je neka upala, a ona se ne žali ni na šta i inače se ponaša normalno (jelo, spavanje, ponašanje, divljanje...). Zbunjuje me što i dr nema neku ideju šta bi to bilo!!!
Videćemo u ponedeljak, otićićemo kod još jedne dr-ke. Mirnija sam sada, hvala vam svima.
Eni je izašla četvorka!
Vaj, i ona spava samo jednom dnevno i to ne nešto dugo. Najčešće po sat vremena, a noću od 22h do 9h (uz mnoga buđenja između). A pokrivam je još uvek samo pelenom, jer se znojila kad je bila u tankom džaku. Kad pomeri glavu ostaje vlažan krug, pa sam je raskomotila.
Sanja, to mi je rekao i mm. Šta da radim? Prvo pomislim na najgore pa se onda normalizujem.
Veco, kolika je beta?
Mi još nismo primili mmr, a treba i kks da uradimo.
Laku noć.

: alhemicarka - 14. septembar 2012 23:19:27(UTC)
Kobrice, srecan nasem drugaru veeeeliki prvi rodjendanpoljubac poljubac poljubac poljubac !
Micka, ja se ne bih brinula. Neka deca progovore tek sa tri pune godine. A obim posla se jeste smanjio (nazalost, jer zivimo od toga), ali to je za ocekivati u ovom periodu. A tek na zimu sok . Juce zamalo da udarim kolima nekog ludaka na motoru koji je poceo da skrece ispred menegalamdzija galamdzija . Nije me video. Sreca, pa nikog nije bilo iz suprotnog smera, jer sam refleksno skrenula na tu stranu. Svakavi ludaci voze.
Pahuljice, kako ste?
Vaj, L vec neko vreme spava u vreci, vrlo tankoj. Nije uopste postavljena. Ne znam kako bih ga pokrivala, jer se bacaka po celom krevecu. Ovako ne brinem, pa spavam ko top icon_smile .
Sanjas nadam se da se lepo provodite! Kod ans veceras Severina icon_lol ,a sutra Ana Stajdohar... U toku su dani berbe grozdja.
Veco, ne brini, proci ce Vuka faza plakanja. Mozda je dobra ideja da pomertite radno vreme. Zimi ce pogotovo biti naporno da ga budite rano. Ne znam kakav vam je obim posla od 7-8h.
Odoh. Sutra imamo goste (do nedelje).

: Vajman - 14. septembar 2012 19:33:40(UTC)
Sanjas,Miona spava od devet uvece pa do pola sedam ujutru.meni se cini da je sve ukupno to malo.mozda gresim.
Veco od juce ostaje i na spavanju.malo se bunila ali danas nije pravila probleme.uzasno je slinava i to me bas nervira.
Recite mi cime cete pokrivati.decu.veceras s obzirom da je zahladnelo?
Veliki pozdrav

: sanjas - 14. septembar 2012 15:51:24(UTC)
Vaj a koliko ti Miona spava nocu?
Micka,valjda ce razgovor uroditi plodom.Mislim da se ja i tvoja sveki sastanemo da bi perje letelo na sve strane.icon_lol Ja joj ne bih cutala uz svo duzno postovanje.
Pahuljice nemoj da brines unapred!Navijamo da sve bude ok.Javi sta je dr rekao kad se vratite.
Veco nadam se da ce kod drugarice biti sve ok.

MM i ja veceras idemo na koncert Nvernih beba,a sutra nastupa Van Gogh.Ovaj vikend je kod nas fest,pa ima niz manifestacija,samo steta sto vreme nije malo lepse.Bas je dobro zahladilo.

: Veca81 - 14. septembar 2012 9:41:27(UTC)
Dobro jutro,
micka hvala za kaficu bas mi je prijala!!!

Ja odvela v u vrtic,opet je plakao bas mi je tesko.malo sam ostala tamo da
pricam sa vaspitacicom i videla da se stvarno brzio smirio.
ja razmisljam da promenim radno vreme firme(vec 15 godina radi od 7h) aja evo kontam
da pomerim od 8h da nebi njega morala prerano da budim,pa mi je uz to jos problem
sto ako ga dovodim tako rano ostaje u zajednickoj grupi-ne znam, nisam pamenta.

Uz to sam napeta ko konj,moja draga drugarica dans vadi betu iz krvi 14 dana posle vracanja
embriona. Njena prva VTO,molim se za nju i cekam da se javi.

Vaj jel M sad ostaje u vrticu da spava?mi cemo od utorka

eto tako odo ja sad da peglam ves i da zavrsim rucak
ljubac drage moje

: Micka&Nidza - 14. septembar 2012 9:19:12(UTC)
Jutro mamice.... izvolite coffee za sve!!!!!

Pahuljice zagrljaj bice sve ok!!!!!
Obavezno javi sta su rekli dr!!!!! i kakvi su rezultati.

Vaj,Bebo zagrljaj zagrljaj

: Vajman - 13. septembar 2012 23:54:06(UTC)
Pahuljice draga nemoj.da brines.Bice sve super,videces.Javi kako je bilo.
Veco nemojte zeta da mi sekirate i da mi se zet nervira i plalce:-) I mene su upozorili da moze doci do placa i kasnije.meni je m. bila danas NEMOGUCA.doslo mi je da poludim.
odoh da legnem.laku noc mamike

: pahuljica - 13. septembar 2012 23:43:47(UTC)
Hvala na lepim zeljama, drugarice. Dr kaze da su grlo i pluca ok. Sutra urin i krv na kontrolu pa sa rezultatima na hematologiju! E, to me je rasplakalo. Strah me je i da mislim. Sada nema temperaturu. Eto, Micka, ipak sam se raspisala o starijoj ceri.

: beba2008 - 13. septembar 2012 22:33:30(UTC)
Mnogo vam hvala na podrsci.Evo veceras je zasao uz mnogo manje plakanja ni 3 min.Mozda cu nekom zvucati surovo sto uopste pustam dete da place ali meni je ovo potpuno ludilo,jer njih dvojica spavaju zajedno u sobi uglavnom lezu u isto vreme i nikad nisu jedan drugom smetali.i sad ovaj haos koji je sve poremetio.
Sto se tice mmr vakcine ovde u fr su uveli i drugu dozu i moji decaci su ih prmili.

: Micka&Nidza - 13. septembar 2012 22:29:47(UTC)
Veco i Al, kad deca od godinu dana pricaju na kineskom to je za ocekivati i nije strasno, ali kad dete od 2 godine i 7 meseci prica na kineskom- e to je zabrinjavajuce!!!!

:kuckam: sutra.. sad sam se raskuckala sa mm na Skype....

: Micka&Nidza - 13. septembar 2012 22:25:10(UTC)
Al draga ima po malo ljubomore. ali je stefan ljubomoran. nervira ga kad ja malo vise paznje posvetim Sofiji, kad pricam sa njom ili je mazim i ljubim. on odmah uskace i pita "a ja, a ja" inace su super. lepo se slazu,igraju. Stefan nesto izbrblja na svom maternjem" icon_lol pa mi Sofija prevodi...
ma zlatni su mi.... a pelena nikako da se otarasimo!!!! dopusticu mu jos ovaj mesec da se druzi s njima a onda ponovo krecemo u akciju!!!!

Super sto lale nije imao reakciju na vakcinu!!!!

Kako si ti? kako je na poslu? citala sam pre par dana da vam se smanjio obim posla.

: Veca81 - 13. septembar 2012 22:18:25(UTC)
Dobro vece drage mame,
aj da i ja kucnem koju!!!
Ovde hladno bas bas,jutros je bilo celih 9 stepeniicon_eek
V je danas plakao kad sam ga ostavila u vrticu,bas mi je bilo zao posebno sto nam je bas lepo krenulo
kad sam dosla po njega opet se ponasao kao da mu se ne ide kuci. Vaapitacica mi kaze da je normalno
da se negodovanje javi posle par dana,nedelja ali da prodje kako je doslo.

Vaj,super za m i vrtic,prava je. a i nas muce zubici,inace nam je izasao 9 zub po redu(cetvorka dole,ocekujemo
i drugui donju). kod njega to nije problem danju ali se nocu bas oseti. V spava od 20:30 do 6:30,pa dnevno
od 12 do 14-15(zavisi kako kad),meni nekako deluje da malo spava nocu. trenutno je grozan za v ecernje uspavljivanje.

Micka,zao mi je stoje situacija takva sto se matori mesaju u sve. nadam se da ce biti bolje posle razgovora.

Al bravo za malu pricalicu,v je jako lenj sto se govora tice
ustvari on non stop nesto melje,ali na kineskomicon_lol

Sanjas,super da rana zarasta.

Bas nas nekako ima puno na ovoj temi ali je jako malo aktivnih mamica,
a sad me angelina bas zabrinula...

ljubac od nas

: alhemicarka - 13. septembar 2012 22:08:22(UTC)
Micka, znaci odvikavanje od nose ide svojim tokom icon_lol Bas se lepo slazu bata i seka. Nemate ljubomore?
Sto se tice reakcije na MMR, mi je nismo imali uopste bravo . A dr je napomenula da se moze javiti od 5-20-og dana u vidu temp, otecenih zlezda, osipa...
Vaj, L spava dva puta po 1,5h, a nekad oko 3h u komadu. I njemu sad rastu donje dvojke, pa je razdrazljiv. Naucio je da kaze bata (F je odusevljen), a sad ga ucim kako rade kuca, maca, patka. Zna da ponovi da patka kaze KA icon_smile zaljubljen .
Pahuljice, zelim vam da los perio brzo prodje.
Vaj, slinice su smoooor koji traje do proleca, da te utesim icon_mrgreen . Nadam se ce ostati samo na tome.
Veco, kako ste vi?
Bebo, nadam se da ce se drugar navici. Samo nemoj da oseti da si u panici i zabrinuta.
Eto, stiglo nam zahladjenje i vec me nervira cimanje oko oblacenja dece kad idemo napolje.

: Micka&Nidza - 13. septembar 2012 21:14:17(UTC)
Cao drustvo. da vam se javim dok cekam mm da se javi.

Sanjas bas mi je drago sto je Makiju zarasla rana na peti!!!! jos krastica da spadne i bice kao nov!!! sto se tice s&S pricala sam sa mm sinoc i obecao mi je da ce razgovarati sa njima o celokupnom njihovom ponasanju otkad je on otisao,obuhvatice i temu o njegovoj plati. ona (sveki) trosi pare kao da ih u zivotu nije videla. i svaki dan joj fali od 500 do 1000 dinara(ona ih i potrosi,ali dok odje kuci,zaboravi(iliu se pravi) sta je kupila i koliko je potrosila i onda mene zapitkuje koliko sam potrosila i sta sam kupila. galamdzija a sta kupim kad i ne izlazim iz kuce....( i kad setam sa decom,ponesem najvise 100 dinara bas ako im se gricka nesto)

Bebo slazem se sa Anitom. bas mi je cudno sto ti vaspitacice nisu rekle da on treba da se privikne na ideju o vrticu? Ma Anita ti je sve lepo rekla,ne bih ja tu nista menjala....obavezno javljaj kako tece adaptacija!!!!

KObrice pa vi ste vec veliki i od sutra i zvanicno ste na ovoj temi!!!!

Vaj,duso, nisam ja nista njima dozvolila. sveki je prosto takva osoba. navikla je da se za sve pita i da o svemu odlucuje.
i to se ne da promeniti....
a i mm je prilicno razocaran njenim stavovima i ponasanjem.

Ali necu vise o tome, popricace mm sa njom pa cemo videti sta ce biti posle toga.

Divno je sto se Mioni svidja vrtic!!!!

Al, draga kakva je reakcija na MMR? mi smo dobili poziv za 18.
cini mi se da reakcija stize posle nekoliko dana i da lepo potraje?
i tebi da odg za s&s, resice to mm kad dodje!!! u stvari svekar i nije problem sto se toga tice, on me postuje stvarno i voli me kao svoje dete. nego me nervira sto mi je Sofiju skroz razmazio i sto je ona nevidjeno vezana za njega.

Pahuljice ljubi devojcicu i neka temp brzo prodje!!!!
i ja poslednjih veceri lezem kasno. "navukla" sam se na romane, samo ih skupljam i citam svako vece. Moja majka ih je ranije kupovala,ima zena citavu zbirku istih. a meni dobro dodju jer mi vreme brze prodje. pogotovo sto uvece ionako ne mogu dugo da zaspim.

I ovde je zahladnelo, duva neki vetar. bas me nervira. Sofiji i Stefanu dosadno, nismo setali. igrali su se malo u dvoristu ali smo veci deo dana proveli u kuci.
Vratila sam Stefiju pelene, nije jos zreo za nosu/adapter. Sofi je super. prava mala smizlica pere ruke i umiva se svaki cas,stefan je u stopu prati...zaljubljen

ja mislim da to sve.....

: Vajman - 13. septembar 2012 20:28:45(UTC)
Jaoj nama rastu zubi pa nocu muku mucimo.danas je ceo dan kenjkava i placljiva.a krenuli smo i da slinimo.dr me je upozorila na to kad krene u vrtic.inace miona jako malo spava preko dana.samo sat i po i.to je to.od pola 12 do 13h.
Ja mislim da je to malo.kako vasa deca?
Veceras je bas zahladnelo.ovde pored Dunava je bas sveze.pozdrav.
Angelinaaaaaaa,gde si?

: sanjas - 13. septembar 2012 16:19:02(UTC)
Bebo stvarno je nezgodno sto ide samo dva puta nedeljno,a ne svaki dan,jer se od jednog do drugog puta vec odvikne i svaki put on se na neki nacin privikava.Ako nemas drugog izbora,neka bude tako,posle izvesnog vremena ce se valjda priviknuti.
Ako nece da zaspe sam,onda budi pored njega dok ne zaspe.

Vaj bravo za Mionu!
Pahuljice zelimo da temp sto pre prodje!Inace,sto se tice slike nisam se slikala kad sam se vratila sa frizure pa zato nisam postavila.

Makiju je peta konacno zarasla,uhvatila se krasta.Sad polako to da otpadne i bice super.

: beba2008 - 13. septembar 2012 13:56:59(UTC)
Caos,
hvala na savetima,znam i ja da bi bilo bolje da ide svaki dan ali trenutno je to nemoguce jer ovde u fr ko ne radi nema sanse da dobije boravak svaki dan za bebu,meni su ovo odobrili jer idem na casove francuskog i stvarno mi je potrebno jer nema ko da ga cuva.
malopre je zaspao malo lakse i brze nego predhodnih dana,jutros je isao u vrtic i bio je super plakao je samo malo za mnom i brzo prestao,ali se zato nije odlepio od mene od kada sam ga uzela.
nadam se da ce se situacija popravitiicon_sad icon_sad icon_sad

: Vajman - 13. septembar 2012 10:58:53(UTC)
U potpunosti se slazem sa anitom i al,sto se tice vrtica i sticanja rutine.i miona zeza sa seckanim mesom.sad je u fazi da zvqce pq ispljune.moram da idem.cujemo se kasnije

: pahuljica - 13. septembar 2012 1:36:55(UTC)
Eni izlazi donja desna cetvorka, pa je nervozna i nista joj nije po volji. Kod nje zubici idu preko reda. Posle donjih jedinica, dosli su gornje dvojke, pa obe jedinice, donja desna dvojka i sada dobija cetvorku...Kad pomislim da treba da bude jos dvanaest puta ovako, lepo mi nije dobro!
Starija seka ima temperaturu vec drugi dan, sutra je vodim kod dr. Plasi me, jer je od marta ove godine imala jednu gustu seriju visokih temperatura (Eferalgan je pila kao sok icon_sad ),pa je prestalo oko mora pa sada opet.
Ja u poslednje vreme, lezem kasno. Vrlo cesto vec i svane. Nekako nemam mira. Ne znam, valjda ce izaci na dobro.

: alhemicarka - 12. septembar 2012 23:00:51(UTC)
Dobro vece!
Samo na kratko da se javim pre spavam .
Vaj divno sto M voli vrtic bravo .
Iccy, je l treba da pijanci pijanci . Kad bese hmm ? I moj g-din sin nece seckano meso icon_rolleyes
Sanjas, drago mi je da je petica bolje. Ljubimo junaka.
Kobriceeeee, dobro dosli, treba nam tvoj optimizam zagrljaj !
Primili MMR, pa kako svima, tako i nama